Appels en Peren, - ei Afloop vertoplspa m DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1910. Marktprijzen van Tarwe en Meel 1NGKZONDE* STUKKEN Vertrokken en aangekomen Schepen. lidverfenffon Bij Inschrijving te koop of te pachten geschikte igeitea. Kïïfsïa eene Dienstbode dezelfde dame eveneens het slachtoffer van een hoteldiefstal. Zij raakte toen in een hotel te Londen van 375.000 frs. aan kostbaarheden kwjjt. Weer is een officier aviateur dood gevallen. De Italiaansche cavallerie lui tenant Vival di Pasqua die te Rome met een aeroplan was opgestegen is bij Mae- liana gevallenhet vliegtuig was geheel verbrijzeld en de man onkenbaar ver minkt- Gefopte douanen. Te Moresnet gaf een Belg, wonend op Duitsch grondgebied een feest, en een dei- op te dienen gerechten, taarten n.l. moest geleverd worden door een bakker, die aan den overkant dei straat woont, op Bel gisch grondgebied. De Duitsche tolbeamb ten hadden lont geroken en loerden er op om, wanneer de bakker zijne waar ging leveren, van deze de voorgeschreven in voerrechten te heffen. Maar de gastheer was slimmer dan de douaniers. Bij ging met zqne genoodigden naar den bakke^ daar werden de taartjes naar binnen ge speeld en onder de oogen der strenge Pruisische tollenaars keerden zij lachend, met de taartjes in de maag, naar de tafel van den gastheer terug. H. v. A. 's-Heer Abtskerke. Bij de aanbeste ding door Burgr. en Wethrs. dezer ge meente op 20 dezer van het in profiet brengen met bijbehoorende werken van den Baarsdorpschen weg waren 3 in schrijvers, en welD. Lockefair, Goes, f 340,10. W. L. Harthoorn, 's Heer Abts kerke, f325. A. de Jonge, id., f324 Ge gund aan 4. de Jonge. Openbare Verko«ping OP des namiddags te 2 uur te Goes, in het café Boudeling, aan de Groote Markt, ten overstaan van den Notaris PILAAR te Goes, van de in onderscheidene boomgaarden in Ka- pelle, Kloetinge, 's-Heer Arendskerke, 's Heer Hendrikskinderen, Goes, Nisse en Wolphaartsdijk. De perceelen zijn omschreven in bil jetten, welke verkrijgbaar zijn bij den Notaris. M'êi'ktortelt ROTTERDAM, 22 Augustus 1910. JarigeTarwe geen noteering meer. NieuweTarwe prijshoudend f8,50 k f10. Uitgezochte partijtjes daarboven. Rogge niet ter markt. Te overige artikelen waren niet vol doende aangevoerd. Koolzaad f 11,— Af 11,50. Kanariezaad f8,75Af9,50. Karwij zaad f 13,75. Vlas geen aanvoer. De nieuwe oogst wordt spoedig ver wacht. Zeeuwsche Eieren f 4,30 k f 4,50, Overmaasclie Eieren f 4,60 a f 4,80. Mais. Am er. Mix^d f 142 A f ^too rnend f Af Witte Servische Mixed f123, stoomend f Af-, Gele Servi sche Mixed f -Af stoomend f A f - Gele la Plata f Af--, stoomend f 123 A f - -Grove Donau f 129 Af stoomend f A f Odessa f - Aardappelen. Westlandschezand f0,— A f 0,idem poters f 0, A f 0, idem klei f0,— A f0,-,perkinnemand, Geldersche Kralen f 0,— A f 0,—,Brielsche Kralen f2,50 A f8, Friesche Eigenhei mers f 0,— afO, Zeeuwsche Eigen hei mers f2,10 A f2,10, Zeeuwsche Blauwe f2,10 A f2,20. MEEL. Behalve in inlandsch meel en ook een weinig Kansas-partijtjes ging er verleden week weer niet veel om. Het buitenland was weer veel te hoog voor hier. Heden ter beurze stil, nauwelijks prijshoudend. Noteeringen onveranderd. De prijzen zijn als Volgt Prima qual. Inlandsch f 13 25 f 13,75, Eerste qual. Inlands h f i2.5o A f 13,Prima Amerik. (Patent) f 14.50 af 15,55. Eerste qual. Amerik. (Straight) f13.25 h f1425, Tweede qual Amerikaansch (Bakers) f12,A f12.75, Extra puike qual. Hongaarsch 19.50 A f 20,5o Eerste qual. Hong; arsch i a f Prima qual, Duitsch f12.75 A f'3 5°* Eerste qual. Duitsche f -Af-. Prima qual Belgisch f 13.25 A 113.75. Eerste qual Be) gisch f12.50 A f13.Prima qua). Franscb A Eerste qual. Fransch f a Inlandsc 1 Roggebloem f8,50 A f 9,50, Duitsche Roggebloem i 8,50 A f 9,50. Alles per 100 K.' netto of bruto voor netto no. zak. AMSTERDAM, 22 Aug. Aardappelen. Do prijzen waren a's volgt As dijk r Blauwe f 2 20 a f 2,50. Bergers f 0, - a f 0,—. 11 Bonte f 0,a f 0, 1, Muizen gr. f2.a f2.60 11 Kleine f 1,—a f 1,40. groote f0 a f0.— BlanwrLten f af Zand Eigenhei sera f 3 50 a f 4, Friesche Borgerf 1.80af 2,10. Geeltjes f 0 s f 0, Bknwe f 1,90 i f 2 20. Haabargara f 0.nfO, Bonte f 0, - s f 0 Zeeuwsche Bonte f 1,90 a f 2,20. Blauwe f 1.90 a f 2,20. Eigenheimers f 2,60 a f 3,40 Pc ters f 0,a f 0,—. Bravo's f 0,- AfO, Zaterdag 20 Augustus. ANTWERPEN. Tarwe flauw. PARIJS. Tarwe flauw. Per Aug. 27.95 a 28 fr. betaald. BERLIJN. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. 198.— 198.75 19975 199.50 200.25 200.75 BUDA PEST. Tarwe prijshoudend. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende traag en 1li c- lager, daalde verder op teleurstellende telegrammen, wegens verkoopen door haussiers en baissiers, in verband met groote aanvoeren in het Noordwesten, tenge volge van opruimingen door haussiers en naar aanleiding van gunstige oogstbeiichten uit Ar gentinië. Onvoldoende loco-vraag, trage aan- koopen van meel. alsmede verkoopen door loco handelaars werkten de daling in de ha- d. De markt sloot traag. Loco flauw. 20 Aug. 19 Aug. 18 Aug. 17 Aug. VoorjaarsNo 1 Northern 120V4 18IV4 l"2'/4 123V2 Roode Winter 107107% 1091/, 109— Aug. Sept. Dec. Mei 20 Aug. 106V4 1093/4 19 107— 11 O5/8 18 108v2 nis/4 17 Iogl/4 Ill5/g CHICAGO. Pe termijnmarkt van Tarwe opende treag en5/8c lager, fluctueerde vervol gens om dezelfde redenen als te New-York, waarna de daling nog In de hand Werd gedrukt door grooteie aanvoeren, verkoopen voor but- tenlandsche rekening per Sept., Je flauwe stem ming voor mais, beter weder in het Westen, lagere loco-prijzen en doordien Minnapolis- molens verkochten, De markt sloot flauw. Aug. Sept. Dec. Mei. 20 Aug. 985/s io25/8 to75/8 19 1001 g ic3'/8 io8'/g 18 !0i3/8 ioöio9'/g 17 101I/4 104 6/g I09B/'g BURGERLIJKE STAND. Van 19-22 Aug. MIDDELBURG. Ondertrouwd:M. van Weele, 22 j. jm. en S. Huiszoon, 21 j. jd. Bevallen: C. Kuijs, geb. Geertse, d. Geboren: Een buitenechtelijke zoon, moeder 26 jaar. Overleden: P. Murk, 63 j., vrouw van A. Willems. GOES. Ie Huw.afk. 21, Marinus Jaco bus Huijsse, 27 j. jm., Middelburg, onlangs Goes, en Elisabeth Schuit, 25 j. jd., Mid delburg. Geboren: 20, Tannetje Adriana, d. v. Jacob de Puijt en Maria Steen hart 21, Johanna Pieternella, d. v. Jan Paulus de Regt en Neeltje Kuijper. Overleden: 21, Jacob Marinus Kakebeeke, 71 j., wednr. van Cornelia Jacoba Christiana van den Bosch 15, te Rotterdam, Johannes Anthonius de Koning, 26 j., ongeh. Van 1020 Aug. VLISSINGEN. Ondertrouwd: T. Trijber, 29 j. jm. en M. M. van der Graaf, 23 j. jd.S. P. van der Peij 1,24 j.jm. en E. C. Fag, 26 j. jd.M. van Weele. 22 j. jm. en S. Huiszoon, 21 j. jd. Getrouwd: E. P. Smagge, 23 j. jm. en J. H. Renier, 20 j. jd.D. P. Smoor, 23 j. jm. en A. P. Vetter, 22 j. jd. J. Boogaard, 38 j. wedr. en J. de Voogd, 41 j. jd.J. Loois, 27 j. jm. en J. M. O. Lerooij, 27 j. jd. Bevallen: L. de Ridder, geb. Olij- slager, d.J. H. Koets, geb. Van Ha- veren, z.; E. M. Easton, geb. Baillieul d. Overleden: J. Bakker, d. 3 m. M. J. Florissen, d., ongeh. 20 j. Buitenverantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur! Zeer gaarne plaatste ik eenige regelen in uw veelgelezen blad en breng bij voor baat u hiervoor mijn welgemeenden dank. Ik wilde het eens even hebben over or ganisatie van landbouw-arbeiders, dat toch is een quaestie van veel belang, doch is op dit moment ook een actueele quaestie. Op de laatstgehouden bondsvergade ring van Patrimonium, schier in elk no. van het Sociaal Weekblad van Patrimo nium is de quaestie tot verbetering der positie der landarbeiders aan de orde en op de laatste sociale conferentie is door niemand minder dan door den hoogst- bekwamen jurist, prof. Diepenhorst, een belangrijke studie geleverd, terwijl ik ook voor mijn geest breng, hetzeei bekende boek, n.l. het proefschrift van mr. Goed- bloed, een ook niet onbelangrijke ttudie. Nu is niet mijn doel eens weer te geven wat daar zoo al in geschreven is, of wat daar zoo al behandeld is, doch ik deed dit slechts om aan te toonen dat de ver betering der positie van de land- bouwarbeiders is een actueele zaak, en voor dit laatste wil ik ook even de aan. dacht vragen uwer lezers. In een dei- laatste nos. van Patrimonium wijdt de Amsterdamsche briefschrijver, een man van veelzijdige ontwikkeling, en die leeft voor het belang der arbeidende klasse, die zelfs een zoon is uit een arbeiders _gezin, over deze zaak bijna 3 kolommen. Doch omreden Patrimonium in Zeeland haast niet bekend is, en ook| niet wordt gelezen, meende ik goed te doen niet dat stuk, maar naar aanleiding van dat stuk eens iets onder het oog te brengen van ODze Zeeuwsche landbouwers en landar beiders, want Zeeland toch is niet min der een landbouwdistrict dan Friesland. In Friesland zijn de landbouwarbeiders toestanden slecht, en nu /[wilde"[ik de vraag stellenis de toestand in Zeeland gunstig te noemen Ik meen dit te mo gen betwijfelen. Ik hoor sommigen zeg gen ze hebben het goed. Ik wil niet tegenspreken dat de toestand in de laat ste 25 jaar is verbeterd, doch gunstig is hij daarom nog lang niet. Dearbeidsre geling en arbeidsvoorwaarden zijn nog niet van dien aard dat ;'men daaronder kan gaan stilzitten en indommelen, en zoolang de toestanden zoo zijn, verzaken de arbeiders hun dure roeping en plicht door daarin te blijven berusten. Zij zijn ia de allereerste plaats geroepen, op te komen voor hunne belangen. Zij zijn verplicht als verzorger van een huisge zin te zorgen dat zij met God en met eere in de maatschappij waarin zij leven, ook kunnen leven, zoo, dat- zij hebben behoorlijk voedsel en kleeding, maar ook behoorlijk onderwijs voor hunne kinderen kunnen erlangen, en dat zij in de gele genheid zijn behoorlijke opvoeders te zijn. Kortom, dat zij als mannen in Staat en Maatschappij kunnen medeleven, en ook in kerk en school datgene kunnen doen, wat den bloei van Gods koninkrijk bevordert. Wie moet nu hiervoor zor gen? De Staat Neen geenszins. De Staat kan noch mag zich hier in mengen. Dit is een privaatrechtelijke zaak, het is een werk voor de arbeiders zeiven en zoolang zij dit niet doen, draagt niemand anders de schuld dat de toestanden zoo blijven, dan zij zei ven. Spreekt men nu met hen, met de meeste althans, dan is er tevredenheid te merken, doch hoe ziet men ze niet tobben, en als men hun in ernst afvraagt, ja, dan blijkt het wel dat er iets hapert, en dat kan dan ook niet anders, als men eens goed na rekent, en dan bedoel ik den loonstan- daard. Dat is dan ook het eerste en het voornaamste waarop moet gewerkt wor den. Niet de lange werktijd, niet het werken in de heete zonnestralen. Het socialistisch roepen van een achturigen werl dag kan voor den landbouw niet anders dan slecht werken. Neen, God gaf ons in zijn voorzienig bestel lange dagen, juist in den tijd dat dit voor het gewas des velds noodzakelijk is en daar om arbeiden terwijl het dag is, deed men dit in den tijd des oogstes niet, dan is dit in ieder bedrijf zonde voor God. En waar er dan gearbeid wordt, daar is het ook een eisch dat er loon zij voor den arbeider, het is een eisch, dat de arbeider behoorlijk leven kan, uit die aarde waaruit God zulke rijke en zoo vele vruchten uit doet voorkomen, en waar dan vooral dit jaar de aarde schier openberst van rijkdom, schreit het dan niet ten hemel, 'als men weet, welk loon er wordt gebeurd? Behoort de arbeider niet te hebben zooveel, dat hij zich en zijn gezin behoorlijk voede en kleede, zijn kinderen late onderwijzen, en dan nog bijdrage aan kerk en armen en school En nu wilde ik vragen kan de arbeider dit nu alles hebben naar eisch, van zulk een loon Neen dat kunnen onze land arbeiders nooit of te nimmer. En toch is het een eisch. Dat dit niet kan wil ik even u voorrekenen. Oordeel dan zelf lezer. Gemiddeld hebben onze arbeiders f 6 per week, daar moet af, zeg maar 80 cent, woninghuur, dus blijft er over f 5.20 in de zes dagen, doch men moet daar uit leven 7 dagen Zeg nu dat daar uit leven man, vrouw en 3 kinderen, dan heeft men, als men dit verdeelt over 5 personen in 7 dagen, te verteren 15 cent per hoofd en per dag, en dat voor voe ding, kleeding, onderwijs, kerk en armen, en dan bij ziekte of met Chr. feestdagen. Dan vermindert het loon ook iederen dag met 1 gld. En nu schreef ik gezinnen met 5 personen, doch zijn er niet vele, ja haast meer, met 6 7 of 8 personen? Wij weten en gelooven dat de kinderen zijn een erfdeel des Heeren eneenrjjke belooning, doch maken zulke toestanden deze zegeningen haast niet tot een ramp Yoor den geloovigen Christen natuurlijk niet, doch zuchten doet hem dit wel. En nu komen de winterdagen. Blijft het loon dan gestand Neen, dan hoort men menigen arbeider zeggen ik heb 18 stuivers daags, ja, per werkdagdoch om te leven blijft dit maar 77 cent. Kan dit er nu mede door? Verminderen de behoeften Neen, die vermeerderen, want waar in den zomer de vrouw nog wat kan verdienen houdt dit in den winter op. Nu hoort men wel eens zeggen de arbeiders krijgen zooveel. Dit is ook niet overal zoo. Doch al is dit dan zoo, mag nochtans hiermede geen rekening worden gehouden, waDt de arbeider moet niet leven van de barmhartigheid, maar moet leven uit de vrucht van zijn arbeid. En waar de pachtheer en de pachtboer nu rijkelijk leven kunnen uit den grond dien hij bebouwt, mag dan de arbeider niet in de eerste plaats vruchten genieten uit dien grond dien hij bearbeidt? Niet boer en arbeider gelijk, dit is de weg der revolutie. Maar wel voeding en deksel, kleeding en onderwijs der kinderen staat voor boer en arbeider geheel gelijk. De lichamelijke behoeften zijn de zelfde, en waarom moeten de kinderen der arbei ders in wetenschap zooveel ten achteren staan, met de kinderen der, laat ik zeg gen patroons, of althans meergegoeden, zoover het betreft het lager onderwijs. En blijkt het niet dikwijls, dat kinderen arbeiden, die om het huisgezin op bee- nen te helpen houden, dit moeten doen ten koste hunner ontwikkeling en zoo ver dikwijls ten achter staan in Kennis met die kinderen die dit niet beh >even te doen Is die toestand gezond Ik zal hier nog zwijgen over vrouwen, die soms tot den laatsten dag hunner zwanger schap de deur uit moeten, hun kinderen ten prooi latende aan allerhande gevaren en invloeden. En nu vraag ik ten slotte, dit alles overziende, mag dat? Is er iemand die met Gods Woord in de hand dezen toestand kan vergoelijken Neen, niemand zal wel zoo koud zijn. En daar om moet er verbetering komen. Niet door land aan landarbeiders af te staan, ik geloof met prof. Diepenhorst dat dit de toesl and niet geheel zal oplossen, maar in vele gevallen zal verergeren. Neen, alleen door verhooging van het loon is er uitkomst te wachten en hulp te bieden. Daarom mogen onze arbeiders niet stil zitten, maar moeten zij medewerken, zij in de allereerste plaats omdat het is hun belang. En dit mogen zij niet alleen doen, maar zij moeten het doen. Dat is hun christelijke roeping en plicht, omdat zij als mannen in de maatschappij, en als priesters in hun gezin, te zorgen hebben voor hunne nooden en behoeften, en dit alleen is te verkrijgen door den weg der organisatie, om dan alzoo door goede samenspreking onderlingmaar ook met de patroons, een gunstige regeling te treffenlangs een geordenden ehristelij- ken weg, rekening houdende met de ordinantiën Gods, in Zijn Woord ons gegeven. Ik hoor nu al zeer konservatief aan gelegde personen zeggen, ja, dit is den socialistischen weg op. Neen, gij die zoo kort ziet, dit hebt gij mis. üaar zie vooruit, want door den huidigen toestand zal juist het socialisme winnen, en meer ontwaken uR de schuilhoeken, want juist door de vingers te leggen op deze won den, en een .klein begin van revolutie- prediking, ontkiemt dat socialistisch be ginsel ook meer en meer op het platte land. Moge dit schrijven zijn gunstige uitwerking hebben, en moge dit korreltje zaad dat ik strooide vallen in een g'oede aarde, opdat het blijke mogen dat het vruchten drage. Al was het dan maar 30 voudig. Mogen de arbeiders eens wor den wakker geschud, opdat zij zeiven eens mogen zien deze wondeplek, maar meer nog, mogen trachten het genees middel te vinden. Niet door den trek naar de steden, maar door verbetering van hun positie waarin zij door God gesteld zijn. Maar mogen ook met name de Christe lijke patroons (boeren) deze zaak eens ernstig overwegen, en in de binnenka mer komen voor hunnen God, of zij goede rentmeesters zijn over hetgeen waarover zij gesteld zijn, en of zij voor een al we tend God vrij staan die uit de aarde doet voortspruiten zaad om te zaaien en brood om te eten, en bovendien voor boer en arbeider beide, het bevel gegeven heeft Leg ook op den dag des Heeren iets weg voor armen en kerk die God u schonk. Met dank voor de plaatsing M. de R M. J. C. W. Telegrafisch Weerbet icht. naar waarnemingen in den morgen van 22 Aug. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773,2 te Hor- talaagste stand 749,8 te fiaparanda. Verwachting tot den avond van 23 Aug. Waarschijnlijk heden onweersbuitjes; morgen zwakke tot matige meest Weste lijke wind, gedeeltelijk bewolkte lucht, waarschijnlijk droog weer, weinig ver andering van temperatuur. Vertrokken: 20 Aug. van Perim het s.s. Besoeki, van Java naar Rotter dam, van Boulogne het ss. Noordam (niet Zaanland) van Rotterdam naar New Yorkvan Rotterdam het ss. Audijk, naar Bostonvan Amsterdam de ss. Koningin Regentes naar Java en Kernland naar Buenos Ayres, van Colombo het ss. Vondel van Amsterdam naar Java, 21, van Port Said het ss. Flores van Java naar Amsterdam. Aangekomen: 19 Aug. te Yoko hama het ss. Goeben van Rotterdam 20 te New-port News het ss. Maartensdijk van Rotterdam naar Baltimorete Ba tavia het ss. Bandoeng van Rotterdam 22 te Batavia het ss. Solo van Rotter dam. Gepasseerd: ?0 Aug. Kaap del Armi het ss. Koningin Wilhelmina van Amsterdam naar Java, Kaap Carvoeiro het ss. Ophir van Java naar Rotterdam, Perim de ss. Wilis van Rotterdam naar Java; en Gelebes van Java naar Am sterdam. Tot het plaatsen van Ad verten tiën niet afkomstig uit Zeeland, betref fende Handel en Nijverheid, is gerechtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam Hartelijk dank voor de vele be wijzen van belangstelling dezer dagen ontvangen. Serooskerke. B. J. DE ME1J. Vrijdag 26 Augs. a. s. hopen onze geliefde Ouders, i LOURENS KOPPEJAN en I WILHELMINA JOZINA IZEBOUD, hunne 25-jarige Eclitvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ritthem, Augs. 1910. Genève, Goes, Arnhem, Heden overleed na een langdurig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer JACOB MARINUS KAKEBEEKE, Oud-Lid der Provinciale Staten van Zeeland, Officier in de Orde van Oranje-Nassau, in den ouderdom van ruim 71 jaren. J C. A. LANDRY— Kakebeeke. A. F. LANDRY. I. G. J. KAKEBEEKE. F. A. KAKEBEEKE— ochtman. J. G. VAN BOMMEL VAN VLOTENKakebeeke. Dr. H. VAN BOMMEL VAN VLOTEN. Mr. J. C. KAKEBEEKE. Twello, M. B. KAKEBEEKE— Van Hoopf. W. KAKEBEEKE. L. F. G. KAKEBEEKE. En Kleinkinderen. Goes, Goes, 21 Augustus 1910. Heden behaagde het den Heer van onze zijde weg te nemen, na een langdurig doch geduldig lijden, onzen geliefden Zoon en Broeder, W. IN 'T ANKER, in den ouderdom van 37 jaar en bijna 7 maanden. Dat zijn heengaan vrede was, lenigt eenigszins onze diepe smart. Namens Echtgenoote, Kinderen, Behuwdkinderen en Kleinkind, W. IN 'T ANKER. Schore, 17 Augustus 1910. Eon Hectare 3 Aren 40 Centiaren bij den Doelweg, in de gemeente Arne muidenthans in p; cht bij Jaa Pouwer. Inlichtingen verkrijgbaar ten kart >ro van Notaris VERHULST, alwaar de inschrij vines bil jetter moeten worden in geleverd vóór of op 8 September 1910. Een zee- oude, soliede Binnenland- sche Brandwaarborgmaatschappij zoekt voor de Provincie Zeeland Brieven onder letter X aan hst bu reau van dit blad ta Middelburg HOOFDAGENT gevraagd voor het sloiten van Onge lukken-, Ziekte-, Arbeidscontract, Transport-, Inbraak-, Bedrijft- en Glasverzekeringen, Hooge provisie 'Tan alle posten, door de aan te stellen agenten In de provin cie Zeeland afgesloten. Br. met volledige inlichtingen onder lett. O aan het bureau van dit blad te Goes. Een net persoon, tusschen de 20 en 30 jaar oud, ge-' woon met paarden om zich beleefd aan als Brieven franco ouder Setters A B. aan 'tbuieau van „De Bevelander' te Goes. gaan, Terstond een Bakkersknecht gevraagd, of aankomende, bij J. VAN SLUIJS, Oude Torenstraat 86 87 I e r s e k e. Mevrouw VAN HEEL vraagt met November die koken kan, of geregen is het te leereti, en terstond een Heorïhulg» of dagmeisje.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 3