kuiste Berichten Hoofd voor do Chi. Bev, aarschool AANBESTEDING. Openbare Verkooping Afloop feröoopiiigas esz. Biusday 9 Augustus 1910, Opggbare Urlmpmtn flarïuberichieii. Marktprijzen ran Tarwe en Mee), Vertrokken en aangekomen Schepen. Advertentiën Te.koop bij inschrijving TE KOOP Uit de hand te koop W oonhuis, Op Zaterdag 6 Augustus 1910, aanbesteden Het bouwen van twee Woon huizen op het perceel sectie H no 795 te Hansweert. le. WEILAND, 2e. WEILAND, beurde veroorzaakte 'zulk een hevige pa niek, dat het de politie groote moeite kostte de orde te herstellen. Mevrouw Ginnett te Quebec, die me vrouw Crippen goed gekend heeft, heeft de kleinoodiën, die Crippen en juffrouw Le Neve bij zich hadden, als het eigendom van de verdwenen vrouw herkend. De hygiëne van het wandelen. Het onderstaande is door het Homoe- opathesche Maandblad overgenomen uit Leipziger pop Z. „Alles zou veel beter gaan, als de men- schen maar wat meer liepen", heeft eens een groot toerist gezegd. Dat is wel wat overdreven, maar toch ligt er veel waars in, vooral uit een gezondheids-oogpunt. De meest bekende autoriteiten op medisch gebied stemmen hierin met de zooge naamde natuurartsen overeen, dat zij aan voettochten een zeer groote hygiënische beteekenis toekennen. Door het wandelen wordt het natuurlijke weerstandsvermo gen van het lichaam tegen toekomstige ziekten en de geestkracht tevens, belang rijk verhoogd het is een der beste voor behoedmiddelen tegen ziekte. Daarvoor is het volstrekt niet noodig de toppen der Alpen te beklimmen. Hierbij tracht vaak de een den ander te overtreffen in het vol brengen van gevaarlijke en hoogst in spannende toeren, waarbij men de lichaamskracht overspant en het tegen deel bewerkt van hetgeen men wenscht. De moderne Alpensport is veelal ont aard in een ziekelijke lust om tochten te doen, waarover men later bluffen kan. Of door zulke Alpenbekiimmers veel van de natuur genoten wordt, valt zeer te betwijfelenals ze maar dezen of genen moeilijken bergtop hebben „be dwongen," is al hun verlangen bevre digd. Maar als men werkelijk voor zijn gezondheid op reis gaat en zich voor overdrijving hoedt, is juist het bergbe klimmen uit een gezondheidsoogpunt het beste wandelen, dat er is, beter nog dan het marcheeren op het vlakke land. Juist het telkens afwisselen van klim men en dalen brengt alle spieren van het lichaam in beweging, terwijl het loopen over een vlakte allicht wat een tonig wordt. Ook voor den geest is een matig bergbeklimmen het meest ver- frisschende en opwekkende. Telkens nieuwe vergezichten houden den wande laar bezig en onttrekken zijn gedachten aan de „zaak" of andere zorgen, die hij thuis heeft achtergelaten. Het meest ver sterkende voor lichaam en geest is dan ook wel een tocht door een middelge bergte, zooals: Taunus, Harz, Zwarte woud, Thüringen, meer nog dan een alpenklimpartij. Maar niet ieder kan zich de weelde van zulk een tochtje veroorloven, hij moet dichter bij huis blijven, daar zijn beurs de dure reis niet toelaat. Deze laat zich echter zijn voettoeren niet ont nemen. Wandelen en trekken door bosch en veld is ook gezond, al is het niet zóó heerlijk als bergbeklimmen. Wie een dag of veertien marcheert, door veld en wei, over duin en hei, al is de streek nog zoo saai en weinig biedend, hij verzamelt een schat van kracht voor 't heele jaar, nieuwe frischheid voor den geest, nieuwe sterkte voor de zenuwen en hij heeft voor zijn gezondheid heel wat meer gedaan, dan de rijke wereld- ling, die een maand lang in een luxe badplaats een doelloos en lui leven leidt. De voornaamste factor bij voettochten is het voortdurend verkeeren in de frissche buitenlucht. De longen, die thuis, vooral 's winters, dikwijls genoeg lucht van zeer twijfelachtige samenstelling inademen, worden nu verzadigd met zuurstofrijke spijze. Maar hierbij komt nog iets, een stedeling,die zich zelden of nooit lichame lijk behoeft in te spannen, ademt ge woonlijk slechts zeer ondiep. Hij neemt bij elke ademhaling slechts een klein gedeelte van de lucht op, die zijn longen kunnen bevatten, zoodat in een deel hier van de oude, bedorven lucht blijft hangen. Daardoor ontvangen de roode bloed lichaampjes te weinig van hun voedsel de zuurstof, zoodat de stofwisseling vermindert, maar tevens schrompelen de longblaasjes, vooral aan de longtoppen, langzamerhand in, daar ze niet gebruikt worden. Ze verliezen hun weerstandsver mogen en vormen een goeden voedings bodem voor micio-organismen, die be kende, hevige ziekten veroorzaken, als longontsteking, tering en andere, r'aarom begint ook een longtering bijna altijd in de longtoppen, de uiteinden der long, waar de longblaasjes door het niet- gebiuiken verschrompeld zijn. Het beste wat men hier tegen doen kan is diep ademhalen en dit diepe ademhalen brengt men bij marcheeren, en vooral bij bergbe stijgingen onbewust in toepassing. Zoo ineens kan men langen tijd in onbruik geraakte longtoppen niet weer in werking zetten. Dat moet langzamerhand gaan. Men stelle zich de long voor als een droge spons, waarvan een gedeelte met lijm is aaneengekleefd. Brengt men zulk een spons in water, dan zuigt zij dit snel op, maar het aaneengekleefde deel doet dit niet, slechts langzaam lost de lijm zich op en kan het water binnendringen. Zoo is het ook met de long. Bij het gewone dage- lijksche ademhalen vullen zich telkens weer dezelfde blaasjes met lucht, terwijl de andere werkeloos blijven. Gaat men nu dieper ademen, dan nemen de aaneenge kleefde longblaasjes het een na het ander, lucht op, zoodat telkens een grooter deel van de long gaat ademen. Men bemerkt dit op den tocht dan ook zeer goed. Den eersten dag lijden kantoor- en huismen- schen aan luchtgebrek. Zij moeten tel kens eens diep ademhalen, hun borst lijkt hun te eng. Dit komt doordat ze bij het wandelen meer zuurstof dan anders noo dig hebben, en hun gebrekkige long nog niet voldoende lucht kan opnemen. Maar met den dag wordt dit beterde long schijnt steeds ruimer te worden, de borst steeds vrijer. Daarom is eenige weken toeren de beste longen-gymnastiek, die er is en het beste wapen tegen aandoenin gen van dit orgaan. Maar naast de long trekt ook het hart, dit uiterst gewichtige orgaan, veel nut uit voettochten. Met de hartspier gaat het al evenzoo als met alle andere spie ren van het lichaamhoe meer arbeid ze verrichten hoe sterker ze worden. Men kan echter b.v. armspieren niet plotseling sterk maken door zware halter-oefenin- gen. Hiervoor is noodig langdurig en dagelijks werken met deze spieren, waar bij men steeds zwaardere gewichten of halters gebruiken kan zoo gaat het ook met de hartspier bij het wandelen. Toe risten met een „zwak hart" lijden in den eersten tijd, vooral bij het bestijgen van bergen, vaak aan hartkloppingen, die ontstaan door overspanning van het hart. Men doet dan verstandig, even te rusten, tot de hartklopping over is. Maar lang zamerhand blijkt het, dat men grootere tochten doen kan, hoogere en steilere bergen kan beklimmen. Het hart wordt gaandeweg sterker en meer geoefend. Iemand met een zwak hart, dat dus onvoldoende „pompt- ljjdt vaak aan bloed- stuwing in de aderen. Hiervan zijn ont stekingen, aambeien, spataderen, water zucht enz. het gevolg. Zooals het water van een beek, als men de afvloeiing be lemmert, zich verspreidt over de velden en landerijen, zoo dringt ook het bloed, als het in de aderen wordt gestuwd, in de aangrenzende weefsels en lichaams holten. Indien nu het hart door een voet- toer versterkt wordt, begint het sterker te pompen en te zuigen, zoodat het zelfs de in de weefsels uitgetreden vloeistof weer vermag op te zuigen. Een steun ondervindt het hart hierbij nog in het sterke zweeten, dat bij het marcheeren en klimmen gewoonlijk optreedt en door de verhoogde nierwerking, waarbij het lichaam vanzelf veel overtollig water kwijt raakt. Yoor iemand met een zwak hart, als hij geen bepaald hartgebrek heeft, is dan ook een lange, matige voet tocht het beste middel. Daarom met den ransel op den rug de vrije natuur in, de eeuwige eD nooit verdrogende bron van gezondheid voor lichaam en geest. Dat verwekt nieuwe levenskracht en levensvreugd Te Durlaeh bij Karlsruhe hebben zes onverschrokken leden van een zang- vereeniging in een kooi met zes leeu wen eenige liedereh gezongen en een flesch Moezel leeggedronken. Bij blik semlicht lieten zij zich midden onder de uitvoering kieken. üit Genève wordt gemeld, dat het lijk van koningin Hortense, de moeder van Napoleon III, uit de tombe in de kapel bij het kasteel Arenberg, in het kanton A argau verdwenen is. De Konin gin was daar 73 jaar geleden begraven en boven de tombe was een opschrift in letters van goud aangebracht. Dit opschrift is tien jaar geleden gestolen. Men vermoedt, dat toen ook het lijk ge roofd is. Generaal Estrada, de Nicaragu- aansche opstandelingenleider, rukt op Managua aan. President Madriz moet de wijk genomen hebben. Amerikaansche kranten deelen, tot bevrediging van de belangstelling van hunne lezers, bijzonderheden mede over de whisky-baden van den petrole- umkoning Rockefeller. Rockefeller ge bruikt voor zijn bad eiken dag ruim i liter whisky. Zijn knecht wrijft hem met de grog een half uur lang in, op dezelfde wijze als waarop men in een Turksch bad behandeld wordt. Rocke feller rust dan uit en gebruikt een ont bijt van ham en eieren. Uit het geheele land krijgt Rockefeller aanbiedingen van whisky-branders, die hun stooksel om niet beschikbaar stellen, fndien hij er zijn lichaam wil indompelen. Met kisten tegelijk wordt de drank naar zijn buitenverblijf gezonden. De dokters be weren, dat zij Rgcktfeller met de whis ky-baden weer jeugdig en krachtig zul len maken Te Borken, in Westfalen, is plotse ling het oude bouwvallige raadhuis in den nacht op Zondag met een geweldig lawaai ingevallen. Eenige weken geleden was men met het sloopen van het ge bouw begonnen, omdat het groote scheu ren vertoonde. Óp last van de regeering was het werk echter voorhands weer gestaakt, omdat zij meende, dat het ge bouw kunstwaarde bezat. De burgerij verlangde echter, dat het gesloopt zou worden, daar zij vond, dat het gebouw geenerlei historische of architectonische waarde had. Het is nu gebleken, dat kwaadwillige handen verscheidene pila ren omvergehaald en zoodoende gemaakt hebben, dat het moest invallen. Zaterdag 6 Au Hcedekenskerke, bij Gelck d >u? PiUar 2 rur wor A. Mol 3 pereeelen r-gOüb'*-".:- r-. Klooster ssacde, hotel Veibist door io'. ruiaoleiji 2 uar, rn 23 Juli bij io- s;e' de hofstede ia Kruispolder vaa de Weezen v. L'ofeE, groo' 48 Heet. Dinsdag 9 Aug. Goes, door not. Pilsar 3 uur in de PZns wellanden in 'a Heer-Abtskerke. At n e ra u i d e ri half 2 bij Kramer 4 wo ubuizen Langstraat B 13, Markt B 114, Roomsche strast A 39 en 40. Daa n» asn B 108 menbeler. Woensdag 10 Auj; Grijpskerke, bij wijlen wed. Jo\ Poppe door not. Hosang 2 uur 7oldvruchten. Ka po 11e, 2 uur bij Hanso?. door rot. Piiaar 1,5170, 1,7330 H weiland ea 1,1570 H. wiaschenbosch. De Maatsch. tot Expl. van Staats spoorwegen zal Woensdag 10 Augusstus a. s. een pleziertrein laten loopen van Ylissingen, Middelburg, Goes, Bergen-op- Zoom en tusschengelegen station naar Brussel. Vertrek uit Goes 's morgens om ongeveer half zeven. Vertrek dien- zelfden avond uit Brussel omstreeks 9 uur. Men raadplege de aanplakbiljetten of vrage inlichtingen bij den stationchef, waar plaatskaarten zijn te verkrijgen tot en met Dinsdag 9 Augustus. Ylissingen. Prins Ohristiaan vanHol- stein is hier per dagboot aangekomen en terstond per sneltrein doorgereisd. Haarlem. Aan de centrale werkplaats van de Hollandsche Spoor is een 54-jarige werkman van een hoogte van 7 meter ge vallen. Hij was onmiddellijk dood. Londen. De Daily Chronicle verneemt van een berichtgever die het van Dew zeiven had, dat reeds Maandag Crippen tegen hem en 3 andere politiebeambten bekend heeft den moord op zijn vrouw, het in stukken snijden van haar lijk, en het verbergen van de stukken in den grond onder den kelder zijner woning. Maar ik ben toch geen moordenaar, voegde hij er bij. San Sebastian, 4 Aug. Na een storm achtige discussie besloot de gemeenteraad aan de regeering te verzoeken de mon- sterbetooging door de Katholieken tegen 7 September georganiseerd te verbieden. Madrid. De regeering heeft bovenbe doelde betooging der R. C. verboden. B IT R G ER LÏJKÏ STAND. Over de maand Juli. KAPELLE. Getrouwd: 8, Johan- nis van Dalen, 2ó jr., jm. te Kloetinge en Catharina Dorrepaal, 20 jr.. jd. Geboren: 2, Cornelia Pieternellad. v. Hendrik Karei Kramer e. v. Maatje Sandee; 7, Marinus z. v. Hendrik Cornells Naussen e. v. Cornelia Minnaar Adriana d. v. Dirk Smallegange e. v. Neeltje van Zweden; 10, Willem Ja cob z. v. Jacob Welleman e. v. Pieter nella KlapCornelis z. v. Cornelis van de Schraaf e. v. Maria Nortier Marinus z. v. Adriaan de Schipper e. v. Cornelia Ossewaarde23, Neeltje Ja- comina d. v. Leendert Wouter Schipper e. v. Maatje van Yelzen24, Rein z. v. Evert Jan Vos e. v. Cornelia Saaman 29 Izaak Hendrik z. v. Adriaan Janus Kole e. v. Maatje de Jonge. Overleden: 1, Catharina Moelker, wed. van Johannis van Willegen 17, Petronella Leonarda van der Scheer te Axel, wed. van Anthony Johannes Meer burg Snarenberg; 30, Izaak Hendrik Kole, 1 dag. WOLFAARTSDIJK. Getrouwd: Cornelis Verschuure, 25 j. jm. en Jacomi na Maria Buteijn, 22 j. jd. Geboren: 8, Hendrik, z. v. Hendrik Minnaar en Maria Oudkerk7, Jacoba Cornelia, d. v. Johannes de Jonge en Teuntje Zoeter16, Geertruida Cor nelia, d. v. Roeland Keukelaar en Adriana Paulina Matthijsse18, Pieternella, d. v. David Nicolaas- Berkeveld en Corne lia de Ruiter; 2', Adriana Sara, d. v. Gerard de Jager en Janna van Gilst-■ 25, Pieternella Maria d. v. Pieter Schrier en Cathalina Cornelia Tazelaar; 26 .'an z. v. Philippus Janus Verhage en Su zanna Geleedst29 Francois z. v. Johan nes Lindenbergh en Maria Kole. Overleden: 14, Nicolaas Adriaan 5 weken z. v. Jacobus Frengois van Wel en Geertruida Maria Vleugel; 18, Pieter nella Janse 83 j., weduwe van Jacobus Zuurveld 25, Dirk Adriaan z. v. Leen dert Cornelis Lucas en Leentje Cornelia den Engelse; - 27, Cornelia Jacobad. v. Laurus Thomas Hubrechtse en Adriana Snoep. Heinkenszand. Uitslag besteding van het bouwen van een woonhuis met bij- behoorende werken op de hofstede „de Kouse". InschrijversJ. v. d. Poel, 's-Heer Arendskerke, f 6212Chr. Minderhoud, Nieuwdorp, f5982; A. Hubregtse, Hein kenszand, f562 J. Dekker, id,f5579; A. M. Kuiper, id., f5495; D. van Maris, Kapelle, f 5243J. de Mol, Heinkenszand, f5224; M. Allewijn, Waarde, f5188. Vlissingen. Door not. Yethaecke zijn publiek geveildlo. en 2o. een huis en tuin Palingstraat 127 cA. en een tuin 227 ei. Kalkhokstraat- Hoogste inschr. J. Loois f 4587 en f 619. Kooper perceel 2 f919 H. J. Luidwieler. Niet toegewe zen. 8o. een tuin Lange Zelke 45 cAJ Hoogste inschrijver J. L. Belderok f 396. Kooper A. Provoost f510. 4o, 5o, 6o. huizen Pijkstraatniet toegewezen. Foo- pers P. Kieviets f 625 H. H. F. Fastenau f 535 en J. F. de Nooijer f 276. Nisse. Gisteren werden door not. Neervoort publiek verkocht vruchten te velde van verschillende eigenaars voor de volgende prijzen: \oor Johs. Kloos terman Tarwe f 103 f122; Haver f 65 per gemetA ardappels (bonte) voor 44, 42, 41 per roede; voor P. Zuidweg Haver f72, f74; Tarwe f123 f122 per gemet; voor Jac. Kloosterman Aar dappels (eigenheimers) 56 cent per roe le; voor G. de Back Aardappels (bonte) 48 cent de roedevoor C. Wattel Haver f86 per gemet-. Aardappels (bonte 42 cent) eigenheimers 50 cent de roede voor C. Hoebeke bruine boonen f93 per gemet; Aardappels (bonte) 34 cent de roedevoor Jan van der Hiele bruine boonen f103 per gemet en Aardappels (eigenheimers) 56 cent per roede. Er werden hooge prijzen besteed. MIDDELBURG, 4 Aug. 1910. Tarwe in flauwe stemming, onveran derd. Nieuw Koolzaad en Kar weizaad als noteering. Een paar monsters Kroon- erwten werden om het nieuwtje als noteering genomen. Men besteedde voorjarige tarwe f a f nieuwe tarwe f 7,a f 7 50 per H.L nieuwe rogge f af nieuwe zomergerst f af,— haver f af,paardeboonen f af, tuiaboocen f af,witteboones gelezen fa fbruine boonec ronde f a f idem lange f a f kroonerwten nieuwe f 15,— f 16,koolzaadf7,af 11,karwei- zaad f 13,a f 14,— per 50 K.G. Waar 't niet bij staat is de prijs per H.L. Opgaaf van de Marktzetting der Ver- eenlging >Emos" en de //Landbouw". Boter f 0,73 4 f 0,75 per kilo. Voor particulieren f 0.79. Eieren f 4,10 per 100 stuks. Yoor particulieren f4 50. Veiling eieren. Op de veiling weren kipeieren, 1 4.60 a f 4.80. Eendeneieren f 5. a f Ganzeneieren f a f Kalkoen- eieren f —af Kieviteieren f Woensdag 3 Augustus. ANTWERPEN. Tarwe stil. PARIJS. Tarwe kalm. Per Aug. 26.70 a 26 65 fr. betaald. BERLIJN. Granen. Tarwe was aanvanke lijk flauw in navolging van Amerika, waarvan de offerten meerendeels sterk verlaagd waren, verder op groot aagbod uit Roemenië, waarbij nog overvloedig aanbod uit het binnenland kwam. Tot de verlaagde prijzen vertoonde zich echter goede vraag voor dekking, ook werd ei veel tegen exportzaken gekocht, zoodat de aanvankelijke daling ingehaald werd. Rogge was van begin af aan goed prijshoudend en steeg nog boven den stand van gisteren, daar levendige kooplust naar de kust hier dekkin gen uitlokte en de provincie aankoopen deed uitvoeren, tendeele wel in verband met slechte resultaten bij het dorschen. Haver ruim aan geboden t n billijker. Kooplust gering. Op leve ring flauw. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. 192.75 191.50 193-25 I94.25 193-— I94.3O BUDA PEST. Tarwe vast. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende vast en 3/8 c. hooger, fluctueerde ver der om dezelfde redenen als te Chicago en sloot vast. Loco prijshoudend. 3 Aug. 2 Aug. I Aug. 30 Juli Voorjaars No. 1 Northern 1243/< l263/4 13OV4 Roode Winter 107% 107s/4 io81/4 109V4 Aug. Sept. Dec. Mel 3 Aug. 1O7V2 I097/s 2 io63/4 io93/8 l io77/8 llox/4 30 Jul! io83/8 1101/4 CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende vast en 3/4 c. hooger, steeg verder naar aanleiding van betere telegrammen, op aan koopen door haussiers en baissiers, tengevolge van oogstberichten uit Frankrijk, doordien er weinig aanbod was en in verband mat de vaste stemming voor tarwe te Winnipeg en Minnea polis. Realisatiën en betere oogstberichten uit Nooid-Dakota lokten een daling uit, maar de markt liep andermaal hooger wegens goede loco-vraag e 1 op berichten over toenemende exportvraag te Winnipeg. De markt sloot vast. Aug. Sept. Dec. Mei. 3 Aug. ioX3/4 1041/3 io8i/2 2 100 3/4 1031/3 i07i/4 1 io2i/2 1041/2 io81/4 30 Juli i03i/4 1041/2 i08i/4 Vertrokken: 31 Juli van Montreal het ss. Zaandijk naar Rotterdam 1 Aug. van Sabaner het ss. Koning Willem III van Java naar Amsterdam; van Padang het ss. Nias van Batavia naar Amster dam 2 Aug. van Southampton het ss. Derfflinger van Rotterdam naar Oost- Azië3 Aug. van La Falice het ss. Timor van Amsterdam naar Java4 Aug. van Genua het ss. Vondel van Amsterdam naar Java. Aangekomen: 2 Aug. te Marseille het ss. Armond Behic met de Fransche mails van Japan4 Aug. te Amstei- dam het ss. Eemland van Brazilië. Gepasseerd: 3 Aug. Point de Galle het ss. Java van Amsterdam naar Java Kaap Spartel het ss. Goentoer van Java naur RotterdamGibraltar het ss. Bogor van Java naar Rotterdam. Telegrafisch Weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 4 Aug. medegedeeld door, het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769,8 te Horta laagste stand 749,8 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 5 Aug. Veranderlijke, later zwakke tot matige Zuid-Westelijke wind, aanvankelijk nog onweerachtig, later gedeeltelijk bewolkte lucht, weinig verandering van tempera tuur. Tot het plaatsen van Advertentiën niet afkomstig uit Zeeland, betref fende Handel en Nijverheid, is gerechtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam *m* De Heer en Mevrouw BOASSON Koopmans geven kennis van de geboorte van een Zoon. Middelburg, 3 Aug. 1910. Pe Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente te Kortgene, vraagt tegen 1 Pep a.s. een aldaar, van Gereformeerde beginselen. Salaris nader te bepalen. Stukken franco in te zenden vóór 20 Augustus aan den Voorzitter van den Kerkeraad Ds. L. G. BOLKE3TEIN. 1 gemet 25 roeden zaaiensveld Hs ver, bij F. WIELEMAK JR Az., Koudekerke. een Malfvaars? rekening half Augustus, bij M. W. VAN DER LINDE, R i 11 h e ra. eeu pas nieuwgebouwd met SCHUUR en ERF. Dadelijk te aanvaarden. Een gedeelte der k opsom kan nis lste Hyp >theek er op geves igd blijven. A dies TH. DE KAM Jr.., Kamper land. Ei.li HEELE S3ÖODSOL een „Halve Gulden". MAAS JUNIOR - Middelburg. des namiddags 3 uur, zal do heer S. A. DE VISSER te Hansweert, in de her berg van den heer A. B. Modde aldaar Het bestek en teekening is verkrijg baar a fl.10 bij de ondergeteekenden die tevens inlichtingen verstrekken. J. J. en A. LE CLERCQ, Arch. Kruiningen. OP des namiddags te 3 uur te Goes, in da Prins van Oranj°, ten overstaan van Notaris 1ILAAB, van in de gemeente 's Heer Abtskerke, nabij den Oostweg, kadaster sectie B nr. 55 groot 78 A. 40 cA. In pacht bij L. Oosthoek tot 25 No vember a. s. Grondbelasting f 3,08. Dijkgeschot 9,41. in de gemeente 's Heer Abtskerkeonder Sinoutskerke, kadaster sectie E li. 288, 299, 290 en 441 samen groot 2 H.A. 25 A. 65 cA. In pacht bij C. Knuijt tot 25 Novem ber 1913. Grondbelasting f 7,07, Dijkgeschot 27,08.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 3