Naar keuze. Kerknieuws Gemengde Berlehten. RECLAMES. Voor het algemeen belang was onder zoek m. i. niet noodig. In dit opzicht ging ik volkomen accoord met de voorste helft der verklaring van de vrijzinnig-demo craten, die aldus luidde: „Wat de zaak zelf betreft, staan wij op het volgende standpunt: wij voor ons achten de enquête onnoodig. Er is voor ons reeds genoeg licht in de vast staande feiten omtrent het beleid van den Minister van Binnenlandsche Za ken van 19041905. De heerDrucker heeft dit bij de jongste beraadslagingen over de Staatsbegrooting uiteengezet"... Ptecies mijn opinie. Doch, de vrijzinnig-democraten meen den niettemin op nuttigheids overwegin gen toch met het voorstel te moeten me degaan, en hier wijk ik van hen af. Hunne verklaring vervolgde aldus: Doch, waar anderen het mogelyk achten, dat de enquête nog meer mate riaal zou kunnen verschaffen; dat in de toekomst voor elke Regeering van belang kan zyn, en waar deze enquête juist verzet ontmoet bij diegenen die o. i. haar in de eerste plaats moesten aanvaarden, zullen wij onze stem aan het voorstel van den heer Troelstra geven". Zoodanige overwegingen kan ik onmo gelijk tot de mijne maken. Ik acht de enquête onnoodig, en veronderstel der halve, dat ook anderen - om 't even of zij liberalen heeten of anti-revolutionairen of Roomsch-Katholieken ze eveneens onnoodig achten en er dus ook tegen zijn. En zou ik dan vóór moeten stem men, omdat de anti revolutionairen er tegen zyn gelijk ik En nog veel minder voel ik voor de overweging om vóór te stemmen, omdat er anderen zijn, die het mogelijk achten, dat er door de enquête nog meer voor mij volmaakt overbodig materiaal zoude worden opgeleverd. De heer Troel stra moge nog meer licht noodig achten ik respecteer dat gevoelen voor mij daa rentegen is er overvloedig licht, dat elke Regeering zich voortaan by de toeken ning van decoraties kan ten nutte ma ken méér verlangt het algemeen belang niet, en kan het niet verlangen. Mijn eigen meening nu omtrent wat noodig en gewenscht is te doen afhangen van het inzicht van den heer Troelstra dat acht ik in het algemeen natuurlijk *maar in het bijzonder in dit geval onjuist. In het bijzonder in dit geval. De heer Troelstra heeft er op gewezen, dat voor hem de politiek is groot en hoog, dat ze voor hem datgene is, waarin hij kan uiten het beste wat in hem is, en dat die politiek niet vreemd is aan het door hem ingediende voorstel. Iedereen kan dat weten, en wist dat. Maar nu wil het geval, dat de pelitiek van den heer Troelstra in menig opzicht van de mijne afwijkt hoeveel waar deering ik ook overigens hebbe voor het beste wat er in hem is. En als de heer Troelstra er zoo op wijst, dat de politiek, gelyk hy die begrypt, hem totdeindie ning heeft geleid, dan word ik te meer huiverig om mijn eigen gevestigde opvat ting voor de zijn6 los te laten. Zeker, de heer Troelstra moge dan gaan motivee- ren „hoe de antirevolutionaire party in ons land tal van jaren geleden is begon nen ons volk zoo scherp mogeiyk te verdeelen, één deel van het volk teiso- leeren van het andere, zooals zy het eerst gedaan heeft op het gebied der school" en moge die scheiding betreuren, ik vraag, kan de heer Troelstra in ernst verwachten, dat ik met hem mee zoude gaan, wetende dat de scheiding die hij in de natie brengt toch stellig niet minder scherp is. Neen, tegen zoodanige politieke argu menten" van die zyde ben ik immuun. En dit te meer nog, omdat de hoogbe gaafde enquête-voorsteller mij zelf eens een- politiek lesje gegeven heeft. Dat was op de vergadering in Leeuwarden van 24 Mei 1909. Ik had toen over die splitsing in afkeurenden zin gesproken en het wil my voorkomen, dat dit voor iemand, die zich liberaal noemt ook logisch is. Het verslag in de Leeuw. Courant an 27 Mei zegt daar:«komt de debatter (de heer Troelstra) op tegen de voorstelling, 'alsof alleen de S. D. en de kerkelyken een anti these zouden hebben. Bij die voorstelling speelt de heer Thomson hetzelfde valsche spel als de heer Borgesius in de Kamer. Wilt gy de antithese de wereld uit heb ben, voegt de heer Troelstra zijn tegen stander toe, rakel ze dan niet altijd op! Klaploop niet op antithese, nu gij een leuze tegen Kuyper moet hebben. Dat zijn manoouvres. De heer Troelstra gelooft niet aan een tweede regeering-Kuyper. Het is, zegt hij, absoluut waar, wat van den kant der christelijk historischen is gezegd, dat ze een ministerie met Kuyper als Eerste minister, onmogelijk achten. Zij willen hem niet Nu op 20 Mei 19 0 - juist een jaar later hoort men den heer Troelstra in de Tweede I amer beweren Maar hetgeen ik wil betoogen is, dat de practijk niet heeft bewezen, dat die scheiding en ver deeling reden van bestaan had en dat dit zoo is, vind ik wel het duidelijkst gesym boliseerd in deze Kuyperzaak" En dafl moet die,Kuyper-zaak" worden uitgezogen, tot er geen druppeltje meer in zit Mij maakt dat, ik herhaal het, een beetje huiverig tegenover dat beste wat er zit in de politiek van den heer Troelstra, zóó dat ik er myn eigen opvattingen niet voor pry s geef. Anderen hebben dat blykbaar wel ge daan. Het is na lange overwegingen op „partij politiek" gaan uitloopen. Hoe de vryzinnig democraten onver schillig stonden tegenover het voorstel Troelstra is uit hun verklaring reeds ge bleken. Van de vry-liberalen zou de helft indien zij ter vergadering geweest waren tegen hebben gestemd de heer de Be aufort heeft zijn standpunt duidelijk uit eengezet. En dat de Liberale Unie eerst op het laatst haar stem bepaald heeft kon voor de trouwe lezers van de Vaderlander evenmin een geheim wezen. Ineen arti kel over „het enquête-voorstel van mr. Troelstra" kon men in dat orgaan o. a. lezen „Maaral moet Dr. Kuyper wen- schen, dat de 'Kamer op het voorstel- Troelstra ingaat, daarmee willen wy toch niet zeggen, dat ze goed zou doen op het voorstel in te gaan. Teu eerste moet niet vergeten worden, dat ook door een par lementaire enquête geen licht zal kun nen verstrekt worden over het hoofdpunt waarom het gaat, nl. of Dr. Kuyper voor zichzelf eenig verband heeft gelegd tuaschen de decoraties voor de familie Lehmann en de gelden, die hij voor de anti revolu tionaire partijkas ontving. Daarover zal men 't èn in de „parlementaire enquête toch met het «eerlyk woord' moeten doen. En in de tweede plaatshet moet nu maar uit zijn. 's Lands belang vorderde bespreking van deze zaak in het parle ment, en bestraffing van den minister, die zijn ambt zoo weinig hoog bleek ge houden te hebben, dat hij zichzelf schul dig moest verklaren aan onvoorzichtig heid '8 Lands belang eischte, dat men dergeiyke „onvoorzichtigheid* voor het vervolg onmogeiyk maakte. Beide zaken zyn verkregen, en de Staatsman, die hooger steeg dan na Thorbecke ooit ge zien was, zag door zyne onvoorzichtig heid de ministerieele portefeuille voor goed buiten zyn bereik vallen. Dat zal der Kamer genoeg moeten wezen, en ze zal, dunkt ons, goed doen, zelfs den schyn te vermyden, dat het haar om vervolging des persoons te doen is.» Zóó heb ik het ook begrepen zoo ben ik het blijven begryen." „Nogmaals" en dit waren de woor den waarmede de heer Thomson afscheid nam - „Iaat ik u voor al de drieste ge volgtrekkingen waarschuwen, als er een „politieke" stemming heeft plaats gehad. Het is waar, er behoort kracht toe, om in zoo'n geval zyn zelfstandigheid te bewa ren. Toch hoop ik, dat zoolamg ik politiek man ben, my die kracht nooit ontbreken zal». Zoo blijkt nu zonneklaar, uit de woor den van een liberaal, die zelf weet wat er in zyn kringen omgaat, welk een stuk politieker in het enquête-voorstel ge mengd was. Dit nu werd juist van liberale zijde ont kend. Daarom vinden de groote liberale bladen het stellig maar beter niet veel van Thom son's verklaring te vermelden. Rotterdammer. TWEEDE KAMER In de gisteren gehouden zitting werd voortgezet de behandeling van het ont werp tot verkoop van het arsenaal ge bouw te Amsterdam, aan de Beurs voor den Diamant-handel. De heer Thomson bestreed den ver koop, terwijl de Minister Kolkman het ontwerp verdedigde en ontkende dat de fouten die in de vermelding van het arse naal door oudheidkundigen geslopen wa ren ter kwader trouw daarin waren aan gebracht, waarvan de heer De Stuers den minister beschuldigde. De Minister van oorlog verdedigde het ontwerp uitvoerig, terwyl de heeren Van Vlymen en Van Idsinga het bestreden. Het ontwerp is verworpen met 41 tegen 30 stemmen. Tegen stemden 20 leden van Rechts en 21 van Linksen voor 21 van Rechts en 9 van Links. VIT DE PRO VINC IE. Middelburg. Op Maandag 13 Juni a. s. zal op een der bovenzalen van de Sociëteit „de Vergenoeging" alhier eene openbare vergadering worden gehouden, uitge schreven door de commissie van voorbe reiding voor de oprichting van een coöpe ratieve zuivelfabriek op Walcheren. Op de lysten, die voor de oprichting van eene zuivelfabriek hebben gecirculeerd, teekenden ongeveer 160 landbouwers met 900 koeien. Op de vergadering worden de beide vol gende punten behandeld lo. Is het wenschelijk zoo spoedig mogelijk tot oprichting eener coöperatieve zuivelfabriek op Walcheren over te gaan 2e Is het wenscheiyk, dat nog eens een excursie naar eene zuivelfabriek wordt gemaakt en dat getracht wordt daaraan ook boerinnen te doen deelnemen Middelburg. Gisterenmorgen is in een sloot het ly k gevonden van den 45-jarigen S De man, die aan toevallen leed is ver moedelijk daardoor te water geraakt. Middelburg. Gisternamiddag werd al hier een vergadering gehouden van Waichersche landbouwers, die zich niet wenschen aan te sluiten by deLandbouw- Onderlinge, maar die er de voorkeur aan geven, om liever samen te werken in eene vereeniging, welke alleen Walche ren omvat. Dit doel werd op de vergade ring bereikt. Door de pl. m. 80 aanwezige landbouwers word met algemeene stem men besloten om tot het stichten eener vereeniging over te gaan De vereeniging zal heeten Walchers Onderlinge Hulp. Het bestuur wordt gevormd door de hee ren I de Buck, W. Melis, L. Melse, allen te Serooskerke (W.) S. Louwerse te Oost- kapelle, P. Dekker te Vrouwepolder, K. Allaart te Ritthem en L. Corré Az. te Aag- tekerke. Als commissarissen treden op de heerenJ. Coppoolse te Oostkapelle, L. Geschiere te Ritthem, K. Polderman te Biggekerke, L. Marinusse te St. Lau rens, M. Pietersete Zoutelande, P. Cop poolse te Serooskerke, L. Dingemanse te Vrouwepolder, J. de Visser te Middelburg, W. de Buck te Oost- en West Souburg, A. Louwerse te Grypskerke, S. Bosselaar te Aagtekerke, W. Vreke Bz. te Domburg, A. de Buck te Veere en Jac. Geschiere te Meliskerke. Goes Dinsdagmiddag werd in het café „Centraal" alhier, een vergadering gehou den van de vereenigde boterhandelaren. De heer J. de Jonge zegt in zyn openings woord, dat er tot nog toe bij het bestuur geen klachten zyn ingekomen van slechte boter, of nu de boter al zooveel beter is als vroeger en of de leden der vereeniging toch nog slechte kwaliteit koopen, is niet dadelijk uit te maken. Is het eerste het geval, dan zegt spr., mag het zeker als een vrucht onzer vereeniging beschouwd worden, hij hoopt dan ook dat allen zoo veel mogeiyk mede zullen werken om alleen goede boter te koopen, dit is op den duur èn in het belang van de handelaars, èn in het belang van de landbouwers. De heer Van Harderen, rijks-botervisiteur, op verzoek der vereeniging aanwezig, zegt, dat het nog niet gaat zoo als 't moet gaan. Hij is Maandag te Wemeldinge geweest en heeft daar by een boterhandelaarster boter aangetroffen, waarvan het zonder nauwkeurig onderzoek dadelyk te zeggen was dat deze boter in geen geval aan de eischen der wet voldeed, d. w. z. dat deze boter geen 80 °/o vet bevatte, zy was zeer verre beneden middelmatige kwaliteit, en was aan deze handelaarster verkocht door een handelaar, kenner van boter, en lid der vereeniging, met de verzekering dat het goede boter was. Wanneer dit zoo voort gaat, zegt spr., dan is deze vereeni ging niets anders dan 'n wassen neus. In dit geval is er geen proces verbaal opge maakt, maar op den duur zal dit wel niet uit kunnen blijven. De voorzitter hoopt dat dhr Van Harderen maar krachtig op treedt. Wil men niet goedschiks leeren, dan maar kwaadschiks. De heer Van Ilar- deren meent, dat hij niet van het stand punt uit moet gaan om maar dadelijk pro cesverbaal op te maken, beter acht hy het dat de vereeniging mede werkt om langs •en meer zachteren weg vei betering te krijgen, dit zal mij, zegt hij, 't werk aan merkelijk gemakkelijker maken,en mocht het biyken dat men toch door gaat met boter te verkoopen die niet aan den eisch der wet voldoet dan zal ik, zegt spr., geen oogenblik aarzelen om tegen de verkoo- pers daarvan procesverbaal op te maken. Een der aanwezigen meent, dat men in dezen niet moet vergeten, dat het te We meldinge wel meer voorkomt, dat men geen goede boter verkoopt, dit komt voor- nameiyk omdat men daar veel aan schip pers verkoopt, die wanneer de vaart niet druk is, zoo maar af en toe te Wemeldinge komen,heeft men dus voor deze schippers ingekocht en wachten ze wat lang, dan vermindert door het te lang staan van de boter, de kwaliteit. Dit heeft met het vetgehalte niets te maken, wordt er geantwoord. Over dit punt ontspon zich een drukke discussie waaraan de Voorzitter een einde maakte door te zeggen, dat nu in behande ling kwam het verzoek aan Burgem. en Weth. om verandering in de commissie van marktzetters, aangesteld door de gemeente. In Maart j.l. heeft het bestuur aan genoemd college te kennen gegeven, dat het met de marktzetting niet in orde is,en heeft verzocht om de commissie met twee personen uit te breiden. Het schijnt evenwel dat er heb, een of ander tusschen beiden is gekomen, want men heeft ten slotte zoo wat nul op het request gekre gen,niettegenstaande het zich in het eerst liet aanzien, dat het verzoek zou worden ingewilligd. Het bestuur heeft gemeend nog eens aan B. en W. een verzoek te richten om uitbreiding van de commissie, waardoor deze commissie inplaats van uit drie; voortaan uit vijf personen zou be staan. Op de vraag van een der aanwezi gen of het bestuur met deugdelyke bewij zen aan B. en W. kunnen aantoonen, dat het met de commissie niet in orde is, wordt geantwoord, dat dit uit den aard der zaak moeilijk gaat. De algemeene mee ning is dat verandering verbetering zal zijn, waarom men dan ook aan B. en W. voor zal stellen om uit de volgende per sonen J. de Jonge, M. Ossewaarde, R. A. Brant en A. A. de Groene, twee personen aan de commissie toe te voegen. De op merking wordt gemaakt dat waar er nu al reeds twee winkeliers in de commissie zitting hebben, dan de winkeliers ook bij deze verandering nog in de meerderheid zullen zyn, omreden van de voorgestelde personen er maar een niet-winkelier by is, het zou dus wordt het vorzoek ingewilligd Worden, drie winkeliers en twee landbou wers. Misschien zegt men, dat deze een zijdige samenstelling bij B. en W. een bezwaar zal zyn om aan het verzoek te voldoen. Ingeval het verzoek om boven genoemde reden niet mocht worden ingewilligd, hoopt men toch dat B. en W. ile commissie zullen uitbreiden al was het dan maar met toevoeging van een lid zijnde een niet winkelier. Het verzoek wordt door de aanwezige leden geteekend, een paar aanwezigen voor hun aanwezigheid dank gezegd, en de vergadering werd, vooral met het oog op het zware onweer gesloten. Vlissingcn. Gisteren zijn alhier dooi de groote sluis binnen gekomen H. M. Torpedoboot „Makjan" en de kanonneer boot „Udur' en liggen thans gemeerd bij de Marinebrug. Twee andere kanonneerbooten kwamen ook binnen en stoomden door naar Mid delburg. 's Gravenpolder. Gisterenmiddag sloeg de bliksem in het woonhuis en bakkerij van den bakker J. Eckhardt, gelukkig zonder brand te veroorzaken. Zoowel aan het gebouw als aan den inboedel zijn eenige schaden aangebracht, die door verzekering zijn gedekt. Als door een wonder hadden geene persoonlijke onge lukken plaats. Waarde. Dinsdag is tengevolge van het onweer de landbouwschuur staande op de hofstede, bewoond door J. Vermue, totaal afgebrand. Het zich daarin bevin dende vee is gered kunnen worden, doch een massa landbouwgereedschapper en een hoeveelheid hooi en stroo zyn mede verbrand. De woning, die op eenigen af stand van de schuur is gelegen, is ge spaard gebleven. Assurantie dekt de schade. Rilland-Bath. Voor het flink optreden der brandweer bij 't afbranden der schuur met woonhuis, toebehoorende aan den vrachtrijder M. A., waardoor voorkomen werd dat de vlammen niet op de aangren zende gebouwen oversloegen, is door de Utrechtsche Brandverzekeringmy. ten be hoeve van het brandweerpersoneel f 10 uitgekeerd en door de Zierikzeesche f2?. Rilland-Bath. Aan de zuidzijde van den Scheldedam zijn thans opmetingen ge daan voor het indijken van een nieuwen polder. Naar men ons mededeelt zou het thans ernst zijn tot indyking over te gaan en wenscht men zelfs zoo spoedig moge lijk met het werk aan te vangen. Het onweer van Dinsdagavond heeft blijkbaar in onze omgeving geen groote ongevallen meegebracht. Zoo sloeg het in bij den landbouwer J. W. op de hofstede Klein Werendyke te Zoutelande in twee boomen, waarvan in één brand ontstond, welke spoedig door de aanwezige arbei ders werd gebiuscht. Splinters werden van de boomen afgeslagen. Westkapelle. Gisteren (Dinsdagavond) sprak de Zuivelconsulent dhr Zwagerman te Westkapelle voor een 25-tal geitenhou ders over de verbetering van het geitenras. Om verschillende redenen beval hy aan een geitenfokvereeniging op te richten en gemeenschappelyk een Saanenbok aan te schaffen voor dat doel. Eene vereeniging werd opgericht met 23 leden en 41 geiten. Een voorloopig bestuur werd samenge steld. Onder Zuiddorpe sloeg Zaterdag middag de bliksem in een paardenstal in den Canisvlietpolder, waarin een der tigtal arbeiders voor den regen schuilden. Twee vrouwen en een man werden ge troffen. Een der vrouwen werd aan den rug ernstig gebrand en haar toestand is zorgvol. M. C. Zooals te verwachten was is blij kens een bericht in de Tern. Ct. door Ged. Staten de goedkeuring onthouden aan het besluit van den gemeenteraad van Neuzen om niet over te gaan tot het bouwen eener nieuwe school en school B te verbouwen. Na het onderzoek door eene commissie uit hun college zyn Ge- dep. Staten versterkt in hunne overtui ging dat daar schoolruimte te kort is. Zij handhaven thans hun eisch om binnen 14 dagen een besluit te hunner kennis te brengen tot nauwkeurige aanwijzing der plaats waar de nieuwe school, tot stichting waarvan by raadsbesluit van 7 Sept. 1909 besloten werd, zal gebouwd worden. St, Kruis. Bij den brand van Maan dagmiddag bij de Backere ten gevolge van 't onweer zijn twee koeien omgeko men, en twee lasten tarwe verbrand. Ook te Eede, op eenige minuten afstands sloeg de bliksem in, en wel in de schuur van den landbouwer de Noë, welke schuur geheel afbrandde. Drie vette stieren kwa men daarbij om. Sluis. Candidaten zyn mr F. J. N. van Dam (aftr.), mr P. J. v. Bortel (a.), a.e. Hendrikse (k.), W. Maarleveld enJ. Nee- teson (aftr.) Hulst. Gecandideerd zijn Ph. J. van Dixhoorn en P. J. Vortman van vrijzin- zinnige zijde de heeren H. A. van Dalsum, e. B. Dumolijn (aftr.), A. Moerdijk (aftr.), .1. A van Rompu (aftr.) en J. F. A. M. van Waesberghe (aftr.) van R.-K. zyde. Zierikzee. Candidaten zijn mrA. '.F. Fokker (aftr.), B. Giljam (aftr.), A. Tim merman Cz. (a.) en mi D. van der Vliet (aftr.) De Breskensche Courant geeft de vol gende toelichting op 't zoogenaamde schorsingsbericht uit GroedeEr is ge meld dat de heer J. P. R. als lid van den Raad dier gemeente is geschorst wegens verboden levering aan de gemeen te,krach tens de 3e al. van art 24 der gemeentewet. Te dier zake hield de raad verleden Dins dagavond eene spoedeischende vergade ring waarby 4 leden tegonwoordig waren; behoudens éene vacature waren afwezig de heer Hammacher en de betrokkene. Na langdurige en breedvoerige bespreking werd in stemming gebracht of de betrok kene in zijne betrekking zoude worden geschorst, volgens art. 26 Gem. wet. Deze stemming leverde feiteiyk geen resultaat op, want twee der aanwezigen waren tot medestemming niet bevoegd op grond van al. 2 van art. 46 der Gem. wet (familiebe trekking), en Yan de twee resteerende le den verklaarde zich de een vóór en de ander tegen schorsing. Alzoo staakten de stemmen en moest het voorstel worden verdaagd tot eene volgende zitting, omdat niet alle leden tegenwoordig waren en art 50 te dien aanzien het uitstel aan de hand geelt De betrokkene is alzoo niet ge schorst door den raad. Dat Is ook gebleken uit de omstandigheid dat hy daarna heeft deelgenomen aan de herstemming voor een lid van den raad dier gemeente als lid van het stembureau, waartoe hy niet zou bevoegd zijn geweest bij schor sing. "et wil ons dus voorkomen dat de beslissing is aangehouden. Of ook is 'tmo- gelijk dat de raad geene beslissing meer behoeft te nemen, daar Ged. Staten krach tens art. 26 zulk een raadslid, na hem te hebben gehoord, zonder schorsing dooi den raad, ambtshalve kunnen vervallen verklaren. Alleen willen we op deze zaak niet vooruitloopen en de beslissing van Ged. Staten afwachten. De Dokter kiest de Pinkpillen om zijn vrouw te genezen. Men kon het volgende lezen in het groote Italiaan sche dagblad La Stampa Dr. Quiririo Berti Ceroni, genees- en heelkundige en gemeente-geneesheer te Fontana Elice (Ravenna), sprak zyn lof uit op deze wyze „Het verheugt mij u te kunnen ver klaren dat de Pinkpillem my uitstekende resultaten hebben gegeven. Ikschryfze aan myne patiënten voor, die er zich zeer wel bij bevinden. Ik heb ze doen gebruiken door mijn vrouw, die door bloedarmoede was aangetast, en zy heb ben haar in weinig tyd genezen. Ik be schouw de Pinkpillen als het krachtigste herstellingsmiddel der hedendaagsche geneeskunde". De dokters hebben, naar iedereen weet, tal van geneesmiddelen tot bun beschik king, om de bloedarmoede te behandelen. Dus het kiezen der Pinkpillen, om zyn vrouw te behandelen, bewyst voldoende dat er in de oogen van den Dokter geen beter middel dan dit bestaat. Er bestaat dan ook werkelyk geen dat een zoo snelle en zoo krachtige werking op het bloed en op het zenuwstelsel bezit. De Pinkpillen zyn een kostbaar hulpmiddel voor alle Dokters. Met deze pillen heeft men altyd succes. Zy genezen de bloed armoede, de bleekzucht, de algemeene zwakte. Zy versterken het zenuwstelsel. Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f 9 de zes dooien, bij hetGeneraal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22,Amsterdam; voor Middel burg en omstreken bij Job. de Roos,Vlasmarkt K 157; voor Goes bij Gebrs. Muldervoor Vilssingen bij S.A. Luitwieler en A.C.Beniest, Lepelstraaten verder bij verschillende Apo thekers en goede drogisten. Ned. Herv. Kerk. Drietal te RotterdamH. C. Briêt te Utrecht, J. W. Groot Enzerink te Leeu warden en A. J. Wartena te Zevenaar. Geref. Kerken. Tweetal te BredaJ. Gispen te Barne- veld en J. Mulder te Broek op Langendyk; te Hollandscheveld P. H. de Jonge te Sleeuwyk en F. G. Petersen te Veendam. Beroepen te Middelharnis, A. Andree te Pchoonhoven. Bedankt voor Uelsen door H. Bulder te Vroomshoop. SclmofciJeuws. Tot onderwijzer aan de school met den Bybel te Oostbnrg is benoemd de heer C. W. Jacobs te Warnsveld. Ierseke. Mej. C. H. Lammerse, onderwij zeres aan school 2, alhier is als zoodanig benoemd aan school B te Vlaardingen. Het Maandbericht no. 6 van het Ned. Zendelinggenootschap bevat een veelzeg gende photo, n.l. een dertigtal jongelui de eerstelingen van Posso (Nieuw Guinea). Een photo die meer vertelt dan honderd bladzyden druks van den zegen Gods op den Zendingsarbeid. Te Halsteren is gisternamiddag een vrouw door den bliksem getroffenzij was onmiddeliyk dood. Gisternamid dag zyn te Almkerk de gebroeders van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2