Gemengde Berichte t. BINNENLAND. UIT DE PROVINCIE. Land-, Tuinbouw enz. Scliookii&iws. den eersten windstoot. Iedereen wist dit, de couranten spraken er toendertijd over en de commissie zou het zich wel herinneren. Hij, Lépine kon niet wachten, hij als de hulp van het parket met al de bevoegdheden van de justitieele politie had het recht in te grypen, zijn taak was een beslissing voor te bereiden. Hij gaf verder verslag van de bekende feiten, hoe een aanklager werd gevonden, en van de rol van hem zelf en Durand in deze aangelegenheid. Hij wees erop dat voor zoover Durand zich van zijn opdracht kweet geen onregelmatigheden waren voorgekomen, ware er iets onregel matigs, £dan was dit later gebeurd en was durand er niet in betrokken. Hy besloot met de verklaring, dat htj de volledige verantwoordelijkheid aan vaardde voor zijn optreden en dat van zijn ondergeschikte Durand. Na deze ver klaring onderwierp Jaurés den heer Lépi ne aan een ondervraging. Toen de prefect de beantwoording weigerde van de vraag of Durands optreden 'n gevolg was van 't initiatief van Lépine zelf of van dat van den toenmaligen minister-president Clemenceau, besloot de commissie het verdere verhoor van Lépine te verdagen tot na den terugkeer en het hooren van C lemenceau. Dinsdag had het verhoor plaats van den procureur-generaal, die met kracht zich en zyn ondergeschikten verdedigde tegen de in de Earner geuite beschuldigingen. Men had aan de ingediende kiacht gevolg moeten geven. "Wat er op de prefectuur van politie was uitgevoerd en bekonkeld wist hij niet en ging ook buiten hem om, De indruk van de commissie alle leden wenschten den procureur-generaal na zyn verhoor geluk en van de pers schijnt wel dat de procureur-generaal er in ge slaagd is de tegen de justitieele autori teiten ingebrachte beschuldigingen te ontzenuwen. In de Balkanstaten blijft het roerig; toch handhaven de overheden den vrede, en de Sultan voorop streven naar hervormingen. Niet altijd is daarvoor dank hun loon. Met name niet in Macedonië. Twee Bulgaarsche onderwijzers die de bevolking hadden aangeraden zich niet te verzetten tegen de ontwapening door de Turksche autoriteiten, werden bij Mei nik als afschrikwekkend voorbeeld door Bulgaarsche agitatoren omgebracht. De regeering wil nu de Bulgaarsche grenzen nog strenger sluiten, terwijl men ook aan de Grieksche grenzen de militaire maat regelen voleindigt. De Turksche minister van binnenland- sche zaken heeft den autoriteiien in de wilajets bevel gegeven, met het oog op de bekrachtiging door den sultan van de wet op de kerkgenootschappen, de aan hangers van het patriarchaat te waar schuwen geen onlusten te verwekken en zich aan de wet te onderwerpen, anders zouden de gevolgen voor hun rekening zyn. Er worden steeds nog nieuwe Grieksche benden gevormd. De Grieksche ministerraad besloot gron dige „schoonmaak" in de Atheenschehoo geschool te houden en heeft ongeveer 15 hoogleeraren van verschillende facultei ten hun ontslag gegeven. In de Balkanstaten was tot nog toe de vorst van Montenegro de eenige die den koningstitel nog niet bezat. Servië en Bulgarije zijn koninkrijken. Thans wordt Montenegro het ook. In Au gustus is vorst Nikita öO jaar aan de regeering en dan zal hem, naar den wensch der groote mogendheden, de voogden van de Balkanvorsten, de ko ningskroon om de slapen gedrukt wor den. En al is Montenegro klein, vorst Nikita is groot genoeg om die kroon te verdienen. Sinds hij in ^öO aan de re geering kwam, opvolgende zijn oom, die door een wraakgierigen Montenegrijn werd vermoord, moest hij de eerste ja ren niets doen dan oorlogvoeren. Maar- in deze achttien jaren van strijd ver overde hij menige stad en vruchtbare streek op den Turk, zoodat zijn land een zeehaven kreeg in Antivaris. Vorst Nikita regeert zijn volk met wijsheid. Hij is vorst, maar rechter te vens. Onder een grooten eik dicht bij zijn paleis zit hij op den rechterstoel en tot hem komen vrij zijn onderdanen om hem hun geschillen ter beslissing voor te leggen. En ook daarbuiten heeft hij een voeden naam. Hij is gezien bij koningen en staatslieden. Hij is een hervormer en daarbij een groot dichter, wiens liederen geliefd zijn bij de volkeren van Slavischen stam. Hij is vader van tien kinderen, en de huwelijken die zij sloten, bewijzen wel het hooge aanzien dat vorst Nikita in Europa geniet. Zijn zoon Danilo huwde met een Meck- lenburgsche prinses. Zijn dochter werd Koningin van Italië, een huwde met grootvorst Peter van Rusland, een met den hertog van Eeuchtenbeig, een met den prins van Battenberg, een met Peter Karageorgewitsj, koning van Ser vië. Dat deze laatste tot dezen grooten man vader kan zeggen, is jammer genoeg. Want Peter schijnt een schurk te zyn. Met zijn voorkennis en medewerking werd een moordaanslag op Nikita be raamd, welke echter verijdeld werd. Hij voelt dat hij tegen den grooten man niet opgewassen is; en de Serviërs hebben altyd nog de Montenegrijnen gehaat, om dat het dezen zooveel beter gaan dan hun. De verkiezing in Amsterdam IV. Mr Levy schrijft in Het Handelsblad naar aanleiding van het optreden van de vryzinnig-democraten met een eigen can- didaat tegenover den oud liberaal Roëll, van wien in het gedeputeerd college te be houden, zijn collega De Vries was heen gegaan „Ten tijde der Terreur, doorliep Franscb gepeupel de straten, met den kreet les aristos d la lanterne. Chamberd, het getier vernemend, plaatste zich voor het venster en slingerde den volkshoop te gemoet les aristos a la lanterneEn verrez vous plus clair, imbeciles „Al bestaat er, tusschen de handelen de personen van foen en nu, een groot verschil van mijlen afstands, onwille keurig wordt men herinnerd, dat de ge schiedenis zich herhaalt. „Ook thans is men er in geslaagd een aristocraat het veld te doen ruimen voor een „volksman". »Dat de arstocraat, bij toeval, het college, waarin hij jaren landgewesten staat diende, tot luister strekte, en de „volksman", in de zaken, welke hy te beslissen krijgt, een pyramidale stom meling is, woog niet. „Wij zijn immers democraten en vat ten de democratie aldus op, dat ge boorte noch bekwaamheid, staat van dienst, noch toewijding ons schelen kunnen. „Dat de democratie daarmede spre kende familiegelijkenis krijgt met de ochlocratie, d. w. z. de regeering van den dommen, grooten hoop, deert ons ook al niet. „Het zijn veege teekenen des tijds, die het verdringen van Röell veraan- schouwelyken. „Veege teekenen, ook omdat de kod debeiers, die den knods daartoe han teerden, kennelijk niet de geringste be wustheid van het onverantwoordelijke hunner handelwijze hadden. „Zij wisten niet, dat, wanneer een geestverwant voor een andere plaats maakt men, in constitutioneelen zin, in brekers werk doet, door er tusschen te sluipen. „En evenmin wisten zij dat, groote tegenstellingen waarvan hier niet sprake is daargelaten, onze regeeringscollege's mannen en niet nullen behoeven. „Wordt thans het kiezersvolk de oogen geopend, dan zal het verlies van Röell, hoe onmetelijk, niet te duur zijn be taald". Uitsluiting te Enschedé. Het Chr. Nat. Vakverbond heeft een manifest doen verschijnen over de oor zaak en den omvang van de uitsluiting te Enschedé, welk manifest gratis te verkrijgen is, ook in groot getal voor steuncomité's, die het verspreiden willen. Dit, alsmede steunlijsteu en bonkaar ten worden gaarne roegezonden door den beambte van het Vakverbond, den heer A. de Haan, Ruwaarddwarsstr. 5 Rot terdam. Aan dit adres kunnen alle gel den gezonden worden dooi hen, die de 1100 leden der Chr. Textielarb. Vei een. „Unitas" willen helpen in dezen moei lijken tijd nu de honger voor de deur staat. Alle gevers ontvangen direct be richt van goede ontvangst, 't Is te hopen dat het Christelijk publiek van Nederland inziet, dat hier haastig moet gehandeld worden. In ons vorig no. heeft een bericht gestaan uit St. Maartensdijk, omtrent de afstemming van het voorstel tot toe lating van het nieuwgekozen raadslid Roskes. Pat bericht was zeer tendentieus, partijdig gesteld, en hadden wij zoo niet moeten laten passeeren. Van vrijzinnig democratische zijde schijnt daar zeer be rispelijk te zijn gepropageerd voor de candidatuur-Roskes. e twee briefjes door 't stembureau van onwaarde verklaard waren volgens ons verschafte inlichting wel degelijk bedoeld voor den candidaat Gakeer; de puntjes waren wel is waar niet zwart genoeg, doch volgens de uit legging van mr n oeman Borgesius mag dit geen reden zyn voor ongeldig-verkla- ring. Met vertrouwen zien onze vrienden daar den ook een beslissing van gedepu teerde staten tegemoet. Goes. De heer Joh. Pilaar is benoemd tot bestuurslid van de Broederschap van Notarissen. Middelburg. De sergeant-majoor L. B. Nuijten van de ?e Compagnie 3e Bataljon te Bergen op Zoom zal ingaande 1 Augus tus a. s. worden gedetacheerd bij de le Compagnie 2e Bataljon alhier. Middelburg. Met ingang van 25 Juli is tot agent van politie 3e klasse alhier be noemd J. Wolvenne van Enschedé. Middelburg. Door de politie alhier is gisterenavond gearresteerd zekere P. de W., die sinds 27 Juni uit de rijkswerk inrichting Veen huizen werd vermist. Hedenmorgen is de vluchteling voor den officier van justitie geleid,die gelastte hem morgen weder naar Veenhuizen over te brengen. Heiukenszand Dinsdag, toen een voer man uit Middelburg, die afgespannen was bij Geus, huiswaarts zou kt eren, kwam hy tot de onaangename ontdekking, dat zijn oliejas verdwenen was. Hiermede werd de politie in kennis gesteld. Teze mocht het gelukken het vermiste klee- dingstuk in beslag te nemen in het huis gezin van M. O. alhier. Ovezand. Mej. Verhage brievengaarste!' alhier heeft tegen 1 November a.s. eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. De heer Th. Lange, arts te Renesse, heeft zijn benoeming tot lid van den ge meenteraad aangenomen. De burgemeestrr secretaris F. D. A baron van Boetzelaer, heeft als zoodanig zijn ontslag aangevraagd. Bij Kon. besluit is benoemd tot di recteur van het Huis van Bewaring te Middelburg, dhr. P. Bosma, commies in de strafgevangenis te Amsterdam ter vervanging van dhr. W. E. Sluiter, wien met ingang van 16 Augustus een eervol ontslag is verleend. Voorts/ijn benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Hedel, K. N. Houtman, ont vanger derzelfde middelen te Noordwelle, en tot ontvanger der directe belastingen invoerrechten en accijnzen te Hontenisse, B. ten Kate, outvanger dezelfde middelen te Ternaard. Vlissingen. Gisteren had de stemming plaats voor 2 leden patroons voor de Ka mer van Arbeid voor de metaalbewer king. Aantal kiezers 7'. Uitgebracht .on geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren H. J. Voorloop 49, L. J. K van Wa- veren 47, Krug 1 en Jansze 1 seem, zoo dat gekozen zijn de heeren Voorloop en Van Waveren Duivendijke. Gekozen tot lid van den gemeenteraad (vacature L. Padmos, a. r.) de heer Padmos a. r., burgemeester, met 41 stemmen te 31 op dhr. L. Kloet. Grypskerke. Voor de Geref. Jongel. Vereeniging, „Onesimus" hoopt op Zon dag 14 Augustus, a. s. Ds. J. Gommer van Aalten op te treden. Aan het rapport over de stieren keu ringen in de Provincie Zeeland, is het volgende ontleend. Het is der Commissie aangenaam in de ir leiding tot dit rapport te kunnen verklaren, dat haar bij de keuringen bleek dat sedert het voorgaande jaar wederom van een flinken vooruitgang op het ge bied van de rundveeverbetering in Zee land mag worden melding gemaakt. Eenige zeer goede oude stieren or van de stierenvereenigingen te Groede, Hein- kenszand en Haamstede, verder van de heeren P. Poot te Kerkwerve, J. MokJz. Jr. te Rilland, e a., werden voor de derde maal in zeer goede conditie op ae keu ringen vertoond. Deze weg moet het heen, opdat uitmuntend fokmateriaal zoo lang mogelijk voor de fokkerij in de Provincie bewaard blijft. Sedert de keuringen in 1909 werden 7 nieuwe stierenvereenigingen opgericht, zoodar het getal dezer vereenigingen thans tot 5 9 met 261 leden en plm. 1780 aangegeven koeien is gestegen. De stieren van deze vereeniging wer den olie bekroond, terwijl van de 20 stie ren daarvan er 17 waren met betrouw bare gegevens omtrent de afstamming en de productie van de moeder. Al deze vereenigingen streven er naar de goede stieren zoo mogelijk drie jaren aan te houden. Vooi stieren van ongeveer 1 jaar oud werden prijzen tot f 100 besteed. In het geheel werden op de keuringen 40 stieren bekroond of eervol verklaard, waarbij officieele gegevens omtrent pro ductie of afstamming of wel beide kon den worden overgelegd. Voor eenige jaren behoorden dergelijke stieren in onze pro vincie tot de uitzonderingen, zoodat in dit opzicht eene groote vooruitgang mag worden geconstateerd. Over het geheel volde len deze stieren aan tamelvk strenge eischen voor het exterieur, wat kan blijken uit de omstan digheid, dat alle daarvoor meer dan 72 punten verkregen. In enkele gevallen echter had de commissie den bouw gaarne nog iets beter gezien. Grove hoorns, losse schouders en slech te stand in de achterbeenen werden nog te dikwijls geconstateerd. De slechte stand is meestal het gevolg van de om standigheden, dat de stieren in Zeeland te weinig beweging krijgen en de klau wen meestal in het geheel niet verzorgd worden. Op verbetering hiervan werd dan ook telkens weer aangedrongen. Alle keuringen behalve die te Oostburg, IJzendijke en Kloosterzande, werden door den zuivelconsulent bijgewoond. Bij wijze van proef werd, behalve op genoemde plaatsen en te Hulst, het re sultaat der keuring direct na afloop door hem medegedeeld en het oordeel der Keurings-Commissie toegelicht ook be treffende de niet bekroonde stieren. In de meeste plaatsen was hiervoor veel belangstelling en viel dat nieuwe systeem goed in den smaak. Het komt der Keu rings-Commissie wenschelijk voor, op deze wijze voort te gaan en in het gevolg hieraan bij het uitschrijven der keuringen bekendheid te geven. Aan het rapport zijn toegevoegd: a. Een lijst met bijzonderheden betref fende de 40 stieren met afstamming- en productiegegevens. b. Een lyst der Zeeuwsche stierenver eenigingen. c. Een lijst der Zeeuwsche contröle- vereenigingen. d. Eenige gegevens betrekking hebben de op eene tentoonstelling van vee met melkstaten van de contrölevereeniging te Koudekerke. De Commissie meent aan het einde van haar rapport nog het volgende te moeten aanraden a. Door het oprichten van contrölever eenigingen moet gezorgd worden, dat de meik- en bcteropbrengsten van de koeien nauwkeurig bekend zijn. b. Door het gemeenschappelijk houden van goedgebouwde stieren, die afstam men van stamboekhouders, met bewijzen van voldoende productie der moeder, moet men zorgen voor goed mannelijk fc kmateriaal c. Waar het oprichten van stierenver eenigingen moeilijkheden nietzich brengt, moet men door het betalen van een flink dekgeld het aan particuliere stierenhou ders mogrlijk maken goede stieren te houden. Worden voren gegeven wenken alge meen opgevolgd, dan mag men zeggen, dat eene doelbewuste fokkerij mogelijk wordt doordien dan met den volgenden grondregel kan worden rekening gehou den. 1. De eigenschap om meer of minder melk te geven wordt v. n. 1. bepaald door den aanleg van het betrokken dier. Het is bewezen, dat deze aanleg zoowel van vaders als moederszijde overerfelijk is. 2. e eigenschap om meer of minder vette melk te geven wordt eveneens v. n. 1. bepaald door den aanleg van het betrokken dier. Ook deze aanleg is be wezen zoowel van vaders- als moeders zijde erfelijk te zijn. 3. Een meer of minder mooie en for- sche bouw erft zoowel van vaders- als moederszijde over. 4. De eigenschappen van productie en bouw erven met des te meer zekerheid over, naarmate ze langer in de familie waarmee gefokt wordt, bestonden. De gewone Rijksnajaarskeuringen van tot dekking bestemde hengsten wor den in 1910 gehouden voor Zeeland op 6 September te Oostburg7 Sept. te Hulst 8 Sept. v.m. te Middelburg -. 8 Sept. n.m. te Kattendtjke; 9 September te Bergen op Zoom10 Sept. te Zierikzee. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft vrijgesproken J. F. K., commissionair te Neuzen, van wederspannigheid, waarvoor de rechtbank te Middelburg hem 14 dagen gevangenisstraf had toegedacht. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch bevestigde het vonnis van de rechtbank te Roermond, waarby A. v. d. Z., veen arbeider te Deurne, veroordeeld werd tot achttien jaar gevangenisstraf wegens moord op den 71 -jarigen Peter Munsters. -- a (,»-■ -in S4- ÏCi'a 3 Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ovezande en Driewegen, ds H. Smelt te Wissenkerkete Hoeve laken A. M den Oudsten te Wezep. Aangenomen naar Zoeterwoude d ior J. Hengeveld, cand. te Woerdennaar Pretoria door H. C. M. Fourie, cand. te Utrecht. Stavenisse Tot secretaris-ontvanger, wegens het aanstaande vertrek van den tegenwoordigen titularis, dhr W. C.Crucq, is uit drie sollicitanten benoemde de heer J. van Oost, waterb. ambtenaar, op eene jaarwedde van f 75. Een bekend figuur uit de Kerkelijke beweging van 1886 is heengegaan, n.l. dr. Rh. J. Hoedcmaker, sedert 1 Oct.j.l. rustend predikant van de Ned. Herv. Gem. te A msterdam. Hij vertoefde te Santpoort ten huize van zijn schoonzoon, den heer J. Groene wegen. De Rotterdammer schrijft van hem Philippus Jacobus Hoedemaker werd 16 Juli 1839 te Utrecht geboren en was de zoon van een boekhandela; r. Ten huize zijns vaders logeerden de predi kanten Budding en Ledeboer, en preek ten er in de achterkamer, die tot kerk- zaal werd ingericht. Vader Hoedemaker was een Scholtiaan, volgeling van den Chr. Afgescheiden predikant Ds. H. P. Scholtemoeder Hoe demaker, die aan de Ned. Herv. Kerk hechtte, wijdde haar kind reeds voorde geboorte aan die Kerk. Later vestigde de familie Hoedemaker zich te Maarssen en ongeveer 1851 ver trok het gezin naar Amerika. Op de af scheidsbezoeken ward wel twintig malen herhaaldMij zult ge niet meer zien, maar dezen jongen zult ge hier nog hoo ren het Evangelie van Gods genade ver kondigen. Philip bezocht te paard het Kalamazoo College. Spoedig beloofde hij een letter kundige te worden. Bij werd mede-op richter van een Engelsch letterkundig maandschrift. Te beroemde d chter-phi loloog R. W. Emmerson wekte bij hem het verlangen op naar Europa terug te keeren en daar verder te studeeren. Twee jaar studeerde hij nog aan de school der Hollandsche Kerk te New-Brunswick. Door zijn wispelturigheid kwam hij daar na als volontair op een advocatenkan toor. In den stryd tusschen republikeinen en democraten bij de presidentsverkie zing in 1857 koos hij beslist party vooi de laatsten. Later werd hij bediende in een ijzerwinkel. Toen werd hij onder wijzer aan de Chr. School te Kalamazoo. Bier ging voor hem het licht der genade in zijn ziel op. Toen studeerde hy gedu rende drie jaren in de Theologie aan de Congregationalistenschool te Chicago. Zonder vaste verbinding predikte hy daarna week aan week in de Olivet Church. Hij maakte naam als prediker. In 1862 keerde Hoedemaker naar Eu ropa terug en op 2 Sept. van dat jaar trad hij als cand. tot den B. D. te Chi cago, voor het eerst in de Oosterkerk te Amsterdam op. Bij wilde zich nu in Duitschland ver der bekwamen, doch ondervond er voor zijn geest teleurstelling. Hij keerde naar Holland terug en studeerde aan de Rijks universiteit te Utrecht. Ongeveer vier jaren werkte hij voor zijn promotie. In dien tyd deed hij veel voor Zondags school en Evangelisatie. Op 21 Juni 1867 promoveerde hy, magna cum laude, op een proefschrift: „Het probleem der vrij heid en het theïstisch Godsbegrip". 1 Den 16den Febr. 1868 deed hij zijn intrede als pred. der Ned. Herv. Kerk te Yeenendaal met een rede over 2 Cor. 12 vs. 9„Mijn genade is U genoegwant mijne kracht wordt in zwakheid vol bracht". 26 Febr. 1873 verbond hij zich aan de N. F. Kerk te Rotterdam. Voor de tweede maal ontving hij een beroep naar A msterdam dit werd aangenomen, en na bevestiging door Ds P. van Son, deed hij 2 Febr. 1876 aldaar zijn intrede met een rede naar aanleiding van Rom. 2 vs. 14, sprekende overHet Apostolisch evangelie en de nationale theologie. In 1880 nam hij, eerst na tweemaal bedankt te hebben, en na in overleg met Dr. Kuyper en anderen in de „Heraut" een stuk geplaatst te hebben, waarin hij alle bestaande verschillen constateert, een benoeming tot professor in de Theo logie aan de Vrye Universiteit te Am sterdam aan. 1 Juli verkreeg hy zijn emeritaat. Op 19 Oct. van dat jaar sprak hij in de Nieuwe Kerk zijn „Wijdings rede bij de opening der Vrije Universi teit" onder het motto 1 Sam. 13 vs. i9 22 uit en ving in die week zijn lessen aan over de Ethiek en de Practische Godgeleerdheid, waarbij later de Inleiding in het Oude Testament kwam. Met de doleantie kon hij niet medegaan en in Oct. 1887 legde hij zijn ambt als hoog leeraar neer. Op 8 Jan. 1888 werd hij bevestigd als pred. der Ned. Herv. Kerk te Nieuwland (classis Sneek). En 12 Maart 189C deed hij weer zijn intrede als pred. der Ned. Herv. Kerk te Amsterdam met een rede over Joh. 12 vs. 25. Einde °ctober 1906 trof hem een droeve slag, die hem een gebroken man deed zijn. Doch in Sept. 19U7 trad hij weer geregeld voor de ge meente op en in Febr. 1908 mocht hij onder zeer veel belangstelling het feit herdenken, dat hij 40 jaar geleden het predikambt aanvaardde. In de Wester- kerk hield hij toen een gedachtenisrede over 1 Cor. 9 vs. 16. Verleden jaar verkreeg hij zijn emeri taat met ingang van 1 October. Zyn ge zondheidstoestand liet niet meer toe voor de gemeente een woord van afscheid te spreken. Dit werd later in druk uitge geven. De thans overledene, die ridder in de orde van den Ned. Leeuw was, richtte het weekblad „De Geref. Kerk" op en gaf zeer vele geschriften in het licht. Zijn laatste werk was „Handboek van het Nieuwe Testament. I Christus naai de vier evangeliën", uitgegeven in 1906. Volgens De Nederlander was dr Hoe demaker van Joodsche afkomsl. Maar is dit wel juist? Wordt hier Hoedemaker niet verward met Van Ronkel Geref. Kerken. Beroepen te Hoogvliet, P. van Hoven, cand. te Leiden. De sergeant Keijzer van het regiment genietroepen te Vlissingen gedetacheerd bij het Algemeen Depöt van Disc'pline, is met ingang van 16 Aug. a.s. benoemd tot leeraar in de gymnastiek te Leiden. Het hoofd der Chr. bewaarschool te Kortgene, mej. E. A. Bollemeijer, gaat die gemeente, na 42-jarigen diensttijd,Jmet 1 Augustus verlaten. M.G. Op de voordracht voor onderwijzer aan de o. 1. school te Axel zijn geplaatst de heeren A. Kole te Nieuwvliet, R. de Smidt te Sas van Gent en A. Smijtegelt Bedet te Goes. Benoemd tot onderwijzer aan de school met den Bijbel te Squburg tegen 1 Sept. a.s. dhr P. Hoekstra te Drachten. Gisteren slaagde mej. C. Lindhout, van Oud Yossemeer, te 's-Gravedhage voor het toelatingsexamen tot de Verlos kundige Kweekschool te Rotterdam. Geplaatst als inwonend leerling aan de Rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Rotterdam mej. J. J. Jansen, van St. Maartensdijk. Aan boord van het ss. „Potsdam" der Holland—Amerika-lijn, liggende te Rotterdam, stortte hedennacht een boot werker door mis te stappen in het 5

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2