15 a 20 mi kite AariapÉa iltiü TeritMplBgsn enz !**rktberidifeo. atsteBerioüte iYiiiiTëTiïii LEESTAFEL. Nagekomen Adverteniiën, Dankb-buiging EEN MEI O san TE KOOF TS KOOP Konijnen niet Mokken. ea IlelBgoedbakkerU- md-kweeke- Gendringen, willen aan- an Dijk Jzn., het monu- digde de tal- jen Gez. 189 te veel ver en de burge- vele predi- v. Katwijk, x Talauerei- ling vestigt in de gods- gevestigde Christenge- uereilanden enden nood ite der geld- (ogenblik is het comité betalen en •plichtingen weer f9000 Onder het bericht dat aid worden, in de hier- 000, die nog maakt wèl pend". Zen- r. Gunning, t'dam. rolutionaire onder voor- igerzeil, uit chtste jaar- irschillende ikeurd. Uit lingmeéster ïrt nog niet D. Hogerzyl rare te Arn- tem werden oedgekeurd bestuur tot commissie, verdsamen- 5ijp, lid van Bouman en rse uit Vlis- laganda bij A. Dijkstra idavergade- waarover plaats had. vereenigin- lslag" heeft vergadering Groningen omdat het :bond" de Harmonie" heeft nu te komen, ennacht in E., kantoor ier Schuijt, reemd had, iezit waren, kellner De die met E. E. vertelde, 00 verloren Rotterdam etember te onden van achten Jan avond voor met nog 3 2" was ver- alsknoopen ak, waarin et geweest lomen. Be- slagveld" aog steeds voor jon- je de Ned. „jV alken- et gesticht in verband t gestichte e „Valken- ïssluis. De iboortehuis r het heils- egt er aan ree spoedig maakt, zal act blijven. familie te aand Juni loxum bij am bedoeld geadres- derschrift ischen boe- post van bosch- 1 ie sen direct den Verzoek be mens ons Atjeli, Sumatra, Lti Summawa. F. R. P. R. VAN RIEMSDIJK, lste luitenant infanterie. W. v. d. VLERK, Kapt. marechaussee. Een ontwikkelde jongen. Iemand, die zich taxeerde als «een ontwikkelde jongen" heeft kort geleden aan ie admi nistratie van de Bred. C. de volgende advertentie ter plaatsing toegezonden «Een onwikelde Jonen oud 34 Jaren zoekt Een wedewe of zoo be nede die Jaren die Een klien boerderij of zoo An de hand heeft of wel handel drijf om met haar het huwelijk an te gaan lieft zonder kindere. belaan stelende worde ver zogtzigte melde binen viertien dagen onder numer 4846 van dit blad". Een kansje voor ontwikkelde jonge dames. Om uit te knippen. 8 In 't September-nummer van „De Gids" dient dr. H. P. Colenbrander aan de vrij zinnige bestrijders van't wetvoorstel om veertig millioen voor de kustverdediging te bestemmen een afstraffing toe, die waard is uitgeknipt te worden. Hoort, hoe Dr. Colenbrander zijn eigen partijgenooten bestraft Ongelukkig land, dat aan zulke leids lieden is overgeleverd. Leidslieden Och, zij kabaleeren maar wattoen zij zelf de meerderheid hadden, hebben zij nim mer den moed gehad, openlijk naar hun thans verkondigde inzichten te hande len. Zij het misschien minder afdoende dan de tegenwoordige Regeering, ook zij hebben op hun beurt maatregelen geno men, die alleen te billijken zijn in de onderstelling, dat de verdediging van Nederland geen hopelooze zaak is en het nimmer worden mag. Hun geweten schijnt hun evenwel toe te laten als opposanten een geloof te ondermynen, dat zij zelf niet zouden kunnen ontberen zoodra zij weder verant woordelijk mochten zijn. Het bekome hun zooals zij het verdienen Wie eerlijk denkt en eerlijk voelt, en dat is de groote meerderheid van ons volk, zal zich afwenden van een kabaal, die de achting voor zichzelf toont te hebben ve.doren." Het geheim van Keizer Wilhelm. L e advocaat Friedman heeft te Berlijn een curieus boek gepubliceerd, dat gewijd is aan geheimzinnige en tot-nu-toe onbe kende gebeurtenissen, die voor een aantal jaren aan het keizerlijke hof zijn voor gevallen en eindigden met een bloedige tragediede zonderlinge geschiedenis van anonieme brieven, die drie jaren lang in de onmiddellijke omgeving van den kei zer werden verzonden en waarvan de schrijver nog onbekend is. Friedman ver telt, dat die anonieme brieven, vol las terlijke indiscreties, beschimpende uit drukkingen en obscène teekeningen, aan de hoogste personnages werden toege zonden. Le keizerin ontving er drie per week, evenals haar broeder, hertog Gun- ther van Sleeswijk-Holstein, terwijl ook de gravin von Hohenau er door achter volgd werd. Drie jaren lang vestigden de slachtoffers hunne vermoedens op aanzienlijke personen, dikwijls van den hoogsten rang, tot dat op zekeren dag baron Schrader tegenover den keizer formeel beschuldigde den tweeden cere moniemeester Lebercht von Kotse, be- hoorende tot een schatrijke aristocrati sche familie van Brandeburg, kapitein der cavalerie op non-activiteit en een dei- gunstelingen van den keizer. De ver moedens schenen ernstig genoeg om den aangeklaagde onmiddellijk te arresteeren, die terecht stond voor een krijgsraad van het derde legercorps, gepresideerd door Prins Heinrich von Bohenzollern, een bloedverwant van keizer Wilhelm en broeder van den koning van Roemenië. Toen Von Kotse gearresteerd was, bleven de anonieme brieven nog circuleeren. Generaal Bahnke, hoofd van het militaire kabinet des Keizers, ontving er een, luidende „Gij maakt u belachelijk door de gevangenneming van een onschuldige. Het is Prins Gunther van Sleeswijk- Holstein zelf, die al die brieven heeft geschreven". Lebercht von Kotse kon niet anger verdacht worden, maar toch duur de de instructie van zijn proces negen maanden. Toen de dag der terechtzitting gekomen was, antwoordden de rechters ontkennend op alle 103 vragen. Het vrij sprekend vonnis werd uitgesproken. Von Kotse werd niet in zijn hoffunctie her steld, doch de Keizer betoonde hem op nieuw zijn vertrouwen en sympathie door hem ter gelegenheid van het Paasch- feest een geschenk te zenden. Von Kotse trachtte tegen baron Schrader eene ge- rechterlijke vervolging te verkrijgen, maar dit mislukte. Toen daagde hij zijn aanklager uit tot een tweegevecht. Baron Schrader eischte de vorming van een eereraad en die verklaarde Von Kotse, om ongenoemde redenen, onwaardig de uniform te dragen en dientengevolge ook om met zijn vijand den degen te kruisen. De keizer vernietigde de uitspraak en de officieren die ze onderteekerd hadden, werden uitgenoodigd hun ontslag in te dienen. Het duel had plaats en baron Schrader werd gedood. Advocaai Fried man heeft den schuldige vergeefs gezocht. Hij komt tot zulke ernstige hypothesen, dat hij ze niet alle durfde formuleeren.' Toch merkt hij op, dat de verzending der anonieme brieven plotseling ophield na de uitspraak door den krijgsraad ten gunste van Lebercht von Kotse en dat de keizervooruit den dag bepaald had, waarop niemand meer aan die brie ven zou blootgesteld zijn. Keizer Wilhelm heeft dus zelf de schuldige ontdekt en hem tot zwijgen gebrachieen hofgeheim dus, dat zeker eens zal worden opge helderd. - Utt den oorlog tusschen Napoleon en Frans, keizer van Oostenrijk. De Tyrolers hadden partij gekozen voor het huis van Oostenrijk en daar zij goede scherpschut ters zijn en alle bergpassen goed kenden, waren zij voor de Beieren en Franschen geen vijanden om den gek mee te steken Onder de aanvoerders in de Tyroolsche bergen stond naast den bekenden An dreas Hofer, de herbergier Speckbacher. Toen deze laatste eens ten strijde was getogen, was zijn tienjarige zoon Anderl gedurende het eerste gevecht bij hem ge bleven en niet te bewegen heen te gaan. Op het oogenblik dat er weer een aanval op een brug zou gedaan worden, was de vader toch bevreesd voor den jongen en daar al zijn vermaningen om heen te gaan niet hielpen zag hij zich genoodzaakt den jongen een pak slaag te geven De knaap trok zich nu zoover terug, totdat zijn va der hem niet meer zien kon, maar ver borg zich en sneed met zijn mes de kogels uit den grond, wanneer hij aan het op stuiven van 't zand zien kon, dat er geval len waren. Toen hij een hoedje vol had, bracht hij ze aan zijn vader, want hij had gehoord, dat de Tyrolers er gebrek aan hadden Het gelukte zijn vader, nu onner belofte van zelf spoedig te zullen volgen, hem te bewegen naar huis te gaan. Men zond hem nu naar een veraf gelegen Alp, maar ook hier ontsnapte hij. Eenigen tijd later zag Speckbacher, terwijl hij voor een open raam zat te schrijven, een troep Tyroolsche schutters voorbijtrekken, ge volgd door een gewapenden knaap. De knaap trad op hem toe en kuste hem de hand, het was zijn zoon Anderl, die van de Alp was weggeloopen en zich bij de landweer had aangesloten. Toen hij barrevoets bij hen was gekomen, hadden de schutters hom een uitrusting gegeven, evenals de hunne, bestaande uit een grijs manteltje, een groenen hoed en een lichte buks. Van af dien tijd bleef hij bij zijn vader en werd eenige dagen later met hem gevangen genomen. De oude Speckbacher wist zich echter door zijn reuzekracht los te rukken en een steilen rotswandte beklimmen-Zijn zoon werd echter medegevoerd. Het is merkwaardig hoe som mige zelfstandigheden een bizonder slechte reputatie hebben, als zware ver giften, terwijl andere, die minstens even vergiftig zijn nauwelijks als vergiftig bekend; zijn. Nog vreemder is het dat er stoffen zijn die algemeen als gevaar lijke vergiften bekend staan, terwijl nu bekend is dat zij practisch geheel on schadelijk zijn. Sommige chemicaliën die wij in de fotografie gebruiken zijn bekend als zeer schadelijk en worden daarom gemeden, of uiterst voorzichtig behandeld. Een van de hevigste ver giften, het cyaankalium, wordt tegen woordig, juist om die reden bijna geheel niet meer gebruikt, ofschoon het bij verschillende doeleinden uitmuntende diensten zou kunnen bewijzen. Ook chloorkwik is bekend als een zwaar ver gif. I e platinzouten zijn mede zeer ver giftig, evenals het oxaalzuur en zijn zouten, en een ontwikkelingsoplossing die voor het platinpapier gebruikt is, is, omdat zij beide zelfstandigheden bevat, gevaarlijk. Pyiogalen kaliumbichromaat moeten ook in de vergiflijst worden opgenomenuraannitraat, zilvernitraat en azijnzuurlood ook. De meeste moderne ontwikkelaars zijn vergiftig, hoewel zij op dat punt nog niet zoo afdoende onderzocht zijn als zouten die zooveel langer in gebruik zijn. Men vraagt ons wel eens of het mogelijk is de fotografie te beoefenen, zonder het gebruik van vergiftige stoffen, maar dat is niet mogelijk. Al wat men doen kan is geheel het gebruik te vermijden van stoffen als cyaankalium en met al de andere voorzichtig om te gaan en te zorgen dat zij steeds op hun plaats worden geborgen. Het voornaamste is dat men zorgt dat fotografische oplossingen nooit ergens worden neergezet, waar men ze voor drinkbare waar of medicijn kan aanzien, een vergissing die reeds menig doodelijk ongeval heeft ten gevolge gehad. In de afgesloten badkamertjes in het Thermalbad te Salzuflen volgt op No. 12, i2a. No. !3 ontbreekt. In een hotel te Kissingen ontbreekt No. 13. Bij verordening van het gemeentebestuur van Praag is bij de tramwagens No. 13 weggelaten. En dan spreekt men nog van een verlichte eeuw 1 Telkens komt men tot de ontdekking, dat ongeloof en bijgeloof niet ver van elkander staan. Parijs en omstreken waren Woens dagochtend berijpt; een kleine 4 weken vroeger dan gewoonlijk. In het Reuzengebergte is een sterke sneeuwval ingetreden. Op den top ligt de sneeuw 15 cM. hoog. Bij 2 graden onder nul sneeuwde het ook in de dalen President Diaz heeft ter gelegenheid van de eeuwfeesten in Mexico een bal gegeven, dat vermelding verdient. Onder den ijzeren koepel van de groote binnen plaats van het nationale paleis was een balzaal ingericht, die een oppervlakte van 1 hectare (10.000 M2.) besloeg en die door 1 40.0CQ electrische lampen was verlicht; 1,0000 personen hebben aan dit bal deel genomen. Het assisenhof van het Kanaal departement heeft den moordenaar van baron van Montrond, derf negentienjari gen Gueret, gisteren tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Men herinnert zich misschien dat Gueret, een vroegere knecht van den baron, in den nacht van 15 op 16 Mei in diens slaapkamer op het buitengoed te Martinsast is binnen gedrongen en daar den slapenden ouden man met een pistoolschot in het hoofd heeft afgemaakt. Met tweehonderd frank en enkele sieraden maakte de moorde naar zich uit de voeten. Een apache te Parijs had Woens dagavond een voor hem minder aange name ontmoeting met een politiehond, toen hij in gezelschap van eenige mak kers van een feest terugkeerde. De heeren vermaakten zich op den terugweg door alle voorbijgangers de pijp of sigaar uit den mond te slaan Toen zij hetzelfde uithaalden bij een winkelier, verzette deze zich tegen den apache, die hem daarop met het handvat van een zweep op het hoofd sloeg en ernstig verwondde. Juist verschenen eenige agenten met een politiehond, waarop de helden op den loop gingen. De hond echter snelde hen na groep een hunner zoo vast met zijn tanden, dat hij genoodzaakt was te blij ven staan, waarop hij door de politie gearresteerd werd. De eerste dagen mag hij evenwel in het hospitaal van de ge vangenis doorbrengen. &roeten. Wanneer een Nederlander een zijner bekei den ontmoet, vraagt hij„Hoe vaart gij Hierin vinden we het' volk terug, dat op het water thuis hoort. De Engelschman, die van handelen houdt, vraagt: „Hoe doet gij?" De Duitscher die de geheele wereld doorwandelt, zegt„Hoe gaat het De Franschman let alleen op het uiter lijk vertoon met zijn „Hoe draagt gij u P" De Rus, gewoon aan den knoet, wenscht zijn vriend onderwerping en roept hem toe„Wees tevreden De Spanjaard, tamelijk lui van aard, vindt zijn nietsdoen prettig genoeg om te groeten met: „Hoogt gij lang leven een wensch die vooral in de dagen van Barcelona en Melilla van toepassing is. «Hebt gij goeden rijst gegeten en is uw maag in orde vraagt de Chinees, die van smullen houdt. De Egyptenaar, blootgesteld aan de ver schroeiende winden der woestijn zegt „Zweet gij wel?" De Perzen, bij wien een zonnescherm het teeken is der hoogste macht, wenscht„Moge uw schaduw nooit in krimpen De Mohammedaan groet dooi een wil keurige spreuk aan te halen uit den Koran en krijgt tot antwoord„Als Allah het wil De oude Hebreeuwen, als de meeste herdersvolken afkeerig van den oorlog, wenschen elkander„Vrede De Romeinen, in den tijd van Augustus de gebieders der wereld en fier op hun macht, zeiden „Wees sterk De levensblijde Oude Grieken, trotsch op de plaats, die zij onder de volken inna men, riepen „Verheug u Een boer in het Fransche dorpje Courcy aux Loges heeft een nieuw soort hoenders uitgevonden. Een poos geleder kwam hij er toe zijn witte kippen licht roze te verven. Deze ongewone kleur trok zeer de aandacht van de menschen, die in de streek hun zomervacantie door brachten en met velen van hen, die thuis zelf kippen hielden, deed de boer uitste kende zaken in licht roze kippen. Maar nu doet hij met de boeren uit den omtrek nog beter zaken iedere post brengt hem orders uit andere plaatsen. Want het blijkt dat de kleurstof, waarmee het boertje Courcy zijn kippen gekleurd heeft, de eigenschap bezit, bij uitstek gevoelig te zijn voor de vochtigheid van de atmos feer, waarbij dan de kippen van roze vuur rood worden, zoodat zij voortreffelijke barometer-diensten bewijzen en, daar ze even goed leggen als ongeverfde kippen, zijn ze bizonder in trek. Te Dusseldorp zijn bij een gevecht tusschen Duitsche stakers en Italiaan- sche werkwillige arbeiders drie dezer laatsten doodelijk gewond. Te Napels zijn in den afgeloopen nacht weer 15 nieuwe gevallen van cho lera geconstateerd, van welke 9 doodelijk. De uitvinder der Singer-naaima chines. Een uitvinder, wiens naam in Neder land wellicht geheel onbekend is, hoe wel zijn werk in duizenden handen is, is dezer dagen te Richmond Hill, staat New York, Noord-Amerika, in den ou derdom van bijna 1 0 jaar overleden. Het is Richard Blees, een Duitsch- Amerikaante Aken geboren, ging hij in 1847 naar Amerika en stelde zich weldra in relatie met de fabriek van SiDger-naaimachines, die hij een ge wichtige uitvinding aanbood, waardoor de toen nog zeer gebrekkige naaimachine een aanmerkelijke verbeteringondergine. De fabriek werd naar New York over geplaatst en is sedert de grootste der wereld gebleven. Blees deed nog tal van andere uitvindingen en bijna alle onder deden van de tegenwoordige Singer- naaimachines zijn van hem afkomstig. Hij maakte van zijn uitvindingen wel geen schitterende prijzen, maar toch ge noeg, om er allengs een min of meer welgesteld man door te worden, wat lang niet van alle uitvinders kan ge zegd worden. Toon richtte hij zelf een naaimachinefabriek op, doch hij was niet in staat om tegen het reuzenkapitaal der Singermaatschappij te concurreeren en bleef, bij deze vergeleken, een nietig ondernemertje. Hij deed intusschen nog allerlei andere uitvindingen en constru eerde o. a, de eerste hydraulische vuur- leiders. Serooskerke. Kerkvoogden hebben Woensdag, onder aannemers behoorende tot de Ilerv. kerk, aanbesteed verschil lende werkzaamheden aan het kerkge bouw. Hiervoor schreven in de heeren: P. Dekker, Veere, f 1800J. A. Beckers, f 1804 Th. Rozemondt, f 1830S. de Jonge, Domburg, f 1866W. Jobse, Serooskerke, f1879J. L. de Lange, f1900; C. Roose, St. Laurens, f 1905J. van Hekken, Oost-Souburg, f1940 n. Dekker, f2085; J. v. Loo, f2110; M. J. de With, f 2200H. Schout, Oost-Souburg, f 2270. De inschrijvers, wier woonplaats niet genoemd is, wonen te Middelburg. M. C. Kapelle. Heden werd door den archi tect den heer A. L. J. Goethals voor den WelEdelgestr. heer L. E. A. Liebert, alhier publiek aanbesteed het bouwen van een villa. InschrijversS. de Jonge, Domburg, f 202 0J. A. Beckers, Middelbuig, f19950; M. Allewijn, Waarde, f18180; J. Gansen, Vlissingen, f18010; J M. Pannij, Krabbendijke, f 17973 J. -f. Dron- kers, Kapelle, f'7775; firma Melis, Har riot en Vader, Vlissingen, f 17700 D. van Maris, Kapelle, f14230. Gegund aan dhr v. Maris. Uoes. De Directeur v. h. Postkantoor brengt ter kennis van de ingezetenen, dat ingaande 2 Oct. a. s. op Zon en feestdagen de bestelling des morgens ►ten 9.40 voor (buitenbestelling 10.15 m.) zal geschieden. MIDDELBURG, 29 Sept. 1910. Ruime aanvoer. Bruine- en Witteboo nen beduidend lager. Overigens als no teering. Men besteedde voor jarige tarwe f 6, a f 7,nieuwe tarwe f 7,— a f 7-75 per H.L nieuwe rogge f 5,25 a f 6,25 nieuwe zomergerst f 4,50 a f5,haver f 3, a f350; paardeboonen f7,a f8, tuiobocnen f af wittebooners gelezen f 14,a f 15, bruine booner ronde f 13,a f 14,idem lsnge f 11, a f 12 kroon erwten nieuwe f 14,75 a f 16 75 koolzaad f 7,a f 11,karwei- zaad f 12,75 a f 13,per 50 K G. Waar 't niet bij staat ia de prjjs per H.L. Opgaaf van de Marktzetting der Ver- eenJging »Emos' en de «Landbouw". Boter f 0,55 4 f 0,60 per '/i kilo. Voor particulieren f 0.625. Eieren f 5,10 per 100 stuks Voor pamculiaren f5.50 Veiling eieren. Op de veiling waren kipeieren, 15.40 af 560. Eeudaneieren 1 af Gaczeceieren f s f Kalkoen eieren f af Kieviteieren f OOSTBURG, 28 Sept. 1910. Oude Tarwe f A f Nieuw Tarwe f 10,Af 11.Rogge f 5,25 A f 5,10 per H.L. Nieuwe Wintergerst f8,50 A f 9,Zomergerst f 8,25 A f 8,75 Haver f 7,25, A f 8 50, Kookerwtenf 11,Af 14,50 per H.L.Voererwten f Af .Paarde boonen f 7,,' 0 A f8,per H L. Waar het er niet bq staat, is de prijs per honderd kilo. Redelijke aanvoer. Prij zen als noteering. bocrem 6e hel uitdiepen en gedeeltelijk vei breiden vin een boezem en het uitdie pen van een vak wtterleidina. Aanwijzing 14 Oot. half 12 hilf 2. Den Haag. Benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Tholen P. J. Waale thans commies telegraphie le klasse, op verzoek eervol ontslagen de brievengaarder te Wemeldinge J. Vink. Amsterdam. Geslaagd voor 't eind examen theologie aan de Vrije Univer siteit D. C. Kart sen. Napels. Acht passagiersbooten hebben geweigerd, wegens de cholera, goederen van hier naar Marseille te vervoeren. Tengevolge daarvan zijn 4500 haven arbeiders zonder werk. De Tweede Kamer zal waarschijn lijk half October de Bakkerswet kunnen in behandeling nemen dewijl 't Sectie- onderzoek der Staatsbegrooting spoedig zal afloopen. Berlijn. Bij een ernstige botsing in de wijk Moabit zijn gisterenavond 73 per sonen ernstig gewond - er liggen er 22 in het Ziekenhuis. Woensdag 26 Oct Bvuinisne, door B. en ,W. lo. hot bouwen eo er stcenen tuaGesluis2o het verleggen van oen gedeelte zeecbjk3) het groven eener suatiegeul en aanleggen v^n rljshoofden4o het graven eener wa terleiding 5o het graven van een nienwon Ken den Heer in al uwe wegen. Gedachten over het huwelijk, door E. Schrenk. Kampen J. H. Kok. Dit werkje is uit het uuitsch vertaald naar de vijfde uitgave, 46e duizendtal. Het bewijst dat wij hier een vraagbaak hebben die goeden raad geeft, en door velen geraadpleegd wordt. W ie dit boek las zal 't ongetwijfeld ook aan ons Neder- landsche volk aanbevelen, omdat het handelt over het Verkeer en het Huwelijk, en de schrijver zijn waarschuwingen grondt op Schrift en veeljarige pastorale ervaring. Drage dit boek bij tot voor koming van ongelukkige huwelijken, die er, helaas, ook onder ons, al zoo velen zijn Waarom en waartoe Voor lijden den, door G. Elzenga. Kampen, J. H. Kok. Er wordt veel geleden op aarde. Niet 't minst op 'tkrankbed. Vandaar dat tel kens geschriften als bovenstaande 't licht zien, waaruit onze kranken den naam troost kunnen putten. De schrijver raakt hier de rechte snaar aan. Op 't waarom van den lijder brengt hij de wedervraag in 't middenIs 't ook om uw zonde Na ernstig vermaan tot zelfonderzoek biedt hij den lijder troost aan door te verwijzen naar de Schrift waarin 't doel des lijdens op zoo menige bladzijde geteekend staatGeloofsbeproe- vingBewaring. Voorbereiding voor de levenstaak. Voorbereiding voor den he mel. Het nut van den naaste. Verheer lijking Gods. Ziedaar de korte inhoud van dit geschrift dat nog menige licht straal moge werpen in de Ziekenkamer. Heden overleed na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, mijn onvetgetelijke Echtgenoot en der kin deren zorgdragende Vader, WILLEM DEKKER, in den ouderdom van vijftig jaar en zes maanden. Allen die hem gekend hebben, zul len beseffen wat wij in hem ver- Ü6Z6Ï1. Wed. W. DEKKER en Kinderen. Biggekerke, 29 Sept. 1910. Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan allen die blijken gaven van belangstelling, bij geleger. heid van hun 40jarige Echtvereeniging. S. DE VISSER en Echtgenoote. Aagtekerke, September 1910. aan de Zeeuwsche Landbouw Onder- Singe voor de humane wijze w arep het ongeval, mijn knecht overkomen, is behandeld. Vergt eling werd mij en mijn knecht uitgekeerd voor: gemis van loon, kost en inwoning, dokters hulp, apotheker en verpleging in het Gasthuis. Reden waarom ik deze Ver- eeniglng niet genoeg bij mijne mede landbouwers kan aanbevelen. Middelburg, Sept. 1910. (Schroeweg), J. C')P POOL SS. Door huweljjk terstond gevraagd, bij ALE VISSER, Oost- Souburg, Zuidvliet. Terstond of aankomende Meid gevraagd, bij J. A. GIDEON SE, Scbroeveg, Middel burg. 40 vo'-r Mest en 3 a 4 duiz nd Savooie Kooien, b.j K. WIELE- MaKER, Souburg. Adres Boekh. F. P. D'HUIJ. te koop, geteeld zonder guano. Adres Firma F. P. D'HUIJ. 4 TE HUUR GEVRAAGD Brieven letter BBureau „De Zeeuw" te Goes,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 3