Sclioolïïleüws. Gemengde Beriehlee. Afloop verkooflingeii enz. VIT DE VROV1AC1E Middelburg. De middag-vergadering der Zeeuwsche Krankzinnigen-vereeni- ging werd geopend dooreen toespraak van den voorzitter ds. J. H. Donner, naar aan leiding van de woorden uit de Heilige Schrift: „Weest naarstig in het beharti gen, vurig van geest, dient den Heero". Frankrjjk en Spanjezij wordt voorbereid in Belgiëvoltrekt zich in Duitschland en laat zich ook in ons eigen land met grond voorspellen. Be vrijzinnig-democraten ten onzent, gelijk de radicale partyen in 't buitenland, mogen nog een tijdje als stootkussen tus- schen Liberaal en Socialist dienst doen of 't zilver leveren voor de pil die de roode sociaal-democratie 't liberalisme zal doen slikken, zoodra zij als zoodanig zullen hebben uitgediend, zullen zij verdwijnen. De vrucht van het liberale zaaisél, de vrijzinnig-democratische ooggt is koren voor den sociaal-democratischen molen. Welsprekend om dit te bewijzen zijn de cijfers die den aanwas der soc.-dem. partij in Frankrjjk aangeven. Bij de eerste stem ming voor de Tweede Kamer van Afge vaardigden verkregen de soc.-democrati sche candidaten 250.000 stemmen meer,en steeg hun aantal afgevaardigden van 53 tot 76, waartegenover staat een verlies van niec minder dan 40 radicale zetels. Men zegt wel eens zie naar Frankrijk Maar dat mag men hier ook wel zeggen. Wie het liberalisme steunt, helpt mee den weg effenen voor het nog erger socialisme. XJIT DB PERS. Barmhartigheid Sentimenteel neigt men er ook nu weer toe, om in de Overheid een karak tertrek te eischen die haar niet past. Over alle tonen zingt men het der Overheid voor, dat ze weldadig, dat ze menschlievend, dat ze barmhartig moet zijn, en steeds het goud en zilver gereed moet hebben, om leed af te wenden of te voorkomen. Nog pas kwam het bij de ver zekering uit. Te laag beloonden moesten vrijgesteld uit menschenmin. Toch was het van meetaf zoo volkomen helder, hoe dit strijdt met alle grondbegrip van Verze kering, dat het pleit niet was vol te hou den, en de discussie nu reeds ander pad zocht. In de kindervoeding daarentegen dook terstond daarna hetzelfde vraagstuk weer op. Als er 's winters vooral kleine arme kleuters naar de openbare school komen, die er hongerig en slecht gekleed uitzien, eischt dan de menschlievendheid niet, dat ge ze voedt en dekt. Natuurlijk. Dit spreekt ook niemand tegen. Alleen maar, de burgers doen het niet. En nu zal 't dan de overheid maar moeten doen. Maar juist bij de Overheid kan nooit van mensch lievendheid sprake zijn, omdat ze geen eigen, vrij geld bezit, en slechts beheert wat voor een bepaald doel uit anderer kas by dwang-invordering genomen is. Barm hartig, menschlievend kan men alleen van zijn eigen vrije geld zijn. Barmhartig zijn van anderer geld is heel gemakkelijk, maar een rechtstreeksche vervalsching van het begrip menschenliefde. Wie daar voor ijvert en daardoor als menschlievend wil pareeren, is als de pharizeër, die met woorden pronkt, maar in de daad tekort schiet. Wie die schoolkinderen helpen wil, moet zelf veorgaan, anderen tot geven opwekken, en de kinderen niet op school maar in huis, door hun ouders, laten voe den en dekken. Zoo is 't de ordinantie Qods, en alleen zóó is er een weldoen, niet in woorden en van andersmans geld, maar in daad en waarheid uit eigen middelen. Doch behalve het valsch sentimen- teele schuilt er achter die menschlievend heid op andermans kosten nog een ander kwaad. De Socialist acht, dat het gezin zich moet oplossen in de Gemeenschap. Niet op de ouders maar op de Gemeen schap rust de plicht om voor de kinderen te zorgen. Het kind hoort niet aan zijn ouders, maar aan den Staat. Daarom eerst kindervoeding in den barren winter, dan ook in lente en herfst, en ten slotte even zoo in den zomer. Eerst brood en melk, straks een warme maaltijd. Nu voorde kinderen, al spoedig ook voor de volwas senen. En zoo moet ongemerkt het gezin weg, en de Gemeenschap de Alverzorger worden. En het geld er voor? Wel, dit neemt men eenvoudig waar het is. Wie het heeft, heeft 't juist om Let zich door de Gemeenschap te laten afnemen. Men stelt een gemiddelde. Wie beneden dit gemid delde blyft, is vrij van alle contributie, en wie er boven gaat, moet er zooveel van missen, totdat ook hij dit gemiddelde in yvat hy overhoudt, nabijkomt. En zoo schrijdt men ongemerkt voort naar den Socialistischen Staat. Zoo verslindt dan de Gemeenschaps liefde de ouderliefde, en al het rijke orga nische inenschenleven verdwijnt in de mechaniek v.m den Staat. (De Standaard). De verslagen van secretaris en penning meester getuigden van velerlei arbeid in 1909 verricht om de stichting tot verdere ontwikkeling te brengen. In de bestuurs-vacatures ontstaan door het overlijden van ds. Littooij en het ver trek van mr. Engelberts werd voorzien door de verkiezing van de heeren G. v. d. Puttt te Vlissingen en J. H. Blum te Aag- tekerke. Met 109 van de 112 uitgebrachte stemmen werd de voorzitter herkozen. Voorde periodiek-aftredende, niet herkies bare bestuursleden G. van Dis, Zaamslag, D. Ochtman, Zierikzee en dr. L H. Wage naar, Middelburg, werden gekozen de heeren ds H. P. Stegenga, Wolfaartsdijk, S. Hage. Bruinisse en dr J. v. d Ree, Ter Neuzen. Het voorstel der afdeeling Wissenkerke tot het vormen van een suppletiefonds voor minvermogende lijders, ten vorigen jare aan het bestuur gerenvoyeerd, werd om de groote zorgen thans zooveel eischend, ontijdig geacht en metbehoo- rende tot de competentie van het bestuur. Van Nieuwdorp was een voorstel ingeko men om de verplichte aftreding van be stuursleden op te heffen. Dit voorstel werd thans ter verdere behandeling op een volgende jaarvergadering het bestuur in handen gegeven. Vet een lezing van den geneesheer di recteur over .Het leven op de stichting*, eindigde deze uit geheel Zeeland druk be zochte samenkomst. In eene daarop gevolgde bestuurs-ver- gadering werd dr. I'. Merckens tot chirurg der stichting benoemd. Te Goes vergaderde gisteren de ver- eeniging Zuid-Beveland Het Groene Kruis. Medegedeeld werd dat de heer J. Sinke te Yerseke zijn benoeming tot lid van het hoofdbestuur niet heeft aangenomen en zich twee nieuwe atdeelingen, 's Heer- btskerko en Rilland-Bath, hebben aan gesloten. Met het oog op de aanstaande Groene Kruis tentoonstelling te Utrecht en verschillende gerezen bezwaren werd voorioopig afgezien van de voorgenomen tentoonstelling in een der Zuid Peve- landsche gemeenten. De rekening over 19r9 werd goedgekeurd in ontvang op 1260,94', en uitgaaf op f 1198,94®, batig saldo dus f 0.62. Een bepaling werd ge maakt, waardoor het een naar een andere gemeente verhuizend lid van het Groene Kruis gemakkelijker wordt gemaakt ook in zijn nieuwe gemeente direct lid te worden. Een uitvoerige discussie ontspon zich over twee voorstellen tot regeling van een ontsmettingsdienst. Het bestuur deelde mede dat aan de regeering reeds een adies is gezonden om subsidie voor zulk een dienst en om kostelooze beschik baarstelling van den ryksontsmettings- oven te Hansweert. De vergadering ver- eenigde zich met de verklaring van het hoofdbestuur, dat het zich diligent ver klaart ten opzichte van de kwestie der ontsmetting De aftredende bestuursleden werden herbenoemd. Een voorstel van 's Gravenpolder om pogingen aan te wen den tot aansluiting met de Zeeuwsche vereeniging Het Groene Kruis werd met 19 tegen 3 stemmen verworpen. M. G. Serooskorke. Tijdens de afwezigheid der bewonere is gisternamiddag inge broken bij den veldarbeider C. de Voogd aan drn Lij dijk alhier. Door het opschui ven van een raam heeft of hebben de dader(s) toegang gekregen in het woon vertrek en daar f50 ontvreemd. Het is zeei te hopen, dat de politie de(n) dader(s) in handen zal krijgen. Vrouwepolder. De schietvereeniging „Koningin Wilhelmina" zal op 16,17 en 18 Juni ter herdenking van haar 10 jarig bestaan een provinciale schietwed strijd houden, die zeer belangrijk beloofd te worden. Een 9 tal medailles zyn reeds geschonken n.l. door H. M. de Koningin, Prins Hendrik, H. M. Koningin-Moeder, Commissaris der Koningin, den burge meester van Vrouwepolder door de ge meente Vrouwepolder, den heer Laernoes en de weerbaarheid (2) Bovendien zul len nog andere prijzen beschikbaar ge steld worden. 's-Heerenlioek. In de vergadering van Ingelanden van den Nieuwen Kraaijert polder werd met algemeene stemmen be slaten aan den heer Eug. Huygebaert A sschebroeck toe te kennen eene jaarlij k- sche bijdrage gedurende 20 jaar van f 180, werd het dijkgeschot bepaald met 16 st. tegen 1-3 op f5. 10 voor schot.bare gron den en op f2.05 voor vroonen en vrijlan den, werd gekozen tot afgevaardigde in het Waterschap voor de uitwatering door de sluis in de Piet (periodieke aftreding J. G. P. Timans) de heer P. Boonman Jz. te Nieuwdorp met 16 stemmen tegen 15 op den heer Timans. Goesche Crt. St Maartensdijk In de Woensdag ge houden vergadering van ingelanden van het vrije waterschap „St Maartensdijk" werden de rekeningen over het afgeloopen dienstjaar vastgesteld alsmede de begroo tingen voor den dienst 1910 11. Het dijk geschot voor de verschillende polders werd per H.A. bepaald als volgtOude- lande f 13, Middelland f8, Noord f 11,50, Uiterst Nieuwland f8, Ra vensoord f7, Groote en Kleine Bandekens f7, Slabbe- coorne f21, Molen f22, Pluimpot f7, Vroonlanden f2,50. Op een verzoek van den waterbouwkundige den heer B. J. van Oost om zijne tijdelijke vorhooging van f 100 voor 2 jaren toegekend te continu eeren als vaste verhooging zijner jaar wedde werd met algemeene stemmen gunstig beschikt. Op een adres van de heeren M. Geluk en I. P. Hage tot aanleg van nieuwe grintwegen werd ten deele gunstig beschikt. Voorts werd ook vast gesteld de instructie voor den machinist molenaar. In verband met deze zaak werd als molenaar gehandhaafd de heer K. J. de Fouw en als machinist benoemd diens zoon J. de Fouw. Vervolgens werden nog opgemaakt twee voordrachten voor ge zworenen wegens periodieke aftreding der heeren J. L. Hage en N. J. Nelisse. Voor dracht vacature Hage werd opgemaakt als volgt1. J. L. Hage, 2. J. iastiaanse en 3. G. Hoek Mz. Voordracht vacature Nelisse als volgt: 1. N. J. Nelisse, 2. M. J. Mol en 3. Cs. Scherpenisse. Ook werd nog bespro ken het leveringscontract voor den te plaatsen motor in den watermolen. Vlissingen Dinsdagmiddag had in de Chr. bewaarschool Glasisstraat alhier een vergadering plaats van afgevaardigden van de afd. der Nat.Chr.Geheelonthouders- vereeniging in Zeeland, waarin besloten werd tot oprichting van een Prov. Co na i té van bovengenoemde vereeniging. Een commissie voor propaganda en organisa tie voor Beneden en Boven de Wester- Schelde werd benoemd. Vervolgens wer den eenige huishoudelijke zaken bespro ken en 't bestuur als volgt samengesteld ds J. de Visser, Middelburg, voorzitter, C. Gillissen, Vlissingen, secretaris, J. Hui- zinga, Axel, penningmeester, ds R. Meeu- wenberg, Breskens, en A. te Gussinklo, Wissenkerke. Kruiningeii Op de Woensdag alhier gehouden stierenkeuring behaalde de landbouwer J.Blok Jz.Jr den le en 2e prijs. Veere. Naar wij vernemen werd de alhier tentoongestelde wah isch1 door 2500 personen bezocht. Bij het te Bergen-op-Zoom op 2en Pinsterdag gegeven concours-hippique was er ook een nat. concours voor het beste landbouwpaard, eenspannen, toebe- hoorende aan landbouwers en fokkers (licht wagenslag). De leen 3eprijs, resp. f 50 en f 10 werden behaald door M. C. Steendijk, Stavenisse, met ilver. Be- stuursprijs J. J. t;oek, St. Maartensdijk. Op 't nat. concours, enz. (zwaar wagenslag) behaalde den 4en prijs L A. Stols Jr. te St. Philipsland, met Sardie; den bestuursprijs dezelfde. Bij het internationaal concours voor luxe-gebruikspaarden (eenspannen), rit naar Hoogerheide en terug binnen 't uur behaalde den 4en pr(js J. M. Wagemaker te Tholen met Nellie. Bestuursprijzen M. C. Steendijk, Stavenisseen J. R. Tak, Seroo-skerke. üerAüieiiws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudemirdum, J. A. Broe- kers te Krimpen a d Lek te Brielsch Nieuwland, C. C. Kloet te Nuenen. Aangenomen naar Zoeterwoude door J. Hengeveld, cand. te Woerden. Geref. Kerken. Ds v. Haeringen is hersteld, en preekt D.V. Zondag weer. Voor het examen van verpleegster in 't krankzinnigen gesticht „Meer en Berg" is o. a. geslaagd mej. M. Bergs, te Rilland- Bath. Christelijke Onderwijzersfessen). De te Apeldoorn gehouden vergade ring van de Vereeniging van Chr. On derwijzers en Onderwijzeressen in Neder land en Overzeesche Bezittingen werd geleid door den heer J. C. Wirts van Winschoten. In behandeling kwam o. a. een motie van het hoofdbestuur, luidende: „De algemeene vergadering keurt de deelne ming van het H. Bs aan de gemeen schappelijke salarisacrtie goed, machtigt het B. B. 'deze actie voort te zetten en spreekt den wenscli uit, dat van den arbeid van het salaris-comité geregeld verslag wordt uitgebracht in het Cor respondentieblad". De motie werd na veel discussie aan genomen. Van veel kanten vond zij be strijding, omdat men geen actie in den zin van loon- en vakactie wilde, geen gemeenschappelijke actie ook en voorts de beweging, mede onder dit bevriend Ministerie, ontijdig vond. Gistermorgen werd aan de Koningin en de Prinses hulde gebracht door een défilé. Daaraan namen ruim 500 leden deel. De Koningin was met de Prinses en gevolg in de Oranjerie. Nadat twee coupletten van het „Wil helmus" waren gezongen en voor de Vorstelijke personen was gedefileerd, onderhield H. M. zich eenige oogenblik- ken met de leden van bet hoofdbestuur, die H. M. zich had doen voorstellen, en verzocht hun haar dank aan de verdere aanwezigen voor deze hulde te willen ovorbrengen. De voorzitter, de heer Wirtz, hield een korte toespraak. Daarna werd H. M. door allen toege zongen (en deze hulde gold niet het minst de kleine Prinses) het bekende psalmversT>e Heer zal U steeds gade slaan". In de voortgezette vergadering was het eerste belangrijke punt, dat aan de orde kwam, het bestuursvoorstel, om het vereenigingsorgaan van af 1 Sept. a. s. wekelijks te laten verschijnen ais een Schoolblad voor het Chr. Onderwijs. De hoofdbestuursmotie werd aange nomen met 650 tegen 242 stemmen. Het orgaan blijft voorioopig ongewyzigd. Referaten werden gehouden door de heeren F. Eringa van Amsterdam, over >Herhalingsonderwijs", en den vice- voorzitter K. Brants van Rotterdam, over „De 7-jarige lagere school". Bij een hevig onweder, dat Dinsdag middag boven de rijkswerkinrichtingen Veenliiiizoii woedde,zijn vier verpleegden, die in den gestichtstuin werkzaam waren, door den bliksem getroffen. Drie van hen waren terstond dood, van éen konden de levensgeesten nog worden opgewekt. Te Zuidlaarderveeii is een 78-jarig heer te water geraakt en verdronken. Te Almelo is een negen maanden oud k'né van een fabrieksarbeider gestikt, doordat het een spoeltje eener naaimachine in het mondje had gestoken. Gisteravond ge raakte te Amsterdam een voerman van een verhuiswagen bekneld tusschen zijn voertuig en een muur. Naar het gasthuis vervoerd,overleed hij spoedig na aankomst aldaar. Raak. Op de varkensmarkt te Rot terdam spreekt een halfdronken boer een pastoor aan, die de markt oversteekt. t Schijnt dat er enkel zwijnen en pas toors op de markt zijn!'' De pastoor keert zich tot hem en vraagt: „Ben jij pastoor?" TNeen, ik ben geen pastoor". „Toch ben je op de markt, wat ben je dan In de Belgica-rijwielenfabriek van den heer Ph. Crusio te Bergeii-op-Zoom bemerkte de eigenaar gisterenmorgen, toen hij op het kantoor kwam, een hevige gaslucht. Hij had toen de onvoorzichtig heid met een lucifer naar het lek te gaan zoeken, tengevolge waarvan natuurlijk een ontploffing ontstond, waardoor alles in het lokaal vernield werd en hij zelf ernstig aan handen en gelaat verwond. Ook ontstond nog een begin van brand, dat door het personeel gestuit werd. Als opvolger van mr. Regout als Tweede-Kamerlid voor Helmond wordt begeerd professor Poels. Het is niet waar dat graaf v. Bylandt als voorzitter der Tweede Kamer denkt af te treden. Onze Prins Hendrik is gisteren avond te half 6 aan het Victoria-station te Londen aangekomen, en verwelkomd on der anderen door de prinsen Arthur van Connaught, Christiaan en Francis von Teek. Onderstaand gesprek is historisch, en had plaats Maandagmiddag op een tram van Scheveningen naar den Haag Iemand, naar zijn kleeding te oordeelen een buitenman, vraagt aam een conduc teur van lijn 10: „Hoe komt het toch dat er op zee zoo'n damp is en op 't land niet „Wel, zegt de conducteur, heb je weieens gehoord van de komeet van Halley F" „Jao zeker." „En van haar staart „O jao, daor staan de kranten vol van." „Nou", zegt de conducteur, »de komeet staat nu met haar staart in de zee, en nu kookt het water daar zóó hard, datje hier den damp er van hebt.» „Jonge, Jonge, Jonge", zegt onze bui tenman, „wat zal 'tdaor dan spannen." (H. C.) Het hof der gezworenen te Bayreuth heeft den 74 jarigen rechter Greiner uit Kronach, die sedert tientallen van jaren geld van onmondige kinderen verduisterd en akten vernietigd had, tot vier jaar tuchthuisstraf en tien jaar verlies van eererechten veroordeeld. Greiner had zijne loopbaan bij de rechterlijke macht op een geringe bezoldiging begonnen. Om rond te kunnen komen, begon hij te ste len,en om zijne verduisteringen te beman telen, pleegde hij telkens nieuwe. Te Berlijn had het gisteren vijf da gen achtereen eiken dag geonweerd. En eiken dag zijn er onder bliksem en donder hagelsteenen gevallen, onder welke er waren als kersen en duiveneieren zoo groot. Het onderhoud dat koning Alfons van Spanje op zijn weg naar Londen gisteren met president Fallières gehad heeft past wel geheel in een tijdperk, waarin het leven razend snel geleefd wordt en niets kostbaarder is dan tijd. De president en de jonge koning heb ben elkaar ontmoet in den trein, waar mee de laatste op weg was naar Calais. Zooals men weet, kwam de koning van Bordeaux en om den president te ont moeten heeft hij zijn trein even een om weg doen maken. Na een oponthoud in den nacht te Poitiers is de trein des konings voorbij Juvisy afgebogen naar Noisy-le-Roi, waar hij gisterochtend om streeks kwart over tien aankwam. Pre sident Fallières, per auto van Rambouil- let gekomen, wachtte hier den koning op. In den salon-wagen van den vorst hebben de twee staatshoofden toen zit ten praten, maar toen hun gesprek reeds meer dan vijf-en-twintig minuten ge duurd had, kwam een der heeren uit het gevolg van koning Alfons uit naam van de spoorweg-autoriteiten zeggen, dat de trein noodzakelijk vertrekken moest. Brennan, wiens naam men thans als uitvinder der spoorwegen met één rail in allo bladen der wereld vindt is in 1852 geboren te Castlebar, Australië waar hij bij een Civiel-ingenieur te Melbourne in dienst trad in dien tijd, hy was nog maar 22 jaar, kwam het eerste plan van Engelands toekomstige torpedo bij hem ep. Hij werkte daaraan haast dag en nacht, totdat zijn uitvinding Brennan telde toen 35 jaar door het ministerie van Oorlog werd aangekocht. Hij heeft eens de eigenaardige bekentenis afge legdals uitvinder ben ik pessimist. Uy weikte door aan zyne uitvindingen totdat ze kern te sterk af werden en hy in weer wil van zich zelf overtuigd was. Ily was sedert lang zeker, dat de spoorweg der toekomst over één rail zou loopen, die hij voor goedkoopte eerst op den grond en niet boven meende te moeten aanleggen. Hij zelf heeft verhaald, hoe hij op de ge dachte kwam den gyroscope op zijn één lijnigen wagen toe te passen. Het was namelijk bij het zien van gyroscopische tollen te Cannes, waarvan hij er een kocht. De heer Brennan woont te Gillingham by Chatham De pas twaalfjarige erfgroothertog Nikolaas van Oldenburg, die de Pinkster dagen met zijne ouders bij zijne groot moeder, groothertogin Marie van Meck- lenburg-Schwerin, de moeder van prins Hendrik der Nederlanden, op het kasteel Rabensteinfeld doorbracht heeft zijne grootmoeder van den dood gered. Toen groothertogin Marie een roeitochtje op het Schweriner meer wilde ondernemen, kantelde het bootje op het oogenblik, dat zij er in stapte, en zij viel in het water. De erfprins sprong zijne grootmoeder dadelijk na en kon de groothertogin, die al gezonken was, weer bovenbrengen. Daar hij geen kracht meer had, om do half bezwijmde vrouw geheel uit het wa ter te trekken, riep hij om hulp. Er scho ten toen menschen toe, die de groother togin op het droge brachten. Als beloo ning voor zijne kranige daad, heelt de groothertog van Mecklenburg-Schwerin den prins de Mecklenburgsche reddings- mekalje verleend. Roosevelt. Men weet, dat Roosevelt de laatste dagen wat schor was. Dat heeft tallooze vereerders en vereersters genoopt den populairen gast met middelen tegen het hoesten te overstelpen. Een Ameri- kaansche leerlinge van een muziekschool zond o. a. een kist "Vijgen en ried Roose velt, voor zijn speech in de aula, minstens twee pond daarvan te eten. Aan het slot van den geleidbrief wordt schuchter op gemerkt „Ik weet niet of u alcohol kunt verdragen, maar anders is eieren, in cog nac geklopt, ook probaat." Koning Eduard had in zyn rjjk vier dubbelgangers. De oudste, koopman Hun- ter, overleed onlangs. De tweede, de ma kelaar Percy Marsten, trok zich uit zyn zaken terug. De gelijkenis van dezen laatsten moet treffend geweest zyn. Men noemde hem op de beurs altijd „Majesteit" en als de collega's hem eens bizonder in het ootje wilden nemen, gingen ze ,/God save the King" zingen. De heer Marsten beleefde meer schik dan verdriet van de gelijkenis. Nu nog niet lang geleden gebeurde het, dat de politie een heele straat oor zijn auto afzette. Te Parijs overkwam het hem eens, dat hy, in een café gezeten,plotseling de men schen zag opstaan, terwyl de muziek het Engelsch volkslied inzette. De derde dub belganger, Alfred Stern, beleefde slechts ongeluk \an de gelijkenis. H(j ging zich inbeelden, werkelijk de koning van Enge land te zyn en de arme zit nu in een gesticht. Van den vierden dubbelganger is niet veel te vertellen. Hy is commandant van de haven wacht te Portsmouth. De gelij kenis moet bizonder treffend zijn als de commandant zich in burgerkleeding heeft gestoken. Er is in de buurt van Cherbourg een moord gepleegd, die ook te Parijs groot opzien gebaard heeft. Zondagnacht is op zijn kasteel Clos-Giot vermoord de 72 jarige baron de Montrond. Toen de huisknecht 's ochtends in de slaapka mer van den ouden heer vond hy hem dood in bed, met een wond aan den linker slaap en blijkbaar door middel van een kussen verstikt. Baron de Montrond, die zeer vermo gend was, was in Parijsche Ponapartis- tische kringen een zeer bekende figuur. Tijdens het keizerrijk was hij onderpre fect geweest. Het gouden horloge en de sleutels van den baron waren uit zyn slaapkamer verdwenen, maar een pakje bankpapier en andere papierer van waar de waren onaangeroerd gebleven. Men veronderstelt, dat lancloopers den moord gepleegd hebben. Gisteren werd door het bestuur van de Breede Watering bewest. ii Ierseke aan besteed a. het delven van 3330 M. water leiding onder Iersekeb. het maken van een oprit onder Wemeldinge. Ingeschre ven werd voor perceel 1 doorC. de Voogd Scharendijke, voor f1685; J Pekaai Fz., Ierseke f1325'; M. Vermaas, Kapelle f1149; P. de Koeyer Pz., Ieiseke f1072; M. Hoogesteger Fz., Wemeldinge f 899; gegund aan den laagsten inschrijver. Twee inschrijvingsbiljetten werden on geldig verklaard. Perceel 2een biljet van onwaarde; M. Vermaas, Kapelle, f485 C. de Voogd, Scharendijke f479; M. Hoo gesteger Fz., Wemeldinge t 34m Gegund aan den laagsten inschrijvei. G. Crt. Te Breskens werd Dinsdag door het bestuur der waterkeering van het cal. wa terschap Oud en Jong Breskens aanbe steed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30April 191 ,van de aarde-, kramrijs-, steenglooimS" en paalwerken

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2