ente kind naur school gaatde leerplicht wet dwingt van welde bewaarschool vraagt zeker ook een vaccinebewys. Ko men wy nu haast van den vaccinedwang af? De Redactie antwoordt: Het „beruchte" artikel 17 der Wet op de „Besmettelyke Ziekten", waarvan het begin aldus luidt: „Onderwijzers, onder- wyzeressen en leerlingen, die niet blij kens verklaring van een geneesheer met goed gevolg of meer dan eens de inenting der koepokken hebben ondervonden, of aan de natuurlyke kinderpokken hebben geleden, worden in de scholen niet toe gelaten", is ook van toepassing op de bewaarscholen. Bij arrest van den Hoogen Raad toch van 15 Jan. '86 is beslist, dat met de uitdrukking scholen, niet alleen worden bedoeld scholen, waarop lager onderwijs wordt gegeven, maar ook „bewaarscho len", en derhalve onder de uitdrukking van „onderwijzers, onderwijzeressen en leerlingen", ook zijn te verstaan, zij die op de bewaarscholen onderwijs geven en ontvangen. Wat nu „hei geval", zooals er zich thans een bh' den inzender voordoet, be treft, er bestaat wel kans dat een wette lijke bepaling, waarbij kinderen van wie de dokter heeft verklaard, dat de vaccine voor hen gevaarlijk is, worden vrijgesteld, nog in dit vierjarig tijdperk tot stand zal komen. Immers by de „Algemeene beraadsla gingen" over de Staatsbegrooting van 1910 ln November des vorigen jaars, heeft de afgevaardigde voor Ommen,dr A. Kuyper, de oud-Minister van Binnenlandsche Fa ken, onder verwijzing naar een proces voor de rechtbank te Arnhem, waarbij bleek,dat een jongen, nadat door twee des kundigen, artsen, verklaard was, dat inen ting per sé voor hem levensgevaarlijk was daardoor van de mogelijkheid om school onderwijs te genieten was verstoken, te kennen gegeven, dat „het op den weg van het Kabinet ligt, in art. 17 van de Wet op de besmettelijke ziekte eene bepaling op te nemen, dat, waar door deskundigen ge oordeeld wordt, dat de vaccine per sé levensgvaarljjk is,de gevolgen van de niet- inenting voor den aldus niet gevaccineer de niet zullen gelden". Waarop de heer Heemskerk, Minister van Binnenlandsche Zaken, het volgende geantwoord heeft De geachte afgevaardigde uit Ommen heeft my gevraagd of er van de Regee ring niet een wetsontwerp te wachten zou zyn in zake de vaccine, in dien zin, dat de wettelijke indirecte dwang tot vaccineeren niet zou gelden ten aanzien van zoodanig kind, waarvan de dokter verklaart, dat de vaccine voor dat kind gevaarlijk is. Ik wil daarop gaarne ant woorden, dat mij een dergelijke wetsbe paling volkomen billijk zou vookomen en dat by my het gereed maken en het indienen van een wetsontwerp in dien geest zeer ernstig in overweging is. Verwacht mag dus worden dat nog in deze vierjarige periode, een dergelijk wets ontwerp bij de Stalen Generaal zal inko men, en laten we hopen, ook door hen zal worden aangenomen. Er zal dan een klein stukje van den ondragelyken dwang opgeheven zijn maar onze antirevolutionaire partij is het aan hare beginselen èn aan haar verleden verplicht niet te rusten voor de geheele hatelijke dwang zal zijn weggenomen in ons vrije Nederland. Negenhonderd tienduizend gulden, dat is op nog geen ton na een miljoentje geeft de gemeente's-Gravenhage jaar- lyks uit voor politie. Terecht klaagt de Nieuwe Courant, oud Liberaal, dat dit „bedroevend veel is voor dezen tijd, waarin de mensch zoo heet 't immers steeds hooger beschavings standpunt inneemtvolksonderwijs, kin derwetten, arbeiderszorg, veredeling van het vak, hoogere loonen, korteren ar beidsduur, ongevallenverzekering enz. enz., in één woord belangstelling in- en verbetering van het aardsch lot dei- massa, van af de wieg tot het graf." En terecht pleit het blad „voor de stelling dat verhooging van beschavings peil volstrekt nog geen verhooging van tuchtgevoel behoeft mede te brengen". Och, hadden zijne geestverwanten dit een halve eeuw geleden ingezien. Het is de grondfout van het liberalisme geweest om door de School en later dooi de Kerk, de natie te willen vervormen naar zijne inzichten, met wegwisschiDg van alle historische lynenden Bijbel uit de School heeft -verwijderd, en een stelsel van opvoeding heeft doorge dreven,{waai by het geloof werd i emist en de Schrift als toetssteen werd wegge worpenen deze pogingen met staats geld heeft gesteund en begunstigd. De gevolgen hiervan zijn niet uitge lieven. Natuurlijk is er ook schuld aan de zyde der verdedigers van de christelijke opvoeding. Maar het woord geef ons openbare scholen, en wij ruimen binnen enkele jaren de gevangenissen (en dus ook de politie!) op is niet gesproken door een man van Rechts, maar door den liberalen professor Opzoomer. Tot ons innig leedwezen bereikt ons de 'tyding van het overlijden] van den heer D. de Rycke te Middelburg, rustend hoofd van een der Chr. scholen te Zaamslag. Wie dezen bescheiden, hoogst bekwa men, eerlijken man in zijn godzaligen wandel gekend hebben, hem, die reeds in zijne jeugd den Heere vreesde, en met hart en ziel het Christelijk onderwijs diende, die zullen met ons zijn heengaan betreurenofschoon het voor hem dub bele winste was, want hij had eene lange lijdensschooltedoorloopen vooral inde laatste maanden heeft Gods hand zwaar op hem gerust, doch - zijn einde was voor hemdoor ïyden tot heerlijkheid De Rijcke was zeer zeer bemind in alle kringen, met welke hij in aanraking kwam. Eenige jaren heeft hij ook als schrijver van de tweestarren in ons blad, ohs blad als medewerker gediend. Zijn jongste pennevrucht over wijlen ds. Budding, voor het Zeeuwsch Genootschap, getuigde van deege bronnen studie en degelijke kennis, fc'olied was De Rijcke in zijn heele optreden. Zijne nagedachtenis zal onder ons tot zegening zyn. UIT PlittVMME. Middelburg. Gisterenavond heeft op de drukkerij van de firma D. G. Kröber Jr. alhier een treurig ongeluk plaats ge had. Toen men ongeveer half zeven be gon met het afdrukken der stadseditie van de Middelburgsche Courant bemerkte de 58-jarige drukker A- Fraanje, dat er iets aan een der waaiers van de pers haperde. Bij het door hem ingestelde onderzoek raakte zijn linkerhand beklemd tusschen de pers en werd dit lichaams deel ernstig beschadigd. Hevig bloedend werd de ongelukkige door zijn kamera den naar het redactiebureau der courant gebracht, waar de inmiddels ontboden geneesheer, dokter Weijl, de hand voor- loopig verbond en waar bleek dat de middelvinger bijna geheel was afgesne den. Op last van genoemden geneesheer werd Fraanje per rijtuig naar het gast huis vervoerd, alwaar hedenmorgen de geheele middelvinger werd geamputeerd en ook eeD gedeelte van de palm der hand werd verwijderd, opdat de tweede en vierde vinger eenigszics dichter bij elkaar komen te staan. Aan het flink optreden van den mede aan de pers staanden drukker Ofeigssen is het te danken dat niet al de vingers werden afgesneden. Deze drukker had de tegenwoordigheid van geest om de pers direct tot staan te brengen. Ter gelegenheid van de jaardag van H. M. de Koningin zal door de troepen van het garnizoen Middelburg eene groote parade worden gehouden om 12 uur middag. De troep zal worden gecom mandeerd door den kapitein Polvliet en geïnspecteerd door den majoor van Wie- ringhen Borski. Westkapelle In de raadsvergadering van Maandagavond, voorzitter de burge meester, waren alle leden tegenwoordig. Na opening der vergadering werden de notulen der vorige vergadering voorgele zen en alzoo vastgesteld, waarna de inge komen stukken werden voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen. Als eerste punt komt in behandeling de gemeente- rekening dienst 1909, die, na door eene commissie van onderzoek werd gerappor teerd, dezelve in orde was bevonden, alzoo werd vastgesteld met een som in ontvang van f 14179,44 en in uitgaaf f 13440,79, mitsdien met een goed slot f 88,65. Daarna kwam in behandeling een verzoek van de onderwijzeres J. C. Müiler om verhooging van hare jaarwedde in de nuttige hand werken, waaromtrent B. en W. voorstellen afwijzend te beschikken, hoewel de burge meester adviseerde hare jaarwedde met f 25 te verhoogen, werd het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aange nomen. Vervolgens werd de gemeente- begrooting 1911 den raad aangeboden,met de eindcijfers f 14471,02'' in ontvang en uitgaaf en een post van onvoorziene uit gaven f798,30. Bij de rondvraag werd door dhr A. Verhulst nog gevraagd, om, zooals vroeger meer is besproken, het riet en allerlei vuil groeiende aan de zijkanten der kleiwegen te doen weren, daar anders bü eenigen regenval de wegen spoedig worden stuk gereden, waarop de vergade ring werd gesloten. Wemeldinge. Maandagmorgen ver gaderde de Baad. Tegenwoordig waren alle leden. Van Ged. St. was bericht in gekomen dat de suppletoir kohieren B.O. en schoolgeld waren goedgekeurd Pe rekeningen burgerlijk armbestuur en ge meentedienst 1909 werden vastgesteld, respectievelijk ontvangst f 16225.87, uit gaaf f 10507.82, goed slot f57,8.05, f 15314.0?, f 14675.78 goed slot f 63S.235. De gemeentekas en begrooting burgerl. armbestuur 1911 werden vastgesteld, respectievelijk op f14894, in ontvangst en uitgaaf en op f 1553k23meteen post van onvoorzien van f267.ï3. B. en W. stelden voor de politieverordening te hei- zien en gaven den Raad eenige artikelen op om daar eens de aandacht op te ves tigen. Bij de behandeling der reclame H. O. werd besloten den heer Steinz van de 24e naar de 20e klas, C. Koster van de 8e naar de le, B. de Mul van de 4e naar de 3e over te brengen, Wed. J. v. Doorn en Touwslager aftevoeren, en F. Nyssen en Leuntje Lindenberg te handha ven.Op voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op den burgerlijken stand werd besloten niet te wijzigen, waarna na herhaalde stemmen dhr. P. hinden- berg werd gekozen tot 3e ambtenaar B. (Ovtsche CrtO Goes. Gisteren was het dertig jaar ge leden, dat da werkliedenvereeniging „Ei gen Hulp", ziekenfonds, werd opgericht. Des avonds werd door de harmonie Eupho- nia een serenade aan het bestuur der Vereeniging gebracht aan het lokaal in de Voorstad waar het vaandel bewaard wordt. Groede. De gemeenteraad heeft tot wethouder benoemd den heer J. Ph. Risch met 4 van de 7 stemmen. Hij nam de benoeming aan. Ierseke. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig waren 7 leden. Onder de ingekomen stukken behoorde een verzoekschrift der gemeenteveld wachters om verhooging van jaarwedde. Bij de behandeling der nieuwe begroo ting komt dit stuk weer ter tafel. Deze begrooting werd den raad aangeboden inkomsten en uitgaven f3 738.715 (on- voorz. uitg. f 114.79). De gemeentereke ning werd overeenkomstig het advies der commissie van onderzoek voorloopig vastgesteld zooals zij was aangeboden inkomsten f 43207,575, uitgaven f 37697,52 goed slot f5510,055. Hoewel pas heden ingekomen bracht de voorz. (de burge meester) een missive ter tafel van het bestuur der Breede Watering bewesten Ierseke, inhoudende een lijst der wegen, welke het waterschap op Jan. 19,1 in onderhoud wil overnemen, als mede de voorwaarden dier overname. Deze zijn le de wegen moeten op dien datum in ten behoorlijken staat van onderhoud verkeeren, 2e. de dan aanwezige onder- houdsgrint komt ten bate van het water schap, 2e- waar langs de overgenomen wegen straatvorming mocht ontstaan, komt de onderhoudsplicht aan de ge meente terug. Deze voorwaarden werden na weinig of geen beraad met algemeene stemmen aanvaard en daarna de verga dering gesloten. Eervol ontslagen op verzoek de brievengaarster te Ovezand A. E. Verhage (o. v.) met I Nov. a.s. Stavcnisse. In de heden gehouden ge meenteraadszitting werd de gemeente rekening over 19 >9 voorloopig vastgesteld in ontv. op f I8187,''55 en in uitgaaf op f 16018,935, goed slot'2168,82, terwijl de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over hetzelfde jam werd goedgekeurd in ontvang op f 11'. ,625 en in uitgaaf op 971,18°, batig slot f 2,44. De gemeente- begrooting over 19' werd in ontv. en uitg. aangeboden op f i704ö,875, terwijl ook die van het Bu-g. Armb. werd aan geboden. Tot lid van het Burg. Armb. wegens periodieke aftreding met i Jan. a.s. van den heer C. fciteendyk Sr., die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd benoemd de heer C. L. Dorst. Wissenkerke. Uitslag herstemming gemeenteraad Stembureau Kamperland aantal kiezers 2o8, Ingeleverd 120, on waarde 2, geldig 118, T. de Kidder 16, J. Rottier 102. Stembureau Wi&senkerke. Aantal kiezers 258, Ingeleverd 145, onwaarde 3. Geldig 142. T. de Ridder 113, J. Rottier 29 stemmen. Totaal Rottier 131, De Ridder 129. Gekozen Rottier. 's Gravenhage. By kon. besluit zijn benoemd in de orde van den Nederl. Leeuw tot ridder Z. De meester te Mid delburg directeur der stoomvaartmij „Zeeland". In de Oranjenassauorde tot ridder A. Hollestelle, lid der Staten van Tholen, P. t aart, burgemeester van Graauw en Langendam, A. D. F. van dei- Wart, Directeur der Ambachtschool te Goes, I. G. J. Kakebeeke, Rijkslandbouw- leeraar te Goes, Ph. van Dixhoorn, Voor zitter der afdeeling Axel van de Zeeuw- sche Maatschappij van Landbouw te Axel. Voorts ontvingen in de orde van Oranje-Nassau de eeremedaille in zilver, P. Verwer, bode bij de rechtbank te Middelburg; v. Burg, adjudant-onder officier by het 3e regiment infanterie aldaar. e bronzen medaille P. de Vis ser. oud gemeentebode te Axel, A. v. d. Berge, werkman by den reischorpol- der en P. Kousemaker, kruidenierswin kelknecht by de Firma I Wessel Co. te Goes. r hr. F. van Dy k kommies te water te Hansweert is met ingang 1 Novemb. a. s. als zoodanig verplaatst naar Rot terdam LEGER. De minister van oorlog brengt in de Stet ter kennis van belanghebbenden, dat het examen van hen, die wenschen te worden toegelaten toegelaten tot de verbintenis als vrijwilliger voor het reser vekader bij de genie, dit jaar plaafs zal hebben op 8 October a. s. en zoo noodig op een of meer volgende dagen te Utrecht dat, door het inzenden eener kennisge ving vóór hetzelfde tijdstip als onder 2o. vermeld, zij die meenen aanspraak te kunnen maken op geheele vrijstelling van het examen, eveneens, met overleg ging van de desbetreffende bewy sstukken, daarvan moeten doen blijken dat aan het examen kan worden deel genomen door hen, die niet jonger dan 17 en niet ouder dan 24 jaar zyn, met uitzondering van hen, die tot de militie behooren, tenzy deze in het genot zijn van uitstel van eerste oefening. Jongelieden, die op den dag of een dei- dagen waarop het examen wordt gehou den den leeftyd van 17 jaar nog niet hebben bereikt, doch in het jaar 1893 ge boren zyn, kunnen ook aan het examen deelnemen. Modellen der kennisgevingen, als onder So. en 3o. bedoeld zijn als bylagen bij de bekendmaking opgenomen. Herk (kieuw 8 Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Bleskenagraaf door Joh. de Bree, cand. te Utrechtnaar Eysden door N. W Posthumus te Hem. Ds C. R. van Lelyveldte Diepenveen, benoemd tot directeur van 't Opvoedings gesticht voor joDgens te Maarsbergen, nam Zondag afscheid van zijn gemeente met de woorden uit Joh. 1016. De ge meente zegende hem met de woorden uit Psalm 1214. Ds. De Jong, pred. te Giessen-Nieuw- kerk, welke wegens bekomen emeritaat afscheid zou preeken, liet lang op zich wachten. De kerk zat reeds stampvol, toen zich het gerucht verbreidde, dat dominé bericht had gezonden geen afscheidspreek te zullen houden. Daar dit reeds de tweede maal was, wyl ook op 21 Aug. zou ge preekt worden, en dat de dominé de gemeente maar wachten liet, besloot de kerkeraad den predikant verdere predi king te beletten. (Ned.) Geref. Kerken. Beroepen te IJselmonde, Steenhuis te Ulrum. Aangenomen naar Langerak door J. Steffens te Hijlaard (Standaard) naar Breda door A. Roordate Oude Pekela naar Nieuwieen door F. Enserink te Randwijk. Bedankt voor Meliskerke door A. H. Nieboer te Lollum (N. R. C.); voor Onst- wedde door A. I. de Boer te Grijpskerk - voor Murmerwoude door F. Wiersma te Engwierumvoor Waarder door A. Roorda te Gude Pekela. Middelburg In de Maandagavond ge houden vergadering van den kerkeraad der Geref. gemeente A (Zendende kerk) met de deputaten der prov. Synode is tot Miss. dienaar naar Bandjar Negara (Zeeuwsch Zendingsterrein) beroepen de Weleerw. heer ds A. Merkelijn te Schoon- dyke. De Geref. kerk te Zwijndrecht zal weldra zonder prekikanten zyn. s Hoek vertrok naar Enkhuizen en ds A. Knoll nam een beroep aan naar Nieuw Loosdrecht.In een vergadering van mans lidmaten verklaarden -01 zich voor het beroepen van éen predikant, 61 voor twee, terwijl er 2 blanco stemmen waren. Rolt. Roomsch Kath. Kerk. Benoemd tot pastoor te Klein Dongen de heer A. Vissenberg, van Hoofdplaat; tot idem te Hoofdplaat dhr A. v. Gastel. Tot professor van Klein Seminarie de heer AKonings, kapelaan te Hulsten tot ka pelaal te Hulst de heer F), v. Jole, idem te Balsteren. :*CtiOOillfteilW8. Geslaagd te 's-Gravenhage voor de acte Boogduitsch 1. o. de heeren C. de Koeijer, hoofd eener o. 1. s. te Wemeldinge en J. Heule te Doorn. Ih*cii (zaken Bij beschikking van de Rechtbank te Middelburg is naar de openbare terecht zitting verwezen de zaak tegen J. H. M., 24 jaar, landbouwer, geboren en wo nende te Hontenisse, thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van zware mis handeling. Door de Belgische regeering is de uitlevering gevraagd van E. v. V., 25 jareD, metselaar, wonende te Beveren Waes, gedetineerd te Middelburg, op grond van een bevel van aanhouding tegen hem verleend door den onderzoek- rechter te Dendermonde, ter zake van ontuchtige handelingen. Semeogdg Beriehtea. Een vergissing hersteld. Op het den 31sten Juli j. 1. te YVorinorveer gehou den concours voor harmonie en fanfare gezelschappen, werd aan het fanfarecorps Crescendo, te 3aam, een 4de prijs toe gekend. Deze prys werd door dit gezel schap geweigerd. Bij het verschijnen der puntenlysten van de muziekkorpsen bleek, dat de jury zich bij de optelling der punten had vergist, en Crescendo niet IOD/2 doch 11 U/2 punt had behaald. Naar aanleiding hiervan is Zaterdag j.l te Amsterdam een vergadering gehou den van de juryleden en de besturen en directeuren der muziekkorpsen uit Wor- merveer en Baarn. In deze vergadering heeft de jury aan Crescendo een lsten prijs B, in plaats van een 4den prijs toegekend. I 'e leden van Crescendo, tele- graphisch hiermede in kennis gesteld, waren Zaterdagavond aan het station te Baarn aanwezig om hun directeur, den heer J. H. van Dapperen, en de bestuurs leden te ontvangen Bij aankomst wer den directeur en leden toegesproken en geluk gewenscht door den loco-burge meester, dr. S. Greidanus, terwijl den heer van l apperen een lauwerkrans werd aangeboden. Ondanks het late uur trok de muziek in opgewekte stemming door het dorp en werden op het Brink plein nog enkele nummers ten beste gegeven, Naar wy vernemen zal de Tubber- gensche politiezaak op Dinsdag 6 Sep tember voor de rechtbank te Almelo worden behandeld. Als verdediger voor de beklaagde veldwachters Heuver en Kort zal optreden mr. J. van Setten, advocaat te Zwolle. Bij den brand op Zaterdag in de boerderij van Bosma te Terband (Fr.) is ook een jas, waarin f 400 aan bankpapier, verbrand. B. had de jas uitgeworpen om het vee te redden. e Volksbond tegen drankmisbruik. is voor zijne inzending op de Intern. Tentoonstelling te Brussel bekroond met een eere-diploma. - Van Maasdijk. Omtrent den dood vau v. Maasdyk op Zaterdag j. 1. schrijft de A. Ct. o. a. Van Maasdijk, die als een voorzichtig aviateur bekend stond, die in den Haag nog zeide aan geen waaghalzerij te willen meedoen, die zich Zaterdagmiddag nog uitliet tegen een paar comité-leden, dat het publiek vaak zoo onbillijk was, wan neer de aviateur de weersgesteldheid niet gunstig oordeelde Van Maasdijk is Za terdag als het 18e offer gevallen, dat de aviatiek in drie jaar tijds geëischt heeft, gevallen als de eerste Nederlander, die in hei openbaar heeft gevlogen. Wie hem in Heerenveen heeft zien vlie gen, wie daar getuige is geweest van de groote voorzichtigheid waarmee hij alles naging voor hij opsteeg, wie daar bovenal gezien heeft de zekerheid waarmee hij zijn bewegingen maakte, de beheersching waarvan zijn vliegen blijk gaf, zal nog moeilijk kunnen begrypen, dat hij niet meer is. Treurig uiteinde van een loop baan, zoo glorieus begonnen, die nog zoo veel beloofde Zaterdagmiddag om 4 uur was besloten dat de leden van het uitvoerend comité op 't terrein bijeen zouden komen, om dit nog eens in oogenschouw te nemen en na te gaan of alles in orde was. De heer Van Maasdijk was met zijn verloofde op het terrein en het was aardig te zien hoe het sympathieke paartje in de eigen auto van de familie Van Maasdyk bezig was een zware wals voort te trek ken, die gebruikt werd om de baan voor den hangar zooveel mogelijk gelyk te maken. Intusschen werd op bevel van den aviateur de vliegmachine uit de loods gehaald om den motor te probeeren. Na eenige pogingen werkte deze tot tevre denheid van den aviateur. Daar het nog niet windstil was en bo vendien de aanwezigheid van velen op het afgepaalde térrein een beletsel was om te vliegen, werd de machine na aldus geprobeerd te zyn, weder in den hangar geplaatst. De heer Van Maasdyk heeft toen opnieuw met zijn auto de wals over het terrein gereden, waarna hij den leden van het comité 't toestel in al zyn details uitlegde. Omstreeks 6 uur, toen het tamelyk windstil was geworden, kwam de heer Van Maasdijk naar den heer Lamsvlt om mede te deelen, dat hy een kleine proef vlucht zou maken. Hij verzocht daartoe de weinige nog op het terrein aan wezige pemonen te doen verwijderen. Op twee plaatsen werden suppoosten uitgezet om eventueel publiek tegen te houden, en de heeren Engelberts en Fockema, die op eenigen afstand met den heeren mevrouw graaf van Limburg Stirum stonden te praten, verzochten dezen bunrytu ghet bosch in te sturen opdat de paarden niet zouden schrikken. De mécanicien, Paul Baudot, plaatste zich achter het toestel om den motor in beweging te brengen, de heer Nouton, leerling van den heer Van Maasdijk plaatste zich terzijde, Cle ment had plaats genomen probeerde nog even de handles, sprak nog met zijn me canicien, wat naar men meende op te merken, op een eenigszins zenuwachti- gen toon geschiedde, toen gaf hy het sein en vroolijk huppelde het toestel over de heide. Ongeveer 60 a 70 Meter reed het over den grond, om daarna steil, naar veler meening veel te steil, in de hoogte te gaan en een hoogte van ongeveer 50 M. te bereiken. Op imponeerende wijze maakte hij de eerste, tweede en derde wending van zijn rondgang, maar by de vierde wending zagen de aanwezigen, dat machine blykbaar door het nemen van een te scherpen draai, groote schom - melingen begon te maken, die de kijkers met grooten angst vervulden en onmid dellijk den indruk gaven, dat er iets niet in orde was. Op dat oogenblik heeft de aviateur waarschijnlijk zijn tegenwoor digheid van geest verloren, want instede vooruit te vliegen en zoodoende zijn ba lans weer te herstellen bleef hij draaien met het ongelukkig gevolg, dat hy zijn evenwicht totaal verloor en als een aan geschoten vogel pijlsnel op het terrein achter de ringallee waartegen de hangar was aangebouwd, neeikwam, allen aan wezigen het besef gevende, dat er iets vreoselijks| gebeurd was. Een oogenblik bleven zij staan, niet wetende wat fe doen, maar na eene secon- de snelden zij allen naar de plaats, waar het toestel was neergekomen. Een stu dent uit Delft, die bij een der comitéleden logeerde, een arbeider en de broer van den aviateur, de heerE. van Maasdijk, wa ren de eersten ter plaatse. Zij vonden den heer van Maasdyk dood onder het toestel liggende dood moet onmiddellyk zijn ingetreden. Een diep tragisch oogenblik was het toen de verloofde van den ongelukkigen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2