een nette Huishoudster, een Veulen, Laatsti BeHchtsp Iflom verloopingêa m Marktprjjsen van Tarwe en Meel Maandag 15 Augustus. Nagekomen Advertentiën. een flinke Dienstbode. Een nette Dienstbode TE KOOP 2 Werkpaarden. TE KOOF koninklijke paleizen werden een,'prooi der vlammen. De Nieuwe Rott. Grt. ontleent het vol gende aan Belgische bronnen Het was omstreeks 9 uur 's avonds, toen het schrikkelijk geroep zich verspreidde BrandBranden reeds toen ging van den hoofdgevel der tentoonstelling, boven de hovingen, naar den rechtervleugel, een rosse gloed in de lucht die op verren af stand werd gezien. Het waren het post-, telegraaf- en telefoonbureel en dat van hei uitvoerend comiteif, die in brand stonden. Onder de ontzaglijke menigte, die nog in de prachtig verlichte hovingen rondwan delde, ontstond er eene paniek, zooals niemand van de toeschouwers er eene ooit had bijgewoond. Vrouwen en kinde ren werden onder de voeten vertrappeld, en men zag van alle kanten lieden, die als waanzinnigen rondliepen en trachtten te vluchten. Onmiddellijk werden de red dingswerken ingericht. De pompiers van dienst in de tentoon stelling kwamen toegesneld, maar het vuur had toen reeds in deze licht ont vlambare gebouwen zulke uitbreiding genomen, dat zij volslagen machteloos waren. Op korten tijd waren heel de Belgische afdeeling en die der electriciteit slechts éene vuurzee. Daarna werd de Engelsche sectie aan getast en letterlijk in een omzien, zoo groot als zij was, vernield. Men gaf op dit oogenblik benei Oud Brussel te ontruimen. De wind joeg naar Terkamerenbosch een dichten regen van gensters, die zelfs voortvloog tot in de Louisalaan. Al de beschikbare troepen van het garnizoen zijn bij hoogdringend heid opgeeischt, Pe pompiers van al de gemeenten der Brusselsche omgeving en de troepen van het garnizoen kwamen aangestormd in de richting der tentoon stelling. Heel het brandweermateriaal der omgeving was ter plaatse. Ten half 11 bleef er van den monu- men talen gevel en der geheele Belgische afdeeling nog slechts een puinhoop over. Om half elf waren al de pogingen er op gericht, om de Fransche afdeeling en de Natiënlaan te redden, doch het was alsof men de zee wilde leeg scheppen. Op het oogenblik dat de brand ontstond bevond zich in Oud Brussel een ontelbare menigte. De paniek, die er ontstond is niet te beschrijven. Ooggetuigen zeggen dat de paniek ont aardde in een verwoed gevecht leven om dood. Mannen, als doorzinneloosheid aan getast beukten tegen het volk in en baan den zich eenen weg met stampen en vuistslagen. Velen hunner werden verpletterd.andere vielen in bezwijming, met een woord het was een tooneel, dat met geen pen te be schrijven is. De soldaten der genie, van Antwerpen gekomen, hebben de brug doen springen, die de twee deelen der Fransche en Engelsche afdeelingen verbinden die boven de Solboschlaan ligt. Maar ondanks dit liep het vuur met groote snelheid voort. Daarna breidde het zich uit over de andere afdeelingen en op volgenlij k wer den de sectiën van Denemarken, Rusland, Noorwegen, Oostenrijk, Japan, China, enz., aangetast. Daarna werd de Italiaansche afdeeling aangetast en ondanks al den goeden wil van ppmpiers en troepen, was ook deze spoedig grootendeels de prooi van het allesverslindend element. Ook de volgende beschrijving van een ooggetuige is treffend Maar boven het doffe geraas der toe ziende massa, boven 't galmen van be velen en uitroepingen daar gaat gebrul op van wilde dieren. Bet vuur is in het Luna park het beestenspel Bostock ge naderd. Een paniek breekt plots onder het volk uitIndien de dieren eens gin gen ontsnappen Het gerucht loopt, dat een leeuw, woedend, de brandende straten van Brussel Kermis doorkruistMen hoort het langgerekt miauwen der tijgers, gegrom, als van een misthoorn op een onweerzee, huilt aanhoudendhet zijn de witte beren. Men zegt ons dat gen darmen, het geweer geladen, gereed staan om ze af te maken. Het zal niet i oodig zijn enkele oogenblikken nadien stort, onder een luiden galm, het gebouw in, de dieren verstikkend en roosterend. Intusschen dringt dieper en dieper het vuur de Belgische sectie achter den hoofdgevel binnen. Het heeft de Fransche sectie bereikt. Wij draaien langs den laaienden vuurklomp om langs de Straat der Natiën naar het paviljoen der stad Parijs toe. Ook hier zien we weldra door de dikke mistlucht de felle tongen bre ken, uitschieten, triomphantelijk. Weldra ronkt er de brand. In eens schuinen gratie vol de muren van het Fransche restaurant: een doffe plof, alles is vol bracht. Alleen een reuzige, zwarte, im- passibele gipsen leeuw blijft recht staan, rustig als de heerscher over deze ver nieling. Maar daar ploft in eens, met doffen plons, een massa naar beneden. Wij trachten te naderen het is de brug, die over de Solboschlaan, de Fransche aan de Engelsche sectie verbindt. Hoog slaan nieuwe vlammen uit, die de wa terstralen bijna niet bei eiken kunnen. Het zijn de huizen, de heusche steenen huizen der laan, die geïsoleerd, haast onbereikbaar in de kroon van vuur, die ze omsluit, traag aan 't branden gaan, ter onontkomelijke vernieling gedoemd. En die huizen zijn bewoond. Misschien hebben de bewoners nu kunnen vluchten. Misschien eischt de vuurdood hier hon derd menschenlevens. En aldoor hevigei ronkt de brand, als een reuzige stoom motor. Nu en dan stort gekraak over dat aangehouden, aanzwellende, vermin derende en weer naderende geronk. Nu en dan een knalhet zijn flesschen koolzuur, misschien ook wel de dynamiet patronen van de Fransche afdeeling en telkens hooren wij uit de menigte, die op afstand wordt gehouden en raast als een ver onweer, een verbaasden galm opgaan als bij een overschoon vuur werk. De indruk is waarlijk onbeschrijfelijk. Men is verbijsterd. En in dien toestand spreekt men van een verlies van 500 millioen francs. Dat zal wel te hoog zijnevenals de opgaaf van de verbrande oppervlakte. Immers de officieele mededeeling luidt dat verbrand zijn de Belgische afdeeling (gedeelte), de Engelsche (geheel) en een afdeeling der Fransche sectie. Dit is nu ook weer wel ietwat te gunstig gekleurd, getuige het hieronder volgend telegram aan de Nederlandsche bladen De brand was tegen 3 uur gebluscht. Hij bereikte 't Hollandsche paviljoen niet, dank zij het gebruik van dynamiet, waar door het voortwoeden van het vuur werd belet en het aanhoudend preservatief be sproeien van het Groot-Nederlandsch klein paviljoen. De afdeeling België is ge heel verwoest, niets is gered. De Brussel sche kermis is zoo goed als geheel ver woest, behalve Cien vert en een paar huisjes. Een en twintig woonhuizen op Solboschlaan zijn verbrandde Engelsche afdei ling is vernield, niets is gered. Het pavilj len van Parijs is geheel verwoest, gobelins en kunstwerken echter zijn ge red, de Fransche Exposition d'Alimenta- tion is geheel verwoest, restaurant Du val eveneens, een deel van Frankrijk's eigen lijke sectie, waar die bij Engeland aan paalt, verwoest; de helft der linkerzijde van de Avenue des Nations eveneens. De brand spaarde dus een deel van Frank rijk, Italië en de verdere kleinere secties eenerzijds en Spanje andeizijds, zoodat de tentoonstelling ofschoon verminkt en in decoratief uitzicht veel minder schoon, nog veel merkwaardigs bieden kan. De machinehal bleef gespaard Nederland leed bijgevolg niet het minst, de exposi tie blijft open, vermoedelijk zal men door decoraties de verwoesting trachten te verbergen. De processen-verbaal der jury zijn gered, ook al hetgeen met de tom bola in betrekking staat. Burgemeester Max drukt vertrouwen uit in de energie der Belgen en der inrichters. Florence Nightingale, is op90-jarigen leeftijd overleden. Zij heeft den dienst der pleegzusters georganiseerd Te Kaisers- werth genoot zij haar eerste opleiding. Baar liefdewerk in den Erimoorlog van 1854 zal nooit vergeten worden. Het gaf den stoot tot de oprichting van een op leidingsschool voor verpleegsters,v^ffartoe het dankbare Engelsche volk een som van 600 duizend guldeD te harer beschik king had gesteld. De Munchensche conespondent van de Kölnïsche Zeitung schrijft, dat er moei lijk sprake van kan wezen, dat de prins regent van Beieren op zijn negentigsten verjaardag, d. i. op 12 Maart 19H, den titel van koning zal aannemen. Vooreerst zou daartoe de toestemming: van den Landdag noodig wezen, en die is juist naar huis gegaan, en dan heeft prins Luitpcld meer malen gezegd,dat hij den koningstitel niet begeert. Hij wil als prins-regent in de ge schiedenis voortleven. Prins Lodewijk, zijn oudste zoon, schijnt over het aanne men van den koningstitel anders te denken. Komt men er later toe,het regent schap af te schaffen ?men weet, dat de koning hopeloos krankzinnig is), dan zou dat geld kosten, volgens een bereke ning van den sociaal-democratische Mün- chener Post zou het jaarlijks ruim een millioen mark bedragen. De kinderen van den prins-regent b.v. trekken niets uit de staatskas; de kinderen van den koning zouden dat wel. N. R. D. - De oom uit Amerika schijnt toch nog niet uitgestorven. Uit Oldesloe wordt gemeld. Vóór .38 jaren vertrok uit 't na burige Segeberg een 20-jarige hoveniers gast, Nicolaas hrt, naar Amerika en se dert dien was hij verdwenen. De ouders stierven in de overtuiging, dat de; zoon wel reeds lang ergens onder den grond lag. Thans evenwel is de vroegere hove- niersgast op bezoek gekomen bij eene getrouwde zuster'te Oldesloe. Hij is in tusschen een millioenrijke mijnbezitter in lasba geworden. In zijne goud- en kolenmijnen werken over de 50 man. Hij kwam te Oldesloe aan in eigen automo biel, vergezeld van zijne vrouw, die uit Wiesbaden stamt. Hij had in Alaska voor de ontdekking der goudmijnen, groote terreinen gekocht, die toen buitengewoon in prijs stegen en hem ineens tot een rijk man maakten. Omtrent de treinramp te Saujon verneemt men nog net volgende Bij de botsing schoven de eerste drie rijtuigen van den pleziertrein in elkaar. Het tweede rijtuig werd geheel verbrij zeld. In die voorste ry tuigen zaten meis jes uit een gesticht teBarsac. Daar zijn de meeste dooden gevonden- Om drie uur was de weg in zoover vrij, dat men de ramp kon overzien. Toen waren er, zoo als men weet, 37 dooden en 55 gewon den. Van deze laatsten zijn er 37 zwaar gekwetst. Wissenkerke. De uitslag der stemming voor een lid van den gemeenteraad is als volgt Kamperland. Aantal kiezers 206, uit gebracht 103 stemmenonwaarde 7. P. J. Doeleman 4, O. H. Leendertse Gz. 24, T. de Ridder 9, J. Rottier 59. Wissekerke. Aantal kiezers -g|, uit gebracht 189, onwaarde 2. Doeleman 54, Leendertse 1, de Ridder 77, Rot tier 5. Lus totaal: Doeleman 58, Leendertse, 25, de Ridder 86, Rottier 64 stemmen Volstrekte meerderheid 118. Herstemming tusschen De Ridder en Rottier. 's Gravenhage. Het Nederlandsch Commissariaat te Brussel seint dat alle jury rapporten zijn gered. De minister van koloniën wordt 27 dezer van zijn buitenlandsch verlof hier terug verwacht. Petersburg. De secretaris van buiten- landsche zaken en de Spaansche gezant hebben het arbitrage verdrag geteekend. Brussel. De voorzitter der Tentoon stelling van Oude Kunst heeft meege deeld dat de schilderijen en kunstvoor werpen geen schade hebben geleden en alles in een steenen gebouw is onder gebracht. De Koning van België heeft gisteravond 't bericht van den brand ont vangen. Hij seint uit Toblach (Tirol) aan het Comité dat de ramp hem met groote droefheid vervult. De Commissaris-generaal der Engel sche afdeeling bracht een bezoek aan het U tvoerend Comité en deelde mede met de leden van de Engelsche afdeeling te heb ben besloten om de Engelsche afdeeling weer op te bouwen. Saloniki. Bulgaren hebben het paleis te Uskub bestormd, en de telegraafdra den doorgesneden, de kornak is afge brand. Een nieuwe revolutionaire orga nisatie van Bulgaren heeft zich gevormd. Middelburg. De verbouwing van het voormalig Armweeshuis tot Chr. Kw eek- school is gegund aan de firma A. Loois Jr. alhier. tl ai? (Ubfriclildi. Goes, 16 Aug. 1910. Wegens diukke veldarbeid weinig ter markt. Oude Tarwe 1 af Nieuwe Tarwe f9,a flo.25, Nieuwe Rogge f7.a f7.25, Wintergerst (7 50 a f 8.50, Zomergerst f a f Haver f 6.50 a f7.Kookerwten f 12. af Kroonerwter. 11 5o a f 13.Bruine- Doonen f .-af- Paardeboonen Mosterdzaad f a f Karwijzaad f 12.50 a f 13.Winter-Koolzaad f a f Ckevalller-Gerst 1 afWol, Schapen per K.G. (steen) f a f Ajuin f a f de 60 kilo, Opgaaf der marktsetters van de qemeinte. Versche Boter por K.G. f 138 a f 1.4O, midden prijs f0.69 Aan part. fo,per pond. Verscbe Eieren per too stuks f 4.3O it f 4 40, atiddenprfjs f 1. 0, part. foper 15 stuks. Aanvoer uiterst gering Opgaaf van de andbouwmaatschappij. Boter f 1.38 2 I 40 per K.G., rekenrriji f 1,40 per K G. Aan part. f 1,44 per K.G. Eieren f 4,30 a f 4,40 per 100 stuks. Rekenpiijs 4,3o per 100 stuks. Aan part. f per loost Eier-rnverkoop der Onderafdee.Linu Zuid-Ben. V. P. N. Aangevoerde eieren 9465 stuks Prijs f 4 40 per 100 stuks. Vlissingen, 16 Aug. 1910. Boter per x/2 kilo fo.75afO.8o, Eieren per wo s tukt f 4.6o af ROTTERDAM, 16 Augs. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd39 paarden, 1295 magere runderen, 1275 vette runderen, 67.1 vette kalveren, 80 nuchtere kal veren, 000 graskalveren, 00 schapen, o varkensj 156 biggen, o bokken. Prijzen runderen ie qual. 78 li 79 t2e 72 3e 65 ossen ie qual. 78 a c2e 72 3e 65 stieren le qual. 65 ac., 2e 50 a c. 3e 54; kalveren ie qual. f 1,20 a i 1,25 2e lio a fce 100. Melkkoeien f 160 4 f310. Kalt koeien f 180 4 f310, stieren f 150 a f 300, pinken I 60 a f 120 graskalveren f 25 4 f45, vaarzen f 80 4 f150, vette- f af biggen f 11,4 f 18,Hitten f 80 4 f 200, Paarden f 9° al *8o slagt- f 7o a f l3o Nuchtere kalveren: fok-f12 a f22, ld slacht. f7 a f ir. Biggen per week f a f Handel slepend wegens hooge vraagprfizen. Veiiingsveree riging Walche en. MIDDELBURG, 16 Aug. 1910. Aardappelen blauwe f2.60, bonte f2.60 a f2.80, muizen f2.40 a f 2,80, uoters f 1 a f r.30, Uien f2.60, Dirkjesperen f5.6o a f6.40, Zoete St. Jan f2,70, Hondamuil f 1.95 a f2.70, beide per kin. Suikerij f 1 a f 1.35, Codiin Kes wick f 1.3 5 a f 1.40, Klaasjesappel f 1, alles per 1/2 kin. Tarwa; pel 26 a 31 ct, Poire madame 85 ct. Glasappel 30 a 45 ct, N. H. Suikerpeer 35 a 4O ct, alles per 5 L.,Frambozem 25 ct per mandje. Pruimen 12 a 20 ct, Zilveruien 6 a 15 ct, beide per K.G. Meloenen 25 a 65 ct, Blosm- l'Ooi 2 a 10 ct, roode 3 a 56 ct, savoye 6 a 7 ct, S!ai5a25ct, Andijvie V2 a i5 ct, Komkommers 1I2 a 2 ct, alles per stuk, Augurken 2O a 4o ct. per 100 stuks, spinasie 8 a 16 ct.,uring 4 a 12 ct., postelein 13 a 16 ctalles per ben, snijboo- nen 55 a 115 ct., suikerboonen 50 a 80 ct., alles per per ber. Peen 2x/2a4ct., krooten 1 a 2 ct, rapen 21/2 a 31/., ct., rammenas 1 a 3 ct., rhabarber 1/2 a 11/2 ct., eldery 1j2 a 3 ct., pieter selie V2 a 1 ct-, droggen 5 ct., uit n 1/2 a 21/a. Veilingsvereeniging;£Znid--BeveIand. Goes, 16 Aug. 1910. Kleine Veiling. Codiin Keswick 8 a x2 ct., Charlemonsky 40 ct., Roode Suikenjperen lo a 14 ct.. Dirk jesperen 6 a 8 ct., Zomeraagt 10 a 12 ct, Pruimen 15 a 22 ct. Lord Sufheid 9 ct„ To maten 10 ct Alles per K.G. Augurken 20 a 25 ct. per 100, Komkommers 2 a 4 ct. p. stuk. Worteltjes 4 a 5 ct. p. bos, Boontjes 30 a 32 ct. p. mandje. Aardappels 70 a 80 ct. p. zak, Prexode de Fredoux 40 ct. per K.G. BERLIJN. Granen. Doordien het weer beter was en de v aag van Franscge zijde (in verband met Maria Hemelvaart) ontbrak, open de de tarwemazkt hier in stille houding en ondanks Ame.ika tot iets lagere prijzen. In het verdere verloop werd de houding weder vaste daar opnieuw regen voorspeld werd en wegens den goeden kooplust van de export huizen, die zich ook in koopen op de kust uitte. Dientengevolge werden ten slotte weder de prijzen van Zaterdag betaald. Rogge was vandaag eveneens vaster. Met den uitvoer schijnt het iets beter te gaan. Per September werd gekocht tot dekking van partijen, waar over reeds beschikt was, terwijl voor leveling per December en Mei vraag bestond van de zijde der molens, tegen verkoopen van meel. Haver is vast, vooral de fijne oude kwaliteiten zijn gevraagd. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. 203.2c3.203.50 205.25 205.205.25 NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende' flauw en 1I2 c. lager, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot traag. Loco traag. 15 Aug. 13 Aug. 12 Aug. 11 Aug. Voorjaars No. 1 Northern i241/s i27:i/4 I27~ Roode Winter 109% I071/, no— 109V4 Aug. Sept. Dec. Mei 15 Aug. io9V8 H21/* 13 IO93/4 ii2'/8 12 i095/8 112 11 io85/g 112— INGBZ"NDESTUKKEN Buitenverantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie! Verzocht zijnde in 't kort het inge zonden van „Opmerker" in het nummer 257 van uw blad voorkomende, te be antwoorden, wil ik daarvoor een vrien delijk beroep op uwe bekende gastvrij heid doen. Allereerst constateer ik met blijdschap dat Opmerker toegeeft, dat het geen hij in zijn eerste stuk schreef geen bepaling van 't Arbeidscontract ishet blijkt dat ik dus nog een weinig lezen kan. Wat hij nu in zijn laatste schrijven aanhaalt, dat had ik reeds meer dan eenmaal gelezen. Opmerker verzuimt echter er by te zeggen dat dit genomen is uit de Mem- van Antw. door den mi nister aan de Tweede Kamer gezonden. Zulk een memorie is zeker voor de uit legging der wet niet zonder beteekenis, doch de wet is het niet. Ook kan ik in 't aangehaalde niet lezen wat Opmerker er in zegt te lezen. Daarin toch wordt niet gesproken van meer of minder ge goede werkgevers, maar alleen wordt er de veronderstelling in uitgesprokendat de geneeskundigen een ander tarief van berekening der kosten zullen gebruiken nu zij aan den baa en niet meer aan de dienstbode hun rekening zullen in dienen. De opmerking van .Opmerker gaat dus op zijn zachtst uitgedruktzeer mank. Boeman mag ik hem niet meer noemen, doch hem de eer te geven, dat hij een nauwkeurig Opmerker is, kan ik toch niet. Ik noemde het geen erg mooi compliment dat Opmerker heeren docto ren maakte, en ik deed dit op den grond dat meer dan een hunner mij verzekerde, voor den baas geen ander tarief te zullen gebruiken als wat zij vroeger voor de dienstboden deden, en van meer dan een deed ik de ervaring op, dat zij zich daar aan ook houden. Nu beweerde Opmerker in zijn eerste schrijven dat zich de land bouwers beter bij een Verzekerings My. dan bij Wacherens Onderlinge Hulp kon den aansluiten, doch mij is geen Mij. bekend die een minder gegoeden landbou wer lager premie doet betalen dan een meergegoeden, en dus snijdt ook op dit punt zijn beweren geen hout. Laat ik Opmerker de verzekering bieden, dat ik geen verdachtmaking bedoeld heb of ook nu bedoel. Liever wil ik hem en mij zei ven opwekken rond en waar te zijn, alsook om met open vizier te strijden. Het spijt mij zelfs Mijnheer de Redacteur dat ik Opmerker niet dankbaar, en ovei zijn antwoord niet voldaan kan zijn, alsook dat hij nog [steeds zijn naam verzwijgt. Hiervoor ben ik wel dankbaar, dat alle landbouwers in Walcheren uit de gedachtenwisseling het besluit kunnen trekken, dat zij gerust bij hun eigen vereeniging: „Walcherens Onderlinge Hulp" kunnen aansluiten en dat dit hun voordeel zal zijn. Nu ik toch aan 't schrijven ben Mijn heer de Redacteur, vergun mij nu ook een enkel woord aan het adres van den beschuldigden agent eener Verzekerings- Maatschappij, en wello. dat deze ad vertentie van hel bestuur van Walcherens Onderlinge Hulp en niet van 2 leden er van was. Immers alle uitgaande stukken eener vereen, worden door Yoorz. en Secr. geteekend. 2o. dat in bedoelde advertentie gezegd wordt, dat deze agent tot de landbouwers zegtdat er f 6.50 in plaats van f0.50 staat; en dal als er f6.59 staat er alsdan aan de 0 eene naar boven wijzende staart is aangebracht. De voorstelling van' den agent is dus niet zuiver. Het bestuur plaatste die advertentie omdat meerdere landbouwers, uren van elkaar wonend, dit mededeelden er bij zeggende dat bedoelde agent hierom ern stig ontraadt zich bij Walcherens Onder linge Hulp te voegen, daar hieruit blijkt dat de kosten zeer hoog zullen loopen. Met uw aanteekening ben ik zeer blij, daar hieruit duidelijk blijkt dat de ad vertentie waar is, n.l. dat er f 0 50 ge schreven staat. Of nu deze landbouwers een wrok tegen dezen agent hebben en zich daarom niet ontzien hem verdacht te maken, weet ik niet, een menschen- hart is arglistig. Dit kan ik wel verze keren, dat 1 un wijze waarop zij over dezen agent spreken, dien indruk niet maakt.Zij zeggen alleen de bedoeling te hebben schade te voorkomen, die door 't verspreiden van zulke grove onwaar heden, de vereen, waarvan zij lid zijn en die dus ook hun zaak is, kan worden aangebracht. Aan beslistheid laat hun verklaring niets te wenschen over. J.l. Vrijdag, dus denzelfden dag waarop Uw blad het ingezonden stuk van den be doelden agent bevatte, kwam er iemand van Zoutelande tot mij tn zeide: „Ik hoop dat gij een antwoord aan De Zeeuw zult zenden en dan kunt gij gerust mijn naam noemen." Ik doe dit nog niet, ik wil dien agent nog sparen evenals het bestuur hem spaarde door in ?de adver tentie zijn naam niet te noemen. Alleen zou ik ook ham den welgemeenden raad willen geven: Onthoud u in 't vervolg van zulke practijken en wees waar in woord en schrift(2) en keer in een publiek blad hetgeen Gij bestrijdt niet om. Ontvang Mijnheer de Redacteur mijn harteiyken dank voor de verleende plaats ruimte, en de verzekering, dat ik U voor naamloo1 geschrijf niet meer lastig zal vallen. Met de meeste hoogachting. Uw Dw. Dr. A. PUNT. (x) Dat zou ook wat fraais zijn.Wij kennen dieu agent a!s een eerlijk, nobel man, die geheel on partijdig, uit zichzelf, verklaarde op onze uitleg ging prijs te stellen, en deze zeker als de juiste anvaard herft. Dat hij 't kan opgevat hebben ge heel te goeder trouw dat er f 6 50 stond,staat voor ons vas De haal van de g stond in de nul, en maakte bij oppervlakkige waarneming den indruk van een zes. Schoon dus't gelijk is aan de zijde van 't bestuur, werpen wij bereids verre van hem de verdenking van „kwade praktijken". RED. (2) De wenk schijnt ons onnoodig. Zie de noot onder O). RED. Posterijen. Goes. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten van hier verzonden gedurende de le helft der maand Aug. Mej. J. Nijkamp, AmsterdamMej. M. Kruijs, Den HaagMevr. Chr. v. d. Brugge—van Wieringen, Rotterdam Mej. S. Verhaar, Rotterdam-, Mej. D. de Rooij, Scheveningen. Van Middelburg. Binnenland. Brieven J. Louwerenburg, Amsterdam A. v. d. Berg, Dordrecht-, Mej. E. Geluk, '8 GravenhageVrouw P. Nieuwenhuize, 's H-ArendsïcerkeJ. de Groot, Amster dam; Mej. E. van Praag, Middelburg. Briefkaarten Joh. Suzau, BergenC. Bauer, Breda; Wed. B. v. d. Ham, s GravenhageM. Flijming, Rotterdam; G. v. d. Boek, RotterdamH. Nederhoud, ZoelmondB. Keijzer, F. D. Wierix, Rievel, Arnhem; Wed. v. Kakerken, Breda. Buitenland. Briefkaarten E. Meu- rel, DusseldorfCopeland, London Dui- sy Spence, bpey BirdgeFrau G. Jansch, Breslau. Briefkaarten: E. Stiller, Hamburg; A. Rozeboom, LondonScaillet, Brussel; M. O. Peyser, Antwerpen; Lilli Peszki, Blankenbergh. Nota. Aan de afzenders wordt aanbe volen hun adres op de brieven en brief kaarten te vermelden opdat deze bij onbe stelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. Mevr. BRAMER, Ger. Pastorie fe Heinkenszandvraagt terstond Tersfond gevraagd Mej. MESKER, Vlissingen. Door omstandigheden biedt zich aan P. G., middelb. leeftijd, liefst bij eenlge Dame of Heer of in een klein gezin. Br. lett. H, Boekh. SMITS, Middelburg. M. VAN WINGEN, Vrachtrijder, Ellewoutsdijk. bij J. POTTE, Poelendale bij Middel5 burg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 3