Duizenden ABDIJSIROOP van Asthma genezen Gemengde Birichlea. TWEEDE KAMER. KLOOSTER SANCTA PAÜLO Land-, Tuinbouw enz. Bij het onlatigs te Arnhem gehou den examen voor commies bij 's Rijks belastingen zyn o.a. geslaagd de volgende personen uit onze provincie W. ACal- jouw te Hansweert, J. F. Plompen, J. Karstanje, J. Magielsen en A van Baaien, allen te Rilland-"ath, A J Boon te Over slag, A. Fenijn te Zierikzee, J. v. d. Maas te Noordwelle, M. J. Genze te 's Heer- Arndskerke, 1J. Babijn te Oostburg en A. P. A. de Vlieger te Zuidzande. De St. Ct. no. 108 bevat het ver slag van do rijkscommissie voor graad- nleting en waterpassing aangaande hare werkzaamheden gedurende 1909. De heeren Den Hulster en Heijl zetten de metingen in de provincie Zeeland voort, waar die met bijbehoorende centreerings- metingen door hen voltooid werden op de stations: Kloetinge, 'sHeerenhoek, Ellewoutsdyk, 1, Middelburg I, Vlissin- gen I, Westkapelle I, Oostkapelle, Veere I, Wissekerke, Colijnsplaat, Stavenisse en Poortvliet. De daarna op het station Bruinisse begonnen waarnemingen moes ten gestaakt worden wegens het eindi gen der terreinwerkzaamheden. Het groote dier dat, acht dagen geleden te Burghsluis aangebracht, thans aldaar te bezichtigen is, is geen wal- visch, zooals beweerd wordt, maar een nog niet geheel volwassen exemplaar van den gewonen vinvisch. De echte walvisschen zijn van de vinTischen ge makkelijk te onderscheiden door de af wezigheid eener rugvin en doordat de onderzijde geheel glad is, terwijl men bij de vinvisschen aan de bovenzijde eene rugvin en aan de onderzijde vele in de lengte verloopende sleuven of groeven waarneemt die zich van af den kop, naar gelang van de soort, min of meer ver naarachteren uitstrekken. De gewone vinvisch is het langste van alle bekende dieren op onze aarde en bereikt eene lengte van 34 meter; de bovenzijde is fraai glanzend zwart, de onderzijde wit. Hij bewoont het meest noordelijk gedeelte van den At- lantischen Oceaan en de IJszee en voedt zich met visch, kabeljauw; schelvisch, haring enz. In de maag dezer kolos sale dieren heeft men soms 600, ja 800 kabeljauwen of schelvisschen aangetrof fen, eene hoeveelheid voldoende voor den maaltijd van 1200 of 1600 menschen. Doordat de gewone vinvisch dikwerf groote scholen, van landwaarts zwem mende visschen achtervolgt, geraakt hij ook in de nabjjheid der gevaarlijke kus ten, waar hij dan niet zelden veronge lukt en strandt. In de vorige eeuw zijn er op deze wijze wel 10 of 12 dier zeemonsters op onze kusten aangeland. Door de walvischvangers wordt op den gewonen vinvisch weinig jacht gemaakt, daar hij te weinig spek oplevert, te vlug en te gevaarlijk is. M. G. Schore. Woensdagavond omstreeks 7 uur is de schippersknecht die Dinsdag avond over boord viel en verdronk door zijn eigen broeder, die nog met een broeder en zijn moeder waren overgeko men, opgevischt en onder veel deelne ming onzer inwoners naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Sclierpenisse. In de Woensdag gehou den vergadering van ingelanden van het waterschap Scherpenisse waren tegen woordig of vertegenwoordigd 20 van de 24 stembevoegde ingelanden. Na onver anderde vaststelling van de notulen der vorige vergadering werden overgelegd en voorgelezen de volgende ingekomen stukken t. w.prov. blad no. Ill van 1909 betreffende vernietiging van een be sluit van de vergadering van ingelanden van den calamiteuzen polder Borssele missive van Ged. Staten betreffende goed keuring besluit van 19 Oct. 1909 tot toe kenning van vermindering van pachtsom aan J. Poot en Chr. Hartog, schrijven van hetzelfde college betreff. opgaaf bedrag der uitkeering aan de waterkeering over de jaren 1910 tot 1917 en een schrjjvenvan het bestuur der waterkeering betreffende mededeeling op te brengen dykgeschot ad f20066.35 voor 1910- 1911. Door het be stuur wordt verslag uitgebracht van den toestand van het waterschap terwijl mede overlegging geschiedt van de processen- verbaal van kasopneming bij den ont vanger-griffier. Vervolgens wordt door de vergadering vastgesteld de rekening der ontv. en uitg. over het dienstjaar 1909— 1910 in ontvang op f5177,07, in uitgaaf op f4374,60, alzoo met een goed slot van ffc02,b0. L'e begrooting voor 1910—1911 wordt in ontvang en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van f 5778,57 met een post voor onvoorziene uitgaven van f 71.521. Naar aanleiding van een verzoekschrift van S. Hartog A.Lz. wordt besloten aan adressant eene vermindering van pacht som toe te kennen van f40 voor geleden schade aan de door hem in pacht geweest zijnde poldereigendommen veroorzaakt door dij ksverbetering. Een ingekomen verzoekschrift van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente om met in gangvan 1 Januari 1911 het onderhoud der wegen aan het waterschap te doen over gaan, gaf aar leiding tot uitvoerige bespre king met dit gevolg dat besloten wordt het verzoek in te willigen mits de gemeente jaarlijks eene bijdrage verleent van f 100 en het recht om de grasetting der wegen te verpachten te doen overgaan op het waterschap, wordende alsnog het bestuur gemachtigd om verder met het gemeente bestuur in ondehandeling te treden. Ten slotte werd aan den oud-wegwerker Z. van de Velde een tegemoetkoming verleend van f100. J. M., 17 jaar oud, boerenknecht te Kloetinge, is na verhoor door den rech tercommissaris, aangehouden en over gebracht naar het huis van bewaring te Middelburg. Hij wordt verdacht van poging tot brandstichting. Z. N. Goes. Prof. dr. J. Ritzema Bos, hoofd van den phytopathologischen dienst,komt 24 Mei a.s. te Goes om voor de onlangs benoemde commissie doel en wijze van werken van dezen dienst uiteen te zetten. Wij namen op ons de verspreiding van een aantal exemplaren van een „Na schrift" der bekende brochure over Ame- rikaansche Kruisbessenmeeldauw", welk „Naschrift" bevat de nieuwste gevallen omtrent 't optreden der Am. Kruisbes senmeeldauw. Voor belanghebbenden zijn dage'jjks, uitgenomen 's Zondags, exemplaren ver krijgbaar tusschen 2 en 6 uur aan ons „bureau", of op andere uren bij J. Buyse 's Heer Hendrikskinderenstraat D. 72. Goes. Hedenmiddag had het anderhalf- jarig dochtertje van den groentehande laar V. in de Langevorststraat|alhier, het ongeluk in een emmer kokend water te vallen waardoor borst en armen van de kleine deerlijk verbrandden en genees kundige hulp moest worden ingeroepen, welke verleend werd door dr. Goemans. Vlissiugen. Dhr. C. Kunst te issen- kerke is met 16 Mei benoemd tot agent van politie alhier. Heinkenszand. In de Woensdag ge houden raadsvergadering waren, met uit zondering van dhr. P. v. d. Dries alle leden tegenwoordig. De ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aange nomen. Een adres van den keurmees ter van vleesch en spek om verhooging van jaarwedde, een verzoek om jaarlijk- sche subsidie voor den te leggen tram weg en een verzoek om een bedrage voor de tentoonstelling, te Londen door „het Groene Kruis" werden aangehou den tot een volgende vergadering. Het gemeenteverslag over 1909, werd in ont vang en uitgaaf verhoogd met f 20 Red.) Het kohier van de belasting op de honden, voor 1910 werd vastge steld op een bedrag van f 1 '9.25, dat voor den hoofdeiyken omslag op f4865.40. Tot leden van het stembureau voor de a. s. verkiezing voor de Provinciale Staten werden benoemd de h. h. Uyter- schout en Dominicus, vierde lid dhr. Braamse en de overige leden plaatsver vangers. Het nieuwe vergaderlokaal werd voor de wekeljjksche oefeningen en vergaderingen beschikbaar gesteld voor de zangv. „Excelsior" voor f 12 per jaar, voor schietvereen. „Nimrod" tegen eenzelfde bedrag en voor de Esperanto- club tegen f6 per jaar. De eindstemming over het ontwerp tot aankoop van den spoorweg Batavia— Buitenzorg, waarover, op den laatsten dag vóór het reces, de stemmen hadden ge staakt, had gister plaats. Het viel met 44 tegen 37 stemmen. Vóór stemde de rechterzijde behalve 9 katholieken de heeren Nolens, J. W. van Nispen, Aal- berse, Bogaardt, Arts, Passtoors, Beckers, Bolsius en Janssen), terwjjl zich van links de heer Tydeman by haar voegde. Te gen do linkerzijde minus de heer Tyde man en plus de genoemde 9 heeren van rechts. De heeren Van Hoogstraten, en Duyn- stee die op 18 Maart onder de rechtsche tegenstemmers waren geweest, en de heer De Beaufort die toen voorstemde, waren nu by de stemming afwezig. Voor den minister is 't een troost dat zyn ontwerp toch zou verworpen zijn, wanneer ook de 7 nog afwezige Rechtsche leden allen er voor gestemd hadden. Immers dan had 't gestaan 44 tegen 44, en was 't ontwerp by tweede staking van stemmen verworpen ge weest. Tevens werd behandeld een ontwerp betreffende het gebruik van trekhonden. Het ontwerp is gericht tegen het mis handelen van trekhonden. Het bepaalt alleen dat houders van hondenkarren in 't bezit moeten zyn van eenrybewysen dat ze onderworpen zullen worden aan voorschriften (betreffende de lichameiyke gesteldheid en de maat der honden, het tuig, de kar en het geleide), die by be stuursmaatregel zullen worden vastge steld. Als iemand binnen een jaar tyds tweemaal is veroordeeld wegens overtre ding van een van die voorschriften, wordt zijn rybewys voor twee jaren inge trokken. De heeren Smidt, Duymaer van Twist, Lieftinck en Schaper zagen de noodzake lijkheid van het voorgestelde niet in en meenden dat art. 455 van het Strafwet boek voldoende is. Ook waren zy beducht voor te veel belemmering van de trek honden-eigenaars door de bepalingen-van den te wachten bestuursmaatregel. De heer Schaper gaf den wenk de honden niet te beschermen ten koste van de menschen Hy werd echter gerustgesteld door Minister Heemskerk, die verzekerde dat de hondenkar-eigenaars niet zouden wor den bedreigd in hun kostwinning, dat er byvoorbeeld geen algemeen verbod van zitten op de xar zou worden uitgevaar digd, maar dat dit in verband zou worden gebracht met het maximum gewichten dat daarvoor geen overdreven lage grens zou worden gesteld. Tegenover degenen die het in 't algemeén bedenkeiyk vonden dat ook nu weer zooveel aan regeling bij bestuursmaatregel werd overgelaten, merkte de heer Van Idsinga niet ten on rechte op, dat men helaas wel veel aan bestuursmaatregeling moet overlaten, zoo lang de Kamer zoo langzaam en zoo log werkt. De Minister verzekerde overigens dat hij zooveel mogelijk spoed zou maken met den bestuursmaatregel. RECLAMES. Eindelijk is het middel gevonden, hetwelk Asthma en al!e borst en longaandoeningen werkelijk geneest. - Het is de beroemde Dagelgks ontvangen wij stapels d-nk- betulgirgi r. op o s kantoor. D z: brieven vermelden vnrlichting van onbeschrijfe lijke benan wdhedon, vin getallen van ge nezing na jarenlang lijden, nadat zjj elk ander middel zonder succes h idden aan gewend. Og asthmaiijdors, borst of long lijders, wanneer gg slee u eei paar van die brieven zoudt gelezen hebben, zoudt gij overtuigd zijn, dat do ABDIJSIROOP, KLOOSTER S tNCT v. PaULO, het won derbare geneesmiddel ook voor u gene zing biengt. W-keljjka mei. «h» wj in de couranten de attesten die ons worden toegezonden wij ontvangen er echter z oveel, dat wg ze niet allen kunn-n plaatsen. Daarom noodigon wg u uil, kom eens b(j ons om er eens inzage van te nemen, of wel, infor meert bjj de genezenen, wier namen en adressen wij le lere week vermelden. Wat do Abdijsiroop vooramlvrea gedaan herft zal zij ook voor u dier. Wanneer gij lij dende zjjt aan borsten longen, draal niet langnr, maar koopt nog vandaag een flesch ABD JSIROOP. WanDeergg uwe ziekte laat doorwoekeren, zou dit de oorzaak kun nen zijn van een meer ernstige kwaal. Prijs per flacon van 230 gram f 1, van 550 gram f 2, en van 1000 gram f3,50. Hoe grooter flacon hoe voordee- llger dus. Verkrijgbaar bij allo drogisten, Apothekers en de bek nde verk lopers. Centraal-Depöt L. I. AKKER, ROTTERDAM. tl ei k nieuws Ned. Herv. Kerk. Het provinciaal kerkbestuur van Over- ysel heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk toegelaten dhr J. K. F. Mantz, candidaat aan de universiteit te Utrecht. Schooiuieuws. Op het stuurlieden-examen te 's-Gra- venhage zyn geslaagd voor de groote stoomvaart eerste stuurman ie heeren G. H. Zoon en E. Vernesderde stuurman de heeren L. Bonting, J. Blok en R. J. van Groenenbergh. Door hetNederlandsch landbouwcomité is uitgegeven de uitslag der enquête be treffende landbouwongevallen in Neder land, voorgekomen geduiende een jaar, van 1 Augustue 1908 tot en met 31 Juli 1909. Daaruit biykt dat in dat tyivak in Nederland door een landbouwongeval ge troffen zyn 2803 personen, 2108 mannen, 174 vrouwen, 416 jongens en 105 meisjes. Voor Zeeland waren die eyfers respectie- veiyk 258, 272, 20, 51 en 15. Wat den graad der ongevallen betreft waren er in Nederland onbeduidend 75, licht 16V?, ernstig 1004, levensgevaariyk 72, waarvan 20 genezen en 52 stierven. Voor onze pro vincie waren die eyfers 4, 143, 167,4,2 en 2. Verder worden overzichten gegeven van den aard en de oorzaken der ongeval len, en van de lichaamsdeelen die gewond zyn, den duur der behandeling en ite wyze van behandeling, n.l. breuk, wond, kneu zing, ontsteking, infectie, fyt, enz. WatZeeland betreft wordt vermeld dat werkonbekwaamheid voorkwam van 1 tot 10 dagen in 90 gevallen, van 11 dagen tot 2 maanden 159,meer dan 2maanden 7, dood 2. Daaronder waren begrepen 29 ge vallen van blijvende geheele of gedeelte lijke werkonbekwaamheid. Het aantal gevallen met doodelijk gevolg was 2 pet., terwyi dat cyfer in de industrie 0.45 pet. bedroeg. De conclusie Is dat het aantal ongevallen wel loont het maken van een wettelijke regeling tot verzeke ring tegen de gevolgen van de ongevallen in het landbouwbedrijf. De oorzaken der ongevallen in Zeeland waren door voer tuigen 1 paarden 32, hoornvee 9, land bouwmachines 18, val van 't slachtoffer 63, val van 't voorwerp 9, beknelling 9, krachtsinspanning 3, snijdende werktui gen 56, andere 47. Onder landbouwmachines, die onge vallen veroorzaken, zyn begrepen alle landbouwwerktuigen die door stoom, paarden- of handkracht bewogen worden. Verreweg de meeste verwondingen hier door ontstaan werden toegebracht aan hand en vingers; vooral het schoonmaken der grootere machines bleek gevaarlijker te zyn dan het gebruik. Rechtzaken Op den 27 Mei a.s. zal voor de recht bank te Middelburg worden voortgezet de behandeling der strafzaak tegen J. V., wonenoe te Middelburg, gedetineerd in het huis bewaring alhier, verdacht van poging tot doodslag althans zware mis handeling, gepleegd te Vlissingen op een meisje. Deze zaak werd den 21 Dec. j.l. geschorst. Gedagvaard zijn twee getuigen, tevens als deskundigen. Het ministerschap van justitie is, naar aan De Tyd wordt gemeld, aangeboden aan mr E. R. H. Regout, Tweede Kamer lid voor Helmond, die gisteravond uit Brussel, waar hy vertoefde voor tentoon- stellingsbelangen, te's-Gravenhage werd verwacht. De oud-minister Loeff, ander maal uitgenoodigd, bedankte definitief om gezondheidsredenen. - Naar het Haagsche Correspomdentie- Bureau gemachtigd is mede te deelen, mag prinses Juliana die onlangs ingeënt is, Mfe by voortduring in een uitnemen- den gezondheidstoestand verheugen en is het verloop der inenting zeer gunstig ge weest, zoodat de prinses daarvoor geen dag thuis behoefde te bit) ven. Uit Amsterdam komt bericht dat de staking in de bouwvakken geëindigd is. Naar aanleiding van het manifest der bouwvakpatroons heeft zich een zoo groot aantal metselaars en opperlieden aange meld dat de besturem der gecombineerde patroonsvereenigingen in overleg met de besturen der gocoutracteerde metselaars en opperliedenvereenigingen besloten hebben a.s. Donderdagochtend by alle pa troons bet werk op te vatten. Van de zyde der stakers wordt verzekerd dat uit hun midden zich niemand aangemeld heeft. Als curiositeit wordt aan de Sticht- sche Ct. gemeld Een predikant uit de provincie Utrecht, ongehuwd, en zelfs niet verloofd, kreeg eenige dagen geleden bezoek van een de putatie van zyn kerkeraad, door welke hem werd medegedeeld, dat men over zyn arbeid zoozeer tevreden was, dat men op de eerstvolgende kerkeraadsvergadering een bespreking wilde houden betreffende traktementsverhooging. Reden waarom zyn Eerw. verzocht werd, alsdan de ver gadering te verlaten. Eenige dagen later werd bedoelden predikant aangezegd, dat de bewuste traktementsverhooging werd toegestaan en hy van heden afvoor elk kind dat hy kreeg f 25 per jaar toelage zou ontvangen. Dinsdag werd door de marechaussee te Rucplien aangehouden C. de Br., bygen. de Inspectiemaker, en zulks in verband met een in 1909 te Kavels (België) gepleeg- den diefstal van effecten, waaraan ook de bekende Tuffert niet vreemd moet zyn. Hy ie gisteren ter beschikking van de justitie naar Breda getransporteerd, die een confrontatie met hem hield te Baarle- Nassau (grens) met de Belgische justitie. Eff'ectendiefital. In Februari 1908 werd een bewoon ster der Nieuwe Leliestraat te Amster dam dood in haar woning gevonden. De broeder der overledene verkocht den in boedel en daaronder was ook een kistje, dat Amsterdamsche premieloten en Oos- tenryksche effecten bevatte. Een jongen, zoon van een meubelmaker in de Nieuwe Leliestraat, nam het kistje weg van een kar waarmee het, met den overigen in boedel, zou vervoerd worden. Van den diefstal werd aangifte gedaan by de politie en de verschillende banken werden van een en ander in kennis ge steld. Dezer dagen werden by de Twent- sche Bank eenige coupons der gestolen Amsterdamsche Loten aangeboden De aanbieder bleek te zyn de meubelmaker bovengenoemd, wiens zoon het kistje had weggenomen. Vader en zoon zyn nu in hechtenis. De commies H. der H. IJ. 8. M. te Bentheim werd 30 April jl. te Bentheim, terwyi hy belast was met 't toezicht op 't rangeeren, tusschen de rails gevonden met afgereden voet en zware inwendige verwondingen. Thans is hy aan de ge volgen overleden. In de fabriek van de firma Van Thiel Co. te Helmond is een persmachine uiteengesprongen. Een perseon is doodelijk gewond en latei- overleden twee personen werden zeer ernstig en een licht gewond. In het Belgische kolenbekken van den Borinage zyn er nu 15,000 stakers, meer dan Maandag. Men verwacht, dat de staking weldra algemeen zal worden. Te Brussel verzekert men, dat het aanstaande huweiyk van prinses Clemen tine van België met prins Victor Napoleon eerlang zal aangekondigd worden. Onder het opschrift de tentoonstel ling schrijft het H. v. Antw. De tentoonstelling gaat niet vooruit en men zou eerder zeggen dat er alle dagen wat minder is. Véle tentoonstellers heb ben hunne koopwaren weer naar huis ge zonden, daar deze dreigen of gestolen of beschadigd te worden. Intusschen ver telt men buitengewone dingen. Men zegt onder andere dat er voor ée eerste confe rentie, die onder de bescherming van het uitvoerend comiteit gegeven werd, een een honorarium van 2500 fr. werd uitbe taald. Men voegt er by dat de andere on kosten der ïondreis van Roosevelt dooi de burgeriyke lijst, worden gedekt. De gezondheid van koning Eduard heeft alj heel wat gekost. Een dr. Henner, die hem eens tijdens een ernstige ziekte vier weken had behandeld, toen hij nog prins van Wales was, kreeg daarvoor f120,000. In 1871 kreeg dokter Sir Willi am Pall evenveel, nadat de prins van de typhus was hersteld. De dokters, die ko ning Eduard kort na zyn troonsbestij ging voor appendicitis hadden behandeld, ontvingen samen f 240,000. Voor de laat ste behandeling van koningin Victoria werd f24,000 betaald. Een van de dokters, die hieraan te pas kwamen, was prof. Wilson te Edinburg. Toen hy zyn studen ten mededeelde, dat hij geen college kon houden, aangezien hy aan het ziekbed van de koningin was geroepen, riep er een „God save te Queen 1" Voor den krygsraad te Mainz heeft de sergeant Hermann Schulz van het 21ste bataljon van de genie te Casteil terechtgestaan, wien 25 gevallen van soldatenmis handeling door vuistslagen, oorvygen en schoppen ten laste gelegd waren. Het meest had de rekruut Rock- taschel van hem te ïyden gehad. De sergeant had hem gedreigd, hem by de volgende oefening in het water te zullen gooien, zoodat Rocktaschel, die niet kon zwemmen, bang was, dat hy zou ver drinken. De man maakte zich zoo angstig, dat hy als ongenetsiyk krankzinnig in het hospitaal moest opgen tmen worden. Een militair dokter diende daarop een aanklacht tegen Schulz in. Uit het ver hoor bleek, dat de ongelukkige rekruut een van de beste manschappen geweest was, maar het meest door den sergeant getergd werd. De deskundigen verklaar den, dat er in zyne familie nog nooit een geval van krankzinnigheid was voor gekomen, en dat de beklaagde er ten deels schuldig aan was, dat de rekruut zielsziek was geworden. De krygsraad nam nochtans verzachtende omstandig heden aan en veroordeelde de sergeant tot zes weken arrest. Aardbevingen. Gisteren zyn ernstige aardschokken gevoeld te San Jose (tos- tarica, N. Am.) en te Weenen (Oostenryk). Naar men uit Washington seint heeft de sub-commissie uit de marine-commis sie van het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden nagenoeg eenstemmig besloten, Peary als ontdekker van de Noordpool niet te huldigen voor hyzyn bewyzen heeft overgelegd. Het Congres lid Macon gaf zyn twyfel te kennen of Peary wel aan de Noordpool was geweest. Hy vond het opmerkeiyk, dat Peary, zoo lang kapitein Bartlett nog by hem was, ten hoogste 9 Eng. my 1 per dag had afge legd, maar zoodra hij dezen had achterge laten, tot aan de Noordpool gemiddeld 26 mijl per dag, en op den terugweg 44 myl per dag. Macon beriep zich op Shackleton en anderen, die gezegd hebben, dat 10 of 12 myl per dag, of iets daarboven, nage noeg het meeste is, dat men in de Pool streken van eens menschen uithoudings vermogen kan vergen. Naar men uit Jokohama verneemt heeft Japan nu ook zyn marine-schandaal. Verleden week benaderde de waterpolitie daar een boot met gestolen goederen. Bij het onderzoek van deze zaak kwam aan het licht, dat personeel van het marine- arsei aal te Jokosaka sedert 1902 voor f 1,200,000 aan platina en andere metalen verduisterd heeft. Er zyn zeventien perso nen in hechtenis genomen. Te Cherbourg heeft Zaterdag een vreeseiyke storm 's avonds te 9 uur ge woed, vergezeld van onweders. De hagel viel in ongekende hoeveelheid neder. Binnen esn half uur was in alle straten het verkeer gestremd. In sommige wyken stond het water 20 cenrimeter boven de stoepen. Vele menschen kunnen hun huizen niet bereiken. Een romantische liefdesgeschiedenis met tragischen afloop heeft zich in de stad Roestsjoek aan de Donau afgespeeld. Een Turksch meisje van zestiem jaar had zich opeen jongen Turk verliefd. Daar echter hare ouders tegen de verbintenis waren, vluchtte het meisje naar oud Bulgaarsch gebruik naar de ouders van den man. De

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2