hy hier niet krijgen noch eischen. Hier snuffelt men {in papieren en uit allerlei veronderstellingen. Het geheele land, zeide de heer Troelstra o. a.,J kende de „Lehmannetjes" uit het van^ Hall-proces, alleen de redacteur van de Standaard kende ze niet. Maar wat gaat ons dat aan Wat gaan ons briefjes aanjdie dr. Kuyper schreef Wat kan ons schelen wie£dr. Kuyper aan zijn tafel noodigde en wie hij bezocht Wij hebben Staatszaken te behandelen. Nog nooit is zoo iets in het Parlement behandeld! In mr. Troelstra's gedachtengang moet de oud-Minister het object der inquisitie zijn. Door hem is de zaak op touw ge zet om dr. Kuyper voortaan onmogelijk te maken, daartoe dient dan ook de enquête. De heer Troelstra verwacht de \erwerping, en hij maakt van de gele genheid gebruik om te doen alsof wij onze gemeenste stukken verbergen moe ten. Zoo trekt men er al het nut van, men maakt niet alleen K uyper onmoge- lyk, maai de heele coalitie. Dat beproeft men althans, 't Is een meesterstuk van tactiek, en spr. zou lust hebben het te verijdelen door, alleen daarom, voor een enquête te stemmen. Maar hij kan het niet, het is te erg. Zulk een revolutio naire toepassing van het recht zou zijn het scheppen van een geweldig slecht precedent. Spr. wil niet vergeten dat wij hier te doen hebben met een man, die zich vele vijanden gemaakt heeit, maar ook niet vergeten dat het een man is, die zooveel goeds tot stand heeft gebracht. En het zou spr. geweldig grieven, indien dit misbruik van wet het eerst op dezen man werd toegepast (Bravo's). De heer Loeff (r. k.) sprak een rede uit met rake slagen op 't hoofd van den aanvallermr. Troelstra. Hy toonde aan dat 't hier een persooniyke wraak neming geldt, en dat mr. Troelstra die altyd zoo schermt met zijn „ridderlijk heid" en met „landsbelang", van deze twee al heel weinig in praktijk brengt. In een schitterende rede, aldus de heer Loeff, heeft mr. Troelstra Vrydag gezegd, dat hij het beste, eerlijke en ridderlijke in zich had verpand aan de politiek. Spr. neemt die verklaring aan en het was Vrijdag niet voor de eerste keer en niet voor het eerst by deze zaak, dat de heer Troelstra aldus optrad en aldus sprak. De heer Troelstra heeft gezegd, dat hij het algemeen belang,'s lands welzijn en de publieke moraliteit wilde bevorderen. Spr. herhaaltzoo sprak mr. Troelstra ook vroeger. Ook in 1903 sprak de heer Troelstra in het algemeen belang, in 's lands welzijn vu ctlö Iiuugletfïttai in ac jjulitloKo muictll teit. Spr. \erwijst naar het Voorloopig Verslag en de mondelinge debatten bij de stakingswetten. In die dagen ontving de heer Troelstra rechtmatige hulde voor hetgeen hij heeft gedaan en juist van dr Kuyper, het object van de tegenwoordige enquête, ontving hy hulde in beide qualiteiten als bevor deraar van 's lands welzijn en ais hoog leeraar van de publieke moraliteit. De heer Troelstra heeft natuurlijk reeds lang uitgezien om deze hulde ridderlijk te re- ciproceeren. De heer TroelstraDat heb ik in 1905 al gedaan. (Gelach). De heer Loeff: Reeds vroeger was daar toe een poging, maar die is niet gereüs seerd. Kort na den moord op von Plehwe, den Rus, heeft mr. Troelstra te Amster dam in een vergadering gezegdWy hebben hier wel geen Plehwe, maar een Küyper. Maar gelijk gezegd toen is de poging om aan dr. Kuyper zijn hulde te reciproceeren mislukt; op een nieuwe gelegenheid moest worden gewacht. En die gelegenheid werd nu in de zoo genaamde Kuyperzaak gevonden. Spr. wil niet alles goedpraten, maar wat de heer Troelstra thans als contra party op touw heeft gezet overtreft alles wat in 1903 tegenover hem is gedaan. Met geen woord heeft mr. Troelstra van 1903 gesproken, maar ieder ter rech terzijde begreep, dat het eerste en laatste woord door hem gesproken hem werd ingegeven door het gebeurde in dat jaar. De overige linksche fracties hebben zich daarbij aangesloten. (Een stem En de heer Van Idsinga Dat is allerminst waarde heer van Idsinga heeft zich aangesloten bij de op vattingen van den heer de Beaufort in zake het enquêterecht. Dat zou spr. in menig opzicht ook kunnen doen al had de heer de Beaufort 't enquête recht voor zichtiger moeten hanteeren. De overige linksche fracties hadden ook nog verplichtingen aan dr. Kuyper uit vroeger tyden. Daarom sloten zy zich bij de hulde van mr. Troelstra aan. De heer TroelstraIk zou maar zeggen dat de heer De Beaufort ook wraak neemt over 1903 De heer Loeff: Dat zeg ik niet, maar dr. Kuyper heeft ook aan de heerschappy der liberalen een einde gemaakt en nu trekken socialisten en liberalen samen op by de hulde aan dr. Kuyper. De heer Roodhuyzen (U. L.)Zooals de waard is, vertrouwt hij zyn gasten De heer Loeff: Ik zal rustig zeggen, wat ik te zeggen heb. De heer Ankerman C.-K.)Het schijnt raak te zijn Wegens plaatsgebrek moeten wij hier fbreken. Wij releveeren alleen dat de heer Loeff nog eens duideiyk er aan her innerd heeft dat de liberalen na een veer tigjarigen strijd door dr Kuyper verjaagd zijn van het erf dat zy hun erf noemden, en dat dit de animositeit (boosheid) ver klaart waarmee zy voor deze enquête op komen, Ook nog dit. Spr. verheugt zich nog steeds in dr. Kuy per's vriendschap, wat niet wegneemt dat hij volstrekt niet alles goedkeurt wat deze heeft gedaan, zelfs meer heeft afge keurd dan men meent. Dr. Kuyper heeft het eerlyk en ridderlijk erkend hy heeft gefaudeerd in tact. Maar het bewijs is niet geleverd, dat hij iets gedaan heeft, dat in strijd komt met zijn eer. Men moet in de gelegenheid zijn geweest om het karakter van dr. Kuyper te peilen, om met oordeel over deze zaak te spreken. Nooit ontmoette spr. in zyn leven een man met meer tegenstrijdigheden in zijn karakter dan dr. Kuyper. Wij leerden dr. Kuyper kennen als een geniaal man maar toen spr. hem meer van nabij leerde kennen, zijn hem kwaliteiten in het oog gevallen, die hy nooit in hem had verondersteld. Spr. bedoelt: kinderlyke, groote naïve teit 1 (Luid gelach links!) Spr. begrypt dit lachen hy zou dit vroeger ook heb ben gedaan. Maar nu niet meer. De heer Troelstra heeft zich verbaasd, dat dr. Kuyper de „Lehmannetjes" nooit heeft gekend. De heer Lohman kende ze ook nietmaar spr. is intiem over tuigd, zoo intiem overtuigd als hij weet hier thans te staan, dat dr. Kuyper van die „Lehmannetjes* nooit iets heeft ge weten. Dr. Kuyper heeft oog voor de groote lynen de kleine stippeltjes ziet hij niet. Daarom behoeft het niet te verbazen, dat zyn verklaring in deze Kamer niet strookte met de feiten. Dat geschiedde onbewustdat waren kleine punten, nuances, waarvoor hij geen oog heeft. Hy heeft niet geweten en zich geen rekenschap gegeven, waarom het in dezen ging; het is geen oogenblik in zyn gedachten gekomen, dat daaruit iets zou voorkomen als thans is geschied. Spr. pleit niet tout savoir c' est tout pardonner, maar wil waarschuwen tegen ongemotiveerde conclusies, zonder het karakter van den betrokkene te kennen. Volkomen vrij gaat dr. Kuyper niet uit ook niet in zyn eigen oogen. Ruiterlijk en ridderlijk heeft hy schuld bekend. Van den oud-minister tot den volks redenaar overgaande, noemen wij in dit verband ook nog even den heer Ooster- baan die de Roodhuyzen's en Troelstra's, gelijk hij trouwens in volksvergaderingen ook wel eens gedaan heeft, duchtig aan den tand voelde. De interrupties van ge noemde heeren toonden wel dat zy zich dit eenigszins herinnerden, en nog wel enkele slaeen voelden door dezen spreker in verkiezingstijden bij openbaar debjjL aan hen uitgedeeld. De heer Oosterbaan betoogde ten slotte dat ook al geschiedde er een enquête die dr Kuyper geheel vrijsprak, hy toch zou moeten bloeden. Het zou wezen als in de Max Havelaar „Barbertje moet hangen". Hoe deze spreker, die de werken van Multatuli gelezen heeft deze vergissing toch maken kon. Reeds de le bladzijde van de Max Havelaar kan hem overtuigen dat niet Barbertje maar Lothario hangen moest. De Goesche Courant die zonder eenig bewijs de (overigens onjuiste) onderstel ling waagde dat wij de werken van Multatuli niet gelezen hebben, zou, die vergissing van den heer Oosterbaan le zende, allicht vaststellen dat deze zeker niets van Multatuli af weet. En 't zou den heer Oosterbaan weinig baten, al antwoordde hij dezen criticus dat hy Multatuli's werken al las, terwijl de criticus van de Goesche Courant, met zijn slaapmutsje op, nog in zijn tafelstoel zat. De Kamer heeft ook nog aahgenomen de M uilkorvenwet, met 58 tegen 11 stem men. De Kamer verijdelde voorts een poging van den heer Eland om weer eens een onderzoek en verantwoording en moge lijk wel weer een breede.bespreking uit te lokken naar aanleiding eener klacht of aanklacht van een verongelijkt of veron gelukt officier. De oud-majoor van het N.-Indische leger Godin had zich be klaagd dat hij gepensioneerd was gewor den kort na een tijdstip waarop hij nog geschikt was geacht voor den dienst. De Commissie van onderzoek vorderde neerlegging ter griffie, hetgeen zeggen wilin de doos, want 't is niks. Maar de heer Eland waarom juist hij Hij had toch nog pas gezegd dat 't eens uit moest zijn met die behandeling van klachten van officieren vond de klacht gegrond en verantwoording door den minister gewenscht. Maar de Kamer vond 't, na inlichting door den heer L'ogaardt, met 40 tegen 31 stemmen onnoodig. Immers adressant is na zijn ongeschiktverklaring werkzaam gesteld bij het departement van koloniën. Maar dat bewijst niet zyn geschiktheid voor den dienst. Voor herplaatsing in actieyen dienst bestaat geen aanleiding. Steun bij solli citatie naar een andere betrekking is hem reeds toegezegd door den heer Idenburg, toen het ging om de betrekking van militie-commissaris in Groningen. Over zyn financieele positie heeft adressant niet te klagen. Zyn pensioen is gelijk aan het inkomen van een actief dienend ma joor hier te lande. Zoo luidde de inlichting. TJET DIS Ongevallenverzekering voor den landbouw. De Standaard is van oordeel, dat de poging, om de verzekering inzake onge vallen voor den Landbouw langs parti culieren weg tot stand te brengen, van harte moet worden toegejuicht, doch wil niet vergeten, dat die poging eerst aan de orde kwam, toen een wettelijke rege ling aanhangig was gemaakt. Dat doet vermoeden, dat menigeen aan het werk toog, meer om aan erger te ontkomen, dan uit drang van het christelijk begin sel om aan zyn arbeiders recht te doen. Vooral bij de ongevallen is geen sprake van barmhartigheid, maar wel ter dege van recht. Doet een werkman arbeid voor mij en krijgt hij daarby een ongeluk, dan eischt het recht, dat niet hij, maar ik er de gevolgen van draag. Al spreekt dit hooge beginsel thans by velen mede, ging toch bovengenoemde actie zelve niet van dat beginsel uit. Beoogd werd in de eerste plaats, te voorkomen de meerdere lasten die een wettelijke regeling zou opleggen. „Doch zij dit zoo. Slaagt men er in, zy 't al onder drang van dit meer egoïs tisch motief, of op vryen voet een in elk opzicht voldoende regeling tot stand te brengen, waarom zouden we het niet toejuichen, zegt de „Stand." Alleen maar, juist met het oog op dit motief is het zaak, hier niet over één nacht ys te gaan, maar zich wel ter dege af te vragen, of wat men scheppen wil, ter zake genoeg zaam dienende is. Eu wel met name, 1. of de nieuwe ver- eeniging een genoegzaam algemeen ka rakter draagt, om te kunnen zeggen, dat de landarbeiders er door geholpen zijn 2. of de schadevergoedingen die men uit looft, voldoende zullen zijn3. of bij verschil de arbeiders uitspraak van een onpartijdig rechter zullen kunnen uit lokken 4. of het kapitaal verzekerd zal zijn waaruit de rente moet komen, ook als de boer sterft of zijn zaak aan kant doeten 5. of er genoegzame waarborg bestaat, dat de vereeniging niet straks weer zal verdwijnen of ook haar statuten niet in ongunstiger zin wyzigen zal". De „Stand." is van meening, dat vooraf diende te gaan een wettelyke regeling van wat aan hen, wien het ongeval over kwam, te vergoeden was, hoe de kapi taalszekerheid te waarborgen zou zijn, en op wat wijze een geschil ware te beslech ten. Verder kon dan bepaald, dat de ver zekering zelve geheel aan de Bedrijfsver- eeniging zou worden overgelaten, juist zooals dit in het groote amendement van Dr. Kuyper in het licht werd gesteld. Toch staan we hier niet op, zegt het blad. Acht men de zaak geheel zelf te kunnen regelen, ons wel, maar dan moet geheel de zaak ook zóó in het publiek worden behandeld, dat de overtuiging vast staatOnze landarbeiders worden op afdoende wijze geholpen. Doch voer alles dient vast te staan, dat de landbouwers, en niet enkele landbou wers de zaak op dezen voet ondernemen willen. Hoe staat 't nu hiermee Hoeveel landbouwers zijn toegetreden, en hoeveel nug niet? VIT DE F HO VINC IE Midilelbnrg. Bedenmorgen reed de 17-jarige landbouwersknecht de G., van Ritthem, met een ledigen vrachtwagen bespannen met een 13-jarig paard de Lange Burg alhier af. Naast hem zat de veel oudere arbeider K., eveneens uit Ritthem. Het paard sloeg op hol doordat de wagen tegen zyn achterpooten slierde. Het die vloog de narkt rond en de Lange- viele in. Dank zij de kranige houding van den jeugdigen voerman, die zoo goed als het in de gegeven omstandigheden mogelyk was, het paard op den goeden weg hield, werden ernstige ongelukken voorkomen. Echter kon de koetsier niet verhinderen, dat zijn metgezel van den wagen viel,een der wielen over zich kreeg en aan zyn linkerbeen een paar wonden opliep. In de apotheek van den heer van der Harst op de Potten markt werd een voorloopig verband aangelegd. Intus- schen was het woeste dier op de Potten- markt gegrepen en tot staan gebracht. Het lemoen van den wagen was gedeeltelj' k vernield. Middelburg. Een kindje van de familie C. in de Brakstraat alhier had het ongeluk in een tobbe met warm water te vallen, en bekwam hevige brandwonden. De kleine werd naar het gasthuis overge bracht. Nieuwdorp. Te werkman M. W. had by het lossen van grint aan den Sloedam het ongeluk te vallen, zoodat hy genood zaakt was zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Nisse. Gisterennacht omstreeks 1 uur daalde onder deze gemeente vlak bij de hofstee van't Westeinde een luchtballon met twee reizigers neer (Duitsehers). Om 7 uur den vorigen avoDd waren ze in Hamburg opgestegen. Van af de daling tot 4 uur hebben ze in de open lucht doorgebracht en hebben zich toen ge wend tot dhr. van 't Westeinde, die hen op verzoek per wagen naar 't station Goes heeft gebracht om met den trein van 8 uur naar Hamburg terug te keeren. Hulst. Het bestuur der centrale libe rale kiesvereeniging adviseert tot het stel len van 2 candidaten, terwyi volgens de verklaring in zyn blad De Volkswil d bekende heer H. A. van Dalsum (r.-k.) zich zal laten candidaat stellen. De cen trale a.-r. kiesvereeniging heeft besloten de candidaten der r.-k. kiesvereeniging te steunen. In de Maandag gehouden vergade ring van burgemeesters en secretarissen in Walcheren zijn tot afgevaardigden naar de op 28 Mei a.s. in Den Haag te houden propapaganda vergadering voor pensionneering van gemeente-ambtena ren benoemd de heeren L. Braam te Sou burg en L. J. den Hollander te vv'est- kapelle. M. C. Stavenisse. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur is de „Middelburg II" op weg naar Vlissingen by hevigen Noordenwind op eene zandplaat onder deze gemeente om hoog gevaren. Doordat de ebbe juist was iugevalle i en de boot met volle kracht stoomde, is het diep in het zand gedron gen. Passagiers en en een dertigtal kal veren zijn aan boord. De sleepboot Juliette is ter assistentie aai wezig. De boot is hedennacht te 3 uur met hoog water vlot gekomen en is naar Vlissingen gestoomd. By kon. besluit zijn benoemd tot gezworene van het waterschap Baarland, A. M. Steketee, te Paarland; tot lid van het bestuur der waterkoeling van den calamiteuzen Annapolder, L. J. Dorst, te Kortgenetot lid van het uitvoerend bestuur van het waterschap der Sluis aan de Wielingen, J. C. Stern, te Sluis tot lid van het bestuur van het water schap voor de uitwatering door de Sluis in de Piet, J. J. van Weel, te Wolphaarts- dijk. Iloedekeuskerke. In de Raadsvergade ring van Maandag waren alle leden en de burgemeester aanwezig. De voorzitter deelt mee dat door B. en W. besloten is, den grintweg naarKwadendamme,wegens den slechten toestand waarin deze ver keert, direct naaankomstderonderhouds- grint geheel te begrinten en daarvoor de ongeveer 50 M3. meer aangekochte te be zigen, die men door de goedkoope aanne mingssom kon aanschaffen. Wordt goed gekeurd een af- en overschrijving op de gemeentebegrooting voor 1010, waarop aan de orde komt oen verzoek van dhr. Eug. Huijgebaert te Assebrouck by Brug ge om van de gemeente gedurende 20 jaar eene subsidie te mogen ontvangen van f60. Nadat door een paar leden is ge zegd, dat zy er geen cent voor over hadden, deelt de voorzitter mede datB. en W. aéviseeren het verzoek aftewijzen en wel op grond van de vastgestelde rich ting, daar zy eigeniyk niet goed begrijpen waarom aan deze gemeente subsidie ge vraagd wordt,daar deze er niet het minste belang by heeft. Aan de richting ont breekt z.i. veel, gemeenten die al den spoortrein hebben, worden nog eens dooi de tramlijn, die daarmee ongeveer even wijdig loopt, met Goes verbonden, terwijl juist de in het midden van het eiland gelegen gemeenten, als Nisse, 's-Graven- polder, enz., die in 't geheel geen commu nicatiemiddelen met Goes hebben, worden buitengesloten. Ook wyst hij er op dat de lyn als het ware te Baarland dood loopt, terwijl deze gemeente, in het bezit van een haven en een provincialen steiger, links blyft liggen en men by doortrek dei- lijn naar hier'een verbinding te land zou hebben tusschen 2 aanlegplaatsen der Prov. boot, wat van groote beteekenis zou zyn omdat de boot te Borsele aan den steiger dikwyls niet kan adeggen door harden wind of mist. In rondvraag gebracht wordt het voorstel van B. m W. met algemeene stemmen aangenomen en zal dhr. Huijgebaert dit worden bericht en tevens dat men bereid is, wanneer de ontworpen lyn in voor deze gemeente gunstigen zin wordt verlegd een alsdan ingediend verzoek om subsidie in nadere overweging te nemen. Bij de rondvraag wijst de heer Den Dekker op het lekzyn der goot van de onderwijzerswoning, en de heerLouisse op de wenschelijkheid om een afbrokke lende slootkant aan den grintweg naar Kwadendamme op te zetten. De voorzitter antwoordt dat B. en W met deze beide misstanden bekend zijn en deze zullen worden uit den weg ge ruimd. Wij ontvingen Dinsdagmiddag (waar om niet Maamdagmorgen een lang ver slag uitslag schietwetstrijd te Ierseke van „Ierseke's Weerbaarheid*. Door deze late ontvangst zouden wy 't pas he den kunnen opnemenmaar wij nemen 'took heden niet op, dewijl zooveel be- langryke berichten dan zouden moeten wachten. Slechts het volgende: Scherp 150 M. D. 1. Nimrod, Wolfertsdijk 422 p. eere-medaille v. d. Eere-Voorzitter den Heer Burgemeester van Ierseke. 2. Ko ningin Wilhelmina 374 p. zilv. med. Volksweerbaarheid. Hoogste korpsschut- ter J. Okker, Wolfertsdyk 52 p. C. 1. Christiaan de Wet, Kruiningen 370 p. zilveren med. 2. Nimrod 's Heer- Abtskerke 370 p. 3. Pro Patria te Nisse 369 p. bronz. med. Volksweerbaarheid. Hoogste korpsschutter J. Bruggeman-, Baarland 97 p. Scherp 20 it(marga). D. 1. Nimrod, Wolfertsdijk 236 p. zil ver med. 2. Nimrod 's Heer-Abtskerke 444 p. zilver med. 3. Pro Patria, Nisse 533 p. zilver med. 4. Wilhelm Teil, Baarland 582 p. bronzen van Volksweerbaarheid. Hoogste korpsschutter J. Okker, Wolferts dyk 19 punten. C. 1. Iersekes Weerbaarheid 383 p. zilver med. 2. Oranje-Nassau 's Graven polder ?82 p. zilv. med. Volksweerbaar heid. Hoogste korpsschutter C. Kosten Ierseke 89 punten. Ierseke. Voor rekening van dhr. J.Ver meulen. oesterhandelaar alhier wordt een motorboot gebouwd ten dienste der oester visscherij. Hier op Ierseke de eersteling. &erk»iieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJselmuiden, D. Th. Keek te Zuilichem. Te Leeuwarden is gisteren vergade ring geweest van predikanten der Evan gelische richting. Dr Offerhaus, van Meersen, sprak een openingswoord. Refe raten werden geleverd door ds Deeleman, van Grevenbicht, Bakker,van Siddeburen, Klinkenberg, van Voorburg, Steehouwer, van Eysden, (vroeger te Coiynsplaat), en Gust, van Veenwouden. In 't moderamen werden gekozen ds Hefting, van Dalen, en P. de Buck, van Leeuwarden, (vroeger te Oostkapelle). Geref. Kerken. Beroepen te Uelsen, H. Bulder te Vroomshoop. Schooluieuws. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Axel dhr G. Hugenholtz aldaar, en tot onderwijzer aan de Chr. school te Hoek de heer C. Riemens aldaar. De commissie belast met 't examen voor het handteekenen L. O. zal zitting houden te 's-Gravenhage. Voorzitter is prof. W. II. L. Jansen van Raay, van de Technische school te Delft. Gemeoyde Berichteo. Te ltumpt geraakte een 4-jarig meisje al spelende onder een rolblok, die achter een wagen gebonden was. Het kind bleef op plaato dood. Te Heemstede is een 4-jarig boerendochtertje in een sloot achter de woning te water geraaktde knecht zag haar klompjes dry ven en ver moedde daardoor een ongeluk. By onder zoek vond hy het lijkje. Aan boord van een stoomschip in de Maashaven te Hot- terdum werd 'n matroos door een vallen- den laadboom op den rug getroffenen stierf aan de bekomen inwendige kneu zingen. Te Amsterdam is bij de werf een jongen te water geraakt en verdron ken. TeWiusum is een 17-jarige jonge ling by 't baden verdronken. Te Oude Tonge heeft gisteren de 19-jarige boeren knecht E. de 31-jarige meid, by denzelfden landbouwer in dienst, met twaalf seheer- messteken, waarvan een in de hartstreek doodelijk was, verwond. Zy hadden al lang 'n wrok tegen elkaar, omdat zij hem wel eens diefstal ten nadeele van zyn baas verweet Toen zij ham nu weer ver weet dat hij wel eens sigaren stal uit diens kistje, liep hij haar achterna, terwyizij naar den boogerd ging om de wasch op te rapen, greep haar aan en stak haar dood. Te Wierden geraakte by het raigeeren een wisselwachter onder den trein en werd gedood. Te Vlaardingen is het 9-jarig zoontje en eenigst kind van een werkman, die op 'n schip werkzaam was, toen deze zich eenige oogenblikken ver- wyderd had, te water geraakt. Toen de vader terugkwam en den knaap miste,was deze ieeds verdronken. Een gepensio neerd militair te Harderwijk ging Zater dagavond uit met een goeien vriend, die hem in het café Stempels zooveel wilde laten drinken, als hy kon. Aan den man werd zooveel geschonken, dat hy geheel buiten kennis kwam en door S in de schuur werd neergelegd, alwaar hij kort daarna stierf tengevolge van zyn drank misbruik. By een twist tusschen twee werklieden te Assen heeft de een den ander een doodelyken steek in de borst by de long toegebracht. Te Loppersum is een huisvader van vele kineren in 't Eems- kanaal te water geraakt en verdronken. Te Wildervank is een 5 jarig knaapje in 't Oosterdiep verdronken. - Een vrouw uit Kerkrade die op de grens uit een in be weging zynde tram sprong, viel en kreeg zulke hevige wonden aan het hoofd dat zy aan de gevolgen stierf. Een 4-jarig knaapje te Lisse is in een onbewaakt oogenilik in een vaarsloot geraakt en jammerlyk verdronken. Toen men de kinderen riep om te eten werd dit kind gemisteen uur later vond men hetlykje. - Bij een brand te Uden geraakten vyf buren die zich gehaast hadden om redding te bieden, onder een instortenden muur bedolven een hunner werd gedood. Politiehonden contra politie. Een bekend inwoner van Gennep, op wien onlangs door de Ryks- en de ge meentepolitie vruchteloos een jacht over de daken werd gehouden eu die zich se dert dien tyd in Duitschland ophield, be vond zich Zondag weder in zyn oude woonplaats. In een café ontmoette hy maréchaussées, die hem echter niet ken den, zoodat hij zich kalm kon verwyde- ren, op straat evenwel kwam hem de veldwachter tegen, die hem vastgreep. M. rukte zich los en ging aan den haal in de richting der grens, de veldwachter hem achterna. Ijlings zond men hem nu twee politiehonden na, dieden veld wachter goed vast hielden en den ander zoodoende de gelegenheid gaven de Duitsche grens te bereiken. s-H. Ct.) Een man en vrouw te Amsterdam gingen Zondag Rynkade had ee heid een hoevee balcon te bezem ding van man Teleurgesteld k< Maandag ging kleeren naar hem om een kle hoed van de vrc De bewoner klager eerst een daarna de deur zaak in handen Een boen (by Vledderveen Veendam, met zynde de koops». kocht boerderyt; tigheid, toen er flets kwam, en zyn jas uitschoot de, in den zak het noodlottig tot asch werd v( De arme ma gespaard om gen en nu hy bereikt had, za wegwaaien. Men sch De Christ.-his district Ameroi de a. s. period i< zetels in de Utrecht Candida Labouchere, te van mr. dr. Graa burg, alsmede revolutionaire voor den vacani beding: lo. dat de Ned. Herv openvallende dit district aa afgestaan. Ongeveer in de Halstraat, reau gevestigd werd gemaakt zekeren Honsm nummertjes ee indien op een Staatslotery een recht op een gi tentoonstelling 30 gulden. Sind bureau gesloten nen, zonder na Over'toni burgsche schoo aan de grens 1 lezen wij nog wandeling ond wyzer onder ee schuilden. Een dien boom en d Drie kinderen drie gevaarlyk kenen de or zijn licht gekw De Worlc tion Conventioi benoemde tot 1( George, Presidi oud-president In een- houtvesters te gedeeld, dat de sten tyd ontza aanwezige de Dchwappach u den als hunne beukenbossche heel vernietigd niet in slaagde te verdelgen. Oi in sommige str name in het MeD heeft veert de stammen rooien. By de nigde Htaten g in de Californi echtpaar weoi oudste der we 110, de vrouw jaar zyn zy gel in 1800 in ouders geborei in Mexico. In 1! getrouwd. Van nog een, een gr Ten gevolgi en de bekenten die naar Brazil de Portugeesct eon iy st met de die in de sam Carlos en zync geweest. De handelen tot c samenzweerde die, naar het punten langs groepen van r gesteld. Indiër slaagd was, zc onder het vue drie groepen. Roosevelt Londen, nog zich nog wel moeten neme Engeland moe Over de meldt een uit De bom w ijzerdraad str

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2