htmmi Heröitzakeï* Kerknieuws schoon nieuws. gekozen raadslid, de 'heer G. de Pagter, beëedigd en geïnstalleerd. Pe rekening van het Burgerlijk armbestuur over 1509 werd goedgekeurd, in ontvang op f 11 "^.OA en in uitgaaf op f 1109.775. De begrooting voor 191 van datzelfde bestuur werd goedgekeurd met een gemeentelijk sub sidie van f 200. Ook werd goedgekeurd de gemeente-rekening over 19C9, in ontvang ad fl2.-no.775, in uiteraaf ad f 11.711.61*. De gemeente-begrooting voor !911 weri aangeboden. De raad kwam terug op zijn in de vorige vergadering genomen besluit tot aankoop van een brandkluis. Van een ingezetene, die onbekend wenscht te blij ven, is een schenking van f 100 gedaan, mits een brandvrij documentenkas werd aangeschaft. Daartoe werd door den raad besloten. De behandeling van een adres van A. de Pagter en anderen, waarbij aanleg en verbetering van rioleering werd verzocht, is aangehouden tot een volgen de vergadering. M. C. Oostkapelle. Op 't eind van deze maand hoopt de Juffrouw van de Bewaarschool te gedenken, dat zij 25 jaar geleden haar arbeid alhier aanving, Deze tijd mag zeker niet onopgemerkt \oorbijgaan. De leerlin gen dier school en ook die van de Zon dagsschool, omdat zij ook daaraan hare krachten heeft gegeven, zullen dan ook hun feestdag hebben. Eveneens hopen de naaivereenigingen, waaraan zij verbon den is, feest te vieren. Velen zullen echter Juff. Detlijn gaarne de hand komen druk ken, 't zij om hun dankbaarheid haar te uiten voor 't werk der opvoeding aan hen zelf of aan hun kinderen verricht, 't zrj om haar een bewijs van achting te geven. Daarom worden allen, die Juff. D. zouden willen gelukwenschen, verzocht Maandag 29 Aug. a. s. des avonds ten 7 ure in de Bewaarschool te komen Een ieder belang stellende is welkom, an kan tezamen herdacht worden, wat er in die 25 jaar gearbeid werd, welke zegeningen werden geschonken of ook welke beproevingen werden opgelegd. (Op verzoek als nieuwsbericht overge nomen uit een weekblaadje van de vorige week. Red.) Woifaartsdyk. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagnamiddag in openbare zitting, waarin werd aangeboden de ge- meentebegrooting voor den dienst 191), in ontvangst en nitgaaf geraamd op f 183 i 0,73, met een onvoorzien van f328,035. Voorloopig werd vastgesteld de gemeenterekening over 19 9 in ontvangst op een bedrag van f 18365,065 en in uit gaaf op een bedrag van f 17407,025 al- zoo met een goed slot van f958,04. De rekening over 1909 en de begrooting voor 1911 van het Burg Armbestuur werden goedgekeurd. De eerste in ont vangst op f 4008,Oi5 en in uitgaaf op f 2636,H55 met een goed slot van f 1371.09 met een onvoorzien van f 4^9,42. Voorts werd met algemeene stemmen benoemd tot onderwijzer in de vacature J. Okker, dhr -J. Kakebeeke, te 'sHeer Hendriks kinderen, no. 1 der voordracht waarop nog waren geplaatst N. J. G. A. Elenbaas te Bruinisse en A. 8. Bedet e Goes, en als 6e leerkracht werd benoemd met 5 stemmen dhr. N. J. G. A. Elenbaas, no. 1 der voordracht. A. S. Bedet, no. 2 der voordracht, verkreeg 2 stemmen, Als No. 3 was voorgedragen P. A. C. Reijers uit Middelburg. Waarde. In de Vrijdag j.l. gehouden gemeenteraadsvergadering weri mede gedeeld datle. de rekening over het dienstjaar P 09, door Gedeputeerde Staten definitief is vastgesteld 2e. dat de ver hooging der jaarwedden van de wethou ders en het presentiegeld der raadsleden door de Koningin en Gedeputeerde Staten is goedgekeurd. De begrootiug voor het dienstjaar 19'. 1 word aangeboden, terwijl besloten werd tot wijziging der verordening, regelende het herhalingsonderwijs, en het voor rekening der gemeente aankoopen van een politiehond voor den gemeenteveld wachter. Het raadsbesluit inzake de gemeen tel aadsverkiezing te St. Maartensdijk is door gedep. staten gehandhaafd, omdat ook volgens dit coliege twee geldige stemmen ongeldig zijn verklaard. Dit ter verbetering van een bericht van gisteren. Westkapelle. Als een hooge zeldzaam heid kan worden gemeld, dat door den landbouwer J. Minderhoud Kz. die Woens dag 24 Aug. zijn 94en geboortedag mocht vieren, den daaropvolgenden Vrijdag zijn 7 ie oogst is binnengehaald. Bij kon. besluit zijn benoemd tot dijkgraaf van den Jacobpolder dhr. C. M. van Nieuwenhuijzen J. Wz. te's-Heer Arendskerke tot plaatsvervangend dijk graaf van den Wilhelminapolder (Wal cheren) L. Puijpe te Arnemuiden en van den Oranjepolder F. P. Polderdijk te N.- en 8t. Joosland van den Sprieringpolder A. M. van Nieuwenhuijzen te Wissekerke; tot lid van het bestuur van de water- keering van den calamiteuzen Oud-Kem- penshofstedepolder, G. L. Dorst, Jz., te Stavenisse; tot plaatsvervangend dijk graaf van den Ser Lippenspolder, J. Huys- sen Jacsz. te Terneuzentot dijkgraaf van den Angelinapolder A. de Milliano te Phillippine; tot dijkgraaf van den Paulinapolder A. Bliek te Biervliettot lid van het Bestuur der waterkeering van een calamiteuzen Vlietepolder Tb. P. de Kam te Wissekerke; tot dijkgraaf van den Van Haafienpolder, A. A.vanNieu- wenhuyzen te Oud Vossemeertot dijk graaf v an den Catspolder L. Bareman te Kats tot lid van het bestuur der water keering van den calamiteuzen Anna Frisopolder W. de Looflf Thz. te Wisse kerketot voorzitter van het bestuur van het wateschap der Sluis aan de Wielin gen J. C. Stern te Sluistot dijkgraaf van den Schengepolder W. Kakebeeke te Goestot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Anna- polder J. de Regt te Kortgenetot ge zworene van den Koninginnenpolder P. de Pobbelaere, te Biervliet. Op de internationale tentoonstelling van den Bond van Nederlandsche Schil derspatroons te 's-Gravenhage is bij de j vak wedstrijden, voor glansgoud achter i glas, bekroond met een bronzen medaille de heer Antoine van Miert te Middel burg. I Stavenisse. Gisterennamiddag is een i tjalkscheepje, vermoedelijk van schipper Molenwijk, welks deklading, uit vlas be- staande, zich had verplaatst, en dat dien- j tengevolge in gevaar verkeerde, door de stoomboot „Stad Zierikzee" op sleeptouw genomen om onze haven binnen te loo- pen, wat ten gevolge van een hevige Z.Z.W. met gelukte. Een zeilschip heeft het daarna naar de tram haven van Zij pe gesleept. Vlissingen Bij het Belgisch loodwezen alhier zijn benoemd tot loodsleerliDgen R. Deroy, E. Carre, F. Vanhoutte, E. Becu, L. ■'ollemaere, J. de Langhe, G. '•'laminck, C. Decrop, G. Asaert, A. Nierynck, A. Gon- salis en F. Lecluyse. Souburg Door de politie is procesver baal opgemaakt tegen een vrouw, H. ge naamd, verdacht van diefstal. Ter Neuzen Gisterenavond omstreeks 5 uur had in de Feijterstraat nabij het station een ernstig ongeluk plaats. De reeds bejaarde J. v. L. stond midden op den weg naar een opkomende onweersbui te kijken toen plotseling een fietser kwam aangereden, die den man zoo hevig om ver reed, dat hij met een bebloed hoofd in zijn woning werd gedragen en genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De geneesheer, die de wonden verbond, achtte het noodig om den man des nachts te doen bewaken. Een jubileum. De heer P. Wielemaker, lid van den gemeenteraad te Meliskerke herdacht Zaterdag den dag waarop hij vóór vijftig jaar tot raadslid gekozen werd. Uit vele woningen wapperde de vlag als bewijs hoe de gemeentenaren met den jubilaris deelen in diens vreugde. In het zoowel in- als uitwendig met vlaggen, groen en bloe men versierde gemeentehuis werd des middags eene buitengewone raadsverga dering gehouden, waarin de heer Wie lemaker toegesproken werd door den bur gemeester, den heer L. Bosselaar, die er op wees hoe de jubilaris zich onder drie voorgangers van spreker en nu reeds meer dan 25 jaren onder zijn bestuur zich heeft doen kennen als een lid, die steeds er naar streefde om de belangen der ge meente te behartigen en te bevorderen, hetgeen vooornamelijk bleek uit de wijze waarop hij de taak van wethouder ver vulde. Als blijk van hoogachting bood spreker den bijna 82-jarigen jubilaris, na mens den raad een prachtigen leuning stoel aan Zéér velen woonden deze plech tigheid bij. Behalve dit geschenk ontving de heer Wielemaker nog talrijke bewijzen van belangstelling in zyn feest. Gisteravond is te Breskens een man door den bliksem getroffen en gedood. Vlissingen. Tot administrateur van de militatre verplegingsinrichtingen is S met ingang van 1 September benoemd i de heer W. Karreman. Terneuzen. Toen hedenmorgen de Helkverkooper M. v. D. als naar ge- s woon te met zijn hond en kar om melk reed. had hij bijna weer hetzelfde on geluk wat hij eenigen jijd geleden ge had heeft. Het kanaal passeerende zag de hond kippen op den weg. Belust op een kippebouije sprong hij de kippén j tot in het kanaal toe achterna, nu was het gelukkig dat daar ter plaatse juist j een vlot lag, zoodat de hond op het vlot terecht kwam en zoodoende niet ver- dronk Ongelukkig voor den man echter, dat beide boomen van zijn kar gebro ken waren Na op het droge gehaald te zijn, kon de man onverrichter zaak hu.swaarts keeren. Een geluk was er nog bij dat dat de man er zelf niet in zat, wat anders wel noodlottige gevol gen zou kunnen gehad hebben. school te Schoondijke, welke benoeming door hem is aangenomen. Tot hoofdonderwijzeres aan de Chr. bewaarschool te Cortgene is benoemd mej. J. Sanderse aldaar. Te 's-Hertogenbosch slaagde voor de hoofdacte o. a. de heer A. l>. de Waal te Lamswaarde. Stavenisse Gisterennamiddag nam de heer W. C. Crucq, sedert 1876 hoofd dei- school in deze gemeente,in een der school lokalen afscheid van autoriteiten, perso neel der school en leerlingen. Het eerst werd het woord gevoerd door den burge meester, dhr Van •oorninck, die den heer Crucq namens de gemeente dankte voor bet vele dat hij ten haren behoeve had ge daan. Vervolgens werd den vertrekkende onder leiding van den lsten onderwijzer, dhr De Jongh, een afscheidslied loegezon gen, waarna eene leerlinge hem eenige toepasselijke woorden toetprak en hem een cadeau van personeel der school en leerlingen aanbood, bestaande uit een eet- en theeservies, t e heer A. F. V anssens, gemeente-secretaris, sprak een woord, dat van groote waardeering en dankbaarheid aan zijn oud-leermeester getuigde. Na mens het onderwijzend personeel werd de heer Crucq toegesproken door den heer Buijze, als oudste onderwijzer der school, die in het bijzonder den tact waardeerde van hoofd tegenover personeel. Ten slotte beantwoordde de heer Crucq de verschil lende sprekers en richtte een hartelijk woord tot zijne leerlingen, wie hij op hun verderen levensweg deze twee woorden wenschte mee te geven „Wees eerlijk welker bedoeling hij hun vertolkte. Det het zingen van Gezang 160 vers 1, op ver zoek van dhr Crucq, werd de plechtigheid besloten. 1 es avonds werd dhr Crucq een gechenk van de ingezetenen,een mahonie houten buffet, aangeboden. Vlissingen Mej. M. B. van der Bolck alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Brakel. Voor het examen van zeeloods in de zeegaten der Ooster en V- ester Schelde is te Vlissingen geslaagd Th. van Bel. Een persdilict. Door den heer H. A. van Dalsum, no taris en lid van de provinciale staten te Hulst is, naar hij in het door hem uit gegeven blad „de Volkswil" meldt, appèl aangeteekend tegen het vonnis van de rechtbank te Middelburg, van 23 Aug j.l., waarbij hij wegens eenvoudige be- leediging van pastoor Schets te St. Jan steen veroordeeld werd tot flOO boete subsidair 20 dagen hechtenis. Als reden voor het appel aanteekenen geeft dhr. van 1 'alsum op, dat hij pastoor Schets niet beleedigd heeft doch slechts gewaarschuwd voor den Eeuwigen Rechter. Bet gerechtshof te 's-Gravenhage zal zich thans ook moeten mengen in den onderlingen strijd der katholieken in Oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Glanerbrug, G.J.v. d. Flier te Ootmarsum te Eysden, N. W. Posthu mus te Hem. Bedankt voor Leerdam door J. J. van Ingen te Woubrugge. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Breda doorH. Mak- kink te 's-Hertogenbosch. Oostkapelle De heer A. Janse, onder wij zerj alhier, thans in militairen dienst, is benoemd tot onderwijzer aan deChr. Toen de stoomtram Woensel pas seerde, liep nabij de woning van den burgemeester een kind plotseling van achter een heg vlak voor de machine. Het hoofd van het kind werd bijna ge heel afgereden. Le kleine was op slag dood. Bij de manoeuvres in het Lek- accès is een veld artillerist onder een vuurmond bekneld geraakf. Hij werd naar het St. Barbaragesticht te Utrecht svergebrachtdaar bleek de dood reeds te zijn ingetreden. Een 16 jarige jon gen te Breda die lijdende was aan toe vallen, is te water geraakt en verdronken. In de Minervahaven te Amsterdam is een groenteman, bij het aan boord brengen van groenten, van de plank ge gleden en verdronken. Gisteren is op den weg te Hoelmershaag een met zee gras beladen wagen omgevallen. De wa gen viel in het water. De wagenbestuur der kwam in het wier terecht. Hoewel spoedige hulp aanwezig was, mocht het niet gelukken de levensgeesten op te wekken. Moordaanslag ie Rotterdam. Grada Schwartz, een vrouw van 32 jaar, heeft in de Schavensteeg no. 22 een nachtkroeg, waar zij in concubinaat met een man leeft. Meermalen is zij daar niet te vinden, omdat zij ook in perceel 8 in dezelfde steeg een woning heeft. Ook in den afgeloopen nacht was zij niet in de Schavensteeg no. 22, hetgeen ter oore kwam van den 21- jarigen Lems. Dit jongmensch, dat niets uitvoert, houdt zijn verblijf inhetzuui- huis van Toosje Bemelop, aan de Zand straat no. 45, dat tot diep in den nacht geopend blyft. Lems, die een veete tegen Grada Schwartz heeft is in den afge loopen nacht, geheel op zijn eigen houtje, naar de woning van deze vrouw in de dchavensteeg no. 22 gegaan. On der de kraan van de waterleiding plaatste hij een plank, die tot over den gootsteen heen reikte. Toen zette hij de kraan van de waterleiding open en vertrok. Grada, die een paar uur later thuis kwam, vond haar geheele bovenkamer drijvende van water. Het plafond daar onder doorweekt en alles bedorven en van het water doortrokken. Ziedende van toorn, nam zij een groot mes en na vernomen te hebben dat Lems in de buurt gezien was, liep zij de straat op, regelrecht naar Toosje's zuurhuis in de Zandstraat. Zij drong naar binnen en stootte 1 ems, die er zat, het mes in de linkerzijde onder het hart. Nu haar wraak bevredigd was, keerde zij huis waarts. Tit geschiedde om 4 uur, Lems, die inmiddels in het zuurhuis ineen ge zakt was, hevig bloedde en geen geluid kon geven, werd door eenige mannen op een ladder gelegd en naar bet zie kenhuis gedragen, aar bleek zyn toe stand levensgevaarlijk, want het mes had ook een v n de longen doorboord. De politie arresteerde vrouw Schwartz in haar woning na zich met geweld toegang te hebben verschaft. De vrou.v bekende uit wraak te hebben gehandeld. N. R. C. Moord te Renkum. Daar er in den loop van bet langdu rige getuigenverhoor gisteravond nieuwe bezwarende vermoedens tegen den Woensdagavond gearresteerden, maar weer vrijgelaten werkman van R. zijn gerezen, is hij opnieuw in iiechtenis ge nomen, en heden weer door de justitie in verhoor genomen. Vanmorgen is hij met het lijkje geconfronteerd. Wy ver nemen verder nog, dat ten huize van H.'s moeder in een kuip ondergoederen van hem gevonden zijn. Zij zijn met zeepsop en al in beslag genomen, ten einde door dr. 'lesseling scheikundig te worden onderzocht. De N. A. Ct. meldt De verdachte v. Ren esse is sedert hij Donderdag opnieuw door de marechaus see uit zijn woning werd gehaald onder politiebewaking gebleven. Hij heeft over nacht in de marechausseekazerne te Wageningen. De verschillende getuigen verklaringen zijn nog al bezwarend Zoo o. a- is een winkelier uit Renkum zekere Zweers, zich met zijn vrouw komen aanmelden, die verklaarden dat Renesse, dien zij kenden, by hen Dinsdagmiddag tusschen 12 en 1 uur snoepgoed heeft gekocht. Dat is dus een paar uur voor dat het misdrijf heeft plaats gehad. Kees Bakker is met zijn vrouw komen verklaren, dat Renesse hun 13-jarig dochtertje had verzocht brummels (bra men) te gaan plukken in het bosch, aan welk verzoek door 't kind niet is voldaan, 'verschillende personen hebben Renesse omstreeks 5 uur gezien gekleed in een fantasiepakje. Mogelijk is dus, dat de verklaringen van het „heerachtig" type en een »arbeider" Renesse zich zullen concentreeren op denzelfden persoon. Renesse is 's middags ook in het bier huis van V an Os geweest. Daar heeft hij drie glazen bier gedronken, betaalde met 2 dubbeltjes en liep zonder geld terug te wachten weg. Geen van de getuigen, die Renesse tusschen 4 en 5 uur gezien hebben, kunnen verklaren, dat hij iets bij zich had om bramen of inktappels (die hij zeide in het bosch te zoeken) op te bergen. 's Avonds was Renesse in het café van Corton. Toen daar de treurige mare verteld werd, zeide hij „Sjonge, sjonge, wat ben ik daar van geschrokkengeef me er gauw een borrel op". Na eenige oogenblikken gingen de ca fébezoekers gezamenlijk naar het terrein van het misdrijf. Renesse, anders altijd haantje vooraan, ging niet mee, doch naar huis. Natuurlijk zijn dit alles slechts vage aanwijzingen, welke alleen door haar onderling verband een voor den verdachte bezwarend karakter krijgen. Het onder zoek wordt intusschen ook in andere richtingen voortgezet. District Ommen. Bij de gisteren ge houden stemming in de vac.-R. Th. Baron van Pallandt (Chr.-hist.) is gekozen do heer G. W. Baron van Dedem (Chrs.-hist.) met 2427 stemmen tegen 2)0! op den heer J. A. van der Sanden (lib.). Vogels inbosschen. Een duidelijk bewijs van den grooten invloed ten goede, dien de vogels ook op houtcultuur oefenen, is o. m- in de Staats bosschen te Kootwijk waargenomen. In die streken toch, waar, wegens gebrek aan water, vroeger bijna geen vogels wer den aangetroffen, hadden de verschillende houtsoorten telkens veel van de rupsen plaag te lijden. Enkele jaren geleden ech ter heeft de houtvester bij het Staats- boschbeheer op een tweetal plaatsen in de bosschen cementen drinkbakken van één meter middellijn en ter diepte van 35 c.M. doen aanbrengen, welke bakken steeds met water gevuld zijn, terwijl ook op tal van plaatsen nestkastjes zijn aangebracht. Dank zij deze maatregelen, is het aantal spreeuwen en andere vogels bijzonder toegenomen, welke beesten zulk een op ruiming onder de rupsen gehonden, heb ben, dat het loofhout thans geheel van bovengenoemde plaag verschoond blijft. Op een Belgisch grensplaatsje staat boven „zekere gelegenheid" het opschrift Chalet de Nécess'té en daaronder als Nederlandsche vertaling Kasteeltje van Nooddruftigheid. N. R. Crt. Gistermorgen liepen in de Jan van Scorelstraat te Utrecht twee meisjes van 8 en 14 jaar te wandelen, toen het meisje van 14 jaar onverwacht door ejn man werd beetgegrepen en naar den grond ge lrokken, blijkbaar met onzedelijke bedoe lingen. Beide meisjes begonnen luid te gillen, zoodat aanstonds bewoners toe schoten, die het meisje met den man op straat zagen liggen. De dader werd onmid dellijk gepakt en door het publiek, dat in middels was toegesneld, aan de politie overgeleverd. De man bleek een krank zinnige te zijn, en zei o. in., dat hij zyn handeling had gepleegd,omdat een godde lijke ingeving hem daartoe dwong. De familie van den man bevestigde, dat de aangehoudene in zijn verstandelijke ver mogens was gestoord, en zij noemt dat „godsdienstwaanziu".(Alsof de godsdienst gelijk Jak. 1 27 die beschrijft, iemand krankzinnig maken zou De moordaanslag te Oosterbeek. De toestand van mej. R. v. Yeelen is be vredigend, doch de geneesheer heefi vol komen rust voorgeschreven. Het mes is op het borstbeen afgestuit. Nader ver neemt men, dat v. Z., de dader van den aanslag, daags voor en den middag van zijn euveldaad nog bij Van Veelen was en gezamenlijk met diens gezin het middag maal gebruikte. De man was door Van Veelen steeds met de beste bedoelingen bejegend geworden. Een meisje zoek. Uit Oosterbeek schrijft men 'tEene is nog niet voorbij, of't andere komt men weer ter oore. Bij zekere v. A. diende een 8-jaiig meisje, een ontslagen verpleegde uit Zetten- De ouders van dat meisje, v.-onende te Amsterdam, waren door de directie van Zetten in kennis ge steld, dat hun dochtertje bij R. dienstbaar was.Vader en moeder vernamen taal noch teeken van hun kind, zelfs niet op hun beider verjaardag. Moeder schreef eenige brieven, doch geen antwoord. Verleden week scheef moeder een kaart, dat zij met den pleiziertrein zou komen want dat zij zich ongerust maakte over haar stilzwij gendheid. Geen antwoord. Vandaag nu brengt de pleiziertrein moeder naar Oos terbeek, maar o schrik. In den winkel van v. R. aangekomen, kreeg de moeder de tijding„O, die is al een week of drie weg, d'r goed is nog boven. Ze was 's morgens spoorloos verdwenen". Waarheen Een pseudo-polittiebeambte. Een Duitsch koopman, die zich thans weer in de „Heimat" bevindt, heeft, zoo meldt het Hbl., gedurende zijn verblijf te Amsterdam een zeer merkwaardig avontuur beleefd met een man, die zich voor politie-beambte uitgaf en hem onder dit voorwendsel een bedrag van honderd gulden wist afhandig te maken. De bijzonderheden van dit geval, waarin ook de „echte" politie gemengd werd, zijn de volgendeOnze Duitscher was te Amsterdam gekomen, omdat de grond hem in zijn vaderland wat al te warm onder de voeten was geworden. Hij had namelijk goederen gekocht van een win kelier, die op het punt stond failliet te gaan. De winkelier werd in verband met deze zaak gearresteerd... In Amsterdam ging hij met vrouw en kind ergens „in pension" wonen en overal bazuinde hij rond, hoe slim hij geweest was in zaken. Op een kwaden dag kreeg hij bezoek van iemand, die zich bekend maakte als politie-beambte en hem meedeelde, dat hij mee naar het bureau moest gaan, daar zijn uitlevering gevraagd was. 't Spreekt vanzelf, dat onze Duitscher hevig ontstelde. Hij vroeg uitstel, wilde borg stellen, maar daar kwam niets van in. Tot, eindelijk, de politieman zich bereid verklaarde tegen betaling van tweehon derd gulden den vreemdeling een uur uitstel toe te staan. Tot zijn leedwezen had de uitscher maar honderd gulden gereed liggen. Nu, daar wilde d^politie- man dan wel genoegen mee nemen. De som werd geïnd en het „oog der wet" vertrok. Onze Duitscher, die herhaalde malen den politieman betuigd had, dat hij er niet aan dacht te vluchten, logen strafte onmiddellijk na diens vertrek zijn eigen woorden, door de deur uitte snellen en ineen A tax te springen. Maar wellicht door de snelle vaart van dit mo derne vervoermiddel tot bezinning ge komen, begon de Duitscher eens over de zaak na te denken, die hem hoe langer hoe verdachter voorkwam. Door een vertrouwd vriend liet hy informeeren en toen bleek alras, dat de politieman die een uur later zou terugkomen, met meer terug was geweest en dat van de ge heele zaak bij de politie niets bekend was! Aangifte bij de politie de echte dit maal - volgde en weldra was de pseudo- politiebeambte geknipt, doordat de Duit scher hem op straat had zien loopen en aan een agent had aangewezen. Bij de politie ontkende de pseudo-politiebeambte beslist, in de wening van den Duitscher geweest te zijn. Zijne verklaring werd bevestigd door zijn bejaarden kostbaas, die verzekerde, dat de verdachte op het uur, dat het misdrijf zou gepleegd zyn, thuis was geweest. Daartegenover ston den de verklaringen van den benadeelde en zijn vrouw, die den aangehoudene zeer pertinent herkenden als dengeen, die den Duitscher eeD bedrag van flOO had weten afhandig te maken. Waar zooveel tegenstrijdigheid bestond, vond de politie geen termen den pseudo-po litiebeambte vast te houden. De Duit scher zal in zijn vaderland wel niet erg best over de ïmsterdamsche politie te spreken zijn. Naar uit Bilbao gemeld wordt, beginnen de inkomsten der stakenden te verminderen velen hunner zijn ge neigd den arbeid te hervatten, maarzij aarzelen nog, uit vrees voor de bedrei gingen der leiders. Tevens wordt ge meld, dat de leiders by de werklieden veel aan gezag beginnen te verliezen. Honderdjarigen zyn zoo zeldzaam v.,) Tl biet, maar vrou- dorp Beigton ir haar eeuw toch i doet nog het hi zoon, oud 77 ja het brood. En e eieren en boter o in de stad. Zij h ren in leven, is g: en overgrootmoed Het districts vernement Kiëf wegens cholera g gouvernementen 1 mede het gebied vt zijn door cholera b Een paar da jury te New Orle sproken, dat op st doodgeschoten, on was geworden e trouwen. De vry zoogenaamde om Amerikaanschege Een ander meis sloot, toen zy het zitting en de vr eveneens haaronti fen. En zij schoo Te Périgueu: reservist uit Pari straat met een r< De moordenaar h als een bewonder kennen. "We waren het treilende vei lot van de Bruss loterij dezer dager niet waar zou we; Gazet met een am schoon met zoo jongen mynwerl zijn graf had gei De winster var tombola der tent gevonden, zegt het een eenvoui Bruinooghe gen Yolleghem. Zij z trekken, die eer zullen uitmaken. Schijnt in nemen, niet aldu burg, seint een c dagelijks tussche gevallen bij. il als de cholera zi vei toont, de heele en naar elders meedragende. De Ekla-vu de vulkaan op I. barsting zal kon is b.v. dat plaat door sneeuw bed waarschijnlijk d inwendig. Ook st gewoonlijk en hel aardbevingen pla uitbarsting was i De boschbr Staten. Naar uit Misso wordt, zijn daar nis genomen on boschbranden aa Er worden nog n wacht. Uit Walla dat de bondsiusj wezen, Weigle, i er 114 van zijn c brand omgekomi worden vermist, leen betrekking oj d'Alène. Men sch dat in de staten Montana bij de men is, op 300. Te New van den koopmai op den Merrick-sl der Long Islandl acht personen ge Aan boorc Regina Margerita een stoomketel g trozen kregen he het uitstoomende zijn reeds overle In de oud' (Maine-et-Loire) wichtige ontdekt dat hier twee v Plantagenet beg Leeuwenhart en der beide konir koningin Eleono drik II, waren h dij, omdat hun den er op geplaa beente der vorst te vinden gewei reeds neergelegd gepeupel tijdens geschonden had geworpen. Eet de vorsten en va herstellingswerke en bovendien noj hanna, de dochti huwd imet Wille /ls de'restaurati zullen do geraam onder de schoon dusver boven lee Een Parijzen onderdagmorg kregen eenige ke gangestraat te 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2