Gemengde Serietitel UIT DE PROVINCIE. van oorlog in herinnering bracht, om tot vice-admiraal te worden benoemd. Lode- wijk XIV en Colbert konden het niet zonder hem stellen, maar hij werd om zyn geloof gehinderd gedurendezijn leven en na zyn dood werd zijn nagedachtenis beleedigd, doordien men zijn zonen ver gunning weigerde zijn stoffelijk over schot in Frankrijk te begraven." Dat blad herinnert ook aan wat de vrouw van dezen zeeheld zeide, toen haar echtgenoot haar had medegedeeld hoe Koning bodewijk XIV, wiens vloot hij zoo voortreffelijk had aangevoerd, hem met verwijten had overladen omdat hij Pro testant was. Zij zeide „Gij hadt den Koning moeten antwoor den „Sire, 't is volkomen waar dat ik Protestantsch ben, maar mijn werk in 's lands dienst is Katholiek", d. i. ten nut te van allen." Gistermiddag is in de Langeviele te Middelburg zekere A. A., een 8 -jarig landbouwer uit Koudekerke, dij nog tus- schen een handkar en de electrische tram wilde doorgaan, door de tram aangereden. Met een wond aan het achterhoofd, waar uit hy hevig bloedde, werd de man in het in de nabijheid zijnde verpleeghuis bin nengedragen. N. R. C. Stavenisse. Zooals reeds werd bericht, benoemde de gemeenteraad heden tot hoofd der school, noodig wegens het be danken als zoodanig van den Heer E. Rademaker te Bussem, den Heer J. Ou- desluijs, onderwijzer te Vlaardingen. Pe voordracht luidde: M. E. Pruijssen te Kruiningen. 2. P. Franke te Utrecht. 8. J. Oudesluijs te Vlaardingen. De benoem de verkreeg 5, de heer Franke 2 stem- men.De gemeenterekening over 1909 werd gesteld in handen eener commissie ter fine van onderzoek. Op een staat van voordracht ter be noeming van 2 leden van het college van zetters werden de volgende dubbeltallen geplaatst1. N. Kodde (aftr.) en C. L. Dorst. 2. C. Broodman (aftr.) en A. J. Verstraate. Ten slotte werden eenige reclames hoofd, omslag behandeld. Neuzen. Sedert Dinsdag werd alhier esn zevenjarig kind vermist. Er werden verschillende vermoedens uitgesproken, ook ontvoering, maar het meest waar schijnlijke was toch dat het door de drukte, die ontstaan was tijdens eene serenade van het muziekgezelschap, in het kanaal was geraakt. Woensdag werd door de politie en anderen tevergeefs gedregd. Donderdag is dit hervat, er dook ook een duiker in het kanaal nadat de uitgeefster der Tet neuzensche Courant eene premie van f 25 had uitgeloofd voor het vinden va* het meisje. 1 es avonds is het door drie mannen, die in een bootje aan 't dreggen waren, opgehaald. M. C. Ter naturalisatie zijn o.a. voorge dragen F. B. Vercruyse, A. Bonamie, C. Braet, E. van den Neste, G. J. Breat, E. F. Devos, N. J. van de Putte, E. P. van de Putte, J. Verplancke, J. F. Moens, E. Corthals, D. de Roo en E. Braet, allen veldarbeiders, en D. van Belleghem en E. de Boer, beiden koopman, G. H. tslon- deel, herbergier, O. Cuelenaere, timmer man, en I. de Deyne en E. Martens, bei den landbouwers, allen te Aardonburg. Kloetinge Van den landbouwer C. G. van Liere werd gisteren nacht een zoo goed als nieuwe fiets gestolen. Het rijwiel stond in een gang in de schuur welke was gesloten. Zeer waarschijnlijk is men door een deur van het varkens hok, welke van buiten wordt gesloten, binnengekomen. In het kleed hetwelk over de gestolen fiets en een damesfiets hing, was een gat gebrand. Van den dader is geen spoor te ontdekken. (Dit bericht werd door een vergissing eerst heden geplaatst. Red.). O. W. Souburg. In de gisteren dooi den gemeenteraad gehouden zitting werd op voorstel van B. en W., met 6 tegen 1 stem, die van den heer Jobse, afwijzend beschikt op een verzoek van C. Fruijtier c. s. om uitbreiding der straatverlichting aan den nieuwen lissingschen straat weg, te gemeenterekening over 1909 werd den raad aangeboden in ontvangst op f18.42568 en in uitgaaf op f 17.612.73"'. Een verzoek van Abrahamse om een hond te mogen houden werd terzijde gelegd als te béhooren bij het armbestuur. Voorts werd besloten uit art. 14 der politieverordening, luidende«Ieder, die vleesch,gehakt of spek in de gemeente ten verkoop invoert, is verplicht, dat voor den verkoop door den keurmeester te doen keuren" de woorden „ten verkoop* en ffvoor den verkoop» te doen vervallen. De voorzitter stelde de aan den Raad aangeboden gemeentebegrooting voor 1910 in handen der heeren Polderman, Cevaal en Pieterse, als commissie tot onderzoek. De heeren de Pagter en Jobse merkten op dat deze bevoegdheid behoort tot den raad, en niet alleen by den burgemeester. Hiermede vereenigde zich de raad, waar op de heeren Polderman, Pieterse en Arendse werrden benoemd. De voord acht van twee leden van het College van zetters werd als volgt opge maakt: S. de Pagter, P. Cevaal (aftredende leden) en A. Joziasse en P. Polderman. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. van plan zijn een nieuw arrestanten lokaal te doen bouwen ten Noordzijde van den kerktoren voor 3 arrestanten, daar het oude niet doelmatig meer is. Dat hoekje kan de gemeente van de kerkvoog dij der Ned. Herv. gemeente voor f 1 per jaar in erfpacht bekomen voor den tijd van 30 jaar. B. en W. stellen voor aldus te besluiten. De Raad hechtte hieraan zijne goedkeuring. Behandeld werden de reclames hoof- delyken omslag in gesloten zitting. Domburg Bij de gisteren gehouden herstemming voor een lid van den ge meenteraad werd gekozen O. de Pagter (lib) met 128 stemmen, Jacs. de Pagter (a. r.) verkreeg 86 stemmen. Bestond de Raad in 1907 uit 5 anti-revolutionairen en 2 liberalen nu is hij samengesteld uit 6 liberalen en éen anti-revolutionair. Het muziekgezelschap Apollo" bracht den gekozene eene serenade. Een hossen de en joelende menigte volgde het mu ziekkorps. Oostkapelle. Alhier had Vrijdag 22 Juli de huishoudelijke wedstrijd plaats der Schietvereeniging „Soranus" de uitslag was als volgt Personeele baan Marga. Ie prijs C. J. Goeman met 99 punten, 2« A. Goosen 96. 3e J. Wattel 96, 4e A. de Kam, 92,5e J. Mathijse, 89, 6e J. Geldof 89, 7e J. Koole, 89, 8ste A. Willemse, 84, 9e A. de Visser 83, 10e L. Jobse 80, Ue P. Castel 78, 12e J. deLiguie 75, 13e B. Wattel 74,14e J. Ludikhuize 74, 15e J. Goosen 65. Personeele baan Buks. lste prys J. Wattel met 94 punten, 2e A. de Kam 90, 3e J. Koole 88, 4e B. W ittel 88, f e C. J. Goeman 86, 6e A. Goosen 83. Vrije baan Marga. lste prijs J. Wattel met 59 punten, 2e A. Goosen, 59, 3e J. Geldof 59, 4e J. Mathij se 57, 5e C. J. Goeman 56, 6e B. Wattel 56. Vrije baan Buks. lste prijs J. Wattel met 94 punten, 2e A. de Kam 94, 3e B. Wattel 92, 4e A Goo sen 92, 5e J. T. Slootman 92, 6e C. J. Goe man 89. In ons vorig no. staat een bericht dat 't wrak van de Capella naai Vlissin- gen is gesleeptdit is onjuist. Men be richt n.l. aan de Bresk. Crt. dat dit schip hetwelk men naar de haven van Breskens poogde te sleepen, op de hoogte van de ton aan de Breskensche plaat is omge kanteld en daar is blijven zitten. Bij beschikking der Arrondisse ments Rechtbank aldaar is de gevangen houding van G. ter M., oud-commies ter secretaire en ambtenaar van den burger lijken stand te Middelburg, met dertig dagen verlengd. Breskens. Als brugknecht bij den rijks waterstaat te Veere is aangesteld L. C. van de Walle, havenkantonnier alhierals waarnemend doet thans dienst Iz. Fortrie. Bij de directe belastingen, invoer rechten en accijnzen is met ingang van 16 dezer benoemd A. Varkusse, tot tijd. komm. te water 2 kl. bij de ainb. rech. 2e afd. en is ontslag verleend met ingang van 1 Nov. aan J- Moerdijk, komm. Ie kl. te Middelburg. Ellowoutsdijk. Vrijdagavond ten 6 ure vergaderde alhier de gemeenteraad aan wezig waren 6 leden. Afw. met ken- nisg. dhr. bmallegange. Voorzitti r de Burgemeester. Reeds bij het binnentreden wei d n we aangenaam verrast door de keurig aangebrachte versiering welke de Raads kamer in een feestelijke stemming bracht. Van wand tot wandvan hoek tot hoek guirlandes en de zijgang ge flankeerd met vaandelsaan da eene zijde het vaandel waarop het wapen van Zeeland en aan de andere zijde dat met het wapen der gemeente Ellewoutsdijk er op geborduurd. Dit alles waren nog overblijfsels van het feest ter gelegen heid van 's Burgemeesters zilveren Ambtsjubilé. Aan gene zijde van ons stond het geschenk, een eiken cilinder- bureau, van de burgerij. Na de opening sprak de Burg. nog een woord van dank uit voor de hulde welke de burgerij hem had gebracht, doch inzonderheid endosseerde Zijn Edelachtb. dezen dank aan den gemeen teiaad, welke hem zoo trouw ter zijde stond in het bestuur dezer gemeente,voornamelijk den oudsten wethouder, dhr. Van Liere, die den Burg. al vijf-en-twintig jaren met raad en daad had bijgestaan. Straks, den 6 October, hoopte dhr. Van Liere zijn veertigjarig jubilé als raadslid te vieren, en hoopt de Burg. met de andere leden, dat ook hij op niet minder waardige wijze ge huldigd zal worden. De voorz. meende dat de dank, welken hij had geuit, „be zegeld" moest worden met een glas wijn en werd de vergadering na toepas selyke toasten, zoowel op de Raadsleden, als op den verslaggever, voortgezet. Pe Notulen werden voorgelezen en goed be vonden. Van Ged. Staten de volgende goedk.le van het kohier H. O. 1910; 2e der wijziging van de havengelden 3e der geldleening groet f 5000 voor Je begrinding der wegen 4e der gewijzigde 'em. Begrooting in zake bovengenoemde geldleeDing5e van de samenstelling der grint6e dat het bedrag uitgetrok ken voor het herhalings onderw. bedraagt f 49,297e of de Gemeenteraad geen bezwaar heeft dat in Nieuw-Namen een kermis wordt gehouden. Van den Gem Ontv. het proces-verbaal der kasopname Jwaarin wordt medege deeld dat in kas is de som van i 352,57 '/a Van de gezondsheids commissie bericht dat dhr G.v. d. Hoek herbenoemd is als lid dier commissie.Vervolgeus 'n verslag van die commissie, waaruit blijkt, dat deze ge meente een bedrag zal moeten betalen van f44,26 tegen f25, 't vorige jaar. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Gemeente-rekening wordt ter visie gelegd. In de commissie van onderzoek worden benoemd dhrn. C. v.d.Veld'- en Bruinooge.DeGemeente rekening bedraagt in ontvang fl -'180,34'/-2 en uitgaaf f 11697.95!/2, batig saldo f 482,39. Voor twee leden van het college der zetters werden na gehouden stem mingen de volgende dubbeltallen opge maakt, (dhr M. Bannet (aftr.) en J. v. Wijk) en (dhr J. Smallegange (aftr.) en A. Huyzen.jVan dhr Huighebaart conses- sionaris der aanteleggen tram op Z.-B. was een verzoekschrift ingekomen in houdende om, in verband met deze plan nen, een subsidie van f 60 te geven. B. en W. stellen voor, dit verzoek in overwe ging te nemen en wanneer 't blijkt dat ook de Gemeente in 't traject wordt opge nomen subsidie te verstrekken. Aldus besloten. Eenige reclames op den H. O., op éen na, willigde de raad in. Ten slotte doet de voorzitter de mededeeling dat de vergade ring der Ingelanden van het waterschap Ellewoudsdijk de begrooting der we gen goedkeurde. De nndvraag leverde het verzetten van eenige paaltjes op. Hier mede waren de werkzaamheden afgeloo- pen en werd de vergadering gesloten. Hierna verzocht de voorzitter den raad en den verslaggever om nog eenige oogen blikken onder het genot van een glas wijn en sigaar te toeven, welke op prettige wijze werd doorgebracht. Een woord van hartelijken dank past ons hier uit te spre ken voor de aangename verrassing door Z.E. 4ons bereid. Wol i'aar t sd ijk. Gemeenteraadsverga dering van Vrijdag jl. Tegenwoordig alle leden. Notulen onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld wordt de in structie voor den gemeente-secretaris. Als secretaris wordt benoemd dhr J.Goetheer, ambtenaar ter secretarie alhier. Aan dhr C. Slabbekoorn wordt eervol ontslag ver leend als ambtenaar van den Burg. Stand. Na regeling der werkzaamheden voor den ambtenaar der Burg. Stand wordt als zoo danig benoemd dhr J. Goetheer Aan de onderwijzeres mej. M. O. v. d. Ende wordt wegens ziekte haar verlof met 6 weken ver'engd. Op de voordracht voor het colle ge van zetters worden geplaatst 1. P. Koe man, 2. J. Tolhoek en 1. D. Vleugel, 2. J. Lindenberg. Staat oninbare posten a f 23,08 vastgesteld. logrooting gezond heidscommissie goedgekeurd. Gemeente rekening 1979, idem rekening Burg. Arm bestuur 1909 en begrooting 1911 aange boden en in handen gesteld van een commissie tot nazien derzelve. Als leden voor het nazien worden benoemd dhr J. de Wolf, C. Zuijdweg en J. Lindenberg. Voor den stoomtram wordt een subsidie toegestaan van f 400 's jaars gedurende 20 jaren waarin door verschillende polders f' 220 per jaar aan de gemeente wordt ge subsidieerd. Aan den onderwijzer J. Okker wordt op zijn verzoek eervol ontslag ver leend tegen 5 Sept. a. s. Verzoek van de afd. Wolfaartsdijk van den Bond van Ned. Onderwijzers, regeling aangaande het herhalingsonderwijs van onderwijzeres sen, wordt tot nadere regeling in handen gesteld van B. en W. Daar het vermoede lijk de laatste vergadering zal zijn dat de burgemeester als secretaris fungeert, richt dhr. 1'. Koeman een woord van dank en hulde aan Z.Ed.Achtb. voor de aange name wijze waarop hij ten allen tijde met hen is werkzaam geweest. De wensch er aan toegevoegd, dat hij nog vele jaren in aangename herinnering als zoodanig de rust moge genieten; hetwelk door Z.Ed. Achtb. met dank voor de aangename woorden gesproken, wordt beantwoord. Zijn dank uitsprekende aan allen voor de medewerking die hij al dien tijd van de Raadsleden heeft mogen genieten. Hierna sluiting. 's Heer Arendskerke. De metselaar Dronkers van Arnemuiden, werkzaam aan den bouw der nieuwe achool alhier, had hedenmorgen het ongeluk van een 4 Meter hooge stelling te vallen, tenge volge waarvan eene hoofdwonde o*t- ontstond. Door Dr. v. Iwaarden werd de eerste geneeskundige hulp verleend. Vrouwepolder. De schietvereeniging „Koningin Wilhelmina" alhier, hield Vrijdag hare huishoudelijke schietwed strijd. Voor de personeele baan waren verschillende prijzen, bestaande in kunst voorwerpen, beschikbaar gesteld. De uit slag was als volgt: le prijs B. Walrave, 2e S. de Visser, 3e G. Tilroe, 4e H. Pol derman, 5e L. Geldof, e C. Osté, 7e F. Kerkhove, 8e J. de Visser 9e S. Duvekot, 1'e M. i.ouwerse, 11e Vermeulen, 12e A. Tilroe, 13e 8. de Koo, 14e C. Vermeu len, i5e P. de Vos, 16e L. Duvekot, 17e D. Koets, 18e J. de Kijke, 19e C. Ver meulen, 20e W. Duvekot, 21e P. Duvekot, 22e W. Louwerse, 23e G. de Vlieger, ':4e L. v. d. Broeke, 5e w'. de Vos, 26e J. Louwerse, 27e C. de Kam, i e A. Tilroe. Voor de eerebaan waren 2 medailles (1 zilveren en 1 bronzen) beschikbaar ge steld. De zilveren medaille behaalde St. de Roo en de bronzen S. de Visser. De rozenprijs viel bij loting ten deel aan St. de Koo met 4 rozen. De poedelprijs kreeg A. Tilroe. Vrije baan (geldprijzen) le S. de Visser (3. m. 35,) 2eM.de„Roo (2 m. 35). 3e F. Kerkhove (2 m. 31), 4*e H. Walraven 31(' m. 3"D 5e FT. Polderman, (3 4 33) 6e C. Oste '4-32 -81', 7e L. Geldof (34 3?), 8ste J. de Rykse t3 m. 33), 9o 1. de Visser ,2 m. 33). 1 e G. Tilroe 3 31) le L. Duvekot (33, 12e P. de Vos (31-28;. Een medaille geschonken door dei- commandant viel ten deel aan '.de Vis ser met 67 p. Mrrkiïiuii* s Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouwerkerk A. Groeneveld te Noord-Zijpe. Bedankt voor Waddingsveen door P. de Looze te Waarder. Kruiiiiiigen. Tot president-kerkvoogd in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer A, Le Clerq, werd benoemd de heer J. Wonc'ergem. Bev. Viering van de Hervorming. Op 31 October 19 i 7 is het de vier honderdjarige gedenkdag der Kerkher vorming. De redactie van de „Schatka mer", maandschrift voor den heiligen dienst, stelt nu voor, den Hervormings dag reeds in de drie voorafgaande jaren met ongewonen ijver te vieren, opdat de volgende opklimming worde verkregen 31 October 1914: Plaatselijke Hervor mingsdag in de afzonderlijke gemeenten, corpsen, jongelings-, zendings en andere vereenigingen. 31 October 1915 Groeps-Hervormings- dag van de kerken enz. 31 October 1916: Nationale Hervor mingsdag. Nu eerst treden nationale re gelingscommissies op. die Hervormde, Gereformeerke en andere kerken. Protes tantenbond, Leger de Heils, enz., tot alge meene deelneming oproepen. 31 October 1917: Wereldhervoimings- dag, waartoe de nationale regelingscom missies zich aaneen hebben gesloten met wereld verbonden van Jongelingsverbond, Leger des Beils, enz. i e „Schatkamer" vindt reden voor een grootsche viering. Met een open oog voor wat anders zou moeten zijn, zal een on bevooroordeelde vergelijking van 1517, '617, '717, 1817 en !917onsooktoonen, hoezoer de verscheidenheid van Christe- lijken arbeid is toegenomen (pers, zen ding, sociale arbeid). De heer H. C. Fourie, die te Utrecht in de godgeleerdheid heeft gestudeerd, is beroepen te Pretoria, in de vacature gelaten door prof. dr. Muller. Men schrijft aan de N. R Crt. Een tyd geleden is de socialist Vander- velde, lid van de Belgische Kamer, in Belgisch Kongo geweest. Hij wil nu de Protestantsche zendelingen, die hij hoog acht om der wille van hun arbeid, verdec igen tegen de elgische Regeering, die aan de Protestantsche Zen ding weinig steun verleent. I n de Chretien Beige vertelt een zendeling van een zen dingsbijeenkomst te Kinshassa, waarop Vandervelde heeft gospioken. Hij is al de dagen der bijeenkomst gebleven en hij woonde de bidstonden, die iederen mor gen gehouden werden, a'le bij. De zende ling Clark van Bolodo zeide mij, dat de heer Vandervelde geen enkele dag gemist werd en altijd op het aangegeven uur tegenwoordig was. Vandervelde had den schrijver verzekerd, een uitstekenden in druk te hebben gekregen van de Prote stantsche Zending. Geref. Kerken. Beroepen te Buizum L. J. C. Kreijt te Berkel, A an de orgelfabriek van dhr. AS. J. Dekker te Goes is besteld de vervaar diging \an een pneumatisch kerkorgel van groote afmeting ten behoeve dei- Gerei. Kerk van Winsum (Gr.) Scliottlnieuws. Uitslag eind-examen Rijks Hoogere Burger Scholen in Zeeland. Goes. Tweede groep. Geslaagd I. M. G. Spruijt van Zicrikzee A. M. A. P. Liebert, van Goes A. P. Broeke, C. M. van Dieren, H. F. Beekkerk van Ruth, J. Chr. Fanoy, P. J. Hendrikse van Middel burg. fgewezen 1 van de school te Zierikzee, en 2 van die te Goes. Geslaagd voor het le gedeelte van het notarieel staatsexamen mej. M. A. J. le Clercq te Middelburg. Een artikel in De Bode, orgaan van den Bond van Nederlan lsche onder wijzers, met opschrifthet Ned. Ond.- Gen uit! eindigt aldus: „Eerlijke on derwijzers blijven geen lid van deze vieze Vereeniging". Nieuwsbode. Bij Kon. besluit is aan dr. M. A. Brants met 1 Oct. a. s. eervol ontslag verleend als burgemeester van Schie dam. W. v. Dijk, voormalig commissaris van politie te Hilversum (vroeger te Goes) heeft zich met een adres tot de Koningin gewend, waarin hij haar tus- schenkomsl en medewerking verzoek, tot herstel van door hem geleden onrecht Te Zwyndrecht overleed een 23- jarige werkman die een wondje aan zijn hand bekomen had, aan bloedvergiftiging. Op het emplacement van het Centraal station te Utrecht is een spoorw< gbe- ambte bij het behandelen van een trein tusschen de buffers van een paar wagens geraakt en doodgedrukt. By het lossen van ijzer op de scheepswerf te Raums- donksveer is een plaat op een werkman gevallen, waardoor deze onmiddellijk ge dood werd. Uit het raam eener 2de étage tej Amsterdam viel een 2-jarig meisje, die er op visite was. De ter hulp geroepen geneesheer constateerde den dood door schedelbreuk. In de Park laan te Rotterdam was een achttien jarige kantoorbediende zich zao langdurig aan het oefenen in de worstelsport, dat hij plotseling bewusteloos neerviel. Naar het ziekenhuis vervoerd, bleek hij by aan- Komst overleden. Een meisje vermist. Dinsdagmorgen is Theodora Kraak, een meisje van 13 jaar te Oosterbeek wo nende, spoorloos verdwenen. Sedert het vorige jaar Augustus bezocht Theodora dagelijks de naaischool aan den Zwarten weg te Arnhem, 's Morgens voor achten ging zij er heen wandelen in gezelschap van eenige vriendinnetjes, tegen half een kwam zy thuis koffie drinken, althans wanneer ze niet te voren meedeelde, dat ze in Arnhem bleef, om b.v. eens naar de Markt te gaan. Maar dat vertelde ze haar moeder steeds te voren, opdat zij brood mee naar school kon nemen. Dinsdagmorgen voor acht uur is Dora al; naar gewoonte op weg gegaan naai school, vergezeld door een vriendinnetje. Maar op school is zij niet geweest. Een slagersknecht heeft beide meisjes dien morgen op weg gezien. Bij den Haspel is Dora cfen weg onderlangs ingeslagen, terwyl haar vriendinnetje rechtdoorliep naar school. Waar Dora Onderlangs ge weest is, werd niet opgehelderd, maar wel hebben twee personen haar na acht uur weder op den terugweg naar Ooster beek ontmoet. In de eerste plaats de sla ger, die van boodschappen in de stad terugkwam en in de tweede plaats een man met eer pak kranten. Laatstge noemde zag, dat het meisje huilde en vroeg wat er aan scheelde. Zij antwoord de mets dan weg, wegIn het huisgezin van Kraak heerschte, toen Dora 's mid dags i iet naar gewoonte thuis kwam, en men hoorde, dat zij niet op school was geweest, groote ontsteltenis. De Bur gemeester liet nasporingen doen doch te vergeefs. Woensdagmorgen om 4 uur trok men er met een politiehond op uit, na te voren een paar kousen van het verdwenen meisje te hebben meegeno men wel liep de hond tot bij Onderlangs te snuffelen, maar daarop scheen hij het spoor bijster. Het meisje was een vroolijk opgewekt kind, vrijmoedig van aard. Er bestond tusschen haar en een vriendinnetje sinds 8 dagen een verwijdering om een niettig- heid. De kinderen, zoo vertelde ons de moeder, hadden eens gespeeld en toen had ora zich laten ontvallen dat zij haar vriendinnetje „vervelend" vond. Dit heeft bij het vriendinnetje tot een koelere hou ding aanleiding gegeve.i, zoodat zij niet meer, zooals gewoonlijk, zich bij Dora en een ander meisje aansloot op weg naar de naaischool. e moeder heeft die kleine ruzie gela ten voor hetgeen zij was, een niettigheid. Doch in werkelykheid schijnt Dora zich dii verwijdering te hebben aangetrokken. In de laatste 8 dagen toch was zij, anders de vroolijkheid zelve, stil en teruggetrok ken en wat zenuwachtig. Toen zij verle den Zaterdag bij de firma Hoelen te Arn hem een hoeveelheid tabak moest koopen voor den .winkel, was zij stil. Ook den Vrijdag te voren was ze teruggetrokken geweest. Een schoonzuster van mej. Kraak had Dora dien dag aan het station gesproken en omdat htt kind zoo stil was, gezegdwat ben je stil, waar denk je toch over Dora was, zooals gezegd, een aar dig, vrijmoedig meisje, daarbij was ze wat men noemt aanhalig. Wanneer er een fietsrijder voorbij kwam dan had Dora dikwyls de aardigheid om te vragen mag ik mee rijden en dan meteen achter op het rijwiel te springen. Aan haarmoeoer heeft zij eens verteld, dat een Duitscher haar eens chocolade had gegeven. Wie die Duitscher was, is een raadsel, niemand zag hem, doch Dora moet hem hebben geschetst als een ge woon man, in tegenstelling dan van een deftig heer. Ook had Dora van dien man wel eens centen gekregen. Dora was door haar moeder dikwyls ge waarschuwd om niet zoo erg toeschiete lijk tegenover vreemden te zijn. Stand. De cholera heerscht hevig in een deel van Rusland. Te Petersburg bedraagt het aantal lyders 251, dagelijks komen er ongeveer 40 bij en sterven er ongeveer twaalf. Keizer Wilhelm hoopt 12 October een bezoek te brengen aan Koning Al- bert te Brussel. De President der F»ansche Republiek komt later. De Engelsche aëronaute en „val schermkunstenares", Viola Spencer, heeft een ernstig ongeluk gekregen. Ter gele genheid van een sportfeest te Poleshill by Coventry, was zy met haar ballon opge stegen tot een hoogte van ongeveer 1000 voet en liet zich toen met behulp van een parachute neerdalen. Zij kwam neer op het dak van een fabriek, haar voeten raakten verward in de telefoondraden, de parachute sloeg dicht en zij viel uit een hoogte van meer dan 40 voet op den grond. Bewusteloos en hevig bloedend

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2