BmtfiflSandsoi! öïerziciil. UIT DE PROVINCIE. iierkïiiesiws Reclitz-<ike< Gemenyrte Berichten komt ea te Utrecht gesplitst wordt naar Amsterdam—Rotterdam en Den Haag, wèl op het traject Utrecht Amsterdam een aantal reizigeis blykt te vervoeren, doch slechts enkele voor de richting Rotterdam en Den Haag, behoeft die trein op laatstgenoemd traject niet te blijven loopen. Heeft een personentrein slechts eenig vervoer naar Woerden of Oude water dan kan een der sneltreinen, door om beurten op een dier stations te stop pen, daarin voorzien. 1*6 rechtstreeksere verbindingen met het buitenland moeten natuurlijk behouden bleven zoolang, tot ook daarin zou kunnen worden voorzien, doch van de treinen voor het lokaal verkeer zouden er bepaald wel eenige gemist kunnen worden vooral in den winterdienst". Mijn eerste vliegproef. Ik kocht laatst een aöroplan van 't type Blériot en wou toen daadlijk vliegen gaan, Ik dachtDat gaat maar zoo Kerst reed 'k een eindje o*er 'tveld voor ik naar boven vloog, maar nauwelijks had k tot tien geteld, omhoog zoo ik ging daar „Hoe heerlijk", dacht ik, is zoo'n vlucht in een aöroplan, als maar niet boven in de lucht de motor stil blijft staan Op 't zelfde oogenblik een knal Mijn motor sprong' in twee, Ik riep nog: zie daar heb je 'tal! en 'k viel zoo naar beneè. Ik zat toen vreeselijk in de rats want 'k viel met groote vaart en eindlijk met een flinke pats bereikte ik hard onze aard. Mijn monoplan lag in elkaar vermorzeld tot fijn gruis. Mij zelf bracht men in een brancard, •smq auBu fin.i uop do ooz Handelsblad. t1) Spreek uit aaeetooplaan. !'e opbrengst der Rijksmiddelen over Juli viel weer mee. Zij bedroeg circa een miljoen meer dan in Juli 1909, toen de opbrengst een halve ton meer was dan in Juli i 908. Maar hier, in tegenstelling met Juli 1909, waren het de wisselvallige stij ging der successierechten, en de ver dachte stijging van de opbrengst der accijns op gedistilleerd, die 't accres veroorzaakten. Meer brachten o. a. op de successie rechten en de suikeraccijns elk 3 ton, deze laatste liep al heel mooi opwant in Juli 1909 had deze ook al ruim 4 ton meer opgebracht dan in Juli lui8. Voorts gedistilleerd f261.001'. Perso neel ruim 2 ton; Staatsloterij f840-.0 invoerrechten f 47UOOenz. Minder bracht op: bedrijfsbelasting f267000; grondbelastinzegelrechten, en registratie resp. 35, 81 en 27 duizeLd gulden; wijn, zout en goud resp. S3, 6 en 1 duizend. In de eerste zeven maanden van 1909 werd alleen minder ontvangen uit de domeinen f 540üu en uit de Staatsloterij f2000. Alle overige middelen Imachten in dien tyd meer op dan in 't gelijknamige tijdvak over 19 9. i ersoneel, Invoer rechten, Vermogensbelasting, Successie rechten en Posterijen zelfs elk ongeveer 4 ton meer. Gedistilleerd f 1.6t»8oi 9 meer. In de eerste maanden van 1»09 werd ontvangen circa 93 miljoen en in de eerste maanden van 1910 ruim 98 mil joen zoodat de opbrengst nu reeds 5'/4 miljoen gulden meer bedraagt dan over 't vorige jaar. Hetgeen blijft mee vallen Duitschland. Het conflict in den scheepsbouw dreigt gevaarlijke proportiën te zullen aannemen. De aanleiding tot het conflict was, dat ongeveer de holft der arbeiders van de werven in Hamburg en van de Hamburg- Amerika Lijn een wijziging wenschten in de berekening van de stuk-gelden, die uit liep op een verhooging daarvan met 30 °/0. Bovendien moest dan nog het uurgeld worden verhoogd met 52/3 °/0 en het geza menlijk uitstukgelden uurgeld berekende loon moest dan nog met lü °/0 worden ver- hoogd.Bij de Hamburg Amerika Lijn werd bovendien geëischt een verkorting van den arbeidstijd met 7 uren per week, wat wederom een loonsverhooging van 13,2°/o beduidde. Daarbij moet men bedenken, dat in uur loon, zonder stukgeld de kopersmeden in den regel f3 per dag verdienen en de op stukgeld werkende f 4,20. i e eischen der ar beiders werden afge slagen. De eerste consequentie was sta king uitsluiting want de patroons zagen, of begrepen, dat de aan het werk gebleven en hun kameraden geldelij k steunden en derhalve het conflict nog zou- defl verlengen. Meerdere scheepsbouwers zegden de grootste helft van hun arbeiders het werk op; en toen staakten de oveiigeu ook maar. Zoo verhalen het de werkgevers. Miar de lezing van de zijde der arbei ders is een heel andere. Volgens deze is er trouwbreuk bij de patroons. Het half uur waarmee de arbeidstijd is verkort, trachten ze terug te krjjgen, bij voorbeeld door verplaatsing van de con troleklokken aan den ingang der werven naar de werkplaats. Op andere werven is het stukgeld verlaagd, en eerst lang na de uitbetaling van het uurloon den rechtheb bende ter hand gesteld of ook wel inge houden, indien, nadat het stuk klaar was, inderdaad bleek, dat de arbeiders nog aan spraak konden maken op meer, dan hun reeds in den vorm van uurloon was be taald. Daarbij komt dat door de nieuwe belastingen en andere omstandigheden de pryzen van noodzakelijke levensbehoeften wederom gestegen zyn. De argumenten voor de staking zjjn derhalve de klok, het stukloon, de duur dere levensmiddelen. Alleen dit laatste is juist, zeggen de patroons. De beide anderen beteekenen echter niets. I)e werkgever wenscht den arbeidstijd t» betalen, en daarin is niet inbegrepen de tijd, dien iemand noodig heeft naar zijn werk te komen. Ook hetgeen tegen het uur-stuk loon wordt gezegd, schijnt ongerechtvaardigd. Er zjjn verschillende arbeiders, die deze formule niet begrijpen, waarmede d.t loon berekend wordt. Van daar hun wantrouwen. Wanneer het uit betaalde uurloon, dat eigenlijk ten deele voorschot is op het stukloon, niet zoo volkomen juist berekend ware, zoodat het in den regel het stukgeld reeds voor het groote meerendeel in zich bevat, wanneer dus naderhand nog een groot bedrag als stukgeld werd uitbetaald, dat dan eenvoudig minder zou zijn uitbetaald als uurloon, dan zou er waarschijnlijk minder worden gemopperd. Dit is althans de meening van een onzer vrjj-liberale organen. Het valt niet gemakkelijk bij dergeljjke quaestiën een juist oordeel te vormen. België. Goddeloos misbruik. Het Brusselsche gespuis heeft natuur lijk getracht zijn slag te slaan en van de verwarring gebruik te maken om te roo- ven en te stelen, niettegenstaande solda ten streng toezagen dat niemand, die niet ambtshalve op 't terrein moest zijn, zich daar, onder t een of ander voorwendsel ophield. Een dier soldaten betrapte nog tijdig vier dieven, toen zij juist het deksel van een vitrine stuksloegen, waarin ju- weelen van groote waarde waren gebor gen, en een anderen kwam zijn waak zaamheid zelfs duur te staan hij kreeg nl. een dolksteek van een apache, dien hij in hechtenis wilde nemen. Tegenwoordigheid van geest. In de Feestzaal hadden Zondagavond 3COO gymnasten gewerkt voor een bijzon der talrjjk publiek. Het feest had zijn toppunt bereikt toen aan het bureau de verschrikkelijke tijding kwamEen onhandige mededeeling en een verschrik kelijke paniek zou kunnen ontstaan Toen stond de heer Manderlich op en volstrekt kalm, een glimlach op de lippen, zeide hij „Wij h >oren daarjuist, dat aan het andere uiteinde van de tentoonstel ling heel ver weg, een begin van brand is uitgebroken Een beweging van onrust sloeg door de zaal. „Stel u gerust", zei daarom de heer Manderlich onmiddellijk, „er is heelemaal geen gevaar. Alleen is het beter, geloof ik, dat we uit elkaar gaan. Wij zullen dus de zaal verlaten, heel rustig, zonder wan orde en zonder overhaasting, op de tonen van de Braban^onne, die ik den kapel meester verzoek door het orkest te willen doen spelen." Dit gebeurde en de onmetelijke zaal liep langzaam leeg, zonder eenig ongeval, tervs ijl daarginds de vlammen begonnen de daken te doen springen. Engelsche soberheid. De Engelsche commissaris-generaal heeft een in hare soberheid meesterlijke beschrijving van de verwoesting van de Engelsche afdeeling gegeven. Hij vertelt erin, dat de Belgische en Engelsche afdeelingen in 50 minuten vernield zijn. „Ik heb zegt hij slechts te be richten dat de prachtige en kostbare ten toonstelling, die de koninklijke commissie te b'russel had aangericht op onherstel bare kunstschatten waren en sommige onverzekerde uitstallingen, in vlammen opging, voor er een poging tot redding gedaan kon worden." Bij het binnenkomen van de hal zag men een groote bundel vlammen boven langs de tableaux van Bradford en Hud- dersfield en de kostelijke uitgeleende verzameling van meubelen vliegen, door het uitgespannen doek flitsen en op de uitstalkasten brandende stukken neer werpen. Een groote tocht vorr door het neer vallende dak en toen was alles gedaan. Men moest de meesterstukken van Ber nard Moore en tlowson Tay'or aan een erger vuur overlaten dan aan den gloeien- den oven van een pottenbakker Middelburg. Het Middelburgsch Muziek korps geeft een muziekuitvoering op Woensdag 17 Aug. 1910, 's avonds 7'/« uur, op het Molenwater. Trompettinert-marsch. Zooals reeds vrbeger gemeld is zal op 31 Augustus te Middelburg een Trom- pettinen-marsch worden uitgevoerd, ge- camponeerd door den heer Jan Morks, directeur van het Middelburgsch Muziek korps. Nadat van begin April tot heden '.'89 repetities onder leiding van den compo nist en waaraan eerst kleinere en daarna grooteie groepen jongens deelnamen, waren gehouden, werd gisteren, Maan dag, voor het eerst gerepeteerd met hot Middelburgsch Muziekgezelschap. Deze repetitie is uitstekend geslaagd en het staat vast, dat het Middelburgsch publiek weer eens iets heel nieuws op muzikaal gebied zal te hooren krijgen. Het zou vooruftloopen wezen als wij reeds alles vertelden, wat wij van dit o. i. hoofdnummer van de a. s. feesten wetenalleen melden wij nog, dat, be halve de ICO trompettines, nog'n groote en kleine trom, een carillon en een schellenboom door jongens bespeeld worden en dat een marketentster aan het korps wordt toegevoegd. Heden worden de trompettines naar Hannover opgezonden om voor de uit voering nog eens gestemd te worden aan de fabriek. Rilland. De verzending van aard appelen is weer begonnen. Daar de zieke deelen der Eigenheimers thans nat zijn, kunnen zij nu goed uitgezocht worden. Dat voor de winteraardappelen goede prijzen besteed zullen worden blijkt wel, daar door den landbouwer A. Blok alhier al zijn aardappelen al zijn verkocht om met October te leveren voor den prijs van f 3 per mud, een en ander van dien hoogen prijs zal wel het gevolg zijn dat er zeer weinig voorraad verwacht wordt. Niet van onzen berichtgever. Bezoek aan H. M. de Koningin- Moeder. Zaterdag worden met de mailboot te Vlissingen verwacht Prins en Prinses Alexander van Teek, die per aanslui- tenden mailtrein naar Soestdijk zullen vertrekken alwaar zij de gasten zullen zijn van H. M. de Koningin-Moeder. Souburg. Maandag bezocht de com missaris der Koningin onze gemeente. Door klokgelui werd zijn aankomst op de Gemeente aangekondigd. Van enkele gebouwen woei de vlag. Na op het Ge meentehuis door Burgemeester en Raad te zijn ontvangen, werden de kerken en scholen bezocht. De leerlingen der hoogste klasse bijz school zongen Z.Ex. Ps. 1343 toe, waaivoor hij hartelijk dank zeide. Na nog eenige oogenblikkea bij den heer Burgemeester te hebben vertoefd, vertrok Z.Ex. weder. Goes. Met ingang van 15 Aug is be noemd tot agent van politie te Baarn Jb. de Jonge, alhier. G. Crt. Benoemd bij het derde reg. infan terie tot kapitein de eerste luitenant M. J. Lagerweij van het negendetot eerste luitenant de tweede luitenant L. K. van Loon van het korps. Goes. P. de Dreu ging heden naar de veiling, en zette zijn fiets buiten. Toen hij terugkwam bleek de fiets weg. Op de Maikt komende zag hij een man, die zijn flets by zich had. Deze ontkende dit en ging met de flets heeD. De politie is er mee in kennis gesteld. Goes. Heden ontving het huisgezin de Coninck in de Bocht alhier de treurige tij ding dat hun zoon en broeder die op een stoomboot dienst deed nabij Rotterdam te water was geraakt en verdronken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Brakel, P. Zandt te Loon op Zand. Aangenomen naar Doetinchem door G. G. J. Bleeker te Ouderkerk a. d. Amstel. Bedankt voor Glanerbrug door H. A. C. Snethlage te Hoenderloo. Aan het verslag der gisteren gehou den zitting der Synode ontleenen wij het volgende Ds Picard rapporteert over een door den vice-praeses voorgestelde wijziging van art. 7 al. a van het Regl. o. h. Ex., om het candidaatsexamen afgenomen door de theol. faculteit der'gemeentelijke univer siteit van Amsterdam, voor de andere universiteiten geldig te verklaren. De commissie van advies verklaart zich tegen deze wijziging, omdat aan de kerkelijke hoogleeraren is opgedragen het toezicht op de theol. studenten, wat te i msterdam niet mogelijk is. Prof. Daubanton spreekt sterk tegen, prof. v. Veldhuizen sterk voor deze conclusie. De eerste ziet geen reden om het candidaatsexamen van Amster dam niet op éen lijn te plaatsen met dat aan de andere universiteiten. I e laatste voert vele gronden aan o. a. dat men dan ook het candidaatsexamen, afgelegd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, zou behooren te erkennen. Afgezien van dit laatste argument, vereenigt de secretaris zich met de gronden, door prof. v. V. aan gevoerd. De vice-president (de heer Eilerts de Haan) handhaaft zijn voorstel tegen de ingebrachte bedenkingen. Krachtig wordt de conclusie verdedigd door den rappor teur en door den president, gelijk ook door dr Weyland en ds v. Melle. Met elf tegen acht stemmen wordt de conclusie der commissie verworpen en aldus het voor stel Eilerts de Haan aangenomen. Hier mede is ook gegeven een gunstige beslis sing op de vraag van den student Knoop of hij volstaan kon met de testimonia, die hij aan een Nederlandsche (openbare?) universiteit verkregen had, om ingeschre ven te worden in het album der kerkelijke hoogleeraren. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwe Pekela, J. Brink man te Beilen. Aangenomen naar Huizum door L. J. C. Kreijt te Berkel. (Verb, bericht.) Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Dinsdag, zijn veroordeeld we gens: landlooperijA. W., 35 j., los werkman, J. H. S., 51 j., en J. Th. J. de R., 33 j.,werklieden, allen zonder vaste woon plaats en te Middelburg gedetineerd, eerst genoemde tot 2 d. h. en opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 1 jaar en 8 maanden en de beide laatst genoemden ieder 32 d. h huisvredebreuk: A. W., 21 j., werkman, Kruiningen, f 10 b. s. lü d. h mishandelingD. B., 28 j., schipper, Wemeldinge, f20 b. s. 20 d. h., P. w. C. v d. V., 22 j., huisknecht, Rotter dam en I. de R., 32 j., schippersknecht, Breskens, beiden f 5 b. s. 5 d. h.mishan- delinh en aanhitsing van een dier op een menschJ P. V., 6 j., stalhouder, Neuzen, 2 m. f 5 b. s. 2 m. 5 d. h.diefstalJ v. G., 11 j. borstelmakersknecht, Middelburg, 1 mnd. tuchtschoolwederspannigheidC. J. de W. Jz., 22 j. schippersknecht, Ierseke (met verkrachtiging van diens verstek- vonnis dd. 5 Juli 11), 1 w. gev. straf; beleediging van een ambtenaarO. D. B. 25 j. commissionair, Kapelle en C. J. P., 29 j kok, Vlissingen, beiden f .0 b. s. 10 d. h., en schriftelijke bedreiging tegen het leven gerichtJ. C. v. V., 21 j., zonder beroep, Boschkapelle, 7 d. gev. straf. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden (Dinsdag) ten tweeden male terecht H. Avan Dalsum, lid der Staten van Zee land en notaris te Hulst. Ditmaal werd hem ten laste gelegd, dat h\j (Van Dalsum) op of omstreeks 11 Juni 1910 te Hulst in nummer 37 van het te Hulst en omstreken algemeen verspreide en gelezen weekblad Be Volkswil een stuk heeft doen opnemen en drukken, getiteld „De aardsche en de Eeuwige Rechter" en onderteekend „H. A. van Dalsum", in welk stuk hij, beklaagde, doelende op een vrot ger tegen hem voor de rechtbank te Middelburg behandelde strafzaak, waarin W. F. Schets, pastoor te St. Jansteen, ge tuige was geweest, genoemden pastoor, W. F. Schets, opzettelijk heeft beleedigd met de volgende woorden „Op het oogen blik, dat we dit schrijven weten we niet, hoe de uitspraak zal zijn in onze strafpro cessen voor de rechtbank te Middelburg. Hoe die uitspraak zal zijn, we leggen ons er bij neer, omdat zij,bij veroordeeling ons en bij de uitspraak de rechtbank zich zelve eert. Maar schande zal altijd zijn het deel van den klagenden getuige,pastoor Schets, als eenmaal de Eeuwige Rechter hem zal vragen: Hoe hebt gij het durven vermeten om bij het overvloeiende vat van uwe boosheden nog te voegen het roepen van Mijnen Naam bij het doen eener valsche getuigenis God wil den dood des zon daars niet, maar dat hij zich bekeere en leve". Na het getuigenverhoor eischte het O. M. één maand gevangenisstraf. Ce beklaagde hield een warm pleidooi voor zich zelf, waarin hij o. a. wees op de uitspraak door het Godsgericht, dat in het district Hulst gesproken heeft op 28 Juni en door de stem der bevolking, die de boete heeft betaald, waartoe hij was veroordeeld. Verder bestreed beklaagde het door hem uitgebrachte ambtsrapport door den burgemeester van Hulst. Bij zeide niet te hebben willen beleedigen, doch pastoor Schets te hebben willen waarschuwen voor het. gevaar, dat zijn ziel geheel ten onder zou gaan. Beklaagde vroeg ten slotte vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging subsidi air, dat de rechtbank bevele het onder zoek, dat hij bij zijn schrijven van 2 Juli 1910 aan den officier van justitie heeft gevraagd, en hetgeen betreft het instellen van een onderzoek of pastoor Schets in de eerste strafzaak al of niet meineedig is geweest. Een slachtoffer van een socialist die reeds nu wil gaan deelen schijnt zekere heer v. Keppel te Amsterdam. Deze toch adverteert heden in Het kolkBij het ver laten van „OnsHuis"te Hilversum is mijn fototoestel meegenomen. Wie verschaft mij inlichtingen P" De man die van Amsterdam naar Parijs en terug liep met een blok aan het been kwam Zondag te Amsterdam van Haarlem aan. Hij had hiermee eeu weddenschap van f300 gewonnen. Eee smakelijk. Vrijdagmorgen werd in de keuken van de Waalkazerne te Nü- megen by de bereiding van het ontbijt voor de manschappen een broodje open gesneden, waarin men een volwassen muis vond Nijm. Gt. In De Krim te Enschede heeft een 16-jarige knaap zijD 26-jarigen broeder met messteken in den arm en het djjbeen ernstig gewond. Te Glanerbrug werd Zaterdag de brigadier der marechaussee Vosmeer door iemand uit eene kort te voren uiteengejaagden troep bruiloftsgas ten, die opnieuw samenschool, met een naar hem geworpen stok zoodanig ge troffen, dat hem eenige tanden uit den mond vlogen en hij eenige verwonding aan de lippen bekwam. De dader bleef onbekend. Ook hadden dienzelfden dag daar twee 8 jarige schooljongens een hooggaande ruzie, waarbij de een den ander eene snede van 12 cM. lang in den arm toebracht. Een electricien op het terrein der gasfabriek te Den Haag was bezig herstellingen te verrich ten aan de electrische leiding in de kap van een kolenloods. Eensklaps v.'el hy. Bewusteloos van den grond opgenomen is de man in dien toestand overleden. Te Huisduinen zijn Zondagmiddag tv ee jongens bij het zwemmen verdron ken. Te Scheveningen zijn Zondag middag eveneens twee jongelui by het zwemmen verdronken. Een hunner was een 18-jarige Rotterdammer die aldaar gelogeerd was. De ander was zyn 21 jarige neef. Te Beek (L.) is Zondagavond bij het naar huis gaan een man door twee onbekenden overvallen en met mes steken gedood. Af en toe leveren berichten in de bladen de bewijzen hoe een slecht gat toch Papendrecht is. Thans meldt men weer 't volgende P. Brouwer, sedert kort te Papendrecht werkzaam op de werf der firma Van der Schuyt, wandelde met een meisje, met wie hij kennis heeft aangeknoopt, Zon dagavond te negen uur op den dijk. Plot seling werd hij, geheel onverwachts, door een tweetal hem onbekende personen besprongen. Dezen sloegen hem tegen den grond en trapten hem op een gemeene manier, terwijl hij niet in staat was zich te verdedigen. Toevallig surveilleerden de brigadier der marechaussee Marcusse en de marechaussee Snellen in de nabij heid. Toen ze het hulpgeroep van Brou wer hooiden, gingen ze daarop af en ver rasten de aanvallers. De marechaussees namen beiden mede naar het Gemeente huis, waar ze werden verhoord Ze beken den de mishandeling. De een zeide, wraak genomen te hebben op Brouwer, omdat deze aan een meisje kennis had, met wie hy vroeger uit was geweest. De ander zou hem bij de wraakoefening helpen. De slagen en trappen zijn zoodanig aange komen, dat Brouwer in de eerste dagen niet zal kunnen werken. Ds. G. Wisse te Kampen ging Vrij dag met zijn zoontje wandelen naar een water, drie kwartier buiten de stad. Om iets uit het water te halen, waar hij niet bij kon, stapte Ds. W. even in een aan den wal liggend schuitje hetwelk echter kantelde, waardoor Ds. W. voorover neer stortte in een zeer diepe kolk. Niemand was ter redding aanwezig. Door tegen woordigheid van geest, wist Ds. W. echter nog voor hij zonk den wal te grijpen, en zichzelf te redden. Nadeelige gevolgen bleven verder achterwege. Braml te Brussel. Omtrent den brand op het Tentoon stellingsterrein meldt men nader; wij ontleenen er een enkele bijzonderheid aan Er waren dien dag een Zondag 98000 kaarten van een halven frank voor entree uitgegeven. Er was braaf gekermisd. De Zondag was op allerlei wijze ontheiligd. Wy zeggen niet te veel, wanneer wij beweren dat ter verheerlijking Gods niets, ter aanbid ding en voeding van den mensch zeer veel was gedaan. Daar breekt in den laten avond de brand uiten in enkele minuten gaat een derde deel van al dat moois, waar aan drie jaar gewerkt is, met zijn kost baren inhoud, reddeloos in vlammen op en met haar een stuk nationaal ver nuft en internationale trots en zelfver heerlijking. Een gebeurtenis die voorde zooveelste maal den mensch komt her inneren dat hier op aarde geen schep sel groot is. De brand brak uit te 9 uur, boven de deur van den Belgischen voorgevel, die directen toegang verleende tot de Britsche sectie en binnen vijftig minu ten waren de Eelgische afdeelingen in de asch gelegd. Gelukkig was als regel aangenomen, dat na zes uur al de gebouwen ont ruimd werden, zoodat zich daar niemand anders bevond dan enkele oppassers. Onschatbare kostbaarheden en antiqui teiten in de Engelsche afdeeling zijn vernield, schilderijen, tapijten en meu belen, welwillend afgestaan door tal van liefhebbers. In het hoofdgebouw ligt een schat van juweelen onder smeulende ruïnes. Een zeer groot gedeelte der exposanten hadden, hunne inzendingen niet verze kerd. In de Belgische sectie bevonden zich groote hoeveelheden ontplofbare stoffen en chemicaliën, die herhaaldelijk met luiden knal ontploften en zoodoende de vlammen steeds hielpen aanwakkeren. Gelukkig konden de schilderijen van oude Belgische meesters, die tentoon gesteld waren op een van den vuurhaard nog al ver verwijderde galerij, nog tydig in veiligheid gebracht worden, maar de onschatbare gobelins uit de Fransche

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2