de notulen toe te voegen. Spreker las zyn voorstel voor en zou het binnen kort de voorzitter van den raad toe zenden. Wemeldinge. Ook ten onzent heeft de storm van Zaterdag op Zondag veel schade veroorzaakt. Veel zware boomen liggen tegen de grond, o. a. van e'-n ry van 12 stuks zeer zware olmenboo- men liggeu er 5 omver gewaaid, die metershoogs brokken grond mee hebben opgebroken, terwijl nog een zesde door midden is gespleten. Aan de fruitboomen is eveneens veel vernield, en bijna alle vruchten afgewaaid, wat, zooals zich be grijpen laat een groote schadepost is voor de vele pachters die zich gevleid hadden deza week met bet plukken van het dure winterfruit te kunDen beginnen. In de vóórhaven van het kanaal is een scheepje stuk geslagen en gezonken, terwijl er een groot tjalkschip geheel en al op het jaagpad aan den dijk is gezet, aan de zeewering der >Breede Watering" is eveneens veel schade, en den berm op vele plaatsen stuk geslagen en gaten in den dijk. Een steenen oes- terloods die op een plein buitendijks ■tond is met den grond gelijk gemaakt, enz. Ouden van jaren kunnen zich zoo'n verwoesting niet herinneren, en hoewel de aanblik treurig is, is vooral in de centra der boomgaarden ten zuiden van het dorp een en ander toch zeer in ter - ressant om te zien, en velen giDgen dan ook Zondag de „rondte" eens doen. Terneuzen. Het verschrikkelijke storm weder van Zaterdag heeft hier op tal van plaatsan onnoemelijke schade aan gebracht. Duizenden dakpannen, schoor- steenen, dakgooten, groote lappen zink van de daken, w iaronder er een was van 250 KG. werden ver weg geslingerd. Een directiekeet werd opgenomen door den wind en van den dijk gezet. Aan de Gre- nulaan werden tal van boomen met wortel en tak uitgerukt en kwamen bjj hun val terecht op de electrische gelei dingen die afknapten als glas. Ook in de Nieuwstraat braken de electrische dradeD die in een groot winkelraam van den heer Van Nunen terecht kwamen, welke geheel werd verbrijzeld. Door al die storingen was het voor de Centrale onmogelijk geworden licht te verschaffen, zoodat woningen, winkels en straten nu al twee avonden in een groote duisternis verkeeren en de gewone lampen weer voor den dag moesten worden gehaald. Dit kon evenwel niet met de straten, die moesten in een stikdonkeren nacht blijven verkeeren. Ook verschillende vaar tuigen hebben het hard te verantwoorden gehad. Een hoogaarts werd in de Oost haven onderste boven geslagen en het «chip van Kanters werd met groote averij tegen de perkoenpalen geslagen. Dit lot ondergingen ook twee vaartuigen in de haven aan de Nieuwe Sluis. Een ervan, met guano geladen, liep vol. Ook een Ryksvaartuig sloeg om en dreef ondei«t« boven. Ook kwam een reddings boot van Vlissingen met averij binnen- loopen. Persoonlijke ongelukken vielen gelukkig niet voor. Serooskerke (W.) De hevige storm van Zaterdagavond heeft ook hier heel wat schade aai gericht. In tal van strooien schuurdaken werden groote gaten gesla gen op de hofstede van den heer T. Ton werd zelfs het geheele dak van de schuur gerukt. Tal van boomen werden ontwor teld, o.a. de fraaie linde voor het café de Lindeboom, een öieraad van ons torp. Natuurlijk werden ook schoorsteenen en tal van dakpannen weggeslingerd. De telefonische gemeenschap met de omlig gende gemeenten werd verbroken. Ook de boomgaarden werden zeer geteisterd, de grond was bezaaid met appels en pe ren. H&nsweart. Zaterdagavond is alhier door den hevigen storm het nieuwe Scboenerschip „Rival" op den westberm geslagen. Eveneens een alhier aan de werf liggend aakschip. Beide schepen zitten geheel droog. Op de Westerschelde nabij de paal zit een met goederen geladen zeeboot om hoog. Aan verschillend» gebouwen is alhier veel schade. Een nieuwe bergplaats voor materia len is totaal ingestort. Ierseke. Door den storm zijn hier aan de haven groote verwoestingen aangericht. Een gedeelte der havenwerken is vernield. Ongeveer veertig vaartuigen zijn van hunne ankers en touwen losgerukt en zijn de zee in gedreven. Eenige ervan zitten vol water, andere zijn stukgesla gen en nog andere zijn in Krabbendflke over den dijk heen in de Karelpolder terecht gekomen. De schade aaD mate rieel is geweldig, menscheDleveD» zijn gelukkig niet te betreuren. Middelburg. Gisteren werd by de politie aangifte gedaan, dat aan den Nieuwland- schen weg onder deze gemeente by een bewoner Zondag de ruiten waren inge gooid, en werd medegedeeld dat de dader een milicien was. Deze werd met behulp der militaire autoriteiten opgespoord en naar het politiebureau overgebracht. Na het eindigen van het onderzoek werd de soldaat weder naar de kazerne Terugge bracht. Middelburg. Door B. en Yf. is in de plaats van H. A. Landman, die als toren wachter tegen 1 November ontslag heeft aangevraagd, benoemd W. de Priester, thans werkman by de gemeen te fabricage, zulks op een salaris van f400. Middelburg. De recidivist P.M., die in den nacht van Vrydag op Zaterdag door de politie alhier werd aangehouden als zynde verdacht van diefstal, is gisteren, na door den rechter van instructie te zijn gehoord weder op vrye voeten gesteld. Westkapelle. Heden voormiddag had de droeve plechtigheid plaats van het begraven van twee aangespoelde, veron gelukte schepelingen van de alhier ver gane Deeosche bark. Te ongeveer kwart voor elf werden de ïyken op den wagen gezet en een eindje verdei sloten zich hierby aan de geredde schepelingen dier bark. Onderweg by het passeeren van de consistorie der Herv. Kerk werd daarin intrek genomen en door ds. Aalders een toespiaak in het Engeltch gehouden, waarna de weg werd voortgezet tot aan de begraafplaats. Na het inzetten in do groeve werd weer een toespraak gehou den in het EDgelsch. Vervolgens werd by het teruggaan nogmaals intrek genomen in dezelfde consistorie en door denzelfden predikant opnieuw een toespraak in het Engelsch gehouden, waarmede de plech tigheid te kwart voor twaalf was afge- loopen. Yele belangstellenden waren daarby aanwezig. Met de tram van 2 uur zyn de geredden naar Vlissingen ver trokken om vandaar weder huiswaarts te keeren. Bruinisse. De correspondent van Het Handelsblad schreef Maandagavond aan zyn blad het volgende: Het ontzettend tempeest van Zaterdag avond heeft zijn grootste verschrikkin gen nog eenigen tijd verborgen gehou den. Het verbleken van al de telefonische en telegrafische gemeenschap heeft eerst in den loop van Maandag ruchtbaar ge maakt, welke yseiyke rampen het Noord Oosteiyk deel van Zeeland hebben ge troffen. De geheele Bruinisser visschers- vloot is verwoesttusschen het Zypeen de Dordtsche Kil zyn bovendien reeds 38 wrakken geteldtusschen Bruinisse en Stavenisse reeds 7; volgens geruchten zijn de lijken bij tientallen aangespoeld. Van alle zyden komen de berichten in om trent aangespoelde ïyken en nieuwe wrakken, van dyken, die op doorbre ken zijn. In de wanhopige, troostelooze streek is het zulk een chaos dat het nog wel een dag zal duren eer eenig over zicht is verkregen. Bruinisse telt een visschersvloot van 144 schepen. Die wa ren op 22 na Zaterdag alle thuis. 'sAvonds te half zes stak een hevige storm op, die den zwaren 160 meter langen haven- dyk omstreeks 7 uur over 100 meter deed bezwyken. De daarachter gemeerde 52 schepen slo°gen los. De meerpalen in de haven bezweken eveneens, en te gen 8 uur was reeds de geheele vloot driftig. Sinds 6 uur was de bevolking bezig den grooten onderdijk te bescher men tot plotseling de kreetde haven- dyt breekt door!, allen tot wanhoop voerde. Men snelde naar de haven, doch zag daar da schepen stuk voor stuk los slaan en in de duisternis verdwynen, of wol tegen den dyk stukslaan. Om 10 uur verdwenen de laatste sche pen. Den geheelen nacht woedde het tempeest zoo verschrikkelijk, dat niemand op de dijken kon werken. Te 3 uur liet de gemeenteraad de noodklok luiden, trokken alle mannen, totaal een 8 0, naar den dyk om dien voor bezwijken t,e behoeden. De dyk telt vele gioote ga ten, en op 't oogenblik schryf ik in de gemeente met bedreigde dyken, want het gevaar is niet geweken. Zondagoch tend by het licht worden, bleken de meesten schepen aan de overzyie van Zype op den dyk geslagen of op de schorren gezet. Op het oogenblik is het lot der meeste schepen bekend, 28 zijn op 't havenpla teau geworpen, meest hoogaarzen, 17 op den stoompolder gesmakt, 58 zyn op den van den St. Annapolder geslagenik zag er daar versplinterd en omgeworpen - 3 zijn er op de schorren gezet. Behalve de 22 niet aanwezige schepen zyn er van de vloot 16 overgebleven, 16 zyn totaal vernield. Bovendien zyn 2 politievaartuigen en een hoogaars, toe- behoorend aan eenige kunstschilders, op den dyk geworpen. De 104 schepen, welke buiten de 16 totaal vernielde schade op liepen, zyn grootendeels wrakken wier herstel den kostprys van 't schip naby- komt. De schepen dezer vloot kosten nieuw ruim f2500. Deskundigen, die heden een onderzoek hebben ingesteld, verklaarden ons, dat de 104 weggeslagen schepen een schade hebben van 500 tot 1500 gulden. De meesten zullen meer dan fluOO voor herstel behoeven. Het vischwand is grootendeels verloren. De bevolking hoopt thans den Brui nisser Polder waarin Bruinisse is gele gen, en welks dyken zoo ernstig badreigd worden, te behouden. Anders is het leed niet te overzien. Te Bruinisse vielen geen meDSchenlevens te betreurenin de tramhaven werd de stoomboot „Minister C. Lely* van de tramverbinding der Rot- terdamsche Tramw. Mij. op den steiger gezet. De boot hangt thans op dien stei ger met de romp voor 4/5 boven water. ue reddingsboot alhier werd met ponton en boothuis over den dyk gezet. Het verluidt, dat aan den vasten wal veel ïyken aanspoelen te Steenderen en te Dintel zouden reeds tientallen zyn aangebracht. De veerlieden en visschers schatten hier bet aantal omgekomen op minstens 50, maar de meeste berichten zyn on controleerbaar. Van andere zyde meldt men, dat de raad, die Zaterdagnacht, toen de alarm klok geluid werd, en tot heden vrywel continneel vergaderd was, besloten heeft een commissie te benoemen om een op roep aan het Nederlandsche volk te rich ten om hulp. Na ingelicht te zyn door den burgemeester, antwoordde H. M. de Koningin heden dat zy met groot en oprecht leedwezen de ernstige ramp heeft vernomen. Zy verzoekt aan de bevolking haar deelneming over te brengen en mee te deelen, of de vaartuigen verzekerd zyn. Trouwens, langs heel de Zeeuwsche stroomen heeft [de orkaan zeer gr.oote verwoesting aangericht.Van de Dordtsche Kil tot hier zyn niet minder dan 88 aken en stoombooten gestrand, in Dinteisas werd eeD klipper over de sluis heen ge stormd, waar nu onderdoor wordt gevaren en sommige zyn meer dan een halfuur loopens landwaarts ingeworpen. Van Bruinisse tot Stavenisse zijn nog zeven schepen gestrand. Het ontzettende is, dat van dzze 45 vaartuigen de opvaren den voor een groot deel schijnen te zyn omgekomen. Men zegt, dat onder Steen bergen 28 lijken aangespoeld zyn. Hier zag mee ïyken voorbijdry ven een vrouw met haar kiüd om de borst vastgebon den. Hartverscheurend zijnde verhalen. De tramboot Minister Lely van Nu- mansdorp (haven) naar Zype is Zater- pagmiddag met volle kracht by Zype op den provincialen steiger geloooen, waar hy zit in een hoek van 30 graden, boven laag water, wonderlyk volkomen onbeschadigd. De ongeveer 30 opvaren den kwamen met den schrik vry. De bekende Sperling is er heen om de boot te lichten. H. M. de Koningin naar Bruinisse. Uit Apeldoorn seiDt men H. M. de Koningin vertrekt Dinsdag morgen te 6.50 per extra-trein van het Loo naar Oudenbosch, om van daar per auto een bezoek te brengen aan het door den storm geteisterde Bruinisse. Aan komst Oudenbosch 9.43. Vertrek van Oudenbosch 8.06. Terugkeer Het Loo 5.58. Hoedekenskerke. Uitslag der op 31 September door de schietvereeniging »Koningin Wilhelmina< teKwadendam- me gehouden wedstrijd. Korpsbaan, Marga, 20 Meter: le pr. „Pro Patria" '«-Heer Arendskerke 254 p.; 2e pr. „Pro Patria" Nisse 252 p.; 3e pr. ^Willem Teil" Baarland 250 p.; 4e pr. „Nimrod" 's-Heer Abtskerke 234 p. Personeel» haan le pr. J. Bruggeman, Baarland, 111 p.; 2e pr. J. Hoogvliet, id. 109 p.; 3e pr. A. Zeevaart, id., 108 p.; 4e pr. J. van Damme, 's-Heer Arends kerke, 107 p.; 5e pr. J. Schipper, id., 106 p.; 6e pr. C. Moelker, 's-Gravonpolder, 105 p.; 7e pr. J. Weststrate, 's-Heer Arendskerke, 104 p. (3 rozen); 8e pr. Johs. Slabbekoorn, Nisse, 104 p. (1 roos); 9e pr. J. Karelse, 's-Gravenpelder, 103 p.; 10e pr. A. Jansen, Nisse, 101 p. (by Ioiing). Vrye baan: le pr. M. Walraven, Kwa dendamme, 3 m. 36, 10 m. 352e pr. J. Bruggeman, Baarland, 3 m. 36, 6 m. 35 3e pr. F. Daalman, Kwadendamme, 3 m. 36, 5 m. 354e pr. J. Hoogvliet, Baar land 3 m. 36, 2 m. 855e pr. C. Daal man, Kwadendamme, 2 m. 36, 4 m 35 6e pr. C. J. Bos, Nisse, 2 m. 36, 3 m. 35 7e pr. A. Zeevaart, Baarland, 2 m. 36, 3 m. 35; 8e pr. Jobs, de Gra ig,'s Gravenpol der, 1 m. 36, 4 m. 35; 9e pr. J. M. Dry- gers, 's-Beer Abtskerke, 1 m. 86, 3 m. 35 10e pr. P. C. Drygers, id., 1 m. 36, lm. 35lie pr. A. Bruggeman, Baarland, 1 m. 36, 1 m. 35. Eerebaan. Zilveren Eerekruis behaald door G. Daalman van Kwadendamme met 59 van de 60 punten, na loting met J. M. Drijgers van 's Heer Abtskerke. Stavenisse. De verwoestingen door den storm van Zaterdag en Zondag by de zeeweringen aan het Keeten te zien, zijn niet te beschryven. De storm heeft de zee over de kruinen der dyken heenge slagen, zoodat aan den binnenberm ligt, wat er nog bijna nimmer te zien was. Over een afstand van een uur zyn zes schepen gestrand, waarvan één totaal aan splinters is geslagen. Stukgoederen van allerlei aard liggen langs de zee- werende dyken neergeworpen tal van handen zyn bezig ze op te bergen voor rekening van eigenaar of assurantie- maatschappy. De lading van een schip, aan den Margarethapolder gestrand, was verzekerd voor f70.000. Oud Vcsinear. Onze zeeweringen heb ben 't weer hard te verantwoorden gehad. Den geheelen Zondag is hard gewerkt tot herstel der toegebrachte schade, straten waren bezaaid met stukken dakpannen en schoorsteenen, in de Geref. Kerk des morgens haast geen toehoorders en in de Herv. kerk den geheelen dag geen dienst. Toen de nood voor deze gem. op het hoogst was, liep de Nieuw Vosmeersche en Slankpolder in, dat was ons behoud. Alle schepen in de hav6n zijn er op een na uitgestormd. Zulk noodweer heugt niemand. Ook de noordeiyke vleugel van de Herv. Kerk is grootendeels ingestopt. Heeft dit gebouw al jaren lang het aan zien gehad van de vervallen hutte Davids, thans mag dit met recht worden gezegd. Vlissingen. De toestand van den Zondagavond alhier verwonden metse laar M. is zooveel verbeterd, dat hy denkeiyk reeds morgen weer aaD het werk kan gaan. Goes. Maandagnamiddag is op den Westwal alhier met de werkzaamheden voor den aanleg der Waterleiding be gonnen. Vlissingen. Alhier loopen geruchten, dat de Belgische loodsschoener no. 2 welke Zaterdag uitvoer en aan boord waarvan zich 12 Vlissingers bevonden op de Belgische kust vergaan ister- wyi het lyk van den scbipp9r P. Maer- tens aangespoeld zou zyu. Op het Belgische loodskantoor kon men hedenmorgen het gerucht nog be vestigen nog beslist tegenspreken. Wel is een telegram ontvangen dat een lyk is aangespoeld, maar het signalement is niet voldoende om te kunnen vaststellen of het al of niet van den schipper van bedoelde achosner is. Wel verkeert men ook daar in groote spanning, door het niet ontvangen van eenige tyding. Nader seint men ons: Hoewel officieel nog niets be kend, wordt het treurige vermoeden, dat de Belgische loodsschoener no 2, alhier gestationneerd, met man en muis is v -gaan, meer waarschijnlijk nu te Middelkerke in België het lyk van den schipper P. Maertens is aangespoeld. Dit lyk is herkend. Verder is noch van de twaalf opvarenden, noch van den loods schoener iets vernomen. Colynsplaat. Zaterdagmorgen vertrok van hier uit de haven zekere schipper Hoek mat een lading aardappelen. Ge komen ter hoogte van Ouwerkerk werd de wind zoo hevig dat het scheepje water schepte en kort daarna zonk. De opva renden wisten zich nog intijds te redden. Van de schepen die alhier in de haven lagen bekwamen enkele nogal wat scha de door den storm. De roeibooten werden zoo hevig tegen het strand gebeukt dat er niet veel meer dan spaanders over bleven. Het zeewater spatte zoovar over den zeedyk dat over by na het geheele dorp de regenbakken moeten worden leeggepompt, wegeas het zoutgehalte dat het water ondrinkbaar maakt Het gedeelte van den havendyk dat weggeslagen is, verspert den ingang van de haven zoodanig dat de schepen niet in of uit kunnen vaien. 's Gravenpolder. Door het uitgiyden van de ladder viel de timmansknecht A. K., die met een arm vol dakpannen naar boven op de schuur van den heer Goense wilde klimmen, van een aan- merkeiyke hoogte naar beneden. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De jongeman heeft zich nog al bezeerd, vooral aan een zyner beenen, dat erg gezwollen is, ïydt hy veel pijn. Scherpenisse. Tengevolge van den he vigen storm van Zaterdag jl. werden van verscheidene huizen in deze ge meente dakpannen weggerukt. In de daken van enkele schuren werden gaten geslagen. AaD de waterkeerlng werd een 500 M. bazalt weggaslagen, terwyi ook aan de haven werkenschade werd toe gebracht. Het water in de haven «tond geiyk met de krdin van den dyk, zoodat de landbouwers, in de onmiddelijke na- byheid daarvan wonende en nog onder den indruk verkeerende van den water vloed van 1906 hun vee op veiliger plaatsen brachten. Onze Briefkaarten. Als van welin gelichte zyde vernomeD, kan het volgende worden medegedeeld In den laatsten tyd komen herhaal- deiyk in nieuwsbladen berichten voor als zouden er nieuwe bepalingen omtrent het gebruik van briefkaarten zjjn vast gesteld. Deze berichten zijn onjuist. Het blijft geoorloofd het adres over de geheele.breedte der adreszyde te schrij ven. Kaarten die over de geheele breedte (dus ook over een gedeelte van de rech terhelft) der adreszjjde zyn voorzien van een gedrukt hoofd, vermeldende den naam, het adrgs, enz. den afzender, worden tot nadere beschikking als briefkaart aan genomen. Jubileum van onzen Redacteur. De heer Buyse heeft Zondag en Maan dag onder zeer veel belangstelling zyn zilveren feest mogen vieren als Redacteur van De Zeeuw. Van alle zijden stroomden de geluk- wenschen in. Niet alleen uit eigen kring, maar ook van geestverwanten in den ruimeren zin van het woord, ja zelfs van politieke tegenstanders. Onder deze sympathie-betuigingen en felicitaties waren vele van vrienden zy ner jeugd, die hun thans bejaarden mak ker niet vergaten. Andere gelukwenschen kwamen in van autoriteiten en groote mannen, die den trouwen arbeid van onzen jubilaris waardeeren. By de inge komen stukken waren ook vele aardige souveniertjes en lieve attenties,waarmede de vriendeiyke gevers en geefsters hun oprechte sympathie voor den jubilaris wilden uitdrukken. Bovendien waren er veleD die er prys op stelden, den jubilaris persoonlyk ge luk te wenschen, zoodat de heer Buyse verkwikt werd door de ontelbare vrien- deDnanden,welke hem werden gedrukten door de welgemeende en diepgevoelde sympathie, waarmede hy werd omringd. Alles werkte mede, om dit jubileum voor den heer Buyse tot eon onvergetelijk jubelfeest te maken. Ook mag niet vergeten worden de groote verrassing die den jubilaris bereid werd door tal van vrienden in en buiten de provincie. Een comité had zich ge vormd om dhr Buijse een geschenk aan te bieden. Een vertrouwelyke circulaire werd rondgezonden aan enkele personen en daarin niets gevraagd, o neeD, doch alleen medegedeeld dat de heeren wier namen onder de circulaire stonden een cadeau den heer Buyse wilden aanbie den, en dat gelegenheid geboden werd aan dat huldeblyk deel te namen. Eu daar kwam het van alle kanten, sym pathie en geld stormden toe en den ju bilaris werd een prachtigen eiken schryf- bureau met bureaustoel en een enveloppe met belangryken inhoud aangebodaa. Dat was mooi. Maar veel mooier nag was het, de bygevoegde naamiyst te zien der deelnemers aan dit feestgeschenk. Daar stonden de namen van ZExc. Jkr. mr A. F. d» Savornin Lohman en den keer J. H. Blum, leden der Tweede Kamer voor Goes en Middelburg, van den Hoogedelgestrengen heer Hovy, lid van de Eerste Kamer voor Zeeland, van de leden van Gedeputeerde Staten, mr. Die- leman en Siegers en van meer dan een dozyn leden der Staten van Zeeland, van verscheidene burgemeesters en pre dikanten, vaa tal der beste mannen uit onze kiesverenigingen en andere trouwe vriendan. O, wy durven het wel verklappen dat dit den jubilaris te veel werd eadathy diep oDtroerd was toen hem al die namen, als zoovele namen van vrienden daar voor kem lagen. Hem den nooit zichzelf zoekende en iu eigen oog den geringe, zooveel hulde gebracht. En intusschen stroomde hetletteriyk telegrammen, brieven, briefkaarten en kaartjes, het was overweldigend. Zoo heeft onze jubilaris mogen onder vinden, dat hy vele trouwe vrienden heeft, zoowel in Zeeland al» over geheel ons Vaderland. Vrienden, die zyn arbeid waardeeren en zyn persooniykheid koog- achten en liefhebbeD. Vrienden, die hem, waar en wanneer ook, gaarne hun mede werking willen verleenen en hem in zyn arbeid willen steunen en sterken. Vrien den, die voor hem van God het goed# begeeren in zyn huis en in zyn werkkring. Zoo was dit zilveren feest voor onzen jubilaris een myipaal in zyn rusteloos leven, om nu weer op de oude, beproefde manier het werk zyner handen en dan arbeid zyner ziel voort te zetten, Zee land tot heil en zogen 1 Daartoe heipe kem God Almachtig 1 XaAXr&BQCTTr. Middelburg. Maandagmorgen werd in de Sociëteit St. jTis alkier, eene alge- meene vergadering gehouden van de afdeeling Middelburg der Zeeuwacha Maatschappy van Landbouw. By ontstentenis van den voorzitter an den vice-voorzitter werd do vergadering geleid door het oudste bestuurslid, de heer J. Marinisse, die de medewerking der slechts in zéér garinge getale opga- komen leden inriep, daar hy niet gewoon is als president op te treden. Iogekomen waren berichten van de oprichting eener cursus te Domburg en van de plannen van oprichting eener cursus in paardenkennis te Serooskerke. Nog was ingekomen het jaarverslag van de vereeniging van oud-learlingen van Landbouw wintercursussen iaWalcheren, waaruit biykt, dat eeu reisje naar Brus sel gehouden ward, en dat ket ladental thans 36 bedraagt. Hierna kwam het ook reeds in de jongste algemeane vergadering van de Maatschappy behandelde reglement voor de erkenning van zaaizaden en pootgoai vanwege de Zeeuwsche Landbouw Maat schappy aan de orde. By behandeling van artikel 6 werd door de heeren Zwagerman en Van de Woestyne het idee voor het opnemen van eeD graanhandelaar in de commissie voor de keuring der zaaigranen tar sprake gebracht. De hear Malis meende, dat ook een deskundige er in moet worden benoemd. Ook verdedigde deze spreker het doen optreden van een spreker over deze materie. De voorzitter wees uit eigen ervaring op de moeiiykheden, die zich by de kweeking van zaaigranen voordoen. De penningmeester, de heer Boogerd, meende, dat het bestuur wel een hande laar zal kiezen die tevens deskundige is. De heer Zwagerman wees op het ge ring aantal beslist deskundigen in ons land. Ook hij zou wel een deskundige aan de commissie willen toevoegen of een der landbouwers er door willen ver vangen. Ook voor het houdeD van eene leziüg en in het algemeen van lezingen op de afdeelingsvergaderingeD verklaarde spr. zich voorstander. De heer Geschiere wil de commissie met een deskundige uitbreiden. De heer Maas meent, dat de Oentrale commissie van dit jaar deskundig was en ook eerlyk. Ook do heer J. Vader hield een warm pleidooi voor een deskundige, een hande laar achtte hij niet voldoende deskundige. De heer Boogerd meende,dat een hande laar voldoende deskundige is voor de keu ring der korrels. Spreker acht een bepaald

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2