Kerknieuws Gemengde BerieMen, BINNENLAND. TWEEDE KA HER. traie bioscoopvertooningen, eircusspeien en dergelijke; of om lid te worden van reciteer-, biljart- of kegelclubs die in her bergen, hetzy met of zonder bier of spiritualiën, samenkomen. Menig jongmenseh werd langs dien weg een drinker, een tooneelist, een man midden in de wereld, en verweet dit later zyn vader, die hem niet voor den eersten stap hai behoed. Psalm 119 vers 6 (berijmd) blijf» t eenig goede ideaal, waarnaar het hart onzer jongelieden heeft uit te gaan. De Haagsche Torenwachter der Mid- delburgsche Courant wijst er op dat 't Koninklyk Paleis te Den Haag niet ge schikt is om hooge gasten te herbergen en dat dit ook geldt van 't Paleis te Amsterdam. Hij dringt daarom aan op een nieuw paleis. Zelfs al zou dat 4 miljoen kosten, dan zou hij dat nog beter besteed achten dan de tor nen gouds voor de stalling der paarden besteed. Vier miljoen, voor een Koninklyk Pa leis, op 's Rijks kosten. Er zou een koutje opgaan, is te den ken, wanneer Kabinet eens met eer dergelijk voorstel kwam. Immers, „de tinancieele toestand des lands blijft de grootste zorg eischen", zegt de minister van financiën. En Land en Volk (het bekende vrijz. dem. orgaan, no. van gister) schreeuwt nu alWie zal dat betalen Uit een lang epistel in de Nieuwe Cou rant blijkt dat de moderne predikant die weldra in de Hervorde Kerk te Dor drecht zal bevestigd worden, gekozen is door modernen en gematigd ortho doxen. De Nieuwe Courant en andere vryzin- nigen juichen hierover. Maar vele orthodoxen betreuren 't. Het door de vrijzinnigen zoo hoogge roemde „teeken des tyds" is een leelyk geval van verflauwing der grenzenen tegelyk een waarschuwing voor de Recht- sche partyen om bij de komende Grond wetsherziening aan te dringen op finan- cieele scheiding van Kerk en Staat. Wat iD Dordrecht gebeurt, zal in an dere groote plaatsen worden nagevolgd, zoodat groot gevaar bestaat dat de vrij zinnigheid haar invloed dien zy verloor op het terrein der School, op het terrein der Kerk zal zoeken te herwinnen. Dat dit toch niet geschiede met geld van den Staat. Maak de Kerk financieel vrij van den Staat, natuurlyk behoudens de verplichte afrekening; en dan zal, gelyk het be hoort, het Modernisme op eigen kracht zyn aangewezen en dan zal men kun nen zien hoe veel of hoe weinig het vermag. Aan die zijde immers blonk nooit de offervaardigheid voor het beginsel. Gisteren hield de heer Lieftinck, het oudste lid in jaren, de nestor, die, naar grondwettelyk voorschrift, zoolang de Koningin nog geen voorzitter had aan gewezen, de Kamer presideerde, een klein, practisch, min of meer ironisch speeclije, waarin hy de Kamer tot weinig praten en veel afdoen aanzette. Vervolgens diende de minister van financiën de staatsbegrootïng voor 1911 aan, de zoogenaamde miljoenenrede, met gelijk in de laatste jaren gebruikelijk is een nota waarin de toestand van 's lands geldmiddelen wordt besproken. Daarna werd de nominatie voor dracht van drie leden der Kamer, waaruit de Koningin een lid moet aanwijzen om dit nieuwe zittingjaar voorzitter te zyn - opgemaakt. Graaf v. Bylandt (chr.-hist.) werd le candidaat met 75 van de 87 stemmen. Jhr. mr. O. v. Nispen uit Nijme gen (kath.) werd tweede. En mr. Drucker (vrijz.-dem.) werd 3e candidaat met 48 van de 81 stemmen; blijkbaar stemde hem de Rechterzijde; de overif" tem- e warenmeerendeelsvar Mukf,on< erv ,i 24 stemmen uitgebra ut op mr. Goe -.n Borgesius, den leider ..er unie eer; .en, den man van welkt Troelstra in de Algemeene Kiesrecht- jetin g van jl. Zon dag te Amsterdam gezegd hadik ver trouw hem niet verder dan ik hem zie. Natuurlijk is hier in politieken zin ge sproken want op zich zelf is deze oud minister een beste man. Als politicus heeft hij echter al zooveel slimmigheidjes uitgehaald, dat terecht alle partyen een beetje voor hem oppassen. Prof. Drucker geniet als eerlijk politicus meer vertrou wen evenals zijn uitnemende geestver want dr. Bos. De nominatie zal H. M. schriftelijk wor den aangeboden. (Inmiddels vernemen wy dat by ko ninklijk besluit mr. F. v. Bylandt weder is benoemd tot voorzitter der Kameren heden na de gewone plichtplegingen gelukwensch van den tijdelijken voor zitter, en een dankbetuiging van hemzelf zyn taak opnieuw heeft aanvaard. Wij hoeven er niet bij te zeggen: tot ons genoegen. Want de heer v. Bylandt heeft zjjn moeilyke taak met groote ge trouwheid en taai geduld tot nog toe vervuld.) Nog melden wij dat in de zitting van gisteren de nieuwe volksvertegenwoor diger Fleskens, Kamerlid voor Helmond, ia beëedigd en dat bericht is ingekomen van mr. A. de Jong, lid voor Rotterdam V, dat hy evenals zijn coalitiegenoot v. d. Heuvel, lid voor Eindhoven, ontslag neemt als lid der Kamer. Dus weer een paar nieuwe gezichten in 't zicht. De Best en Diemer? Laat ona 't hopen. EERSTE K A 31 E 8. Natuurlijk begon in de eerste plaats de griffier met de voorlezing van het Koninklijk Besluit waarbij baron Schim- melpenninck v. d. Oye van Hoevelaken voor het loopende zittingjaar werd aan gewezen als voorzitter der Kamer. Daarop stelde de voorzitter zijn geloofs brieven in handen eener commissie be staande uit de heeren v. d. Feltz, v. Wassenaer v. Rosande en v. Waterschoot v. d. Gracht, welke laatste namens haar tot toelating adviseert, waartoe de Kamer terstond besloot. De heer Schimmelpen ninck had echter reeds (gelijk grondwet tig gebruikelijk is) in handen van H. M. de Koningin den eed afgelegd. Vervolgens stelde de voorzitter de ge loofsbrieven der leden, gekozen door de Provinciale Staten van Noord-Brabant, Gelderland, Noord Bolland en Zeeland in handen dezer zelfde commissie, en die van de leden, gekozen door de Provinciale Staten van Zuid-Holland, Utrecht, Fries land, Overijssel, Groningen, Drente en Limburg, in handen eener commissie bestaande uit de heeren: 'tHooft, Van Lamsweerde en Laan. Hierna werd de vergadering verdaagd. (Inmiddels vernemen wij dat na uit gebrachte goedkeurende rapporten, tot de toelating van alle herkozen of gekozen leden besloten is, en zij allen, voorzoover aanwezig, de vereischte eeden of beloften in handen van den voorzitter hebben afge legd). Hofbericht. Gisteren meldden wy dat te 3 uur de Koningin en de Prins naar het Loo vertrokken. Het is eenigs- zins anders. De Koningin reed per auto naar de Staatsspoor, en dus naar het Loo, doch de Prins per zelfde anto van het Juliana van Stolbergplein, waar hij het Juliana-gedenkteeken (ter gedachtenis aan de geboorte van Prinses .luliana op 30 April 1909) had onthuld, naar het Hollandsche Spoor, want hij moest nair Amsterdam. De Koningin-Moeder heeft gisteren Prinses Juliana per rij tuig van Soestdijk naar station Soes- terberg gebracht, waar te vier uur de trein stopte, waarmee de Koningin van den Haag naar het Loo terugkeerde. Na een kort oponthoud en een hartelyk af scheid van de Koningin-Moeder en de koninklijke familie, vertrok de trein naar Apeldoorn, waar te 5.04 opgewacht door een talrijk publiek, de Koningin en de Prinses aankwamen. Na begroeting door den op het perron ter ontvangst aanwezigen burgemeester werd te voet naar het paleis gewandeld, waar terstond de Kon. Standaard werd geheschen. Naast de Koningin ging mej. Marting het Prinsesje op den arm, dat het publiek voortdurend toewuifde. De Prins kwam later, met den gewonen trein van 6,28. UIT DE PROVINGIE. Een oneerlijke bediend;». De firma Maas en de Groot, grossiers in kolonialewaren te Middelburg, ver misten reeds geruimen tijd uit haar pakhuizen aan den Kinderdijk en de Koningsstraat telkens goederen. De po litie hiermede in kennis gesteld, stelde een yverig onderzoek in, hetgeen tot resultaat had, dat Dinsdagmorgen zekere J. de R, knecht bij genoemde firma, wonende op den Sleperssingel, werd ge arresteerd als verdacht van het plegen van deze diefstallen. Bij het voortgezet onderzoek werd ten huize van de win kelierster A. in den Penninghoek een groote partij goederen, als i ezel, boter, hocolade, flesschen zuurtje", enz. enz., in beslag genomen, en de w inkelierster zelf als verdacht van heling van deze goederen naar het bureau overgebracht. Later werd ook nog aangehouden zekere C. H., lantaarnopsteker en winkelier, wo nende Oostkerkplein, eveneens verdacht van het koopen van goederen van den aangehouden knecht. De in beslag ge nomen goederen, die op twee handkar ren naar het politiebureau gereden werden, hetgeen veel bekijks had, ver tegenwoordigen een vrij groote waarde en men zou er een winkeltje van kunnen opzetten. Te drie aangehouden personen bevinden zich nog op het bureau en het onderzoek duurt voort. Middelburg. Heden morgen om half twaalf werd voor het front der troepen op het Molenwater door den Majoor van Wieringhen Borski aan den Adjudant- Onderofficier J. van Burg van het 2e Bat. de eere medaille in zilver met de gekruiste zwaarden der Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Daarna werd door de troepen voor den jubilaris gedefileerd. In den toestand van Dr. L. H. Wa genaar, pred. der Geref. Kerk C te Mid delburg, valt gedurende de laatste dagen zeer weinig verandering te bespeuren. Alleen neemt het pijnlijk gevoel in de maagstreek gaandeweg toe. 't Is of het bewustzijn eenigszins helderder wordt. Voedsel gebruikt de patient onbeduidend weinig. (Z. Ktrkb.) Tot militair lid van den militieraad in Zeeland is benoemd majoor Umland, provinciaal adjudant in Zeeland, en tot zyn plaatsvervanger kapitein Muller van het 3e regiment infanterie, beiden te Middelburg. Bij het Se regiment infanterie zyn bevorderd tot reserve-sergeant de reserve korporaals Aerden, Bouma, Martin en Koppejan en aangesteld tot reserve-kor poraal de adspiranten vaandrig Dekker, Anker, Smit, Dees, de Vogelaar, Been hakker, van Putten, Erasmus, Contant, Geill, Peek en Vermeulen. B. Ct. Nieuwdorp Onder leiding van dhr A. J. Hoorweg, arts te ^einkenszand werd al hier opgericht 'n afdeeling van de vereeni- ging het „Groene Kruis". Ruim een zes tigtal waren opgekomen ter vergadering, die zich als lid opgaven. Een voorloopig bestuur werd aangewezen om de zaken in ordo te brengen, de heer Gelder blom nam op zich voorzitter te zyn der vereeniging. Krabbendjjke. De landbouwer C. P. Vogelaar alhier hoopt het volgende jaar eenige gemeten bloembollen (tulpen) te planten. Daar deze by bloeiing een prachtig geheel vormen en zij vast te gen het dorp worden uitgeplant zoo zal dit veld gedurende eenigen tijd de lig ging van ons dorp zeer verfraaien en zal er door velen een kijkje genomen worden. Omtrent de in ons vorig no. aan geduide nachtmanoeuvre der troepen uit Middelburg en Vlissingen (waarom onze berichtgever, die toch zelf ook een krijgs man is, er niets meer van vertelde dan alleen dat de troep „uitrukte", begrijpen wij niet) geeft de Middelburgsche Cou rant het volgende relaas: Het geheel stond 'onder bevel van den luitenant kolonel Zanino. Het 2e bataljon bezette aanvankelijk een stelling bij Veere en trok daarna over de sluizen in de richting van den Sloedam. Nabij het begin van de Arne- muidsche haven ongeveer 1200 M. ten N. van den dam ging het bataljon in zijn geheel over de slikken naar den Calandspolder. Deze overtocht geschiedde in de beste orde en zonder achterblijvers. Op de hofstede ,Landbouwlust" van den heer De Jager in den Noord Kraaijert- polder werd gerust en het middagmaal bereid en gebruikt. Het 4e bataljon volgde den gewonen weg over den Sloedam. Te half vijf uur keerde het bataljon te Middelburg in de kazerne terug. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (vac.-A. H. Roose): P. Veen te Zutphen, J. C. H. Scholten te Dieren en P. J. Couvée te Nijmegen. Beroepen te Oude Tonge, P. v Toorn te Sprangte Doetinchem W. Briët te Huil. Aangenomen naar Middelbert door O. Tiddens te Ezinge. Bedankt voor Bruchem door P. Kruijt, cand. te Hekendorp. Kamperland In een gisteren gehouden mansledenvergadering werdan notabelen en kerkvoogden benoemd. Notabelen wer den de heeren M. de Regt Iz., C. de Smit, elk met 35, A Remynse met 29, A. W. Geluk met 23, A. Verbuist en J. C. de Kam Cz., elk met 24 stemmen. Dezen hebben tot kerkvoogden gekozen de heeren A. Verhulst, Marinus .V'. Schip pers en J. F. de Kam Jr. Door de benoeming van dhr A. Verhulst tot kerkvoogd ontstond terstond een vaca ture voor notabel. Allen hebben hunne benoeming aangenomen. Geref. Kerken. Tweetal te Tholen A. Vogel te Putters- hoek en H. van Dijk te Zwammerdam. Bnroc-pen te Waarder, J. 'choonhoven te Scherpenzeel. Aangenomen naar Terwispel door G. Noordhoff te Lippenhuizen, die bedankt heeft voor Oudehorne. Dr A. Kuyper Jr. heeft gisterenavond in de Nieuwe Westerkerk te Rotterdam zijn intrede gedaan met een rede over Psalm 1248.De talrijke schare zong hem aan het einde daarvan Psalm 134 3 toe. In de Maandag i:e Utrecht gehouden Centrale Pastorale Conferentie der Geref. kerken is na een referaat van ds Steijling de volgende motie aangenomen„De Centrale Pastorale Conferentie spreekt als haar overtuiging uit, dat het op den weg van de Geref. kerken in \ederland ligt, zich thans tot de Overheid te wenden met het dringende verzoek, dat het onrecht, haar aangedaan, uit kracht van art. 171 der Grondwet, worde weggenomen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Apeldoorn, J. Wisse te Zie- rikzee. Nog zijn geslaagd voor 't politiediploma te Utrecht (gewoon diploma) C. J. Loof te Vlissingen en L. C. R. A. Heister borg te Middelburg. Een nieuw Koninklijk Besluit betref fende de Bijzondere Scholen. Zoo noodig maken wij den Besturen van Bijzondere Scholen er opmerkzaam op, dat het Koninklijk Besluit van den 13en November 190& Staatsblad na. 309) nader is aangevuld bij het Koninklijk Besluit van den SOsten Augustus 1910. Deze nadere aanvullingen hebben voor al betrekking op de M. U. L. O.- en U. L. O.-scholen, dus die scholen, welke in Supplement No. 5 op den O-ids voor school besturen genoemd worden scholen van de eerste en tweede soort. Ruimte laat niet toe, het Koninklijk besluit van den 30sten Augustus 1910 hier in zyn geheel op te nemen. Wij moeten er ons toe bepalen, te vermelden, dat de aanvullingen o.a. betrekking heb ben op de invulling der modelleidie den schoolautoriteiten moeten gezonden worden bij de opening eener school in de maand Januari (dat thans in de maand December moet geschieden) en op den rooster van lesuren. De door ons ge noemde punten zullen zeker voldoende zijn om de Besturen tot voorzichtigheid aan te sporen en niet te denkenwij hebben al zoo dikwijls modellen inge zonden, wy kunnen dat jaarlijks terug- keerend werkje wel. Besturen van Bij zondere Scholen van de eerste en tweede soort, het door u zoo goed gekende Koninklijk besluit is gewijzigdgij zult thans moeten te werk gaan, gelijk dat in het nieuwe Koninklyk besluit is aangegeven, wy raden u dus aan de schoolcouranten, die deze week onge twijfeld het Koninklijk besluit van den 30sten Augustus zullen bevatten, zorg vuldig te bewaren en anders de Staats courant var. Donderdag 15 Sept. 1910 te bestellen. Daar de veranderingen ook betrekking hebben op de opgaven, die men bij de opening eener school moet inzenden, en op den rooster van lesuren, waarschuwen wij de besturen, tijdig kennis te nemen van het Koninklijk Besluit, dat den twee den dag na de afkondiging in werking treedt. Het is uitgegeven den vyftienden September 1910. Op Maandag 10 Oct. zullen te Breda en Zwolle de examens worden afgenomen ter verkryging van een getuigschrift als apothekers- assistent. Te Nymegen is een 70-jarige met selaar van het dak van een huis gevallen en aan de gevolgen overleden Te Amsterdam is een 40jarige huisvader te water geraakt en verdronken. Een 34-jarige loodgieter te Amersfoort zou een petroleum-reservoir van een motor scheepje soldeeren. Wel had men het den avond te voren doen leegloopen, doch men had nagelaten het open te zetten, zoodat de gassen niet konden ontsnappen, en toen hij nu in het kleine machinekamertje zijn benzine-soldeer- bout aanstak, volgde er een vreeselijke ontploffing. Met brandwonden overdekt weid de man opgenomen en overleed hij na enkele uren. Hij laat een vrouw met drie nog zeer jonge kinderen na. Zondag ontstond te s-Hertogeubosch twist tusschen vier personen, drie tegen een welke zoo hoog liep dat een hunner, bijgenaamd het Hoedje Rosa, van een hunner een trap tegen de buik kreeg, zoodat zijn buikvlies scheurde. De geschopte liep naar huis, waar hij met zijn zuster samen woont. Hij schreeuwde van de pijn en vloog zelfs tegen de muren op. Zoo stierf hij doch vooraf vertelde hij alles aan zyn zuster en hoe 't gegaan wasdoch slechts twee van de drie door hem opgegeven namen kon zij onthouder, en zij gaf die bij de politie aan, welke termen vond een van de twee aangegeven vechtersbazen, een pandjeshuishouder, te arresteeren. liet was bekend dat tusschen dezen en den verslagene, die ook al niet te best bekend staat, een wrok bestond. Een 3 jarig kindje te Zutfen drenk uit een iiescli met karbol. Terstond naar een genees heer gebracht stierf zij tijdens de behan deling. Te Groningen viel een schil dersknecht uit een dakgoot op de straat en bleef op de plaats dood. Te Rot terdam is een 4-jarig meisje door een mee kisten glas beladen wagen overreden. Het linkerbeen was geheel afgeknepen. Het kind stierf aan de gevolgen. Te Holten (Overijsel.) is een 2 jarig knaapje in een kuil met water gevallen. Toen het kind op het droge was gebracht, bleken de levensgeesten ïeeds geweken. Hand teekenen. Voor een paar dagen had te Haaften op een kantoor een leuk geval plaats. Iemand had iets te ontvan gen en moest daarvoor op het kantoor zijn handteekening plaatsen daar hij het anders niet kon krijgen. Men wees onzen vriend met den vinger aan waar hij zijn handteekening moest stellen. Nu begon hij te mopperen dit en dat, hij kon slecht schrijven enz. Nu, zegt de ambtenaar, je kunt toch je handteekening wel zatten, doe het maar zoo goed als je kunt. De ambtenaar ging aan zyn werk en onze vriend aan het teekenen. Toen dat zoowat een kwartier geduurd had, keek de ambtenaar eens even en vroeg waarom het zoo lang duurde en jawel, onze vriend was aan het teekenen, had al heel netjes zijn hand met vier vingers en een duim er aan geteekend Wat doe je nou? vroeg de ambtenaar. Wel, zeide hij, ik moet toch myn hand teekenen. De ambtenaar hield zich goed, maakte hem nog eens duidelyk wat hy schrijven moest en zei het hem letter voorletter voor. Toen lukte het eindelyk en... klaar was de zaak. Gisterenmiddag is het achterschip van de mailboot „Celebes", liggende aan de IJkade te Amsterdam, geheel uitge brand. Het schip was beladen met copra. De brand werd gebluscht door het ruim onder water te zetten. Na de blussching werden de pompen met alle kracht aan het werk gezet om het onder-water-ge- zette ruim weer te gaan leegpompen IE00 kubieke Meter bluschwater moest op die wyze weer worden uitgeroerd ge lyk het gekomen was. By het exerceeren met de zweep door twee cowboys op het sportterrein te Veendamsloeg de een in plaats van de asch van de sigaar van den andere, een gedeelte van diens neus af, zoodat genees kundige hulp verleend moest worden. Iemand, die een lot had in de Woer- densclie landbouwverloring meende, dat op zijn nummer een coupé (rijtuig) ge vallen was. Toen hy zijn prijs in ont vangst kwam nemen, bleek echter, dat hij verkeerd gelezen had. Het was geen coupé, maar een coupe (schaal op stander). Dus wel iets, maar toch geen coupé. Op een land van den heer Mansholt te Westpolder is een witte kool gegroeid die 42 pond weegt. - Een pagaaitocht door Europa. Uit Hasselt schrijft men aan de Zw. Ct.: Maandagavond is hier van Hardenberg langs de Vecht aangekomen de heer Her mann W. Lantz, van Stockholm, met zijn kano Butterfly. De heer L. is mede werker van drie Zweedsche sportbladen en doet in die kwaliteit een pagaaitocht door Europa. Van hier gaat hij over de Zuiderzee naar Amsterdam en vervolgens over Rotterdam, Antwerpen, Brussel en Parijs naar Marseille. Van daar over Genua door Noord-ltalië naar Venetië. Hij zet zijn tocht voort door de Adriati- sche Zee over Athene en Konstantinopel tot den mond van de Don, dan langs een kanaal naar de Wolga en vervolgens naar St. Petersburg terug naar zijn punt van uitgang. De Butterfly is lang 4 56, breed 0.90 M. en gaat diep 25 cM. De heer L. verklaart nooit „onder dak" te slapen. Hij neemt zijn nachtrust of in zijn kano of in een slaapzak aan den oever of het strand. Over twee jaar denkt hy weer thuis te zijn. Een flink broertje. Donderdagmiddag werd de Haarlem- sche brandweer gealarmeerd voor 'nbiand in de Zomerstraat. De ouders waren niet thuis. De brand werd ontdekt door het elfjarig zoontje, die om vier uur uit school kwam en rook uit het dakvenster zag komen. Hy klom achter het huis over de schutting, opende de voordeur en liet een paar voorbijgangers binnen, die boven in een bedstee het smeulend stroo en een smeulenden deken met eenige emmers water bluschten. Vermoed wordt dat het zevenjarig zoontje op beu heeft gerookt hy ontkent dit wel, doch men vond een pyp en lucifers in zyn bezit. Voor een lid van den gemeenteraad te Bergen op Zoom in plaats van dhr. Vetten (a. r.) die naar Amerika vertrok, moet herstemming plaats hebben tus schen Th. Boschman (k.) met 466 en A. Vriens (1.) met 283 van de 1102 stemmen. Dr. F. Leo de Leeuw (1.) bekwam 242, C. M. Penders (k.) 101. Te Bodegraven zijn 40 personen aangetast door baardzeer, tengevolge hiervan dat een barbier die hen behan delde zijn mes niet zuiverde. De man had op het laatst dan ook geen klanten meer en moest van armoe het dorp verlaten. Het hoofd en de onderwyzer aan de openbare school te Delfstrahuizen (F.,) werden opgeroepen voor de herhalings oefeningen. Meer personeel is er aan die school niet en de leerlingen zouden dus vacantie moeten hebben. Maar het oud- hoofd dier school, thans als gepension- neerde in het dorp wonende, ontfermde zich over de jeugd en houdt nu school, om den anderen dag twee klassen les gevende. De Belgische aviateur Jan Olie slagers zou eergisteren te Rotterdam vlie gen, doch hij weigerde wyl 't terrein niet- naar zijn zin in orde was gebracht. Het publiek dat lang geduld geoefend had, werd kwaad toen het de ware reden van zyn nietopstygen vernam, zoodat de po litie de auto van den luchtreiziger moest beschermen. Een aviateur uit Breda, op telegrafisch verzoek van den teleurge- stelden, ontstemden impressario over gekomen, verklaarde de bezwaren van Olieslagers billijk; daarop ismen aange vangen met het verplaatsen van den hangar, het aanplempen van het terrein, en het verplaatsen der loods, zoodat de „vlieger" nu een grootere terreinlengte voor zich kreeg om op te stijgen. Gisteren vloog hy. Te Rottenmann (Stiermarken) zijn twee sneltreinen op elkaar geloopen7 dooden en 12 gewonden. Verschillende streken in Spanje zijn door stormen geteisterd. In de omgeving van Murcia staan 7 dorpen onder water. Te Torre Esteban bereikte de gevallen hagel een hoogte van 1 meter. Het lager gelegen gedeelte van Barcelona staat ge heel onder water. Het vieze zaakje. Gisteren zyn er voor den lijkschouwer

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2