Gemengde Beriehten kerknieuws Schout nieuws. Rechtzaken ark {berichten. 8. Verkiezing van een lid van hetmó- deramen wegens het bedanken van den heer Mr. P. Dieleman. 9. Voorstel der Kiesvereeniging te Oude lande, dat de vergadering zich wende tot den Minister van Binnenlandsche Zaken met het verzoek om bij even- tueele voordrachten voor Burgemees tersbenoemingen, zooveel mogelijk rekening te houden met de staat kundige richting van de meerderheid der ingezetenen in de gemeente, waar een dergelijke benoeming moet plaats hebben. 9a. voorstel der kiesvereeniging te Axel. Wat is de meest gewenschte wjjze van candidaatstelling voor een lid der Prov. Staten en der 2e Kamerdoor stemming op de Centrale Kiesvereeniging of door stemming op de plaatselijke kiesvereeni- gingen, zoodat hy die de meeste stemmen krijgt in de plaatselijke kiesvereenigingen de gekozene is? 10. Eventueele andere voorstellen. 11. Bespreking Provinciale Statenverkie zing. 12. Rondvraag. 18. Sluiting. Er wordt aan herinnerd, dat op deze vergadering door aangesloten Centrale of Districts kiesvereenigingen slechts één stem mag worden uitgebracht, terwijl de plaatselijke aangesloten Kiesvereenigin gen oor elke vijftig leden één stem uit brengen en zooveel stemhebbende afge vaardigden kunnen zenden als zy stem men hebben. Verder hebben op deze vergadering ook de leden van het Provinciaal Comité stemrecht. Met adviseerende stem kunnen verschij nen alle bestuursleden der aangesloten Kiesvereenigingen, alle leden der Provin ciale Staten, die by hun laatste verkiezing als anti-revolutionaire candidaten van aangesloten kiesvereenigingen werden gecandideerd en afgevaardigden van re dactiën van bladen, die het anti-rev. pro gram van beginselen aanvaarden en de besluiten der deputatenvergadering eer biedigen. Overigens hebben alle leden der aange sloten kiesvereenigingen toegang, die dringend tot getrouwe opkomst worden uitgenoodigd. In den namiddag te 3 ure zal een verga dering gehouden worden in dezelfde zaal, waarin D. V. Prof. Mr. P. ADiepenhorst van Amsterdam een rede zal houden over: „Lessen uit Groen van Prinsterer's tijd voor de Christelijke School." Deze vergadering kan worden bijge woond door alle geestverwanten,die daar toe dringend worden uitgenoodigd. Middelburg. In de Raadsvergadering van Woensdag s. te 1 uur, worden behandeld on derstaande zaken: i.Notulen. 2.Stuxken. 3.Benoe- ming Lid Commissie van toeiicht op het Mid delbaar Onderwijs (vac. W.Jansen). Aanbevolen worden: ie H. C. Ghysen, 2e Dr. N L. Söhn- gen. 4, 5. Voorstellen tot schorsing van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand ter Meulen en geschiktverklaring van A. H. van Verre voor den dienst bij de Brandweer. 6. Wijziging begrooling Godshuizen 19O9. 7. Sta ten oninbare posten Belasting geschatte inkomen en Wonden. 8. Wijziging Gemeentebegrooting 1909. 9. Voorstel naar aanleiding van het ver zoen van J. A. van der Heil'om restitutie van aanlegkosten van Gas- en waterleiding in de straat bij Klein-Vlaanderen. m, II, 12. Idem tot verwijding van het buizennet van de Gas leiding, verleenen van grond aan het Noord- bolwerk in erfpacht aan K. A. Papegaay en het geven van vergunning om ten behoeve van Militaire Kustwacht een paal en een gebouwtje in de duinen te pl atsen. 13, 14. Bezwaar schriften tegen aanslagen in de belasting naar het geschatte inkomen, en vergunningsrecht f5. Voorstel tot het aangaan van eene overeen komst met de Soc. Anonyuie tram Vlissingen Middelburg. 16, 17. Idem verhooging der jaarwedden van de Onderwijzeresse- a.-n school G en inzake verplichte Winkelsluiting. Middelburg. De vorige week is alhier een b-jarig zoontje van d. B. in ee Schuit- vlotstraat in een tobbe met kokend water gevallen. Het kind bekwam zulke brand wonden, dat het naar het gasthuis moest worden vervoerd, alwaar het aan de ge volgen is bezweken. Vrouwepolder. In de laatste dagen is de reukorgaan van velen dezer gemeente, vooral van die van den zeekant, op eei zwaren proef gesteld. Het strand bij Vrou wepolder was nl. uitgekozen om den wal- visch, die met de Pinksteren te Veere door zyne zeldzaamheid zooveel bezoekers lokte, aldaar te skeletteeren. Het warme weder versterkte nog de onaangename geuren, die van het reeds lang gestorven dier opstegen. Maar gelukkig is na een ruim 14 dagen arbeidens het kolossale diet- van zijn vleesch ontdaan, en is het ge raamte in een groote schuit opgezonden naar den Groningschen professor J. F. van Bemmelen voor het zoölogisch labaratori- um der Rijks-Universiteit aldaar. De onlangs te Kattendyke plaats gehad hebbende verkiezing voor twee leden van den raad is, naar men ons be richt, nog om eene andere reden dan de reeds gemelde, ongeldig. Er waren n.l. twee vacatures, een vacature-Veltman en een vacature-Van Putte. De gekozenen moeten echter in verschillende jaren aftreden. Nu had er voor elke vacature een verkiezing uitgeschreven moeten zijn, en dat is niet geschied. M. C. Te St. Maartensdyk is de verkie zing voor een lid van den raad, vacature W. Kloet, bepaald op Zaterdag 2 Juli, de stemming op 12 Juli en de hersfemming, zoo noodig, op Dinsdag 26 Juli. De brigade marechaussee te Phi lippine werd gisteren met vier man ver strekt ten einde het losselen aan de Bou- chautsche haven, wat zooals herhaal delijk is gemeld door de Belgische visschers, in stryd met het gesloten trac- taat, geschiedt tot nadeel van den mossel- handel te Philippine, verder te beletten. De verkiezing voor een lid der Ka mer van Koophandel te Middelburg is bepaald op Dinsdag 5 Juli. Bij Kon. besl. is benoemd tot burge meester der gemeente Dinxperlo, J. C. A. M. van Kluyve, secretaris dier gemeente en voor het tijdvak van 1 Seprember 910 tot en niet 31 Augustus 19' 1, tot leeraar aan de ryks- hoogere burgerschool te Middelburg, dr. G. van Hasselt, te Utrecht. Ook is aan J. E. V. Schoolmeester, ge boren te Vlissingen, vergunning verleeud tot het geven van lager onderwijs, mits hij overigens aan de daartoe by de wet gevorderde vereischten voldoet. Aan het postkantoor Krabbendijke en de, daaronder ressorteerende, hulp postkantoren werd gedurende de maand Mei 1910 ingelegd f4814.78, terugbe taald f4546.68. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje bedraagt het nummer 1076. Voorts bedraagt het aantal verzonden telegrammen 99, ontvangen telegrammen 110, totaal 200uitgaande telefoongesprekken 37, inkomende tele foongesprekken 24, totaal 61. Koudekerke. De heer J. de Witte Pz., alhier is met ingang van 16 Juni benoemd tot commies der directe belastingen ter standplaats Rucphen. De Bath-polders. Blykens het verslag over het derde boekjaar geëindigd 31 Maart 1.1. van deN. v. Landbouwmaatschappy de Bath-pol- ders, te Gees bedroegen de ontvangsten, met inbegrip van het saldo a«. po. ad f 143, f76,341 (v.j. f91,751), waarvan ontvangen huren f2525 (f3343), pachten en huren f913 (f1262) winst op veestapel f2414 (f 258)en cultuurrekening f 70,314 (f87,1 ló) De uitgaven waren onderhoudskosten f4210 (f3451), veestapel f5205 (f5588), werktuigen f456'> (f5940), spoor f 2343 (f29uO), cultuurrekening f 31,235 (f31,116), administratiekosten f4478 (fC 08), erf pacht en belastingen f846 (f6821), intrest f8131 (f4503j en afschrijvingen f3840 (f 9769), zoodat er een winstsaldo blyft van f4173 (f 16,473), waarvan f 400bestemd wordt voor de reserve tot aflossing op hypothecaire leeningen en f 172 op nieu we rekening overgaat. Het minder gunstige resultaat van dit jaar is geheel te wjjten aan den grooten regenval, waardoor oogst 1909 ongunstig uitviel. Intusschen heeft, naar men meent, die regenval ten opzichte van den bodem gunstige gevolgen gehad. Over het algemeen is n.l. .het zoutgehalte van den grond aanmerkelijk gedaald en er zyn enorme hoeveelheden zoogen ebspb afge voerd en verzameld in sloocen, watergan gen, spuiboezems, enz. Dit vooral heeft de structuur van den grond veel verbeterd. Dat de toestand nog niet normaal is, spreekt overigens van zelf. Over 't alge meen echter is de toestand aanmerkelijk verbeterd. Bij de bestaande hypotheek van f50,000 a 4 pet. werd in den loop van dit jaar als nog opgenomen f 80 009 hypotheek a 4 pet. op land in den Eersten Bathpolder Zuidelijk deel en f120,000 hypotheek a f 4]/s pet. op land in den Tweeden Bath polder. Groede. Bij herstemming is tot lid vat» den gemeenteraad gekozen de heer J. de Vlieger met 2'j2 stemmen, de heer B. Beeft verkreeg er 154. Ter Neuzen. Van liberale zijde zijn thans definitief tot candidaat voor de Prov. Staten in het district Hulst gesteld de heeren Ph. J. van Dixhoorn en P* J. Wortman. Vlissingen, Tusschen Wouw en Ro- zendaal is gisterenavond door een der laatste treinen naar Vlissingen een man overreden. Het hoofd was letterlijk van de romp gescheiden. Baarland. Do gemeenteraad besloot om gedurende 20 jaar 100 gulden per jaar subsidie te verleenen aan den tram. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heer Hugowaard, dr P. Proost te Nijehornete Spannum, G. v. Wolfswinkel te IJlst. Aangenomen naar Borne door A. Goed hart te Sellingen. De vierde Zendingsdag van den Ge reformeerden Zendingsbond zal op 4 Augustus weer gehouden worden I11 het Rijsenburgscha Bosch bij Driebergen. Als sprekers hopen op te treden dr. de Lind van Wijngaarden (openingsrede(ds. v. Griek m, ds. Gunning (van Hijssen), ds. Hupkes, ds. Jongebreur, ds. Kraai, ds. Luteijn, ds. Remme, ds. Schippers (van Ede), en ds. de Bruin, van Veenendaal (slotrede), Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Urk, G. Zuidersma te Steen- wp. Bedankt voor Sliedrecht door J. J. v. d. Schuit te Kampen. üssenisse De gemeenteraad benoemde tot onderwijzeres mej. Mathilde Weese- poel, van Groenendyk, thans te Goes. Te Zetten is gistermiddag in tegen woordigheid van tal van autoriteiten en belangstellenden geopend 't Gymnasium met Internaat, uitgaande van de Vereeni- ging voor Christelijk Hooger en Middel baar onderwys aldaar. De o)eningsrede werd uitgesproken door ds D. L van Aalst te Rotterdam,voor zitter van het college van curatoren, die de aanwezigen welkom heette en een ge schiedkundig overzicht van de vereeni- ging gaf. Hij constateerde 0. a. dat men in 1908 niets bezittend, thans heeft 3 kapi tale gebouwen, n.l. gymnasium, woon huizen en een internaat waar plaats is voor 50 leerlingen. Spr. dankte allen, die de uitvoering der plannen financieel mo gelijk maakten. Daarna bepleitte spr. het goed recht van het Chr. onderwijs. De Commissaris der Koningin, jhr mr S. van Citters, betuigde zijn belangstel ling in de opening van het gymnasium, ook omdat hijzelf zooveel voelt voor in richtingen van Chr. onderwijs. Te lang was voorbijgezien de beteekenis van in richtingen voor hooger en middelbaar onderwijs op Chr. grondslag. Spr. noemde het een daad van moed dit gymnasium te bouwen, omdat men dan zeer hoog mikt en groote verplichtingen op zich neemt. Hij sprak voorts zijn beste wenschen uit. De heer dr. C. J. Vinkestein, inspecteur dei gymnasia, noemde deze dag ook voor het rijkstoezicht een feestdag. De toestand is nu in ons land zoo, dat een inspecteur zich mag verheugen als er een byzonder gymnasium opgericht wordt. De staat erkent ze naast de openbare, geeft haai dezelfde rechten, soms meerdere vrijhe den en financieelen steun. Spr. wees nog op de schoone taak van den opvoeder en leeraar, wees op de gelukkige plaats van dit gymnasium, ver van het gewoel dei- wereld en hoopte, dat den leerlingen steeds het gevaar der groote wereld voor oogen zal worden gesteld waarna hij be sloot met zijn goede wenschen te uiten. De burgemeester van Valburg, de heer Hattink, verklaarde zich ingenomen met de nieuwe stichting die zyn gemeente rijker was geworden. Vervolgens hebben nog het woord ge voerd ds. H. Pierson, directeur der Hel dringgestichten, die, wyzend op de sym pathie der Betuwe voor het Gymnasium ook een weinig sympathie vroeg voor de Heldring-gestichten in de harten der Be- tuwnaren, dr. E. Bessem, rector ven het gymnasium te Zetten, ds. Hunnigher te Amsterdam, als vader van een leerling van het gymnasium. Ds Bieshaar uit Zet ten sprak vervolgens het dankgebed uit. VROUW. Waar is de eenige op deze aard, Heel haars Egaas harte waard Waar die ongelijkbre vrouw, In de plichten van de trouw Nooit gebrekignimmer koel Voor dat brandend zielsgevoel Dat het hart eens Engels blaakt, En het huis ten Hemel maakt Waar, die nooitgeziene Ga, Die, na 't eens gesproken ja, Nooit terug zag op de vreugd Van de maagdelijke jeugd Nooit dan 't hart haars Egaas vr teg Nooit een zijblik van zich sloeg Op de Wareld of heur praal De ooren voor henr toovertaal, 't Hart voor heur bedwelming sloot, En in lijden balsem bood, Waar de felle harte wond Heelingkracht en troost in vond Die met meer dan mannenmoed Pal stond in den tegenspoed, En waar nood of jammer rees, Op den God van redding wees Die de lofbazuin veracht Maar de stille deugd betracht, En in spijt van tyd en eeuw En een razend volksgeschreeuw, Altijd met haar Ega denkt Wien zy al heur eerbied schenkt f Waar die moeder voor haar kroost In het waken onverpoosd, In haar zorgen onverdeeld Voor haar Egaas evenbeeld Die voor dezen huwlyksschat Alles altijd over had. En gezondheid, bloed en rust Offerde met hartelust. Uit wier onbesmette borst 't Lieve Wichtjen bij zijn dorst Nooit in on verdachten toog IJdele begeerten zoog. Valsche lust of woeste drift, Ziel en lichaam tot vergift, Maar wat edel is en groot, Waardig zulk eene Echtgenoot Toon mij, Eeuw van schyn en waan, Toon my zulk een weèrhelft aan Toon er slechts een schaduw van, En verhef uw hoogheid dan 'k Vraag er 't voorrecht niet van geest, Van een minnelijke leest, Zilverstem of lokkenpracht, Oog, waaruit de Hemel lacht Of wat tijd en krankte sloopt Als het levensjaar verloopt. 'k Vraag er de eedle gaaf niet bij Van de teerste Poözij Doch erken, bij al uw schat, Dat gij nooit dat goed bezat. Arme wereldMaar zoo rijk Maakte d' Almacht BILDERDIJK. Namens J. F. K., commissaris van den prov. stoombootdienst te Terneuzen, is door diens verdediger hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der recht bank alhier van 27 Mei 11., waarbij ge noemden K. wegens wederspannigheid eenig lichamelyk letsel tengevolge heb bende, is veroordeeld tot 14 dagen gevan genisstraf. Het tramongeluk bij Oud-Beierland blykt nog ernstiger te zijn, dan het zich liet aanzien. De machinist was geheel met brandwonden overdekt en is gisteren 11a veel pijn bezweken. De toestand van den conducteur en één der vrouwelijke passa giers, is zeer ernstig, ^'reeselyk is de snel heid geweest, waarmee de tram reed. De locomotief, werd, na gevallen te zijn, 40 meter over den weg geduwd, den grond geheel omwoelend. De eene personenwa gen is haast geheel versplinterd en byna rechtstandig tegen den dijk geworpen. Met geweld moesten de reizigers zich uit den wagen bevrijden. Deerniswekkende tooneelen speelden er zich afde moeder kermend den wagen volgend,waarop haar zoon dood lag uitgestrekt. Een der gedoo- de stokers maakte de reis voor zijn pleizier mee. In den nacht van Zaterdag op Zondag had te Amsterdam een vechtpartij plaats tusschen buigersen soldaten. Ken huzaar, die vluchtte, struikelde daarbij over zijn sabel, kwam te vallen 011 kreeg van een burger een stomp tegen het achterhoofd. De man werd naar het hos pitaal vervoerd en is aan de gvolgen over leden. De verslagene was een 21-jarige milicien. Naar den dader wordt ijverig ge zocht. Een 30 jarige schippeisknecht is bij Stobbegat (Fr.) verdronken Op de Maas te Rotterdam werd gisterenmiddag een giek waarin twee roeiers en een stuurman waren gezeten door een stoomg boot middendoor gereden. Van de drie opvarenden ontkwamen twee al zwem mende, de derde evenwel verdronk. Aan den Binnenweg te Rotterdam wordt voor de firma Vroom en Deesmann een huis gebouwd dat bestemd is om deel uit te maken van hetmanufacturenmaga- zijn De Zon dezer firma. Gisteren te 4 uren kregen de daar werkzaam zijnde werklie den een kwartier schafttyd om hun brood op te eten. Zij die boven in het gebouwd wordende huis werkzaam waren, maak ten gebruik van een midden door dit pand langs staaldraden loopende werklift, waarmede het materiaal opgevoerd wordt. Reeds hadden vijf werklieden op de lift plaats genomen om spoedig beneden te zijn, toen nog een zesde man kwam aan- loopen om ook van deze gelegenheid ge bruik te maken. Toen hij in de lift wilde stappen daalde deze til en viel daarop plotseling met ontzettende vaart tot bene den in het in aanbouw zijnde huis. De zesde man viel de lift 11a en kwam bene den met het hoofd op de ijzeren beugels daarvan neer; bewusteloos opgenomen, bezweek hij spoedig aan schedelbreuk. Een uur later overleed aan de zware inwendige kneuzingen die hij door den val bekwam, nog een andere metselaar. De vier overigen bekwamen wel ernstige kneuzingen, breuken en kwetsuren, maar hun toestand baart voorloopig geen zorg. Men vermoedt, dat een staaldraad die ge splitst geweest is en voor de lift gebruikt werd, losgeschoten is uit de splits. Deze staaldraad is door de politie in beslag ge nomen. Uitsluiting Philips Co. te Eind hoven. Gisteren heeft het leidingscomitó ten kantore der firma een onderhoud ge had, dat bijna 3 uur duurde over het 3e punt in den brief der firma „Wat de te rugneming der ontslagen werklieden betreft, behouden wij ons volle vryheid voor." Het onderhoud bleef zonder resul taat, daar de firma verklaarde om ver schillende omstandigheden een gedeelte niet meer terug te nemen. In de volgen de week zal de firma de organisatie mee- deelen, hoeveel er nog teruggenomen worden. De organisatie zal dit antwoord afwachten. De minister van justitie (ad interim) heeft benoemd, met ingang van 15 dezer, tot plaatsvervaligend lid der Kamer van toezicht over de notarissen eu candidaat- notarissen, gevestigd te Rotterdam mr. C. de Witt Hamer, kantonrechter te Brielle. Gisteren was koning George jarig. Hy heeft bij die gelegenheid een aantal eerbewijzen uitgedeeld onder zijn hofhou ding en die van zijn vader. Bovendien heeft hy de koningin tot vrouwe van de Orde van den Kouseband verheven. Toen gisterenmiddag twee man op de Alster te. Hamburg onder een zwaar onweer roeiden,werd een hunner door den bliksem getroffen. Hy viel dood over boord, dientengevolge sloeg het bootje om en verdronk de ander. Naar Parijs is door den gouverneur- generaal van West-Afrika geseind, dat op 50 K.M. ten Noord-Oosten van Nguigmi, een afdeeling Meharisten (op drommeda- rissen gezeten troepen) van Maul den 21e Mei door 500 Arabieren is aangevallen. De tirailleurs sloegen hen terug na een ge vecht dat 4 uur duurde. De Arabieren namen de vlucht, met achterlating van 100 dooden, 37 gewonden en een vaandel. Aan de zijde der Fransche troepen zijn 9 tirailleurs gesneuveld of vermist, 19 ge wond. Een Europeaan is gedood en een gewond. Ben Viljoen. Een van de kranigste Boerenbevelhebbers in den oorlog tegen Engeland,later, toen de zaak verloren was, een van de onverzettelyksten, die het dus in zijn overwonnen vaderland niet langer kon uithouden. Hy verliet met een troep krijgsmakkers en hun gezinnen Zuid- Afrika, op een nieuwen trek. Amerika lokte als het land der vryheidslievenden, en daar vonden zij een nieuw vaderland den lsten Januari 1909 ontving Benjamin •'ohannes Viljoen te Las Cruces in Nieuw Mexico zyn papieren als Araerikaansch staatsburger, zoodat hij de eerste Boer was, die Amerikaan werd; in antwoord op de hartelijke toespraak van den over heidspersoon, zeide Viljoen, dat hij zeven jaar geleden een man zonder vaderland was geweest, doch dat hij nu trotsch en gelukkig was weer in het bezit te zyn van burgerrechten. Al zyn makkers, zoo sprak by die gelegenheid de oud bevelhebber elke „oom" en „tante", elke „jonkman" en „meid" hadden het vaste voornemen, zijn voorbeeld te volgen door loyale Amerikaansch© burgers te worden. Het gaat Ben Viljoen en de zijnen naar den vleeze in hun nieuwe land. Hij, hun voorman, bekleedt eenige eerebetrekkin gen, die bij te danken heeft aan zyn kra nig verleden zoo draagt hy den sierlij ken uniform van kolonel van de burger wacht van Nieuw Mexico, terwijl hy te vens bevelhebber is van den staf van den gouverneur over dezen staat. Hij is op het punt, ontvanger van inkomende rech ten te worden van de haven El Paso del Nortepolitiek en maatschappelyk is hij iemand, die er zich naar zijn aard roert in deze eigenaardige Amerikaansche omge ving en zoo is hij een van de populairste personen in Nieuw Mexico. Maar ook zijn kameraden zyn tevreden, omdat hun bedrijf er in het nieuw© vader land gedijt. Van deze Boerenkolonie is iedere man een oud-gediende uit den Zuid Afrikaanschen oorlog; en geen vrouw of ze heeft haar burgerplicht gedaan in de roemrijke dagen toen het nog ging om het behoud van de vierkleur. De Boerentrek, welke uit twintig gezinnen bestond, heeft zich gevestigd ter weerszyden van de Rio Grande, ongeveer veertig kilometer noor delijk van El Paso, Texas; een kleiner kolonie, uit zes gezinnen bestaande, heeft zich in Clint, Texas gevestigd, ongeveer vijf en-zestig kilometer verderop. Zy leven er vrywel onopgemerkt, evenals vroeger trouwens in hun Zuid-Afrikaansche Re publiek hun zwaarden hebben zy weer tot ploegyzers omgesmeed, en hun ware natuur van landbouwers en veetelers heb ber, zy weer gevolgd. In de vijf jaar, die zij er wonen, hebben zy kans gezien hun bedryf reeds rendabel te maken, ja, tellen zij onder de boeren, die de best-geïrrigeer de landen bebouwen in het Zuid Westen duizenden hectaren woestijn hebben zy reeds in ontginning genomen, en van de Mesilla-vallei gaat reeds zekere reputatie uit. Hun vakvereeniging heet „Western Mesilla Valley Farmers Union" Ben Vil joen is er natuurlijk voorzitter van. En zoo is dit dus altegaar gunstige tij ding van onze vroegere stamgenooten uit «tuid-Afrika, de byna vergeten Boeren- vrienden, die nu up-to-date Amerikanen geworden zijn 1 - De chimpamer als levensredder. Ver telden we onlangs van een leeuw, die zyn meester bevryd had uit de nagels en tanden van een boosaardige hyena, door zich pardoes, met kooi en al, boven op het onsympathieke woenstijndier te laten vallen, thans komt uit Berlijn het verhaal van een ander roerend voorval, waarby een chimpansee de nobele rol vervult en een koningstijger die van den marqué, later berouwhebbend zondaar. De dierentemmer Henricksen, die met aantal tijgers voorstellingen geeft in het circus Busch te Berlijn, oefende eergister met een kolossale, prachtig-geteekenden, maar nog slechts half getemden tyger, waarmee hij nog nimmer vertoonde waag halzerijen verricht. By dat nummer zou ook een chimpansee, Eduard genaamd, optreden. Toen nu de temmer zich even afwend de, sprong de tijger plotseling op zyn rug, en het stalpersoneel meende al, dat de ongelukkige verloren was. Daar vloog de chimpansee, zonder vrees op den ty ger af, tikte hem op den schouder en het monster liet zyn prooi los en kroop schuw in een hoek. De machtige tijger vlood voor een aap Uit vrees Neen. Eenigen tijd geleden was de kooi van den aap te dicht by die van den tijger geschoven, en spoedig hadden die twee innige vriendschap gesloten. En daarom liet de tijger zijn slachtoffer beschaamd, los, toen zyn klein vriendje op hem afschoot, met iets in de oogen en 't opgegeven pootje vanJongetje, jongetjeSnap ik je daar Er worden te Weenen groote toe bereidselen gemaakt voor de ontvangst van Zeppelin op 10 Juni. 's Middags om een uur of drie wordt Zeppelin bij 8chön- brunn verwacht. De landing heeft plaats op de Simmeringer heide, waar de Keizer Zeppelin zal begroeten en het luchtschip zal bezichtigen. Weenen zal ter eere van Zeppelin vlaggen en hem een krans aan bieden, terwijl tevens een plechtige ont vangst op het raadhuis tot het program behoort. Velllngsvereeniging Walcheren. MIDDELBURG, 4 Juni 1911% Maltha uien f 5.60 per H.L. Aardappelen mui-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2