Gemengde Berichten maximum van i 2000 aan de Vereeniging „De ambachtsschool voor Hulst en om streken" tot verhooging van het maxi mum van het subsidie, toegekend aan de ambachtsscholen te Middelburg en Zierikzee. 18 tot 21. tot toekenning van jaarlyksche subsidien, resp. van f215, f 150, f 50, f 100, voor de aan de ambachts scholen Hulst en Oostburg verbonden avond-vakteekenschool. aan de Vereeni- ging Ambachtsteekenschool voor Noord- Beveland te Kortgene", en de teeken school van Jde Christelijke werklieden te Neuzen. z2.|Id. tot afwijzing van een verzoek van het Hoofdbestuur vai de Nederlandsche vereeniging van land en tuinbouwonderwijzers om subsidie. 23. Id. tot voortzetting na l Januari 1912 vandenstoombootdienst tusschen Schou wen, Zuid- en Noord Beveland en Wal cheren. 24. Id. tot verwijzing naar hun College van een adres van J. Staelens, oud-werkman aan den calamiteuzen Hoofdpl latpolder, om pensioen. 25. Id. tot afwijzing van een verzoek van den calamiteuzen older Borsele om vrijver klaring. 26. Id. tot wijziging van het besluit van 13 Juli 1906 no. 11a tot toe kenning van een subsidie uit de Provin ciale fondsen voor een stoomtramweg van Brouwershaven naar Burgh. 27. ld. tot toekenning van een jaarlijksch subsidie van f 7b aan Th. Weemaes te Clinge voor den wagendienst tusschen hulst en Kieuw-Namen. 28. Id, tot verleening van een renteloos voorschot van f3475 aan de gemeente 's-Heer Abtskerke voor wegsverbetering. 29. ld. tot verwijzing naar hun College van adressen van de Vereeniging van Nederlandsche Loodwit- fabrikanten en van het bestuur van de Sociaal-Technische vereeniging van Do mociatische Ingenieurs en Architecten te Scheveningen in zake het gebruik vai loodhoudende verven, met een nader adres van het hoofdbestuur van den Nederlandschen schildtrsgezellenbond. 30. Id. tot inwilliging van het verzoek van den beheerder van den weg van Schoondjjke naar Sasput, om de voor het onderhoud van dien weg gestelde zeker heid te mogen vervangen door eene in schrijving op een der Grootboeken dei- Nationale Schuld. 31. Id. tot opening van een crediet van ten hoogste f3650 per jaar voor 1911 en 19i2 ter bevordering en aanmoediging van de verbetering der paardenfokkerij. 32, ld. tot toekenning van een subsidie voor 1910 ad f'J{ 0 aan de Vereeniging ter bevordering der gei tenfokkery in Zeeland. 33 ld. tot intrek king van hun besluit van 16 Juli 1904 no. 7 en tot toekenning van een jaar lij ksch subeidie van f 159 ten behoeve ven het Militair Tehuis te Middelburg. 34. Id. tot vaststelling der rekening en goedkeuring der verantwoording van de Provinciale inkomsten en uitgaven over 19u8. 35. ld. tot wijziging van de be grooting der Provinciale inkomsten en uitgaven voor 1910. 36. ld tot vaststel ling van de begrooting der Provinciale inkomsten en uitgaven voor 19)1. Id. tot heffing van opcenten op de Rijks belasting voor 1911. Middelburg. Do vereeniging Zeeuw- sche Hervormde Diaconessen Inrichting, vergaderde Maandag alhier. Al de afdee- lingen waren vertegenwoordigd. De zus ters, die in de provinciale werken, waren aanwezig. De voorzitter herinneide in zyu openingswoord aan het tienjarig bestaan. Gedurende den tyd dat het werk der ziekenverpleging gedaan werd, heeft het zegen om zich verspreid. Daar van gaf het verslag, dat de secretaris uitbracht, de duidelijkste bewyzen. In het bestuur werden herkoze» deheeren L. J. van Voorthuysea te Domburg, ds. P. J. Steinz te Goes, L. C. Breebaart te Middelburg, H. A. Kole te Vlissingen en benoemd jhr. A. a. van Teylingen en H. R. ötruve te Middelburg. Door ds. C. L. Voorhoeve te Vlissingen werd een inleiding gehouden waarby hy de vol gende vragen trachtte te beantwoorden Wat heeft de diakones aan onze kran ken te zeggen Hoe heeft zjj dat te zeggen En hoe moet zij de kranken en stervenden troosten, zonder dat zy, die het geestelyke heil van haar patient natuurlijk bovenal op het oog heeft, zyn lichamelijk welzijn schaadt P Nadat nog eenige huishoudelijke din gen besproken waren, sloot de voorzitter de vergadering die tot den einde een opgewekt karakter .droeg. M. C. Rilland-Bath. Alhier wordt vermist een 20-jarige dienstbode, zekere J. P., die in den nacht van Zondag op Maandag de ouderlijke woning is ontvlucht. Koudekerks. Gistermiddag trof den 46- jarigen landbouwer S. v. Vlaanderen een ernstig ongeluk. Bezig zijnde met het lossen van een wagen hooi, schrok het paard en ging met wagen en voerman op hol, met het gevolg, dat «en der wielen hem over de borst reed. De ongelukkige werd, bloedend uit mond en neus, in zyn woning gebracht en overleed na een paar uren. Dr Merckens van Vlissingen ver leende de eerste hulp. Nog kortgeleden vierde de ongelukkige zyn 25-jarig huwe lijksfeest. By de post en telegraphic is benoemd te Eindhoven de brievenbesteller E. F. Crombeen te Vlissingen; tot conducteur der brievenmalen Se klassete Vlissingen (spoorwegpostkantoor no. 2) de brieven besteller J. de uroot te Amsterdam en de brieven- en telegrambesteller T. Trijber te Velp. N. B. C. Domburg, Een verblijdende vooruit gang is te vermelden in het bezoek aan onze badplaats vóór het eigenlijke hoog seizoen. Was het eenige jaren geleden een uitzondering, dat hier in Mei en Juni logé's aangetroffen werden, dit jaar ont moet men ze nu reeds in verscheiden pen sions, ook in gemeubileerd verhuurde woningen. Ze zijn wel niet zoo dicht ge zaaid als in Juli en vooral in Augustus, maar menigeen hseft toch al een „voor- zomertje" gehad, als eenmaal het drukke seizoen gekomen is. En dat is gelukkig, want Juli en Augustus zijn gauw voorby M. G. Vlissingen. Tot weikmeester aan de Kon. Maatsch. »de Schelde" is benoemd de heer A. Korteweg, zulks in plaats van de heer L. Vujjk, aan wien op ver zoek eervol ontslag is verleend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Makkinga, J. v. Loenen te Oldeholtwoldete Oudemirdum, R. Jaarsma te Maasland. Aangenomen naar Almen door C. A. v. d. Akker te Baambrugge. Geref. Kerken. Beroepen te Huizen, J. P. Vlsscherte Kockengente Poortugaal, O. N. Oos terhof te Westerbork. Bedankt voor Middelharnis door A. Andree te Schoonhoven. Te Beverwijk is een man door de stoomtram overreden en gedood. Te Rockanje is een kind van anderhalf jaar in een sloot geraakt en verdronken. Te Amsterdam is een 9-jarige jon gen by 't spelen op zandbakken te water geraakt en verdronken. Te Tilburg is Zondagochtend de 40-jarige metselaar Klaassen, weduwnaar, vader van drie jeugdige kindertjés in de rivier de Ley verdronken in het byzijn van eenige mannen die met hem te water gegaan waren. Te Amsterdam is een 2'/2- jarig kindje uit het raam der derde ver dieping gevallen en aan de gevolgen bezweken. Ook is aldaar een 15 jarig meisje door 't onvoorzichtig gieten van petroleum uit een kooktoestel in de ka chel, in aanraking met de vlammen ge komen en in weerwil van spoedig toe gesnelde hulp derwijs met brandwonden overdekt dat zij aan de gevolgen is over leden. Een heer uit Nymegenismet zijn auto aan 't Rhedensche veer van de pont in den IJsel gereden en ver dronken. Te Noord-Scharwoude is Zondagnacht een jongeling toen hij van de kermis huiswaarts keerde, door enkele peisonen aangevallen en zoodanig ge stoken, dat men het ergste vreest. - Wetsontwerp-Naamlooze Vennootschap pen. Het bestuur der Vereeniging van Ne derlandsche Werkgevdrs heeft zich in zake het ontwerp van wet totwyziging en aanvulling van de bepalingen in het Wetboek van Kooph. omtrent de Naaml. Vennootschappen enz., met een adres gewend tot de Tweede Kamer der Staten Generaal In dat adres beveelt adressant o. m. de volgende overwegingen en op merkingen aan de aandacht der Kamer aan. Het kan wel niet worden ontkend aldus het adres dat er inderdaad aan herziening dezer bepalingen behoefte be staat, evenmin valt te ontkennen dat een der belangrijkste voorschriften van de geldende wet n.l. do eisch der Konink lijke goedkeuring van de statuten in de practyk geen waarborg tegen misbruiken oplevert, integendeel eerder een dekman tel is voor kwade practy ken. Allicht ook zal men geneigd zyn de wijziging der wettelijke regeling te zoeken in de rich ting van strengere bepalingen omtrent de aansprakelijkheid van bestuurders en commissarissen, omtrent de openbaar heid der zaken en omtrent de event, door een meerderheid benadeelde belangen der minderheid. In het algemeen is dus de richting, waarin de herziening der rege ling zich beweegt, o. de juiste. Maar in het volgen van die richting schynt ons toch ook een gevaar te zyn gelegen. Voorts vestigt adressant de aandacht op hetgeen in de Memorie van Toelich ting (algemeene beschouwingen 1) ge zegd wordt, hoe hij steeds strengere wettelijke voorschriften ter zake er een weds try d ontstaat tusschen den wetgever en de oneerlijke handelaren. Vermeld wordt dan, dat de M. v. T. tot de slotsom komt dat onze wetgever zich \\el moet wachten voor de fout van vele buiten- landsche wetten om door doelloos ge strenge bepalingen de eerlijke onderne mingen te dwarsboomen en de minder nauwgezette personen te prikkelen tot het uitdenken van allerlei wijze waarop zy door de mazen van de wet kunnen heensluipen. Het komt adressant voor dat dit ont werp niet eenerzyds den eerlijken handel geen hinderlijke verolichtingen oplegt en anderzijds niet mogelyk misbruiken vol komen keert. Het voorschrift der open baarmaking van de jaarlijkscbe balans en rekening en verantwoording (art. 44e), schynt adressant een voorbeeld te zyn van een voorschrift dat hinderlijk is voor den eerlijken handel, geen misbruiken keert en geheel ten onrechte by het pu bliek den schijn wekt, dat men wegens de nieuwe wettelijke bepalingen veel meer dan vroeger elke N. V. zal kunnen vertrouwen. Bij de regeling van dit punt is naar adressant meent voorbijgezien in de eer ste plaats dat volstrekt niet elke N. V. een beroep doet op het publiek crediet. Is dit niet het geval dan kan de openbaar making der balans en rekening en ver antwoording een zeer hinderlijk voor schrift zyn, tevens overbodig omdat feite lijk zulk een N. V. geen prijs voor haar credietwaardigheid zou behoeven te beta len daar zij bij het publiek geen beroep op crediet doet. In de tweede plaats valt te bedenken dat de bedoelde openbaarma king dezer stukken, wanneer zij althans iets zal beteekenen,voor onderling concur- roerende ondernemingen uitermate be denkelijk zal kunnen zijn. In de derde plaats is het zeker volkomen juist dat de regeering afziet van voorschriften om trent de inrichting der balansde wetge ver ziet terecht in dat hy hier de grens van mogelijke regeling heeft bereiktmaar de vraag rijst, of zijne regeling nog veel aan duidt indien zij slechts eischt openbaar making van een balans, doch de inrich ting daarvan geheel en al overlaat aan het goeddunken van de belanghebbenden. De wettelyke regeling op dit stuk schijnt adressant dus toe te voeren tot misleiding van het publiek. Adressant wenscht, dat de eisch van de openbaarmaking dezer bescheiden in elk geval beperkt worde tot die associaties welke een beroep op het crediet van het publiek doen. Men legge dan die verplich ting eenerzyds niet op aan alle naamlooze vennootschappen, doch breide anderzyds haar uit ook tot andere associaties, waar voor dezelfde ratio geldt. Hypotheekban ken, firma's die geld in deposito nemen, deposito-banken, zaken die obligatiele ningen uitgeven doen alle een beroep op het publick crediet; voor de zoodanige kan er grond tot zulk een oplegging van zaken zijn. Het komt adressant voor dat de bepaling omtrent octrooien geheel uit de wet kan vervallen of dat het in elk geval vol doende zou zyn wanneer de wet voor schreef dat elk gegadigde tot het nemen van aandeelen bij de oprichting der N. V. de ten aanzien van den inbreng van oc trooien na de oprichting beheerscht wordt door de daaromtrent in de acte vasgestelde bepalingen. Ten slotte wydt adressant een enkel woord aan het hiermede in verband staan de art. 43c. Overschrijdt de directie der N. V. haar bevoegdheid en sluit zij met den octrooihouder de overeenkomst zonder voorbehoud van nadere goedkeuring af, dan zal de voor dat geval ontworpen rege ling van art. 43c, meent adressant, vooral voor den buitenlandschen octrooihouder niet zal invallen na te gaan of altemet de Nederlandsche Wet nog bekrachtiging van de overeenkomst door een aandeel houders-vergadering op straffe van nie tigheid voorschrijft. Te Haarlem is overleden mevr. W. J. v. d. Tuuk, weduwe van den heer Vermasen, in den ouderdom van 104 jaar. Zij was tot het laatst toe in het volle bezit harer geestvermogens. Examenbloempjes. Men verhaalt, als historisch, de volgende examen- anecdoten Een professor in de zoölogie was er voor bekend, dat hy bizonder veel aan de kennis der wormen hechtte en altyd op de examens over dat onderwerp vroeg. Daarom pompte elke candidaat zich dan ook zooveel mogelyk weten schap van het kruipend gedierte in hetgeen natuurlyk bijna altyd ten koste van andere wetenschap geschiedde. Eens had de professor weer drie candidaten geëxamineerd, en hen slechts over de wormen uitgehoord. Het was prachtig gegaan. Vol moed wachtte nu nummer vier. Tot zijn grooten schrik vraagt de professor; „wat weet gij van polypen Hoorbare stilte. De ongelukkige can didaat kon zijn ooren niet gelooven, verbluft blijft hij den professor aansta ren. Polypen polypenEindelijk klaart zyn gezicht op. „O, ja, zeker, de polypen, ja juist. Een groep dieren, die hun naam in het jaar 1812 van Cuvier hebben ontvangen. Vroeger rekende men ze tot de wormen. De wormen worden in zes groepen ver deeld Platte wormen, draadwormen" enz. Nu was de jongeling op dreef, en ratelde al J zyn wormenkennis af. Hy was gered. Zoo ging het allen. Tot ein delijk één het te bont maakte. Hy moest den olifant heschryven. „De olifant behoort tot de zoogdieren. Hy heeft een lang verlengstuk aan den neus, dat men een slurf noemt. Deze slurft gelijkt wel eenigszins op een worm. De wormen worden ia zes groepen in gedeeld. Platte wormen, draadworg men"Dit was den examinator toch te machtig. Van toen af hadden de wor men bij hem uitgediend. Een andere professor was heel doof. Het voorzeggen, dat hem ontging, werd stelselmatig toegepast. Eens legde hy een student een plant voor. De exami nandus kende ze niet. „Lactura Taraxa cum", zegt de voorzegger. De ander ver staat niet goed en bromt in zyn zenuw achtigheid tamteram teram ham ham. „Lactura Taraxacum" herhaalt de voorzegger. „Lactura Taraxacum" roept de candidaat blij. Waarop de professor, boos„U behoeft niet zoó te Bchreeu- wen. Ik heb het den eersten keer heel goed verstaan Een oude student, in zyn 15e jaar ongeveer, doet eindelijk eens examen. Hem vraagt de examinator: „Welke plaats van het lichaam de dikste epider mis (huid) heeft Het antwoord moet natuurlijk zijn de voetzool. Maar deze niet zeer snuggere studiosus zoekt ver geefs naar een oplossing. Tot de professor, om hem te helpen, vraagt„Kom, meneer, welk deel van het lichaam heeft het meest te lyden „De Podex'' (de zitdeelen), antwoordde de rampzalige jonkman, die zeker in zijn vroege jeugd ook niet steeds aan de verwachtingen van ouders en opvoeders had beantwoord. Te Charleroi is by 't fondamenten- leggen yan de ambachtsschool, door de putwerkers eene interessante ontdekking gedaan. By het graven zij gewelven ont dekt en na een nauwkeurig onderzoek is gebieden, dat zy zich verscheidene kilometers uitstrekken en in goeden staat zyn. Zy worden in groote galeryen ver deeld, waar men gemakkelijk rechtop kan staan, en met elkaar verbonden door smallere, die men niet dan plat op de aarde liggende kan binnengaan De gan gen loopen uit in groote kazematen waar van verscheidene kamers schietgaten bevatten. Kortom het geheel lijkt een kleine stad. Het onderzoek heeft uitge wezen, dat de reparaties niet zeer kost baar zullen zijn en dat om de smalle gangen te verb reeden, de moeilijkheden niet zoo groot zijn. Vyf groote zalen bevatten stalactiet en stalagmiet van groote schoonheid. Van nu af heeft men besloten deze ontdekking tot de clou van de tentoonstelling van Charleroi in 1911 te maken. Teddy terug. Teddy heeft zijn zegevierenden intocht in New York gedaan. Millioenen moeten er op de been zijn geweest om hem te ver welkomen, en 't concert der stoomfluiten was even grootsch als oorverdoovend. Rougg riders, veteranen uit den oorlog, en leden van tallooze clubs vormden zich daarna tot een optocht van zeker 35,000 menschen die den held van het Afrikaan- sche binnenlandden vriend van koniugen en keizers, den grooten redenaar, den komenden president door de menschenzee geleidden die in New Yorks straten woel de en golfde. De groote A merikaan zorgde ook voor wat reclame in het kleine, door, toen het schip nog 280 zeemylen van Sandy Hook verwyderd was, draadloos naar de douane te telegrafeeren of men de groote hoeveelheid eere-geschenken, die koningen en gemeenten in Europa hem gebracht hadden, hoog zou taxeeren. Het antwoord was, dat men het, met het oog op de hooge kosten zyner reis, schappelijk zou maken. De overstroomingsramp in het Ahrdal Thans, nu het water van de Ahr weer in zijn gewone bedding is teruggekeerd, kan men eerst een overzicht krijgen van de aangerichte verwoestingen. De mate- rieele schade bedraagt, volgens opgave der autoriteiten, veel meer dan drie mil- lioen mark, ja komt de vier millioen mark nabij, als men de schade, aan de huizen toegebracht, en het verlies aan vee me- derekent. De eerste berichten betreffende het aantal vermiste personen worden bevestigd Daaronder bevinden zich ech ter een groot aantal vreemde arbeiders, die in de eerste verwarring met het wei nige, dat zij gered hadden, naar andeie arbeidsplaatsen trokken. Zooals by elke groote ramp, maakte ook hier het schuim der bevolking zich de gelegenheid ten nutte om te rooven en te plunderen. Die roovers waren voornamelijk de vreemde arbeiders, die met het oog op den aanleg van verschillende spoorwegwerken, zich tydeljjk in het Ahrdal gevestigd hadden. Velen van hen kwamen by de ramp om het leven in de zakken van verscheidene lijken werden de gestolen voorwerpen gevonden. De laatste dagen is men bezig in de gansche streek, die door het water bedekt is geweest, naar lyken te zoeken. Pornografie. In Italië schijnt de besmetting der pornografie zoo erg te wezen, dat de regeering het noodig oor deelt er tegen qp te treden. Althans volgens bericht uit Milaan heeft de minister president aan alle prefecten van het koninkrijk een missive gezonden, waarin hun gelast wordt, de wetten te gen de verspreiding van zedenbedervende geschriften met alle gestrengheid toe te jassen. Een man heeft den machinist Leduc van den trein, die in het station van Vil- lëpreux een anderen trein aan heeft gere den, vragen gesteld, Leduc bestuurde een locomotief, die al lang naar de werkplaats had moeten gezonden zijn. Te St.-Cyr werkte de giffard (soort hevel om water in den cylinder te brengen, waarin de stoomzuigers werken) niet meer. „Wy voedden het water met dien van den ke tel. Wanneer geen van de twee werkt is er gevaar voor ontploffing. Eensklaps zei de de stoker mij Myn giffard laat my in den steek. Er viel niet te aarzelen. De ma nometer werkte snel. Ik moest herstellen of springen. Ik ging links en werkte, 't Was gevaarlyk, want links ziet men geen signalen. Maar ik kon niet denken dat er een trein oponthoud had te Ville preux. Als machinaal evenwel stak ik het hoofd rechts. Wy reden een kromming langs en daalden met vreeselyke snelheid de helling af. Ik zag menschen die wan hopige gebaren maakten, daarna zag ik op 100 meters de wagons. Ik sloot de rem men. Wat er toen gebeurde, weet ik niet. Ik sprong van de locomotief en liep weg. Uit het onderzoek blykt inderdaad dat Leduc al het mogelyke heeft gedaan om de ramp te vermyden, maar te laat. De stationschef heeft van de inspanning een beroerte gekregen. Zyn toestand is ernstig. Bleriot is 14 dagen onder de wa penen als reserve-luitenant. Eergisteren heeft zyn kolonel hem gelast om naai het kamp van Vincennes te vliegen en zich daar te melden by de autoriteiten, t ier uur 's morgens ging de luitenant- Kanaalheid in uniform op zyn eendek ker te Issy-les-Moulineux de lucht in en 20 minuten later landde hy gemakkelyk te Vincennes. Men zal van dei. dienst tijd van Bleriot gebruik maken door hem proeven te laten doen met vlieg tuigen, waaruit bommen gegooid zullen worden. De beide leeuwtjes, die de Negus van Abessinië, de doode of nog niet doode Menelik, voor drie jaren den Paus ten geschenke gaf, kregen in den Vati- caanschen tuin bij de Lourdesgrot een mooi kooitje, groeiden flink op, werden vader en moeder, en een paar pracht exemplaren van Afrikaansche woestyn- bewoners. Vrijdagmorgen na hun ont- byt van paardenvleesch kregen zy op eens vreeselijke buikpyn. Mevrouw stierf weinige uren daarna, en mynheer is door de doctoren opgegeven. Donderdag zal de hertog van Corn wall, koning George's oudste zoon, zes tien jaar oud worden. Volgens de Daily Telegraph, zal de koning hem op den dag tot prins van Wales verheffen. Ook koning George heeft dien titel gekregen op zijn eersten verjaardag na de troons beklimming van zyn vader. Men seint uit Petersburg, dat de mlnistrieele commissie den aanleg van den Zuid-Siberischen spoorweg heeft goedgekeurd. Deze spoorweg zal 170 milloen roebel kosten. Een telegram uit Bjelsk meldt, dat de Siberische pest, waaraan in de buurt van Bjelowjesj 70i»0 stuks huisdieren zyn bezweken, op het keizerlyke jachtgebied, waar nog oerossen leven, overgeslagen is. Dienstweigering aan koning Alcohol. In het Engelsch weekblad „Pearson's Weekly* wordt de volgende geschiedenis in herinnering gebracht. Ten tyde van de verovering van Indië door de Engelschen geloofde de militaire overheid nog vast, dat een rykelyk ge bruik van rum en andere spiriualiën noo dig was om de troepen in de tropen gezond te houden. lederen dag werd daarom rum- grok uitgedeeld. Een artillerist, Taylor ge naamd, weigerde dien te drinken en zyn voorbeeld werd door verscheidene zyner kameraden gevolgd. Om dat verzet op eens den kop in te drukken, besloot men strenge maatregelen te nemen. De com- mandeerende officier ging den volgenden morgen mee aan het hoofd van den troep, die] naar de „grokparade" ging. De ketel werd gebracht, de officier doopte, zooals gewoonte was, zyn glas in den ketel,haal de 't er vol uit en wendde zich toen tot de manschappen. „Soldaten", beval hy, „doet my dit allen naDaarop dronk hy zyn glas leeg. Toen de beurt aan Taylor kwam doopte hy ook zyn glas in den ketel, vulde het en terwyl hy zich tot zyn kameraden wendde, riep hy „Soldaten, doet mij dit allen na!" Bij die woorden, wierp hij den inhoud van het glas ver weg.Hy werd gearresteerd,voor den krygsraad gebracht en doodgeschoten. Bananenmeel. De bananen en het uit de nog groene vruchten vervaardigde bananenmeel kry- gen in de laatste jaren al meer en meer aanzien op de wereldmarkt en de tegen woordige prijs der bananen is zoo laag, dat de bananen onder het bereik der me nigte vallen. De voedingswaarde van den banaan is zeer groot. In den laatsten tyd wordt deze zoete vrucht tot meel ver werkt; uit de nog niet rype bananen wordt dit door drogen en malen bereid. De chemische samenstelling van het meel is geheel verschillend van die der iype vrucht. Terwijl de geschilde rype banaan slechts I tot 20 pCt. zetmeel, tegen 70 pCt. suiker bevat, geeft het meel uit de groene vrucht omgekeerde cyfers als 80 pCt. zet meel en 3 tot 4 pCt. suiker. In Enge land wordt sedert eenigen tyd van bana nenmeel brood gemaakt, dat onder den naam van Banana in den handel is, ook wordt er cacao van gefabriceerd, o. a. in een Zwitschersche fabriek te Freiburg. De vorst der hoteldieven voor 't ge recht. Gisteren is voor het hof van gezwore nen te Bozen het hoofdproces tegen de grootste van alle tot dusverre bestaan hebbende internationale hoteldievenben den begonnen, n.l. tegen het Hornschuh- genootschap, dat sedert 10 jaren bestond en zoo uitnemend georganiseerd was, dat gewikste leden der benden op elk gege ven oogenblix juist daar konden optre den, waar een „goede slag" te slaan viel. Aan het hoofd der bende stond thans de 34-jarige, uit Bathal in 't hertogdom Gotha geboortige ex-schoorsteenveger Al- bert Hornschuh. Geen hotelkamer was voor hem veilig. Hy klom aan bliksem afleiders, regenpypen en dakgooten op en neer, als waren het de mooiste ladders. Gedurende de laatste jaren had de bende

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2