Laatste Berichten Opta Mmm. DE HOFSTEDE, ëgi huis, schuur a this MARIE KEIJZER, Advertentiën. Beaw-, VeilandeQ en Beompari, Een Huis, enz. een brnln Hengstveulen, N. V. Zeeuwsehe Voeder- en Kunstm sthandel Mei de'heerseheude warmte Hevelen wij bijzonder aan Maandag 23 Mei 1910, Donderdag 26 Mei 1910, Inboedel en Herberg- Inventaris, op Woensdag 28 Mei 1910, eenepartij SMilaire meten, Roerende Roederen, Vertrokken en aangekomen Sche] en. LEES TAFEL. Mirktprflzen van Tarwe en Meel. Predi k beurten Geref. Kerk. TE KOOP TE KOOP Twee beste Melkkoeien, Bij inschrijving te koop: v/h S en M B00GERD. voor Dames: Voor Heeren Voor Kinderen TE VERKOOPEN: publiek verkoopen: éen goed onderhouden waaronder goedloopend, zoo goed als nieuw Biljart (fabr. Antoine Trimbos, Bergen op-Zooin), Eikan- houte.. Kast, Chiffonnière, Linnen kast, 17 diverse Tafels, 70 Stoelen, 4 Kachels, waaronder 2 nieuwe Vulkachels, 4 houten Ledikanten, 3 Veeren en 2 Kapokbedden, An tieke Spiegel en andere Spiegels, een antieke Tweedeurskast, Nacht kastje, 2 Waschtafels, Antieke Barometer, Naaimachine met Tafeltje, hang- en staande Lampen, Klok, Schilderijen, Karpetten, Kleedeii, Tuingereedschap, 2 Bas cules, 200 Kruiken, een groote partij Glas- en Aardewerk, waarbij een Indisch porselei ïen Theeser vies enz. enz. TANDARTS, verkoopen: 1 bruin Ruinpaa.d oud /Mpftv 6 jaar, 1 bruin Merrie- l. paard oud 5 jaar, 1 vos Ruinpaard 01 d 3 jaar, 1 zweetvos Merriepaard oud 14 jaar, 1 bruin Merriepaardoud 14 jaarmetVeulen; 3 baatgeveude Melkkoeien, 2 1 jarige Vaarzen, 1 2 jarige Vaars, 6 Melkschapen, 10 Lammers, 12 Mestputloopers, lZwitserscheBok. Veerwagen, Menwagen, Tilbury, als1- en 2-persoons ijzeren en I houten Ledikanten mettoebehoo- 1 ren, Kasten, Tafels, Stoelen, Kin- j der wagens, Bedden met toebe- hooren, Pendule, Tafelkastje, Les senaar, Beaumontgeweer, nieuwe Geëmailleerde Goederen, groote ronde Reservoirbak, Closetbakje, Privaatpot met Syphon, Keuken- pomp, looden Buizen, 2 Gootstee- nen, aanzienlijke partij witte en zwarte marmeren Vloertegels, Glasdeur, Kamerdeuren, stel Schuifdeuren met betimmering, oiken Palen, groote partij Brand hout, 4 Dakramen, groote Fla- fondrozetten, en wat verder zal worden gepresenteerd en te be zichtigen is op den morgen voor den verkoop. veilen en verkoopen: A. Op Donderdag 2 Jnni 1910, B. Op Donderdag 9 Jnni 1910, 'mi it* allen te Kruiningen: C. Karelse voorf.1345; A. Paasse f 3300C. WoDdergem f3085 A le Clercq f 3©35 M. Baveco f 2926. Ge gund aan Baveco. BURGERLIJKE STAND. van 1820 Mei 1910. MIDDELBURG. Ondertouw 1: J. J. du Bois, 23 j. jm. en E. M. de Vlieger, 23 j. jd.J. Kaland, 27 j. jm. en L. Schouwenaar, 24 j. jd.E. Daniëlse. 7 j. jm. en J. Baas, 26 j. jd.A. van Loo, 24 j. jm. en H. Wolders, 20 j. jd., A. C. Bosdyk, 31 j. jm. en P. Luitwieler 33 j. jd.J. L. van Eek, 25 j.jm. en B. A. Janse, 25 j. jd.C. Paulusse, 25 j. jm. en F. A. van Aalst, 19 j. jd. L. A. Luteijn, 26 j. jm. en E. F. Hoogesteger, 25 j. jd. Bevallen: S.J. Caljouw, geb. Roose, d. Overleden: W. Polderman, wednr. van E. Kastelein. GOES. Ondertrouwd: 19, Mari- nus Gerardus 't Hoen, jm., 38 jr. te Vlissingen en Elizabeth Dina van Riet, jd., 22 jr. te Goes; 20, Dingenisvan Sabben, jm., 20 jr. en Jacoba Kooman, jd., 20 jr. Getrouwd: 18, Bernardus Bendri- cus Johannes Schouten, jm., 26 jr te Alkmaar en Martina Johanna Oele, jd., 26 jr. te GoesJohannes Maartense, jm., 24 jr. en Jacoba Kristina Strijd, jd., 25 jr.; 19, Marinus Moerings, jm., 23 jr. te Kruiningen en JacominaRaas,jd. 25 jr. te Goes, onlangs te Kruiningen Johannes Hoogkamer, jm., 28 jr. en Maatje Visser, jd., 23 jr.19, Dignus Cornelis Weezepoel, jm., 27 jr. te Goes en Adriana Hengstmengel, jd., 21 jr. te Goes, onlangs te Rotterdam. Geboren: 18, Joost, z. v. Marinus Kristiaan Strijd en Elisabeth Antonetta Lankester. Overleden: 19, Engel Norbertus Steenbakker, 91 jr., weduwnaar van Catarina Kleijnputte, Cornelia Christina Huijbregt en laatst van Dina de Puit. Van 13-20 Mei. IERSEKE. Ondertrouwd: 13, Jan Kaland, 27 j. jm., Middelburg, en Suzanna Schouwenaar, 24 j. jd.Pieter Slab- bekoorn, 24 j. jm., Kapelle, en Wilhel- mina Adriana van Dalsen, 24 j. jd.Jan Philippus Bom, 25 j. jm. en Jacoba Mieras, 24 j. jd., Schore. Getrouwd: 20, Hendrik Jacobus Sijmkens, 39 j. jm., 's Gravenhage, en Maatje Mol, 31 j. jd.Cornelis Visser, 26 j.jm., Wemeldinge, en Maria Maitina Hoogstrate, 22 j. jd. Geboren: 13, Pieter Anthonie, z. v. Pieter Marinus Riedy'k en Janna Evers- dijk 15, Helena Pieternella, d. v. Dignus Nijssen en Stoffelina Geertruida Hoebeke16, Jacoba Janna Geertruida, d. v. Pieter de Koeyer en Martha Cat- harina de Jonge; 17, Dingena Jozina. d. v. Jan Abraham van der Jagt en Dingina van der Endt. Overleden: 18, JacobusLaban,50 j., ongeh.; 19, Maria Kribbe,63 j., vrouw van Hubregt Poelman, weduwe van Jan Daane. Ingezonden stukken. (Buitea verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redacteur! Er is in onze goede stad Middelburg op het gebied van vergaderingen, belegd door vereenigingen wier grondslag steunt op Gods Woord, eene doodigheid, een zoo goed als geen meeleven in den laat- sten tyd waar te nemen. Dat zulks ook geconstateerd moet worden van de ver gaderingen onzer antirev. Kies vereen, wekt zoozeer geen verwondering. De oorzaak daarvan zullen u velen wel we ten te zeggen. Vóór jaren werden deze vergaderingen steeds bezocht door een kleine honderd man en thans kan de helft van genoemd cijfer nog niet be reikt worden, zelfs niet bij het stellen van candidaten voor de Prov. Staten. Wie herinnert zich niet de gezellige jaarvergaderingen van onze Schoolver- eeniging? Van lokaal moest veranderd, omdat de leden zoo getrouw hun ver plichting naleefden. En thans we hebben er een School voor M. U. L. O. bijgekregen, mitsdien moest de belang stelling grooter zyn de laatste ver gadering werd met inbegrip van de be stuursleden door 23 leden bezocht. Het bezoek aan de jaarvergadr ring dezer Chr. Bewaarschool is eveneens treurig te noemen. Op eene vergadering van de afdeeling „Vrederust" treft men bijna alleen het Bestuur aan. Ja, zelfs de jaarvergadering van „Vrederust" Woens dag alhier gehouden, wekt geen belang stelling. Geen 10 Middelburgers woonden haar by. Mijnheer de Redacteur, ik zal niet ver der gaan met het opsommen. Het doel van dit stukske is alleen de aandacht op dit verschijnsel, op dezen achteruit gang, te vestigen en op te wekken tot meerdere toewijding. Laten wij toch meer en meer ook in deze onze roeping verstaan 1 Laten wij het dezen tragen mogen toeroepenontwaakt uit uwen slaap 1 Zet mede uwe schouders onder den arbeid, die niet enkelen maar ons allen aanbelangtbedenkt toch, dat uwe geringschatting voor een Bestuurs-col- lege niet moedgevend is, niet bezielend werkt. Laat uw licht schijnen, terwijl het nog dag is! Mogen deze regelen medewerken tot 16 U3l!s io3 3/g ioii/4 ioo'/s Vertrokken: 18 Mei van Montevi deo het ss. Delfland van Buenos Ayres naar Amsterdam 19 Mei van Tellichery het ss, Sumatra van Java naar Amster dam 20 Mei van Port Said het ss. Java van 'ava naar Amsterdam van Lissabon het ss. Oranje van Java naar Amsterdam. Aangekomen: 19 Mei te Rotterdam het ss. Nieuw Amsterdam van New York te Philadelphia het ss. Gorredijk van Rotterdam. Gepasseerd: 18 Mei Kaap Carvo eiro het ss. Ambon van Java naar Amster dam 19 Mei Ouessant 't ss. Prins Willem V van Amsterdam naar Paramaribo. meerdere opwaking ten dezen opzichte Dan zal zich daarover tenzeerste ver blijden, geachte Redacteur, i Een meelevend Middelbubger. Middelburg, 19 Mei 1910. 's Gravenhage. Benoemd tot burge meester van Hoofdplaat B. Thomaes. Ovezand. In de heden (Vrijdag) ge houden raadsvergadering waren 6 leden present. De aanvrage van dhr. Huijghe- baert trambijdrage ad f125 werd mei algemeene stemmen toegestaan. De re kening van het Burgerlijk Armbestuur over 1909 werd goedgekeurd in ontvang met f 11926,88 en uitgaaf met f 11071,09 alzoo met een goedslot van f855,79. Ons Tijdschrift, red. L. Buckmann en anderen. 15e Jaargang, afl. 5. 's-Gravenhage, D. A. Daamen. I Deze aflevering laat zich hoogst aange naam lezen. Een breed opgezette opstel lenreeks, „Onze geestelijke opvoeding en hare gevolgen", door A. Dorst, wordt be- gonne.i. Het boeiend, zoojuist uit 't leven afgezien verhaal „De lichte last" door G. Schrijver, wordt voortgezet. „Wilma" (mejuffr. V.?) vervolgt haar „Achter de heuvelen". Mej. de Liefde haar „Contract'. En dan volgt de rubriek „Van Boeken'. Deze aflevering verhoudt zich tot enkele der vorige als 't kabbelende beekje tot den bruisenden bergstroom. Welk'n stilte na zooveel storm. Maar geen terugblik; dat is het beste. Ook zoo blijft Ons Tijdschrift een tijdschrift, hetwelk men over 't geheel genomen, eens of niet eens, met belang stelling volgt. ^lark^heilcton. THOLEN, 20 Mei 1910. Tarwe f 8,a f 8,50Haver f 0,— a f 0,Karwij f a f Win tergerst f af. Rogge f a f Bruine Boonen fa f Witte Boonen f af Kleine Erwten f a f ,- -Kroonerwten f a f—Aardappelen f2,— a f2,50; Ajuin f af per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren f3,10 per 100 stuks. Boter f 0,60 af per K.G. VLISSIN JEN, 20 Mei 1910. Geen noteering. Donderdag 19 Mei. ANTWERPEN. Tarwe stil. PARIJS. Tarwe kalm. Per Mei 2Ö.IO a 25.15 Ir. betaald. BERLIJN Granen. De vaste stemming van gisteren b eek vandaag weinig duurzaam. Het flauwe Amerika en Argentinië, de slechte handel in ladingen in Engeland en de aaaruit voortspruitende flauwe houding van Li erpool, alsmede lust tot verkaopen van den kant van Rusland en gunstig weder, veroorzaakten hier tamelijk algemeen animo tot verkoopec. Het gevolg was dan ook dat de verbetering van giste ren volkomen teniet werd gedaan. Nog flauwer was rogge, vooral Juli-levering, die M. 3 daalde hieraan is ruim aanbod van het land bij geringe vraag van den kant der molens en voor uitvoer schuld, en verder het vruchtbare weder. Haver wordt ruim aangeboden en is zeer moeilijk te verkoopen. Op levering flauwer. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. 215.25 2e4.216.25 203.75 205.50 8UDA PEST. Tarwe flauw. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende traag tot 3/g c. lager, fluctueerde om de zelfde redenen als te Chicago en sloot prijshou dend. Loco tra ig. 19 Mei 18 Mei i7 Mei 16 Mei Vootjaars No. 1 Northern 1185/s 1 iS5/8 t!97/8 l20'/8 RoodeWlnter I15V2 116— 116116V2 Mei Juli Sept. Dec. I9 Mei 115— '°93li toö 18 115l/2 io93/4 io6V8 17 n6iio7/8 io73/8 16 116— Ii06/g io73/8 CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende traag tot x/4 c. lager, daalde verder in verbaud met het gunstige oogstweder in Kansas, op flauwere telegrammen en tengevolge van betere oogstberichten, ook uit Rusland. Aankoo- pen door haussiers en baissiers lokten een rijzing uit, doch gunstig weder in het Westen en ver koopen door Armour per September brachten weder een daling teweeg. Goede loco-vraag, toeneming der specu'atie a la hausse en berich ten over schade aan den oogst in Illinois, veroor zaakt door de Hessische vlieg, deden de markt opnieuw een stijgende richting nemen en prijs houdend sluiten. Mei Juli Sept Dec. 19 Mei 112— 1025/g 100V2 99V4 18 li23/8 102 s/8 ioo3/8 g87/8 17 M23/4 103 7/g ,OIi/2 lo0i/8 Ti lp<>! pflscl) WVoTbericht. naar waarnemingen in den morgen van 20 Mei medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774,8 te Bodo laagste stand 751,8 te Portland Hill. Verwachting tot den avond van 21 Mei: Zwakke tot matige meest veranderlijke wind, gedeeltelijk bewolkte lucht, kans op onweer, koeler. Tot het plaatsen van Advertentiën niet afkomstig uit Zeeland, betref fende Handel en Nijverheid, is gerechtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Na een kortstondige ongesteldheid overleed heden zacht en kalm, mijn eenige broeder ADRIAAN VAN MALDEGEM in den ouderdom van bijna 83 jaar. J. v. MALDEGEM. Kamperland, 19 Mei 1910. V Ondergeteekenden betuigen hun nen hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling ondervonden bij hunne 25-jarige echtvereeniging. J. VERHAGE en Echtgenoote. Biggekerke, Mei 1910. V Onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling zoo van hier als van elders ontvangen, op onze 40-jarige Echtvereeniging. A. KOPPEJAN en Echtgenoote. Biggekerke, Mei 1910. V Voor de vele hartelijke bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden echtge noot, vader en grootvader JACOB KRIBBE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. J. KRIBBE-Maat. Ovezand, 18 Mei 1910. V Onzen hartelijken dank aan allen die hunne deelneming hebben betoond bij het overlyden van onzen lieven JACOB, inzonderheid aan het hoofd der school en de schoolkinderen van Kle- verskerke. D. DE BREE. J. DE BREEPouwer. Kleverskerke, 21 Mei 1910. Zondag 22 Mei 1910. Voorm. half 10 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Namiddag 2 uurLezing. Avond 6 uurDs. R. J. v. d. Veen. by J. WISSE Jr., Meliskerke. keur uit vier, by J. HEIJNSDL1K, Wolphaartsdijk (dorp). Maandag één uur Puike zware Cadzandsche Biggen. Voorts eiken dag. DIER1NGS, Tramsingel. Wegens voortdurende ongesteldheid van den eigenaar en bewoner te Ierseke, aan de Vierstraat en den Molendijk, gemerkt A 119, groot 61 Aren, 53 centiaren of 1 Gemet 174 Roeden, tot alle doeleinden geschikt, lederen werkdag te bezichtigen. Inlichtingen geeft de eigenaar Jac». Weststrate, alsmede Notaris W. HI- OOLEN te Middelburg, waar de in schrijvingsbiljetten moeten worden in geleverd vóór 1 Juui 1910. He DIRECTIE geeft kennis, dat van aandeel uo. 29 in bovengenoemde Vennootschap een duplicaat zal worden uitgegeven, en mitsdien het oorspronkelijkeaandeel waardeloos wordt, indien niet binnen 4 maanden na dato dezer het be loeide aandeel ten haren kantore wordt vertoond. Middelburg, 19 Mei 1910. De Directie. Batisten Blouses Ajour Kousen, Ajour Handschoenen, Katoen Rokken, Lustre Rokken, Nethemden met spilt, roDden hals en schouderslulting. Katoen Ondergoederen in Ajour en gesloten Tricot, Nethemden van Dr. Lahmann, Gesloten en Ajour Rokken ln effen en fantasie kleuren, Gesloten en Ajour Kousen in bruin en zwart, Halve Kousjes ln fantasie kleuren, Batisten en Katoenen Jurken, Russische Kieljurken, Linnen Speelschorten ter bescherming der bovonkleereu. De ondergeteekenden een Am. Orgel gekocht hebbende yan den beer M. VERMEULEN, Orgelfabrikant te Woer den, Agent dhr. Ps. MELIS te Seroos kerke (W.), betuigen door deze hunne volle tevredenheid daarover, zoowel wat betreft de liefelijkheid van toon en de nette afwerking, alsmede voor de solide bediening. De ondergeteekenden, J. M. NOORDHOEK, Kamperland. P. ABRAHAMSE, Serooskerke (W.). P. KESTELOO, Serooskerke (W.). De Notaris T. C. VETHACKE te Vlissingen, is voornemens ten verzoeke van zijne principalen op des vooimiddags te tien uren, in htt koffiehuis „He Zwaantje", aan den Ouden Vlissingschen Weg, te Oost- Souburg, in het openbaar genaamd „Trianon", bestaande in WOONHUIS, SCHUUR, WAGENHUIS, Steenen VARKENS HOK, Sternen KIPPENHOK en ver dere GETIMMERTEN, met daarby behoorende staande en gelegen te Ritthem, aan den Dorpsweg, groot 12 Hectaren 4 Aren (30 gemeten ruim 167 roeien). Te ve.len in 13 perceelen, in ver schillende combinatiën en in massa. Betaaldag 1 Juli 1910. Te aanvaarden wat de bouwlanden en do gebouwen betreft na het rooven van den oogst van 1910 en wat de weilanlen betreft op 25 November 1910. Te bezichtigende Hofstede op Viij- dag 20 en Zaterdag 21 Mei 1910, tel kens van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur, de Landerijen eiken wetkdag gedurende acht dagen voor den dag der veiling. Notitiën met kadastrale kaarten zyn gratis te verkrygen, ten kantore vao voorn emien Notaris, te Vlissingen, Koningsweg nummer 23, alwaar tevens verdere iDlichtingen verstrekt worden. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des namiddags om 127» uur, te Kloe- tinge, aan de herberg en ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe Akkenaar, KIJKDAG daags vóór den verkoop. '8 eiken D i n e d e g le Goet le ooneul- itens ten huize ven W. G. v. HARTES- VELD, L. Kaïkelr. 40, ven 10-41/, uur De Notaris JOHAN HOSANG zal des voormiddags te IOV2 uur, op het plein achter de herberg „De Roode Leeuw" te Domburg, in het openbaar De Notaris M. C. SCHRAM te Krui ningen, zal ten verzoeke van den heer L. J. ITorusse te Wemeldingepubliek des voorm. 11 uur bij dhr. C.SMITS in „het Schippershuis" te Wemeldinge, aan het kanaal waarin eene sedert jaren gevestigde goed beklante Zeilmakerij en handel in Scheepsvictualiën met Magazijn, Werkplaats en Erf, kadastraal bekend Gemeente Wemeldinge in sectie C no. 1862, groot 3 Aren 43 Centiaren. Te aanvaarden 1 Augustus 1910. des voorm. 11 uur aan bovengemeld pand Al de tot gemelde Zeilmakerij en daaraan verbonden handel in Scheeps victualiën behoorende o. a. een groote partij geteerd- en ongeteerd Touwwerk, Staal- en IJzer draad, houten en ijzeren Blokken, Borstelwerk, droge en gemalen Verf waren, oude en nieuwe Dekzeilen, oude Zoilen en Fokken, Ankers, Kettingen, Oliën, Teer, Ijzerwerk en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Nadere inlichtingen en inzage van den volledlgen inventaris der te ver koopen Roerende goede.en te bekomen by den heer L. J. Florusse, voor noemd, en ten kantore van genoemden Notaris. Huls en Goederen zijn dagelijks ie be/.'cktlgen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 3