LaatsteBerichten SierkEgieims §clïooisiieiiw&, Semesgde Berichte i Rechtzaken zich aanzien volgens dit hier onder staand. Tegen den avond van 29 Juli, 8 uur was men opgeroepen tot het bespreken eener aardappelbond. Aan deze uitnoodiging hadden ongeveer 25 ingezetenen gehoor gegeven en kwamen ter vergadering op. In betrekkelijk korte trekken werd doel en streven van zulk een bond uiteengezet, waarna er 26 leden toetraden. Vervolgens werd overgegaan tot het benoemen van een voorloopig bestuur, welke vijf heeren zich bereid verklaarden tot het uitvoeren der verdere werkzaamheden. Een reglement zal worden opgemaakt en op de eerstvolgende vergadering ter inzage worden neergelegd. Wolfaartsdljk. In aansluiting met het telegram van j.l. Zaterdag diene het vol gende Toen de landbouwer J. Vette Zaterdag bezig w.is karwei te dorschen op de hof stede, had hij het ongeluk dat de koppel stang, welke de ros met de machine verbindt, zijn broek greep en zoodoende zyn been medenam, hetwelk tusschen voet en knie totaal werd vermorseld. Of schoon de met vacantie thuis zijnde verpleger J. F. v.WelJhem bijna onmiddel lijk bijstond en later de dokter, die juist op een ander deel der gemeente op zie kenbezoek uit was, hem verbond teneinde naar Middelburg te vervoeren ter ampu tatie, i.s het niet mogen gelukken hem in het leven te behouden. Tijdens het ver voer stierf hij. Een woord van lof komt toe aan onzen gemeenteveldwachter, die een half uur heeft gereden om den dokter te zoeken en aan genoemden verpleger en den dokter, die alles in het werk hebben gesteld, om den man nog in het leven te behouden. Hij was 46 jaar oud en zou eerstdaags in het huwelijk treden. Colynsplaat. Zaterdag vochten alhier aan den zeedijk twee koeien met elkaar waarbij de eene de andere haar uier open stootte. De veearts van Kortgene moest nog worden gehaald om de breuk te her stellen en dicht te naaien. Nieuwdorp. M. B. werkmam bij den landbouwer J. L. de Jager, Schengepolder, kwam bij het afzakken van een pui in de schuur, in de tanden van een hooivork terecht, zoo dat deze geheel in 't lichaam drongen. Na een hevig lijden is hij be zweken. Sluis. Onder Sluis zijn, doordien een 5-jarig knaapje een vuurtje had gestookt, drie schuurtjes toebehoorende aan de wed. Dierings, P. Beun en Serie, afge brand De schade wordt slechts gedeel telijk door assurantie gedekt. 's Heerenhoek. In de gemeenteraads vergadering van Zaterdag werd de be grooting van het Burg. Armbestuur overgelegd in ontvangst en uitgaaf op f660 met een subsidie der gemeente van gelijk bedrag. Door B. en W. werd de gemeentebegrooting voor "i 911 aan geboden op een som van f 8885,665. Een Supl. Koh. hoofdgeld is opgemaakt op f 17,90. Ter benoeming van 2 leden van het College van Zetters zijn voorge dragen de aftredende heeren Thomaes, Serrarens, J. B. Wisse en J. A. Remijn. Tot lid van de C. T. W. v. Sch. werd herbenoemd H. van 't Westeinde. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zegveld, L. v. Mastright te Barneveld. U Aangenomen naar De Meern door B. Gijzel, cand. te Hilversum naar Anloo door W. aHoek, cand. te Oudewater. Bedankt voor Asperen en Terheijden door B. Gijzel, cand. te Hilversum voor Harderwijk door G. Bolkestein te Harichvoor Middelbert door J. H. Heckman te Olst. Geref. Kerken. Beroepen te Baarland, J. Meijer te Bie rum. Aangenomen naar Nieuw Loosdrecht door A. Knoll te Zwijndrecht. lleinkeuszand Zondagmiddag deed alhier intrede in zijn gemeente de wel- eerw. heer ds F. W. H. Bramer naar aan leiding van Openb. 112b, 13a en 16a na des morgens bevestigd te zijn door ds J. Brinkman te Beilen naar aanleiding van Rom. 11 135. De gemeente zong den nieuwen leeraar toe Ps. 1343. Een groote schare woonde dtze plechtigheid bij. Roomsch Kath. Kerk. Donderdag is in de Mariastichting te Haarlem na een langdurige ziekte over leden de Weleerw heer G. Rengs, sinds 15 Aug. 189) achtereenvolgens kapelaan te Amsterdam, Zienkzee en Warmond. Na afgelegd examen, afgenomen van wege de Nederlandsche Vereeniging voor gemeentebelangen is de akte van be kwaamheid voor de betrekking van ge meente-secretaris of ambtenaar ter secie- tarie behaald o. a. door dhr T. J. Heier, ambt. secr. 's Heer Arendskerke, en P. A. Vroegop, idem te Ellewoutsdijk.(W. R. C.) Geslaagd te 's-Gravenhage voor acte Engelsch L. O. de heer J. W. v. Swigchem, aldaar en mej. G. J. v. Bakergem te Oud- Gastel. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegenseen waak hond los laten loopen J. J. C., Vllssingen, f 0.50 b. s. t d. h., E. F. B.,' Vlissingen, f i b. s. 1 d. h., een trekdier lo- en o"beheerd laten staan, P. de P., Ritthem, f 2 b. s. i d. h., zonder vergunning kreukels rapen, P. P., f 1 b. s. 1 d. h., wateren buiten de bakken, J. K., Vlissingen, fo.50 b. s. 1 w. t., zwemmen op verboden plaats J. J. A., tot een berisping, loopen over verboden grond M. v. d. B., f o 50 b. s. 1 d. h., straatschenderij A. V., J. L. K., Vlissingen, tot een berisping, niet vertoonen het .inschrijvlngsbewijs zijner hondenkar D. W. G., Vlissingen, fo.50 b. s. 1 w. t., het rijden met twee aan elkaar gekoppelde voertuigen J. v. d. M., M. K., beiden Vlissingen, ieder f 1 b. s. 1 d. h te caard in drar rijden in de kom der gemeente P. van D., Nieuwland, f 2 b. s. 1 d. h., zich op het bolwerk buiten de paden bevinden J. M. C. J. v. d. W., f 1 b. s. t d. h., op verboden plaats in draf rijden A. A., Nieuwland fo.50 b. s. 1 d. h., F. de B f 1 b. s. 1 d. h., op verboden plaatsen een straat inrijden A. A., f 2 b. s. 1 d. h., A. A, Middelburg, f 3 b. s. 1 d. h., met een niet op riemen of veeren rustend voertrlg in draf rijden W. W. Ritthem, A. V., ieder f 1 b. s. 1 d. h., melk rondventen zonder dat de maat stofvrij is opgehangen J. G., f2 b. r. 1 d. b., verwekken van naclrtrumoer P. K., J P., bei den te Dombu g, ieder I 5 b. s. 3 d. h., visch te koop aanbieden zonder keuring C. M., Arnemuiden, f 1 b. s. 1 d. h., plaats nemen op een hondenkar A. C., Sot burg, f r b. s. r w. t., op rijwiel meer dan een persoon ver voeren P. J. B., f 3 b. s. 2 d. h., J. C., Vlis singen, tot teruggave aan ouders, overtreding visscherijwet A. H, Vlissingen, f3 b. s. 2 J. h., H. v. d. D. AzF. A., beiden 's Heer Arendskerke, ieder f 3 b. s. 2 d. h„ op ve - boden plaats zwemmen W. de R„ Vlissingen, tot teruggave aan ouders, spelen met geld Th. C v. H., M. de M., J. G. K., no. 1 en 2 f r b. s. 1 d. h., en no. 3 f 3 b. s. 1 w. t., loo;en over verboden grond L. R., J. G., te ruggave aan 01 ders, J. J. B. tot een berisping, gebruiken van gemeentegrond voor het leg gen van steen, A. R., f 3 b. s. 2 d. h., dron kenschap J. C. L., M. de B., J. de B., A. v. B., allen Vlissingen, ieder f 1 b. s. 1 d. h., A. van E., Vlissingen, f3 b. s. 2 d. h., H. v. H., A. a K., ieder f; b. s. 3 d. h. C. K., Koudekerke, f to b. s 3 d. h., J. N. M. VI s- singen, f15 l>. s. 3 d. h., dronkenschap <n fietsen zonder licht G. J. L., 2 m. f 2 b. s. 2 m. 2 d. h., dronkenschap en het verwekken van nachtrumoer C. H S. L., huisvr. van B. L., Vlissingen, 3 d. h., en f15 b. s. 2 d. h., dronkenschap H. S., Domburg, 3 weken hech tenis, J. W. H., 7 d. h., J. M., Nieuwland, 3 weken hechtenis, C. S., 3 d. h. Bekrachtigd zijn de vonnissen bij verstek gewezen resp. tegen A. F. H. J., tet zake van openbare dronkenschap veroordeeld 5 d. h., G. M., ter zake van gelijke overtreding ver oordeeld tot 3 weken hechtenis en M. B., Westkapede, ter zake van dezelfde overtre ding veroordeeld tot 3 d. h. Vrijgespioken zijn J. A. G. aangeklaagd wegens het zonder vergunning tijdens een xcercitie van het garnizoen loopen over het Molenwater, en P. j. de H. aangeklaagd ter zake van openbare dronkenschap. M. C. Wegg, laten plaatsnaam is Middelburg. De eerste en de tweede Nederlandsche vlieger. Vrijdag is op de Doesburgerheide bij Ede, een prachtige vlakte, hel mooiste vliegterrein, van Europa wordt beweerd, door den heer Hilvers gevlogen. Dit ge schiedde om 7.10, terwijl het bladstil was. De motor werd aangezet en de machine zette zich in beweging, een heel eind rolde ze voort op haar drie wielen, zonder de lucht in te gaan, dan draaide ze om en ging in Zuidelijke richting en nu ver hief ze zich van den grond. Op een hoogte van 8 a 10 meter vloog Hilgers voorbij het talrijke publiek, door soldaten teruggehouden hij werd geestdriftig toe gejuicht. Nog eens ging hij terug en nu verhief het vliegtuig zich onmiddellijk van den grond en zweefde in kalme, vaste, geregelde vaart over de heide, met be wondering door honderden nageoogd. Ongeveer twee K.M. verder draaide de machine, die inmiddels den grond weer bereikt had en volbracht dan haar derde vlucht. lederen keer is de vlieger ongeveer 5 minuten in de lucht geweest. Toen de vlieger uistapte werd hij van alle zij den opgewonden geluk gewenscht; hij is de eerste Nederlandsche luchtschip per, die boven Nederlandschen bodem vliegt. De tweede Nederlandsche vlieger hoopt deze week te Heerenveen op te stijgen ook een HollanderClement van Maas dijk 24 jaar oud, zoon van een Brus- selschen vader een een Harlingsche moeder. Ik heb zoo verhaalt hij mijn technische opleiding ontvangen aan de afdeeling technici van de kweekschool van machinisten te Amsterdam. Daarna heb ik mijn practische studiën voortge zet op de fabrieken in Duitschland. Later heb ik me meer toegelegd op het auto mobilisme en de motorfietsen, en nu sinds 10 maanden ongeveer heb ik me aan het vliegen gegeven. In September van het vorige jaar ben ik naar Frankrijk gegaan. Ik ben daar leerling geworden van den bekenden aviateur Bleriot. Op diens fabriek ben ik practisch werkzaam geweest, om de constructie te leeren kennen. Ik heb er ook mqn eerste vlieg machine zelf mee helpen bouwen. Saam met Bleriot heb ik te Po verschillende vluchten gedaan, eerst als leerling en toen ik me genoegzaam had bekwaamd, zelfstandig. In Maart j.l. heb ik voor 't eerst alleen gevlogen. In April dacht ik mijn brevet te halen, maar toen ik den 21 April te Po een proeftocht deed, en nadat ik reeds anderhalve ronde van de twee die ik maken moest, had afgelegd, brak, op een hoogte van 15 meter, een staalkabel en toen heb ik een leelijken val gedaan. Bijna had ik er het leven bij ingeschoten, zooals voor en na zoozele vliegers, maar mijn leeren valhoed heeft me als door een wonder behouden. Ik kreeg een geweldigen schok, maar liep zelf geen schrammetje op. Maar myn too- stelzag er leelijk uit. Heelemaal kapot alleen de motor was nog te gebruiken. Die moest er worden uitgezaagd. Ik heb toen Po vaarwel gezegd en mijn motor geplaatst in een biplan-Sommer. De eer ste twee maanden na mijn ongeval heb ik niet gevlogen, maar na drie dagen oefenen behaalde ik het brevet van de Aero club de France. Daarvoor moet men zonder haperen drie vluchten van 5 K.M. maken en na elke vlucht neerkomen op een aangewezen plaats en den motor stopzetten. Opgaan en neerkomen moet geschieden binnen een straal van 75 meter. Mijn langste vlucht was 35 mi nuten op ongeveer lr0 M. hoogte. In 't publiek ben ik echter nog niet opgeste gen, Heerenveen krijgt daarvan de pri meur. Het toestel is 14 meter lang, 11 meter breed en 4'/•-> meter hoog. Het met linnen bespannen gedeelte heeft een oppervlak van 40 vierkante meter. Het toestel is voorzien van een 50 paardenkracht 7- cilinder roteerenden Gnöme-motor. Deze geeft aan het toestel een snelheid van 70 K.M. in het uur. Te Rotterdam is een 10 jarig knaap je in de Koningshaven verdronken. Te Die ver is een 60-jarige zwerfster in 't kanaal verdronken. Te Oldehove is een arbeider door een dorschmachine ge grepen en vermorzeld. Een 7-jarig knaapje te Blij ham geraakte onder een bodekar en overleed aan de gevolgen. Te Hoensbroek heeft een mijnwerker met een bijl zijn vrouw bij een huiselijken twist de hersens ingeslagen. De vrouw stierf aan de gevolgen. Te Valther mond is het 5-jarig zoontje van een schip per in de vaart gevallen en verdronken. Te Ilpendam viel een jong kind te wa ter. Het werd levenloos opgehaald. Te Loosduinen is een 4jarig knaapje in een diepe vaart gevallen en verdronken. Bossche straatfiguur. Men schrijft uit 's Hertogenbosch aan de Rotterdammer. Na een afwezigheid van 3 jaren is te dezer stede teruggekeerd een zeer bekend straattype: luie Hannes genaamd. Wie dat is Een zwerveling van omstreeks 50 jaar, zonder vaste verblijfplaats. Stel u een flink gebouwde man voor met slordi- gen, rosachtigen baard, dito hoofdhaar, versleten kleeding en een grooten zak op den rug ziedaar het portret van den luien Hannes. In bedoelden zak draagt hij al zijn hebben en houden met zich mede, waar hij ook gaat. De nachten brengt hij meestal in leege karren door bij de Vischmarkt. 's Morgens wordt een oude koffiekan uit den zak genomen, in 'n water-) en v uurhuis voor een paar centen koffie en heet water gehaald, bij den bak ker een paar krentebroodjes gekocht en... het ontbijt is gereed, Met den grootsten smaak en gewoonlijk omringd van straat jongens, zit hij het te verorberen. Over dag schuifelt hij öf in de stad óf in den omtrek langs den weg, om te bedelen te schooien zooals hij zegt. Vraagt men, waarom hij niet werkt, dan is het vaste antwoord „Omdat ik er te lui voor ben." Voor jaren terug werkte hij nog wel eens hier en daar als sjouwerman en was dan met zeven stuivers en „een lekkere boterham" zeer tevieden. Soms verlaat hij voor een poosje Den Bosch, omzijn „werk" in de plaatsen langs de Maas uit te oefenen. Of ook wel, hij gaat met een der vrachtbooten als niet-betalend passa gier mede naar Rotterdam, om daar eeni- gen tijd te „werken". Het spreekt vanzelf, dat hij van tijd tot tijd wegens zijn landlooperij met de poli tie in aanraking komt. Dan gaat hij voor korter of langer tijd naar Veenhuizen, maar toch altijd komt hij weer in Den Bosch terug. De laatste maal, dat hij voor de rechtbank was geleid, werd hij veroor deeld tot een driejarig verblijf in een rijks werkinrichting. En wat zei luie Hannes er van „Krèk zooals ik gedacht had, me neer de rechter''. De waarde van het geld schijnt luie Hannes nog al tamelijk te kennen. Maar de ontwikkeling van zijn verstandelijke vermogens lijkt overigens niet bijster grooi te zijn. Over het alge meen wordt hij door de Bosschenaars als een halven idioot beschouwd, die nie mand kwaad doet. Te Ginneken is de vorige week een eervol ontslagen officier der marine,thans wijnreiziger, bij den notaris Bode in diens kantoor binnengedrongen om hem eld af te persen. Toen hij den notaris een geladen revolver voorhield, greep deze hem aan en ontstond een worsteling die, wijl 't kan toorpersoneel en de zoon te hulp schoten, met afneming van 't revolver en inreke ning van den indringer afliep.De afdreiger werd in arrest gesteld, doch later weer vry gelaten. Te Winschoten is een kuiken geboren met twee voor- en twee achterpootjes. Het diertje leefde slechts kort. Naar men meldt, bestaat het voor nemen, de staf en de vier eskadrons van het 2e reg. huzaren, thans in garnizoen te Roermond en te Venlo,in 1911 te verplaat sen naar Tilburg en Breda. Een eigenaardig verschijnsel liet zich Vrijdagavond te Wageningen waarne men. Na zonsondergang was tegen den westelijken hemel een aantal kronke lende zuilen waarneembaar, die boven de weilanden gevormd, zich hoog in de lucht voor 't oog verloren. Er waren een twintig tot dertig van genoemde zuilen waarneembaar, die, steeds kronkelende, zich tegen den gewestelijken hemel aftee- kenden. Verscheidene kolommen ver- eenigden zich tot één, om na eenigen tyd zich weer te splitsen. Bij nader beschou wen bleken die kronkelende zuilen uit muskieten te bestaan, zoodat dit ver schijnsel ons heel wat belooft voor een aanstaande muskietenplaag. N. R. Ct. In een der gemeenten om Tiel, trachtte een ingezetene zich door op hanging van het leven te berooven,wat nog juist bijtijds kon worden verhin derd. Van deze poging tot zelfmoord zouden we geen melding hebben ge maakt, ware het niet, dat we dit be richt kunnen aanvullen met de mede- deeling, dat de levensmoede eenigeuren later in ondertrouw werd opgeno men T. C. In de zaak van den doodelijken bom aanslag der gèbroeders Rademeier op den landbouwer Kraatz te Lichtenrade begint licht te komen. De politie vond namelijk een getuige die inlichtingen kon geven over de herkomst der gasbuis welke bij het samenstellen der helsche machine gebruikt was. Het bleek, dat juist zulk een buis van smeedijzer omstreeks 14 dagen voor de misdaad te Lichtenrade was gemaakt in een smederij behoorende aan zekeren Sameiske, een zwager van de broeders Rademeier. De zoon van den smid had aan getuige verklaard, deze buis te vervaardigen voor Albert Rade meier, hij wist niet voor welkdoel.De buis was juist op dezelfde wijze gesmeed en geboord als die welke in de helsche machi ne werd gevonden. Na deze verklaring heeft een der gebroeders een gedeeltelijke bekentenis afgelegd onder anderen be kende hij dat zijn broeder geldgebrek had en zij over afdreiging bij Kraats hadden gesproken. In de kerk van Segeberg bij Lubeck heeft men een inbreker verrast, terwijl hij bezig was een vierhonderd jaar oud altaar te vernielen. Toen men hem pakte sneed hij zich den hals af. De brievenbesteller Bergmann, die op 't Berlijnsche postkantoor 50.000 mark heeft verduisterd, is Zaterdag gepakt. Een moord van vijftien jaren her.De bevolking van Salzburg verkeert in groote opwinding door het ruchtbaar worden eener geheimzinnige moordzaak. Vijftien jaren geleden verdween daar een jong meisje van 17 jaar, dat iederen dag melk naar de kazerne bracht, waar een bataljon infanterie van de landweer lag, zonder dat men te weten kwam, wat er van haar geworden was. Thans heeft een hout hakker, Gederbraner geheeten, die nu in de gevangenis zit, de bekentenis afgelegd dat hij destijds, toen hij zijn dienstplicht in de bewuste kazerne vervulde, met 20 zijner makkers het meisje gedood had en het lijk vervolgens begraven. Een onder - offieier bad het jonge meisje bij zich ge lokt en haar, na haar geweld te hebben aangedaan op de chambrèe aan zijn man schappen overgeleverd. De soldaten maak ten zich van de ongelukkige meester en vergrepen zich allen op de schandelijksl e wijze aan haar. Toen zij zagen, dat hun slachtoffer het bewustzijn had verloren, tra 'htten zij haar weer bij te brengen, zonder er echter in te slagen. Door vrees bevangen, verborgen zij nu het lijk in een matras en begroeven het den volgenden nacht. Van de 20 schuldigen heeft men er 12 teruggevonden, die gearresteerd zijn de anderen zijn dood. De onderofficier, eerste aanleiding tot het drama, is thans een zeer „hooggeacht" ambtenaar. Een statistikus heeft de volgende statistiek gemaakt van het leven te New York Iedere seconde twee oproepingen tot een telefonisch gesprek. Iedere seconde gaan 25 brieven en briefkaarten in en uit het postkantoor. Iedere twee seconden een arrestatie. Iedere 30 seconden landt een landver huizer. Per minuut worden 1.307 personen langs onder of bovengrondsche trams naar hun werk gebracht. In de gevangenis van Fuenta Santa (Portugal) hadden de gevangenen de cipiers omgekocht die hun revolvers en dynamielpatronen verschaften, waarop zij trachtten te ontvluchten. De deur bij den hoofdingang gingen zij met dyna- niet forceeren nadat zij allen anderen tegenstand met wapengeweld hadden weten te keeren. Door de ontploffing werd de politie opmerkzaam en een ge vecht begon twee compagnieën infante rie schoten te hulp en de gevangenen werden overmeesterd op negen na die in den aanvang van het gevecht hadden weten te ontkomen. De postwagen var' een sneltrein tusschen Parijs en Orleans is geplun derd. Zes brievenzakken, dertien pakken voor zendingen van waarde en een aan tal postwissels werden een mijl buiten Orleans op het spoor gevonden. De zakken en pakken waren leeg. Vermoedelijk is de postwagen met een valschen sleutel geopend gedurende de reis en wierpen de dieven het geroofde toe aan handlangers die zich langs het spoor bevonden. Een bacteriën vrij levenIn de Ka lifornische stad Los Angelos, woont een klein meisje, B.etty Tanner, dat zes jaar oud, de erfgename is van een vermogefi van 25 millioen dollars. De kleine is de eenige erfgename en „mag dus daarom niet sterven", aldus zegt men daar het vermogen anders aan de familie zou ontgaan. Om deze reden is zij gedwongen een leven te voeren, waaruit de bacteriën met zorg geweerd worden. In de „New- York American", wordt een bacterie-vrije dag uit Bettys bacterievrij leven beschre ven. Om halfnegen worden de bedgordij nen bij de kleine Betty opgetrokken, zoo dat zonlicht en frissche lucht vrijen toe gang hebben. Kort daarop komt haar, zich zorgvuldig schoonhoudende kinder meid, en om halftien neemt Betty een bad in bacterie vrij water; dan trekt zij haar goed geluchte kleeding aan. Precies om 10 uur komt een bacterie-vrij ontbijt. Naar het voorschrift van den arts drinkt het meisje een nauwkeurig afgemeten hoeveelheid kiemvrije melk van bepaalde temperatuur. De melk komt overigens van Betty's eigen, kiemvrije koe. Is dit ontbijt doorstaan, dan wordt zy door den geneesheer met zorg onderzocht en wan neer alles in orde bevonden is, eaat zij aan 't leeren, waarbij natuurlijk bacterie- vrije boeken worden gebruikt. Na de les speelt Betty in haar tuin, maai zorgvuldig bewaakt. Het zand is er op temperatuur gehouden Om t uur volgt weer een maaltijd, die op de eerste, wat voorzichtigheidsmaatregelen betreft, ge heel gelijkt. Van 2 tot 3 maakt Betty een rit in haar automobiel, waarbij de chauf feur niet snel mag rijden, opdat de wind druk niet te sterk wordt. Zoo verloopt de dag verder naar hetzelf de bacterie-vrije, hygiënische schema.Om 8 uur eindelijk wordt zy gewasschen en stapt Betty in haar slaapkamer, waar de temperatuur is geregeld, in een bacterie - vry bed. Het is wel Amerikaansch Dr. Crippen te Londen, die zyn vrouw doodde en met haar gezelschaps juffer, juffr. de Neve, er van door ging, is bij aankomst te Father Point (Canada) op de »Montrose" waarop hij en zyn „meisje" zich hadden ingescheept, door Canadeesche detectives gearresteerd. Deze laatsten waren door den kapitein der boot door middel van draadlooze telegra fie gewaarschuwd. Een nader bericht meldt: „Toen de Montrose" Father Point na derde, werd Crippen hoe langer hoe on rustiger en zenuwachtiger. Er werd se cuur op hem gelet. Een aantal gewapende Canadeesche detectives kwam aan boord met inspecteur Dew, die verkleed was als loods. Crippen, die op het dek heen en weer liep, gaf blijk dat het ongewone aantal loodsen hem verbaasdevoordat hij echter van zijn verbazing bekomen w as, stapte Dew op hem toe en zeide op dramatischen toon: „Crippen, gij zijtmijn arrestant". Bij bood geen weerstand; miss Le Neve viel flauw. Zij werden beiden in een hut opgesloten. Waar schijnlijk zullen zij tot den strop veroor deeld worden. 's-Heer Abtskerke. De Raad hield Zaterdag eene openbare vergadering. Afwezig de leden Harinck, Dekker en v. Liere. De rekening der gemeente over 1909 werd vastgesteld in ontvang met f5028,92 en in uitgaaf met f4877,095 alzoo metjeeri goed slot van f 151,825. De reke ningen der armbesturen over 1909 wer den goedgekeurd, die van 's-Heer Abts kerke in ontvang op f3220,135 en in uitgaaf op f 2306,565 met een goed slot f913,57. Van Sinoutskerke ontvangsten f 16571,785, Uitgaven f 15563,235, Goed slot f 1008,55 en van Baarsdorp ontvang f 2218,485, Uitgaven f 1008,525, Goed slot f 12'0,165. De begrootingen dier midde len voor 1911 werden goedgekeurd van 's-Heer Abtskerk* op f 34' 6,88 in ontvang en uitgaaf, van Sinoutskerke op f 3501,14 en van Baarsdorp op f2542,45. De geloofsbrieven van de gekozen raadsleden M. Vermue, J. Nieuwenhuize en P. A. de Graag werden onderzocht en tot hunne toelating besloten. Wegens periodieke aftreding met 1 Januari a. s. van de zetters A. van der .Veulen en W. v. Liere, werd de volgende voor dracht opgemaakt1 A. van der Meulen, 2. W. v. Liere. 3. J. Nieuwenhuize. 4. M. Vermue. Ten slotte werd nog eene af- en over- schryving in de begrooting voor 1910 aangebracht. BURGERLIJKE STAND. Van 29 Juli—i Aug. MIDDELBURG. G e t r 0 u w d J. J. de Waal, 30 j. jm. en P. J. Robijn, 27 j.jd. Bevallen: C. van Slooten, geb. Heijstek, d.M. F. Pots, geb. Alberts, z.B. H. Baurdoux, geb. Boone, z. G. W. de Klerk, geb. Overweel, d.C.F. de Wolf, geb. Gucauierre, d.W. Melis, geb. Coppoolse, d. O ve rieden: K. A. Peene, 6 j., z. P. den Herder, ongeh. d., 25 j. GOES. Geboren: 3°, Maria Mag- dalena, d. v. Engelbertus Verbeem en Maria van de Pas; 1, Cornelia Eliza beth Adriana, d. v. Cornelis Bustraan en Janna Schipper. Levenloos aangegeven: 31, Een kind van het mannelijk geslacht van Cornelis Ferdinandus de Poorter en Johanna Kien. Van 26—30 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2