Binnenland. UIT DE PROVINCIE. DISTRICT SLUIS. S fl w a 31 Sc?iool?iieuw8. fiemsagde Berieiiisii. Deze overwinning beteekent dat Zuid- Holland en Overysei Rechtsche leden der Eerste Kamer blijven kiezen, en de Recht sche meerderheid in de Eerste Kamer straks, in Juli, nog met een lid wordt versterktdewyl de liberaal Stork wel door een man van rechts (een Christe lijk Historische naast den antirevolu tionair (Franssen) en den R. K. (Barge) die reeds voor O very sel zitting hebben, zal worden vervangen. Morgen is Friesland aan de beurt. Daar is aller oog nog gericht op Fra- neker. Houdt zich dat goed, dan kan de verhouding in Friesland worden 27 Links 23 Rechts. Dan zou ten slotte hoe mooi overi gens ook Zeeland zich nog het minst mooi gehouden hebben. Reeds voor maanden had De Standaard voorzegd dat te Goes de hoofdstrijd moest gestreden worden. Dat zulks geechied is, zal niemand ont kennen. Maar Goes had in eens moeten en kunnen omgaan. In onze verkiezingsstaatjes van gister staan enkele fouten.De uitslag van Gryps- kerke is aldus: Adriaanse 13, Den Bouw meester 27, Blum 161, Louwerse 161, Pol derdijk 16, De Veer 158. Te Arnemuiden kreeg de heer Louwerse 97 stemmen. De totalen bedroegen voor Adraanse 1845, Blum 2467, den Bouw meester 1251, ^Louwerse 2190, Polderdijk 1631. Te Biggekerke werden uitgebracht 1G6 geldige. Het totaalcijfer voor v. Nifterik was 1513 en voor v. d. Putte 2280. Van Nifterik bekwam te Vlissingen 1441te Meliskerke 17. Om den indruk te verstaan, dien de uit komsten in Zuid-Holland op de vrijzin nigen maakte, leze men maar wat de Nieuwe Rott. Crt. zegt De aftredende leden der Provinciale Staten van Zuid-Holland in de distric ten Leiderdorp (2), Zoetermeer (2), Vlaardingen (2), Delft (2), Schiedam (1), Rotterdam II (1) en IV (1), Alpen (2), Gouda (3), Sliedrecht (2), Ridderkerk (2) en Middelharnis (2), behooren allen tot de rechter zyde. Zy zyn, voor zoover zij zich herkiesbaar hadden gesteld, allen hetzij by enkele candidaatstelling het zij gisteren by eerste stemming in eens herkozen. Voor wie zich niet herkies baar haddengesteld zijn leden der rech terzijde in de plaats gekozen. Te Leiden trad een anti-ievolutionair af en een liberaaler is een anti revolutions ir gekozen, en voor de andere plaats moet herstemming gehouden worden. De rechterzijde lijdt dus geen enkel verlies, en kan by d9 herstemming slechts winnen. De 23 rechter-plaatsen, die vacant kwamen, worden weer door reenter mannen bezetdaarenboven komen rechter candidaten in herstem ming te Leiden (1), den Raag (2), Rot terdam I (2), III (i) en V (1), Gorinchem (1) en Dordrecht (1). Vryzinnigen zyn gekozen bij can didaatstelling en gisteren één te Go rinchem, één in Oud-Beyerland, en één in den Briel. De Vryzinnigen hebben verloren twee plaatsen in Rotterdam I, waar de sociaal-democraten met de rechtercandidaten in hersteaaming ko men. Verder; moeten herstemmingen plaats hebben voor de liberale vaca turen in Rotterdam III (2) en V (2), 's-Gravenhage (5), Gorinchem (1), Dor- drscht (2) on Limburg (1). Over het algemeen is er slecht ge stemd, vooral in de groote steden. In den Haag kwam nog niet de helft der vryzinnigen ter stembus, en in de velschillende districten van Rotterdam heeft de opkomst veel te wenschen overgelaten. Vooi de vryzinnigen is het resultaat der stemming zeer poover, hetgeen niet te verwonderen is by de groote laks heid, die by deze verkiezing onder hen heeft geheerscht. In Rotterdam I vooral is de uitkomst bedroevend. Daar zyn de aftredende vryzinnigen zelfs niet in herstemming gebracht. Over de herstemmingen spreken wy nader. Zooveel valt wel reeds te zeggen, dat, wanneer van vryzinnigen kant met dezelfde lankmoedigheid de her stemming wordt afgewacht als de eer ste stemming, verder verlies niet zal zyn te ontgaan. Leuk gezegd. Maar men proeft er tege lijk in den rechtmatigen ingehouden spyt over zulk een uitslag. En dat na zoovele verdachtmakende kiezerspamfletten als de vryzinnigen met name te Rotterdam er voor hebben ver spreid 1 Den uitslag der statenstemmingen in enkele districten van Zuid-Holland nemen wy op. Dordrecht Herstemming tusschen de heeren Barendregt (u. 1., aftr.), Stoop (s. d. a. p.), Wichers (u. 1.) en Wisboom Verste gen (a. r.), respect, met 1951, 742, 2022 en 1811 stemmen. Gorinchem Herkozen De Kruyff (1.). Herstemming Visser (1., aftr.) met 2712 en Baggerman (a. r.) met 2425. Leiden G ekozen Briët (a. r.m et 2482. Herstemming tusschen Paul (1., aftr.) met 2049 en Bots (r. k.) met 2195. Rotterdam I Aantal kiezers 10.275 Uitgebracht 6929 stemmen. Van onwaar de 53. Volstrekte meerderheid 2089. A.W. Heykoop (s. d. a. p.) 1638, mr C. F. A Hoo- geweegen (r. k.) 2240, mr S. Muller Hz. il.) 1418, H. Spiekman (s. d. a. p.) 1951, J.Valk Jr (a. r.) 2405, J. Visser Jac.z. il.) 1562.Her- stemming tusschen Valk, Hoogeweegen, Spiekman en Heijkoop. Rotterdam III Aantal kiezers 5587. Uitgebracht 2580 3temmen.Van onwaarde 42. Volstrekte meerderheid 1770. C. J. A. Bartsch (s. d. a. p.) 216, L. Hoejenbos (s. d. a. p.) 258,- G. J, de Jongh (1.) 1625, A. A. J. Margrij (r. k.) 1521, A. Plate (1.) 1726 Her stemming tusschen Plate, De Jongh, Mar- gry en Hoejenbos. Rotterdam V Aantal kiezers 7812. Uitgebracht 4086 stemmen.Van onwaarde 40. Volstrekte meerderheid 2024. Mr S. J. L van Aalten Jr (v. d.) 1147, J. ter Laan (s. d. a. p.j 691, P. R. Mees (v.) 123 H. Spiek man (s. d. a. p.) 901, B. G. M.van der vyver (r, k.) 1873 stemmen. Herstemming tus schen Van der Vijver, Mees,Van Aalten en Spiekman. 's-Gravenhage Aantal kiezeis 35.527. Uitgebracht 16.872 stemmen. Volstrekte meerderheid 8437. Deking Dura (v. 1.) 6702, Beladingen (s. d. a. p.) 3092, Ilenny (v. 1.) 6512,Hoejenbos (s. d. a. p.) 3309, prof. dr J. Kraus (u. 1., aftr.) 7714, K.ter Laan (s. d. a. p.) 3826, dr C. Lely (u. 1aftr.) 7761, mr J. Limburg (v. d., aftr.) 7741, mr A. baron Mackay (c. h. 6116, v. d. Voort van Zyp (a. r.) 5800. In al deze plaatsen valt voor de Recht sche partyen wat te verdienen. Nog verdient vermelding alsbiykvan trouwen Roomschen steun Delft. Aantal kiezers 5647. Aantal uit gebrachte stemmen 4263. Volstrekte meerderheid 2132. Uitgebracht werden op Albarda (s. d. a. p.) 703 den Hoed (a. r.) 2263/ Nelemans (u. 1.) 115! mr. van de Velde (a. r. aftr.) 2375 Waller (v. 1.) 1469 stemmen. Zoodat gekozen zyn den Hoed (a. r.) en van de Velde (a. r. aftr.). In Overyssel vestigen wy alleen de aandacht op Enschede. Aantal kiezers 13722. Aan tal geldige stemmen 10208. Voletrekte meerderheid 6105. Uitgebracht op Biy- denstein (v. 1. attr.)2760; Dikkers (v.l. aftr.) 2842 van Heek (v. 1. aftr. 2380 Holst (r. k.) 4302Jeths (s. d. a. p.) 3137 Langejan is. d. a. p.) 3972 en Lobstein (s. d. a. p.) 2876 stemmen. Zoodat er her stemming moet plaats hebben tusschen Dikkers (v. 1. aftr.) Van Heek (v. 1. aftr.), Holst (r. k.) Jeths (s. d. a. p.), Langejan (s d. a. p.) en Lobstein (s. d. a. p.) Ommen. Aantal kiezers 670.'. Aantal stemmen 4765. Volstrekte meerderheid 2385. Uitgebracht op van Dedem (v. 1.) 2470van Giffen (a. r.) 2348 van Haerin- gen (a. r.) 2386 en van der Sanden (u. 1. aftr.) 2441 stemmen. Dus gekozen Van Dedem fv. 1. aftr.), herstemming tusschen Van Giffen (a. r.) en Van Haeringen (a. r). Zwolle. Aantal kiezers 4226. Aantal stemmen 3133. Volstrekte meerderheid 1576. Uitgebracht op van Laer (v. 1., aftr.) 1446, van Scquylenburg (a. r.), 1355 van Setten (v. 1.) aftr. 1331, van der Vegte (S. D. A. P.) 397 en Vogt (S. D. A. P. 421 stem- men.Dus herstemming tusschen van Laer (V. L„ aftr.), van Schuylenburg (A. R.), mr. J. J. van Setten (U. L., aftr.) en J. E. Vogt (S. D. A. P.) In deze 3 plaatsen valt voor de Recht sche partijen nog wat te winnen. Zittingsduur der Kamer. Ook van antirevolutionaire zijde dringt men er op aan, dat de Tweede Kamer meer afdoe. Ook voor het nu verstrijkend jaar ware dit gewenscht geweest. Wat nu als oogst in de schuren komt, is niet rijk. Toch moet de meening te keer gegaan, alsof daarom de duur der zitting zoover mogelijk naar den zomer moet worden verschoven. Een parlement dat steeds door zitten moet, om zyn taak af te werken, geraakt in het ongereede. Dan toch kan niemand als actief lid van de Kamer optreden, of hy moet zyn andere zaken aan den kant doen, en uitsluitend voor de Kamer gaan leven. En hierin schuilt het dubbele nadeel, ten eerste dat de mannen uit de practijk buiten bly ven staan, en ten anderen dat een klein stel mannen de beslissing over heel het Lands beheer in handen krygt. Hoe minder dagen de Kamer vergadert, hoe beter, mits ze den tyd die ze saam is, werkt en niet alleen praat, en haar tyd be steedt aan haar eigenlyke taak. Thans echter zijn we al meer op weg naar een toestand, die meebrengt, dat een betrekkelyk klein aantal leden op het grooter deel van den tyd beslag leggen en den tijd zoek maken, terwyi aan den an deren kant steeds de neiging toeneemt, om allerlei grieven tegen de administratie breed uitte meten, alle klagers interessant te maken, en de controle op het bewiDd in haarpluizerijen te doen verloopen. Bet is dit averechtsch gebruik van den parlementairen tyd, dat dan den langeren zittingsduur vanzelf na zich sleept. Er komt dan een besef over de Kamer, dat ze toch eigenlyk nog geen jaartaak achter zich heeft. Het achterstallige wil ze dan inhalen. Ed zoo komt men tot zittingen, die tot in den zomer gerekt worden. Vooral in warme dagen, zooals thans, komt hiertegen dan zoo licht een gevoel van onlust in verzet, en zoo bleef nu zelfs de Bakkerswet steken. Iets wat zeggen wil, verlenging van lyden voor den bak kersknecht met een halfj tar, en straks weer een bedenkelyke hap uit den be Schikbaren'tijd'in de zitting van 1911. Zoo komt 't altoos weer neder op 't Herzie u zelfwat sinds Kappeyne's dagen nu reeds 30 jaren aan de Kamer is toege roepen maar dusver bleef ze in den ver keerden plooi, en geen reglement kon 't verbeteren. Standaard. De macht van een fluitje. Wij lezen in de Nieuwe Courant Gelijk men weet, is er Dinsdagmiddag, toen de heer Vliegen, afgevaardigde voor Amsterdam XI, zyn stem tegen den ver koop van „Het Arsenaal" aan den diamant handel uitbracht, uit een troepje op de gereserveerde tribune der Tweede Kamer gezeten diamantheeren gefloten. Dit heeft onmiddellijk gewerkt op het orgaan der S. D. A. P., waarvan de heer Vliegen (gelooven wy) nog steeds redac teur is. Reeds den dag toch na het fluitje brengt dat orgaan (Woensdagavond) een artikel tje, waarin over de Vereeniging voor den diamanthandel, die haar wensch mede door krachtig toedoen van den heer Vliegen door de Tweede Kamer zag afge wezen, juist tegenovergestelde beschouwin gen worden gehouden als de afgevaardig de van Amsterdam IX Vrydag in de Kamer hield. De heer Vliegen zeide toen,dat de beurs van deze Vereeniging den diamanthandel absoluut niet in handen haddat het zelfs niet wenschelyk was dat die beurs zou worden voortgezet; dat de VereenigiDg zich verzette tegen de pogingen van de Juweliersvereenigingom verbetering door centralisatie aan te brengendat hetgeen aangaande de behoeften der Vereeniging in de stukken werd medegedeeld, niet ernstig gemeend kon zijn. Toen kwam het fluitje. En thans lezen wy in Het Volk een warm beroep op den Amsterdamschen Raad om de vereeniging, nu zy Het Arse naal niet krygen kan, te helpen. Overeen stemming met de Juweliersvereeniging wordt in uitzicht gesteldmisschien kan het gemeentebestuur daartoe wel het ini tiatief nemen. „Beter laat dan nooit, en wanneer thans nog de Beurs de voorlich ting en de medewerking van het stadsbe stuur zoekt, kan een terrein voor een ge bouw spoedig zyn gevonden, en de ondervonden teleurstelling voorbygaan als een onweersbui". Wij vinden het natuurlyk best, dat de Raad de teleurgestelde heeren helpt, maar is het met aardig om te zien wat een fluitje vermag in de S. D. A. P. Biykbaar was den heer Vliegen reeds tusschen Vrfldag en Dinsdag in de stad van zyn inwoning en van zyn kiesdistrict aan het verstand gebracht, dat in zijn speech over de vereeniging „waarvan tal van partijgenooten leden zijnu reden tot fluiten gelegen was. Althans hij krabbel de Dinsdag terug in zijn repliek, zeggende dat hij niet van „scharrelaars in diamant had willen spreken. Maar het fluitje kwam toch. En zoo is waarschynlijk, van de gereserveerde tribune, en voor een beurs, het orgaan der Soc. Dem. Arb. Party ingefloten. 15 -£5 a a> 03 M ■O b. c O ÏH O "C 03 03 "u c3 +0 03 a 03 !Zi Oostburg 119 144 99 189 204 Sluis 89 133 165 118 120 Aardenburg 126 155 158 149 156 Eede 98 17 -117 7 8 St. Kruis 49 28 - 53 28 27 Waterlandk. 25 31 - 53 32 36 IJzendijke 145 162 253 156 214 Biervliet (8 167 -102 227 168 Hoofdplaat 53 18 -87 21 22 Schoondyke 80 208 69 195 217 Breskens 68 182 40 172 183 Groede 83 212 65 221 202 Nieuwvliet 17 64 18 70 67 Cadzand 74 121 17 116 119 Retranchement 28 78 16 80 68 Zuidzande 139 18 145 140 Totaal 1146 1959 1321 1927 1981 Goes. Al sedert eenige weken ver zuimden wy de aandacht er op te vesti gen dat de heer Giesen alhier in de Magdalenastraat een winkel met werk plaats heeft gevestigd, in orgels,piano's,en onderdeelen daarvan. Bij een bezoek aan de inrichting van den heer Giesen viel ons o.a. op 't fraaie Aeolus-orgel en de Adam- pianino, welke door hun lieven toon uit munten. De heer Giesen is werkzaam geweest aan de reparatie van 't orgel in de Groote Kerk, en is derhalve als zoo danig onder ons geen onbekende. Serooskerke (W). In de algemeene verg. der onderl. brandwaarborgmaat schappij „Helpt Elkander" zyn als com missarissen gekozen de heeren L. Din- gemanse Lz. te Vrouwepolder en J. Pou- wer te Arnemuiden, en zulks in de plaats van de heeren Abr. Maas en P. Boone, die hun ontslag hadden genomen. Oostkapelle. Woensdag hield de afd. Walcheren van de Utrechtsche Zendings- vereeniging op de buitenplaats Berken bosch haar gemeentelyke Zendingsdag, welke door een 700 a 800 personen be zocht werd. Ds J. P. van Melle van Kralingen sprak in zijne openingsrede over „de liefde van Christus dringt ons." Het waren woorden vol vroomheid en poëzie. De oud-Zendeling J. L. van dei- Roest gaf een uitvoerig en duidelijk overzicht van het werk van zendeling J. Fortgens op Djailolo. Dit schoone eiland wordt bewerkt door de giften uit het schoone Walcheren. Ds. C. L. Laan van Brussel besprak: wat Belgis door Christus voor ons geweest is (ten tijde der her vorming), dat het nu zonder Christus is sn daarom voor Christus dient opgeëischt te worden. Ds. J. J. Homburg van Goes was door omstandigheden verhinderd op te treden. Ds. F. Breen van Numans- dorp sprak naar aanleiding van Psalm 103; „Maar bij U is vergeving, opdat Gy gevreesd wordt", mede in betrekking tot het evangelisatiewerk in Zeeuwsch Vlaanderen. Ds. D. Müller van Seroos kerke sprak een toepasselyk slotwoord, waarby hy wees op het gemeenschappe- lyk samenwerken van Christenen, zooals b.v. ook op dezen dag en dat het resul taat in zulke samenkomsten moge zijn toeneming in heiligmaking. De collecte bedroeg pl. m. f 35. Hoedekcnskerke. Wegens vei bouwing van het hulp-telegraafkantoor alhier, zal dit vanaf 20 Juni a.s. gesloten zyn, tot nadere aankondiging. Alle telegrammen voor deze gemeente zullen dus door middel van het hulp-telegraafkantoor te Kwadendamme moeten worden overge bracht. G. Crt. Ierseke. De pogingen van de oester kweekers om de pas in de Noordzee door een hunner ontdekte oesterbank te vin den, schynen met een gelukkigen uitslag bekroond te zyn. Dit mag men hieruit opmaken, dat meer dan een kwekker een stoomtrawler zal huren, of het reeds gedaan heeft, voor de vangst in de Noord zee. Hun thans in gebruik zynde stoom- en zeilvaartuigen zyn daartoe te klein en te zwak. G. Crt Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gorinchem, J. Luuring te Zwartsluiste Bleskensgraaf, K. v. As, cand. te Hilversum. Aangenomen naar Nieuw Vennep door D. A. v. d. Bosch, cand. te Hazerswoude naar Ooltgensplaat door A. Luteijn te Aalst. Bedankt voor Oud-Beijerland door A. Luteijn te Aalst. Hersteld Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Harlingen, J. Neideck te De Ryp. Te Zwolle is Woensdag geslaagd voor het eind-examen gymnasium de heer W. L. Mulder, van Ovezande. Het conflikt te Eindhoven. In de Dins dagmiddag gehouden vergadering der uitgeslotenen werd verslag gedaan van de conferentie met de firma Philips Co. In deze conferentie had de firma de vol gende toezeggingen gedaah Er zullen teruggenomen worden van de meisjes en de jopgens (als minimvm cijfers) de eerste week 150, de tweede week 50, de derde en vierde week eveneens 50. Verder zullen er 100 teruggenomen worden, zoodra zulks goed mogelyk is, met dien verstan de dat dit ongeveer geschied met anders denkenden. De terugneming dezer 100 zal verband houden met eventueel al of niet verval len der afdeeling „formatie" en uitbrei ding der pompen. De rest zynde ruim 100 worden niet teruggenomen, 60 pCt. we gens ongeschiktheid, circa iOpCt. wegens ziekelykheid, de rest wegens te veel pro paganda maken in de fabriek. Van de mannen zou slechts een klein aantal worden teruggenomen. De vergadering der uitgeslotenen keur de goed het voorstel van het leidings comité en der besturen, om over de drie volgende punten een nieuwe conferentie aan te vragen le het verzoek om de laatste 100 plus de ruim 100 personen die niet zouden worden teruggenomen, terug te nemen binnen een bepaalden tijd, byvoorbeeld 3 maanden 2e alle bestuursleden terug te nemen Een grooter getal mannen terug te ne men en degenen die niet direkt worden teruggenomen, de voorkeur te geven wanneer latet mannelyke arbeidskrach ten noodig zijn, aan werk waarvoor zy eenigzins zouden geschikt zyn. Gisteren werden twee huisgezinnen, waarvan de dochters lid zyn gebleven der katholieke vakvereeniging, gerech- telyk uit de huizen der firma op straat gezet. Hun inboedels zijn door de uitgesloten gebracht naar het bondsgebouw te Woen- sel. Meerdere uitzettingen zullan volgen. Nu de voorstellen der firma niet zyn aangenomen, is deze weer begonnen met het aannemen van nieuwe werkkrachten. (Het Volk.) Met bus 30 in het gymnastieklokaal Copernicusstraat in Den Haag was 't gisternamiddag misère. Door onvoorzich tigheid van den bediende sloeg de klep der bus dicht, en zy was zonder sleutel niet meer open te krygen. De stembus was gesloten I Maar zy behoorde op dat uur geopend te zijn. Nu was 'tnlet zoo erg geweest, als een der leden van het stembureau een sleutel had gehad, om de stembus weer te openen. Doch onge lukkig was het lid, dat den sleutel had, juist niet aanwezig. En precies nu kwa men de kiezers opzetten By tientallen Sommigen morrend, anderen lachend, wachtten eenigen tyd, doch zy liepen ten slotte haast allen weg. Het duurde dan ook een half uur voor deze zoo ontydig gesloten stembus weer geopend was. Res. bode. De heer W. A. Knieriem, opzichter van Fortificatiën te Hellevoetsluis, is met ingang van 25 Juni verplaatst naar 's Gra- venhage. Nadat Maandag zich iemand by den kapper Govers te Breda had laten sche ren, bracht hy het gesprek op een daar staande fiets, eigendom van den kapper, die zijn karretje zeer roemde De gescho- rene wilde wel eens probeeren of het werkelijk zoo'n goede flets was en kreeg daarvoor toestemming; de banden wer den opgepompt en mynheer vertrok. Tot heden duurt de proef nog voort. Een moeilijke arreestatxe. De bekende uitbreker, die verleden jaar uit de strafgevangenis te 's-Hertogen- bosch is ontvlucht, waar hy een straf van 5 jaar had te ondergaan voor een 3 jaar geleden gepleegde inbraak in een goud- en zilversmidswinkel aan den Nieu- wendijk te Amster lam, is gisternamiddag door de politie in een woning aan de Weteringdwarsstraat te Amsterdam aan gehouden. Tot het laatste oogenblik heeft de man, Arie Boere genaamd en 36 jaar oud, ge tracht te ontkomen. De politie, die er met man en macht op uit was getrokken om dezen zeer gevaarlyken misdadiger weer veilig achtei slot te krijgen, vond, na de woning op den beganen grond zoowel als op de daken omsingeld te hebben, alles zorgvuldig afgesloten. Een smid moest er by gehaald worden, om ,het slot dei- straatdeur open te steken, welke daarna geforceerd moest worden, omdat zy bo vendien met grendels was afgesloten. Toen begon de doorzoeking van het huis. Het bleek, dat Boere de vlucht naar boven had genomen dit zou hem echter niet baten, omdat op het dak talryke re chercheurs hem opwachtten. Op een ge geven oogenblik zagen deze dakpannen bewegen, en het hoofd van den misdadi ger door een opening, welke hy gemaakt had, naar buiten steken. Toen de recher cheurs hem een revolver onder den neus hielden, trok hij zijn hoofd weer terug het volgende oogenblik werd hy over weldigd door de politiemannen, die dooi de straatdeur naar binnen waren gedron gen. Hij was toen bezig zich uit te klee den, met de bedoeling om zyn overbren ging naar het bureau te bemoeilyken hij verwachtte toch, dat men hem niet geheel ontkleed over de straat zou voeren. Dat hy intusschen van plan was, zya vrijheid zoo duur mogelyk te verkoopen, bleek hieruit, dat hy met een zwaren byl gewapend was, waarvan hij zeker gebruik zou hebbeD gemaakt, als hy niet onmid- dellyk voor de overmacht had moeten zwichten. De arrestant, een zeer robuste kerel, stelde zjch zoo razend te weer, dat hij aan handen en voeten gebonden, en bovendien van den hals tot de voeten in touwen gewikkeld moest worden. Zelfs toen nog was het zoo moeilijk hem in bedwang te houden, dat drie recher cheurs met hem in den celwagen den rit naar het politiebureau moesten meema ken. Hier moest hy worden binnengedra gen, en verzette hy zich weder hevig, zoodat een groote volksmenigte te hoop liep, en het tramverkeer byna gestremd werd. Op het politiebureau begon hy on- middellyk zich als een volslagen krank zinnigen aan te stellen, vooral wanneer er iemand het wachtlokaal binnenkwam, van wien hy vermoedde, dat het een dok ter was, waarvoor hy achtereenvolgens eenige inspecteurs in burgerkleeding hield. Zoodra hij de vergissing bemerkte, werd hy kalmer; toen eindelyk een ge neesheer binnen kwam, zag hy dezen weer voor een inspesteur aan. Onmiddel lijk begon hij zich echter weer woest aan te stellen, toen de dokter hem aan een voorloo; ig onderzoek begon te onderwerp pen.De gearresteerde is een zeer gevaariy slag misdadiger. Niet alleen leeft hy van roof en inbraak wanneer hy zich op vrye voeten bevindt, maar hy behoort ook tot een beruchte bende, die haar werk maakt van het plegen van onzedelyke handelin gen en dit dan dienstbaar maakt aan chan tage doeleinden. Tot het terrein van hun werkzaamheden kiezen deze misdadigers, voornamelyk by avond, het Vondelpark uit. Gewoonlyk staat de polite machteloos tegenover deze praktyken. Kort nadat de straftyd van Boere was aangevangen, werd hij tot observatie zyner geestvermo gens naar het krankzinnigengesticht te Medemblik gezonden, van waar hy echter ontsnapte. Daarua getaakte hy weer in handen der politie en ontvluchtte verle den jaar uit de strafgevangenis te 's Her togenbosch. Daarna heeft hy naar Enge land de wyk genomen. Althans het staat vast, dat hy niet lang geleden onder een valschen naam te Londen veroordeeld werd ter zake van gewelddadig verzet tegen de politie. Voor dit alles heef hy in Belgie wegens verschillende misdry ven een zeer langdurige gevangenisstraf on dergaan. Hy is nu naar het huis van be waring overgebracht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2