jOOK I tyKETjKlEI dSTE'DORBÉ Gemengde BerieMea j i^heker^dtfx het eénicjste^Tiïcldel IABDIJSIRÜÖP uit m pmTmcTjÈT" begint te zeggen, dat hij niet in mili tairen dienst is geweest, maar eens een en ander heeft onderzocht inzake het schieten. En toen is hem verteld dat meestal op de korte baan te hoog en op de lange baan te laag wordt geschoten. Zoo is 't ook met de Jongelingen op de korte baan te hoog en op de lange baan te laag. In een debatingclub welke was opgericht zeide een ij veraar wanneer nu een spreker van lib. zijde komt zullen wij een afgevaardigde zenden, dit was veel te hoog. Maar de lange baan n. m. op onze levensbaan mikken onze jonge lingen Jzoo vaak te laag door het ideaal zoo laag te stellen. Spr. verdeelt zijn onderw. in 3 punten. I. Wat zyn jongelingen. II. Wat zijn Geref. of Herv. Jongl. III. Wat is hun roeping. Aristoteles zegt een deugd is het mid den tusschen twee ondeugden.. Een jongeliag is geen kind en geen man.Nu weet een ieder dat een klein spin netje met even groote nauwkeurigheid een web weeft als een groote, maar de mensch is van de dieren onderscheiden dat hij niets kan bij zijn geboorte en geheel afhankelijk is. Dit heeft God met wijsheid alzoo beschikt. In Israël was men op 12-jarigen leeftijd jongeling en met 30 jaar man. Tegenwoordig wil dat meer op het 16de jaar aaavangen en eindigenspr. zegt de een wil op 21 jaar, de ander 23 jaar, maar hij beveelt 30 jaar aan want dan eerst kan men lid der Tweede Kamer worden. Hij herin nerde ons aan het gedichtje van Vader Cats: Vroeg wijs, vroeg zot; vroegrijp, vroeg Wat zijn Geref. of Herv. Jongl. Niet kerkelijk is de bedoeling. Die Jongelingen moeten zyn altijd reformeerende, ons doel moet zijn men- schen Gods te worden. Wij moeten een tempel der eere worden. Spr. wijst op ontwikkeling van hoofd, hart en hand en van verstand, wil en kracht. Ook noemt hij het drieërlei menschelijk ambtProfeet, wijsheidPriester, liefde en Koning, macht. Geeft ons voorts een keurige schets dier drie ambten en eindigt metneemt allen uwe toevlucht tot God en gij zult uwe roeping verstaan. De wind maaakte 't voor de sprekers onmogelijk lang gebruik te maken van het spreekgestoelte, waarom dan ook ds. 1'. Veen van Zutphen van uit het rijtuig sprak. Dit deed spr. denken aan de Ame- rikaansche verkiezingen en propaganda, hetwelk ook op deze wijze geschiedde. „Een gemeentebelang" zou spr. onder werp zijn ën dit gold nu niet een tram of drinkwaterleiding, geen burgerlijk belang maar een geestelijk belang. Ook niet ker kelijk. Spr zegt eenmaal vallen alle kerke lijke muren en zal er éen geméente zijn, waarvan Jezus Christus het Hoofd is.Vele belangen worden behartigd, maar het belang der Jong. Vereen.wordt vaak voor bijgezien. De gemeente moet helpen om onze Jongel. Vereen, te doen bloeien. Hoevelen zijn er niet met den geest des tijds meegesleurd en vijanden van 't Kruis, die van huis uit bij ons hooren. De Jongel. vereeniging is van ontzaglijke waarde. Het is een zegen dat nu iedere week 20UÖO jongelingen de Bybel bespre ken. Gebeurde dat maar meer. Wormser heeft gezegd laat het volk zijn doop ver staan en 't is gered. Spr. zegt leer het volk zijn Bijbel kennen en het is gered. 8pr. bepleit hierna het nut der Jongel. Ver., dat men daar gewapend wordt tegen de booze machten, gekleed wordt tegen de koude wind, die het jeugdig groen bescha digt en de bloemen zoo vaak doet afvallen. Spr. wjjst er verder op dat onze ziel God moet toebehooren en wij belijden moeten dat ik mijns en mijns getrouwen Zaligma ker Jezus Christus eigen ben. Hem alleen toegewijd. Spr. vraagt meer belangstelling bij de ouderen, door meer materieele steun voor de bloem der natie vooruit te hel pen. Spr. eindigt met een der couplet ten van het Bondlied van de Geref. Bond en een couplet van 't Verbondslied Eén Redder van de zonde, Eén Koning voert ons aan. Weer een zanguitv. riep ons naar de gewone spreekplaats waar het zangkoor zijn twee laatste nummers ten beste gaf. Na de tweede pauze stapte Dr. Hoek stra van Arnhem in het rijtuig, welke ons „De afgod van onze tijd" behandelde. Deze rede werd ondei broken door een gewel digen regen, die ons allen naar de Herv. Kerk vluchten deed, waar de rede voort gezet werd. Een zestal afgoden teekende spr. ons voor namelijk I De geldgod. II De Staat. III De valsche Democratie. IV De Wetenschap. V De Kunst. VI Het menschelijk Geslacht. Het geld, zegt Spr. heeft altijd een groote rol gespeeld en het doet't nog. Spr schetst den zegen en den vloek van het geld. De Staat, als afgod, heeft Plato al geleeraard, die den Staat in 3 standen verdeelde I boereu en handwerklieden, II militairen en III Regeering. Alles moest door den Staat geregeld worden en deze leer is gerealiseerd door de Fran- sche Rev. Ook in ons land vindt men daarvan verschijnselen Spr. noemt den vaccine- dwang, leer dwang. De valsche Democratie, als afgod houdt in dat het volk moet regeeren, zeker het volk mag invloed uitoefenen, maar niet de massa die arm is, de proletariërs mag regeeren, zooals aanmatigend de Sociaal democraten zich „Het Volk" noemen, en dan het volk, de massa, opzweepen. De wetenschap, als afgod, die wordt j hoogelijk vereerd en aangebeden. Ia spr. i weet het de vreeze des Heeren is het be. ginsel der wetenschap. Vele onbekende dingen zijn aan het licht gekomen. Spr. noemt het radium. Maar de verschillende theorieën daar moeten wij tegen te velde trekker, leerstellingen als van Darwin en Bolland. De kunst ook dat is een afgod. Wij zijn niet tegen de kunst. God zelf is de opper ste Bouwmeester, de god van vorm, toon, lijn en kleuren. Maar de nieuwere rich ting wil alle godsdienst vereenigen in de j kunst. Het menschelijk geslacht of de j mensch als afgod, noemt spr. de dichters van dezen tijd, die spreken van ik ban éên God. Spr. waarschuwt tegen deze eD mo dernen afgodendienst. Laat ons God alleen eeren en hem al leen dienen, Hij moet ons hart wederba ren worstel zoolang met God tot gij zeker weet dat gij Hem toebehoort. Wendt uw» oogen af van de ijdelbeid en d^ent God alleen. Zijt geen naamchristen, weest niet als het riet dat van den wind heen en weder bewogen wordt maar vast als een Rots. Weest ook nauwgezet, ook vroolijk, maar laat ernst de grondtoon van uw leven zijn. Zijt vroom, maar dit ook in den zin van dapper. Als het eigen ik wordt aangerand dan zijn wij spoedig tot strijden gereed, maar als God wordt aangerand Komt dan op voor den Ko ning der Kerk. In de wereld zult gij ver drukking hebben,maar hebt goeden moed. Ik heb de wereld overwonnen. Roei uw afgoden uit, evenals Gideon, begin in uw zelve, in uw huis. Dan zal bevestigt wor don wat Da Costa eens zeide. Gij zult ons toch niet hebben Gij goden van den tijd. Wij blijven ook bij 'tziDken Der vaadren God gewijd. Ds. Schmidt van Kapelle dankte een ieder die medegewerkt ht d tot welslagen van 't feest, releveerde nog een en ander van het gesprokene en ging in dankgebed vooren nadat gezongen was, Gezang 96 gingen wij huiswaarts. r k "cTTruWsT tecjen flOÏHttAenALCÈ^OÊIST" en iijoo tmrisert i^da. klooster samcta paulo. Frys per flacon van 230 gram fl. van 550 gram f2.en van 1000 gram f3.50. Hoe grooter flacon hoe voordee- liger dusVerkrijgbaar bij de bekende verkoopers en de meeste Drogisten en Apothekers. Centraal-Depöt L, I. AKKER, Rotterdam. De bekende berichtgever van De Tele graaf, niet gewoon duidelijk te schrijven, maakt in genoemd blad gewag van een onzer jongste driestarren doch nu heet ons blad in 't door hem gezonden bericht „De Zwaan". Het vorig jaar heetten wij door dezelfde oorzaak, in genoemd blad, „De Leeuw". Wel een bewijs hoe noodig't is dat be richtgevers altijd duidelijk schrijven. Aan het postkantoor Krabbendijke en de, daaronder ressorteerende, hulp postkantoren werd gedurende de maand Juni 1910 ingelegd f2810.77, terugbe taald f5556.83. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje bedraagt het nummer 1081. Voorts bedraagt het aantal verzonden telegrammen 131, ontvangen telegrammen 162, totaal 293 uitgaande telefoongesprekken 67, inkomende tele foongesprekken 11, totaal 108. Tot weesvader en -moeder te Alk maar zijn benoemd de heer J. Bylo en echtgenoote te Middelburg. Prins Hendrik heeft het bescherm heerschap over de Stoomvaartmaatschap pij „Zeeland" aanvaard. Van 611 Juli a.s. zal door de 3de Compagnie Wielrijders ter sterkte van 2 officieren en pl. m. 80 onderofficieren en minderen oefeningen worden gehouden op Zuid-Beveland en Walcheren. Genoem de Compagnie komt gedurende dien tijd in onderhoud bij het 2de Bataljon te Mid delburg. Terneuzen. Bij een ingezetene dezer gemeente had men enkele malen opge merkt dat uit een kast staande in de achterkamer geld verdween en altijd juist op Maandag. Een zoon uit dat gezin die uithoofde zijner betrekking steeds met veel geld omgaat, achtte het zijn plicht op den eerstvolgenden Maandag eens op zijn hoede te zijnhij sloop daarom voorzichtig op eene daar in 'de kamer zich bevindende bedstede. Vooraf was zijn moeder uitgegaan om een gemaakte bood schap te doen zoodat behalve hij en de werkvrouw niemand in huis was. Nog niet lang op zijn schuilplaats of hij bemerkte de werkvrouw reeds in de voorkamer en zag dat een drie tal kasten werden geopend met sleutels aan de werkvrouw eigen. Daar zij echter bij het doorsnuffelen bemerkte dat daar geen geld aanwezig was sloot zij alles weer dicht en ging opnieuw aan het werk. Spoedig was nu da schuilplaats verlaten en spoedde de zoon zich naar de achter kamer waar al meer geld was ontvreemd maar waar men dit uit de bedstede niet kon zien en spoedig bemerkte hij dat uit een portemonnaie waarin eenig geld (dat met dit doel gemerkt was) de inhoud was verminderd. De werkvrouw ondervraagd zijnde wist van dit alles niets, zoo be weerde ze ten minste, doch toen ze ge dwongen werd te toonen wat ze bij zich had begon ze een toontje lager te zingen en kwam ook spoedig het gemerkte geld stuk voor den dag. Dat dit muisje wel een staartje zal hebben laat zich begrijpen. Souburg. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig dhr. Arendse. In de eerste plaats werd besloten een ver zoek van C. Frelier en eenige anderen om uitbreiding der straatverlichting aan te houden tot een volgende vergadering. Daarna besloot de Raad een bouwverbod te leggen op een strook grond loopende van de Vlisslngsche straat naar de Nieuw- straat, teneinde te voorkomen dat het wegje van C. Cevaal voor het publiek ver keer afgesloten wordt. Vervolgens werden eenige voorschriften in de politieverorde ning gebracht betreffende dèn verkoop van melk of room, en ook een verordening vastgesteld tot bestrijdii g van den Ameri- kaanschen Kruisbessenmeeldauw. Verder wordt de rekening van 't burgerlijk arm bestuur in ontvangst en uitgaaf vastge steld tot 'n bedrag van f 200,09 - f 179,665. Bij de rondvraag wijst de heer Jobse op de voor Souburg slechte gelegenheid bij de electr. tram om uit te stappen. De wa gens zijn geregeld vol en een tusschen- station als Souburg is daar de dupe van. Het getal wagens zou dan vermeerderd moeten worden. Hij stelt voor hierover te schrijven aan de directie. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer de Pagter stelde tevens voor nogmaals bij de directie er op aan te drin gen het wachthuisje op te knappen en er een waterplaats aan te brengen. Aldus werd besloten. Voor de behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag ging de raad over in besloten vergadering. Vrederust Vrijdag hadden alhier de herexamens plaats van het verpleegper- soneel. Het was de Commissie een genoe gen allen te kunnen bevorderen. Biezelinge Bij den rijksveldwachter jachtopziener G. alhier hehben kwaad willigen 't naambordje aan de deur zwart gemaakt, het water in den regenbak, die pas kort geleden schoongemaakt en in orde gebracht was, met petroleum on drinkbaar gemaakt en de stamrozen in zijn tuin gewoonweg afgesneden. Dit alle8 is gebeurd in den nacht van den zoogenaamden Kruiningschen ker misdag. Natuurlijk wordt ijverig naar de(n) dader(s) gezocht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nuenen (toez.), B. de Ligt, cand. te Middelburgte Kats (toez.), J. W. Boogaard te Engelen. Bedankt voor Retranchement door H. G. Brink te Ruinerwold. Geref. Kerken. Aangenomen naar Ruhrort door C. J. Wielenga, cand. te Kampen. Bedankt voor Marken door C. J. Wielen ga, cand. te Kampen voor Geldermal- sen door 3. Kamper te Haastrecht. Voor de Tweede Kamer zijn in het district Helmond (vacatnre mr. Regout) candidaat gesteld de heeren A. Fleskens, burgemeester van Geldrop en mr. J. A. Swane, advocaat te 's Hertogenbosch, over wie op 12 Juli de stemming plaats heeft. Omtrent de aanhouding van den bediende B. van de Ontvang- en Betaal kas te Amsterdam, meldt men uit Utrecht nog het volgende In het verhoor door de Utrechtsche po litie deelde B. mede, dat hij den tocht van Amsterdam naar Utrecht voor een deel te voet heeft afgelegd. In den namiddag ver trek hij uit Amsterdam in de richting Watergraafsmeer en verstopte te Naarden een taschje met een waarde van om streeks f 230,000 in den grond. Hierna is hij met den trein van Naarden—Bussum naar Blauwkapel gegaan, van waar hij naar Utrecht is gewandeld. Bij aankomst te Utrecht ging hij naar het logement et Roode Hert, waar hij aangehouden werd. Gisterochtend is hij, zooals reeds is me degedeeld, naar Amsterdam vervoerd, van waar hij per automobiel onder gelei de van twee rechercheurs der Amster damsche polite naar Naarden is vervoerd om de plaats aan te wijzen, waar hij het taschje verstopt heeft. Het is toen ook ge vonden in de nabijheid van villa Prafna. Op f5 na is alles terecht. Bet juiste be drag dat werd ontvreemd is f 184,981.32 aan bankpapier en specie, benevens f 68,131.28 aan checq's alzoo totaal f:53,1.2.60. Als een staaltje van stembusijver verhaalt men dat een 94-jarige kiezer te Aalteu een wandeling van een uur maak te om te gaan stemmen voor twee leden der provinciale staten. De rechtbank te Winschoten ver oordeelde W. G., 54 jaar, hoofdonderwij zer der o. 1. school te Tweede Exloër- mond (Dr.), wegens beleediging in open baar geschrift van den geref. pred. te Musselkanaal, tot f 15 boete, subs. 30 dagen hechtenis (de eisch was f 25 boete, subs. 50 dagen hechtenis). Bij Kon. besl. zijn benoemd in de Orde van Oranje-Nassau tot commandeur mr D. P. D. Fabius, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, enmr R. van de Werk, president van het ge rechtshof te Amsterdam. Ontaarde ouders. Men meldt uit Prinsenhage Toen de heer G. hedenmorgen wandel de in de omgeving van de zwemplaats aan den Hirdesboulevard, werd hij door een circa 14-jarigen jongen aangesproken, die hem om vuur vroeg voor zijn sigaret. Het ventje, dat er vreeselijk havenloos en verhongerd uitzag, wekte het mede ljjden van bedoelden heer op. Het ventje verhaalde, dat hij reeds negen maanden rondzwierf in en om Breda, 's Nachts slapende in de schuren, karren of bos- schen, en overdag zijn eten moest bedelen Hy zeide een zoontje van Van E. te zyn, thans aan het Duitenhuis te Prinsenhage wonende. Voordat hij begon te zwerven, woonde hij bij zijn vader en stiefmoeder in de Boeimeerstraat te Teteringen. Va der en moeder leefden slecht, waren aan den drank verslaafd, mishandelden bun kindeien en lieten ze geheel aan hun lot over. Zelfs op school kwamen ze nooit. Toen ging vader van moeder af en ves tigde hij zich aan het Duitenhuis. Het bedoelde jongetje mocht nu noch bij va der, noch bij moeder onder dak komen. Geen van beiden zorgden voor zijn voe ding of kleeding en zoo is hij nu reeds negen maanden zwervende, ten prooi aan de grootste ellende. Meermalen werd hij door de politie by den burgemeester ge bracht en deze deed zijn best om een einde te maken aan het ellendig bestaan van den armen knaap maar te vergeefs. Nu werd het ventje bij de marechaussee gebracht te Teteringen deze bracht het ventje bij den officier van justitie en thans zal er wel een betere toekomst voor den knaap aanbreken. Naar aanleiding van d» benoeming van mr. A. de Jong tot (5e) wethouder van Rotterdam, zegt De Rotterdammer. van welk blad mr. De Jong hoofdredac teur is, dat onjuist is dat aan mr. De JoDg eenige voorwaarden voor een verkiezing zouden zijn gesteld. Geheel vrijwillig heeft hijzelf reeds op 8 Januari jl. zeer beslist verklaard, wat trouwens aan ieder beker d kan zijn, aan gezien dit in een ingezonden stuk in de N. R. Gt. van 19 Maart j.l. (Ochtendblad B), door hem publiek is medegedeeld „dat ik (hij) het wethouderschap onver- eenigbaar achtte met de redactie van het hier ter stede bestaande antirevolutio naire partij orgaan en de leiding der an tirevolutionaire kiesvereenigi igen en dat ik (hij), zooal niet principieel dan toch practisch in de groote steden, het wet houderschap onvereenigbaar achtte met het Kamerlidmaatschap." Protestvergadering tegen de Borro- meüs-encycliek. In de Doelezaal te Rotterdam had giste renavond een talry k bezochte bij eenkomst van Protestanten plaats, om te protestee ren tegen de Borromeus-encycliek. Het fanfarekorps „Obadja" opende de samen komst met volksliederen. Ds G. H. Wage naar, die de vergadering leidde, sprak een openingswoord uit, aarin hij zeide, dat men hier was samengekomen om te pro testeeren uit naam van heel het Euro- peesch Protestantisme, dat zich door de uitlatingen van den Paus diep gegriefd achtte. Eerste spreker was ds J. Bergman (Ev. Luthersch). Hij schetste Luther als man van karakter, van weergaloozen moed en als held des geloofs. Hij was geen verder- ver, wist niet alleen af te breken wat slecht was, maar ook op te bouwen, wat de geschiedenis voldoende aantoont. Ds L. R. Oldeman (Remonstrant) ver klaarde, dat men hier protesteerde tegen het feit, dat de Paus het karakter van die mannen aantast, aan wie wij. Protestan ten, zooveel verplichting hebben. Ons protest is een concientie-kreet, zeide hij. Waarom dan niet eerder gesproken zoo vraagt men misschien. Dat kon echter niet, omdat het protest dan een politieke beteekenis had gekregen. De groote be- teekenis der hervorming is, dat zij verwij derd heeft de tusschenpersonen tusschen mensch en God en zich ook gekant heeft tegen den vormendienst, waarvoor zij de eenvoudige waarheid in de plaats stelde. Het verschil is, dat Home slechts vervloekt en verdoemt, waartegenover de Protes tanten het evangelie stellen, dat liefde predikt. Spreker eindigde met een aan sporing, om in de toekomst meer het oog te richten op wat samenbrengt dan op wat verdeelt. Ds F. Dijkema (Doopsgezind) meende dat men het zich niet zoo moeilijk moest maken over den Paus. die slechts de spreekbuis is van het Jezuitisme, doch juist in dat 'ezuitishie is het gevaar ge legen. Intusschen, ook het Jezuitisme vreesde hy niet, daar ten slotte toch de waarheid zal zegevieren. Hing de over winning van het toeval af, het is mogelijk dat Rome overwon, maar waar de leid.ng is in Gods hand,daar zal Rome nooit over winnen. Een kroon, die wij ons nooit moeten laten ontnemen, is, dat Nederland is en blyft een Protestantsche natie. Hy eindigde met een aansporing, om het Pro testantisme met alle kracht te steunen. Laatste spreker was ds J. P. van Melle (Ned. Herv.). Deze kon de deugden van een Borromeus waardeeren, maar eischte ook, dat {van Katholieke zyde onze groote mannen gewaardeerd worden. Vandaar dat hij een krachtig protest tegen de uit drukkingen van den Paus deed hooren èn als Nederlander èn als Christen. Alle sprekers werden luide toegejuicht. Ds Wagenaar vond het niet noodig het protest neer te leggen in een motie. Het applaus voor de sprekers was,v»lgens hem het beste protest. Intusschen noodigde hy aan 't slot der vergadering de aanwezigen uit aan te heffen Luther's lied„Een vaste burcht is onze God". Daarna ging de vergadering uiteen, ter- wyi de muziek het Wfihelmus aanhief. Vliss. Crt. - Dispuut met reclamehorden. Onlangs is iets medegedeeld over een vreedzamen stryd tusschen de firma Lu cas Bols en de geheelonthouders te Sneek, een stryd door middel van reclameborden. Aan de spoorlijn van Sneek naar Leeu warden was nl. een gioot reclamebord verrezen, waarop te lezen stond zeer oude jenever BOLS' en fyne likeuren. De geheelonthouders, te Sneek hebben daarop naast dit bord een tweede ge plaatst, even groot, op geiyke wyze be schilderd. En men las thans Verstandige menschen drinken en schenken zeer oude jenever NOOIT BOL8' en fyne likeuren. Een der lezers van het Vad. schryft nu het vervolg. Deze betryding kwam der firma Bols ter ooren. In edele verontwaardiging liet zij boven haar bord zetteniets anders dan, zoodat men nu lae „Verstandige menschen drinken en schenken nooit iets anders dan Bols' zeer oude jenever en fyne likeuren". De drankbestryders evenwel bleven ook nu het antwoord niet schuldig. Zij veranderden het woord „veistandige" in „onverstandige". Wat nu Zal Bols weer „iets anders dan" schrappen Zal een handige wyn- handelaar naast het Bolsbord een reclame laten maken waarop„Verstandige men schen drinken óók dikwylswyn en champagne" Men weet het nog niet. Sneek wacht met spanning af, wat ge beuren zal. Bijgeloof in 1910. Het N. v. d. D. meldt als historisch in Drente is het ge loof aan voorteekens lang niet verdreven. Dit bleek dezer dagen weer in denaby- heid van Meppel, te Oosterboer toen de landbouwer S. arbeidskrachten noodig had en een arbeider uit de gemeente Rui nen gehuurd had. De man kwam des morgens, maar vertrok reeds des mid dags. De heer S. vroeg naar de reden en kreeg toen tot antwoord „Verlejen joar toen mien zuster ziek lag, kwam ik in een dienst, woar op 't laand een heeleboel zwarte kraaien waarten mlen zuster is dood e'goan. Nouw, in oen dienst, bint er op 't laand weer zwarte kraaien en nouw lig mien moeder ziek. A'k blieve goat ze vaste dood, en doarumme goa'k vurt." Een nieuwe titel. De Bataviasche cor respondent van het Soer. Hbl. heeft een nieuw woord uitgedacht om de echtge noote van den G.-G. aan te duiden. In een verslag van een concert spreekt hij van de gemalin van den Landvoogd als van „de generale gouvernante." Je moet er maar op komen (Ind. N. v. d. D.) Een metselaar viel te Zwolle van een in aanbouw zynde fabriek en over leed aan de gevolgen. Te Sneek heeft een vrouw haai „man" in een twist met een aardappelmesje doodgestoken. De steek trof het hart zoodat de dood terstond intrad.Te Rotterdam op het terrein van een petroleummantechappjj was een ploeg van vyf man aangewe zen om schoon te maken een van de acht in een loods staande ledige benzi netanken, waaruit door middel van licht druk de gassen waren verwyderd. Twee gingen 't eerst er in en begonnen een hoeveelheid bezinksel op te ruimen dat op den bodem lag- Hierdoor zyn waar schijnlijk gassen in werking gebraeht en toen zyn beiden neergevallen. T\e- gens hun lang wegbiyven daalden nog

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2