Gemengde Berichten het publiek te bevredigen. Maar noch aan het een noch aan het ander mag de zake lijk alleen doel treffende regeling worden opgeofferd. Men mag niet het verzeke ringsgebouw luchtig op den beganen grond optrekken, en er dan later een fundament onderschuiven. De bouw moet met het fundament beginnen, en eerst als de grondslag goed gelegd is, kan daarop standmuur en geve) worden op getrokken. VIT DE PROVINCIE Middelburg. Muziekuitvoering op Vrij dag 3 Juni, des avonds ten 7'/2 uur op het Molenwater, door het Middelburgsch Muziekkorps. Goes. Heden vergaderde de Veilings- vereeniging „Zuid Beveland" onder voor zitterschap van den heer H.A.Hanken. Het bestuur stelt voor den eersten vei- lingsdae te houden 7 Juii, a. s. te half 2. Dit wordt aangenomen. Aan de afd. Zuid-Beveland der Ned. Pomologische Vereeniging wordt een subsidie van f 100 verleend voor haar verzending op de a. s. Elster Fruittentoonstelling. Een nieuwe instructie voor den controleur wordt voorgelezen en met algemeene stemmen vastgesteld. Aan artikel 11 van het Huis houdelijk Reglement wordt toegevoegd een bepaling waarbij't Bestuur gemach tigd wordt bij verhindering van den vei lingmeester een .plaatsvervanger aan te wyzen. Nadat de voorzitter nog met een enkel woord op 't gevaar van den Kruis- bessenmeeldauw had gewezen, werd de vergadering gesloten. Westkapelle. Gisteren (Maandagavond) is door eenige ingezetenen dezer gemeente eene bespreking gehouden, om, evenals eenige naburige gemeenten, tot eene vereeniging te geraken, met bedoeling het beste fokvee van het geitenras te ver 'krijgen. Maandag 6 Juni a. s. bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten Meliskerke, Biggekerke, Koudekerke en Ylissingen. Te Groede heeft men het lijk eener 81.-jarige weduwe in een waterput in een weide gevonden. Vermoedelijk i3 de \rouw by het waterscheppen voorover in den put gevallen. M. Gt. Kats. Op de aanbeveling voor dykgraaf van den Catspolder komen voor de heeren J. W. Markusse, aftredend, L. Bareman en H. v. d. Maas,en op die voor plaatsvervan- ger-dykgraaf de heeren H. v. d. Maas, L. Bareman «n Ju. J. v. Dorst. G. Ct. Wilhelminapolder. Aanwezig waren 10 ingelanden. De rekening I9o9/i0 werd goedgekeurd in ontvang op f 13916,841/a en uitgaaf op f 13444.19'/2. Goed slot van f 4:72,65. De begrooting 1910/11 werd vastgesteld op fiz740,18. Onvoorziene uitgaven f 1490,OO'/s. Het dijkgeschot werd bepaald op f s per B.fVoorde tramplannen, waarvoor f80 gevraagd was voor 20 jaar, werd f 50 toegestaan voor 20 jaar. G. Gt. Vlissingeu. Ongeveer een jaar gele den werd de Heer F. C. Pervoost, Com mies der Posteryen en Telegraphie tijde lijk overgeplaatst van het Zeepostkan toor Vlissingen—Queenborough naar Amsterdam. Thans is genoemde heer op verzoek weer terug geplaatst op het Zee- kantoor met ingang van t Juni a. s. Ter wyl de Heer Augustijn, weer terug wordt geplaatst van het Zeekantoor naar Rotterdam op gelijken datum. iteriiibteiifes Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ooltgensplaat, A. Luteyn te Aalstte Nieuw Vennep, W. v. d. Bosch, cand. te Hazerswoude. Aangenomen naar Ecmnesbuiten door A. Renier te Ouderkerk a. d. IJselnaar Oostvoorne door E. K. Groeneveld te Zuid Scharwoudenaar 's-Heerenberg door K. v. d. Horst, cand. te Amersfoort. Bedankt voor Oudemirdum door J. A. Bioekers te Krimpen a. d. Lekvoor De Lier door P. Bokma te Schiedam voor Surhuisterveen door H. G. Cannegieter te Jelsum voor Geertruidenberg door M. Rosbergen te Benningbroek. Ds S. Ybema te Nieuwkoop, vroeger te Kamperland, is tot herstel van zyn ge schokt zenuwgestel een voorloopig verlof van twee maanden verleend, hij vertoeft thans ten huize zyner ouders te Workum. Rotterdammer. St Laurens Zondag 12 Juni a.s. hoopt de gemeente alhier haar 300-jarig bestaan te herdenken. Alsdan hoopt de weleerw. heer ds Van't Hof in den morgendienst een gedachtenisrede te houden. Sedert 1640 werd de gemeente achter eenvolgens bediend door 25 predikanten. De eerste was ds P. van Essen, gekomen van Philippine, vertrokken naar Middel burg 1649. De laatste, ds Van't Hoff, ge komen van Den Bommel, dient de ge meente sinds 2ö Juni 1899. Geref. Kerken. Aangenomen naar Franeker door J. Koppe te Bunschoten. Van de hand van dr. J. van Lonk1 huyzen, gereformeerd predikant te Rijs wijk is een boekje verschenen, getiteld Van Woorden tot uaden, waarin hy de re sultaten meedeelt van een onderzoek door hem ingesteld naar de tractementen der predikanten in de Gereformeerde Kerken in ons land, en waarin hy tevens de mid delen aangeeft om tot verbetering te gera ken. Aan alle predikanten en kerkeraden verzocht hy om inlichtingen. Omtrent de tractementen van 531 der 561 dienst doende predikanten werden hem die in lichtingen verschaft, waaruit bleek, dat in 154 gemeenten het tractement nog geen f1000 bedraagt, terwyl in 337 dat salaris niet hooger klimt dan f 1200. Als oorzaken van die lage tractementen noemt dr. v. L., behalve onkunde, onwil, en on- ordeiy kheid, ook onmacht der gemeenten. Om aan die onmachtige kerken hulp te verleenen, komt hy allereerst met het voorstel om een algemeen fonds tot ver- beterin g der gei in ge pred ikan tstractemen - ten op te richten. Rijke kerken moeten daarvoor collecten houden, particulieren contributiën geven, de kerken zich beper ken door ook op het terrein van school, zending en barmhartigheid niet te veel hooi op de vork te nemen en ten slotte meent dr. van L., dat de kerken moeten aflaten met langer ten minste f 25/ 00 in het jaar weg te werpen voor de twee in richtingen ter opleiding van predikanten. Vervolgens komt de schrijver met het voorstel, dat de Gereformeerde Kerken een rekest zullen richten tot de regeering: 1. om by de komende grondwetsher- z ening de subsidiën aan de kerken te kapitaliseeren en uitbetaling ook aan de aanvragende Gereformeerde Kerken naar haar aandeel 2. zoo de regeering den tegenwoordigen toestand wil bestendigen, dat dan ook aan de Gereformeerde kerken, die zulks begeeren een subsidie van rijkswege ge geven worde 3. dat art. 171 zoo niet geschrapt, dan toch zoo gewijzigd worde, dat hierin geen verschil meer tusschen de kerken ge maakt worde. Evang. Luth. Kerk. In de Evang. Luth. Synode is behandeld art. 4 van het Reglement op 't Plaatselyk Kerkbestuur, regelende de verkiesbaar heid voor den kerkeraad. Het geldt de vraagZullen de vrouwen tot leden van den kerkeraad kunnen worden gekozen De beginselvraag wordt uitgemaakt met 16 voor, 5 tegen, zoodat de vrouw in den kerkeraad zal worden toegelaten. Roomsch Kath. Kerk. Ierseke. De WelEerwaarde heer pas toor T homson is overgeplaatst van hier naar Nibbingswoude. Sctiooluieuws. De heer J. H. Modderkreke te M iddelburg slaagde te Rotterdam voor het examen boekhouden,afgenomen door de „Vereeni ging van leeraren in het boekhouden". De heer A. Kunst te Oud-Vossemeer is benoemd tot onderwijzer aan deChr. school te Stellendam. Benoemd tot onderwyzer aan eene Christeiyke school te Hilversum de heer Koster te Axel. Hoofdacte-examens. De minister van binnenlandsche zaken heeft het schriftelijk gedeelte van het examen ter van de akte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer(es) bepaald op 28 Juni a.s.; en de mondelinge op 15 Juli a.s.; terwyl de commissiën zivting zullen hou den te 's-Hertogenbosch, Arnhem, 's-Gra- venhage, Amsterdam, Zwolle en Gronin gen. Voorzitters zijn te's-Hertogenboseh: J. W. Schulinck, schoolopziener in het district BredaArnhemB. Dingemans, schoolopziener in het district Zutfen '8-Gravenhage: D. Boswijk, schoolopziener in het district GoudaAmsterdamJ. C. Fabius, inspecteur van't lagi'r onderwys in de tweede inspectieZwollemr C. J. Prakken, schoolopziener in het district Leeuwarden GroningenG. A. Bosch, schoolopziener in het district Zwolle. Leden der examen-commissie zyn te 's-Hertogenbosch de heeren Blok (school opziener), Weytens, Prinsen, Gallenkamp, Doelem. in, Snellens,v.Neck, dr Weststrate (uit Zetten), Geurts, Zylstra, v. Buchem, Hermans en Klerks. Vereeniging van Christelijke Onder wijzers en -essen. Wegens aftreding van den heer J. C. Wirtz, Czn. is benoemd tot voorzitter van de Vereen, van Chr. On- derw. en Onderw. in Nederland en de Overzeesche Bezittingen, de heer K. Hrants te Rotterdamtot viee-voorz. de heer P. Oosterlee te Nijmegen tot eerste secretaris de heer S. Stemerding te Rot terdam tot tweede-secretaris de heer S. Steen sma te Meppel en tot penning meester de heer A. Oo&terwyk te Breda. In Opwaarts wordt medegedeeld,dat de Bond van Christen-Socialisten poogt een fonds te verzamelen,ten einde mej. A. van der Vlies, na haar ontslag als onder wijzeres aan de Rotterdamsche Diakonie- school, als bondspropagandiste aan te stellen. Het Koninklijk Echtpaar biyft tot 2 Juni te Amsterdam. Wij kunnen niet dagelyks opsommen wat de burgerij doet om de Koningin aangenaam te zyn. Jeder jaar is Amsterdam in feestdoschthans was zy dit nog meer, dewyi 't hier gold de eerste hulde van de eerste stad des lands aan de eerste prinses die uit 't hu welijk van 't Kon. Echtpaar geboren werd. Over den dag van gisteren mogen wy echter niet zwygen. Toen was het de groote dagde dag van den historisch allegoriscben optocht, verbeeldende de tijdperken van Willem den Ryke en Juliana van Stolberg, tot koning Wil lem I. Tienduizenden Amsterdammers en uit» landers stonden al vroeg langs den weg geschaard om den stoet te zien passeeren. Eindelijk klinkt de muziek. „Slaet op ten trommele van dirredom deyne Slaet op ten trommele van dirredom deus. „Vive le Geus", is nu de leus En toen volgden de verschillende groepen. De eerste was die van Willem den Rijke en Juliana van Stolberg, de stamouders van het Oranjehuis; een vendel helle baardiers gaat hen vooraf. De tweede groep, op dezelfde wijze voorafgegaan, maar nu in kostuums uit Prins Willems tjjd, was Prins Willem I met zijn jongste echtgenoote Louise de Colignypages gaan aan elke zyde, hel den figuren uit dien tijd vergezellen hem Marnix, Egmond en Hoorneen in het gevolg kwamen nog Ripperda, de overste der Stede van Haarlem, Pieter Adriaens- zoon van der Werff, Leidens burgemees ter, W illem Bloys van Treslong, Boisot. Het muziek speelt Een prince van Orangiën ben ick vrij onverveert, Den Coninck van Hispangiën heb ik altoos gheeeert. De derde groep verbeeldt het tijdperk van Maurits. Mouringk, die de vrije schepen Van de Sevenlandsche buurt Veertig jaren onbegrepen Onbekropen heeft bestuurd. Prince Mouringk is er in volle wapen rusting met vele grooten in zijn gevolg, waaronder Willem1 Bodewijk, de stadhou der an Friesland en Frederik V, de Ko ning van Bohemen, de „Winterkoning" en ook mannen als Reinier Claessen en Jacob van Heemskerok, „die dwars door 't ys en 't yzer darde ]streven". Een praalwagen herinnert aan nog anderen glorie van dien tyd„de Oost- Indische Compagnie". De vierde groep is die van Frederik Hendrik, den Stedendwinger. Myn vroomheyt is gebleken By Nieupoort in den slagh, Dat hert bleef onbezweecken In my gelyck het plagh. En zoo gaat 'tdoor. Willem II. Wil lem III. Jan Willem Friso. Willem IV, Willem V. Dan komt de laatste groepHolland- sche militairen, Anno 1815 gaan voorai. Willem I Prins van Oranje, is als koning der Nederlanden, de hoofdfiguur. Gijsbert Karei van Eogendorp, Van der Duyn Van Maasdam en graaf van Limburg 8ti- rum die zyn terugkomst voorbereidden volgen hem. Een Scheveningsche bom herinnert aan 's Konings landing te Scheveningen in d» visschersschuit bevonden zich Prins Frederik der Nederlanden, Erfprins van Oranje-Nassau, de kroonprins Willem, de hertog van Saksen Weimar, baron Chassé e.a. Voetvolk trekt nu voorbij met een ka non uit 1815, een overwinningstropee uit den slag bij Waterloo, door zes paarden getrokken. 't Slot van den optocht is een praal wagen, die een allegorische voorstelling geeft van de toekomst. Jonge meisjes staan er temidden van een bloemenweel de, een idyllische groep van ver trouwe.:, hoop en verwachting. Zoo trok de stoet om 2 uur langs 't Pa leis om hulde te brengen aan 't Vorstelyk Echtpaar. Het was een aangrij pen d oogenblik toen bij de komst van den stoet Prinses Juliana, haar Ouders en haar Grootmoe der op het balkon verschenen. Het Prin sesje wuifde met de hand. De jagermu- ziek die den stoet sloot speelde Al is Prinsesje nog zoo klein, f e Koningin Moeder zei tot de Prinses „Da's voor jou, kleine". 't Publiek raadt 't en juicht, en ver breekt de afsluiting en stroomt den Dam op, de Koningin begroetend met luide hoera's. Te Amsterdam speelden twee jon gens op een schuit met afbraak, toen op een oogenblik een paai planken van de schuit afkantelden en de jongens mee te water vielen. Een hunner werd gered, doek de tweede geraakte onder de schuit en verdronk. Te Enschede is een opper man van een zeven meter hooge stelling gevallen, ernstig aan het hoofd gewond, en zoodanig inwendig gekneusd dat hy aan de gevolgen stierf. Een voorval, dat iedereen erg grap pig vond, behalve de rechtstreeks daarbij betrokkene, heeft zich gisteren op den Dam te Amsterdam afgespeeld Op de eerste ry langs den afgezet ten rijweg stond een juffrouw, die er niet aan dacht haar bevoorrechte positie prijs te geven, al werd zij nög zoo gedrongen, van achter door opdringende medekyklustigen, van voren door de politiemannen, die slechts met de grootste inspanning de afzetting konden handhaven. Manschappen te paard zyn by dergelyke gelegenheden van groot nut. De bereden politie agent, die op de plek, waar de juffrouw stond, dienst deed had met zijn paard vrywel alle manoeuvres uitgevoerd, die by hei. geval te pas kwamen. Hij had de telkens weer naar voren komende juffrouw in de ry teruggebracht door een bewe ging uit de flank, door zachten achter- waartschen druk, waarbij de juffrouw den staart van het ros in het gezicht kreeg, enz. Eindelijk zou de ruiter het met een voorwaarts beweging probeeren. Het paard kwam nu met zyn hoofd juist boven het hoofd van de juffrouw. En hap zei-ie, in de groene blaêren en de ko renaren, die de versiering uitmaakten van den reusachtigen hoed van de juf frouw. Nog een ruk en de juffrouw stond blootshoofds. Haar nieuwe zomerhoed bengelde in den bek van het Eer achter uitstappende paard, en met den hoed een groot deel van een weelderigcn haardos, die meer bij de juffrouw haar hoed dan bij haar hoofd bleek te behooren. - Moord te 's-Gravenhage. Een 2 -jarig meisje G. S. afkomstig uit Doesburg:, doch sedert een paar jaren in dienst bij de familie Voorhoeve te 's-Gra- venhago, woonde met deze familie sinds een paar weken in een woning aan de Luiksche straat. Nadat het meisje giste renmiddag omstreeks 4 uur met een kin derwagen en 4 kinderen van genoemde familie was uitgegaan, werd op korten afstand van haar woning, nl. in den Bad huisweg onverhoeds door een ongeveer 35-jarig manspersoon een revolverschot op haar gelost. Zy viel onmiddellyk neer en bleek terstond overleden. De dader richtte daarna het wapen op zich zelf en verwondde zich ernstig aan het hoofd. Dr. Keuchenius en een paar verpleegsters uit diens nabijgelegen inrichtingvoorzenuw- lyders verleenden hem hulp. De kinderen waren van schrik weggeloopen en werden voorloopig in de inrichting opgenomen .De verwonde dader, oom van het meisje, is naar het ziekenhuis overgebracht. Hij is evenals het slachtoffer uit Doesburg afkomstig, en zou reeds eergisteren in de omgeving éer woning waar het meisje in betrekking was, hebben rondgezworven, en uit wraakzucht over onbeantwoorde liefde hebben gehandeld. In een kleine garnizoensplaats ont moetten de surveilleerende agenten in den nacht van Zaterdag op Zondag een dronken gegradueerd militair, dien zij noodig achtten te arresteeren en aan den commandant der wacht in de kazerne over te geven. Daar kwamen ze tot de curieuse ontdekking dat zy den comman dant der wacht zeiven gearresteerd hadden Een diefstal op groote schaal is ont dekt in het militaire kleeding- en voeding magazijn te Venlo by de huzaren. Er is voor ruim f 6500 aan goed gestolen on der anderen 87 rybroekendie alleen een waarde vertegenwoordigen van f 870 voorts 400 beddelakens, 300 hemden, 450 paar sokken, 700 paar schoenzolen vele matrassen, dekens, stroozakken, attilas, mantels, kolbakken, groote partijen erw ten en boonen190 kilogram boter, enz. Twee huzaren zyn in hechtenis, en een paar burgers zyn gehoord wegens heling. Vrijdagnacht werden twre slechte vrouwen in een kroegje door een schipper te Rotterdam getrakteerd, toen hij onver wachts zijn portemonnaie vei mi1 te en als razend op 't tweetal toevloog, verden- dende haar dat zij de portemonnaie had den gestolen. Een agent bracht 't drietal naar 't bureau, cn daar werd de portemon naie op een der vrouwen gevonden, welke verklaarde dat haar vriendin de portemon naie had gerold en in haar zak gestopt. In een plantsoen te 's Gravenliage werd gewerkt. Drie tuinlui zijn vreeselijk bezig. „Weet jij ook hoe laat het is, Kees „Neen, maar ik zal wel eens gaan zien." Kees af. De twee werken door. De een raapt een blaadje op, de ander strijkt den grond wat plat om een plant. „Nou heb ik toch «lijn hark vergeten. Hei jy den sleutel van 't huisje Teun Teun geeft den sleutel van 't huisje, no. 2 af. Nu werkt er maar één man in 't plan- soentje. Maar ziet, daar gebeurt wat. Een jon getje dat wat hard liep, is gevallen en schreeuwt als een bezetene dan kan je toch niet doorwerken, en no. 3 met no 1. die net teruggekomen is, kijken dat zaak je- wat aan en praten even tegen een leu tig meisje, dat voorbijgaat. No. 2 is nu ook terug met zijn hark en den sleutel van het huisje't Meisje weg. No. 1 raapt weer een paar blaadjes op, no. 2 harkt wat tusschen de kleine plantjes en no. 3 zeult een kruiwagentj aan, om de blaadjes die no. 1 opgeraapt en de vuiltjes die no. 2 bijeengeharkt heeft, in te doen. „Warm hè zegt Kees - en no. 2 ant woordt „en of" en vindt't wel reden om zijn harkje even neer te leggen, zijn voor hoofd wat af te sponsen met zijn rooden zakdoek en opzichtig zijn neus te snuiten. En nu is 't no. 3. die eens drinken moet en aan 't kleine pompje een goede 5 minu ten te zeuren staat. Dan weer werken de drie eventjes maar 'tis of 't zoo zijn moet, daar valt een bakkerswagen om. Hoe kan je dan doorwerken. Jammer, dat ze er niet uit durven gaan, om even te helpen oprapen. Aan een soldaat, die voorbygaat, wordt beklag, ernstig beklag daarover gedaan Dan slaat een klok twaalf uur„Schaften Kees En de zakjes van ruitjes wit en blauw komen te voorschyn. De heeren ontbyten. It den grooten kruiwagen lagen zeven strootjes en negen blaadjes, wat boos onkruid en één steentje Toen zei K ees „Een mensch werrekt z'n eigen half lam voor de kost tegen woordig." De bedriegers bedrogen. Een eenvoudig gekleed Zeeuwsch boer tje zat in den trein van Utrecht naar Rotterdam. Vlak achter hem zyn in dezelfde coupé gestapt een drietal net gekleede heeren, die zooals later bleek, behoorden tot ds beruchte bende der kwartjesvinders, welke in weerwil der herhaalde waarschuwingen toch altijd nog gelegenheid vinden hun slag te slaan. Nauwelijks heeft de trein Utrecht achter zich of het 3 tal begint te spelen onder groote belangstelling van ons boertje. Hy moet ook eens raden en weet telkens en telkens de juiste kaart te kiezen. Nu, om een rijksdaalder, maar ongelukkig genoeg heelt het Zeeuwtje sleehts eon paar dub beltjes op zak. Men komt thans overeen, dat het boertje als inzet zal geven zijn gouden boerenhemdsknoopen, waartegen „mijnheer" f25 telt. 't Spel begint en natuurlijk zijn de knoppen door de opzet ters gewonnen. In Gouda gekomen, ver laat het drietal den trein, opgetogen met zyn vetten buit. 'tBoertje lacht in zijn vuistje, want het waren geen gouden knoopen 't waren verguldeB. Grt. Bij Kon. besluit is aan den heer mr. E. R. H. Regout,lid van de Tweede Kamer, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als commissaris generaal voor Nederland, en als lid en voorzitter der centrale com missie voor de inrichting der afdeelingen van Nederland en zijn koloniën op de Algemeene en Internationale Tentoon stelling te Brussel, en is benoemd tot commissaris-generaal voor Nederland bij die tentoonstelling en tot voorzitter dei- centrale commissie voornoemd de heer jhr. mr. H. W. van Asch van Wyk, lid van de Tweede Kamer, en lid van dc commissie. Gisterenmorgen 4 uur werd op do Zuiderzee een Urkervaartuig zinkende gevondon. De drie opvarenden waren naakt, gereed om te zwemmen. Do langste hield met moeite de twee ander n boven water. Allen zyn in deerniswuar- digen toestand door den visscher v. d. Berg, die hen vond, binnengebracht. De koning en de koningin der Bel gen zyn gistermiddag aan station Wild park, Potsdam, aangekomen. Zy werden door den kroonprins, als vertegenwoordi ger van den Keizer en door de Keizerin ontvangen. (De Keizer had met het oog op de ongestoorde genezing van de operatie- wond er van afgezien persoonlyk op het station aanwezig te zijn.) De Keizerin begeleidde na de ontvangst het Belgische koninklijke echtpaar naar hunne woning waar thee werd gedron ken, waaraan ook de Keizer deelnam. 's Avonds is er een familie-maaltyd ge houden, waarbij de Koning tusschen de Keizerin en de kroonprinses, de Koningin tusschen den kroonprins en prins Eitel Friedrich zat. Het eerste ministerie der Unie van Zuid-Afrika is gevormd. Generaal Botha is minister-president. Zaterdag, bij het aan wal stappen der passagiers van de pas te Ostende aan gekomen mailboot „Leopold II", werd in 't gedrang een der reizigers beroofd van zijn portefeuille, inhoudende ongeveer 9 0 fr. Zijn dochtertje,dat den diefstal had zien plegen en den dader in 't oog hield, waarschuwde onmiddellyk een aanwezi gen politieagent, die den zakkenroller arresteerde en de portefeuille nog onaan geroerd op hem vond. Ook zijn kameraad, waarmede hij uit Dover was gereisd, werd aangehouden en een uur later,na een ver hoor te hebben ondergaan, werden beiden onder bewaking van 4 gendarmen, met een juist tot vertrek gereed staanden trein naar de gevangenis van Brugge overge bracht. De gearresteerden, 20 k 25 jaar oud, waren heel net gekleed en niets in hun uiterlijk kon doen vermoeden het on geoorloofde beroep dat zy uitoefenden. De dood van de rensport. De senaat van den staat New-York to Albany heeft een wet tegen 't spelen en wedde* aangenomen, en in het Huis van Afgevaardigden ging een andere wet ter beperking van speel- en wedzucht er door. De tenuitvoerlegging dier beide maatrege len zullen, zegt men, de dood zyn van de rensport, en hetgeen daarmee saamhangt. Hetgeen to6h niet zoo erg zou zyn. Een aardig sommetje. Het 50000 vierkante meters groote ter rein, waar de dragonderskazerne te Ber- lyn op staat, zal vermoedeiyk voor 15 miljoen mark verkocht worden aan eem consortium van grondeigenaren. Een moord na zes jaren opgehelderd. Op 11 April 1904 verdween zekere Fer dinand Fabian, een grysaard van 72 jaar die bij de echtgenooten Kramm in het Duitsche dorpje Altentell inwoonde, plot seling op onverklaarbare wijze. Vrouw Kramm was een nicht van Fabian, die op het grondstuk een hypotheek ten be drage van 300 thaler bezat. Daar Fabian den laatsten tyd vóór zyn verdwyning in onmin met zyn bloedverwanten had ge leefd en hun ie hypotheek had opgezegd, zoo werd er gefluisterd, dat de Kramm's den ouden man uit den weg hadden ge ruimd, om den lastigen grysaard kwyt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2