laatste Berichte» Semenpe Berichten. WIT Ï>K PROVINCIE. RECLAMES. digheid der Nationale Vergadering en met den moeilijken toestand, waarin de Grieksche natie zich bevindt. Zoo de Na tionale Vergadering wil besluiten zich in in een Contituante te veranderen, zal de regeering aftreden. Den Haag. Benoemd tot opzichter machinist bij de Rijkskustverlichting te Westkapelle, L. Verheul, thans tydelijk- 's Graveuhage. Omtrent de opening der Kamers door de f oningin meldt men ons nader. De Koningin en de Prins kwamen te half 12 van het Loo aan het statioii aan. e Koningin droeg een toilet van lichtgroene zijde en een hoed van dezelfde kleur met een witte veer. De Prins was in de groot tenue van Vice- admiraal. By het Mauritshuis stonden de weezen geschaard, die H.M. toezongen. By de aankomst op het binnenhof speel de de Jagerkapel bet Wilhelmus, oude toonzetting. By de intrede in de Ridderzaal werd de Koningin ingehaald en later uitgeleid door de Commissie van in-en uitgeleide bestaande uit ds heeren Breebaart, Mi chiels van Kessenich, Hovy, van Lams- weerde en v. d. Feltz van de Eerste-, v. Dedem, v. Vlijmen. Roessingh, Ferf, Drucker, v. Doorn, K ooien, Bogaart, Co- lijn en de Vlugt van de Tweede Kamer. De heer Breebaart liep naast de Ko ningin, de heer van Dedem naast den Prins. Toen de Koningin de Ridderzaal verliet, stonden de vreemde gezanten, die de opening hadden bijgewoond, Haar op te wachten, tot Zij vertrokken was. De stoet vertrok weer langs denzelfden weg naar het Paleis, i aar aangekomen toefden de Koningin en den Prins nog even, «n steeg een luid hoera uit de talrijke menigte op. Het muziek speelde en 't pnbliek zong het Wilhelmus. Te kwart voor 3 vertrok H. M. en de Prins weder naar Het Loo. Almelo. De beide veldwachters tegen wie het O. M. f25 boete had geeischt zijn door de rechtbank elk tot een maaud gevangenisstraf veroordeeld, wegens mis handeling. Rotterdam, Een 7jarig meisje is op den Westzeedyk door een tram van lijn 4 aangereden en gedood. Op het Engelsche stoomschip Gange- mouth kreeg een bootwerker een bak met ijzererts op het hoofd, waarop hy' viel en in het ruim eener naast het stoomschip liggende lichter terechtkwam. Hij stierf aan hersenschudding. New York. Een journalist had een gesprek met Taft over den politieken toestand in den staat New York. Hij liet zich weinig uit, doch de campagne /an 1912 zal 't bewys leveren dat de oude hartelijkheid tusschen Roosevelt en Taft geweken is. Madrid De zitting der beide Kamers is door den Koning vastgesteld op 6 Oct. a. s. Lissabon. By Senora d« Hora is een trein gederailleerd en zijn honderd rei zigers gewond. Mohacz. Aartshertog Ferdinand is naar Weenen vertrokken. Bukarest. By een haven werkman en anderen is cholera geconstateerd Constantinopel. In de voorstad Pera is cholera uitgebroken. De opening der belde Kamer* van de 8taten-Gen*raal. De koninklijke stoet, die hedenmorgen H. M. naar het Binnenhof voerde was als volgt samengesteld De trein werd geopend door een com mando cavalerie. Daarop volgde een rjj knecht majoor en twee rijknechten te paard. Het eerste rijtuig met twee paarden bespannen, droeg den ceremoniemeester die in twee bespanningen gevolgd werd door acht Kameiheeren Alsnu volgden twee zesspannen waarin de groot offi cieren van het Koninklijk huis waren gezeten. Een piket cavalerie bracht daarop af wisseling in de file rijtuigen. Tweeviei- spannen droegen nu den opperceremonie- meester, den postmeester en de dame du palais. Daarna naderde de gouden statiekoets met acht paarden bespannen, omgeven door lakeien. ^Nevens H. M. was gezeten Z. K. H. de Fi ins der Nederlanden, in Admiraals uni form. Naast de portieren reden de opper stalmeester en de gouverneur der Resi dentie. De officieren van het Militaire Huis van H. M. de Koningin volgden. Een commando cavalerie sloot den trein. Langs Heulstraat, Lange Voorhout en korten Vijverberg werd naar het Binnen hof gereden. Aan den ingang van het gebouw voor de vergadering der Staten Generaal werd H. M. ontvangen door een commissie uit de beide Kamers. In de Ridderzaal gekomen,plaats genomen hebbend voor den troon sprak B. W. met welluidende stem rustig de volgende troonrede uit: M(jne Heeren. Het verheugt my weder in uw mid den te zijn» Onze betrekkingen met de andere mo gendheden zjjn van den meest vriend schappelijken aard. Gelijk te vreezen was heeft de weers gesteldheid ten vorlgen jare op land- en tuinbouw een ongunstigen invloed uit geoefend. Ook thans laat de opbrengst van sommige akker- en tuinbouwgewas- sen te wenschen over, doch voor de vee houdery zijn de tijden voordeelig. On danks eenige ongunstige omstandighe den was in handel en nijverheid in ver schillende opzichten vooruitgang waar ft nemen. Het scheepvaartverkeer nam weder, en in niet onbelangrijke mate, toe. In het scheepvaartbedrijf waren de uitkomsten van de vrachtvaart ter zee minder ongunstig. De staat der Koloniën geeft in menig opzicht reden tot tevredenheid De meer geregelde toestanden, die als gevolg van het in de laatste jaren ten opzichte van de buitenbezittingen in toepassing ge brachte regeeringsbeleid in die streken zyn ontstaan, oefenen eene verblijdende werking uit op de ontwikkeling van han del en verkeer, en geven grond om een gestadigen economischen vooruitgang van dat gebied te verwachten. Zeer be treur ik dat de cholera in verschillende streken van Nederlandsch-Indië slacht offers eischte Burgerlijke en militaire landsdienaren, zoo hier te lande als in de Koloniën, vervullen hunne taak op eene wijze die lof verdient. Hoewel de loop van 's Rijks middelen niet onbevredigend is, blijft toch tenge volge van de vele hoogst noodzakelijke nieuwe pitgaven de finantieëie toestand des Rijks de grootste zorg eischen. Binnenkort zullen de reeds vroeger aangekondigde ontwerpen tot herziening van het tarief der invoerrechten, en tot in voering van eene algemeene inkomsten belasting U bereiken. Tot dekking van hetzeei aanzienlijke tekort op den aanstaanden dienst, zal de toevlucht moeten genomen worden tot dezelfde tijdelijke maatregelen als voor het loopende dienstjaar is geschied. Wetsontwerpen ter verzekering van arbeiders tegen geldelijke gevolgen van invaliditeit en ouderdom, en ter wijziging der ongevallenwet 1901, zullen U bei eiken. De bij U ingediende wetsontwerpen, alsmede die waarvan de indiening reeds vroeger is toegezegd, zullen veel van Uw tijd en Uwe inspanning eischen. Toch zullen met het oog op noodig ge bleken voorzieningen daarnevens nog ee- eenige wetsontwerpen aan U worden aangeboden. Een wetsontwerp tot vaststelling van eene eedsformule en van de gevallen, waarin de eed van getuigen m burger lijke en strafgedingen kan worden ver vangen door eene belofte, zal U bereiken. Ook zulien U worden voorgelegd eene herziening van de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek omtrent de verbin tenis uit een onrechtmatige daad,alsmede van de Wet op het Auteursrecht. Bij de herziening der onderwijs wetge ving, welke naar aanleiding van het rap port der ineenschakelings-cominissie zal moeten worden overwogen, zullen de onderwerpen welke met de jongste wijzi ging der wet op het lager onderwijs in nauw verband staan, alsmede de wette lijke voorziening inzake het vak-onder- wys het eerst de aandacht vragen voor zooveel zulks zonder het geheel te ver breken mogelijk blykt. Indiening van een wetsontwerp tot herziening der Militiewet 1901 kan spoe dig worden tegemoet gezien, terwijl in verband daarmede eene wijziging van enkele bepalingen der Landweerwet U ter overweging zal worden aangeboden. Een ontwerp van wet betreffende den land storm is in bewerking en zal U eerlang bereiken. In aansluiting aan de verbetering van de Waal zal in het belang van de scheepvaart een aanvang gemaakt wor den met de normaliseering der Boven- Merwede. j Ontwerpen worden voorbereid tot'be vordering van de verbetering der afwa tering van de provinciën Friesland en Groningen, van het Meppelerdiep en van de Vecht in Utrecht. Voorstellen tot hervorming van het binnenlandsch bestuur in Nederlandsch Indië zijn mede in voorbereiding. Op uwe toewijding en ijver zal naar ik vertrouw niet tevergeefs een beroep worden gedaan. Gods zegen ruste op uw arbeid. Ik verklaar de gewone zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. Onder de in deze Troonrede genoemde ontwerpen komen er voor dié reeds in de Openingsrede van 19 8 voorkwamen, en welker spoedige indiening derhalve mag worden verwacht. Andere wetsontwerpen, mede in 1908 aangekondigd, en in l-0'> als zijnde in voorbereid ng aangeduid, staan nu als der indiening nabij genoemd terwijl nog meerdere wetsontwerpen in vorige Ope- aingsredenen toegezegd, thans niet staan aangekondigd, dewijl zij reeds voor lang bij de Staten Generaal zijn ingekomen. Zeer terecht herinnert de Troonrede hieraan, met de opmerking dat al die reeds ingediende en toegezegde ontwer pen veel van den tijd der Staten Generaal zullen eischen, terwijl wordt er eenigs- zins ondeugend bij gezegd dit toch niet beletten mag er nog eenige ontwer pen aan toe te voegen. Het is of de regeering zeggen wil wy werken wel hard, de bewijzen ztjn voorhanden, maar gij, Kamers, kondt wel wat beter opschieten. En dat onder de toegezegde ontwerpen (wanneer?) ook die voor de invaliditeits- en ouderdomsverzekering, benevens de regeling van het vakonderwijs genoemd worden, doet ons genoegen. Het ernstige puntje in de Rede zijn de financién. Voorzichtigheid en angstvalligheid spreken uit de desbetreffende paragrafen. Dat tot dekking der tekorten weer de toevlucht wordt genomen tot opcenten- hefflng op de bedrijfsbelasting, is inder daad te betreuren, w$jl 'took nu weer de middenstand is die voornamelijk 't gelag betaalt. Overigens getuigt ook dit Staatsstuk weer van kalme actieve werkzaamheid aan elk van onze ministrieele bureaux, en van het verstandige beleid, waarop de natie bij 't optreden van dit ministerie heeft gehoopt, en waarbij zij zich ook in dit nieuwe zittingjaar wèl hoopt te bevinden, zy de voorlaatste clausule in de Troonrede omtrent den zegen Gods daarbij voor niemand een holle frase. Ook deze negen ministers zijn zwakke menschenkinderen, die dezen zegen niet kunnen ontberen, en ook niet kunnen missen de zekerheid dat bij 't gebed om den zegen voor onze beminde Koningin ook de bede voor de Dienaren der Kroon dagelijks klimt tot den Troon der Genade, met name uit die kringen waar, volgens het Apostolisch vermaan, nog altijd ge beden wordt voor allen die in hoogheid zijn. Middelburg. Met de leiding van het voorbereidend militair onderricht te Ar- nemuiden wordt belast de reserve-kapi tein, de heer J. H. S. de Hoogh alhier. Vlissingen. Hedenmorgen zijn met de mailboot aangekomen Prinses Karei van Hessen met gevolg. Het hooge gezel schap zette met de mailtrein waarin een salonrijtuig was geplaatst, de reis naar Bonn voort. Middelburg. Voor het gewoon politie- diploma is geslaagd A. Leijs, agent van politie 3e klasse alhier. Het 2e bat. te Middelburg is he den nacht om 12 uur door het signaal alarm gewekt, om in vereeniging met het 4e Bat. uit Vlissingen eene nachte lijke oefening te houden. Nadat eerst de morgenmaaltijd was genuttigd, rukten de troepen om ongeveer 2 uur de kazerne uit. Door den Commissaris der Konin gin is met ingang van 1 October a. s. benoemd tot gemeente veldwachter te Tholeu, de agent van politie le klas C. van Os te Maassluis. St. Maartensdijk. Heden (Maandag) avond geraakte een ongeveer 5-jarig jon getje in de haven te water zonder dat iemand het bemerkte Een ingezetene, die op de haven stond zag het kind drij ven schippers snelden met een roeiboot toe en haalden het daarin. Aanvankelijk scheen het leven reeds geweken, doch door toepassing der geschikte middelen om drenkelingen bij te brengen, slaagde men er in na ongeveer 10 minuten de levensgeesten weder op te wekken. Ter verbetering en aanvulling van hetgeen Scaldis in ons no. van 8 dezer schreef over het tegenwoordige orgel in de Herv. kerk te Nisse, ontleenen wij het volgende aan de Midd. Grt. Bet tegenwoordige orgel, in 18de eeuw- schen stijl opgetrokken, werd ingewijd 25 Mei 1788. De kosten moesten betaald worden uit een legaat van de weduwe van mr. G. C. van der Nisse, doch daar de som ontoereikend was, werd het tekort aange vuld door den ambachtsheer J. Tieleman Spyker, wiens wapen met dat zijner echt- genoote Geertruida van der Nisse ook op dit orgel prijken. De eerste toonpijp werd ingezet dtn 25 Juni 1787 door hun veer tienjarig dochtertje Cornelia Wernerina Spijker, later gehuwd met den bekenden pittigen Goeschen burgemeester J. II. Verschoor van Nisse, die 14 Sept. 1843 in de Poel bij de zoogenaamde hooge heul met een rijtuig verongelukte. Gedurende de maand Augustus werden uit Zeeland verzonden door Bergen op Zoom 131.340 Kg. mosselen; Krabbendijke 25 Kg. oestersKruiningen Yerseke 3709 Kg. oesters, 12.970 Kg. mosselen en 19.1 i 0 Kg. alikruiken Vlake 2330 Kg, oesters en Bruinisse 1210 Kg. oesters en 1.626.940 Kg. mosselen. Te Philippine werden aangevoerd 1.984.000 Kg. mosselen. Gedep. Staten hebben de zittingen vastgesteld voor de militairen en wel Noord welie en Zierikzee op 11 October, St.-Maartensdijk 14, Tholen 15, Goes 17, Middelburg 19, Oostburg 25, ITzendijke 26, Krabbendijke 28, Ovezande29 October, Vlissingen 4 November, Wissekerke 12, Hulst 15 en Neuzen 16 November. Aangenomen zijn voor de zitting van don Militieraad te Middelburg, de gemeen ten Arnemuiden, Grijpskerke, St.-Lau- rens, Middelburg, Nieuw-en-St.-Joosland, Serooskerke (W.), Veere en Vrouwen poldervoor die te Vlissingen de overige gemeenten op Walcheren: voor die te Ovezande, de gemeenten Baarland, Bors- selen, Driewegen, Ellewoutsdijk, 's-Heer- Abtskerke, 's-Heerenhoek, Heinkensiand, Hoedekenskerke, Nisse, Oudelande en Ovezande; voor die te Krabbendijke, de gemeenten Yerseke, Krabbendijke,Krui ningen, Rilland Bath en Waardevoor die te Goes, de overige gemeenten op Zuid-Bevelandvoor die te Wissekerke, de gemeenten op Noord Beveland. fcASTDSOïïW. Van ovsr de grenzen. I. Zooals de meeste onzer lezers weten is Duitschland het land der bierdrinkers bij uitnemendheid, het aantal potjes bier, dat de Duitsche Michel jaarlijks door het keelgat jaagt, is verbazend groot. Geen wonder derhalve, dat het brouwen van bier en wat daarmede samenhangt in Duitschland een belangrijke tak van in dustrie is geworden, die natuurlijk ook zijn invloed doet gevoelen op den Duit- schen landbouw. Het ligt toch in den aard der zaak, dat de Duitschers liefst zelf in hunne behoefte aan brouwgerst willen voorzien en zich zooveel mogelijk onafhankelijk willen maken van het bui tenland, i de eerste plaats van Oosten rijk, dat ten opzichte van de brouwgerst als de grootste concurrent van Duitsch land op de uitsche markt optreedt. De Koninklijke Pruisische Oeconomie-Raad Garcke heeft onlangs een brochure het licht doen zien, waarin hij bevestigend antwoord geeft op de vraag,of Duitschland zelf in zijne behoefte aan brouwgerst kan voorzien. Hij stelt dan ook den üuitschen landbouwer voor, om te trach ten zijn Oostenrykschen collega van de Dmtsche markt te verdringen. Dit moet volgens Garcke geschieden in een vreed- zamen strijd, waarin de meest geschikte wapenen zijnuitstekend zaaizaad en eene doelmatige bemesting. Wat deze laatste betreft, zoo wijst de schrijver er op, dat de brouwgerst om goed te zijn slechts een middelmatig gehalte aan stikstof hebben mag. De lezers zullen wel begrjjpen, dat brouw gerst niet rijk mag zijn aan eiwit en dus ook niet aan stikstof. De schrijver laat zich evenwel door deze omstandig niet verleiden, om bij de bemesting de stikstof uit te sluiten. Zoo eenzijdig durft hij niet te zyn maar hij wyst het middel aan, om een mogelijke nadeelige werking van de stik stof op ket gehalte der brouwgerst te voorkomen. Is de bodem rijk aan stikstof of brengt men stikstofmest op de gerste akkers, dan moet men, door eene bemes- sting met kali- en phosphorzuurmest de werking der stikstof neutraliseeren. Schryver wijst er op, hoe reeds vóór jaren, Haase en Prof. Remy aangetoond heb ben, dat eene vermindering van het eiwitgehalte en een verhooging van het zetmeelgehalte bereikt kan worden door eene beperkte stikstof bemesting gepaard met eene kali- en phosphorzuur bemes ting. Met nadruk wyst de schrijver er op, dat het bij de kalibemesting, der gerst zeer aankomt op den juisten tijd van uitstrooien. Dit is een punt, dat de schrijver met na druk onder de aandacht der landbouwers brengt, hen aanbevelend, om toch zelf te onderzoeken, welke invloed op den oogst wordt uitgeoefend, door eene op verschil lende tijden uitgevoerde kalibemesting. De heer Garcke wijst aan, hoe verschil lende proefnemingen aangetoond hebben, dat eene vroegtijdige bemesting der gerst met kali wèl, doch een late bemesting geen effect heeft. De kali moet reeds den kiemwortels in opneembaren vorm ten dienste staan. Het mislukken eener kali bemesting, inzonderheid op zware bo dems, kan dikwijls teruggebracht worden tot het feit, dat men den juisten tijd van het uitstrooien niet genoeg in het oog heeft gehouden. Sluipwespen. Wat zijn er tegenwoordig veel kool- rupsen Overal ziet men, dat de kleine knagers vernielend optreden. De witjes hebben zoo vroolijk gefladderd in den mooien zomer, en oogenschijnlijk deden ze het voor pleizier maar inderdaad ver- rtchten ze het belangrijkste werk haars levens. Telkens, wanneer ze een kool- plant aanraakten, en dit gebeurde hon derden malen in een dag, werd weer een eitje vastgekleefd, en het mooi weer heeft gemaakt, dat uit elk eitje een groen, vraatzuchtig wezentje in zijn luilekker land geboren werd. En nu doen ze niets, die rupsen, dan knabbelen aan de kool bladeren, den ganschen lieven dag. Men- schen en vogels zijn niet bij machte de plaats tegen te gaan, al vreet een koekoek ook 3 0 dergelijke rupsen per dag. En dat doet hij makkelijk Maar als dan van iedere rups ee.i pop, en uit iedere pop weder een vlinder moet komen, dan zal in een volgend jaar de zon verduisterd zijn door de witjes, en de aarde zal onder de rupsen bedolven wor den. Zoo zou het kunnen worden, waa neer er geen sluipwespen waren. Zie eens, hoevele rupsen tegenwoordig met moedelooze bewegingen opkruipen, bij muren en schuttingen, en volg ze in hare bewegingenMisschien wilt ge ze dooden, meenende een handje te moeten medehelpen tot het beteugelen van de plaag. Het zou dwaas van uzijn. Want die tobbers zullen nimmer poppen wor den, en van verdere voortplanting zal geen[spiake meer zijn. Maar ge zult wyzen op rupsen, die zich plotseling bevinden te midden van #en aantal kleine gele voorwerpjes, dat toch eitjes moeten zijn Doch wat nu Legt de rups dan eieren, of is dit het werk van den vlinder? Neen, die moedelooze rupsen bevatten elk vele kleine larfjes van sluipwespen. Zy kruipen uit het rupsenlichaam, terwyi hun voedster stervende is, en by na on middellijk verpoppen de «luipwespen- larfjes zich. En dat zyn de gele voorwerp jes by de doode, dikwyis halfvsrdroogde rupsen. Met spinsel bly ven ze tegen den wand gekleefd. En wie nu die popjes verwijdert, vermoordt de vyanden van de rupsen en daarmede zyn eigen vrienden; Uit elk zoo'n popje zal een klein, lang, dunlyvig wespje" geboren worden. En elk wespje zal eieren leggen in andere rupsenlichamen, waaruit spoedig kleine larfjes voortkomen, die zich zullen voe den met het vleesch dier rupsen, waar door de verdere ontwikkeling van dezen stop gezet wordt. Zoo stuit een kleine wesp de voortplanting van de rups. En hoe meer rupsen er nu zyn, hoe meer sluipwespen zullen er komen, en zoo zal men geen twee jaren achtereen een kool- rupsenplaag kunnen hebben. Wij hebben ook hierin te zien de wyze Voorzienigheid, die zich door de geheele schepping openbaart. We kunnen er uit putten den raad, dat het niet geoorloofd is, veel in te grijpen in het natuurleven, daar dit zich steeds, dikwijls nog door onzichtbare machten en werkingen, zélf herstelt. Handelsblad. iierü&mettws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Middelbert, O. Tiddens te Ezingete Polsbroek, P. Kruyt, cand. te Hekendorp. Bedankt voor Asperen door I. Voor- steegh te Acquoy voor Rijssen door A. M. den Oudsten te Wezep. Ds Nauta te Ritthem schryft ons Omtrent mijn afscheid te Ritthem is nog niets met zekerheid bepaald, al heb ik in besloten kring gezegdHet zal misschien wel begin December worden. Had ik kunnen vermoeden, dat die woor den sub rosa gesproken, tot een couran tenbericht zouden worden verheven, ik had gezwegen. Als ik hieraan nog toe voeg, dat door my slechts toezegging van beroep werd ontvangen en aange nomen, dan zult u kunnen begrijpen, hoe vermetel het mijnerzijds zou wezen, naar aanleiding daarvan reeds een datum van afscheid vast te stellen. Eerst wan neer ik te Langweer beroepen ben, kan die dag met zekerheid worden bepaald. (De geachte inzender heeft gelyk, zoover hadden wij niet doorgedacht, toen wij 't bericht uit een Middelburgsch blad overnamen. Red.) Rilland-Bath Bij de op Maandag ge houden stemming zijn herkozen tot leden van het kiescollege S. Prevo met 20, M. N. van de Linde en F. M. Boot, ieder met 12 stemmen. Voorts waren uitgebracht op W. F. van Gorsel 8, op J. ran Weele en W. Griep ieder 2 stemmen en op P.de Hamer, M. Schout, M.Walraven Wz., J. de Nooijer, J. Goeree, D. van den Boomgaard en C. van Boven Jz., ieder ésn stem. Vanwege de Vereeniging tot Evan gelisatie binnen de classis 's-Hertogen- bosch, is tot Evangelist te Tilburg be noemd de heer H. Israël Sr., godsdienst onderwijzer te Hehoirt. Geref. Kerken. Beroepen te Roodeschool,G. D. Scheeps- ma te Boornbergum. Ds Dekkers te Anna Jacobapolder hoopt Zondag 2 Oct. afscheid te nemen van zijn gemeente, en 16 d. a. v. intrede te doen te Zevenhuizen. Zondagavond heeft ds BaTinck te Rotterdam dr Kuyper bevestigd met een leerrede naar 1 Cor. 4 1 en 2. Sclioolnieuws. De Unie collecte heeft dit jaar opge bracht te Driewegen bij Ter Neuzen f 114,85; te Kattendijke (giften) f 4,50 te Spui (gem. Axel) f 68,845. Aan de firma A. STANDAART Rot terdam, is door het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk te Nisse (bij Goes) de vervaardiging opgedragen van een pneu matisch kerkorgel. Te Kaatsheuvel werd de vorige week door een landbouwer de tijding ontvan gen, dat zijn zoon te 's Gravenhage, waar hy arbeidde, was dood gevallen. Het gerucht sprak van misdaad. Een zijner mede-arbeiders, met wien hy sa menwoonde, moet hem uit het raam der tweede verdieping geworpen hebben. De dader is gearresteerd. Zondagavond waren enkele jongens in het Steenwyker Diep, te Steenwyk, aan het zwemmen. Plotseling zagen ze een hunner in de diepte wegzinken. Alle pogingen tot red ding bleven vruchteloos. Te Enschedé viel een tweejarig kind in een pot met kokend water en stierf aan de gevolgen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2