Verwonderingen van een behanger. paar dagen door de «luis zijn wegge stroomd, zoodat de schade van hetzee water aan het land allicht niet zoo heel groot zal z^jn. De ajuin stond in rennen, het hooi in klampenalles werd weg geslagen. Wat er nog van de landbouw producten, een waarde van omstreeks 16000 gld. vertegenwoordigende, kan terecht komen, valt nu nog moeilijk uit te maken. En hoeveel duizenden de schade aan den dijk bedraagt ia nog niet bekend. Ia den dyk van den Oostpolder kwamen ook vele breede en diepe gaten, maar de dy i hield het en van den kruin brok kelde zelfs geen stukje af. Bjj den Stroodorpei polder was dit an ders, daar werden ook groote stukken van de kruin afgeslagen en kwam er ook nog wat zeewater binnen, zoodat een laag weidje by den voet van den dijk onder water staat. De schippers hebben een avond gehad, die hun heugen zal. De pogingen om de scheepjes in het water te houden moch ten maar by een enkel visschersvaartuig slagen de andere liggen op den wal. Een stoomkotter van Ierseke werd hier tegen den havendam geworpen en langs den dyk van den Karelpolder, denStroodor- perpolder tot ver aan den dyk van den Bathpolder ligt het bezaaid met visschers- vaartuigen het eene al hooger aan den dyk daa het andere. Welke doodsangsten door vele schip pers zyn doorgestaan kan eenigszins wor den ingedacht, moeiiyker worden be schreven. Een paar Krabbendy kers waren opeen scheepje, hadden oesters gelost en wilden trachten de haven binnen te varen, maar het kon niet. Ze werden door den orkaan voortgezweept en eindeiyk tegen den dijk van den Stroodorperpolder geworpen. Even nadat ze uit hun scheepje waren, sloeg dit geheel onderste boven. God had ze nog wonderiyk bewaard. Voor zoover bekend, schoot niemand het leven er by in, maar d6 stoffelyke schade zal ontzet- teuu g.ont zyn en geideiyke hulp voor uiring-ren nooozakelyk. Zijuoagmorgen, toen het dag werd, kb-p:^ ae nooaklok en toog men met zyn H.t-ed-chap naar de zwakke punten van Oost rii Stroodorperpolder. Om even acht uui was do iugonteur er en kon onder des- kunü'ge leiding worden gewerkt. Den geheeieu Zonua^ werd 't weik voortgezet. Aan den hoet van den Oustpolder üebben velen met het oog op het gevaar 's avonds hunne huizen verlaten en bovendien heeft menigeen den nacht in angst, zonder op bed te komen, doorgebracht. Hoe gaarne had niet ieder, die Diet aan de dyken helpen moesten, dadeiyk zich naar het bedehuis gespoed om daar geza- menlyk den Heere te danken voor hun behoud, maar de Hervormde kerk was zoo door den storm gehavend, dat daar den geheelen Zondag geen dienst kon worden gehouden en van de houten hulpkerk der Geref. gemeente was de g6heele voorgevel weggeslagen, terwyi de nieuwe kerk nog niet voor het gebruik gereed is. Ook daar was dus geen dienst. Wegens den water vloed ging in de Gereformeerde kerk den dienst des morgens ook niet door en was er door misverstand des middags weinig volk. Eerst des a^ onds was de kerk goed gevuld. Nog anderen angst werd uitgestaan. Er waren Krabbendykenaais op reis en deze werden om 8.08 terug verwacht. Maar er kwam geen trein. Wel uit de richting Goes, maar niet uit die van Bergen op Zoom. Het eene uur na het andere verliep tot eindeiyk, omstreeks twee uur, de sneltreinen kwamen en daarna om half 3 de gewone trein. De trein had van half 9 af te Bergen op Zoom stilgestaan. liilland-Buth. Zaterdagavond is de nieuwe bedykte polder aan den Schelde- dam, die binnen enkele weken geheel voltooid zou zijn, door het woeste element der zee aan onze gemeente ontruktde omringende dyk toch heeft geen weer stand kunnen bieden aan den krachtigen golfslag daar hy grootendeels is wegge slagen. De bewoners der aan den Scbeidedam geplaatste keten waren voor het snel in- stroomende water genoodzaakt in alleryi de vlucht te nemen Daar het naastbij- zynde Völckerdorp, alwaar ze door de bewoners werden opgenomenenkele uren later zag men de keten niet meer, daar ze door den wind waren omver ge slagen en uit elkander gerukt, alleen de aannemerskeet vermocht nog, alhoewel van hare plaats verschoven, weerstand te bieden tegen de^uwe vlagen. De paar den, die op het werk gebruik t werden, konden niet gered worden en zyn een prooi der zee geworden. Ook op andere gedeelten onzer gemeente heeft de storm groote verwoesting „aangericht. Zondagmorgen circa vyf uur werd den bewoners door klokgelui bekend gemaakt, dat de gemeente in nood was. tiet gerucnt liep, dat de in 1906 op de zee heroroverde Bathpolder, weder door het zilte nat be- spoeid werd, doch gelukkig bleek dit ge rucht bezyden de waarheid te zyn. Wel was den dyk enorme schade toe gebracht, stukken gronds van eeneaan- merkelyke uitgestrektheid hadden de golven er aan ontnomen zoodat hier en daar geringe weerstand kon geboden wor den. Hier en daar zagen we tegen deD dyk een hoogaarts liggen, waaronder zelfs een paar dicht by de kruiD, by nader onder zoek bleek, dat deze uit de haven van Ierseke gedreven wareD, enkele dier vaar tuigen hadden belangryke schade opge- loopen, één ervan was zelfs geheel ver- bryzeld. Alhoewel het Zondag was, werden de gebruikelyke godsdienstoefeningen niet gehouden, ieder toch, daartoe in staat moest hulp verleenen, waar deze ge vraagd werd en noodig was. Ook d© dijk van den Tweeden Bathpolder en eveneens die van den Beygersbergschen polder hadden, alhoewel in mindere mate, te iyden gehad. Den geheelen dag door heeft men op de zwakste punten zakken met klei ge bracht, ten einde nog eenigszins gevj-y- waard te zijn voor doorbreken. Behalve de dyken, hebben ook de buizen veel te lijden gehad. Van een woonhuis aan de Rattenkaai is een gevel gedeeltelijk wog geslagen, de weegbrug aldaar geplaatst, zocht men te vergeefs en lag een eind- weegs verder tegen den dyk, van de meeste daken waren pannen weggesla gen, hier en daar zelfs geheele ryen. Op enkele hofsteden zijn boomen ontworteld en ook aan den hoofdweg, die ons leidt naar het station, takken, waaronder zelfs van grooten omvang, ziet men er eene menigte laDgs den weg liggen. Door dezen storm is aan den heerlyken zomer plotseling een einde gemaakt en heeft het herfstgetyde met zyne gure vlagen een intrede gedaan. Borsselen. Zaterdagavond woedde er hier als 't ware een orkaan. Zeer veel schade is er aangericht. In de boom gaarden zyn zeer veel appelen afgewaaid. Benevens vele kleine schadeposten aan huizen, zijn aan de Noordzyde van het dorp en op het kerkhof eenige zware boomen uit den grond gerukt en ver sperren den weg. Wegens het breken van de telefoondraad kan en naar en van hier niet getelefoneerd worden. Het zomerhuisje van den heer Wouters uit Antwerpen staande op den zeeberm by den Zuidnol is door het vele zeewater omvergeslagen en zeewaarts gedreven. Westkapelle. Vanwege den hevigen storm van Zaterdag en Zondag is veel schade aan de gebouwen toegebracht. Duizenden dakpannen, schoorsteenen, daken enz. zijn vernietigd of beschadigd. Terneuzen. Door den hevigen storm van Zaterdag is aan den Zeedijk van de Nieuwe Neuzenpolder aan de Koepel een gat geslagen van omstreeks 60 M. lengte. Gisteren, Zondag, is dan ook met alle spoed begonnen om de schade weer te herstellen. Ook de Voskaai aan den nieuw ingedykten polder aan den Hoek is geheel weggeslagen. De twee laatste treinen kwamen hier Zaterdag met 2 uur ver traging aaD. St. Maartensdijk. By den Zaterdag ge woed hebbenden storm werd het buiten- dyksbeloop van den Oudelandpolder op verschillende plaatsen min of meer be schadigd. Echter niet van dien aard, dat de toestand by verder gewoon weder zorg baat. Toch was op eene plaats de toestand van dien aard, dat nog Zater dagnacht een noodbeslag werd aange bracht; dit betrof een oppervlakte van ongev. 20 M2, waar de grond van het be loop tot meter diepte was weggeslagen. Ook aan den Muijepolder was eenige schade ontstaan. Overigens richtte de storm hier aan vele gebouwen schade aanaan de daken der huizen en schu ren werden boomen ontworteld. Een ingezetene dezer gemeente K. Schippers, heeft een groote ramp getrof fen, doordat zyn vaartuig voor Stave- nisse is gezoDken en de opvarenden, maD, vrouw en knecht zich met moeite half gekleed, konden redden. Alles van die menschen is verloren gegaan, het vaartuig was niet verzekerd. Oostkapelle. Op het strand alhier is Zaterdagnacht omstreeks elf uur een visscbersboot uit Ostende afkomstig, op een paalhoofd geslagen. Van de beman ning uit 5 personen bestaande, zyn er twee verdronken. De drie geredden hebben voorloopig in een herberg te Oostkapelle een onderko men. De twee verdronken zeelieden wa ren gehuwd en beiden vaders van een talryk gezin. Het scheepje zit nog vast nad Zondag veel bekyks. Wolphaartsdyk. De storm van Zater dag heeft hier veel schade aangericht. Boomen werden omvergeworpen, pannen en schoorsteenen van de daken, heinin gen omver gesmeten. De zeeweringen van de polders Oud-WolphaartSpijk, Zuid- vlietpolder, Westkerkepolder en Egbert Petruspolder hebbeD veel geleden, zoodat het noodzakelyk geacht werd Zondag middag aan het werk te gaan om de gaten in de dijken te stoppeD. De spoor boot no. 2 werd voor deze gemeente twee keer van zyn ankers geslagen, zoo dat zij ten slotte tegen de steenglooiing van den polder Oud-Wolphaartsdyk werd geworpen en vast bleef zitten. De passa giers en bemanning kwamen allen be houden aan wal. Hetzelfde lot trof de spoorboot no. 1 welke op de schorren voor den Westerlandpolder werd gewor pen. Beide b oteu zitten zoo hoog, dat zij waar&chynlijk zonder assistentie niet vlot zullen komen. Te ongeveer halftien vervoegden zich by den landbouwer Abr. Remijnse een schipper met zyn zood, afkomstig van Hontenisse, welke met z'n scheepje tegen den Oost-Nieuwelandpol- der waren geslagen. Zy werden spoedig van droge kieeren voorzien en hebben dien nacht by genoemden landbouwer geslapen. Persooniyke ongelukken had- deD, zoover ons bekend is, niet plaats. Hoedekenskerke. Ook deze gemeente heeft ruimschoots haar deel gehad in de stormschade van Zaterdag en den daar- opvolgendeu nacht. Vele pannen woeien van de huizen c. a. van het Gemeente huis en de Openbare School. Ook wer- deD boomen ontworteld of geknakt, het fruit dat nog aan de boomen hing is alles afgerukt, zoodat niet noodig is het meer te plukken. De schuur van den landbouwer N. Bakker alhier woei ge heel in, terwyi van den molen een wiek werd afgerukt en een tweede zwaar be schadigd. Nieuuw- en Sint-Joosland. Door den storm is alhier veel schade aangebracht. Vele boomen zyn ontworteld en omge waaid, welke op verschillende plaatsen over den pu blieken weg lagen en daar door het rytuigverkeer zeer belemmer den. Een paar schoorsteenen die afwaai den brachten den omwoners nogal schrik toe. De telegrafische gemeenschap van hier met Middelburg is verbroken, door dat boomen op den draad zyn gevalleD, welke daardoor gebroken is. Dat er nogal dakpannen op de straten lagen, is te begrypen. Het nog aan de fruitboomen hangende fruit is byna overal afgerukt, zoodat de grond bezaaid ligt met appels en peren. By tal van landbouwers is schade veroorzaakt aan daken van schu- rer. 's Heerenhoek. De storm van Zater dag heeft ook hier-veel schade berokkend aan boomen, planten, huizen en schureü, zelfs de beide vogelstengen zijn omver gewaaid. Kamperland. Door den vliegenden storm stootte Zateravond omstreeks 9 uur de in aanbouw zijnde toren van de Hervormde kerk alhier naar beneden. De steiger die rond den toren was ge plaatst was de hoofdoorzaak van dit on geval. De steigerdeelen, ofschoon vast gespykerd werden met geweld losgerukt en weg geslingerd, af en toe de zwie pen der stelling medenemend. Door den krachtigen storm werd daardoor de tel kens meer verzwakkenden steiger met geweld tegen de spits geslingerd, die het ten laatste moest begeven. Voorkomen van het ongeval door aanbrenging van versterking was in het noodweer niet mogeiyk zonder menschen levens in groot gevaar te brengen. Gelukkig zyn geen verdere ongelukken hierby voorgevallen, zoodat enkel stoifelyke schade i^ te be treuren. Coiynsplaat. De storm van 30 Sept. jl. zal voor de bewoners van Noord-Beve land wel in 't geheugen blijven. Sedert jaren is die niet zoo hevig geweest als gisteren na den middag. Tegen den avond werd het ergst en al heel spoedig was er heel wat stormschade in het dorp aangericht. Eerst werd één der lindeboo- men in de Voorstraat bij de kerk geveld en door den storm ontworteld. Later viel er nog een en ook verder naar buiten braken nog enkele boomen, waarvan één op een woonhuis terecht kwam. By den dokter in den tuin brak een mooie kas tanjeboom middendoor en de scbuttiDg tusschen de kerk en doktershuis werd een eindweegs tegen den grond gelagen. Vele daken van huizen werden vernield overal pannen afgeslagen, schoorsteenen omgevallen, zoodat het gevaarlyk was om zich op straat te begeven. Vergele ken by de drukte in de winkels opeen gewonen Zaterdagavond, was er nu niets te doen. De boeren, die wat ver buiten 't dorp wonen, giDgen te voet naar huis en lieten paarden en wagen op 't dorp. Voor velen was het een onrustige nacht Ook voor de zeewering was de laatste storm noodlottig en is door dezen storm meerdere schade aan den zeedyk vau den OudNoord-Bevelandpolder berokkend dan ooit te voren. Langs ongeveer den geheelen dyk aan de Noordzyde had overslag van zeewater plaats. Waar schijnlijk tengevolge biervan is het bin nen beloop van den dyk, gelegen vóór de Paardekuip of Groote Inlaag van on geveer 200 M. lengte afgeschoven en is het een wonder dat daar geen dijkbreuk plaats had. De Paardekuip zelf was ge deelte! yk met zeewater gevuld. Aan den buiten kant van den zeedyk werd de steenglooiing over duizenden M2 opper vlakte zwaar beschadigd en werdeD de koppen van de Oost en Westnol geheel vernield. Het water aan de peilschaal teekeDde Zaterdagavond ongeveer 8 uur 1.95 M dus gewoon hoogwater. Van de gemeentewerken werden de havendyk, de bekleedingsmuur in de kaai en de steiger ook zeer beschadigd. Ook aan den Nieuw-Noora-Beveland- polder ontstond in de steenglooiing, naar men mededeelt, belangrijke schade. Doordat de desolate toestand van den zeedyk en de woningen en boerenschuren vele werkkrachten vorderde, werd beslo ten den geheelen dag geen godsdienst oefening te houden in de Herv. kerk. In de Geref. kerk was alleen na den middag dienst. Heinkenszand. Onder deze gemeente zyn door den storm van Zaterdag op Zondag op verschillende plaatsen boomen ontworteld en omgewaaid. Doordat boo men en takken midden op den weg ver spreid lageD, was het verkeer op enkele wegen zestremd. Schore. Oak hier heeft Zaterdagavond de storm hevig gewoed. Behalve de pan nen van de daken en de schalen der kerk zyn op het schoolplein twee boo men op het schoolhek neergekomen, het welk nu zeer beschadigd is. Oek het fruit in de verschillende boomgaarden heeft ontzettend geleden. Maar de meeste schade heeft de storm berokkend aan den heer Jan Kocb, aannemer te Han- sweert, die drie maanden geledeD een blok buizen liet bouwen, plm. 32 meter lang, bestemd voor zes arbeiderswonin gen. Thans werden deze perceelen voor bergplaats gebruikt. Door den storm is dit blok huizen aldus meldt men ons als het ware weggestormd, veel is er van op den dijk nog terecht ge komen en het andere ligt in hopelooze ver warring op en door elkander. Goes. Ook onze stad heeft geleden onder den storm. Ruiten van de Magdalenakerk, zoowel in de Wandelkerk als in de Preekkerk zyn ingewaaid, waardoor de zitplaatsen vol glas en steenen kwamen. Er kon Zondag dus geen dienst gehouden wor- deD, iets wat per omroeper door de stad is bekend gemaakt, 's Avonds is er nog dienst gehouden in het lokaal Samuel. Op den Oostwal is Zaterdagavond een boom op hec huisje, bewoond door J. de Dreu, gestort. Het huisje is geheel ver nield. De bewoner, die er in sliep, is gelukkig ongedeerd gebleven. Omtrent dit huisje meldt eeu onzer lezers ons, dat het was uit den tyd, dat de huizen geen nummer maar w_el een naam beza ten. Dit zomerhuisje heette De Visscher. Het droeg nog altijd zyn zinnebeeld als windwijzer. Een koperen plaat, voorstel lende een visscher met eeu kruisnet. Het is te hopen, dat de eigenaar deze windwyzer als gedachtecis aaD destede- lyke oudheidkamer zal schenken. Op den 's Heer flendrikskinderendyk zyn Zaterdagavond boomen omgewaaid, die dienzelfden avond nog door gemeente werklieden zijD opgeruimd. Op den Westwal is 'a boom tegenover de Ambachtsschool omgewaaid. In de plantsoenen en op den Oostsingel zyn takken van boomen afgewaaid, ais- mede enkele boomen afgekraakt. Vele schoorsteenen en ontelbare pan nen zyn overal afgewaaid. Groote schade is daardoor o.a. berokkend aan het dak van School B en den Raadhuistoren aan de zyde van de Korte Kerkstraat. Zondag werd op vele plaatsen door ambachtslieden gewerkt om daken te repareeren, pannen op te leggen, enz. Vlissingen. Twee Hollandsche en drie Belgische loodsschoeners zyn met avery uit zee teruggekeerd. Domburg. Alhier is een visschers vaartuig op het strand geworpen. Een man was verdronken. Veere. Het dak van de Katholieke Kerk is door den storm ©r afgewaaid, zoodat alhier gisteren geen godsdienst oefening kon plaats hebben. Nog ontvingen wy stormberichten uit Ierseke, Scherpenisse, Hans weert, Sta venisse, Neuzen en Wemeldinge, waar van sommige neel laat, en welke wegens plaatsgebrek thans onmogeiyk kunnen worden opgenomen. Kattendyke. Bij den hevigen storm die in den nacht van Zaterdag op Zondag woedde, heeft onze pastorie het wel het meest moeten ontgelden. Het geheeld achterste deel werd van het dak ontbloot, terwijl de ramen geheel werden inge drukt. Daai jui3t in dat gedeelte zich de slaapkamer bevond, moesten de bewoners eene andere kamer opzoeken, teneinde den nacht te kunnen doorbrengen, doch spoedig bleek het ook daar door neer vallend puin niet langer veilig te zyn, zoodat men eindelijk in de voorkamer vluchtte om daar op den vloer verder den nacht door te brengen Daar ook de keuken deerlijk, was gehavend, de schoor steen is geheel weggewaaid, het dak ten deele ingezakt, moest men voor het koken van een en ander hulp zoeken by anderen. Jammer, dat de arme kerkvoogdy, boe dan ook, thans wel gedwongen is aan het gedeeltelijk vernielde oude gebouw nog heel wat geld te moeten besteden, om het eenigszins te repareeren. Hopen we, dat de giften voor de nieuwe pastorie wat milder mogen vloeien, opdat spoedig met den bouw daarvan kan worden be gonnen. Heinkenszand. J. 1. Zaterdag geraakte een 3-jarig knaapje van cien landbouwer J. K. alhier met zijn band in een sntj- molen, waardoor één zyner viDgers werd afgesneden. Heelkundige hulp werd verleend door arts Hoornweg alhier. Souburg. Zaterdagavond vergaderde het Louwerse-comité. In de eerste plaats werd een definitief bestuur gekozen be staande uitP. S. Buteun, Eere-voorz., C. v.Weele,voorz., F. K.Wisseling, secret., en S. de Pagter, penningm. Daarna werd de samen werk'ng der 3 zangvereenigingen besproken. Hallelujah en Roaz waren tot samenwerking bereid. By UitspanniDg dcor Inspanning bestond bezwaar. Na bespreking kwam men tot het besluit dat Uitspanning door Inspan ning de zaak Dinsdagavond iD zyne ver gadering nog eens zal ter spiake brengen en dan aan het comité zal kennis geven. Wegens het ongunstige weder besloot meD, daar ook een deel der leden niet aan wezig was, Dinsdagavond weer te verga deren en de overige zaken af te handelen. Vlissingen. Zondagavond bracht een ongeveer 17-jarige sjouwerman v. H., wo nende te Souburg,in de Noordstraat alhier den 20-jarigen metselaar M. plotseling een messteek in de iinkerzyde toe en ging daarop kalm verder. De gewonde werd by een der omwonenden binnengebracht. De ter hulp geroepen geneesheer, dr Van MaaneD, constateerde, dat de steek afge gleden was op een rib en daardoor de wond niet levensgevaarlijk is. De politie stelde direct een onderzoek naar bet ver blijf van den dader in. 's Heerenhoek. Zaterdag vergaderde de gemeenteraad alhier, waarby alle leden tegenwoordig wareD. Tot wegwer ker werd benoemd B. Baleuv en tot assistent Joh. Baleur Sr. In de begroo-"' tiDg 1911 werd eene wyziging gebracht en het verzoek der Schietvereeniging Juliana, om voor de wintermaanden de openbare school te mogen gebruiken voor hunne oefeDingeD, werd ingewilligd. De gemeentebegrooting -912 werd vast gesteld tot een bedrag van f9030.88:'. Goes. Op de vergadering der Goesche Esperantovereeniging „Ni Kunigu la homaron" j.l. Vrydag gehouden ia be noemd tot leerares voor den Esperanto* cursus 1911 1912 mej. H. Th. Roskea albier, en aangewezen als afgevaardigde naar de algemeene vergadering der Neder- landsche Esperantovereeniging in Deeem- bar te houden, J. C. van Valkenburg Jz. Vlisaingen. Aan den zeeloods C.Sorge- drager alhier, is een pensioen verleend van f 8?4: per jaar. Vlissini/en. Het Noorsche stoomschip Vidar is met verlies van ankers en wegens gebrek aan bunkerkolen hier op de haven gestrand. De officier van gezondheid 2e klasse B. Eisendrath wordt op heden gedeta cheerd bij bet Militair Hospitaal te Mid delburg. De bij het 3e Reg. Inf. benoemde 2e luitenant J. de Roos is ingedeeld by de 3e Comp. 2e Bat. Door de Maatschappij is aan het personeel bekend gemaakt dat Dinsdag 3 October op de Zeeuwsche lyn ten be hoeve van den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten een extratrein zal loo- peri. Deze trein welke op alle stations be halve Kapelle-Biezelinge en Noord- Kraaiert zal stoppen, om de heeren gele genheid te geven het een en ander te be zichtigen zal om 11.30 v. m. van Roosen daal vertrekken, passeert Goes om 2.06 tot 2.26 en komt om 3.26 n.m. te Vlis- singen aan, R H C L A M K 8. Een behanger, de heer J. KolkmaD, wonende van Diemenstraat, 101, te's Gra ven hage, is zeer verwonderd geweest. De eerste maal, toen hy waarnam dat de voorgeschreven geneesmiddelen' niet bij machte waren hem te genezen, de tweede maal, toen hij waarnam dat de Pink Pillen, in tegenstelling met die andere, reeds genomen geneesmiddelen, hem on- middelLjk hadden beter gemaakt. De heer Kolkman is er toe overgegaan de Pink PilleD te nemen, omdat hy er van alle zydeD gunstig over had hooren spreken. Evenwel dacht hy, daar de andere ge neesmiddelen geen beterschap bij hem hadden te weeg gebracht, dat de Pink Pillen dit, evenmin zouden doen. Hy heelt zich bedrogen en hy komt daarvoor uit. „Gedurende vele jaren, schryft hy, leed ik aan een voortdurende verzwakking. Ik had bloedarmoede in den ergsten graad. Ik behoef u niet te zeggeD, dat ik slecht sliep, dat ik geen eetlust meer had, dat ik aanhoudend aan de maag leed en dat ik mij heelemaal ellendig gevoelde. Ik had zoo weinig krachten, dat ik ge noodzaakt was tydelyk mijn beroep van behanger te onderbreken en ik had reeds een hoop geneesmiddelen gebruikt, maar geen enkel had iets geholpen. Uwe Pink Pillen daarentegen hebben een eind aan myD lyden gemaakt. Van af de eerste doosjes heb ik een zeer merkbare ver betering waargenomen. Ik voelde duidö- lyk dat myne krachten terugkwamen en dat myn algemeene toestand veel meer voldoende was. Ik ben dus met de behandeling voortgegaan en ik kan zeg gen dat ik aan de Pink Pillen myne gezondheid en myne krachten dank even als bet genoegen dat ik nu van het leven ondervind. De Pink Pillen zyn dan ook het eenige middel dat zoo talryke bewyzen van ge nezing kan geven. De Pink Pillen toonen gemakkelyk aan, met bewyzen tot steun dat zij genezen. Zy zy onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheu- matiek, schele hoofdpyn, zenuwpynen. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 de zes doozen, bij het Generaal Depót der Pinkpillen, Van Eeghenlaan 22, Amster dam voor Middelburg en omstreken by Joh. de Roos, Vlasmarkt K157voor Goes by Gebrs. Muldervoor Vlissingen A. Luitwieler en A. C. Beniest, Lepel straat en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. Aftüuii m Wolphaartsdyk. Door det3urg. Arm-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1911 | | pagina 2