Oemaayde Beriebtsn. I.ÏCS ZENDING. nog op te neme». De heer Snouck Hur gronje zegt dat het publiek er geen recht op heeft, daar is de Raad voor die door het publiek is gekozen, zegt dat publiek je doen het niet goed, dan herkiezen ze ons niet. De heer Tak is het met den heer Hurgronje eens. De heer F ruin is er voor dat de burgerij van alles op de hoogte is. De Voorzitter zegt dat er in de brieven geen geldkwesties worden behandeld, hij wil de zaak nu behandelen zooals het voorstel van B. en W. luidt. De heer Fruin is voor uitstel tot een volgende vergadering. Het voorstel van Teijliagen om de brie ven in de Handelingen op te nemen wordt aangenomen met 13 tegen 2. Het voorstel van Tellingen om de be handeling aan te houden wordt verwor pen met 10 tegen 5 stemmen. Be heer de Veer neemt volkomen het schrijven van het bestuur der ambacht school voor zijn rekening, het schrijven was niet beleedigend. Hadden B. en W. in hun eerste schrijven gezegd, wat zij in hun tweede schrijven opwierpen, nl. dat de gemeente den last niet kan dragen dan had het bestuur der Ambachtsschool niet zoo geschreveD, nu was het Bestuur gerechtigd, door het eerste schrijven van B. en W. om te schrijven zooals 't ge daan heeft. In den brief van dat Bestuur zijn een voudig de twee argumenten weerlegd, die Burg, en Weth. tegen het verzoek van de Ambachtsschool aanvoerden, n.l. dat de financiën der Vereeniging niet voldoende zijn en Burg. en Weth. niet doordrongen zijn van de urgentie van electrotechniek hier ter stede. Met de verhoog'ng van f 500 die B. en W. voorstellen is nog niet eens het licht betaald dat de Burgeravondschool en Avondschool voor handwerkslieden ge bruikt, het hestuur heeft gevraagd f 1000 verhooging. In den breede licht de heer de Veer nog de weerlegging der argumenten van Burg. en Weth. toe. Spreker wijst op het nut en de urgentie van „de electro-techniek hier ter stede. Op tal van kleinere ambachtsscholen worden cursussen daarin gegeven Ook gewenscht is een cursus in be hangen en meubelmaken. Beoefenaars dier vakken dringen daarop aan en te verwachten is dat zich een voldoend aantal leerliDgen daaivoor zal opgeven. Spreker zou het betreuren indien de gemeente haar medewerking niet ver leende. De provincie heeft ook hare subsidie verhoogd. Het zou jammer zijn indien de ge meente niet medewerkte, waardoor voor lange jaren misschien de uitbreiding zal onmogelijk gemaakt woiden. De heer De Veer bespreekt nog de soliditeit der Ambachtsschool. Als men de zaak nuchter beschouwt, is daarvoor geen vrees. Indien het Bestuur de zaak moest op geven dan zou öf de gemeente óf het rijk een ambachtsschool moeten oprichten. Spreker is van oordeel dat de gemeente zich de opoffering voor de Ambachts school wel kan getroosten. Be Voorzitter beireurt den toon waarop de heer de Veer de aanvraag hier ver dedigt. Die toon is nog precies eender als in het schrijven, dat eenzijdige be voorrechting der Ambachtsschool bedoelt. Maar B. enW. hebben meer te doen dan uitsluitend te letten op de belangen dier school ook al waardeeren zij het bestaan van een dergelijke inrichting. Laat het bestuur liever trachten te bezuinigener zijn nog zaken die bezuinigd kunnen worden. De gemeente is verder, volgens B. en W. niet gerechtigd gelden te leenen zonder eenigen waarborg. De heer He ij se merkt op dat toen inder tijd een veel te weelderig plan voor de ambachtschool was opgezet, hier is ge vraagd of het niet beter ware dat de ge meente de ambachtschool voor haar reke ning neemt. Spoediger dan gedacht is, komt die vraag weer te berde. Nu wordt niet meer tot de gemeente een verzoek gericht om meer subsidie maar een eisch. Spr zal stemmen tegen toestaan van het verzoek,omdat men niet weet hoever men later gaan zal. De voorzitter splitst thans het verzoek. Eerstens brengt hij in stemming de vraag of de raad het subsidie verhoogen wil met f2500. Dit wordt verworpen met 8 tegen 7 st. Voor stemmen de heeren Boogaert, Fruin, Sprenger, Van Teylingen, Van der Harst, De Veer en Ermerins. Tegen de heeren v.Andel,De Rycke,Verhage, Heijse, v. Dunné, Pen Bouwmeester, Tak, Snouck Hurgronje. Hierop wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met algemeene stemmen. Het voorstel betreffende de geldleening is door deze beslissing vervallen. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek der vereeniging voor Handelsonderwijs om eene subsidie voor 1911 groot f 376, de minderheid der financieele commissie vereenigt zich met het voorstel. De heer Fruin wensch het subsidie te verleenen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 9 tegen 6 stemmen. Tegen de Het hier gesprokene door den heer de Veer is gedeeltelijk ontleend aan het verslag in de M i d d. Courant. heeren Fruin, v. An del, Verflage, v. d. Harst, De Veer en Ermerins. Hierop wordt de vergadering gesloten. üif "dëprü vi n oiIE Goes. In de gisteren gehouden verga dering van de vereeniging e Ambachts school- onder voorzitterschap van den heer C. C. Coomans, waren aanwezig 7 bestuursleden, 1 gewoon lid en de pers. De notulen worden gelezen en goedge keurd. Medegedeeld wordt dat de bij de Prov. Staten aangevraagde subsidie weder is verleend. Be begrooting voor 1910 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 11994.15''', met een post voor on voor- voorzien f550,355, en een goed slot van 't vorige jaar f 1286,855. Serooskerke (W.>. Gisteravond hield de geitenfokvereeniging „Ons Belang" alhier, eene algem. verg. «m aan te wijzen wie der leden bezitter zou worden van één der zes Saanengeitj es, welke voor de vereeniging aangekocht zijn. Zij werden toegewezen aan H. Qeschiere, P. Huij- bregtse, A. Louws, L. Meulmeester, W. Sinke en A. Wondergem. Een zevende geitje, door dhr. Tak aan de vereeniging afgestaan, viel ten deel aan S. Meijers. De eigenaars moeten de jongen der eerste 2 worpen afstaan aan de vereeniging. Zoo hoopt deze binnen korten tijd in bezit te komen van voldoend fokmateriaal. Bovendien m iet ieder eigenaar f 5 storteu ter gemoetkoming in de som, door de vereeniging voor die geitjes uitgegeven. Te Utrecht zijn geslaagd voor 't poli- tiediploma,- dhr. D. van de Vreugde te 's-Heer Arendskerke en W. de Lange te Vlissingen En voor het diploma met aanteekening dhr. Chr. v. Hoorn te Mid delburg. Goes. Benoemd met ingang van 1 Oct. alhier, de commies der posterijen en telegraphie 4e kl. D. Woelinga, thans in gelijke betrekking te Harlingen. Domburg. Hedenmiddag te 2 uur had op het Groentje de onthulling en over dracht van het Mezger-monument plaats. Tegenwoordig waren tal van belangstel lenden, onder welke de burgemeester, tevens eere-voorzitter van het comité, de leden van den Raad met den secre taris, leden van het bestuur der „Veree niging tot bevordering der belangen van de Badplaats Domburg", en vele contri buanten, benevens de familie Mezger, vertegenwoordigd, bij verhindering dei- drie oudste zonen van wylen dr. Mezger, door diens vierden zoon den heerKuno Mezger, uit Parijs. Ook was tegenwoordig de beeldhouwer Augs. Folise uit Amster dam, die geheel belangeloos de vervaar diging van de buste op zich nam, als een daad van piëteit tegenover den over ledenen dokter, die een zijner naaste bloedverwanten behandelde. De aanwezigen werden toegesproken door den voorzitter van het huldigings comité, den heer P. C. Labrijn. De heer Labrijn sprak ongeveer als volgt Leden der familie Mezger, Dames en Heeren „Hebt dank voor de bereidwilligheid met welke u gehoor gaaft! aan onze op roeping tot bp woning dezer plechtigheid. Wilt mij veroorloven, met een kort woord het doel der huldiging van dr. Johan Georg Mezger nog even in herin nering te brengen. Wellicht is het u niet allen bekend dat Domburg, de bloeiende welvarende badplaats, waar telken jare de beschikbare woonruimte moet worden uitgebreid, tot voor betrekkelijk weinige jaren het armste der arme dorpen van het eiland Walche ren was. 's Zomers slechts bezocht door eenige weinige Middelburgsche familiën met haren aanhang, werd weinig of niets ge daan, om de badplaats tot ontwikkeling te brengen, zoodat o. a. eene inrichting als het badhotel slechts een kwijnend bestaan kon voeren. Het is de groote verdienste van dr. Mezger jegens Domburg geweest aan dezen toestand van exclusivisme op onze reeds zoo afgelegen badplaats met for- sche hand plotseling een eind te hebben gemaakt. Vanaf het oogenblik dat dr. Mezger in 1887 voor het eerst zijne nieuwgebouwde „villa Irma" aan de grens der gemeente betrok, is Oomburg's isolement gebroken, zijn er hotels, pensions en villa's bijge bouwd en uitgebreid, worden deze over- vuld met wat Europa aan machtigs en rijks bezat ging eensklaps de gouden zon der welvaart op boven Domburg's nederige stranden. Het Domburgsche Badnieuws zeide het in 1909 zoo juist en krachtig: „deze hulde moet zijn een eerbetoon aan den man die de badplaats gemaakt heeft". Zóó heeft het Domburg's burgerij ge voeld, zij heeft den man widen eeren, die, met afwijzing van schitterende aan biedingen, boven alles het kleine Dom burg heeft verkozen, het trouw is ge bleven, het met zijn naam heeft groot gemaakt. Voor dezen voor Domburg zoo buiten gewoon verdienstelijken man is, met geldelijke hulp zijner vrienden en ver eerders, het gedenkteeken verrezen, dat zich thans aan uwe blikken vertoont." Onder 't uitspreken van deze laatste woorden nam de heer Labrijn,'t kleed weg, dat tot nu toe het monument aan de blikken der aanwezigen onttrok en ging toen als volgt voort „Mij resten thans nog woorden van dankdank allereerst aan den bekwa men beeldhouwer, den heer Aug. Falise, die volkomen belangloos deze prachtige buste vervaardigde, een kunstwerk dat hem siert als kunstenaar enalsmensch; dank ook aan de velen om en buiten Domburg die door hunne bijdragen, waaronder vorstelijke milde, deze huldi ging mogelijk maakten, dank ten slotte aan u allen hier, die door uwe tegen woordigheid op deze plaats, debeteeke nis dezer plechtigheid verhoogt. En thans, mijnheer de Burgemeester, veizoek ik U, namens het huldiging comité, deze prachtige buste, sieraad van ons dorp, voor uwe gemeente, in eigendom te willen aanvaarden, wèl overtuigd, dat zij onder uwe hoede vei lig zal zyn." Aan het verzoek van den voorzitter, werd door den burgemeester den heer L. J. van Voorthuizen voldaan, die daar bij de volgende woorden sprak: Datnes en Heeren. „Als voorzitter van den Raad dezer gemeente past het mij in de eerste plaats een woord van dank te richten tot dit college voor het afstaan van een door den beeldhouwer geschikt geacht terrein om daarop het gedenkteeken te doen verrijzen dat zoo even werd ont huld. Namens den Raad heb ik de eer het mo nument voor de gemeente te aanvaarden, daarbij tevens de verzekering gevende,dat daarvoor zoo goed mogelijk zal worden gezorgd. Als eere-voorzitter van het comité is het my een aangename plicht mij aan te slui ten by hetgeen door den voorzitter is ge sproken ten aanzien van den kundigen vervaardiger van het monument,den heer Auguste Falise, en dezen tevens hartelijk geluk te wenschen met bet buitengewoon gelukkige resultaat van zijn arbeid, een resultaat dat zeker niet zal nalaten, zijn reeds zoo gunstig bekenden naam in nog ruimeren kring te verbreiden. Het ligt niet in myne bedoeling in her halingen te vervallen omtrent hetgeen door den voorzitter is gezegd aangaande de uitstekende eigenschappen van den eminenten Nederlander en wereldberoem- den medicus, wiens nagedachtenis wij hier wenschen te eeren immers wij allen, die het voorrecht gehad hebben dr Mezger te kennen, weten, dat dit volstrekt niet in diens geest zou gehandeld zijn. Toch kan ik niet nalaten hier als persoon lijk vriend van den overledene en van diens gezin mijne groote ingenomenheid te betuigen met de onbekrompen en sym pathieke wijze waarop de arbeid van ons comité is gesteund door velen der vrienden en vereerders van dr Mezger. Het resul taat van dien steun ziet ge hier voor u en zal naar we hopen tot in lengte van dagen deze gemeente ten sieraad strekken. Dames en heeren Het zy mij vergund u allen hartelijk dank te zeggen, zoowel voor uwe tegenwoordigheid aan deze plaats als voor de vele blyken van sympa thie, die wij, onder,verschillende vormen, van u hebben mogen ontvangen. Ik eindig met den wensch, dat zy, die dit treffend gelijkende beeld zullen aan» schouwen, er door mogen worden aange spoord het schoone voorbeeld van den diepbetreurenden overledene te volgen, wiens voornaamste karaktereigenschap pen zeker waren eenvoud, werkzaam heid en energie. Ten slotte rust op my de hoogst ver- eerende taak, namens den Groothertog Prederik Frans IV van Mecklenburg- Schwerin, een door Z. K. H. gezonden krans bij het monument neer te leggen. Deze krans wordt hierop op het voet stuk geplaatst. De heer Kuno Mezger dankte namens de familie het comité voor de zorg en moeite aan de totstandkoming van het monument besteed, en den ontwerper dhr. Falice, voor de sprekende gelijkenis die hij heeft weten tot stand te brengen. Hierna waren de aanwezigen en ook wij in de gelegenheid ons er van te overtuigen, dat de beide sprekers niet t.e veel goeds hadden gezegd van de wijze waarop de buste is vervaardigd. Deze buste, die dr. Mezger voorstelt op pl.m. 60-jarigen leeftijd, staat op een roodgranieten sokkel. Sokkel en buste zyn samen 3 meter hoog. Aan de voorzijde van den sokkel staat de naam van den gehuldigde en op de achterzijde de woorden „Van zyne vrien den en vereerders". De sokkel rust op een betonfundeering, en is omgeven door een hardsteenen afsluiting met monu mentaal hek. De sokkel is nog omgeven door een zware bronzen krans, als guir lande opgenomen aan de hoeken. De buste ziet in de richting van den Oost- Kappelschen weg. Nadat allen het kunstwerk in oogen- schouw hadden genomen, was deze een voudige, tevens aangrijpende diepen in druk makende plechtigheid afgeloopen. Door den heer Corn. Henning photo graaf te Middelburg zal een photo kabinet formaat van het monument woi den ver vaardigd, waarvan ieder, die bijdroeg, er een ontvangt. Na afloop der plechtigheid, die door zeer schoon herfstweder werd begunstigd, werd de heer Falice het Schuttershof in den intiemeren kring van het comité nogmaals gehuldigd. Vlissingen. Vanaf 30 September zullen op de Zeeuwsche lijn gedurende de oam- pagne, op alle werkdagen twee extra- treinen loopen voor het vervoer van suikerbieten. De trein loopt van Vlissin gen naar Breda. Koudekerk». Een 8-jang knaapje uit Middelburg is van een sleeperswagen ge vallen, waardoor hij zijn rechterbeen heeft gebroken, hetwelk door dr. van der Harst verbonden werd. Middelburg. De Kinderspeeltuin is van heden af gesloten. Middelburg. Door den heer Commis saris der Koningin is benoemd tot lid van de gezondheidscommissie, zetel Neuzen, dhr Mr. G. W. F. Wentholt, kantonrechter te Neuzen. Vlissingen. Door een inspecteur van politie en een hoofdagent uit Middelburg is gisteren alhier aangehouden en naai de strafgevangenis te Goes overgebracht de wegwerker der Staatsspoor M. M., die nog veertien dagen gevangenisstraf te goed had en die weigerde hieraan vrij willig te voldoen. Hoinkenszand. Bij den landbouwer B. v. d. Dries stierf gisteren een koe, die eenige dagen geleden een kalf had af gelegd. Het kadaver is onder politie toezicht begraven. Heiiikenszaml. Gisterenavond trad alhier op in een lokaal der openbare school voor een 50tal personen, de heer Zwagerman, met het doel eene vereeni ging op te richten in't belang der geiten- fokkery. Na ingeleid te zijn door M. de Wilde zette spreker een en ander uiteen omtrent <,rasgeiten, voeding enz." Na afloop gaven zich 19 personen als lid op met 29 geiten. Een voorloopig bestuur werd gekozen bestaande uit de heeren D. van 't Bof, A. v. d. Reepe, P. Kuzee en D. Fokker. De Ed. Achtb. heer lur- gemeester trad toe als donateur. Legerplaats bij Harskamp. Omtrent de oefeningen in genoemde legerplaats wordt ons medegeeld dat de schietoefeningen van het 2e, 3e en (ie Regiment Infanterie zijn afgeloopen. liet weder is zeer gunstig geweest. De troepen zullen op 1 Octeber a.s. des mor gens om 6 uur uit de legerplaats afmar - cheeren naar Arnhem, waar zij om 11 zullen arriveeren en per eerstvolgenden trein vervoerd zullen worden naar hunne garnizoensplaatsen, zoodat de 2e comp. Ze bat. 3e reg. inf. met den trein van 6.21 n.m. zal aankomen. Uit Zeeuwsch Vlaanderen, wes telyk deel, schrijft men Wegens de ge geven verhooging op den gecontracteer- den prys der suikerbieten is men overal druk bezig dezelve te rooien, waartoe het schoone weer gunstig medewerkt. Met den meesten spoed worden de bieten van het land naar de los en laadplaat sen vervoerd, omdat men bevreesd is dat als het weer omslaat, men evenzoo zal sukkelen als het vorige jaar. De bieten die tot heden gerooid werden zijn over het algemeen klein van stuk met veel vertakking, bij den eenen vallen ze mede, bij een ander weer tegen. De ge middelde opbrengst varieert tusschen de 15 a 17,000 K. G. van het geraet. Tarra is er tot heden weinig vergeleken bij het vorige jaar. Het suikergehalte is be vredigend en dit zal zeker nog stygen. De aanvoer is reeds zoo groot, dat men de bieten op hoopen begint te werpen, daar deze niet dadelijk vervoerd kunnen worden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gard eren J. G. Lekker- kerkei, cand. te Zoeterwoude. Aangenomen naar Kats door P. Moer man, cand. te Hillegersberg Serooskerke (W.) Het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente alhier zal eene be langrijke restauratie ondergaan. Werd in 1907 reeds de vloer der kerk, die aan de vele oude grafzerken en andere steenen zeer ongelijk werd,opgebroken en vervan gen door betonvloer. (De grafzerken zijn echter er weer ingelegd.) Ook de fijn be sneden preekstoel werd van zijne dikke verflaag ontdaan, zoodat hij nu te zien is in zijn oorspronkelijke, natuurlijke bij zonder mooie eikenhouten kleur. Dekos ten werden toen door vrijwillige bijdra gen der gemeenteleden gedekt. Eerstdaags zal het kerkgebouw, zoowel uit- als inwendig belangrijke herstellingen en verbeteringen ondergaan. Dank zij eefi gift van f 1000 van de Synode en andere bijdragen. In een zijmuur van de kerk staat nog een mooi grafmonument van hardsteen ter eere van een der vroegere ambachts- heeren van de heerlijkheid n.l. van Phili- bert van Tuijl van Serooskerke en zijne vrouw YincentiaMagdalena va» i' wieten anno 1629. Boven dit gedenkstuk zien we hun beider wapensmet 16 kwartieren aan weerszijden, in het midden hun beider beelden, biddend staande. De ambachtsheerlijkheid is thans in het bezit van dhr M. C. Byleveld te Zeist. De familie Van Tuijl van Serooskerke ontleent haar naam echter aan Seroos kerke op Schouwen, welk ambachtsheer lijkheid zij reeds een vier eeuwen nezit. Op de algemeene begraafplaats te Doetinchem heeft de onthulling plaats ge had van het monument op het graf van ds J. v. Oyk Mzn., in leven directeur der Chr. filanthropische inrichtingen aldaar. Namens'kweekelingen en oud-kweeke- lingen verzocht ds Jalink, uit Gendringen, de familie het geschenk te willen aan vaarden. De oudste zoon, ds D. J. van Pjjk Jzn., verklaarde namens de familie het monu ment te aanvaarden en noodigde de tal- ryke aanwezigen uit te zingen Gez. 189 vers 4 „Nooit kan 't geloof te veel ver wachten". Onder de aanwezigen waren de burge meester van Doetinchem en vele predi kanten. Geref. Kerken. Beroepen te Warns, D. J, v. Katwjjk, cand. te Rotterdam. Zending op dt Sangi- en Talauerei- landen. Door een korte ipededeeling vestigt het comité tot voorziening in de gods dienstige behoeften van de gevestigde inlandsche I'rotestantsche Christenge meenten op de Sangi- en Talauereilanden de aandacht op den dringenden nood waarin het comité ten opzichte der geld middelen verkeert. Op dit oogenblik is de kas ledig. Reeds moest het comité f ^000 leenen. Om deze af te betalen en tot 31 December aan zijn verplichtingen te voldoen zal het nog ongeveer f9000 noodig hebben. En iets verder heet het„Onder het afdrukken ontvangen wij het bericht dat op 1 October f 2000 moet betaald worden. Dit brengt geen verandering in de hier boven gencemde som van f9000, die nog voor 1910 noodig is, maar maakt wèl den kasnood des te meer nijpend". Zen dingsdirecteur is de heer J. W. Gunning, Rechter Rottekade 63, Rotterdam. De Bond van antirevolutionaire propagandaclubs heeft gister, onder voor zitterschap van ds. H. C. Hogerzeil, uit Vlissingen, te Utrecht zijn achtste jaar vergadering gehouden. De verschillende jaarverslagen werden goedgekeurd. Uit het verslag van den ^penningmeester bleek, dat het bestaande tekort nog niet geheel is verdwenen. Ds. H. C. Hogerzyl te Vlissingen, mr. R. van Maare te Arn hem en ds. J. Sybesma te Hattem werden als bestuurleden herkozen. Goedgekeurd werd een voorstel van het bestuur tot instelling van een propagandacommissie, welke uit de volgende heeren werd samen gesteld C. v. d. Voort van Zijp, lid van de Tweede Kamermr. P. B. Bouman en W. Verschoor. De heer Meuwse uit Vlis singen, sprak over Onze propaganda by de verkiezingen, en de heer H. A. Dykstra uit Heeren veen, over Fropagadavergade- ringen in de buitengemeenten, waarover een opgewekte bespreking plaats had. De „Bond van Jongelingsvereenigin- gen op Gereformeerden Grondslag" heeft voor de te houden algemeene vergadering op Hemelvaartsdag in 1911 te Groningen geen gebouw kunnen krygen, omdat het „Nederlandsch Jongelingsverbond" de groote concertzaal van „de Harmonie" reeds gehuurd had. De Bond heeft nu besloten te Nymegen bijeen te komen. Te Groningen is gisterennacht in een hotel aangehouden Jan E., kantoor bediende van de firma Van der Schuyt, te Rotterdam, die f 4000 ontvreemd had, waarvan nog f2300 in zijn bezit waren. Mede werd gearresteerd de kellner De L. en de kantoorbediende M., die met E. aan het geld verteren waren. E. vertelde, dat hij een bankbiljet van f 1000 verloren bad. Hij wordt vandaag naar Rotterdam overgebracht. Toen Woensdag 14 September te Monster het lijk werd gevonden van den op Urk zoo algemeen geachten Jan Jans lakker, die den vorigen avond voor de haven van Scheveningen met nog 3 opvarenden van de „U. K. 72" was ver ongelukt, waren de gouden halsknoopen reeds geroofd en de broekzak, waarin ongeveer zestien gulden moet geweest zijn, uitgesneden en weggenomen. Be halve de „hyena's van het slagveld" bestaan er blijkbaar ook nog steeds hyena's van het zeestrand. Het opvoedingsgesticht voor jon gens te Maarsbergen vanwege de Ned. Hervormde Kerk, zal heeten„talken- heide". Het bestuur van het gesticht heeft dezen naam gekozen in verband met den naam eener, nabij het gestichts terrein gelegen hofstede, welke „Valken- eng" heet. Het domineeshuis te Maassluis. De „Stand," meldt, dat in het geboortehuis van Dr. Kuyper een zaal voor het heils leger wordt gemaakt en voegt er aan toeBij de verbouwing, waarmee spoedig een aanvang zal worden gemaakt, zal waarschijnlijk dé voorgevel intact blijven. Een kleine omweg. Een familie te Kampen verzond in de maand Juni een felicitatiekaartje naar Boxum bij Leeuwarden Dezer dagen kwam bedoeld kaartje eerst in het bezit van geadres seerde met het volgende onderschrift „Dit kaartje vonden we tusschen boe ken en prenten. Kwam met de post van de N.-kust van Atjeh naar een bosch bivak in de Gajoelanden, niet direct den kortsten weg naar Boxum. Verzoek be leefd geadresseerde ook namens ons geluk te wenschen. Bivak Roeseb Gajoelanden, Atjeh,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2