Kerknieuws UIT DM PROVINCIE. Ileuiitzakeu fiemsngde Beriebten. Wel Is het kwaad diep doorgedrongen, en ia de vrees tot het uiterste geklommen, dat zelfs de meest vooruitstrevende demo craten in Frankryk dezen ouderjaarschen, verouderden,met de 20e eeuwsche begrip pen strijdenden maatregel tegen boven genoemde monsters maar dan toch ook menschen I durven vorderen. Doch het blijkt al meerhet onderwijs, alleen zonder den godsdienst, heeft ook in het moderne Babyion de beschaving niet gebracht, en nu moet de overheid ook in hare straffen, weer tot de barbaarsche praktijken der middeleeuwen terug om aan de 20e eeuwsche beschaving een nieuwen doortocht te verzekeren. En inmiddels zinkt Frankrijk, zinken de volken al dieper, in het moeras terug. Openbare leeszalen, De Haagsche correspondent van de Prov. Gron. Cour. had het volgende be richt aan dat blad gezonden De aanstaande begrooting van Binnen- landsche Zaken zal aan de vrienden van de openbare leeszalen en bibliotheken in ons land een welkome verassing brengen. Minister Heemskerk heeft, na het in winnen van advies bij het bestuur der Vereeniging van Openbare Leeszalen in Nederland - en geheel in overeenstem ming met de hem van die zyde gedane voorstellen besloten om ten aanzien van de bedoelde instellingen een geheel nieuwen koers in te slaan en ze van Rijkswege krachtiger dan tot hiertoe te steunen. De steun zal zich voorhands bepalen tot de ^openbare" leeszalen, die voldoen aan de criteria, welke 't bestuur der ver eeniging stelt bij de omschrijving van het doel der openbare leeszalen en biblio theken voor de geheele plaatselijke be volking, zonder onderscheid van maat schappelijke positie, godsdienstige over tuiging of persoonlijke ontwikkeling, boeken en periodieken ten behoeve van studie, practische voorlichting en ont spanning, beschikbaar te stellen. Niet alzoc aan al de 60G bibliotheken en leeszalen, welke in ons land bestaan en waarvoor het centraal bureau voor de statistiek gegevens heeft verzameld, maar uitsluitend aan de 10 openbare leeszalen en bibliotheken, die aan den eisch van 't bestuur voldoen, wil de minister voor- loopig uit 's Rijks kas een bijdrage ver- leenen, welke, door bemiddeling van de centrale vereeniging toegekend en door of vanwege haar gecontroleerd wat betreft de wijze van besteding, naar den maat staf van een derde in de gewone jaar lijksche uitgaven zal worden bepaald tot een maximum, voor één instelling, van f5009. in 't geheel zal, naar dit plan, op hoofd stuk V der Staatsbegrooting voor 1911 een som van f 1,686 worden aange vraagd, waarin een bedrag van f 15U0 is begrepen voor de Vereeniging voor open bare leeszalen in Nederland, die over 1910 f500 subsidie ontving, maar wier uitgaven door de uitbreiding harer be moeiingen belangrijk zullen stijgen, te overige f 10,18 zullen dan worden ver deeld over de leeszalen hierna te noemen met het daarbij voor elk vermelde bedrag Alkmaar fr75, Dordrecht f153'», 'sGra- venhage f 1200, Groningen f i4"0, Hilver sum f1200, Leeuwarden f925, Leiden f900, Sneek f880, Utrecht f 1520 en Zut- phen f 480. De Maasbode teekent thans bij die me- deeling het volgende aan. „Dit bericht noemt tè veel feiten en is tè uitgewerkt, dan dat we zouden kunnen aannemen hier met een voort brengsel van den komkommertijd te doen te hebben. „VIaar ongelooflijk klinkt het ons toch. „Een rechtsche regeering en een groote rechtsche meerderheid en dan zulke plannen Het schijnt een ongerijmdheid. Immers hoe de anti-revolutionairen in beginsel ook over openbare leeszalen mogen den ken, ze weten toch, dat de Katholieken er vierkant tegenover slaan. En de coalitie eischt, dat met onze beginselen rekening worde gehouden, wil een samengaan moge lijk blijven. „De anti-revolutionaire minister Seems- kerk kent toch ons standpunt in deze. Is het dan niet roekeloos met zulk een voorstel ter tafel te komen „Indien dan ook het bericht van de Prov. Gr. Ct. waar is, achten wij het onzen plicht een ernstig protest te doen hooren. „Uit beginsel zijn wij legen openbare leeszalen, zooals we uit beginsel tegen openbaar onderwijs zijn. Ja, we achten het gevaar, dat openbare leeszalen en bibliotheken meebrengen, nog veel grooter dan dat van openbaar onderwijs, wegens het vrijwel absolute gemis van toezicht, wegens de algemeene zucht tot lezen zoowel bij ontwikkelden als onontwikkelden, wegens de enorme massa onzedelijke en ongodsdienstige lectuur, wegens den ontzaglijken invloed van het geschrevene. „Wanneer we het epenbaar onderwijs vergelijken met de mest, welke den bo dem 't meest geschikt maakt tot het kweeken van de plant der ongodsdien stigheid èn der onzedelijkheid, dan is de openbare bibliotheek en leeszaal het zaad, waaruit die plant noodwendig moet op bloeien". Het standpunt van de Maasbode is on getwijfeld volkomen correct. Trouwens ook vele antirevolutionairen sympathiseeren allerminst met het stand punt, dat door de Vereeniging voor Open bare Leeszalen in Ned irland wordt inge nomen. Zij gedenken du Costa's dichterwoord uit zijn „WachterWat is er van den nacht „De wereld onzes tjjds, met weten inge- [nomen „Zooals geen vroeger ooit, zuigt in haar [dorst bij stroomen „De vrucht der drukpers in, die gistend [tot ons komt tEn hoofd en hart om strijd of prikkelt [of verstompt". In geen geval zouden zjj goedkeuren, dat de z.g. Openbare leeszalen werden gesubsidieerd, en de bijzondere, waarin een strenge boekencensuur wordt geoe fend, zouden worden gepasseerd. t J. M. Kakebeeke. De Midd Crt. uitteraard meer intiem dan wij met de verschillende functies door wijlen den heer Kbekleed bekend, schrjjft nog een en ander hiervan, dat wij ter completeering van ons bericht in ons vorig no., gaarne overnemen. Hy werd in 1871 lid der schoolcom missie, ierwijl hij verscheidene jaren, eerst als lid, daarna als voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur het opper toezicht had over het Manhuis. In 1879 benoemde de raad hem tot lid der com missie van toezicht op de inrichtingen van Middelbaar Onderwijs. Tal van jaren was hij werkzaam als ontvanger-griffier van de Noord Zuid-, Oude- en Nieuwe West Kraaiertpolders, St. Pieters- en Goe- sche polder, waartoe hij in den loop der jaren door ingelanden dier polders be noemd werd. Nadat hij in 13t>9 tot ge zworene van den polder De Perponcher was benoemd, volgde in 1874 zijne be noeming tot dijkgraaf van dien polder, werd hij in 1871 door ingelanden van den Nieuwen Kraaiert-polder gekozen als ver tegenwoordiger m den Dij kraad voor het bestuur en beheer der Waterkeering van het calamiteuze waterschap Ellewoutsdijk en den calamiteuzen polder Borsele, in 1875 benoemd tot dijkgraaf van den Schenge-polder, en in 187G tot voorzitter van het bestuur voor de uitwatering door de Sluis in de Piet. In 1883 was hij uit voerder voor de belanghebbenden bij de bedijking van den tegenwoordigen Zim- mermanpolder onder Rilland-(!ath. Bij kon. besluit werd hij in 1886 als lid aangewezen van de ingestelde com missie voor een onderzoek naar den toe stand van den landbouw hier te lande, welke nog in datzelfde jaar verslag uit bracht. Van het waterschap De Breede watering bewesten Yerseke, was hij van 9 Maart 1892 tot 1910 dijkgraaf. In 1896 werd hij lid van de commissie van toe zicht op de rijkslandbouwproefstations en lid van het college voor de zeevissche- rijen en in 1903 lid der hoofdcommissie oor de herziening van de belastbare op brengst der gebouwde eigendommen. Van 26 Mei 1868 tot 190 was hij lid dei- Provinciale Staten van Zeeland en van 1887 tot 1901 buitengewoon lid van Ge deputeerde Staten. Toen in 1906, door den bekenden watervloed, ook de Bath pol ders een prooi der golven werden, vormde zich al spoedig eene Maatschappij, die zich ten doel stelde tot herbedijking dier polders over te gaan en werd hij als voor zitter dier Maatschappij gekozen. Aan de oprichting der Coöperatieve Beetwortel suikerfabriek te Dinteloord nam hij een werxzaam deel. Verscheidene der ge noemde betrekkingen vei vulde hij tot vóór eenigen tijd, toen ziekte hem zulks belette. De overledene werd 31 Aug. 1898 benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Middelburg. Bij den vanwege de schietvereeniging Medioburgum alhier gehouden nationalen schietwedstrijd werden dooi de Zeeuwen de navolgende prijzen behaald Korpsbaan A, geweer M. 95, afstand 200 M.verguld zilveren medaille van den majoorgarnizoenscommandant door Zie- rïkzee te Zierikzee met 188 p.verguld zilveren medaille van den heer M. van der Beke Callenfels, voorzitter van den Zeeuwschen scherpschuttersbond Pro Patria, door Willen is Kunnen te West - kapelle met 176 p.; zilveren medaille van den heer H. P. den Bouwmeester, door Nut en Genoegen te Biggekerke met 168 p. De zilveren medaille van het bestuur van Medioburgum, voor den hoogsten korpsschutter op deze baan, behaalde Dommisse van Biggekerke met 45 p. Korpsbaan B, geweer M. 95, afstand 150 M.medaille van den heer J. H. Blum, lid der Tweede Kamer, door Nut en Genoegen, Biggekerke, met 375 p. zilveren medaille van den burgemeester van Middelburg door Onder Ons te vlis- singen met 364 p.zilveren medaille door Zierikzee te Zierikzee met 359 p. De verguld zilveren medaille voor den hoogsten korpsschutter, te Middelburg wonende geschonken door Uit het Volk Foor het Volk viel ten deel aan W. K. Hering met 39 p. De zilveren medaille voor den hoog sten korpsschutter, van den heerDhuy, bekwam J. Bruggeman te Baarland met 91 p. Baan C. buks, afstand 12 M. verguld zilveren medaille van jhr. P. J. Hoogaert door G. O. E. S. te Cloes met 47.7 p.zilveren medaille van den heer P. Dumon Tak door Domburg te Domburg met 436 p.; zilveren medaille van Medioburgum door Prins Hendrik te Veere met 419 p. De zilver» n medaille van Medioburgum voor den hoogston korpsschutter werd gewonen door L. J. Dekker te Kloetinge met 96 p. Banen Pro Patria. prijzen wisselbrekers: geweer M. 95, afstand 200 M., kon. scherpschuttersvereeniging Vlissingen te Vlissingen met 164 p.geweer M. 96, afstand 150 M., door Zierikzee te Zierik zee met 871 p. buks, afstand 12 M. door G. O. E. S. te Goes met 381 p. Personeele baan, geweer M. 95, afstand 150 M., prijzen kunstvoorwerpen. Vijfde prijswinner was W. K. Hering met 86 p. en zesde L. Bootsgezel te Breskens met 86 p. Jnbileumbaan, geweer M. 95, afstand 150 M., prijzen zilveren medailles of' f3,75. Hiervan waien winnersW. K. Hering met 265 p. (hoogste), I. J. Hoogvliet Baar land met 248 p Baan Zeeland, geweer M. 95, afstand 150 M., geldprijzenhierop was eerste prijswinner W. K. Hering, met 117 p. Baan Walcheren, buks, afstand 12 M., geldprijzen. Eerste prijswinner was J. Verschiere, Middelburg, met 197 p. Baan Middelburg, cylinder, afstand 12 M., geldprijzen. De eerste prijs werd gewonnen door J. J. van Dalsum te Vlissingen, met 116 p. De prijsuitdeeling heeft plaats Donder dagavond te 1 uren in de sociëteit St. Joris Balans. Middelburg. Maandagavond omstreeks zeven uur toen de zoogenaamde werk manstram, die bestaat uit een motorwa gen en twee derde klassewagens der oude stoomtram, de Markt alhier opreed, ge raakte de eerste aanhangwagen by den wissel uit de rails en werd over de steenen medegesleept totdat hij tegen een paal der electrische geleiding reed. Het zich onder aan den paal bevindend orna ment werd geheel verbrijzeld en zoowel de paal als een der armen werden scheef getrokken. De wagenbestuurder viel dooi den schok tegen de voorruit,die daardoor brak, de man werd gelukkig met gewond en kwam evenals de talrijke passagiers, voor het grootste deel werklieden der maatschappij „de Schelde" te Vlissin gen met den schrik vrij. Gelukkig, dat de draden het hielden, anders ware zeker grooter onheil aangericht, want men is hier nog niet vertrouwd met de electriciteit en zou het gevaar voor het in raking met de draden door onin ge wij den groot zijn geweest. in de laatste wenen is in Zeeland voor de pellerijen te Brouwershaven en te Arnemuiden zeer druk naar garnalen gevischt ;ook te Stellendam werd veel aan de pellerijen geleverd. Sommige vaartui gen besomden groote hoeveelheden, zelfs tot meer dan 500 kg. per week. De gemid delde prijs was 10 cents per kg., zoodat eindelijk tamelijke weekloonen in het garnalenbedrijf werden verdiend. Kapelle. Bij de prijsschieting van de handboogschutterij „de Pauw" op 20 Augustus werd het koningschap behaald door dhr. W. van Maris. Goesche Ct. Borssele. Door het schrikken van een hevigen donderslag geraakten op de haven drie span paarden op nol. Twee span werden spoedig tot staan gebracht. Het andere span holde den steiger voorbij tot den Staartsen nol. Aan dhr. P. Slab- bekoorn gelukte het, het span, toebehoo- rende aan J. Rottier, tot staan te brengen. Bij onderzoek bleek dat de knecht A. Rottier zijn been erg gekneusd heeft, en de wagen en het harnassement heelemaal in stukken zijn gereden. - Bij kon. besluit is benoemd bij de land weer-vesting-artillerie tot tweede luitenant deheerG. P.RlemensteUtrecht, vroeger te Hoedekenskerke. Zoutelaiulo. Wegens het bedanken van den heer P. Wouters, als lid van den gemeenteraad, door vertrek naar Aagte- kerke, zal in die vacature op 6 Septem alhier een verkiezing plaats hebben. Zoo noodig is de stemming daarvoor bepaald op 16 en de herstemming op 27 Sept. a.s. Koudekerke. De voltallige gemeente raadsvergadering van gisteren onder voorzitterschap van den burgemeester, werd door den voorzitter op de gewone wijze geopend. De door den Secretaris voorgelezen notulen der vorige vergade ring worden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is een verzoek der vereeni ging „Zeeland" tot bevordering van ge zinsverpleging van verwaarloosde kinde ren, om uit de Gemeentekas een jaarlijk sche subsidie te mogen ontvangen. De heer Contant vraagt, of er in onze ge meente ook zoodanige kinderen zijn, welke vraag door den voorzitter ontken nend wordt beantwoord. Een voorstel van B. en W. om op het verzoek afwijzend te beschikken, wordt met algemeene stem men aangenomen. Voorts is ingekomen van Ged. St. eene goedkeuring op de aan genomen verordening tot bestrijding van de kruisbessenmeeldauw, benevens eene goedkeuring van een wijziging op de be grooting. v erder nog een bericht van de Directie van de Trammaatschappij Mid- delburg-Vlissingen, dat niet kan worden voldaan aan het verzoek, om de tram te doen stoppen bij Davidse aan de Nieuwe Vlissingscheweg. Eindelyk nog een verzoek van A. Abrahamse c. s. om op kosten der gemeente de keien, noodig voor het bestraten van den Dishoekschen zandweg aan het tramstation te doen brengen en de scherpe bocht in genoem den weg te verbeteren. Besloten wordt, het «erste verzoek niet, het tweede wel in te willigen. Betreffende de gasverlichting wordt door den voorzitter namens B. en W. eene voorloopige regeling van het plaat sen der straatlantaarns voorgelezen. Volgens die regeling zouden lantaarns geplaatst wordeneen bij het hek van „der Boede", éen voor het open vak bij de buitenplaats „Moerbosch", éen bij W. Koole en éen bij H. Kesteloo. Op het Zand, waar gasoline zal gebruikt worden twee op den Nieuwen Vlissingschen weg, éen aan den Breeweg en éen bij „het Baarsje" het getal straatlantaarns zal daardoor van 21 op 30 worden gebracht. De heer Contant acht het piet noodig een lantaarn te plaatsen bij het hek van de begraafplaats, daar dit deel van den weg genoegzaam verlicht wordt door de lan taarn bij den heer Bosdoch zou er liever een geplaatst zien aan de bocht bij het land van Luteijn. Ook stelt de heer Con tant voor er een te doen plaatsen bij „ter Hooge". De heer de Lange bestrijdt het voorstel, dat daarna met 4 tegen 3 stem men wordt verworpen. De heer Boone stelt nog voor er een te plaatsen op den hoek van het Elzenwegje. De voorzitter en sommige leden zijn van meening, dat het Langerek voldoende ver licht zal worden door den tollantaarn. Beter wordt geacht er een te plaatsen op den hoek van het Kokswegje. Het Dagelijksch Bestnur verkrijgt machtiging om de gasleiding te brengen in de dokterswoning, in het Gemeente huis en in de Openbare School. B. en W. hebben voorloopige plannen gemaakt tot het bouwen van een nieuwe onderwij zerswoningde gemeenteraad geeft machtiging om daarmee voort te gaan. Namens de commissie tot het na zien der rekening van 1909 brengt de heer Contant een gunstig rapport uit. De inkomsten bedroegen f 14677.10 de uitgaven fl39"2.76r', zoodat er een batig slot is van f704.335. Met algemeene stemmen wordt de rekening goedge keurd. Nog is ingekomen van het Bui- gerlijk Armbestuur de rekening over 1909 en de begrooting voor 1911. In 1909 werd ontvangen f 1222.71; uitgegeven 1158.il3; er is alzoo een goed slot van f 64.595. De begrooting voor 1911 vastge steld op een ontvangst van f958.595, wordt met algem. stemmen goedgekeurd De heer H. .lanse, die als lid van het Burgerl. rmbestuur aan de beurt van aftreding is, wordt herkozen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Axel. Door de Antirev. Kiesvereeniging is voor de a.f. gemeenteraadsverkiezing candidaat gesteld de heer J. M. Oggel. Er is een vacature door het bedanken van den heer D. J. Oggel. De verkiezing zal plaats hebben 30 Aug. en de stem ming 6 Sept. N.- en St.-Joosland. Met ingang van 23 September a.s. is benoemd tot agent van politie 4e klasse te R (tterdam, dhr. Jan Bliek Jz. uit deze gemeente. Ierseke. De Adjunct-machinist, A. I. Huijsse, afkomstig uit deze gemeente, thans in West-Indië a. b. van de Utrecht is bevorderd tot machinist in 's Rijks dienst. Ierseke. Bij het bouwen van een oesterloods viel gisteren de öOjarige Adriaan Nieuwcnhuize van een ladder, en brak drie ribben, terwijl hij ook zijn rechterbeen erg bezeerde. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk verleend. Aan den dijk van den Reijgers- bergschen polder, gemeente Rilland Bath is aangespoeld een flesch, bevat tende een sigarenzakje met het vol gende opschrift: „Lieve vrouw, alles verlorenverder geen kans". C. v. P. Kan men hier ook met een grap te doen hebhen Prov. Blad no. 87 bevat de aanschrij ving aan de Burgemeesters in de Provin cie omtrent de inspectie van de landweer, die van 1 Nov.30 Nov. a.s. zal gehouden worden. Op 1 Nov. a.s. te Zierikzeeen zoo vervolgens. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dordrecht, J. L. N. Ziilinger Molenaar te Bolswardte Ilpendam, J. N. Drost te Moordrecht. Aangenomen naar Heer Hugo waard door J. Broekema te Neerlangbroek. Bedankt voor Hoevelaken door A. M. den Oudsten te Wezep. Het provinciaal kerkbestuur van Oveiijsel heeft aan den heer ds C. R. van Lelyveld, predikant te Diepenveen, op diens verzoek, wegens zyn benoeming tot directeur van het opvoedingsgesticht der Nederl. Herv. Kerk, eervol emeritaat ver leend met ingang van 1 Sept. a.s. Geref. Kerken. Beroepen te 's-Gravenmoer, C. A. van Nood te Blokzijlte Katendrecht, C. Lindeboom te Gorinchem. Bedankt voor Scharnegoutum doorN. G. Kerssies te Den Ham. Da heer Tymen Abcouver, op 4 dezer te Sloterdijk overleden, heeft gelegateerd aan de Geref. Kerk te Sloterdyk zijn woon huis met f 10.0C0 voor eer. nieuw kerkge bouw, aan de school op Gereformeerden grondslag f5000, aan de Diaconie f lOi'O, aan de Geref. Zending f 2000, aan de Ver. voor Geref. Ziekenverpleging te Amster dam f1000 en aan de Christelyke Ver. voor idioten en achterlijke kinderen te 's-Heerenloo f 1009. De legatarissen moe ten de successierechten voldoen. Standj $<'hmrg:»!eu¥i s. De Unie collecte voor de scholen met den Bijbel bracht dit jaar te Anna Jacoba- polder (G. K.) f 28 op. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Dinsdag, zijn veroordeeld wegens: eenvoudige beleedigingH. A. van D., notaris, Hulst, tot f 100 b. s. 20 d. h. bedelarij: L. S., 45 j., werkman, Rotter dam, gedetineerd te Middelburg, tot 12 d. h.landlooperijJ. V., 39 j., en D. L., 94 j., losse werklieden, zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middelburg, ieder tot 2 d. h.wederspannigheid en beleediging ambtenaarF. C., 19 jker misreiziger, lercken, tot 1 m. gev. straf mishandeling: W. T., 5j., veldarbeider, Biervliet, en J. L, 4» j., werkman, Bres-; kens, beiden tot fit) b. s. 10 d. h. en J. B. C., 22 j., koopman, H oofdplaat, tot f5 b. s. 5 d. h.diefstalC. J. B., 32 j., veldarbeider, Kats, tot 1 m. gev. straf en niet voldoen bevel ambtenaarC. M. W., 36 j., schipper, Borssele, tot f 10 b. s. 10 d. h. F rij gesproken: P. M. C., 45 j., tapper, V lissingen, beklaagd van overtr. der drankwet, met vernietiging van het v eroordeelend vonnis van het kantonge recht te Middelburg. Middelburg. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden op nieuw be handeld de zaak tegen M. I. O., die in November jl. wegens mishandeling van den agent van politie Heisterberg tot één maand gevangenisstraf werd ver oordeeld. De beklaagde die destijds zee varend was, was van dit vonnis in ver zet gekomen. Na het getuigenverhoor werd door den officier bekrachtiging van het eerste vonnis geëischt. Verder; werden de volgende straffen geëischt Tegen T. M. 26 jaar, boerenknecht ge boren en wonende te Wissekerke we gens het niet voldoen aan het dooi een ambtenaar gegeven bevel f10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. Tegen K. V. en J. de W. beiden 19 jaar, landbouwersknechts te 's Heeren- hoek, werd, wegens mishandeling van el kaar, 4 maanden gev. straf geëischt. Te Rotterdam werd in de Maashaven onbeheerd drijvende gevonden de roei boot van een kistjesman. Op het vermoe den, dat ter plaatse iemand verdronken was, heeft de rivierpolitie gedregd en na een half uur het lijk van een proviandver kooper. De man is waarschijnlijk bij on geluk overboord geslagen. Een 19- jarige schippersknecht uit Almkerk, aan boord van een Duitsche sleepkast zou in den mond van de Kil, nabij Willemsdorp, den vlieger ophalen. Daarvoor wordt een staaldraad aan den kop dier roeiboot be vestigd, over een blok aan een der davits gehaald en aan de as der lier bevestigd. Bij het opdraaien schoot die di aad echter van de lier en sloeg hij om het linkerbeen van den schippersknecht, dat daardoor even onder de knie geheel werd afgekneld. Nadat de hevig bloedende wond was af gebonden, werd de jongeling door de sleepboot Mars, welke het schip op sleep touw had, naar Dordrecht gebracht, waar hij in 't Ziekenhuis ter verdere heelkun dige hulp werd opgenomen Van het stoomschip Pera, van Hamburg naar de Middellandsche Zee, voor den Waterweg geankerd is de machinist doodgeslagen. Het lijk is te Maassluis begraven.Te Ruinerveen is een jonge man, die aan toevallen leed, in een moddersloot geraakt en daarin gestikt. Een 8-jarig meisje is door onbekende oorzaak geraakt in de sloot, loopende langs de gevangenis aan den Amstelveenschen Weg bij Amster dam. Een poos later werd het kind leven loos opgehaald. Te Ryswyk is uit de Delftschevaart opgehaald het lijk van een onbekend manspersoon, en naar de al gemeene begraafplaats overgebracht. Zaterdagavond waren eenige Kinderen te Venlo op de Maas is een vischschuit aan het spelen, toen plotseling een hunner uit de boot in het water viel. Een uur later het lijkje vlak bij de plaats waar het gebeurde opgehaald. Een 6-jarig doch tertje van een slager te Eist wilde haar 3 jarig broertje de trap opdragen, maar viel achterover op den steenen vloer. Beide kinderen werden in hoogstzorge- lyken toestand opgenomen. Men consta teerde bij beiden hersenschudding. Een werkman van Hindcloopen, die met andere werklieden overnachtte in de schuur van een landbouwer in de nabij heid van Tacozijl, is uit het hooi op den harden deel gevallen. Hij bleef bewuste loos liggen. De ontboden geneesheer con stateerde hersenschudding. Naar zijn woonplaats Hindeloopen vervoerd over leed hy tydens de reis.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2