Rechtzaken Hirmenl tnd> &erk»iieuws Nier- en blaaszwakte bij Hnderen. Land-, Tuinbouw enz. Afloop farEöopinflen enz. den Profeet willen wij aan de Joden vragen, wat zij denken aangaande die dagen, waarop zij hongeren zullen om het Woord Gods te hooren, dewijl zy de Schrift lezen en zich richten naar de laagheid der letterlijke opvatting. Het komt er op aan, hun duidelijk te maken, dat een honger voorspeld is naar de geestelijke kennis, in welke Christus ge zien en het lijden en de opstanding des Heeren gevonden wordt. Zij zwerven in de gansche wereld en zoeken het Woord des Heeren en vinden het niet, omdat zij het Woord des Heeren verloochend hebben, dat aangekondigd is door den dienst der Profeten, dat in den beginne bij den Vader was, dat vleesch is ge worden en onder ons heeft gewoond." TWEEDE KA MEK. De heer Schaper heeft 't scheldwoord „smerige bende» aan 't adres van de Rechterzijde der Kamer teruggenomen. De Middelb. Crt. van dit met de trek schuit. of liever met den „trekhond", - beter laat dan nooitgearriveerde „amendej honorable" melding makende, neemt 'tj| op voor den beleediger niet voor de zestig beleedigden. De re dactie beklaagt den beleediger, wien 't wel moeite zal gekost hebben om zijn scheldwoord in te trekkenen valt zijdelings de zestig beleedigden aan, die, volgens baar, van t geval wel wat veel drukte gemaakt hebben. Dit mag eeu vrijzinnig standpunt zijn, een democratisch standpunt is 't zeker niet. Wij dachten dat reverentie voor de volksvercegenwoordigers nog altijd ook aan die zijde als eisch van goede demo cratische manieren gold. Wij erkennen gaarne ons hierin vergist te hebben. Aangenomen des neen dat hier aan de Rechterzijde meerderheidsmis- bruik te constateeren viel, zelfs dan nog paste de betiteling van „smerige bende" niet. l'e liberalen hebben met hunne mo ties tot sluiting der debatten, toen wy- len Kenchenius nog Kamerlid was, her haaldelijk het vrije woord belemmerd doch nimmer is 't in de leiders der toen malige minderheden de Lohmans en Heydenrijcks en Kuypers opgekomen de Van Kerkwijks en Viruly's met hunne volgelingen aan de zijde der Liberale meerderheid „smerige bende" te schel den. Do opmerking van de Midd. Crt. is teekenend, partijdig. De Kamer behandelde voorts een paar adressen. Vooreerst de zaak Romer, een door zijn meerdere beleedigde offi cier; en dan de zaak Koek, de overste die te Zutfen de quaestie Brantsen had onderzocht, dit blijkbaar niet ernstig ge noeg had ge laan, en deswege naar Ber gen op Zoom overgeplaatst, tenslotte wegens ondervonden tegenwerking van bovenaf ontslag uit den dienst nam. De heer Eland kwam er tegen op dat de Kamer aanhoudend wordt gedwon gen requesten aan eenzelfde, reeds af gedane zaak, telkens weer opnieuw af te doen. Toch werd er nog een heelen dag aan gewijd. In de zaak Röir er, omtrent wien in een geheime correspondentie door zijn chef was beweerd dat hij niet geschikt was voor bevordering, was de Kamer het vrijwel met dhr Lohman en minister Cool eens dat er feilen zijn begaan,doch dat die incorrectheden niet van invloed waren geweest op de beoordeeling van den heer Römer en dat ze niet opzettelijk waren gepleegd. Wat de quaestie-Kock aangaatdat is een lange geschiedenis welke hierop neer komt. In het bataljon van overste Koek waren bij het uitrukken door enkele man schappen socialistische liederen gezon gen. De milicien-korporaal jhr Vivian Brantsen, schreef er over in de N. Rott. Ct. Een officieel onderzoek volgde, waarbij de overste verklaarde dat er geen socialisti sche liederen waren gezongen. De korpo raai hield echter vol en noemde getuigen. Een nieuw onderzoen leidde tot de over plaatsing van den heer Koek. Bierover nu heeft de Kamer lang be raadslaagd. De heer Ter Laan, de socialistische oor logsspecialiteit, zette een heelen boom op over het aan banden leggen der vrijheid, en meende dat het zingen van liederen, ook socialistische, behoorde te worden vrijgelaten. Natuurlijk kreeg de konings gezinde „jonkheer" een individu van ge ringe geestelijke ontwikkeling, zooals de heer Ter Laan op gezag van dhr Koek be toogde, er van langs.Maar ook de minister Wentholt, die waarnemend minister van oorlog was, tijdens de ontslagaanvrage van dhr Koek, moest heel wat hooren En ook de heer Duymaar v. Twist laakte zeer dat, nadat de burgerlijke rechter had uit gemaakt dat de beschuldiging van korpo raal Brantsen valsch was, de overste toch in zijn verdere loopbaan is bemoeilijkt geworden. Heden voortzetting van 't debatwaar bij minister Cool zal hebben aan te toonen de juistheid van het betoog in de stukken dat generaal Koek ongeschikt was voor zijn taak als aanvoerder en als inspecteur. Over het zeggen van dhr Ter Laan dat het een brutaliteit is, wanneer een chef aan de soldaten verbiedt in het openbaar, in dienst, op marsch, socialistische lie deren te zingen, zullen ook zelfs vele kamerleden van Links wel de schouders opgehaald hebben. Benoemd tot minister van justitie mr. E. R. H. Regout, Kamerlid voor Helmond en rijkscommissaris voor de Brusselsche tentoonstelling, broeder van den minister van waterstaat. Hij zal 1 Juni het beheer van zijn departement aanvaarden. Chr.-Historische Unie. In de laatste vergadering van het hoofd bestuur zijn zoo meldt De Nederl., zeer ge wichtige besluiten genomen. De heer De Savornin Lohman had den wensch te kennen gegeven, als voorzitter af te treden en was niet te bewegen op zijn besluit terug te komen. Met algemeene stemmen heeft de vergadering daarop benoemd Tot eere-voorzitter van het hoofdbestuur jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman tot voorzitter dr. J. Th. de Visser. In de overi ge functiën is geen verandering gebracht. Goud- en Zilverwerken. Een groot aantal leden van den bond van Nederlandsche fabrikanten van en hande laren in gouden en zilveren werken, heeft bij den voorzitter van den bond een ver zoek ingediend om ten spoedigste een algemeene vergadering bijeengeroepen, teneinde te beraadslagen wat te"doen,naar aanleiding van het bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp inzake bepalin gen omtrent visitatie van met de post uit het buitenland aangekomen brieven,waar van de onderteekenaren in het algemeen veel nadeel voor hun vak verwachten. Spoorweg Batavia-Buitenzorg. Naar De Tijd verneemt, is, nu het door de regeering ingediende wetsontwerp tot aankoop van den spoorweg Batavia-Bui tenzorg is verworpen, binnenkort van de Ned. Indische Spoorweg-Mij. een nieuw voorstel te verwachten, waarby de koop som een paar millioen lager zal worden gesteld. UIT DE 1LtOVlNCIE. Stoomtram MiddelburgVlissingen Domburg. Gisteren gaven wij abusievelijk de (fou tieve) opgaaf van den (verloopen) winter- dienst. Morgen hopen wy de (ïerbeteide) opgave Zomerdienstregeling op te nemen. Middelburg Donderdagmiddag had op de Markt alhier eene vrouw de onvoorzich tigheid haar kinderwagen, waarin een jongetje en een meisje zaten, een oogen- blik los te laten. De wagen reed van het trottoir af en kantelde. Het jongentje werd bloedend verwond en in het Nederl. koffiehuis binnengebracht, waar het werd afgewasschen. Hot meisje viel gelukkig op haar broertje en kwam alzoo met den schrik vrij. Wissenkerke. Door de vergadering van ingelanden van de poldersAnna Friso, Jacoba en Maria zijn in de vaca tures, wegens periodieke aftreding, tot leden van den Dijkraad van de Water- keering van den Cal. Anna Frisopolder herbenoemd de heeren Jan de Kam, Senior, Abr. Verhulst en W. J. Vader van 's Gravenpolder allen wonenden alhier. Vlissingen. Donderdagmiddag te half drie bij het opzetten van een nieuwen schoorsteen op de fabriek van metal lieke verpakking der firma Van der Stad is een touw gebroken. Het gevaarte, 1200 kilo zwaar, viel naar beneden en kwam terecht op den werkman J. G., die zwaar gewond aan hoofd en beenen naar het gasthuis werd vervoerd. Een gedeelte van het dak werd vernield. H. C. Middelburg. Hedenmorgen heeft de 23- jarige landbouwersknecht A. de K., van Nieuwland, bij de politie alhier aangifte gedaan, dat hij gisterenavond ongeveer half elf, toen hij zich per rijwiel van Mid delburg naar Nieuwland begaf, op den Nieuwlandschen weg is aangerand door twee mannen van ongeveer 25 jaar, die hem eenige slagen toebrachten en hem een bankbiljet van f 100 en 4 rijksdaalders ontrolden, die hij in twee verschillende zakken geborgen had. De aanranders ver wijderden zich, volgens de K., in de rich ting van Middelburg. Middelburg. Met ingang van 4 Juni is tot inspecteur van politie alhier benoemd de heer S. Koster, inspecteur te Amster dam. Aagtekerke. De jachtopziener M. alhier heeft procesverbaal opgemaakt tegen drie personen, die den politieman mishandeld hebben, toen hij hen wilde visiteeren op grond van verdenking van overtreding der jachtwet. De opziener werd zoodanig ge wond, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Arnemuiden. In den afgeloopen nacht is bij den onder deze gemeente woonachti gen landbouwer G. diefstal gepleegd. De in de huiskamer staande secretaire is opengebroken en daaruit een bedrag van ongeveer f 60 aan papier en zilvergeld ont- veemd. Eenige gouden en zilveren voor werpen, in dezelfde secretaire aanwezig, aanwezig, zijn onaangeroerd gelaten. Heiiikenszand. Bij den landbouwer C. Raas is vlekziekte uitgebroken onder de varkens. Dien tengevolge zal van af heden vanwege de varkensvereeniging een inen ting onder de varkens plaats hebben. Heiukeuszand. Waar een pomp al niet voor dienen kan. Gisteren zou een meisje water pompen uit een pomp die eenigen tijd ongebruikt is gebleven aan deGer. pastorie. In plaats van water kwam een nest met 12 eieren te voorschijn. Bij onderzoek bleek dat de eieren bebroed waren. Hoedekenskerke. De coöperatieve Boe renleenbank alhier hield Woensdag een algemeene vergadering. Het aftredende bestuurslid dhr. Johs. Boone werd herkozen, evenzoo dhr. P. W. Woutersen als lid van den raad van toezicht. Tot plaatsvervangende bestuurs leden werden gekozen dhr. A. den Dekker en A. Oele. De directeur der bank dhr. J. D. Elenbaas deelde de vergadering mede dat de bank zich in een toenemen- den bloei mag verheugen. Op 1 Januari 1910 waren toch 36 leden aangesloten. De rekening over het eerste boekjaar loopende vanaf 1 Aug. 1909 tot 1 Jan. 1910 beloopt in ontvang en uitgaaf een bedrag van f 1H79.42. De balans werd tot een bedrag van f 6321 eveneens goed gekeurd. Ten slotte zeide de kassier het te be treuren, dat de meer gegoede ingezetenen over het algemeen niet meer blijken van belangstelling gaven in den bloei del ven. Evenals de voorzitter deed het hem echter genoegen te kunnen constateeren dat de bank in den korten tyd van haar werkkring tot betrekkelijk grooten bloei was geraakt. Krabbendijko. Donderdagavond verga derden in het lokaal van dhr. W. Krijger de coöperatieve boerenleenbank onder voor zitterschap van dhr. J. N. Elenbaas, directeur. De baak werkt nu een jaar en er werd verslag uitgebracht ovei het boekjaar 1909, in welken tijd de bank nog geen acht maanden gelegenheid gaf tot het brengen of halen van gelden. In dien tijd werd er toch reeds ruim f 14000 ver handeld, 29 leden waren tegenwoordig, 2 met kennisgeving afwezig en 2 zonder kennisgeving. Op deze laatste zal de vast gesteld boete worden toegepast. Bij de stemming voor een bestuurslid kreeg dhr D. Boone, aftredend, 26 stemmen. Hy liet zich deze herkiezing welgevallen. Als lid van den raad van toezicht werd her kozen dhr J. Vogelaar met 23 stemmen. Nu was de rekening en verantwoording aan de orde. Daaruit bleek dat ruim f13200 was ingelegd en niet3 terugbe taald, terwijl er slechts één voorschot werd genomen en wel van f 400, 't welk ook werd terugbetaald. Niettegenstaande werd uitgegeven voornamelyk aan op richtiagskosten een bedrag van ruim f100 was er toch maar een tekort van even meer dan f 5. De voorzitter wees er op, dat er zoo weinig winst met de gelden werd gemaakt, omdat de centrale bank slechts v« pCt meer rente geeft dan de spaarbank hier uitkeert en van de leden nog zoo weinig gebruik werd gemaakt van de gelegenheid om gelden te halen. Daar de bank dan eigen gelden kon uit creven zou de winst heelwat grooter zijn. Dhr C. P. Vogelaar maakte de opmerking, dat het moeten hebben van twee borgen voor velen een bezwaar is, daar men niet gaarne anderen in zyn geldzaken betrekt en dhr J. A. Kryger sprak over rentever laging voor de voorschotten. De voorzit ter verklaarde zich vooralsnog tegen het laatste en antwoordde dhr. Vogelaar, dat het bestuur wel kan machtigen de zaak met den kassier anders te rogelen tot een zeker bepaald bedrag. De rekening werd door de leden J. de Boning en C. Zeevaart nagezien en in orde bevonden. Op voorstel van het bestuur zal een brandkast worden aangeschaft tot het bewaren van de verschillende boeken en bewijsstukken. Deze kan slechts gedeel telijk uit de door het rijk verschafte op richtingskosten worden betaald, daar de akte van borgstelling door den kassier, welke borgstelling door de leden werd verlangd, nog al wat kosten veroorzaakte. Een en ander komt op de rekening van 1910. Daar de kassier 's Zaterdags de aanwezige gelden gaarne nog aan de centrale bank wil opzenden en in ver band met gebleken behoefte werd het kantooruur op Zaterdag gesteld van 11 tot 1', terwyi het op Woensdag van 7 tot 8 's avonds blijft. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Hedel door P. v. Toorn te Sprang. Wissenkerke. wy vestigen de aan dacht nog eens op het Zendingsfeest, dat D.V. a.s. Maandag, den 2en Pinksterdag alhier zal gehouden worden. By gunstig weer zal het 's middags aanvangende 2 uur op de weide van den Heer P. Gillesse zijn; by ongunstig weer in de kerk terwyl het 's avonds om 6 uur in de kerk zal voortgezet worden. Ds. J. J. Homburg van Goes zal de openingsrede houden Ds. G. E. Meloen van Kloetinge zal spreken over„onze roeping op het ge bied der Zending" Ds. R. van de Waal van Schore over: „de heiden ia ook een mensch". 's Avonds in de kerk begin nend om 6 uur, zal het eerst gesproken worden door Ds. H. P. Stegenga van Wolfaartsdijk over! „vele tegenstanders", daarna zal Ds. J. de Voogd van 's Heer- Arendskerke spreken over: „onze voor rechten', terwijl Ds. H. Smelt van Wis senkerke het feest zal sluiten. De zang- vereeniging „Hosanna" en het Mannen koor „Zingt den Heer" zullen in de kerk eenige nummers ten beste geven, ter wyl het fanfarecorps „Soli Deo Gloria" uit Colijnsplaat het zingen op de wei zal begeleiden. Alle vrienden der zen ding, niet alleen uit N.-Beveland, maar uit geheel Zeeland worden opgewekt dit feest by te wonen. De programma's a 25 cent die toegang geven tot het ge- heele feest zijn op het terrein te ver krijgen aparte kaarten voor de kerk alleen a 10 cent, zullen na afloop van het feest op de weide verkrijgbaar ge steld worden in het gebouw van Chr. belangen. De bezoekers uit Walcheren, hebben slechts voor de heenreis het veergeld te betalen van 5 6 uur zal hun in genoemd gebouw voor Chr. belangen gelegenheid gegeven worden hun pro gramma te laten afstempelen, wat hun het recht geeft kosteloos aan hetKam- psrlandsche veer te worden overgezet. Moge nu de Heere, die over regen en wind beschikt, maar gunstig weer geven, de scharen doen toestroomen, de spre kers bezielen met Zijnen H. Geest, zen dingsliefde in de harten uitstorten en het heele feest doen strekken tot eere van Zijnen Naam en tot uitbreiding van Zijn Koninkrijk. Geref. Kerken. Bedankt voor Rotterdam door J. E.Goui- appel te Dieren. De toestand van ds J.Westerhuis, en ds J. v. Haeringen, beiden ernstig krank, is niet zonder gevaar. Meliskerke. Zooals bekend is, vertrekt Ds. Veulink binnenkort naar H. I. Am bacht. f-aarne hadden we hem nog lang in ons midden gehouden, maar dankbaar zijn we toch, dat hy ons nu reeds 10 ja ren geschonken werd. Dit feit werd dezer dagen herdacht. Vreugde was er vooral bij de kinderen der cateckisatie, omdat ze getrakteerd wer den op „sukelaodemelk mee beschuut". Ze voelden, dat ze ook dankbaar wezen moesten, .en daarom vroeg «en meisje: Doomnie, maggen we je is een versje toeziengen, omda je wiggeet En toen ze het verlof bekomen had, klonk het eerst schuchter, maar later toen allen by vie len, forsch Dat 's Heeren zegen op U daal De jongens en meisjes der „groote" ca techisaties, hadden afgevaardigden be noemd, die een toespraak hielden en den dominee een schlldery, voorstellende Je zus met de doornenkroon, en een fluwee- len wandtekst overhandigden. Ook de belydende leden kwamen flink voor den dag. By monde van ket Hoofd der Bij zondere School werd de dominee hartelyk gelukgewenschthem dankgezegd voor wat hy onder Gods zegen voor Melis kerke had gedaan, dien steun ook voor zijn aanstaande gemeente toegebeden, en ter herinnering aan oude, beproefde vrienden, een keurig gouden horloge en een prachtige klok met speelwerk over handigd. Veel zal Meliskerke in Ds Meulink missen. Moge het Gode behagen aan zijn gemeente binnenkort den man zyns raads te schenken, waardig om tot het werk van Ds. M. in te gaan. Hü-Jmiujsiemva. Te 's-Gravenhage zijn voor Christeiyke Bewaarschoolonderwijzeres (Hoofdakte) geslaagd de dames L. Breel, van Middel burg, en H. M. Naerebout, van Vlissingen. Nieuwdorp. Door den heer Joh. Chris- tiaanse is de benoeming tot onderwyzer aan de Chr. school alhier aangenomen. RTC lames. Een der dikwijls verkeerd-begrepen verschijnselen van zwakte demieren by kinderen is bedwateren. Vele ouders zijn geneigd om deze onaangename kwaal toe te schry ven aan een kwade gewoonte. Niets is echter minder waarnierzwakte komt veel voor bij kinderen en is dik wijls overerfelyk, zoodat ouders, die aan de nieren lijden, niet genoeg acht kunnen slaan op hun kleinen. Kinderen, die met nier- of blaaszwakte aangedaan zijn, verschillen in vele op zichten van gezonde kinderen. Zij zijn niet opgewekt, niet sterk ot levenslustig en vroolijk, maar prikkelbaar en knorrig. Het spelen vermoeit hen spoedig, op school zyn ze dikwijls niet in staat om de lessen behoorlyk te volgen, en voort durend hebben zij last met de urine, die zy niet op kunnen houden. Foster's Rugpyn Nieren Pillen kunnen volkomen veilig door kinderen gebruikt worden. De nieren worden spoedig ge regeld en vei sterkt, en de zwakt» der blaas verdwy nt, waardoor een einde wordt gemaakt aaa hun onaangename kwaal. Hoe langer gy echtei dergeiyke kentee- kenen verwaarloost, des te meer zal da ziekte zich uitbreiden en gy kunt dus niet spoedig genoeg beginnen met het gabruik der echte Foster's Bugpyn Nie ren Pillen, die alom ten zeerste geprezen worden. wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers erop attent, dat op iedere doos de handteekening van James Fos-, ter dient voor te komen. Foster's Rugpyn Nieren Pillen zijn te Goes verkrijgbaar by de firma Nathan Emanuelen te Mid delburg bij den heer Joh. de Roos, Vlas- markt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10 voor zes douzen. Wissenkerke. Op de jl. Woensdag al hier gehouden voorkeuring van fokstie ren waren op een terrein bij het dorp daartoe welwillend door den landbouwer Jac. de Cz. afgestaan, 6 exemplaren aan gevoerd, waarvan 4 werden bekroond met le pr. die van den landb. J. Klom- pe te Colijnsplaat, met 2e. pr. die van de „Stierenvereeniging Geersdijk", met 3e pr. die van den landb. M. F. Zuid- weg te Kortgene en met 4e pr. dien van den landb. Abr. Verhulst te Kamper land. bij bevelschrift der arrondissements rechtbank te Middelburg, is rechtsingang verleend met bevel tot gévangenhouding en instructie der zaak tegen den aldaar gedetineerden, J. Mgeboren te Heinkens- zand, wonende te Kloetinge, beklaagd van poging tot brandstichting. Op Vrydag 20 Mei a.s, zal voorde rechtbank te Middelburg behandeld wor den de zaak tegen M. P., 23 jaar, arbei der, geboren en wonende te Cortgene, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van mishandeling, den dood tengevolge heb bende, en op Vrydag 27 Mei d.a.v. de zaak tegen H. A. v. D., notaris en uitge ver te Hulst, beklaagd van smaadschrift. Goes. Donderdag werd in de melksalon van den heer De Witte aanbesteed het schilderwerk voor de naaml.vennootschap Centraal Kleedingmagazijn. Inschrijvers A. J. v. Miert, Middelburg f 1339; Vissers en Buitendyk, Goes f 1368L. v. Vijven, id. f 1399C. Bruggeman, id. f 1420C. den Boer, id. f 1560C. Kramer, Kloe tinge f1560. Middelburg Bij de door den Comman- deerende officier gehouden aanbesteding levering van gerookt en pekelspek voor de soliatenmenages gedurende het 2e half jaar 1910 werd ingeschreven doorA. Beugelink, alhier tegen f 0,76 per K.G. Driewegen. Donderdag werd door not. Neervoort verkocht een huis met schuur groot 1 Are 75 c.A., aan dhr. L. Hubregtse te 's Gravenpolder voor f 1135, onvermin derd f 25 voor losse goederen, 85 pCt. voor onkosten en kosten Rechterlyk Bevel. Oudelande. Woensdag werd door not. Neervoort pnbliek verkocht: een hoefje met boomgaard, bouw- en weiland en zij- kantweg groot 2.4277 H.A. Koopers wer den vanperceel I en II, woonhuis, schuur en tuin groot 12 Aren, dhr. J. de Lavienne voor f 2950 en f 25 voor losse goederen perceel III bouwland en zijkantweg dhr. C. Moerdijk voor f 1340 per 39 A. 24 c.A. of den hoop f2346.71, plus f 40 voor vergoe ding bewerking,bemesting en beplanting. Perceel IV, tuingrond groot 20 c.A.,dhr. C. Moerdijk voor f38 perceel V en VI,boom gaard, bouw- en weiland en zij kantweg groot 1 H.A. 4 A. 75 c.A. dhr. Jan op 't Hof voor f 1200 per 39 A. 24 c.A. of in den hoop f 3203.36perceel VII, VIII en XI, bouw land te Ellewoutsdijk, groot 57 A. 10 cA. dhr. Corns. Looij voor f 1050 per 39 A. 24 c.A. of den hoop f 1527.90. De koopers wonen allen te Oudelande. Totale opbrengst f 10130.90, onvermin derd 81«i pCt. onkosten. Zand. Vrijdag werd door not. Bosang publiek verkocht: lo. tot 4o. het h»f- steedje van wyien dhr. W. de Klerk met eenig wei- en moesland samen, groot 2,0677 Heet., aan dhr. N. de Klerk te Middelburg voor f 6692. 5o. 38 A. weiland voor f650 aan dhr. J. Reijnierse Wz. te Koudekerke. 6o. 6270 cA. bouwland voor f 1050 aan dhr. J. Wouters te Koudeker ke. 7o. 4420 cA. bouwland voor f 790 aan dhr. a. Pluymers te Middelburg. Kapelle. Afloop aanbesteding onder houd dykwerk Wellem Annapolder. InschryversH. J. Hubrechtse, Goes, f 5650, L. v. d. Velde, Bruinisse f 5180, H. Kosten, Wemeldinge, f6518, J. J. bronkers, Kapelle, f 5460, J. de Jonge, Middelburg, f5448, J. F. Adriaanse Pol fliet, Walsoorden, f 5430, J. de Bree, Ter Neuzen, f5278, onder nadere] goed keuring van ged. Staten gegund aan J. de Dree. Cortgene. Vrijdag is door den cal. Leendert Abrahampolder aanbesteed de gewone onderhoudswerken waarvoor is ingeschreven H. J. Keulemans, Middel burg, f3835, L. v. d. Velde, Bruinisse, f3945, H. Kosten, Wemeldinge, f3986, A. Jacobs, Goes, f3995, C. de Wild©, Kattendijke, f 41?5, J. de Bree, Neuzen, f 4159 R. Verschelling Neuzen, f4190, L. C. Maas Wissenkerke f419') J. M. Dek ker Prouwershaven, f 4237, P. Bezuijen, Schoondijke, f4360, A. Bolier, Bruinisse, f4298, A. Verburg, Colijnsplaat, f4300, P. v. d. Linde, Scharendijke, f4335. BURQERLIJKE STAND van 1213 Mei 1910. MIDDELBURG. O n d e r t r o u w d H. J. Overduin 24 j. jm., en J. S. Koolwijk 23 j. jd.H. Ringelberg 30 j. jm., en M. C. flarthoorn 27 j.jd. Getrouwd: H. 1 'enderikse32jjm., en J. den Engelschm m 21 j.jd.; Bevallen: J. Alewijnse geb. Fran- cke d.J. Wattel gelBreel z.J. E. H. Heyse geb Tak z.- E. Wondergem geb. de Visser z.I. an Oordt geb. de Wit z.A. Wils geb. Sparreboom d.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2