Wy waren op 't dwaalspoor gebracht door een polemiek in Het ïrieich Dagblad waarin zekere heer v. Lennep de vraag doet: indien H. M. de Koningin eens een orthodox zestal"enz. BINNENLAND. UIT DE PROVINCIE. Land-, Tuinbouw enz. Kei'k*ii<au$ ma i, Dieleman, v. d. Putte, de Veer, Dek- krr, v. Oeveren, Vogelaar, Hollestelle, flerlach, v. Voorthuysen, Fruytier, Moer dijk, Ysebaert, Dumoleijn, Hombach, v. Dalsum, v. Oyen, Alaarleveld, Fokker, Heijse, Giljam, v. d. Vliet en Hocke Hoogenboom. Ged. Staten stellen voor, met intrekking van hun besluit van 15 Juli 1904, aan de afd. Middelburg van den Ned. Militairen Bend ten behoeve van het MilitaireTehuis te Middelburg een jaarlyksche subsidie te verleenen tot wederopzegging van f 150. Aangenomen. De rekening van de Provinciale inkom sten en uitgaven over 1908, inkomsten f769,640,74, uitgaven f722,156,115, goed slot f 47,484,625, wordt vastgesteld, als mede de begrooting der Provinciale in komsten en uitgaven voor 1911 in ontvang en uitgaaf f 707,696,54'' met een onvoor zien van f 11,268,045,welke wordt verlaagd met f 1300; terwyl zullen geheven worden op de hoofdsom der grondbelastingvoor ongebouwde eigendommen 39 en voor ge bouwde 31 opcenten en 25 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. Niemand meer het woord verlangend sluit de voorzitter deze zitting in naam der Koningin. 13 Juli 1910, Van geachte zyde maakt men ons at tent op een vergissing. Wij schreven dat H. M. de Koningin een modern zes tal aan den Kerkeraad te Apeldoorn had aangeboden. Het was een orthodox zes tal en beroepen is ds. Westerman Hol- stijn te Waardenburg (een zwager van minister Talma). Ook maakt men ons indachtig dat 't onlangs gekozen jongste Statenlid voor Utrechtprof. Hora Siccama, niet is gere formeerd, maar Ned. Hervormd. Hetgeen dus een eigenaardig licht werpt op 't feit dat de Chr.-Historischen in 't district Amerongen toch een candi- daat tegenover hem stelden. De verkiezingen voor de Eerste Kamer geven geen aanleiding totbreede beschou wingen. Dat in Overljsel v. Pallandt uit Ommen den oud liberaal Stork vervangt, hierin steekt niets wonderlijks. Voor een poli tiek college als de Eerste Kamer stemt natuurlijk een rechtsche meerderheid op een rechtschen candidaat. Gaat de meerderheid mettertyd weer om, dan wordt voor zulk een provincie een man van Links weer de uitverkorene. Maar dan zou toch de heer Stork 't wel niet meer zijn. Niet omdat hy niet bekwaam zou zijn. Tot op zekere hoogte stemmen wij,schoon van zyn richting niet, in met de klacht dat 't voor 't Landsbelang, de Industrie, het Peil der Volksvertegenwoordiging te bejammeren is dat dergelijke mannen van 't Staatstooneel verdwijnen. Dit geldt evenzeer voor mannen als v. Houten en Plate. Doch de Liberalen zeiven, ook waar zy de meerderheid hebben, gevoelen geen behoefte om dergelijke mannen voor da Eerste Kamer te behouden. In Noord-Holland waar in een vacature te voorzien was, werd niet de bekwame Plate, of de verdienstelijke Stork, maar de vrij wat minder presteerende figuur van het oud-Tweede Kamerlid De Boer naar veren geschoven. En dat komt alleen hier van daan, omdat men niet durft. In Friesland stelden de sociaal demo - craten eenvoudig aan de vrijzinnigen de wet dat de aftredende Liberaal, de hoogst bekwame v. Beyma moest worden los gelaten, en door een man van meer voor uitstrevende richting moest worden ver vangen. Men fluistert zelfs dat de sociaal de mocraten dr Lely als hun uitverkorene aanwezen. En de Liberalen gehoorzaamden aan 't bevel. Zoo doet men de evolutie, de afschui ving naar de rooden toe, zij t ook schoor voetend en noodgedwongen, mee. In 1904 lieten Frieslands liberalen v. Houten los voor v. Beyma, deze wordt nu door den nog liberaler Lely vervangen en zoo zal deze over negen jaar weer wel voor een nog democratischer libe raal op de vlucht moeten. De sociaal democraten houden onzichtbaar de draad jes van dit poppenspel. Dat de vrijzinnige pers ach en wee roept over het loslaten van baron v. Heeckeren door de Rechtsche meerder heid in de Staten van Zuid-Holland, is te begrijpen. Daartoe dwingt haar de politiek. Wij doen hieraan echter niet mee. Wy achten zijn verdwijning van het staatstooneel een gelukkig teeken. En de heele vrijzinnige liberale partij in de Eerste Kamer, die de motie-Rengers tot sluiting van 't debat aannam, zal wel van diezelfde meening zijn. De heer Stork zei dan ook zeer terechthet Land en de Kamer hebben er genoeg van. Yan 't nieuwe Kamerlid de MarezOyens, die v. Heeckeren vervangt, behoeft nie mand te vragen, of hij wel antirevolu tionair is, dit is ook een voordeel van deze stemming. Dat in Zeeland niemand der liberale leiders er op verdacht is geweest om zy 'took maar ter vertooniog der vlag, een gezamenlyke stemming op een Liberalen candidaat te verkrijgen, begrypen wy niet. De 10 blanco stemmen van de libe ralen strekken de Zeeuwsche liberalen dan ook niet töt eere. En dat te minder, dewyl zij pas bij de verkiezing voor een lid van gedeputeerde staten altegaar hun stem hadden uitgebracht op 't af tredende Roomsche lid v. Rornpu, een de monstratie die, aan één kantals een be wijs van groote eenheid en partijdiscipli ne kan worden gewaardeerd. Nu maakten deze 15 liberale heeren een mal figuur met hun uiteengaan in drie fracties2 vooruitstrevende oud- Liberalen die voor Roöll waren, 3 unie Liberalen, die anders stemden, en 10 Liberalen van 't groote onbekende soort, die geen keuze maakten. De Ferste Kamer telt thans 82 leden van Rechts (18 kath., 10 antir. en 4 chr. hist.) en 18 van links. Een verhouding waarin, zonder bijzondere ongelukken, vóór 1919 wel geen, of weinig verandering komen zal. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft gisteren, in een onvoltallige vergadering (er ontbra ken 9 leden van Rechts en slechts 3 van links met 21 tegen 17 stemmen de subsidie van f 1500 voor een 17e pre dikant by do Ned. Herv. gemeente te Rotterdam geweigerd. De heer v. d. Feltz, liberaal afgevaardigde voor nrente, leidde de oppositie der liberalen van het grond- wetteiyk bezwaar, alle liberalen stem den dan ook tegen, gesteund door een vijftal antirevolutionairen de heeren Waller, Seis, Woltjer, Franssen en 't Hooft, wier bezwaren golden het inci denteel vooruitloopen op de grondwets herziening, waarby zy losmaking der financieele banden tusschen Staat en Kerkgenootschappen als hoogst ge- wenscht volgeDs art. 20 van ons Program in 't verschiet stelden. De overige antirevolutionairen, alle Roomschen en Christeiyk Historiochen gingen met den minister mee. Onder de wetsontwerpen die aange nomen werden, was ook dat tot subsi- dieering van het uitgebreid en meer uitgebreid lager onderwas. Dit ontwerp in zyn oorspronkelijken vorm door prof. Woltjer den voorzitter der ineenscha kelingscommissie begeerd, misschien wel geinspireerd, was door de aanne ming van 't amendement-v. d. Molen- v. Wynbergen derwijs ontrouw gewor den aan zijn oorspronkelyk doel, dat de heer Woltjer er nu tegen sprak en stemde, daarbij gesteund door drie libe ralen. Het wetsontwerp werd aangeno men met 31 tegen 4 stemmen. Nog werd zonder beraadslaging of hoofdeiyke stemming het door de Twee de Kamer aangenomen wetsontwerpje- Van der Molen-De Geer tot regeling der bevoegdheden, verbonden aan de akten vermeld in art. 56 onder a en b der Lager Onderwijswet (wet van 17 Aug. 1878). De heer v. d. Molen, aan gewezen om dit ontwerp in de Eerste Kamer te gaan verdedigen, was bij de stilzwijgende behandeling en aanneming van zijn kindeke aanwezigdoch hoefde niets te zeggen. Hij kon alleen de ge- lukwenschen der Kamerleden in ont vangst nemen, en voorts, zwijgende, gelijk hij gekomen was,onder hilariteit der Kamer, weder vertrekken. Zoo ooit, dan mocht deze reus dei- Tweede Kamer, met zijn krijgshaftigen langen baard het „Veni, Vidi, Yici" van Caesar herhalen. „Ik kwam, zag en over won", of liever stond in een minimum van tyd weer op straat. De Eerste Kamerverkiezingen. Aftredend waren in totaal 10 Recht schen en 7 liberalen. De Friesche Staten kozen tot lid dei- Eerste Kamer in de plaats van den afge- tredenen liberaal jhr. mr. P. J. van Beyma den unieliberaal dr. C. Lely, oud-lid der Tweede Kamer voor Amsterdam II. De Staten van Zuid-Holland liete den aftredenden antirevolutionair baron v. Heeckeren v. Keil vallen. Hij kreeg niet één stem. In zijn plaats werd gekozen de antirev. oud-minister De Marez. Oyens met 49 stemmen, tegen 20 op den oud liberaal Plate. Voorts werd in de plaats van den aftredenden katholiek jhr. Von Fisenne, die bedankt had, gekozen het katholieke oud-lid der Tweede Kamer E. A. M. v. d. Kun met 51 stemmen tegen 21 op den vryziinig-democraat mr. v. Deventer. De katholiek Vermeulen werd herkozen met 51 stemmen tegen 19 op der Unie-liberaal dr. Lely. D< Utrechtsche Staten herkozen den aftredenden katholiek jhr. Bosch van Drakensteyn. In Noord-Holland werden de aftredende liberalen v. Leeuwen en Roëll herkozen en in de plaats van den liberaal Rahu- sen, die bedankt had, gekozen het libe rale oud-lid der Tweede Kamer K. Czn. de Boer. In Zeeland werd de antirevolutionair IJovy herkozen met 27 vrn de 42 stem men. In Drenthe werd de aftredende liberaal Mr. E. Pelinck met 33 van de 35 stemmen herkozen. In Groningen Zojes (lib.) In Overysel L. Th. baron v. Pallandt (c.-h.) lid der Staten van Overijsel, met 24 tegen 16 stemmer op 't aftredend oud- liberale lid den heer Stork, 4 op den heer v. Kol (soc.) en 1 op mr. Veegens (vryz. dem.) Gekozen tot lid der Tweede Kamer in 't kiesdistrict Helmond (vacature- mi. Regout) A. N. Fleskens(k.) met 3222 stemmen tegen 2265 op mr. I. Swane (k.) Van Heeckeren's geheim. De Nieuwe Courant schrijft De driestar in De Standaard, waarvan wy den volledigen tekst in ditzelfde blad opnemen, bevat, dunkt ons, de verklaring van het een en ander in de zaak Van Heeckeren Kuyper Van Swinderen, dat aan sommigen onoplosbaar voor kwam. De heer Van Heeckeren heeft geloofd in het bestaan van een brief van den Duit- schen Keizer betreffende de verdediging van Nederland, waarover dr. Kuyper hem in 1904 heeft gesproken, zonder hem evenwel van het bestaan van zulk een briefde stellige verzekering" te kun nen geven. Vermoedelijk echter heeft dr. Kuyper zelf eraan geloofd „het kabinet van 1901 is in 905 afgetreden zonder alsnog op dit punt tot volkomen zeker heid te zijn gekomen". Maar thans zal geen der oud-ministers meer bedenking hebben om de juistheid van de ministeri- eele verklaring te aanvaarden „dat een brief als bedoeld, in werkelijkheid niet bestaan heeft". Wat er dan in 1904 wel gebeurd is, dat dr, Kuyper heeft bewogen baron Van Heeckeren in vertrouwen te nemen, is niet bekend. Het zou ons niet verwonde ren als het de eene of andere uitlating (direct of indirect) van den Keizer is ge weest over de moeilijkheden welke de onvoldoende verdedigbaarheid van Neder land in geval van een Engelsch-Duitschen oorlog zou kunnen veroorzaken. De mini ster van Buitenlandsche Zaken heeft nim mer het bestaan van elke aanleiding tot het Van Heeckeren-kabaal ontkendnog in zyn jongste rede lezen wij„Maatrege len, welke volgens den heer Van Heecke ren van Keil in den vreemde zouden geno men zyn, zoo strydig met onze landsbe langen, dat tegen een herhaling daarvan in de Noordzee-entente waarborgen moes ten gevraagd worden, daarvan bleek mij na een grondig onderzoek schyn noch schaduw te bestaan". Maar natuurlijk kan hij niet mededeelen wat er in 1904 gebeurd is dat is een regeeringsgeheim, waarvan hij den invloed echter blijkbaar niet zoo gevaarlijk of ernstig voor ons land acht als dr Kuyper 't deed in 1904 en de heer Van Heeckeren nog steeds. Deze laatste, die het geheim wèl heel ernstig vindt, durft ook niet vertellen wat het eigenlijk was. Bij had dus moeten zwijgen. Het komt ons voor, dat het verwarrend quiproquo zich zóó wel verklaren laat. De hoofdzaak het geheim is ons nu na tuurlijk noe altijd onbekend maar dit komt bij geheimen meer voor en daarbij zal men zich hebben neer te leggen, zoo lang de heer Van Heeckeren niets publi ceert. Middelburg. In de Gortstraat is een nieuw kantoor gebouwd voor de Neder landsche Bank. Dit nieuw gebouw trekt ieders aandacht. De afwerking met ar duin- en zandsteen maakt een grootschen indruk en het geheel komt veel overeen met de groote bankierskantoren in Am sterdam en Rotterdam. Goes. Euphonia brengt hedenavond eene ovatie aan het gouden echtpaar Zandee op den Oost-Singel. De daarbij gebruikelijke muzikale wandeling dooi de stad is de vergunning daartoe door hoogerhand zoover ingekrompen dat thans alleen naar en van de jubilaris gewandell mag worden. Het schijnt dat bij eene vorige promenade Julianafeest onregelmatigheden zijn gebeurd, waar echter noch het bestuur noch den wer kende leden van Euphonia iets van bekend is. Goes. In een stampvolle zaal verga derden Maandagavond de belangstellen den in het Vrouwenkiesrechtvraagstuk onder leiding van mevrouw Aletta Jacobs. Het was een gezellige avond waarin enkele dames door voordrachten in proza en poëzie een aangename afwisseling brachten in de reeks van korte voor drachten in 't belang van 't Kiesrecht voor de Vrouw ten beste gegeven. Mej. v. Bommel v. Vloten behaalde een groot succes met 't reciteeren van een paar verzenen mej. Groot met haar causerie „hoe Marijke voor de beweging voor Vrouwenkiesrecht gewonnen werd". Mevrouw LanschotHubrecht las een betoog voor dat weinig indruk maakte doch mevrouw Haver gaf een improvisa tie ten beste waarin tal van argumenten voorkwamen, waaraan menig ernstig tegenstander de handen vol zou gehad hebben. Ook de poëtische voordracht van mej. Croiset was lief en schoon. De voor draagster, tevens de dichteres van het lied, was echter, jammer genoeg, niet altijd verstaanbaar. Mevrouw Mulder v. d. Graaf, die het Vrouwenkiesrecht vraagstuk van Katholiek standpunt had willen bezien, was niet aanwezig. Ook het historisch betoog van Mevr. Clifford Cocq v. Breugel had belangrijk kunnen zyn,indien zij zich niet te zeer had moeten bekorten. De dames hadden blijkbaar de belang stelling van 't Goescho publiek onder schat; want het zaaltje was veel te vol, zoodat dan ook een deel van 't publiek zich met een plaatsje in de achterzaal moest vergenoegen. In de pauze werden eenige leden ge wonnen en tal van brochures verkocht. Het optreden der dames was strikt neutraalalleen hinderde 't ons 'n weinig dat de Rechtsche meerderheid door een der spreeksters, alsof wy in België waren, als clericaal werd aangeduid. Doch wie zal dit eene vrouw kwalijk nemen, waar de mannen, namelijk die van de vrijzin nige pers, ook in onze omgeving, voort gaan, ondanks ons protest, en de bewys- levering van het tegendeel, met ons als zoodanig te kwalificeeren. Vlissingen. Binnenkort zal een stoom- bootdienst worden geopend tusschen Middelburg, Vlissingen en Veere. De dienst zal worden uitgevoerd met de stoomboot „Voorwaarts". Er wordt 5 maal per dag gevaren van en naar Mid delburg en Vlissingen en 3 maal daags van en naar Middelburg en Veere. St. Maartensdyk. Bij do Dinsdag ge houden stemming voor een lid van den gemeenteraad waren uitgebracht 844 stemmen, waarvan 3 van onwaarde. De heer J. W. Roskes verkreeg 171 st., de heer P. Gaakeer Az. 170. Gekozen der halve de heer Roskes. St. Maartensdyk. Ter waarschuwing aan winkeliers. Tegen den winkelier L. alhier is proces verbaal opgemaakt we gens het verkoopen van margarine zon der daarbij tie wettige voorschriften te hebben in acht genomen. In de plaats van den luitenant kolonel Walraven, die den dienst met pensioen verlaat, zal als chef van het militair hospitaal te Borgen op Zoom optreden de dirigeerende officier van ge zondheid Carpentier, thans te 's-Graven- hage. Bergsche Crt. Arnemuideu. De lieer Jan van Ant werpen, agent van politie te Goes, is benoemd tot gemeente-veldwachter al hier. In de Breskensche Courant staat een vuil stukje natuurlijk ongeteekend waarin geklaagd wordt over de zooveel geringere verdiensten in koffiehuizen op Zondagkermis. Er wordt o.a. gewaag d van een armen stalknecht die op zulk een Zondagskermis vroeger f 17 aan staangeld voor fietsen maakte, en nu niets. D*e conclusie is dan gevolg van 't fari zeïsme FarizeïsmeZoo scheldt men in een neutrale courant de poging van een Chr. magistraat om de overtreding van een van 's lands wetten i. c. de Zondags wet een weinig tegen te gaan. Farizeïsme de poging om de menschen zacht aan te gewennen aan een moer Christelijke viering van den Rustdag. FarizeïsmeMaar zoo hebben de „belanghebbenden" een halve eeuw ge leden in Den Haag ook geroepen, toen Groen van Prinsterer alle schandhaizen in het Hofplein opkocht en opruimde. Maar 't nageslacht zegent thans dit goede werk, en huldigt dit Farizeïsme als Christelijke Plichtsbetrachting. Een overheid die ten bate van eigen gemak en gemoedsrust en ter wille van een valschen vrede met „belanghebben den het kwaad voortwoekeren laat, heeft meer van den Farizeër dan zy, die 't bestaan van hi t kwaad erkent en 't zoekt aan te tasten in den wortel. De heer ai. Buijze Az., geboiente Zierikzee, inspecteur in algemeenen dienst der spoorwegdiensten te 's Gra- venhage, is op 58-jarigen leeftijd plotse ling aldaar overleden. Wissenkerke. Benoemd tot water bouwkundig ambtenaar van den calam. Anna Frisopolder A. O. Swenne met 6 van de 11 stemmen. Invoer van Zwitsersclio fokgeiten. Evenals in de voorgaande jaren zullen de heeren J. Zuurbier te Alkmaar en R. Visser te Berkhout, zich in het laatst van de maand Augustus of in het begm van de maand September e.k. naar het Groot- nertogdom Hessen begeven, ten einde aldaar een aantal fokgeiten en bokken van het Zwitsersche Saanenras aan te koopen. Zooals bekend is, staat de fok kerij van dit geitenras in Hessen op hoogen trap, terwijl de te betalen prijzen en verdere kosten aanmerkelijk lager zijn dan bij aankoop in Zwitserland. In geen geval zal de prijs van een volwassen geit of bok, alle onkosten inbegrepen, f 45 te boven gaan. Met het oog op den tijd van het jaar, waarin de aankoop plaats heeft, kan voor het drachtig zijn der gei ten niet worden ingestaan. Ook op deze reis zullen genoemde hee ren op verzoek van de Directie van den Landbouw worden bijgestaan door de Hessische Kamer van Landbouw. Landbouwvereenigingen of particuliere personen, welke foxgeiten wenschen in te voeren, kunnen zich vóór 15 Augustus wender tot den heer J. Zuurbier te Alk maar (prov. Noordholland). Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Middelbert, J. H. Heckman te Olstte De Meern, B. Gijsel, cand. te Hilversum. Aangenomen naar Oud-Beyerland door J. H. Gunning E. Bz. te Rijssen. Bedankt voor Kats (toez.' door J. W. Boogaard te Engelen voor Tholen door J. v. Vliet te Poortvliet (N. Ct.), Geref. Kerken. Het bericht in de bladen, en in 't onze dat ds. Lanting bedankte voor Baarland is onjuist. Beioepen te Nieuw Loosdrecht, A. Knoll te Zwyndrechtte Coevorden, J. Thy» te Zuidbroek te Zwolle, dr T. Hoekstra te 's-Hertogenbosch. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Leeuwarden en te Oud Beijerland, A. M. Berkhof, cand. te 's-Gra- venhage. iteffieafide SericMen Te Bergen op Zoom viel een 55- jarige metselaar van een steiger in de suikerfabriek var Wittonck. Hij viel met het hoofd op den grond en brak zyn ruggegraat. - Nabij Delft is een werk man door de stoomtram overredenbeide beenen werden hem afgereden. By stierf' aan de gevolgen. Te Dinksperloo is een arbeider door het kantelen van een wagen met hooi bij welks vervoer hij meehielp, daaronder geraakt en zoodanig gekneusd dat hij aan de gevolgen is overleden. Te Soest is een 10-jarige knaap die op een van twee aan elkander gekoppelde met hooi beladen wagens zat en er afsprong, door een auto die daar juist voorbijreed overreden en gedood. De burgemeester van Haarlemmer meer, mr Slob, reed met zijn tilbury toen hij voor een voorbijrydenden om nibus uitweek, tegen een boom, hij werd uit de tilbury geslingerd, welke omviel, en bekwam ernstige hoofdwonden. Ee nige tanden werden hem uit den mond geslagen. Het gebeurde in een der drukste winkelstraten van onze stad, zegt de Bre- dasche Crt. Een dienstmeisje, wier mees teres pas verhuisd was,had nog den sleutel van het oude huis, een bovenhuis, in haar bezit en, misschien uit verlangen om het oude huis nog eens te bezichtigen, mis schien niet het doel om voor den dreigen den regen te gaan schuilen,misschien ook om een andere reden, betrad zij Zaterdag avond nog eens het verlaten huis. Daar het echter in zoo'n leeg huis erg donker en beangstigend stil is, nam zij, als lyf- wacht, een soldaat mede naar boven. De benedenburen hoorden tot hun verbazing op het bovenhuis loopen en praten. Hoe kon dit Het bovenhuis stond toch leeg Er was slechts èón verklaring mogelijk er waren inbrekers boven. De politie \\erd gewaarschuwd en bij het geheimzinnige licht van walmende kaarsen werd een onderzoek ingesteld. Treffend was de ont moeting der politiemannen en het ver schrikte paartjede eersten lachten het dienstmeisje en haar lijfwacht evenwel vonden de zaak minder komisch. Van don heer Kievit te Zwartewaal waren een 9 tal paarden grazende in den Scheurpolder van het eiland Rozenburg. Door het opkomende water hebben ze ge tracht zwemmende naar het eiland Voorne over te steken. Een 6-tal is op het strand te Oostvoorne aangekomen. Later zijn 2 doode paarden aangespoeld. Een vischkoopman op de Bloem gracht te Amsterdam had Maandagmor gen twist gehad met zijn vrouw. Daarom hing hij een briefje voor het raam, waar op stond Wegens onbehoorlijk gedrag van mijn vrouw van 2 tot 4 uur gesloten. Naar men verneemt, bedraagt de nalatenschap, van Johann Orth nu een zestien millioen gulden. Als erfgenamen, zoo de bevoegde rechter den dood van Johann Orth uitspreekt, komen in aan merking aartshertog Jozef Ferdinand, de gewezen aartshertog Leopold Sal va tor en zijn drie zusters, een van wie de gewezen vrouw van den kroonprins van Saksen, de tegenwoordige mevrouw Toselli is. Misschien heeft Johann Orth echtereen testament achtergelaten. Dat zou eerst blijken, wanneer hij dood wordt ver klaard. Te Zeil, bij Zürich, heeft een aard storting een boederij bedolven. Twee vrouwen en twee kinderen werden ge dood, alsmede twaalf koeien. Bij Freiburg is een stuk van een spoorweg wegge spoeld. Maandag regende het weer in hee Zwitserland. Hoeveel Rome's zijn er op de wereld In Eutopa bestaat behalve de Eeuwige Stad een klein dorpje op het eiland Got land, dat Rome heet. In Azië heet een dorp in lndië, in de provincie Birma, Rome en in Afrika draagt een zende lingstation in het gebied der Basuto's denzelfden naam. Maar Amerika houdt ook in deze zaak weer het record. Alleen in Amerika bestaan niet minder dan negen Rome's. Het grootste ligt in Indiana en telt 30000 inwoners een tweede Rome ligt in Texas, een derde in de nabijheid van de Niagara watervallen enz. Zuid Amerika telt drie Rome's een in Argen tinië, een aan de lijn Batria-Blanca en een in Vuurland. Verder is er nog een Rome in Queensland en in den Maleischen Archipel. Dan is er nog het kerkdorp

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2