iflsop verkopingen enz- jfftarkthericiaten. een Onderwijzeres). een Melkteverander, TE KOOP LEESTAFEL. Maiktpipen van Tarwe en Meel, Nagekomen Advertentiën. Beuk er om. Een Varkenshok te koop, ©en. in Hoeöekeaskerke. haar rekken en haar zachte gouden ha ren, die over haar schouders vielen en zeide tegen ons„ik wou dat het morgen was, dan konden we weer gaan". Ik heb tijdens mijn verblijf te Corbières dikwijls de gelegenheid gehad op te merken hoe diep de opvoeding der jonge vorstin ging. Zij sprak reeds vloeiend Fransch, Russisch, Engelsch en Duitsch en natuurlijk haar moedertaal. Zij stelde belang in vraagstukken, die den landbouw betroffen, was op de hoogte van sociale quaesties. Zoo vroeg zjj mij dikwijls naar de omstandigheden van den Franschen arbeider en onze bestuurs organisatiesja, zij begon zelfs met de studie van het recht. Ik zou niet durven zeggen, dat die studie haar warm maak te; zij gaf, geloof ik, de voorkeur aan historie. Levendig stelde zij belang in het napoleontische epos en daar zij wist, dat ik een landsman van Napoleon was, zeide zij eens tegen mij „Het moet u wel spijten, dat u hem niet meer gekend hebtEn dan sprak ze over haar poneys. „Ik heb er vier", zeide ze vertrouwelijk, „en ik laat ze alle vier tegelijk voor spannen". Het gebied, waar de Koningin wandelde, met zijn bosschen en bergen leverde wel eenigszins gevaar op voor verdwalen, en hoewel het er niet onveilig was, zwierven er soms werkzoekende Piemonteezen rond, zoodat de heer Poali de Koningin verzocht had geen verre tochten te ondernemen zonder hem. Bo vendien was er de „zwarte man", die volgens de bijgeloovige bewoners dei- streek in den valavond door de bosschen zwierf, met zwarte kleeren aan en oogen van vuur, daarbij schrikwekkend mager. De boeien geloofden aan een spook en al deed de heer Paoli dat niet, hij meende dat het spook een landlooper kon zijn en zou liever niet hebben, dat de Koningin nen hem tegenkwamen. Men kan zich dus mijn schrik voorstellen, zoo vertelt de heer Paoli, toen ik op een middag in Aix les-Bains het volgeDdelakonieke tele gram ontvingKonii gin gaan wandelen zonder te zeggen waarheen; nog niet teruggekeerd. Den trein nemen om narfr Corbières te sporen was voor mij bet werk van enkele minuten. Aan de villa vernam ik, dat koningin Wilhelmina met twee hofdames was uitgegaan, zeggende, dat ze wat beweging ging nemen, omdat ze den geheelen dag thuis geweest was en dat ze in een uurtje terug zou zijn. En nu waren er al twee uur voorbij ze was niet teruggekeerd, zoodat Koningin Emma ernstig ongerust begon te worden. Ik ging onmiddellijk op weg om haar te zoeken, iedereen, dien ik tegen kwam, vragend, maar niemand had haar gezien. Ik holde het bosch door, waar ik wist, dat zij gaarne wandeldeik riep. Geen antwoord. Hoe langer zoo ongeruster wordende, dacht ik er over een anderen weg te nemen, toen ik sporen in de sneeuw ontdekte. Ik bekeek ze nauw keurig. Ze waren te klein voor een man- nenvoet, blijkbaar waren het dus voet stappen van vrouwen. Ik volgde speurend als een jager het spoor en ik had me niet vergist. Na een half uur loopens hoorde ik stemmen roepen en weldra zag ik het kleine Koninginnetje met haar twee hof dames lachend en onbezorgd aankomen". - Vulkanische uitbarstingen. In het jongste nummer van het Tijdschrijt van het Kon. Red. Aardrijkskundig Genoot schap komt een beschrijving voor, van de hand van pastoor J. Kremer, over uitbarstingen van den Lobetobi op Flores, in September 1909. Op Zaterdag 28 September 1909 zat ik aan 't ontbijt, toen ik plotseling een donderend geraas hoorde, gelijk aan snel op elkander volgende zware kanon schoten, terwijl de grond beefde. Bij het hooren van die knallen ging ik terstond naar 't strand, waar ik een vrij gezicht had op den berg Lobetobi. De vulkaan was geheel in nevels gehuld en duwde uit den krater van den ketelvormigen top een groote aschkolom naar boven. 'tjWas volkomen windstil. De aschzuil steeg langzaam uit den krater omhoog. Wel een kwartier lang braakte de vul kaaü, toen was de massa uit den krater gedreven. Een aschkolom van wel dui zend meter lengte stond onbewegelijk rechte p boven den krater. Na eenige oogenblikken begon van boven de saam- geperste asch zich in de vrije lucht los te werken. De zuil geleek op een grooten boom, met prachtigen kruin, die zijn dichte kroon zachtjes uitbreidt in het rond. De kroon werd hoe langer hoe grooter in omvang; er vormden zich zware, dichte aschwolkjes, licht grijs van kleur, die rollend en krullend speel den in het hooge luchtruim. Dit alles werd beschenen door de ochtendzon. Reeds verspreidden zich de aschwolken boven onze hoofden, toen plotseling de opkomende zeewind ze in westelijke richting wegdreef naar het gebergte en verder over geheel Flores. Toen de asch wolken in aanraking kwamen met de nevelwolken van 't gebergte, ontstond er bij het contact voortdurend bliksem, gevolgd door zware donderslagen. Nadat de aschwolken waren weggedreven, hield het onweer op en alles had spoedig het gewone aanzien teruggekregen. Later vond men op de helling van het gebergte lijken van menschen, die door de uitgeworpen steenbrokken waren vermor- seld. 's Avonds leek de kruin van den berg als geheel van vuur, gloeiende lava stroomde er uit en vloeide tot ver naar beneden. Nog dagen achtereen zagen wij des avonds het grootsche verschijnsel, den berg met den vuurgloed, alsof het boven gedeelte geheel in brand stond. Vijf dagen na de uitbarsting had de berg weer zijn gewoon aanzienhet vuur was gedoofd, lichte rookwolkjes stegen weer als ge woonlijk uit den krater op. Id den nacht van Zaterdag 5 October werd ik te half één plotseling gewekt, de berg was weer aan 't werken. Ter stond naar 't strand. De vulkaan loeide gelijk het geluid van een stormwind en dreef zonder tusschenpoozen asch- en rookwolken uit, welke door een krach- tigen landwind snel naar zee werd ge jaagd. Het scheen wel een geweldige schoorsteen. Vuur was er niet te zien, evenmin uitstroomende lava. De geheele lucht was gevuld met aschdeeltjes, de aschwolken bedekten den hemel, zoodat er een benauwde temperatuur ontstond. Langzamerhand vormden zich onweers wolken, van alle kanten flikkerde de bliksem en spoedig zuiverde de regen de lucht. De aschdeeltjes in de lucht vielen met zulke zware regendruppels kletterend neer op het ijzeren dak, dat de inlanders onder elkander zeiden „hoedjan garam" (het regent zout). De berg loeide zonder tusschenpoozen door. Omstreeks vier uur- in den ochtend was de Lobetobi uitge werkt alles werd weer stil". Het gerechtelijk onderzoek naar den dood van de café-chantantzangeres Belle Elmore, de echtgenoote van dr. Crippen van wie vermoedelijk het lijk in kleine stukken gesneden in een kelder gevonden is, heeft tot de slotsom geleid, dat dr. Crippen en de typiste Ethel Le Neve voor de centrale rechtbank voor strafzaken gebracht zullen worden. Een eigenaardige boete. De schrijver Hall Caine is tot een boete van 5 shillings veroordeeld, omdat hij in een van zijn stukken een hond heeft laten optreden, zonder daarvoor verlof te hebben gevraagd. Misschien volgens een wet op den honden-arbeid. Cholera asiatica. In de afgeloopen 24 uur zijn in Apulië (Italië) 10 nieuwe en 8 doedeljjke gevallen voorgekomen. Te Mohacs (Hongarije) hebben zich in de afgeloopen week 29 gevallen voorgedaan, 14 hadden een doo- delijken aflooo. Op vrachtschuiten, die de Donau bevaren, hebben zich 3 gevallen voorgedaan. Te Mejorada (Spanje) is tijdens een stierengevechi een tribune ingestort. Er zijn 20 gewonden. Vlissingen. Woensdag werden door not. Paap publiek geveild de navolgende huizen en erven lo. Nieuwstraat no 51, groot 198 cA., hoogste inschrijver H. J. Luidwieler, voor f2800, kooper A. W. Smits voor f 3000. 2o. Nieuwstraat no. 49, groot 78 cA., hoogste inschr. A. Pluijmers, Middelb., voor f975, kooper A. W. Smits, voor f22; 5. 3e. Piet Beinstraat no. 2, groot 120 cA., hoogste inschr. en kooper P. v. d. Staal, voor f2035. 4o. Piet Hein- straat no. 4, groot 84 cA., hoogste inschr. C. Sanderse voor f 1626, kooper F. v. d. Meer voor f 1750. 5o. Piet Heinstraat no. 6 groot 79 cA, hoogste inschr. C. San derse \oor f1562, kooper A. Pluijmers voor f1602. 6o. Dijkstraat no. 3, groot 92 cA, hoogste inschr. P. v. d. Staal voor f U35, kooper P. v. d. Hof voor f1485. 7o. Dijkstraat no. 5, groot 87 cA. hoogste inschr. A. van Merkom voor f1467, kooper P. v. d. Hof, voor f1501. 8o. Dijkstraat no. 7, groot 76 cA., hoogste inschr. A. Jorens, voor f1400, kooper H. B. F. Fastenou voor f 14109o. Pijl- straat no. 9, groot 69 cA., hoogste inschr. A. van Merkom voor f1451, kooper A. Meerman voor f1452. lOo. Trompstraat no. 5, groot 72 cA., hoogste inschr. A. van Merkom voor f 1487, kooper A. Land man q.q. voor f1700. Van de perceelen 3o. tot jen met 9o gecombineerd werd ten slotte dhr. P. v. d. Hof, kooper voor f11305. Alle inschrijvers en koopers wonen te Vlsssingen, behalve dhr. A. Pluijmers. Serooskerke. Heden werd door het Bestuur der Landbouwvereeniging alhier, aanbesteed de September-levering van echt Duitsch Thomasslakkenmeel, merk de Ster (224G0KG.) en 14600 KG. kaïniet, alles franco op den wagen te Middelburg. Gegund aan den Zeeuwschen Veevoeder en Kunstmesthandel, respectievelijk voor f 2,26 en f 2,08 de 100 KG. De Dordtsche Kunstmestmaatschappij schreef in voor f2,30 en f2,19. Souburg. Dinsdag werden door not. Verhoek geveildle. een huis en tuin, Burchtstraat no. 2266, groot 208 cA. Hoogste bieder J. Polderman, Middelburg, f 11,90. 2e. een dito, no. 2267. Hoogste bieder A. Jorens, Vlissingen, f1201. Beide perceelen zijn opgehouden. Wij ontvingen den geïllustreerden cata logus van Boekwerken van D. A. Daamen Den Haag; en der boeken van de Biblio theek voor Hoofd en Hart, welke haar lOen jaargang is ingetreden. Drie mooie romantische verhalen worden vast toe gezegd: „Ik zal handhaven", van M. Bowen; „Stemmen" door Runa; „De bestorming van Arnhem" door Penning. In dezen catalogus vindt men ook de belangrijke rubriek Wandteksten; enz. Ons Tijdschriftonder redactie van L. Buckmann, J. Lens, G. Schrijver en dr. J. v. d. Valk. 's Gravenhage D. A. Daamen. 15e jaargang ail. 9. In deze aflevering wordt «De lichte last" vervolgd, een hoofdstuk, waarnaar door de overgroots meerderheid van 't gezin dat Ons Tijdschr. leest, het eerst gegrepen wordt; hetgeen bewijst hoe men in Schrijver den man ziet die 's werelds lief en leed gezien en gevoeld heeft en onberispelijk, als ware 't photo- grafle 't weet te teekenen. Lens besluit zijn Scolastica met tal van herinneringen aan uitnemende uitspraken van den schoolman Lohman, en aan zijn politiek welke niets minder dan 't algemeen wel zijn heeft bedoeld. „Terugblik" geeft ook veel lezenswaardigs, al blijft hij op meer dan een punt niet vrij van oppervlakkige critiek. Nu O. T. zijn nieuwen jaargang weer gaat intreden, zij 'tnog eens weer aan de aandacht van allen die 't nog niet kennen, aanbevolen. Wie met zijn tijd mee leeft, leest gaarne een tijdschriftwelnu, waarom zou 't dan niet een christelijk tijdschrift zijn te meer nu reeds sinds lange bleek dat in degelijkheid dit Christelijk Letterkun dig tijdschrift met de neutrale tijdschrif ten wedijveren kan. Zalig de dooden, die in den Heere sterven. Een lied met harmonium-, orgel- of pianobegeleiding. Tweede druk. Goes, Oosterbaan en Le Coïntre. Dit is een 2e druk, die beter verzorgd is dan de lemuziek en melodie zijn schoonniet moeilijken daarom onzen Chr. zangvereenigingen ter instudeering zeer aan te bevelen. Straatprediking, door I. Esser 5e druk. Met een levensbericht van den schrijver door zijn oudsten zoon, portretten en facsimile. Baarn, H ollan dia-drukkerij, I. Esser is een merkwaardig eigen aardig man geweest; een Israëliet zon der bedrog, een Christen zonder vrees of blaam, een Calvinist die dagelijks leefde in de verwachting van 'sHeeren toe komst; een held in 's Beeren dienst, die er zijn hooge betrekking van resi dent van Timor om verloor, en als amb teloos burger in Den Haag teruggekeerd, straatprediker werd, en in de achter buurten zocht zielen te winnen voor- zijn Heer. Wie hem iD dien laatsten ar beid van nabij gekend hebben en ook wij waren zoo gelukkig die hebben zich gehaast bjj zijn dood boven aange kondigd levensbericht te koopen met het facsimilé van zijn patent er in. Want de burgemeester had hem ten stadhuize laten komen, en had gezegd: straatprediken mag je niet of u moet een patent als omroeper nemen. Goed, zei Esser, geef maar op. Dat was geen vijandschap van dien Haagschen burgemeester. Gevers Dey- noot, die zelf een Christelijk man was. Maar hij zal er wel van minder Chris- telijkgezinde hoogerhand toe gedrongen zijn; maar goed, Esser nam een patent en met dat patent heeft hij winste gedaan hij heeft zielen gewonnen. Wjj danken den uitgever dat hij de biografie van dezen rechtvaardige weer eens in druk gaf met dat „levensbericht" door zijn oudsten zoon en zijn portret ten een nieuw geslacht dat hem niet gekend heeft, moet op de hoogte blijven van hetgeen mannen als Esser voor den Heere geweest zijn in een tijd teen 't algemeen onder de grooten der aarde vaststond dat een aanzienlijke die zich bij de fijnen voegde „gek" moest zijn en men dergelijke eenlingen vervolgde met zijn verachting. Van Golgotha naar Jeruzalem, Paschen, Hemelvaart, Pinksteren, door P. Biesterveld. Hoogleeraar aan de V-rije Universiteit. - Kampen, J. H. Kok. Nu dit werk, in 20 afleveringen, voor ons ligt, gebonden in keurigen stemmi- gen stempelband,wenschen wij nogmaals op deze schoone uitgaaf de aandacht te vestigen. De lezer weet dat de schrijver zijn werk niet ten einde brengen kon. Halverwege viel hem de pen uit de hand, toen hij onverwacht tot hooger leven werd opgeroepen; doch dr. Wielenga heeft zijn taak, en stellig in zijn geest voort gezet, getrouw aan den opzet van 't werk. Want de schrijver wilde geen preeken geven, en ook geen meditatiën maar verhandelingen, tusschen deze instaande. Hij verhaalt en beschouwt en expliceert, en lost bier en daar, waar hij op den »veg van Jozefs Hof tot het Pinksterwon- der u als aan de hand neemt schijnbare tegenstrijdigheden voor u op. Alles is in onderhoudenden, keurigen stijl geschre ven, en de drukker zorgde voor een daaraan evenredige uitvoering. Allen die deze laatste woorden, dit testament van prof. Biesterveld willen bezitten en die nog prijs stellen op Schriftmatige popu laire behandeling van de heilswaarheden ook in hunne historische belichting, zul len tot hun groote bevrediging van dit boek gebruik maken. Predikanten, Cate chiseermeesters, onderwijzers, maar ook Christenjongelingen die van onderzoek houden zullen er veel materiaal in vinden voor preek of voordracht. Bonte bloemen. Een bundel proza enj*'poëzie, ten dienste van Chr. scholen voor voortgezet lager onder wijs, normaal- en kweekscholen, door H. Weiland Goes, Oosterbaan Le Cointre. Een halve eeuw geleden verzamelde Leopold Bonte Steenenhier wordt van Bonte Bloemen gesproken, een benaming veel nader bij de waarheidimmers steenen zijn dood, bloemen leven;maar geheel juist is de titel toch nog niet. Het mag een bonte verzameling van bloemen zijn, de bloemen zelve zijn 't niet. Doch hangen wij niet aan een woord nu wij zulk een uitnemende bloemlezing aankondigen, een keurig verzorgde reeks proza en poëzie van onze besten, meest uit de 20 eeuw, waaronder meest gelief den. Met genoegen begroeten wij Ulfers, Been, Boissevain, Kuyper, Haspels, Hoo- genbirknaast Schotel, Bilderdijk, en Fruin. Maar - er is taaie leesstof bij, waar de leerling, maar ook de onder wijzer. zoo hij zich prepareert voor de les, „een toer" aan zal hebben. De zorg der uitgevers voor een onbe rispelijke vitvoering dient geprezen. Homoeopathisch Maandblad, or gaan der Vereeniging ter Bevordering Homoeopathic in Nederland, onder- hoofdredactie van dr. N. A.J. Voor hoeve, Den Haag. Zwolle, La Rivière en Voorhoeve. Van dezen 21en jaargang ontvingen wij no. 9. Met ieder nummer wordt onze aandacht steeds meer gespannenniet zoozeer om de opstellen, die zijn altijd belangrijk en vol leering. Maar om 't woord van den redacteur aan 't hoofd van 't bladcm te zien of de 21/a ton er al is. Nogmaals herinnert de redactie heden aan de noodzakelijkheid voor spoedige hulp. Er moet nog f 85000 inkomen. Hulp van dames wordt gevraagd die hand werkjes willen zenden voor 't houden van een bazardr. van Royen wil voor drachten met lichtbeelden houdeD. Enz. enz. Dat ieder die kan toch meehelpe want als 1 Mei, a.s. de som er niet is, is ook het toegezegde geld der drie voorstanders verloren. Men zende zijne bijdragen of geschen ken voor den bazar aan 't polikliniek gebouw van 't Homoeop. Ziekenhuis Achter Twijnstraat 30, Utrecht. INGEZONDEN STUKKEN. Buitenverantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie Vergun mij naar aanleiding van een stukje voorkomende in het no. van .'"Donderdag, over het wenschelijke van een gemeenschappel ij ken en gelij ktij digen Bid- en Dankdag, van den heer ds. Hom- bufg te Goes. Ik heb als zoodanig niets tegen het schrijven van Zijn Eerw. Meer bevreemdt mjj echter uwe verwijzing naar dit schreven waar de Ger. worden aangeraden op de komende vergaderin gen hierop ernstig te willen letten daar u toch niet onbekend zal zijn dat in de laatste jaren er telkens over gespro ken is en van de klassen zelfs doorge zonden naar de prov. synode welke laatste echter de argumenten die voor de verzetting van de bewuste dagen werden aangevoerd niet durfden accep teeren waar velen met mij meenden dat in die verzetting eigen baatzucht te veel op den voorgrond treedt.. Om slechts één argument te noemen dat de arbeid niet geëindigd is, wat wij volkomen toestem men. Maar de oogst als zoodanig toch wel en als wij het anders zouden door voeren weet ik geen beter tijd dan N. Jaarsdag Biddag of Biduur en eerst oude Jaarsdag, Dankdag of Dankuur. Laten toch onze andersdenkende medechriste- tenen ons niet beschamen die' midden in den tarwe- en midden in den bieten- oogst zonder onderlaten die dagen allen arbeid staken. Breke de dagj echter spoedig aan dat door alle belijders van den Schepper des Hemels en der Aarde op elk terrein naar waarachtige eenheid gestreefd worde is de hartelijke wensch van schrijver dezes. S. te H. MIDDELBURG, 22 Sept. 1910. Redelijke aanvoer. Prijzen als noteering. Men besteedde voorjarige tarwe f 6, a f7,— nieuwe tarwe f7,a f7.75 per H.L.nieuwe rogge f 5,50 a f 6,50nieuwe zom6rgerat i 4,50 a f 5,haver f af,paardeboonen f af, tuinboon en f - a f wittebooaen geleasu f 15,50 f 16,50 bruise boones ronde f 15,25 a f 16,25 idem lange f 14, a f 15,kroonerwten nieuwe f 14,75 a f 16,75 koolzaad f 7,a f 11,karwei- zaad f 13,— a i 13,25 per 50 K.G. Waar 't niet bij staat is de prijs per H.L, Opgaaf van de fflarktzetting der Ver eeniging »Eraos" en de «Landbouw". Boter f 0,57s A f 0,725 per kilo. Voor particulieren f 0.70. Eieren f 4,90 per 100 stuks. Voor particulieren f 5 30. Veiling eieren. Op de veiling waren kipeieren, 1 5.40 a f 5.60. Eendeneieren f af Ganzeneieren f a f Kslhoen- eierea f af Kieviteieren f Woensdag 21 September ANTWERPEN. Tarwe prijshoudend. PARIJS. Tarwe prijshoudend. Per Sept. 28.10 28.15 fr. betaald. BERLIJN. Granen. In aansluiting aan de vaste Engelsche en Amerika insche telegram men van gisteren vertoonde ook de tarwemarkt hier weder iets hoogere prijzen. Van de zijde van het buitenland bestond er veel vraag naar Duitsche tarwe, toch werden geen nieuwe zaken bekend en dat de handel op levering kalmer was, hield wel verband hiermede. Rusland was met zijn aanbod voortdurend terughoudend, gedeeltelijk wel wegens de hooge vrachten Per September werden weer vele partijen aan gezegd en er zijn nog groote partijen Daar Ber lijn onderweg, waaruit het van lieverlede afbrok kelen van de September-premie verklaard word. Rogge was eveneens vast op voorbeeld van tar we. De zaken bleven echter kalm, er is gebrek aan uitvoer en de molens vragen slechts op la tere levering. Haver is voor loco stil, op levering vaster. Gerst is hooger gehouden. Van uit Ame rika is billijker aanbod van maïs. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. 204.204.75 2°4- 2O3.5J 2O4.203. BUDA PEST.Tarwe nauwelijks prijshoudend. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende traag en 1li c. lager, fluctueerde ver der om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. Loco traag. 21 Sept. 20 Sept. 19 Sept. 17 Sept. Voorjaars No. 1 Northern 123V4 i243/g l23s/g I233/s Raode Winter io43/4 1043/4 ïo43/8 103s/8 Sept. Dec. Mel Juli 21 Sept. 105— lo8!'g H21/4 20 I047/8 i081/4 t. 125/8 19 i041/g 107 5/a 112— 17 IO83/4 SO7V8 111V2 CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende traag en 5/8 c. lager, daalde verder op voorspellingen van groote verschepingen van Rusland, naar aanleiding van flauwere telegram men, op verkoopen door baissiers te Minneapo lis en wegens verkoopen door haussiers. Groo- tere loco-vraag te Minneapolis, aankoopen door Armour en kleinere aanvoeren veroorzaakten een rijzing, maar de markt daalde weder in overeenstemming met mals en wegens realisa- tiën. Berichten van toenemende exportvraag aan de Pacifickust en contramine-dekklngen lokten echter opnieuw een rijzing uit, waarop de markt prijshoudend sloot. Sept. Dec. Mei Juli 21 Sept. g6s/s 100V2 ioó1/4 20 97— I0O3/4 io61/2 19 gó1/2 1O0— IOS7/8 17 96 V2 iooVj iQóbg Getrouwd: JACOBUS W. KÖGELER en ELTJE DE VRIES. die, ook namens de familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Groningen, 22 September 1910. V Ondergeteekenden betuigen bij dezen hun harteljjken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden op den 18 dezer. JAN DE VOGEL en Echtgenoote. N.- en St.-Joosland. Het Bestuur der Vereeniging voor Gereformeerd Onderwas te Middelburg vraagt voor de School Gravestraat Sollicltatlëu vóór 1 October In te zenden aaa het hoofd der school, den heer A. BLUDöRP. Zij, die lid. Wilien worden van de Coöperatieve Zuivelfabriek." worden uitgonoodigd tot bijwoning der Verga- detiag op Maandag 26 Sept, des na middags half twee uur in de Sociëteit op de Markt te Middelburg. HET BESTUUR. De mooiste en goedkoopste LIJSTEE zijn verkrijgbaar bij C. W. D'JSVIJj 't Uithangbord. Gevraagd die eiken dag 100 Liter Melk kan leveren. Adres J. ROOS, Koudenhoek, Vlissingen. bij J. MESU, Westhove, Oost- ka p e 11 e. oud 18 jaar, bg I. KLUIJFHQUT, Souburg. Door verandering mi? t© fe@©p* mei het tuig, bij M. NACHTEGAAL, Boschweg te Vlissingen» TE KOOP™ circa 4 a 5000 KG. Haverstroo Adres: A. MOL, Wolfertsdyk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 3