TMEMASTH/AA-En M.LE-BORST-WO tOnOAAMDOEMIMttM PRU4PER FLACON: tftU- f2.. tnfS.t Land-, Tuinbouw enz. Êamengrie Berichte i Fabrikantenvereniging en vertegen woordigeis der arbeiders-organisaties. Zij duurde drie uur. Gelijk te verwach ten was, leidde ze niet tot een definitief resultaat, waar slechts eene bespreking der grieven plaats vond. Nader antwoord daaromtrent zal dezer dagen schriftelijk door het comité der Fabrikantenvereni ging aan de arbeiders organisaties wor den meegedeeld. Te Baarn is by een fietstochtje Prins Hendrik gevallen en heeft hy zijn sleutelbeen gebroken. De reis naar Brus sel is uitgesteld. UIT DE PROVINCIE. Bij ministerieele beschikking van 1 Aug. is de heer W. E. Sluiter, eervol ontslagen directeui van het huis van bewaring te Middelburg, met ingang van ld dezer, benoemd tot adjunct-directeur der strafgevangenis te Zutphen. Biezelinge. Een rijtrig waarin vier personen uit Nieuwland, reed den zoo- genaamden „Breeden weg" in. Toen de voerman merkte, dat hij een verkeerden weg had ingeslagen, zou hij omkeeien, met het treurig gevolg, dat het rijtuig omsloeg en één der inzittenden met haar arm in een verbrijzeld ruit viel, waardoor een erge wond ontstond zoodat het been zichtbaar was. Nadat het rijtuig weer overeind was, werd naar dr. Kolflf van Kruiningen gereden, die de wond heeft verbonden, waarna de terugreis werd aanvaard. Tor Neuzen. Zekere P. P. van G. wist Maandag in connectie te komen met eenige matrozen van het stoomschip „Helena" en bracht by hen aan boord den nacht door. Door gestommel werd een der macrozen gewekt en bij onder zoek bleek hem, dat Van G. vertrokken was, doch tevens, dat zijne portemon- naie was verdwenen, wat ook het geval was met die van een andere matroos. Terstond werd aangifte gedaan bij de politie, die een onderzoek instelde en een groot deel van het vermiste geld op van G. terugvond, tegen wien proces verbaal is opgemaakt. Vliss. Crt. Schore In de raadsvergadering van Woensdag waren afwezig de heeren W. Rijn en W. in 't Anker.Oe notulen worden gelezen en na eene kleine opmerking van de heeren W. Sterk en Verhaagen onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukkendrie reclames hoofdelijken omslag en een verzoek ont heffing schoolgeld. De gemeente rekening 1909 wordt den raad aangeboden,waaruit blijkt dat f 24.17 meer was ontvangen dan geraamd en meer uitgegeven dan geraamd f 20,43. De ontvangsten wezen aan de som f 10684,44 de uitgaven f 10615,075, goed slot f69.365. Een commissie bestaande uit de heeren W. in 't Anker, M. Karelse en W. Sterk werd aangewezen om de rekening na te zien en daarvan rapport uit te brengen in een volgende vergadering. De voorzitter deelt mede dat den heer F ominicus 3 weken verlof is verleend en door B.en W. is benoemd als waarnemend secretaris dhr Stevense, gem.-ontvanger. Spr. wenscht dhr Stevense de voorge schreven eeden te doen afleggen in deze vergadering. De heer Verhaagen vraagt of de gem.- ontvanger reeds vergunning van Gedep. Staten heeft gekregen om zijn ambt tege lijk met het ambt van secretaris te mogen waarnemen. De voorzitter zegt dat de ontvanger wel vergunning heeft gevraagd doch nog niet verkregen. De heer Verhaagen stelt hierop voor dan nog niet tot beëediging over te gaan. Nadat enkele leden ook hun meening hadden gezegd en de voorzitter het voor stel van B. en Whad verdedigd, werd be sloten niet tot beëediging over te gaan voor en al eer de goedkeuring van Gedep. Staten was verkregen. De reclames H. O. van dhrn. C. Gle- rum, J. v. Koeveringe en A. Zoeteweij z. werden in besloten vergadering be handeld. Na heropening werd medegedeeld, dat alle aanslagen waren gehandhaafd. Dhr Karelse werd f 3,60 ontheffing van schoolgeld verleend, wegens het ver laten der school van een zijner kinderen. Alhoewel niet op de agenda voorko mende wenscht de voorzitter een voor stel van B. en W. nog te behandelen nl. om een klinkerpad te leggen van af de hofstede van O. Boonman tot de openbare begraafplaats. Dhr Sterk vraagt hoe breed het pad moet worden en of het niet beter was reeds te beginnen bij W. Ryn. L»hr Verhaagen zag ook liever van af W. Rijn het pad aangelegd. Dhr h'arelse achtte het niet noodig, aangezien dat gedeelte grindweg van af Boonman tot de begraafplaats toch ge teerd zal worden. De voorzitter zegt: van dat teeren komt niets, dat is te duur. Dhr Verhaagen vroeg of geen gedeelte van de kil van de Vaate kon verhard worden, liefst met keien. Oude keien zijn daar voldoende voor, die vermoede- lyk wel voor f25 per 1000 stuks kun nen verkregen worden. Verder zegt spreker dat hij B. en W. met het leggen van 'tpad in overwe ging geeft hiertoe niet over te gaan voor de bouw der nieuwe huizen klaar is. Dit is ook de bedoeling van B. en W. zegt de voorzitter. Dhr. Sterk vraagt betere afvoer van hemelwater voor de woning van dhr. A. Stevense. Her voorstel V erhaagen om de kil der vaatte te bekeien wordt aangehouden tot eene volgende vergadering en evenzoo het verzoek van dhr Sterk, wat betreft afvoer water. Dhr Verhaagen vraag't naar verslag toestand gemeente over 1909hij had dit gaarne ter inzage gehad. De voorzitter zegt dat dit reeds behan deld is en men daar niet meer op terug kon komen. Daarna sluiting. Kattendyke. In de gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering werd in de begrooting van het armbestuur een kleine wijziging gebracht. De gemeente begroo ting, in uitgaaf en aan inkomsten f 10722 02 aanwijzend, werd voorloopig goedgekeurd. Tot de onderwijzers, belast met het herhalingsonderwijs werden be noemd Voor Wilhelminadorp de heeren F. Maijs en C. S. Kriense Lokker. Voor Kattendijke de heeren A. Arnoldi en I. J. E. Feleus. Een opgave van zetters waar uit de Commissrris der Koningin zijne benoeming moet doen, werd als volgt vastgesteldr'e heeren G. M. Timmer man (aftr.), L. Oom, Joh. van Kleunen en M. v. d. Weele. Goesche Crt. Tholen. Woensdagavond omstreeks 9 uur, vervoegde zich Jten huize van onzen Burgemeester den heer M. G. van Stapele op het onverwachts de (sinds Maandag) ontslagen gemeente veldwachter Jac. kaan. Na door de oudste dochter van den Burgemeester te zijn binnengelaten, ontstond er een korte woordenwisseling waarop voornoemde Kaan (men vermoedt een scheermes) nam en den Burgemee ster een diepe snede gaf, dwars van de kin naar din hals toe. Op dit gezicht ontstelde de oudste dochter zoodanig, dat ze onmiddellijk de ruiten van het vertrek aan de straatzijde indrukte en om bijstand riep. Onmiddellijk trok de aanvaller de straat op en ver dween in het duister. Grooter conster natie kon men in onze Gemeente moeilijk denken. De politie werd onmiddellijk bij eenverzameld, en toog met revolver en karbijn op onderzoek, den vluchteling na, die zich bij het duister langs een omweg naar zijn woning, begaven had, zooals dra bleek. Men vermoedt dat hij het mes in de haven geworpen heeft, tot heden is het niet gevonden. Na lang te hebben beraadslaagd hoe den man het best in handen te krijgen, begaf de brigade-commandant Van Loon zich in zijn woning, en vond hem aan tafel zitten. Meerdere politie en burgers vulden de woning, totdat op een gegeven oogenblik Kaan zich naar den zolder wenschte te begeven, en dit was juist het sein om toe te tasten. Terwijl hij zich op de trap wenschte te begeven, pakte de koetsier M. V. d. Berg, hem van achteren aan, waarop na eenige stompen en slagen wederzijds, het gelukte hem buiten zijn woning te dringen, en hem over te brengen naar het arrestantenhok vlak bij zijn woning, waar hij heden nacht onder strenge bewaking is ge bleven. De justitie uit Middelburg was heden te dezer plaatse tot onderzoek. Fe toe stand van den Burgemeester is bevre digend. Door 2 doctoren hier ter plaatse aan wezig werd dadelijk de wonde verbonden. De strot is gelukkig niet geraakt, zoodat er alle hoop is op herstel. De bevolking verkeerde gisterenavond en heden nog in erg zenuwachtige en opgewonden stemming, en toont alle medelijden met onzen bejaarden en hoog geachten Burgervader, die op zijn verge vorderden leeftijd, haast door de handen eenszou gevallen zijn. Visscherij en op de Schelde en Zeeuwsche stroomen. Uit het dezer dagen in druk versche nen verslag omtrent den toestand van bovengenoemde visscherijen over 1910 blijkt dat de visscherij dat jaar over het algemeen zeer matige resultaten heeft opgeleverd, maar dat de oesterkweekers datzelfde jaar kunnen begroeten als 't gloren van een nieuwen dageraad. In geen jaren is hun afzet zoo groot ge weest als in het najaar van 909. Daar enboven kan men door de instelling van controleurs dit jaar voor het eerst met vrij groote zekerheid een opgove doen van het aantal der verzonden oesters. Daaruit blijkt dat er 75,000 oesteis zon der en 3,644,54') met certificaat verzon den zijn. De verpachtingen van percee- len 1-5 Juli te Zierikzee en 14 Decem ber te Bergen op Zoom gehouden brach ten f398,883 44 op tegen f 352,448,60 in het jaar 1908. Het bacteriologisch onder zoek door den heer J. A. Heijman in het laboratorium te Bergen op Zoom werd geregeld voortgezet en gold in 1909 voornamelijk de oesterputten te Tholen en Yerseke. Dat meer en meer het groot belang per door het vissche rij bestuur uitgegeven certificaten vau onbesmetheid zoowel door koopers als verkoopers van oesters wordt ingezien bewijst de toename dier certificaten in 909 en wel van 58,660 in 1908 tot 76,580 in 1909. De voortdurende jacnt op zeehonden doet hun getal op de Schelde in de Zeeuwsche stroomen ge regeld verminderen, zoodat kudden van 80 tot 100 stuks niet meer voorkomen. a^De vaartuigen die met consent ver schillende takken van visscherij uitoe fenen, daalden in 19 9 van 890 tot 862. Philippine. In de laatste acht dagen werden van hier per spoor naar België en Frankrijk gezonden 2915 balen mos selen tegen 5 a 6'/a frank per baal van 90 kilogram, naar kwaliteit. Wegens den grooten aanvoer bleven enkele balen on verkocht. Brussel vraagt met het oog cp de tentoonstelling buitengewoon veel Zeeuwsche mosselen. Aan de haven werden door Nederlandsche en Belgische venters opgekocht 8')0 ton mosselen tegen 2'/2 tot 8 francs per ton van 69 kilogram. Ongeveer 500 ton /eeuwsch mosselzaad werden verhandeld tegen f L40 k f 1.60 per ton. E"n paar partij tjes broed uit de Zuiderzee brachten f 0.90 per ton op.'Garnalen golden f2.75 f2.90 per mand. De verzending naur het buitenland was gering. RECLAMES. 1 MET;CEhlQE-AMDDEl. Verkrijgbaar bij <le bekende verkoopers en de moeste Drogisten en Apotheker". Centrarl-Depo L. I. AKKER, ROTTERDAM. ■S Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudemirdum, N.Warmolts te Hazerswoude; - te Nijega, H. H. Kolk- meijer, cand. te Soest; te Haulerwijk, H. W. te Winkel, cand. te Scheveningen. te Polsbroek L. v. Mastright te Bar- neveld. Bedankt voor Nieuw Dordrecht door .4C. 1 eendertz te Coevorden. Domburg De Engelsche godsdienst oefeningen,die sedert verleden jaar tijdens het badseizoen alhier gehouden werden, zullen D.V. den volgenden Zondag ten half 11 ure weer aanvangen ten huize van den burgemeester, villa „Nehalennia". Alsdan hoopt als voorganger op te treden Rev. A. Wellesley Frater, M. A., van Kortrijk. Rilland. Door het kiescollege werd tot diaken benoemd dhr. J. J. Goeree Az. Fe heer C. Leijs, die de vorige week als zoodanig was benoemd, had voor deze benoeming bedankt. Geref. Gemeenten. Beroepen te Grand-Rapids (Mich. N. A.), ds A. Janse te Ter Neuzen.. Door den gemeenteraad van Veere is benoemd tot onderwijzeres aan de open bare lagere school aldaar mej. J. C. de Jonge te Stavenisse. M. C. Krabbendyke Geslaagd voor het nota riaat le gedeelte de heer W. P. Kakebeeke, geboren alhier. Goesche Crt. - - Te 's Gravenhage zijn geslaagd voor Engelsch akte A middelbaar ondei wijs de heer A. S. P. Reijne, van Vlissingen, en voor akte Fransch lager onderwijs mej. B. van Oostveen, van Middelburg. Bij kon. besluit is aan K. J. Raze- lius eervol ontslag verleend als arrondis- sements-schoolopziener te Haarlem. Rilland. Geslaagd voor het einddiplo ma der R. H. B. S. met vijfjarigen cur- dhr. B. M. blok, alhier woonachtig, leer ling der R. H. B. S. te Bergen og Zoom. In het Maandblad van hetNederlandsch Zendelinggenootschap was al herhaalde malen door zendeling Kruijt, Hofman en anderen over Papal. Woentegespro ken, den invloedryken heiden die jaren lang 't Evangelie versmaadde, allengs nader gebracht, telkens weer terugtrad, en, schoon overtuigd in de ziel, zijn oude handwerk van wrok en twist en oorlogen en koppensnellen maar niet kon of wilde laten varen. Tot eindelijk onder de pre diking van zendeling Hofman over Za cheus, in Juli 1909 de Heere dezen ge weldigen man onwederstandelijk aan greep en tot de onberouwelijke keuze bracht. Het merkwaardige leven van dezen eens zoo geweldigen man wordt door zendeling A. C. Kruijt geteekend in een werkje dat slechts 15 cent kost en in den boekhandel of bij dhr. J. W. Roskes, Rotterdam, is te bekomen Het jongste no. van 't Maandblad bevat 't portret van zendeling Hofman en vrouw, en pleegkinderen en helpers, en op don hoek Papa I Woente. Met belang stelling zagen wij deze photo. Maar nu 1 krygt men in evengenoemd boekje het po' tret van Papa I Woente, duidelijk en veel grooter, te zien. Wie in de zending belangstelt, zal boekje en photo met ge noegen ontvangen, en Ood danken voor de toebrenging van zoovele arme Hei denen als dit echtpaar uit den Pebato stam van Wojo makoeni op Nieuw Guinea. Naar men uit Oostelyk Zeeuwsch Vlaandeien schrijft heeft't vlas door den aanhoudenden regen veel geleden. Het is zwart geworden en de draad is in meer dere of mindere mate gestikt, lo waarde van het artikel is daardoor veel gedaald. Ook het koolzaad heeft veel geleden. Van sonmmige velden is een deel van het zaad door den regen uitgeslagen en verloren. Ook de kwaliteit van het gedorschte zaad is door de vochtigheid aanzienlijk ver minderd. Komkommertijd. Men schrijft uit Urk In den nacht van Vrijdag op Zater dag hebben grappenmakers een aantal publicaties aangeplakt van den volgen den inhoud F et geacht publiek van Urk vordt beleefdelijk uitgenoodigd zich op Zater dag 30 -'uli a.s., des avonds te elf uur ongeveer, zooveel mogelijk binnen de bebouwde kom der gemeente te houden, aangezien er op genoemd tijdstip zeer waarschijnlijk een landing zal plaats hebben van het luchtschip van den Hollandschen luchtschipper Maasdijk, die op genoemden datum een proeftocht zal houden van Heerenveen naar Amster dam, via Urk. De landing zal zoo mogelijk in de gemeenteweide van Urk plaats hebben. Namens het bestuur der Vereen, voor Luchtscheepvaart, J. PIK, secretaris. Het Urker publiek, dat uitgenoodigd werd binnen de bebouwde kom der ge meente te blijven, hield zich binnen nog engeren kring op, nl. in de woningen. Of dit was uit vrees voor een mogelijk onzachte kennismaking met een neder dalend luchtschip óf uit vrees voor een nat pak, daar het om elf uur juist begon te regenen, is onbekend. Uit de dierenwereld. In SintJaeobi- Paroehie deed zich dezer dagen een niet alledaagsch geval voor. Een jong muschje fladderde over het water in de dorps vaart, piepte voortdurend en klemde zich aan een paal vast. Dat zag een groote, donkere kikvorsch, die aanstalten maakte om het beestje aan te vallen. Het beangste muschje klauterde bij de walbeschoeiing op, gevolgd door den kikvorsch, die het beestje eindelijk meester werd, er mee in hef water sprong en het naar binnen trachtte te werken. Daar het water helder was, konden de op den val staande personen goed zien, wat er gebeurde. Een 11 jarig meisje had medelijden met het muschje en wierp den kikvorsch met een bezem op den wal en gaf hem een slag, zoodat het dier zijn prooi losliet, waarna het weer in zijn element sprong. Het muschje was toen reeds bezweken en achter den kop aan den hals gewond. Burgemeester Passtoors bedreigd. "Woensdagmiddag vervoegde zich de vrouw van den fietsenhandelaar M., te Ginniken, in trg opgewonden toestand aan de woning van de burgemeester, om dezen te spreken doch de burgemeester was afwezig. Daags te voren had deze vrouw aan het raadhuis, alwaar de fiet senhandelaar den nacht in 't cachot had doorgebracht ten gevolge van zijn dron kenschap, zich tegenover de politie uitge laten, dat de burgemeester niet lang meer zou leven, en dat vandaag of morgen een zeker plan zou worden uitgevoerd, Don- derdagmorger ontving de burgemeester een briefkaart uit Rotterdam, waarin hem kennis werd gegeven, dat zijn leven werd bedreigd en hem werd verzocht aan een opgegeven adres telegrafisch de reiskos ten Rotterdam-Breda te zenden, dan zou de schrijver, een zekere Yan E., onmiddel lijk overkomen en twee brieven overleg gen, als bewijs dat een zekere M., fietsen handelaar te Ginniken, den buigemeester naar het leven stond. Le burgemeester overhandigde de briefkaart aan den kapi tein der marechaussee, den heer Thomp son. Deze steldejzich onmiddellijk in ver binding met de politie te Rotterdam, en weldra werd de schrijver der briefkaart aangehouden, in wïen de politie een oud en bekende der justitie aantrof. Zater dagmiddag werd M. gearresteerd en naar het raadhuis gebracht, alwaar de heer Thompson hem in verhoor nam, waarna hij werd vrijgelaten Men deelt ons echter mede, dat dat de zaak in onderzoek is en hier waarschijnlijk aan geldafper sing moet worden gedacht. Van E. is op nieuw gearresteerd M. moet de vorige week te Rotterdam zijn geweest en heeft van E. daar ontmoet, met wien hij be vriend was. T. Omtrent de arrestatie van Crippen en 't geen er dadelijk aan voorafging meldt de Fife. Crt. Eene scherpe ijzige wind blies uit het oosten en dreef de mist, die op den Oceaan hing, voor zich uit, toen vier masten en een stoompijp uit den nevel te voorschijn kwamen. Van de kade te Father Point schoot een skiff, onmiddelyk daarop voor de oogen der nieuwsgierige menigte ver borgen door den sluier van mist, pylsnel over het water. In de skiff zaten vier zee lieden die met krachtigen slag het ranke vaartuig voortdreven. A an boord van de „Montrose" liep een passagier eenzaam over het dek, toen van de brug het sijnaal „halve kracht" werd gegeven. «Wat is er aan de hand vroeg de passagier aan den scheepsgeneesheer, Stewart. „Dit is Father Point, mijnheer Robin son" gaf de dokter ten antwoord. „U kan de boot zien, die ons tegemoet komt." «Er schijnen veel loodsen in de boot te zijn", merkte „Robinson" op, terwijl hij het naderend vaartuig blijkbaar eenigs- zins ongerust gadesloeg. „Ja", sprak dr. Stewart »drie of vier." „Stop" gaf het signaal op de brug te kennen. De mannen in de skiff lieten de riemen rusten een touw werd hun toe- geworpnn en de skiff toen langszijde van de „Montrose" vastgelegd. Een oogenblik laier stonden de inspec teur Dew, in de uniform van loodskapi- tein, de Canadeesche hoofdconstable Mc. Carthy, de gewezen detective Denis en de werkelijke loods, Franqois Gandreau op het dek. Dew reikte den kapitt in van de „Mon trose" een hand, marr zyn oog ging zoe kend over dezen heen en met iets triom- feerends, tevens een gevoel van opluch ting verradend, in zijn stem fluislerde hijat is hij, dien ik zocht.* Kapitein Kendall, Mc. Carthy en Dew bleven nog een oogenblik met elkander praten, terwijl de detective Denis en Gau- dreau zich naar de brug begaven. Stewart en „Robinson* wandelden op het dek op en neer, waarbij laatstgenoem de zoo dicht langs Dew kwam, dat deze hem wel zou hebben kunnen aanpakken. Maar Dew verroerde geen vin. Plotseling kwam „Robinson" op hen af, even ku chend zich tot den kapitein van de «Mon trose" wendend, als wilde hij dezen iets vragen. „Kapitein", zeide hij, op jovialen toon, daarby zijn grijzen vilten hoed even op lichtend. Meer zeide de man niet daar hy blijkbaar Dew herkende Zijn gezicht werd aschvaal, zijn knieën klapperden en hy bewoog de armen omhoog, als om zich tr beschermen. „Ik wensch u even beneden te spre ken", zeide Dew, toen tot Mc Carthy zich wendend. „Dat is de man". Mc Carthy legde hem de hand op den schouder en sprak „Ik neem u gevangen in naam des konings. Van alles wat gij zegt, zal wor den aanteekening gehouden, om tegen u te worden gebruikt by het tegen u te voeren proces". De overige passagiers en de beman ning begrepen nu eerst, dat er wat byzon- ders gaande waser kwamen nieuws gierigen toeschieten, waarop Mc Carthy zijn gevangene snel naar beneden me- denam. Toen zij de scheepstrap afgingen, vroeg CrippenBebt ge een bevelschrift? Waarvan word ik beschuldigd Mc Carthy haalds het bevelschrift te vo( rschijn, dat Crippen hem toen uit de hand rukte, om het snel door te lezen „Moord en lijken verminking", mompelde hij bij zichzelven, wierp het bevelschrift op den grond en schreed lijdzaam naar zijn hut Onmiddellijk daarop begrepen zij, die op dek gebleven waren, dat de gil, dien zij hoorden, door mejuffrouw le Neve bij hare ontdekking moest zijn uitgestooten. Inderdaad had zij, juist toen zij de hut verliet om zich aan dek bij dr. Crippen te voegen, dezen zien aan komen en in een der personen, die bij hem waren, den inspecteur Dew herkend. Toen Mc Carthy de hut binnenging, waarbinnen zij gevlucht was, vond hij haar in jongenskleederen op het bed lig gen, aan alle leden bevend en zoo bleek als een lijk. Zij kwam echter spoedig weer geheel bij, waarop beide gevange nen voorloopig in de hut van den kapitein werden opgesloten. Later moest mejuf frouw le Neve wegens den toestand van overspanning, waarin zij verkeerde, naar een andere hut worden overgebracht. Weer een. Den 15 Juli meldden wy dat een luchtvaarder, Kinet uit Luik, bij een pioefvaart te Gent, gevallen was en twee dagen later aan de gevolgen stierf. Thans is zijn broeder Zondag te Brussei, terwijl hij tot een hoogte van tweehon derd meter was opgestegen door eenzelf de onheil getroffen. Een onderdeel van de machine brak en raakte in den motor ver- ward, die bleef stilstaan. Kinet viel van een hoogte van 200 M. en werd dooi den motor verpletterd. Zijn vrouw was bij het ongeluk tegenwoordig. De hevige regens, die in den jong- sten tijd in het Zuiden van Noorwegen zqn gevallen, hebben een spoorwegramp tengevolge gehad. Op den Kröder spoor- wtg braken n.l. Dinsdagachtend de rails waaronder de aarde was weggespoeld, onder een goe leren trein uit Vikesund. i e trein sloeg om en viel van den vqf me ter hoogen dijk. Twee spoorwegbeamb ten werden gedood, de machinist en de stoker levensgevaarlij k gewond. Op ver schillende andere lijnen heeft men het directe verkeer moeten staken o. a. tus- schen Christiania en Bergen. Ten gevolge van het weigeren van een rem, kwamen op de Williamsbrug te New-York drie trams in botsing, waar bij 30 personen gewond werden. Het ge

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2