Geneeskundig graatje. RECLAMES^ kerkmeVrs Land-, Tuinbouw enz. Semenyrts Berichten tJIT DE PROVINCIE. Middelburg. Door B. en W. is eervol ontslag verleend aan den heer P. J. van Puffelen als brandspuitmeester by spuit D, wegens vertrek naar elders. Middelburg Gisterenavond sloeg de bliksem in den schoorsteen bij E. W. B. in de Schuitvlotstraat,gelukkig veroorzaakte zy geen schade en kwamen de bewoners met den schrik er af, Goes. Met harteiyken dank ontving de Wijkzuster f5 voor het busje voor ver leende hulp. Heiiikeiiszand Gisteren is alhier door de politie aangehouden een 14-jarige knaap afkomstig van Scheveningen, ver dacht van diefstal met braak aldaar.Heden morgen zou de knaap naar zyn geboorte plaats worden vervoerd. De knaap wist echter hedennacht door een vensterluik te ontsnappen, zoodat de politie het kooitje vanmorgen ledig vond. Ueinkeuszand De heer J. Heier, amb tenaar aan de secretarie alhier, is met in gang van 1 Juli in gelyke betrekking benoemd te Zeist. Nieuwdorp De heer J. den Hamer is aangesteld als jachtopziener voor de hee- ren Van Put en Gregoir. Wissenkerke Door den dljkraadvan den calamiteuzen Vliatepolder is benoemd tot schatter van de pachtwaarde van de gronden in den Thoornpolder de heer J. L. Markusse, voorzitter van den cal. Anna Frisopolder te Kamperland. Killaud-Bath. De dienstbode J. P., die in den nacht van Zondag op Maandag alhier ontvlucht is, is by de Scheldedam aangehouden en weder naar de ouderlyke woning teruggebracht. De juiste oorzaak der ontvluchting is tot dusver nog onbe kend. Serooskerke (W.). In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft men de balda digheid gehad, om by 'n geacht ingezetene alhier, het water in den regenbak onbruik baar te maken door er petroleum in te gieten. Maandagavond bracht het muziek gezelschap „Voorwaarts" teKoudekerke aan den heer B. J. E. Gerlach van St. Joos- land een serenade naar aanleiding van zijn benoeming tot lid der Provincile Staten. Ierseke. Van den heer P. de Regt stierf gisteren een varken aan de vlekziekte. Domburg. Gisterenavond is de bliksem geslagen in een huis, bewoond door dhr P. Kesteloo. Eenige schade werd aangericht, terwjjl een geit werd doodgeslagen. Vlissingeu. De officier van gezondheid 2e klasse drVerberne alhier zal optreden als geleide van de battery veld-artillerie uit Bergen-op-Zoom, die op 23 dezer de legerplaats by Oldebroek zal betrekken. Westkapelle. Raadsvergadering 20 Juni 1910 's namiddags zes uur, de Burgemeester Voorzitter. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergade ring: voorgelezen en alzoo vastgesteld, de ingekomen stukken worden voorge lezen en voor kennisgeving aangenomen, daarna doet de Voorzitter mededeeling aan den Raad, dat, in de tegenwoordige drukte, tot het houden eener vergade ring niet zoude besloten zijn, indien de verordening tot bestrijding van den Ame rika mschen Kruisbessenmeeldauw niet zoo een gewichtig punt was, met het oog op den handel in Kruisbessen en het daarvan geproduceerde Jams, daar na werd eene verordéning als bovenge noemd voorgelezen en alzoo vastgesteld, daarna stellen B. en W. voor om de be slissing op van de bevoegdheid als be doeld in art. 4 2o lid der drankwet door den raad al of niet gebruikt ge maakt zal worden, aan te houden tot een volgende vergadering, alzoo besloten met 6 stemmen voor en één (de Visser) tegen, daarna werd nog voorgesteld om een perceel bouwland in eigendom van de gemeente te verpachten, en wordt met algemeene stemmen besloten publiek te verpachten en B. en W. te machtigen daarvoor nader een dag te bepalen. By rondvraag niemand het woord verlangende sluit de Voorzitter de ver gadering. PROVINCIALE STATEN. Ten aanzien van het verzoek van den gemeenteraad van Middelburg, om den aai leg van een verbindingsweg tusschen Noor-Brabant en Zeeland over den Schel dedam te willen bevorderen, geven Ged. Staten in overweging om, wjjl het on derzoek daaromtrent nog niet is afge loopen, het stuk in hunne handen te stellen, ten einde daarover in de aan staande najaarszitting een voorstel te doen. Het voorstel tot oprichting, van een waterschap tot instandhouding van den oever vóór de polders Noord, Ser Lip pens en Nieuw Othene en van de daar achter gelegen zeedyken bedoelt een waterschap op te richten onder den naam Waterschap van polders ed water schappen beoosten het kanaal Gent Neuzen, waartoe] zullen behooren 54 polders of waterschappen. De kosten der werken worden gedra gen door de waterschappen naar mate hunne grootte. De bydrage van de polders Ser Lippens en Nieuw; Othene bedraagt per hectare het dubbele van die der overige polders sf waterschappen. fcjj het voorstel is een memorie van toelichting gevoegd, waarin Ged. Staten eiop wijzen dat voor de noodzakeiyke voorziening van het oeverwerk slechts drie wegen open staan. lo. calamiteusveaklaring van de pol ders Ser Lippens en Nieuw Othene, welke niet mogelijk is, nu ingelanden van die polders deze niet vragen 2o. toepassing der wet van 10 No vember 1900 (St.bl. no. 176) op den Nieuw-Othenepolder, waarvoor het aan te leggen verdedigingswei k gelegen is, waarvan het gevolg zou zijn dat de in gelanden in dien polder feitelijk van hun bezit zouden vervallen verklaard, hoofdzakelijk ten behoeve van de ach terliggende poldersbuitendien wordt dan de provincie aansprakelijk voor het geen de kosten van verdediging meer mochten bedragen, dan op den 46 hec taren grooten en zwaar belasten Nieuw- Othene-polder kan verhaald worden 3o. oprichting van het voorgestelde waterschap, waarvan minder nadeelige financiëele gevolgen voor de betrokken polders of waterschappen zijn te ver wachten dan door deze worden gevreesd. Verder bevindt zich bij de stukken eene nota over ée gevolgen van door braak der zeedyken van den Nieuw- Othene en Ser-Lippenspolder. Nader geven Ged. Staten, in verbapd met een verzoek van de belanhebbende polder- en waterschapsbestursn die tegen het voorstel bezwaren hebben, in over weging dit tot de najaarszitting aan te houden. Bij kon. besluit van 18 (Febr. 1909 werd aan de Staten van Noordbrabant en van Zeeland machtiging verleend om gemeenschappelijk een waterschap op te richten over bedijkte gronden, gelegen in het Slaak, benoorden den Slaakdam, in de gemeenten Steenbergen en St.- Philipsland en om de inrichting van dat waterschap te regelen. Aan den nieuw bedijkten polder is de naam Prins Hendrikpolder gegeven. Ged. Staten zijn met hunne ambtgenoo- ten van Noordbrabant in overleg getre den omtrent de oprichting van het wa terschap en de inrichting daarvan. Het waterschap wordt begrensdten noorden door het Slaak;!en oosten door den Prins-Willem-Frederik-Karelpolder ten zuiden door den Slaakdam ten wes ten door den Henriëtte en den Kramers polder. De Ged. Staten van Noordbrabant en Zeeland nemen de voorzieningen, welke tot het in werking brengen van dit be sluit vereischt worden. Zjj benoemen daartoe binnen een maand na afkondiging ervan een voor- loopig bestuur, bestaande uit een voor zitter en twee leden, zoomede een se cretaris-penningmeester. De bezoldiging van den voorzitter van het voorloopig bestuur zal bedragen f 6, die van ieder ander lid van dat bestuur f4 en die van den secretaris-penning- meester f20. Het bestuur der vereeniging De am bachtsschool te Goes verzoekt het bij besluit van 14 Juli 1905 uit de provinciale fondsen voor de jaren 1906 tot en met 1910 toegekende subsidie ad f25 per leerling en per jaar tot een maximum van f 1600 per jaar, te willen bestendigen. De school mag zich in een geregeld bezoek verheugen. Het aantal leerlingen blyft ongeveer hetzelfde. Op het einde van PJOü waren aanwezig 35 timmerlieden, 23 smeden en 7 schilders, samen 70 leerlingen, waarvan er 28 buiten de gemeente Goes wonen. Hieruit blykt dat de school ook buiten Goes haar goeden naam blyft be houden en dat men het onderwijs zoo wel in deze gemeente als in de omlig gende plaatsen op prys blijft stellen. Burg. en Weth. van Goes verklaren, dat de zoo gunstig bekend staande am bachtsschool in alle opzichten voortdu rend blyft beantwoorden aan het doel, waarmede zy werd opgericht. Zij meenen met zekerheid tekui.nen mededeelen dat de voor 1910 geraamde subsidiën zoowel van de gemeente Goes als van de buitengemeenten, benevens het Jsubsidie van het burgerlijk armbe stuur te Goes, ook in het vervolg zullen worden uiigekeerd. In een en ander ligt voldoende grond, om het subsidie van de provincie te verlengen. Ged. Staten stellen voor aan de Ver eeniging De Ambachtsschool te Goes voor een tydvak van vyf jaren 1911 toten met 1915 een subsidie te verleenen, berekend tegen f25 per leerling en per jaar, tot een maximum van f 1600 per jaar, o.a. onder voorwaarde dat onderwys in timmeren, smeden, schilderen en tee kenen gegeven worde en dat gedurende ëat tijdvak door de gemeente Goes en door vereenigingen of particulieren te zamen eene bijdrage worde verleend van ten minste f 1600 per jaar. By besluit van 18 October 1907 werd aan de Vereeniging Ambachtsteeken- school voor Noord-Beveland te Korigene uit de provinciale fondsen een subsidie verleend van f 50 per jaar voor het tydvak van l Jan. 1008 tot 31 Dec. 1910, onder enkele voorwaarden. Het bestuur dier vereeniging verzoekt voor de volgende jaren, kon het zyn een hooger, doch in elk gevi 1 ten minste het zelfde subsidie te verleenen. Burg. en Weth. van Kortgene deelen in huh ambtsbericht mede, dat, naar hunne meening, het belang, dat de be woners van Noord Beveland bij het onder wijs aan die school hebben, een verlen ging van het subsidie uit de provinciale kas in alle opzichten rechtvaardigt. Het aantal leerlingen, dat aan den w in tercursus '9 9/10 tot 31 December 1909 deelnam, bedroeg 9, wiarvan 4 in het eerste en 5 in het tweede leerjaar, Lr het laatstgenoemde leerjaar waren 2 leerlin gen uit de gemeente Wissekerke en 2 uit de gemeente Colijnsplaat. De finai cieele toestand der vereeniging is niet gunstig de rekeningen leveren geregeld een tekort op. A an subsidie be st aat dus werkelijk behoefte. Tot 1 et verleenen van een subsidie van meer dan f 50 meenen Ged. Staten, met het oog op de door de t emeenten te ver leenen by dragen, niet te mogen advi- seeren. Zy stellen voor aan de Vereeni ging Ambachtsteekenschool voor Noord- Beveland te Kortgene een subsid;e te verleenen van f50 per jaar voor het tyd vak van 1 Januari 1911 tot si Dec, 1913, onder voorwaarde o. a. dat door de ge mtente Kortgene en belangstellenden gezamerlyk ten minste f 100 per jaar worde bygedragen. By Ged. Staten is ingekomen een adres van het hoofdbestuur der Nederlardsche Vereeniging van land- en tuinbouwon- derwijzers om een bijdrage ter verhoo ging van de salarissen dier onderwyzers. Ged. Staten herinneren er aan, dat in 1904 en in 1906 een gelyk verzoek werd afgewezen, de laatste maal nadat geble ken was, dat ook in de verplaatsingskos ten der onderwijzers subsidie van Ryks- wege wordt gegeven. Zy stellen daarom voor afwyzend op het verzoek te beschikken. (Slot volgt.) Bloedarmoede Slechte Spijsvertering. Een slechte spysvertering is wel een der zaken die het spoedigst het vrouwe lijk organisme van streek brengt. Aan alle vrouwen wier spijsvertering moeilyk is, zeggen wy ditUw slechte spysver tering wordt door bloedarmoede veroor zaakt. Gy moet de oorzaak der bloedar moede vernietigen, om hare uitwerking te doen verdwynen. Door uitsluitend de. verteringsorganen te verzorgen, gaat gy den verkeerden weg op, want de werke- lyke bron van het kwaad, het bloed, maakt, door zyn zwakte en zyn onzuiver heid, dat de maag zwak en ziek blyft en dat de ziekte slepend wordt. Doe het kwaad verdwynen door het eenvoudigste en tevens het krachtigste der geneesmid delen, de Pinkpillen Ziet eens welk een goede uitwerking zy gehad hebben op Mej. Anna van Eek, een welbekende in woonster van Hollandsche Veld. Zy heeft ons geschreven: „Ik heb gedurende lange jaren aan maagpynen geleden. Ik dacht dat myn ziekte slepend was geworden en dat ik er nooit van zou genezen. Ten gevolge van myne maagpijnen was mijn algemeene gezondheidstoestand zeer slecht gewor den. Ik kon aldus niet voldoende voedsel opnemen, en zoo was ik dan ook tot een staat van erge verzwakking vervallen. Ik had wel heel wat middelen beproefd, maar ik moest beperken dat zij onmach tig waren om my te genezen. Eindelijk heeft men my de Pinkpillen aangeraden, en de personen die dit deden, waren zeiven door dat middel genezen. Ik heb die Pillen genomen an ondervond er dade lijk de goede uitwerking van. Ik moet zeg gen, het aan de Pinkpillen te danken dat ik een goede maag en een uitmuntende gezondheid heb weergevonden." Waarde lezers, indien gij niet tevreden zijt over uw maag, neemt dan een proef met de Pinkpillen. Er is geen reden waar om gij niet dezelfde uitwerking zult ver krijgen als Mej. A. v. Eek heeft verkregen. Verkrijgbaar a fl.75 per doos, en f9 de zes doozen, bij het Generaal Depot der Pillen Pillen, Van Eeghenlaan 22, Am sterdam voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, Vjasmarkt K 157 voor Goes by Gebrs. Muldervoor Vlissingm by S. A. Luitwieler en A. C. Beniest, Lepelstraat; en verder by verschillende Apothekers en goede drogisten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rotterdam, H. C. Briët te Utrechtte O. W. Graftdijk, D. v. d. Most van Spyk, cand. te Haarlem. Serooskerke (W.) Daar de keer C. P. van Dalsen zyne benoeming tot diaken alhier niet heeft aangenomen, is in zijn plaats benoemd de heer W. C. Allaart, die zich die benoeming heeft laten welge vallen. Geref. Kerken. Beroepen te Kooten, W. F. Geerds te Schouwerzyi. Heden Donderdag vergadert de clas sis Goes van de Geref. kerken in het kerk gebouw Wyngaardstraat. O. m. zal de cand. de Eerw. Heer Bra- mer, ber. pred. te Heinkenszand, peremp toir geëxamineerd worden. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Enschedé, J. Oosterhuis te Broek op Langendyk. De lieer Ph. J. van Dixhoorn te Axel is door het dag. bestuur van de Kon. Ned. Landbouwvereeniging benoemd tot lid van het uitvoerend comité der commissie voor de rubriek paarden, voor de in 1913 te 's Gravenhage te houden nationale en internationale tentoonstelling. Nog is uit deze provincie benoemd tot lid der commissie de heer C. A. H. Wagtho te Tholen. Zondagavond viel te Nykerk een net gekleed voetreiziger op den openbaren weg bewusteloos neer. Men kon dadelyk aan zyn goed verzorgde kleeding zien, dat men niet met een landlooper te doen had. De dokter werd geroepen, die last gaf den vreemdeling per brancard naar het ziekenhuis over te brengen. Alle po gingen het bewustzijn te doen terugkee- ren bleven vruchteloos. Eerst Maandag namiddag kwam de man weer by kennis, waarbij het vermoeden vaD den genees heer werd bewaarheid, dat honger de oorzaak der ongesteldheid was. De man was van Meppel naar Amsterdam ge weest om werk. Dit was hem toegezegd en nu zou hij zonder een cent op zak te voet naar vrouw en kinderen gaan om de blijde tyding te brengen. Vrydag had hy het laatst wat genuttigd. Zyn eergevoel weerhield hem te vragen. Na goed te zijn verpleegd heeft hij nu de reis naar Meppel voortgezet. H. Een kloeke daad. Gisteravond viel te Maassluis een jon getje van vijf jaar van den spoorweg wachter S. in den Boonervliet naby 't station. Een reiziger, die in den trein zat, die juist over de spoorbrug reed, en het kindje zag drijven, trok aan de nood rem, sprong uit den trein en van de brug in den vliet, waaruit hy den jongen le vend wist te redden. Met een nat pak ging de kloeke redder weder in den trein om zijn reis naar Rotterdam te ver volgen. De vryzinnig-democratische kies verenigingen te Rotterdam en Zaandam steunen by de herstemming tegenover de Rechtsche candidaten de heeren Spiek man, Heykoop en Duys, alle drie so cialist. Ook de liberale kiesvereeniging te Rotterdam I stelde de socialisten candi- daat. By den fabrieksarbeider G. Spooy, aan den Deurningerweg te Enschedé, staat achter het huis een boerenkool- plani, welke een lengte heeft van 2 meter 60 c.M. Met stelligheid meldt de Tel. dat het in de bedoeling van Kamer en regee ring ligt, de Bakkerswet in het najaar, vóör de begrooting, in het openbaar te behandelen. Te Gramsbergen is een voer hooi in de Vecht gekanteld. Le 17-jarige doch ter van den landbouwer zat boven op den wagen en is onder het hooi geraakt en gestikt. In de buitenhaven te Schie dam is een 16-jarige matroos van een Scheveningsche vischsloep uit een roei bootje gevallen en verdronken. Sedert Maandagavond wordt het 4-jarig doch tertje van een sigarenfabrikant te Zwyn- drecht vermist. Haar hoedje is in de rivier gevonden, zoodat men vreest, dat zy te water is geraakt. Aan het Schuitendiep te Gronin gen was het Maandagmiddagmiddag, om streeks 6 uur, een consternatie van je welste, vertelt de Pr. Gr. Ct. Daar was de koopman Z. bij het oude metalen- pakhuis van den heer Resenboom ge komen, om een partij oud yzer te ver- koopen. De meesterknecht Muller, die den koopman te woord stond en het ijzer woog, kreeg met den verkoop verschil over de vraag, of een der stukken wel yzer was. Men besloot de vraag op te lossen door het stuk te slaan. Het voor werp bleek hol te zijn en toen het kapot geslagen was, kwamen er gassen te voor schijn, die blykbaar een vergiftigende uitwerking hadden. Althans de meester knecht Muller en drie andere kuechts, die in de nabijheid welkten, werden on passelijk en kwamen, nadat zij eerst frisch afgewasschen waren, weer by. De heer Rosenboom wilde het bedenkelijke goedje niet in zyne bergplaats hebben en liet het weer op den wagen van Z. leggen, die nu den wagen naar het Schui tendiep krooi. Maar nog niet alle gassen waren vervlogen. Want de vrouw van een schipper, die daar met zijn schip ligt, werd nu bedwelmd maar kwam, na door dr. Van Calcar te zijn behan deld. weer by. Ook ondervonden de om wonenden grooten last van debedenke- lyke dampen. Onder anderen kregen twee kinderen het zoo benauwd, datzy naar het ziekenhuis moesten worden gebracht, waar zy werden bijgebracht. Onder politiegeleide werd het bedenke- lyke goedje buiten de bebouwde kom gebracht. Uit een onderzoed bleek, dat het afkomstig is van materiaal, dat by de bouw van het graanpakhuis van den heer Van Munster gebruikt is voor het proauceeren van kunstlicht. N. R. G. Een kranig stukje. De Engelsche couranten maken met waardeering en uitvoerig gewag van een kranige redding van eenige Engelsche dames, door den wachtmeester le klasse van het3eregi- n lent huzaren A. van der Zyden, in garni zoen te 's Gravenhage, die in Engeland met verlof vertoefde. Zondag 12 Juni had hy Hampton-Court op de Theems een bot sing plaats tusschen een elektrische ple zierjacht en een skiff, waarbij de laatste overvaren werd en de inzittenden, een heer en dame met twee dochters en een zoon, te water geraakten De jonge man zonk onmiddellyk naar de diepte, terwyl de andere dienkelingen zich in doods angst wisten vast te grypen aan het hek werk by de schroef van de electrische boot, die oogenblikkelyk stopte. Sposdig zouden ze echter eveneens gezouken zyn als niet v. d. Zijden, die z;ch aan booid van het pleziervaartuig bevond, jd de sterk gezwollen en snel stroomende ri vier was gesprongen om al zwemmende de meest uitgeputte drenkelingen te on dersteunen. Met behulp van de beman ning en eenige passagiers werden de op deze wijze geredden aan boord gebracht, waarna ze naar een dichtby liggende huisboot werden vervoerd waar ze een liefderyke verpleging vonden. De jonge man werd ondanks herhaaldelijk dreggen niet meer gevonden. Een verwoest leven. Vrydag ontving de hoofdcommissaris van politie te Den Haag een brief van een predikant van een dorpje in Drente met aanwyzingen omtrent een 18-jarig meisje, dat de ouderlyke woning had verlaten en waarschynlijk in Den Haag in verkeerde omgeving was gekomen. De recherche werd aan 't werk gezet, en in den morgen van den 18 Juni was 't meisje aan 't hoofdbureau en verhaalde 't volgende was met weinig geld in Utrecht gekomen, en na aldaar een nacht te heb ben gelogeerd, had ze nog 50 cent. In Utrecht ronddolende, werd ze aangespro ken door een vrouw, die haar gaarne wilde helpen. Deze, een beruchte koppe laarster uit Den Haag, nam haar mee naar kaar woonwagen, waarmee ze op dat oogenblik te Utrecht was. Tusschen Utrecht en Amsterdam werden verschil lende dorpen bezocht en afgebedeld met allerlei negotie. Gedurende de Juliana- feesten was het illustre gezelschap te Amsterdam en vandaar trok het terug naar Den Haag, waar het arme kind overgeleverd werd in handen der dochter van de koppelaarster, die haar in Utrecht had opgepikt. Deze vrouw, zoo mogelyk nog dieper gezonken dan haar moeder, en evenals deze een verdierlykt schepsel, dwong het nog onnoozele kind tot on tucht, en toen ze zich verzette, werd ze mishandeld. De gevolgen van een en an der openbaarden zich al spoedig in een vreeselyke ziekte, tengevolge waarvan ze in het Academisch ziekenhuis te Lei den werd opgenomen. Niet genezen ont slagen kwam ze weer te Den Haag, en zoo werd Ze in deerniswaardigen toestand door de politie gevonden ten huize van de koppelaarster. Schamel gekleed, ziek en ellendig, zóó dat ze haast niet kon loopen, kwam ze op het hoofdbureau van politie, waar ze vriendelyk werd ontvan gen, en met een kop koffie en een boter ham werd verkwikt. Bitterlijk schreiende, werd ze door een rechercheur gebracht naar een arts, die dadelijk opname in het Gemeente-Ziekenhuis noodzakelyk achtte. Daar was echter geen plaats en door de verdere bemoeiingen der politie is ze Maandag jl. in hei R.-K. Ziekenhuis opgenomen. By het verhoor, waarvan proces-ver baal is opgemaakt, bleek dat de vrouw, die haar in Utrecht aansprak en meenam dezelfde is, die door de rechtbank in 1908 is veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf wegens koppelary en tot heden reizend onder een anderen naam, van i laats tot plaats gaande zich aan de ten uitvoerlegging van het vonnis wist te onttrekken. De recherche heeft dade lijk een van haar bekwaamste mannen uitgezonden om de beruchte koppelaar ster te arresteeren. Gisteren is ze te Rijnsburg aangehouden en naar het huis van bewaring te Den Haag overgebracht. Wie peilt het leed en het lijden van dit kind, nog geen 18 jaar oud, voor altyd ongelukkig. En wie schetst naar waar heid de smart der arme ouders, eenvou dige menschen, die niet kennen den omvang der ellende, en de licbamelyke verwoesting van de zonde der ontucht, als ze straks na drie, misschien vier maanden, hun kind terug zien, ontkomen ja, sdoch met een toekomst voor zich van niet te beschrijven ellende en jammer. Nederlander. Dadelyk na het feestbedryfter eere van Roosevelt, is Zaterdag een geweldig onweer losgebarsten, waarby in New York twintig menschen op verschillende manieren ongelukken kregen. Een circus tent, waarin 3000 toeschouwers zaten, werd omgeblazen. Er ontstond een pa niek, maar allen werden gered, dank zy de tegenwoordigheid van geest van de beambten, en van de muzikanten, die lustig doorspeelden, tot allen in veilig heid waren. Uit alle deelen van het land worden zware stormen met hagel slag gemeld. Te Lemberg is een huis van twe® verdiepingen ingestort waarby zeven personen personen gedood en 21 gekwetst werden. De eerste terechtstellingen in Alba nië zyn gisteren begonnen. Op grond van vonnissen der krijgsraden is te Katsjanik de rebel Idris Sefer en zyn te Prizzend drie personen,onder wie de burgemeester, terechtgesteld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2