Merkofesms («<;iiooluieuw». Gemengde Berichten. gebouw der Ned. Herr. Gem. te Goes, de St. Magdalenakerk, wordt geheel geres taureerd. Die restauratie strekte zich eerst niet uit tot het klokkenspel op den toren, die 't eigendom is der burgerlijke Gemeente, l'it werd door velen betreurd sedert 1884 kon 't carillon niet meer worden bespeeld. Een klok was gebar sten de zu verheid liet te wenschen over en de laatste 25 jaren hoorde men alleen het klokkenspel vóór het slaan der heele en halve uren en tot het aan geven der kwartieren. Eens per jaar werd het carillon verstoken en van andere melodiën voorzien hierbij moest natuur lijk rekening gehouden worden met de pebarsten klok. Thans is 't geheel ge restaureerd en klokken zyn vergoten vele zyn op toon gebrachthet hand klavier is vernieuwd. Het werk is uit gevoerd door de firma F. v. d. Kerkhof A Zonen te Aarle-Rixtel. De kosten dezer herstelling worden voor 2/3 betaald door belangstellende ingezetenen onzer stad, terwyl de gemeente het ontbrekende be kostigt. In dezen komt een woord van lof toe aan den Burgemeester, die zich zeer voor deze herstell ng heeft geïnte resseerd. De herstellingswerken zijn thans zoo goed als voltooid enkele draden moeten nog gespannen worden en sommige werkzaamheden zijn reeds onderhanden of zullen spoedig worden uitgevoerd. Gisterenmiddag zijn tusschen 12 en 1 uur reeds verschillende stukjes (volksliedereu, enz.) ten gehoore gebracht. Het carillon werd daarby bespeeld door den heerH. Vissers, alhier. Nederl. Goes. In de Dinsdag gehouden alge- meene vergadering van het Stamboek van het Zeeuwsch-Belgische Trekpaard werden tot bestuursleden benoemd de volgende heeren voor den achter hun naam vermelden kringS. Janse, (Wal cheren),' J. C. van der Have, (Schouwen- Duiveland), C. A. H. Wagtho, (Tholen en St. Philipsland), P. C. W. swemer, (Noord- Beveland), G. van der Werf Jr. en H. A. Banken, (Zuid-Beveland), L. J. Rogge band, G. A. Vorsterman van Oyen en C. de Bruijckere, (Zeeuwsch Vlaanderen W. D.), F. C. O M. Hombach, Johs. de Feijter, Ph. J. van Dixhoorn en Vael, (Zeeuwsch Vlaanderen O. D.) Driewegen. De gemeenteraad hield Zaterdag eene openbare vergadering. Tegenwoordig 4 leden, afwezig de heeren Noels, Westveer en Bruggeman. De gemeentebegrootmg voor 1911 werd behandeld en vastgesteld in ontvang en uitgaaf elk op f 8748,32. Er werd besloten aan het Rijk eene subsidie te vragen in de kosten van het onderwijs voor 1911 ad f 850. Op een verzoek van de erven Krijger om ontheffing van hoofdeiijketi omslag over 1910 wordt gunstig beschikt. Middelburg. De agent van politie 2e klasse W. Glerum alhier heeft als zoo danig ontslag aangevraagd. Bij kon. besluit zijn benoemd tot gezworene van den Soelekerkepolder, C. Maris, te Wissekerke; tot lid van het best. der waterkeering van den calam. polder Burgh en Westland, G. A. van Zuijen, te Burgh tot gezworene van het watersch. Nieuw-Bommenede, J. Verse- put te Zonnemaire. Te Breskens is Dinsdagmiddag een 10-jarige knaap, die voor den regen in een landbouwschuui liep, waar met een dorschmachine gewerkt werd, door een drijfstang gegrepen en eenige malen rondgeslingerd. Door spoedig optreden van het personeel werd de machine tot staan gebracht en de knaap uit zijn benarde positie verlost, waarvoor zijn kleeren totaal stuk gesneden moesten worden. Uy kreeg een armbreuk en was over zijn geheele lichaam verwond zijn toestand is niet zonder gevaar. M. C. Voor (Jen Raad van State, afdeeling voor geschillen van bestuur, werd be handeld het beroep van den gemeenteraad van Neuzen, tegen de niet goedkeuring van het gemeenteraadsbesluit tot intrek king van het besluit betreffende het bouwen eener nieuwe school, jWethou der Dees lichtte het beroep toe, onder mededeeling dat de bevolking achteruit gaat en de financieele toestand der ge meente niet gunstig is, terwijl de ge meente vermoedelijk aangewezen is voor een Hoogere Burgerschool met rijkssub sidie in de toekomst, waarvoor de ge meente dus ook geld zal hebben te be- De Koninklijke beslissing volgt later. Met October a.s. wordt te Domburg het koffiehuis van den Volksbond geslo ten, doch voor de groote, mooie biblio theek is een goed onderkomen gevonden. Die goede instelling zal de afdeeling wol kunnen doen blijven voortbestaan M. C. Serooskerke W. In de Zaterdag ge houden algemeene vergadering alhier van de Landbouwvereeniging „Seroos kerke" werd door den voorzitter dhr. P. Nelis, in welgekozen woorden het feit herdacht, dat de vereeniging du 20 jaren bestaat. Hij herinnerde er aan hoe in 1890 op initiatief van den oud notaiis A. M. Tak, die veel belangstelling in den landbouw betoonde, de vereeniging werd opgericht met het doel om den weten- schappelijken landi ouw meer ingang te doen vinden by onze landbouwers. Hoe dit doel bereikt werd toonen de volgende cijfersOpgericht met een 20tal leden, die in het eerste vereenigingsjaar voor pl.m. [f 2000 kunstmeststoffen aanschaf ten, telt nu de vereeniging pl.m. 70 leden welke in het afgeloopen boekjaar pl.m. f 20.000 aan kunstmest en zaaizaden be steedden. Van het oorspronkelijk bestuur ontvielen 2 leden der vereeniging door den dood, nl. de heeren J. Riemens en W. Maas, terwijl 2 andere heeren nl. de heeren A. M. Tak en Gerlach van St. Joos- land door vertrek naar elders uit het 1 estuur traden. Twee andere bestuurs leden, de heeren J. Maas en P. Melis hadden het voorrecht, om de vereeniging vanaf hare oprichting tot op heden te mogen dienen. De voorz. eindigde met den wensch, dat de vereeniging onder Gods zegen en voorgelicht door de weten schap, steeds in bloei moge toenemen. Na deze redo, die door de vergadering met instemming aangehoord werd, na men de gewone werkzaamheden een aan vang. De Voorzitter die aan de beurt van aftreding was, werd met, op één na, algemeene stemmen als bestuurslid her kozen en daarop door het bestuur weder als voorzitter benoem 1. Dankend voor het hem geschonken vertrouwen, nam hij zijne herbenoeming aan. Als nieuw lid werd met algemeene stemmen toe gelaten dhr. A. Abrahamse te Seroos kerke. Daarna had er eene zeer geanimeerde bespreking plaats over het gebruik van hulpmeststoffen, waaraan door vele leden werd deelgenomen. Inzonderheid werd de nadruk gelegd op het wenschelijke, om erwten en paarden- en platte boonen te bemesten met fosforzuur en kalimest. Dooi een der leden werd medegedeeld, dat hy in zijn bedrijf, op den zandgrond uitstekende resultaten had bij het ge bruiken van enkel kunstmest. Noode, maar met het oog op den tijd noodza kelijk, werd de vergadering door den voorzitter gesloten met een woord van dank aan de leden voor hunne tegen- woordightid en deelneming aan de be raadslagingen. Abusievelijk bij de redactie blijven liggen. Men schrijft ons uit Axel Onder talrijke bewijzen van de meest hartelijke belangstelling vierde de Wei- Eerwaarde Peer J. B. T. öugenholtz, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Axel, Dinsdag 13 Sept. j.l. zijn 25-jarig ambtsjubileum. Sinds een kwart eeuw heeft hij het Woord des Heeren mogen verkondigen, waarvan niet minder dan 19 jaren te Axel. Het geïllustreerd christelijk vijf-cents blad no. 36 verscheen met een schei p- geteekend portret van den jubilaris en een korte schets van zijn ambtelijke bediening. Brieven met gelukwenschen stroom den. Felicitatiën kwamen in van parti culieren en namens corporatiën. Bloemen werden hem kwistig toegezonden. Kost bare geschenken bleven niet uit. Een zangvereeniging van jonge damês en heeren, en de zangschool //het Kinder koor", onder uitstekende leiding, zongen van de tribune, vóór de pastorie snel opgetrokken, van de hoogachting, waar deering en liefde, die hem in eigen kring en ook door geestverwanten wordt toe gedragen. Zeer velen kwamen ook te zijnen huize om hem en zijn beminne lijke gade met dit jubileum persoonlijk geluk te wenschen, zoodat deze dag voor hem en de zijnen een dag van verkwik king was. In velerlei opzicht heeft de jubilaris in dit tijdsbestek zich beijverd, zoodat hij niet slechts voor Axel, maar ook daarbuiten tot een zegen werd, vooral door vertaling van sommige boeken en brochures. UitJ het Engelsch vertaalde hij werken over dierenbescherming en vivesectie, en vond hij bij zijn pogen tegen dieren mishandeling in beschaafde kringen veel steun. Aan ouders, voogden en onderwijzers trachtte hy te leeren hoe zij de jeugd hebben te onderrichten ovei het sexueele leven, door uit het Duitsch te vertalen een voordracht over kuischheid van Prof. Graham, waarin, na teekening van de namelooze ellende tengevolge van de on kuischheid, de middelen, de methode en de leefwijze worden aangegeven, waar langs onder Gods zegen deze verwoes teDde zonden voorkomen of in haar vreeselijke gevolgen geheel of ten deele gekeerd kunnen worden. Voor enkele jaren verscheen van zijn hand in de Godgeleerde Bibliotheek het eerste deel van de vertaling van het beroemde, vooi geloovige predikanten onmisbare standaardwerk van Prof. Theo- door Zahnvan Grlangen: „Inleiding tot het Nieuwe Testament", en dit jaar het tweede deel, een éenig werk op 't gebied van het N. Testament, waarvan de ver taling meer dan 1300 bladzijden omvat en een arbeid geweest is van enkele jaren, zoo zwaar en door den compacten zinsbouw en ongewone woordverbindin gen zóo moeilijk, dat tal van theologen er voor zouden zijn teruggedeinsd. Dwingt hij in engeren kring sympa thie af door zijn wijze van prediking en zyn liefde voor het christelijk onderwijs, voor de resultaten zijner correcte, taal kundige studiën zullen zijn geestver wanten uit alle deelen des vaderlands hem hartelijk dankbaar zijn. Vinde zyn verdere arbeid, ook in dien kring steeds meer waardeering. Middelburg. Hedenmorgen om ruim 8 uur ontsnapte een koe, die geschrokken was van het blaffen van een hond, op de Markt alhier van hare geleiders. Het dier holde de Markt rond, sprong, door j de veranda's van de cafê's Pe Vriend schap en de Koophandel en vernielde in de veranda van de sociëteit de Ver genoeging een ruit. Verder nam het dier zijn weg door Langedelft, Heeren straat, Vischmarkt, St. Jansgang en Zusterstraat naar de St. Jansstraat, waar het gegrepen wórd. Wonder boven won der kwamen bij deze holparty geen on gelukken voor. Vlissingen. Nadat de vereischte borg stelling was gedeponeerd is het beslag op het Duitsch stoomschip Minerva" gisterenavond opgeheven, waarna het schip naar Lissabon is vertrokken. Wij ontvingen het programma voor de tentoonstelling van zaaigranen enz., te houden op Donderdag 29 September 1910 te Zierikzee, door de Centrale Ten toonstel lings- Vereeniging Landbouwbe lang". Om op deze tentoonstelling te kunnen mededingen, moeten de inzenders vóór of op 26 September 1910 bij den Secre taris, den heer M. C. Mulock Houwer te Zierikzee, eene schriftelijke opgaaf inzen den van a. het product dat zij wenschen in te zendenb. de hoeveelheid die zij van het in te zenden graan ten verkoop beschikbaar hebben c. den prijs franco Zierikzee, met inbegrip van emballage d. het netto-gewicht per H.L., de streek waar- en de soort grond waarop het verbouwd is. RE C L A M J£ cn Longaandoei?ii)§ep. Prijs per flacon van 230 gram f 1.—, van 550 gram f2.-— er van 1000 gram f 3.50. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers en de meeste Dro gisten en Apothekers. Centraal-Depót: 1. AKKER, ROTTERDAM, m///lllimm\\\\\\VÉÊk Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gieten, dr R. Ruibing te Wildervank re Ouderkerk a. d. IJsel, dr. J. D. de Lind van Wijngaarden te Putten te Brakel P. Kruijt. cand. te Hekendorp. V Goes Als tijdelijk leeraar aan de R. H. B. S. alhier is benoemd de heer A. C. J. A. Greebe te Arnhem. De Unie-collecte bracht op te Hein- kenszand met.'s-H. Arendskerke f 150,75 en te Kloetinge f35,88. Op 't machiniste.iexamen te Utrecht zijn geslaagd voor diploma A de heeren L. Mosk, F. H. Houtkamp, J. Botter, J. Nieu- wenhnys, J. Rodoe n K. Wiekart. Op 't stuurlieden-examen te's-Gra- \enhage zijn geslaagd voor 1ste stuurman J. A. Bazewinkel, H. A. van Heukelen, C. I. Kopeke en C. J. de Kup groote stoom vaart 3de stuurmam N. Kuipers en B. K. J. v. d. Vegt. Gereformeerd Schoolverband. Onder voorzitterschap van prof. H. Bavinck uit Amsterdam is gisteren te Utrecht een al ;etneene vergadering ge houden van het Gereformeerd School verband. In zijn openingswoord wees de voorzit ter er o. rn. naar aanleiding der rede van den heer Ossendorp op, dat het bij die gelegenheid weer duidelijk gebleken is, dat neutraliteit in het onderwijs een on mogelijkheid is. Ons standpunt is-daar door bevestigd geworden, zeide spr. en tegenover die demonstratie heeft de aan bieding van een bijbel door christelijke onderwijzers aan Prinses Juliana op 't Loo een schitterend figuur gemaakt. Spr. verheugde zich voorts ten zeerste over de gestadige uitbreiding van het Gereformeerd Schoolverband. Blijkens het jaarvertlag hebben enkele scholen zich om financieele redenen aan het Verband onttrokken, daarentegen 17 nieuwe sbholen zich er bij aan. Het Gereformeerd Schoolverband heeft thans 2 gewestelijke organisaties 27 districten en 206 aangesloten scholen, waarbij de gereformeerde kweekschool te Rotterdam. Bij de bespreking van het jaarverslag werd op het na examen critiek geoefend. Het na-examen van den raad werd door den voorzitter een noodhulp genoemd en het ideaal zij een vry, een z. g. n. school examen. Het na-examen kunnen wij ech ter nog niet missen, zeide hij, al blijft men steeds bedacht op reorganisatie Beide verslagen werden goedgekeurd. In de vacature-J. van der Waals werd de heer J. C. Wirtz Czn. te Winschoten gekozen als lid der commissie van uit voering Besloten werd te Utrecht weder de volgende jaarvergadering te houden. Vervolgens werden eenige voorstellen behandeld, welke óf verwerpen, óf waar omtrent geen beslissing genomen werd. De heer J. C. W irtz, districtsschoolop ziener te Winschoten, sprak verder over schooltoezicht en wel aan de hand van zyn reeds vroeger medegedeelde stel lingen. Hierover werd eenige gedachtenwis- seling gevoerd, waarna de vergadering gesloten werd. ""zending" Wy ontvingen een exemplaar „Zen dingshospitaal te Modjowarno- Jaar boekje voor lf'09. In dit jaarboekje, door photo's toegelicht, staat het verslag van het genoemd hospitaal, over het jaar I9°'9 door de zendelingartsen Duymaer v. Twist en Zegers Verhoeven. Het ge waagt van moeilijken, veelvuldigen arbeid en rijken zegen. De geneesheeren behandelden dagelijks gemiddeld 189 zieken; de 1400 patiënten waren voor het meerendeel Islam'eten, waaronder vele Hadjis van Java en Madoera; ja zelfs kwam ei een regelrecht uit Vek- kahij vond in 't hospitaal genezing. Van een merkwaardig type onder hen verhalen de geneesheeren. Het witó Kjai Pantjoer, een oude i'a- doerees, aoor enkele zijner leerlingen, Santri's werd deze „geestelijke vader" binnengeleid. Federt jaren was hij blind; zijn lessen had hij moeten opgeven zijn lessen in nachtelijke uren gegeven, 's Avonds 7 uur begon hij zijn leeilingen in te wijden in de elmoe van de on kwetsbaarheid en ging hiermee voort tot middernacht om dcarna, na enkele oogenblikken van rust, deze tot de och tendschemering te kunnen voortzetten. Deze man kreeg na een goed geslaagde operatie het gezicht terug, namelijk aan één oog. Een Javaan verbaast zich niet, ten minste niet yoor ons bespeurbaarbij onzen Madoerees was dat anders. Toen hij onder de verbandwisseling gewaar werd, dat hij zijn gezichtsvermogen voor de helft had terugontvangen, kon hij zich niet bedwingenhij greep mijne handen, en zijn hart gaf zich lucht in, voor my zoo goed als onverstaanbare betuigingen van dank. Ik kon bijna niet van hem loskomen. Telkens wanneer ik op de ziekenzaal terugkwam, om] andere patiënten te verbinden, trof mij zyn vervuld zijn met hetgeen hij had terug ontvangen. Hoewel zijn geopereerde oog nog door een verband was afgesloten, trachtte hij toch, er van terzijde licht in te laten vallen, om zoodoende te be proeven, wat hij er nu al mee zien kon hij beschouwde zijne handen, telde zijne vingers, hield zijn rozekrans in de hoogte, en, alles, wat in zijne nabijheid lag, ging beurtelings door zijne vingers; het was een lust om te zien. Zijn rechter oog was genezen, en aan het linker oog moest nu worden begon nen. Onze Kjai stond mij dit niet toe. Het was nu al goed, hij was nu al te vreden „ik ben al zoo oud, ik verlang naar mijn kind, laatjmy nu maar naar huis gaan". Toen ik 's morgens het Ziekenhuis binnenkwam, zat de oude Kjai Pantjoer op mij te wachten. Nauwelijks had hij mij in 't oog, of gehurkt kwam hy nader; hij greep met zijne beide handen de mijne, en liet er een geldstuk in ach ter; zijné lippen raakten mijne voeten aan, en, onder het stamelen van dank, ging hij naar zijn land terug. Zou hij ook van zyne geestelijke blind heid zijn verlost? Zou hy geplaatst kunnen worden naast den blindgeborene van voorheen? Het Ziekenhuis werkt ook onder de Melaatschen. Deze ongelukkigen kehoo ren tot de niet-vlottende bevolking. De Javaansche voorganger Pariman houdt geregeld met deze ongelukkigen samen komsten. Velei hunner kwamen door deze ziekte tot den Heiland. Een hunner is Tariman. Van hem, vertelt onze voor ganger het volgende Tarimah is nu ruim 5 jaar in de Me laatschen kampong opgenomenhij is gebleken een goede jongen te zyn, is zacht van aard en verstandig. Eens op een dag werd hij opgezocht door zijne moeder, met de bedoeling, hem mee naar huis te nemen, om hem te laten besnijden. Tariman wilde echter niet be sneden worden. Hij zeide tot zijne moe der „Moeder, gij moet niet zooveel moeite voor mij doen, want ik ben ge lukkiger dan gij. Ik heb den Heere Jezus gevonden, en myn hart is daarom ver blijd nu heb ik geen besnijdenis van het vleesch meer noodig, want ik ben besneden naar mijn hart. Het heeft geen nut, dat men het vleesch besnijdt, ter wijl het hart slecht blijft. Ik begeer den doop te ontvangen, en vraag nu om uwe voorbede, opdat de Heer my getrouw mag maken". Onze plaatsruimte gedoogt niet meer uit dit belangrijk geschrift over te nemen. De statistieken, staten en teekeningen getuigen van de zorgvuldige verpleging die daar genoten wordt, en van den Christelijken geest die er heerscht. Het zy een aanmoediging voor velen om dit Ziekenhuis ruim te steunen. Het Nederlandsch Zendelinggenoot schap staat dit jaar voor groote uitgaven, waarvoor het aanwezige kasgeld niet voldoende is. Zy schreef haren zendelingen hunne uitgaven met 20°/o te verminderen, maar dezen antwoordden, dat dit onmogelijk is. Enkelen zullen trachten eenig geld te besparen door b. v. een keer minder met hun personeel te vergaderen, een op zich zelf reeds bedenkelijke maatregel Maar het blijft by dergelijde kleine bezuinin- gen. Het Genootschap zal dus de door hen aangevraagde sommen moeten zen den, ofz(jn werk met eigen handen afbreken. Er wordt nu in een extra maandbericht een dringend beroep gedaan op de vrien den der zending. In 1909 was flO.COO meer noodig dan thans. En met vereende krachten kwam het geld by een. Moge dit nu weerzoo zijn Agent voor het genootschap te Middel burg is de heer P. C. van Melle. Nadere inlichtingen geeft ook ds. J. W. Gunning, R.Rottekade 63 Rotterdam, zen- dingsdirector. De schokker die gisteren in de haven van Scheveningen is vergaan, was uit Urk afkomstig en heette niet I maar U. K. Tijdens den laatsten vliegtocht van Olieslager te Amsterdam is een der kijkers gisterenmiddag een magazijnbediende van de firma Peck Co., die op het dak was geklommen, door een glazen lantaren in het kantoor gevallen, in deerniswaardigen toestand naar het Binnengasthuis vervoerd bleek hij bij aankomst aldaar reeds overleden te zijD. Een man te Woudrichem, die alleen met de ankerkuil was gaan visschen, is aldaar verdronken. De man was 28 jaar oud en pas een paar maan den getrouwd. Te Hoorn is een kind dat kokende thee uit een trekpot ge dronken had, aan de gevolgen overleden. Bij het dorschen meteen paardekracht- dorschmachine ten huize van een land bouwer te Diever kwam diens vrouw te dicht bij de machine, deze greep en doodde haar. Terwijl te Uerpt een meis e uit een woonwagen afdaalde, vloog een hond op haar toe, die haar ter aarde wierp en haar levensgevaarlijke beten in het aangezicht toebracht. Naar aanleiding vaa het ook door ons overgenomen bericht van de Br. Ct., dat de vijf miliciens, die adhaesie hadden betuigd aan het adres van de Groof, ver klaard hebben eerst kennis te hebben genomen van het stuk, waarmede zij hun instemming hadden betuigd, toen het hun by het onderzoek werd voorgelegd, schrijft De Msb., dat haar na onderzoek is geblekendat de aanklacht van De Groof geruimen tijd ter inzage heeft ge- legen in het gebouw der R. K. Militai- renvereenigingdat drie der vijf onder teekenaars hun schriftelijke adhaesie betuigd hebben op een tijdrtip, dat de directeur, kapelaan Peters, op de priester retraite te Boeven was en de twee ande ren geteekend hebben zonder de minste pressie van den directeur der Militairen- vereeniging. In een der grootste hotels van Den Haag heeft dezer dagen een opzienba rende arrestatie van een zoogenaamden graaf plaats gehad. Hy kwam met zijn ong vrouwtje uit Berlijn, het echtpaar noemde zich graaf en gravin La Ramée, welken naam ook de op hem gevonden papieren dragen. Pe Duitsche justitie ver moedde echter, dat hij op geen adellijken titel rechten kan doen gelden. Hy is een ongeveer 25-jarig man en woonde met zijn jonge vrouw reeds een zestal weken in het hotel, waar hij werd aangehouden. Kort', na zijn huwelijk met een meisje van adellijke famillie stelde hij zich met verschillende tusschenpersonen in ver binding, teneinde voorschot te krijgen op de erfenis, die zijn vrouw zou ten deel vallen by het overlijden hater moeder. Een dier tusschenpersonen, de geldagent M., wist van een notaris 50.000 M. los te krijgen, onder voorwaarde dat des graven schoonmoeder het accept mede-onder- teekende. Op zekeren dag verscheen dan ook M. met een in rouw gehulde dame, die hij voorstelde als de oude gravin. Zij teeken- de het accept en M. streek hel geld op. Eenigen tyd later bleek, dat de moeder der gravin van de geheele geldleening niets wist, veel minder een accept had ge teekend. lntusschen was de geliefde van M. (naar vermoedt wordt de pseudo-gra- vin, die voor den notaris compareerde) verdwenen, later gevolgd door M. zelf. De justitie te Berlijn kreeg echter aldra zekerheid dat onze maat heelemaal geen graaf is en zijn vrouw geen gravin. Hij heet Béla Klimm en is Hongaar van geboorte, zijn echtgenoote heet Alice Hecht. Béla Klimm verkor zijn vader reeds vroeg; hij bezocht verschillende scho len, 't laatst twee jaar lang een school voor landbouwonderwijs, welke hij echter niet tot het einde afliep. Op 18-jarigen leeftijd kwam hij in het bezit van zijn vaderlijk erfdeel 80,010 Mark en ging toen op reis. In Italië leerde hij den interna tionalen valschen speler Howard kennen, die hem op een nacht 30,000 Mark wist te ontnemen, doctr hem tezelfdertijd dat bedrag weer leendeHoward is nog zijn schuldeischer. Béla Klimm, werd opge nomen in het gezelschap van valsche spelers, waartoe ook Howard behoorde en dat Kaïro als plaats van samenkomst had. Klimm zelf nam echter niet aan het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2