Abdijsiroop. OPLOSSING 8 LEEST/ Het voorstel tot heffing van opcenten op de hoofdsommen der grond en perso neels belasting strekt om voor 1911 te heffen 30 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de ongebouwde ei gendommen 31 op de hoofdsom dei- grondbelasting voor de gebouwde eigen dommen, en 25 op de hoofdsom der per- soneele belasting. Longen Abdijsiroop Leven -+- Gezondheid. Longen vbdjsiroop Pycoti Smarten. WANT heteenigst middel tegen Asthma ec alle borst- en longaandoenin gen is de A BDIJSIROOP, KLOOSTER SANi'TA P A ULO. 1 Prijs p<-r flacon van 230 gram f 1van 550 gram f2,— en van 1000 grain f 3,50. Hoe g-.ooter flscon, hoe vcordeeliger dus 1 Veikrijgbaur bij alle Dro gisten, Apothekers en de be kende verkoopers. CerUraal- Depot L. I. AKKKU, Rotterdam. UIT DE PROY1NCIE. V. ij vestigen de aandacht van alle ïechtsche kiezers op Noord-Beveland, op de advertentie in dit no., intake 'top treden van ds. v. d. Kamp op heden (Viijdag)avond 7 uur te Wissekerke. Men make van deze gelegenheid om een spreker de belangrijke quaestie van den dag te hooren toelichten een ruim ge bruik. Middelburg Het was heden byzonder druk in de stad. Duizenden bewogen zich in de straten, zoowel stadgenooten als vreemdelingen.Onder deze laatsten waren er velen uit Zuid-Beveland en Zeeuwsch- V laanderen, o. a. een honderdtal kinderen uit de hoogste klassen der openbare lagere scholen te Zaamslag die een uitstapje maakten naar Ylissingen en Middelburg. In| den morgen was het het drukst op het Molenwater waar de jaarlijksche paarden markt gehouden werd. Aan de lijn waren 250 paarden en veulens. Er was een leven dige handel. Door de verlotingscommis sie uit de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw waren niet minder dan 60 paarden en veulens aangekocht. De prijzen die besteed werden, waren Yoor veulens van f 12 J tot f 160voor paarden van f 260 tot f 600. Ook in het Schuttershof waar nog andere prijzen tentoongesteld werden waren honderden kijkers aanwezig. Grypskerke. De landbouwer J. Francke, te Buttinge, bemerkte deze week, dat zijn kippen minder eieren legden als ge woon en toen hij, de kippen telde be merkte hij, dat hem een 17 a 18-tal kippen ontvreemd waren zonder echter eenig spoor van dieven of kippen t« vinden. Zierikzee. De liberalen hebben can- didaat gesteld voor den gemeenteraad (vacatures v. d. Vliet en Moolenburgh) de heeren H. J. v. Nouhuys en mr. 8. H. Bakker. Het partijbestuur van den S. D. A. P. besloot de unieliberale en vryzinnige democratische candidaten by de hei- stemming te steunen. Aan hen die geen lid van die organisatie zijn zal ge vraagd worden of zij voor algemeen stemrecht zyn. Ook in het district Goes is dat aan de a. r. candidaten gevraagd. Westkapelle. Door eene gisteren (Woensdag)avond gehouden vergadering met 33 leden is besloten een geitenfok- vereenig.ng op te richten en voor dat doel een Saantnbok aan te koopen. ileinkenszaud. De ontsnapte 14 jarige gevangene is gisteren terecht gekomen bij den landbouwer van Iwaarden. Ter! wijl diens vrouw, hem een flink maa] eten voorzette werd de politie gewaar, schuwd, die spoedig ter plaatste ver. scheen en den kleinen vluchteling naar 8cheveningen overbracht. Bij Kon. besl. van 21 dezer is J. Padmos, met ingang van L Juli 1910, benoemd tot burgemeester der gemeente Duivendyke. By Kon. besl. ismet ingang van i Juli, de opzichter der verlichting 1ste gezagvoerder aan ljpord van 's Ryks licht schip „Noord-Hinder", J. Naerebout, op zijn verzoek wegens meer dan 55-jarigen ouderdom, eervol ontslag uit zijn be trekking verleend; en zijn benoemd in het bestuur van het waterschap de Vrije polders onder Tholen, tot dijkgraaf W Wagtho, en tot gezworene C. A.H. Wagtho, beiden te Tholen tot gezwoiene van den polder de Vier Bannen van Duiveland, D. A. abryn en C. van Wes ten Pz., beiden te Nieuwerkerkin het bestuur van den Dreischorpolder, tot dijkgraaf J. Doeleman Zz. en tot gezwo rene J. M. Klompe, beiden te Dreischor tot dijkgraaf van den Stad Philippine- polder, B. van Hijfte, te Philippine By Kon. besl. van 20 dezer is, met ingang van 1 Augustus, aan den com mies der posterijen 2de klasse, M. E. A Bachiene, laatst te Goes, wegens ziekte, als zoodanig eervol ontslag verleend. Rilland-Bath. In den Fredericapolder bij den landbouwer L. v. d. Voorde is gisterenmorgen onder de arbeiders eene werkstaking uitgebroken. Het loon, dat f8,50 per week bedroeg, wenschten zij verhoogd te zien tot f9. Na langdurige discussie werd eindelijk besloten aan het verlangen der werklieden te voldoen en werd 's middags weder het werk hervat. Ned. Hsrv. Kerk. Beroepen te Oud-Beijerland, E. B. Gun ning te Rijssente Spannum, G. Bolke- stein te Harich te Tholen, P. v. Vliet te Poortvliet. Aangenomen naar Moercapelle door K. van As, cand. te Hilversum. Onder vele blyken van belangstellirg herdacht op Dinsdag 21 Juni j.l. ds H. Waardenburg Idenburg, thans predikant te Rjjperkerk (Fr.), den dag waarop hy voor 25 jaar 't evangelieambt aanvaardde in de gemeente Kolderveen (bij Meppel). Z.Eerw. ontving van leden z(j ner vroegere gemeente Serooskerke (W.), die hy diende van 1896—1905, ook een paar mooie ge schenken. Geref. Kerken. Beroepen te Rotterdam, dr A. Kuyper Jr te Vlissingen te Ruhrort, C. J. Wielenga, cand. te Kampen. Ds F. J. v. d. Ende, van Hoogvliet, hoopt Zondag 18 Sept. a.s. des namiddags te Westkapelle intrede te doen, na «les voormiddags bevestigd te zijn door ds B. B. v. d. Hoorn, van Domburg. Heden (Vrijdag) viert dr F. L. Rutgers, professor aan de Vrye Universiteit te Am sterdam, gedachtenis van 5'f-jarige evan geliebediening. Achtereenvolgens stond hy als predikant te Soesterberg, Eibergen, Brammen, Vlissingen, 'a-Hertogenbosch en Amsterdam. Op 15 Nov. 1879 verkreeg hij emeritaat wegens zyn benoeming tot hoogleeraar in de Theologie aan de Vrije Universiteit. Op dr A. Kuyper Jr w:ren 484 en op ds Elsbove 469 stemmen uitgebracht. ooi&ie.jvvs. Aan de voorbereidingsklasse der rijks normaallessen te Axel zy a benoemd tot onderwijzers de heeren D. van Maris, onderwijzer aldaar, en H. Kok, hoofd dei- school te Othene,gemeente Zaamslag.M.C. Voor de betrekking van onderwijzer met verplichte hoofdacte aan school A te Biervliet is, na herhaalde oproeping, slechts éen sollicitatie ingekomen. Aan mej. J. A. Mooij, hoofd der Chr. bewaar school aldaar, is tegen Augustus a.s eer vol ontslag verleend. M. G. Op het stuurliedenexamen te 's Gra ven h age zijn geslaagd groote stoomvaart eerste stuurman de heeren J. F.Jansen en C. F. de Klerkderde stuurman de heeren P. Schaap, O. H. Tammes, W. C. Harinck en D. J. Mellema. O. en W. Souburg. De voordracht voor hoofd der Chr. School voor Chr. Volks onderwijs alhier (alphabetisch) bestaat uit de heeren W. P. Calliber, te 't Zand bij MiddelburgE. K. Pol», te Neerbosch en J. Twerda, te Groningen, onderwyzers aan Chr. Scholen. H echtzaken Middelburg. Het gerechtshof te 's Gra- venhage heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen L. A. S. assuradeur te Vlis singen, die door de rechtbank te Middel burg was vrijgesproken van de hem ten laste gelegde verduistering van postal orders. Het hof heeft heden den beklaagde eveneens vrijgesproken. Een dure liefhebberij. In Januari van het vorige jaar had zich by een ingenieur te Zwolle een dienstbode verhuurd, die haar koffer en andere eigen dommen meebracht. Na enkele dagen vertrok de dienstbode weder, doch de ingenieur weigerde om de goederen der dienstbode af te geven. Het meisje wendde zich tot den commissaris van politie, by wien reeds vroeger door vertrokken dienst boden over eenzelfde handelwijze was ge klaagd. Thans weigerde de ingenieur ook na verzoek der politie aan den wensch te voldoen. Een verzoek van het bureau van consultatie om de goederen aan de dienst bode af te geven, werd onheusch beant woord. Daarop stelde de dienstbode een civielrechtelijke vordering in tot terug- bekoming harer goederen. De Rechtbank te Zwolle wees die vordering toe, maar de veroordeelde ingenieur gaf de goederen niet af en ging in hooger beroep. Het Ge rechtshof te Arnhem heeft den ingenieur opnieuw veroordeeld tot afgifte der goede ren en bovendien tot 'n schadevergoeding van f 250 met zijn verwijzing in de kosten van het geheele proces, die ongeveer f 600 zullen bedragen. Voor een hondenbeet. Voor eenige weken is vermeld de recht zaak van een onderwijzeres te Oosterbeek, die van den eigenaar van een hond aldaar f500 schadevergoeding had gevorderd, omdat zij door diens hond was gebeten. De rechtbank heeft de vordering ontzegd, doch in hooger beroep gelastte 't gerechts hof te Arnhem een bewijs door getuigen. Nadat dit getuigenverhoor had plaats ge had, heeft het hof het vonnis der recht bank vernietigd en de vordering van de onderwijzeres in zooverre toegewezen, dat de eigenaar van den hond werd veroor deeld haar f 250 te betalen wegens schade door haar geleden. De onderwijzeres had namelijk tengevolge van de veiwonding door den hond geruimen tyd haar werk niet kunnen verrichten. gemengde Beriehten Te Veeudam is een 3-jarig knaapje in het Westerdiep verdronken. Een veenarbeider te Reiswyk, die aan toeval len leed, viel voorover in een pot met vuur en stierf aan de daarby bekomen brand- brandwonden. Aan het departement van Land bouw is men thans bezig de verzamelde gegevens te verw< rken over een wets voorstel op de Zondagsrust. De staatscommissie voor de werk loosheid heett bjj een reeks van personen en besturen getracht inlichtingen in te winnen nopens het vraagstuk. Niet min der dan 800 adressen zyn verzonden aan kamers van koophandel en jfabrieken, burgemeesters, kamers vau arbeid, ar beidsbeurzen, plaatsingsbureau's, arbeid- secretariaten, comite's van werkverschaf fing, patroonsvereenigingen, vakbonden, plaatselijke vakvereenigingen, enz. Een zeer aanzienlijk gedeelte der verzonden adressen om inlichtingen kwam onvolle dig ingevuld terug, terwijl een eveneens zeer belangrijk gedeelte niet eens terug ontvangen werd. Gemeld wordt het overiyden van Hare Vorstelyke Hoogheid Marie der Ne derlanden. prinses-weduwe Von Wied, na eene kortstondige ongesteldheid. Prinses Marie der Nederlanden was de jongste dochter van wijlen Prins Frederik (4- 1881), zoon van koning Willem I. Zij werd geboren in 1884 en huwde in 1871 met vorst Willem zu Wied. Haar zoon, erfprins Friedrich, in 1872 geboren, huw de met Pauline, dochter van Wilhelm II van Wurtemberg. Wegens dit overlijden zullen de lu strumfeesten niet worden by gewoond door de Koningin-moederen Prins Hendrik. Een kat door een hond gerefi. De O. H. C. verteltIn het midden van den Baamsingel te Haarlem lag een kat te spartelen, byna niet meer bij machte zich boven water te houden Een heer met een hond by zich komt aangeloopen, ziet in welken toestand poes verkeert en doet zijn hond in het water springen Het dier zwom naar de kat, pakte deze in den nek en zwom naar den kant, waar beide spoedig tegen den wal waren opge trokken. Hier kwam poes spoedig weer bij en zocht toen haastig een goed heen komen. Te Gronau is een diefstal gepleegd van gouden horloges en sieraden, ter waarde van 6000 mark. De politie te Enschede heeft twee der daders (Neder landers) aangehouden. Een is ontvlucht met achterlating van een jas, waarin zich een deel der gestolen voorwerpen bevond. De andere is na een hevige worsteling gevat. Door verkeerd1 lectuur. Onlangs kreeg een weduwe te Woensel bezoek van een 13-jarigen jongen, die uit- drukkelyk verklaarde haar alleen te moe ten spreken. Zij gaf gehoor aan zijn ver zoek en de jongen overhandigde haar een briefje, wat tot groote ontsteltenis van mevrouw niets meer of minder bleek te zyn dan een brandbrief. De geadresseerde werd in de gebruikelijke termen verzocht 100 gulden te geven en wel verdeeld als volgt: 5 bankbiljetten van 10 gulden en 2 van 25 gulden. In geval het niet geschiedde, zou zij binnen twee dagen een iyk zyn. Nog werd bericht dat de bode geen deel uitmaakte van „onze bende", doch geheel onschuldig was. Toen mevrouw de honderd gulden maar niet zoo dadelijk wilde geven, verklaarde de jongen den br 'ef te moeten terug heb ben, maar dit werd geweigerd en met behulp van dit sehryven werd de knaap dan ook spoedig ontdekt, doordat het hoofd der school in het schrift de hand herkende van een zyner leerlingen. Na dat de maréchaussee den knaap verhoord had, by welk verhoor hij bekende den brief te hebben geschreven, en nog even een onderlinge bespreking hield, had het ventje zijn heil in de vlucht genomen De vader verklaart, dat de jongen zoo dol graag die nieuwe detective-romannetjes las, van moorden, branden, enz., van de Wilsons en andere beroemdheden in de wereld der misdadigers. Ook had hy al verschillende keeien gezegd naar zee te willen, verzot als de jongen schijnt te zijn op een avontuurlyk leven. Het mo del van den (op een blad uit een school cahier geschreven) brandbrief had hij uit een dergelijk boekje gehaaldhet epistel was maar vyf regels groot en de jeugdige avonturier had zijn hand er volstrekt niet om verdraaid. De „brandbriefschrijver" is nog altijd op den loop. De beruchte in- en uitbreker Arie Boere die thans weer in de byzondere strafgevangenis voor mannen te 's Her togenbosch achter slot en grendel is gebracht, is daar al dadelijk weer be gonnen met al of niet gesimuleerde krankzinnigheid te vertoonen. Hy wei gert alle voedsel, zoodat hij kunstmatig moet gevoed worden. - De Juliana bloem. i Uit het officieele verslag Yan den ver koop der Juliana-bloem op 30 April j.l. blijkt, dat de netto-opbrengst in totaal f 47.131.63'/2 heeft bedragen. Onder de Gemeenten, waar de opbrengst't grootst was, merken wy op's Gravenhage met f 8123.5.1/2, Amsterdam f 4792.78, Arn hem f 2481.23, Haarlem f3767.02'/2, Lei den f2347.37 !/2, Utrecht f3057.15'/2, Rotterdam f6041.51. (Bott.) Verkiezingspraktijken. Dr. A. Noordtzlj, lector aan de Theol. School en leeraar aan het Geref. Gym nasium te Kampen, wijst in een inge zonden stuk in de „Prov. Zwolsche en Overyselsche Ct." op het gebruik van den borrel by de verkiezing in 't district Kampen en verhaalt„Zoo is er in de gemeente IJsselmuiden, waar het stem bureau gezeten was in de eene helft van het huis van A. Diepenveen, terwijl aan de andere zijdè aan de gang gelegenhoid bestaat tot het verkrijgen van sterken drank, aan tal van kiezers, die met „liberale wagens" naar het stembureau werden gebracht, een borrel en later ook een sigaar gegeven. Eerst gingen die kiezers onmiddellijk uit het stemlokaal naar het aan de andere zijde der gang gelegen taplokaal, maar later liepen ze buitenom. Eenzelfde verschijnsel heeft zich laten constateeren in de gemeente Wilsum, waar de „tractatie" plaats had in de herberg van den heer H. Boer." Te IJlst sloeg een dienstmeisje haar meesteres| met esn vloerkleedje in t gezicht. De kwetsuur was zoo erg, dat het oog verwijderd is moeten worden. fristermiddag br inddo het op de duinen te Oostvoorne aan Zee gelegen hotel Zee-en-Duin af. Het was een prach tig en indrukwekkend gezicht, toen het hooggelegen gebouw in volle vlam stond. Door den sterken westenwind joegen de vlammen voort, zoodat er geen denken viel aan blusschen. Het is juist 25 jaar geleden, toen voor het eerst de aandacht op Oostvoorne als zee-badplaats viel, dat er een eenvoudig café „Zee-en-Duin" ge- heeten, werd opgericht, waaruit het nu afgebrande hotel in den loop van den tyd verrees. Zoo zijn er. Een jeugdige arbeider kwam z'n patroon vertellen dat hij enkele dagen te voren met zijn knie op een scherp voorwerp was gevallen. Arme knieIs er ook oen getuige bij het ongeval geweest? Ja, die en die. Die en die verklaart, dat de jeudige ar beider met zijn knie in een naald was ge vallen en dat hij, getuige, de naald zelve uit de knie heeft gehaald. Arme knie Deed die naald erge pijn De getroffene weet van geen naald en verklaart dat er van die naaldgeschiede nis geen woord waar is. Dan maar naar den dokter. Deze verzoekt aan den patroon, den jeugdigen arbeider zittend werk te geven, aan welk verzoek wordt voldaan. Arme knie De patroon keek echter hoogst ver baasd, toen hij bij aanvang van den schafttijd den jeugdigen arbeider hollen de en springende van een trap zag om laag komen. En hij merkte bescheiden op dat de dokter toch zittend werk had aanbevolen en de knie moest worden ontzien. „Jawel" antwoordde het jeugdige wezen, waarschijnlijk reeds goed thuis in ongevallen-exploitatie „maar de dokter heeft niet gezegd, dat dit ook in schafttijd moest gebeuren." (De Bisico Bank.) De overstroomingen in het district Krosso Szoereny in Hongary hebben naar meer en meer blijkt verschrikkelijke ver woestingen aangericht. Heele dorpen zijn van den aardbodem verdwenen en de ri vieren en de stroomen hebben zich een nieuwe bedding gegraven. Meer dan 409 menschen zijn omgekomen. Het verkeer staat geheel stil, daar de straten vernield, bruggen weggeslagen zyn. Alle telegraaf- en telefoonpalen liggen tegen den grond. Met welk een kracht de golven over het land sloegen,kan men vooral op den spoor weg naar Orsova zien,waar over 'n afstand van 4 K.M. niets meer van spoorstaven te bekennen valt. Kleine beken zwollen zoo aan, dat bruggen die ze ter hoogte van tien meter overspanden, wegdreven. Te Szegedin stond Zaterdagnamiddag het) water in sommige straten manshoog verscheiden huizen stortten in. Een brutale aanslag, volkomen ge- lyk aan de bomaanslagen in Rusland, is gisternamiddag in de academiestad Friedberg, naby Frankfort gebeurd. Een roover heeft door buskruit het raadhuis byna gebeel verwoest; de ambtenaren konden niet vluchten en moesten door de brandweer worden gered, daar de trappen vernield waren Vers -heidenen werden gewond. In de verwarring heeft de roover den directeur der aangrenzende filiale van de Rijksbank met een revol verschot zwaar aan het hoofd verwond, de kas geroofd en is op de fiets gevlucht. Later is hij by de badplaats Nauheim gepakt waarop hij zich doodgeschoten heeft. De aanslag kort volgend op den bommenaanslag heeft in Fi ankfort groote beroering gebracht. Waarschijnlyk zyn er echter geen polifieke dryfveeren in het spel, daar de diefstal hoofdzaak was. Op zijn lyk werd nog 4700 mark van den diefstal gevonder Acht dagen geleden had in het hotel een man kamers gehuurd, in wiens kof fer bommen gevonden werden De man was sinds heden verdwenen. Waarschyn- lyk zyn hij en de inbreker één persoon. Voor een paar dagen kwam een voerder van de Brusselsche trams, die des morgens in de vroegte zyn dienst moest hernemen, te laat aan de standplaats,waar hij het tramrijtuig kon aantreffen, dat hem ter bestemming moest brengen. Wat te doen Te laat komen voor 't hernemen van den dienst wordt streng gestraft. De man wilde te voet naar den depot gaan, ongeveer 4 kilometer ver, toen hy een automobiel zag, gevoerd door een „chauf feur", die een breeden lederen bril droeg. De trambediende, meenende met een ge wonen automobielvoerder te doen te heb ben, deed teeken. De auto stopte. De „chauffeur" vernam wat den trambedien de overkomen was, en liet hem in den auto. Hij zegde, dat de auto toch voorbij den depot van den tram moest. Ter be stemming gekomen wilde de tramvoerder den vriendelijken „chauffeur" verzoeken „er eentje mee te pakken", toen deze laatste zijn bril afnam en den man het lachend gezicht van koning Albert toonde N. B. C. Bij pogingen om 'n elastieken speel bal uit het water te halen, zyn te Clifton, in Lancashire, drie knapen in de rivier verdronken. - De Koning van Engeland heeft den hertog van Cornwall tot prins van Wales en hertog van Chester benoemd. Te Calais, in tegenwoordigheid van president Faillières, de ministers, de bui- tenlandsche marine-attachés en een af vaardiging van Kamer en Senaat, zyn gisteren de 27 slachtoffers van de ramp der Pluvióse ter aarde besteld. De burge meester, de minister van marine en de president der republiek hebben toespra ken gehouden, waarin zij uitdrukking gaven aan de vaderlandlievende uitingen van droefenis van het geheele land. Op het Russisch-Duitsche landver- huizersstation Ruhleben is een Russische arbeider aangehouden. Zijn uitwerpselen zijn onderzocht en dit gaf aanleiding tot het vermoeden, dat hij aan cholera lydt. Ook te Petersburg is een geval van chole ra vastgesteld. Het heeft betrekking op iemand, die reeds ziek van de Perzische grens was aangekomen. Overigens heeft zich hier geen cholerageval geopenbaard. Men meldt uit Berlijn, dato 22 Juni. De op heden door de L. Z. VII volbrachte tocht is de eerste die in Duitschland met passagiers is gedaan. Het luchtschip heeft den afstand Frie- drichshafen-Stuttgart, 2' 0 K. M., in juist 3 uren afgelegd, en het traject Mannheim- Dusseldorp, waarover de sneltrein 6 uur doet, in 4 uur. De tocht verliep zonder het minste voorval. Het luchtschip is bij deze gele genheid overgenomen door de „Deutsche Luftschiffarhts-Aktiengesellschaft", die voornemens is geregold tochten met pas sagiers te doen. Koning Manuel van Portugal woon de dezer dagen de opening by van een groote fabriek te Lissabon. Na afloop van het feestmaal, dat bij de gelegenheid werd gegeven, gaf de koning den wensch te kennen, dat de aanwezige republikein- sche journalisten hem zouden worden voorgesteld. Tot een redacteur van O Mundo, het voornaamste republikeinsche orgaan, zeide hy toen„Ons verschil in politieke opvattingen behoeft geen belet sel te zijn om heden vriendschappelijk met elkander om te gaan. Op een nati onaal feest van den arbeid zyn wy allen immers niets anders dan patriotten." Hy drukte den republikein daarby hartelijk de hand en bi acht het gesprek op koning Edward voor wien hij, zooals hy zeide. groote vereering had gekoesterd, waarop de republikein antwoordde„Het zal ons aangenaam zyn \\anneer de koning van Portugal de voetstappen van koning Ed ward drukt en zal toonen diens liberale denkbeelden toegedaan te zyn, ofschoon wij zelf blijven streven naar de verwezen- lyking van onze idealen." En op het einde van het gesprek zeide de kpning „Ik heb eerbied voor iedere overtuiging. Ik ben slechts een patriot en beoog niets anders dan het welzyn van het land". Voor elk der andere republikeinen had de koning eveneens een vriendelyk woord 1 -UL-Jr Ki De Vorstln-Moeder Wllhelmina Frederika Prinses Marie der I ijlen 21en Mei 1825 ze hof-kapelaan van koninj ffi op het „Alte Schlos huwelijk in van Z. K. her Nederlanden en H Augusta Wfihelmina van Pruisen. De voorg;| heugden en eigenschap bruidegom, welke beidei hen gesierd. De slotwoc 8ening„Mogen alle T gen Lebens mit neuen Gottes bezeichnet sein, Kindeskinder noch Ihre fieuen", zyn volkome Kort nadat Prins en het paleis in het Kort firavenhage betrokken, blyd met de geboorte va hie later met koning Kar ven Scandinavië zou d woordige koningin varl haar eenige dochter, Noorwegen haar klelnzc tak verheugden zich ee zoons en dochters in g| Willem Frederik en her Nederlanden bereikti leeftyd van anderhalf en Vyf jaar vóór het ove: genoemde werd prinse Juli 1841 op het „Buis d en 11 Augustus d. a. v. ii te 's Gravenhage door doopt. Ben lichtende zonne1 voor haar ouders, daari genoot, voor haar kin kinderen. Haar jeugd bracht prinl deels door op de buitenv| ouders onder het alou Wassenaar. Des winter deel aan de genoegens altyd zag zy verlangen waarop haar ouders h woning van Trom in 1 wisselden voor „de Pau de jonge prinses haar op 18 Juli 187i werd v Wilhelm Adolph Maxii Wied haar in de dorp naar naar het altaar lei by dat huwelykZ. h III, de vader van de i Oranje, Prins Hendrik de toenmalige ministe van Buitenlandsche Zal ïyke en aanzieniyke dien dag, gingen prinsi in den dood. Haar le\ Hooge Vrouwe door wa in al wat haar moede dagelyks lief en leed nieuwe vaderland, dat der inzegening van hc bewaarde „100 God welgaan". De drie oudste kindej Von Wied - prins Fi ber 1907 de stamheer prins Wilhelm, in P prins Victor, als diploi de Duitsche legatie te ren zich zeker nog ouders en van hun g dood van hun kleinen dis langs de breede l£ naar is weggedragen. Vorstin op Juli i8<£ geboren dochter, were goed door de prinsess beth, welke laatste v zwakke gezondheid de moeder zoo moeilijk en Hare beide oudste zon smaken zelf oudervrei Het zilveren fsest de Vorstin von Wied geheel Duitschland i wekte de levendigste I Nederland al ware welverdiende hulde a stenpaar, dat leefde i| en weldoen de vader Duitschland's grooth 1866 en 1870, een v zonen; de moeder op d door allen die haar ke Duitsche vrouw in de van het woord, maar steeds warm voor Ne pen. Teleurstellingen gespaard. Den 22sten leed haar man, de vors Kerk en Seek. A. Klaver. De Rel Strooming. Baarn Pry s f 0,40. Ee Rein-leven-bewe houding, 't streven na| levenswyze, 'tstrever op dogma gegrond ke tenanarchisme (waarl sue), t verzet tegen 'tChristen-socialisme; vrouw, de Natuurgen risme, 't Reddingsv scherming, de Strijd dit alles wordt hi< ceerd, onder één hooi gieus-Humanitaire St al die en andere uitir tairisme rekening hoi in die dingen-zelf d( 't *vry is van op dogr

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2