LUES TAFEL. Openbare Terkoopinqen, kerkuieuws Land-, Tuinbouw enz. In Chambom (Frankrijk) waar een staking van metaalbewerkers een ernstig karakter begint aan te nemen, hebben onbekende boosdoeners beproefd, een fa brieksgebouw door middel van een met petroleum gedrenkte baal lompen in brand te steken. De wakers hebben het opzet bijtijds kunnen verijdelen. De Dalai Lama is Zondag te Cal cutta aangekomen. In het Amerikaansche congros groeit het verzet tegen het plan van Rockefeller's stichting tot nut van het algemeen. De tegenstanders ervan vree zen, dat zulk een reusachtige filantro pische trust een bakermat van trusts in het algemeen zal worden. De attorney general moet gezegd hebben, dat, wan neer Rockefeller eenmaal al zijne aan- deelen in de Standard Oil aan de stich ting had geschonken, het de regeering moeilijk zou vallen, de petroleum trust te na te komen. Er zijn in Beieren en in Saksen twee ernstige automobiel-ongelukken gebeurd. In de buurt van Munchen is een auto met vier menschen erin zoo heftig tegen een dwars over den weg liggenden boom opgereden, dat het voer tuig kantelde en de inzittenden eruit geslingerd werden. Een hnnner, de Ar- gentijnsche consul Gejger, was op slag dood. Zijne vrouw, de Paraguyaansche consul Korte en de bestuurder werden zwaar gewond. Te Dresden is een auto, die keeren moest, in de uitstalling van een kunst- kopper gereden. De ruit brak en de uitgestalde kunstvoorwerpen werden ver nield of zwaar bbschadigd. Een heer en een dame, die voor het raam stonden te kijken, werden er doorheen gedrukt en deerlijk gekwetst. Aan de hoogeschool te Greifswald is groote opschudding gewekt door de verdwijning van een assistent van een hoogleeraar in de scheikunde, die ette lijke platinum kroezen en andere din gen van waarde op den kop getikt heeft. Hij ging door voor een baron, maar blykt nu iemand te zijn, die al vroeger in het tuchthuis gezeten heeft. De baron had heelemaal niet gestudeerd en was aangesteld op grond van een door hem overgelegd proefschrift, dat natuurlijk geen eieen werk van hem was. Zaterdagnacht is de politie te Rome in een speelhol binnengedrongen, waar zij 31 menschen, onder wie twee afge vaardigden en eenige bekende beroeps spelers aantrof. Het hol is gesloten. Thomas Wedlake, een 82-jarig eige naar van een ijzergieterij te Hornehurch, in Essex, heeft zich in goede gezondheid uit zyn zaken teruggetrokken. Hij is nooit ziek geweest, zegt hyomdat hij eiken dag twee pinten koud water pleegt te drinken. Er waren in Frankrijk drie groote boedelberedderaarsDuez, Lecouturier en Ménage. De eerste zit achter slot en gren del. De Humanité vraagt, wanneer nu de beurt voor inhechtenisneming aan Lecou turier komt. Een commissie uit den Senaat heeft reeds in Maart 1909 'n klacht tegen hem ingediend wegens overdreven berekening van honoraria, te hooge on- kostenrekeningen enz., en de vraag ge steld, of er geen maatregelen tegen hem genomen dienden te worden. Maar de minister van justitie (Briand in dien tijd) is werkeloos gebleven. Wat zal nu de minister-president Briand doen Aan boord van de „Adriatic" van de „White Star Line", die uit Southampton is vertrokken en te New York is aange komen, heeft onderweg een treffend sterf geval plaats gehad. Voordat het ochip zou vertrekken kwam een zekere Francis Har ding, een klerk uit Londen, aan boord met het verzoek te mogen meereizen naar New Yorkhij zou dan door werken aan boord zyn passage verdienen. Ofschoon hy er zwakjes uitzag, wenschte hij dienst te doen als stoker, daarby verklarende, dat hij voor dit werk zeer geschikt was. Er was toevallig gebrek aan stokers en het verzoek werd dus ingewilligd. Hij verrichtte zijn werk eenige dagen tot te vredenheid van den machinist, maar hy had de onvoorzichtigheid zich eens verhit op 't dek te begeven, vatte daar een zware koude en moest in het hospitaal worden opgenomen. Hij deelde nu den geneesheer mede, dat hy wegens ziekte reeds eenigen tijd buiten werk was geweest en daarom het plan had opgevat zich naar New-York te begeven, teneinde te trachten daar het brood te verdienen voor vrouw en kinde ren. Zijn krachten namen snel af en toen het schip het eiland Nautucket passeerde gaf hij de* geest.Te middernacht werd hy in zee gelaten. Zijn geschiedenis was in- tusschen bekend geworden en de meeste passagieis woonden diepbewogen de droeve plechtigheid by. Na afloop hield een der passagiers een collecte voor de nageleten betrekkingen van den ongeluk kige. In een oogenblik waren duizend dollars byeen en deze zullen nu aan de weduwe worden overgemaakt. Te Munchen is Zondagavond een 54-jarige koffiehuishoudster met een strykyzer doodgeslagen en daarna be roofd. Haar laatste gast, een soldaat, op wiens uniform en sabel bloedsporen werden gevonden is gearresteerd. Te Harelbeke (Oost-Vlaanderen'; was Vrydagmiddag de 11-jarige Alice de Gezelle, als naar gewoonte uit het huis haars vaders vertrokken, om naar school te gaan. Toen het kind 's avonds nog niet thuis was, werden de vader en broeders en zusters ongerust, en besloot men te gaan zoeken. Moe van 't zoe ken kwam men om 11 uur, nat van den regen onverrichter zake naar huis. Toen gingen de vader en zijn zoon Achiel met 'n brandenden bollantaarn naar 't boschje en zochten 't gansch af, doch nergens was een spoor van het vermiste kind te vinden. Om 3 uur kwamen de familieleden thuis en om 5 uur gingen vader en zoon wederom weg om te zoe ken, wederom in het boschje. Na een tijd lang gezocht te hebben vonden zij op een 30-tal meters van den rand van het bosch, het meisje liggen, met haren grooten donkergrijzen shawl gedekt Alleen haar hoofd lag bloot Na de eerste oogenblikken van verstomming zagen zij, dat Alice vermoord was. Zij had een groote snede over de keel van onder de kin tot aan het linker oor van aan kaar linkermondhoek was gansch haar wang opengesneden haar gelaat, haar en handen, waren vol sljjk en bloed. Haar kleeren waren van haar lijf gerukt en gescheurd en lagen onder haar. Het kind was vreeselijk mishandeld. Op de plaats der misdaad vond men het korfje van het vermoorde kind, met haar boter ham erin in 't ronde lag een boord met bloed bevlekt, een kaatsbal, een pater noster, een geldbeugel met een medaille van den' H Antonius, een scapulier en een paar schoenen van haar zuster, die Alice mededroeg, om ze te doen herstel len in het dorp. Het meisje moet tegen den misdadiger wreed geworsteld hebben, dat bewijzen de bebloede en beslykte handen, haar en aangezicht. Vrjjdag met het vallen van den avond heeft een onbekend manspersoon op den weg van Vichte naar Kortrijk een ander 10-jarig meisje gepoogd mede te lokken. Het kind kon vluchten. Niemand kan iets over den zonderlingen man zeggen. De gendarmen volgen dit «poor. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Surhnisterveen, H. G. Can- negieter te Jelsum te Uitgeest, C. C. Kloet te Nuenen. Aangenomen naar Zoelmond door ds G. C. C. Gejjtkes te Kats. Geref. Kerken. Aangenomen naaf Tilburg door J. de Vries te Nieuwveen. Ierseke Zondag 12 Juni D.V. zal des namiddags ds G. W. Akkerhuis intrede doen na des voormiddags bevestigd te zyn door ds H. J. Heida, van Halfweg, vroeger alhier. Voere. Zondagavond doorleefde de ge meente alhier eene aangename, plechtige ure. Met de afgevaardigden van enkele zusterkerken saamgekomen om te geden ken, dat God, de Heere haar nu 40 jaren heeft geleid, gedragen en bewaard, trad haar herder en leeraar voor haar op. Tot grondslag zijner rede, welke met stille aandacht werd gevolgd, gekozen hebben de Psalm 406, wees Z. Eerw. er ons op hoe de groote menigvuldige weldaden Gods ook Veere's Kerk oproepen tot ont moedigen dank en erkentenis. In korte trekken met ons de geschiedenis der Kerk van begin af doorloopende wtrden we aangespoord^ niet alleen te blikken in 't verleden, maar ook te letten op h«t heden en het oog te richten op de toekomst. Daarna bracht Ds. Meulink van Melis- kerke den heilgroet der classis over, ge denkende den heiligen moed van het eerste negental, hetwelk hier begon, maar de eerekroon nederleggende aan de voeten van den Koning der gemeente. Hij heeft het gedaan Vervolgens sprak Ds. Wolf namens de naburige kerk van Vrouwepolder nog een hartelijk woord, Veere's kerk toewen- schende, dat haar Koning Die Jzetelt in het 8ion omhoog haar ook verder in gunst gedenke. Hierna werd door onzen Leer aar met dankgebed gesloten. Ruste Gods zegen by den voortduur op Leeraar en gemeente opdat zij tezamen rykelyk mo gen deelen In de liefde en genade van haren K oning en Heere en het ook van Veere zij: Schoon klein en veracht, toch geenszins de minste want„Ik heb veel volks in deze stad." Dit bericht ontvingen wij pas Woens dagmiddag 2 uur. Red. Tusschen 20 Mei en 20 Juni zal eene telling plaats hebben betreffende het grondgebruik en den veestapel. De direc tie van den landbouw stelt zich voor, dat door deze telling eene afdoende ver betering zal worden gebracht in enkele zeer belangrijke onderdeelen der land- bouwstatistiek. Daarvoor is echter noo- dig, dat de bevolking voldoende mede werkt. Ten einde tot die medeweiking op te wekken, is een vlugschrift verspreid. Deze telling is de eerste eigenlijk ge zegde landbouwtelling, welke hier te lande plaats vindt. Wel zyn tot 1904 dooi de burgemeesters omtrent bovengenoem de onderwerpen jaarlyks gegevens ver strekt, doch de verzameling er van ge schiedde veelal niet op zoodanige wijze, dat van eene telling gesproken kon worden. Men hoopt door deze telling met juist heid te weten te komen lo. de uitgestrektheid land in eigen dom en in pacht geëxploiteerd (opgemerkt zij, dat men tot dusverre alleen beschikte over eene opgave aangaande het aantal personen, dat hoofdzakelijk op eigen grond, en het aantal, dat hoofdzakelijk op gepachten grond het land- of tuinbouw bedrijf uitoefende) 2o. het grondgebruik van landarbei ders inzonderheid voor zooverre zy min der dan 1 H. A. exploiteeren (de tot dus verre verzamelde opgaven daalden niet verder dan tot 1 H. A. en vermeldden voorts niet het hoofdberoep van den ge bruiker). Ten slotte zij er de aandacht op geves tigd, dat deze telling zich niet uitstrekt over de door de verschillende landbouw gewassen ingenomen oppervlakte en over de tuinbouwculturen. Paedagogische Vlugschriften. Serie II. No. 1. Dr. C. G. N. de Vooys. Over de beginselen en de praktijk van een nieuw Moedertaalonderwijs. Baarn Bollandiadrukkerjj. Prjjs f 0.40. Een frisch en fiksch geschreven ant woord op de vraag, den Schrijver herhaal delijk gedaan„hoe kan ik mij op de hoogte stellen van de nieuwe richting in taalbeschouwing en taalonderwijs?" in de spelling van Kollewijn, en desniette genstaande van 't begin tot 't einde zeer lêesbaar. 't Gaat niet in een korte recensie 't werkje samen te vatten, en ik beproef dit ook liever niet, wijl 't boekje wel waard is, dat ieder belanghebbende er kennis van neemt. Alleen wjjs ik op 't hoofdver schil tusschen de studie dtr taal naar de opvatting der ouderen en naar die der nieuweren. De ouderen traohtten op aller lei gronden wetten te baseeren, volgens welke men de taal moest schrijvende geschreven taal was voor hen 't een en 't al wat van de, volgens de gevonden wetten geschreven taal afweek, was voor hen geoordeeld. De nieuweren reglemen teeren niet, maar nemen waar, vergelij ken, trachten door te dringen in 't ziels proces, dat zich in elk taalverschijnsel openbaart. De ouderen gingen min of meer deductief te werk, de nieuweren haast uitsluitend inductief. Hoe men oor- deele over 't streven der nieuweren ik ben niet met mfln oordeel gereed één ding is zekerzij vestigen de aandacht op veel, dat ten volle die aandacht verdient ik noem slechtsde taal der kinderen, de dialecten vroeger steeds miskend, als producten van mindere beschaving de interpunctie enz. Op blz. 24 spreekt de Schrjjver over 'k opmerken van 't „ritme" (rhythme) iets, waar we in oudere grammaticale werken nooit of nauwelijks van gehoord hebben, en dat teeh zulk een belangrijk verschijnsel is, dat wij m.i. de heerlijke populariteit onzer Statenverta ling zeker voor 'u te danken hebben aan 't vermoedelijk onopzettelijk betrach ten van de eischen der rhythmiek door de vertalers.K. W. GEMEENTERAAD. Middelburg. Gemeenteraad op Woens dagmiddag, ten 2 ure. Voorzitter jhr M. v. d. Brandeler, burgemeester. Tegenwoordig 14 leden, afwezig de hh. Ingekomen stukken van de Sociaal Technische Vereeniging van Democratische Ingenieurs en Archi tecten een verzoek om het gebruik van loodhoudende verfstoffen voor gemeente werken te verbieden van de vereeniging do Ambachtsschool een verzoek om een jaariyksche subsidie groot f 8000 en het leenen van een bedrag groot f 10,000 van D. J Janse en 15 andere bewoners der Segeerssingel om aansluiting met hun woningen voor gas en waterleiding en betere straatverlichting van de vereeniging voor Handelsonder wijs een verzoek om een jaariyksche sub sidie van f 376 verslag der vereehiging Kinderzorg 1909'10 id. Vreemdelingenverkeer dankbetuiging voor toegekende salaris- verhooging van 't personeel der secretarie, gemeentebouwmeester, gemeenteopzich ter, opzichter gemeentereiniging, kantoor personeel gasfabriek, klerk der gemeente ontvanger, controleur plaatseiyke belas tingen en de politieagentenvereeniging „Luctor et Emergo". Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten en Kamer van Koophandel Fabrieken worden benoemd de heeren Benoeming van Voorzitters, plaatsver vangende oorzitters, leden en plaatsver vangende leden van de Sterabureaux voor de eventueel noodige stemming en her stemming voor drie leden van de Provin ciale Staten. 1. A. voor de eventueel noodige stem ming le. tot plaatsvervangend voorzitter van het Stembureau van het 2e stemdistrict (Hoofdstembureau) dhr H. P. den Bouw meester, vervolgens dhr P. Dumon Tak en de overige leden van den Raad behalve de hh. J. H. C. Heyse en J. G. Ermerins. 2e. tot leden van dit stembureau de hh. Mr F. J. Sprenger en Mr S. Gratama Hz. B. tot voorzitter van het Stembureau van het I Stemdistrict dhr J. H. C. Heyse en in geval van verhindering van dhr J. H. C. Heyse gedurende den geheelen dag een van de overige leden van den Raad behal ve de hh. J. G. Ermerins Mz., F. J. Spren ger en Mr S. Gratama Hz. C. tot voorzitter van het Stembureau van het III Stemdistrict dhr J. G. Erme rins en in geval van verhindering van dhr J. G. Ermerins gedurende den geheelen dag, een van de overige leden van den Raad behalve de hh. J. H. C. Ceijse, Mr F. Sprenger en Mr. S. Gratama Hz. 2. A. voor de eventueel noodige her stemming le. tot plaatsvervangend Voorzitter van het Stembureau van het 2e Stemdistrict (Hoofdstembureau) dhr. H. P den Bouw meester, vervolgens dhr P. Dumon Tak en de overige leden van den Raad behalve de hh. Mr R. Fruin en H. A. de Rycke. 2e. tot leden van dit Stembureau de hh. L. K. van der Harst J 'z. en Jhr Mr W. H. Snouck Hurgronje. B. tot voorzitter van het Stembureau van |het I Stemdistrict dhr Mr R. Fruin en in geval van verhindering van dhr Mr R. Fruin gedurende den geheelen dag een van de overige leden van den Raad behal ve de hh W. A. de Rycke, L. K. van der Harst JJz. en Ihr Mr W. H. Snouck Hur gronje. C. tot voorzitter van het Stembureau van het III Stemdistrict dhr W. A. de Ry cke, en in geval van verhindering van dhr W. A. de Ryeke gedurende den geheelen dag een van de overige leden van den Raad behalve de hh. Mr R. Fruin, L. K. van der Harst JJz. en Jhr Mr W. B. Snouck Rurgronje. Leden en Plaatsvervangende Leden in de Stembureaux van het Ie en Ille stem district voor eventueel noodige stem mingen ter verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal en der Provinciale Staten. J. C. Frederiks N 8, J: Hosang, A. Meeuse, E. M. Alberts, W. A. Kleyn van de Poll, Mr. H. Doorenbos, J. Morks, G. K. A. Nonhebei, Mr. J. J. Heyse, A. A. Noske, Jhr. A. A. v. Teyiingen, W. J. 8chïetz, E. J H. P. Peek, M. J. v. Pienbroek, E. W. Hendrikse. A. T. A. Wagtho, Mr. C. L. Gratama, B. v. Gelderen, Jhr. Mr. Dr. W. A. J. Snouck Hurgronje, Mr. J. A. Heyse, Mr. P. W. J. Bynen, A. Klontje, Mr. F. B. Evers, Jhr. G. J. v. Teyiingen, Mr. J. F. v. Deinse, J. W. Schuurman, L. P. Reiese, Jhr. L. E. Boddaert, J. W. v. Benthum Jutting, B. Nyholt, P. W. M. Hoegen. Leden en Plaatsvervangende leden in de Stembureaux voor eventueel noodige stemmingen ter verkiezing van leden van den Gemeenteraad. I Kiesdistrict. C. J. Hondius, P. J. de Kruyter, J. Hosang, J. Belderok. J. R. Domenie, A. J. Augustyn, L. S. Gobetz, W. D. de Jager, L. A. J. Goethals, L. O. v. Straa- ten, G. J. Boogaart. II Kiesdistrict. Jhr. A. A. v. Teyiingen, G. O. Altorf- fer, J. A. Frank, J. M. Boone, J. Appel, H. Boasson, C. W. Dhuy, J. A. Bourdrez, D. J. v. d. Horst Serlé, C. Hondius B 10, Dr. L. W. A. Lazonder. III Kiesdistrict. B. Nyholt, A. Barentsen, I. Jongepier, C. de Broekert, K. Klaasse, J. A. v. Houte, S. Boogerd, J. H. S. de Hoogh, J. v. d. Ende, S. C. Baas, J. W. Schuur man, C. J. Stomps, G. ter Neulen, H. Bakker (S. 170P, W. M. Hoegen, Mr. H, Doorenbos. Benoeming Stembureau voor de ver kiezing van Een lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken de h.h. H. P. den Bouwmeester en P. Dumon Tak, tot plaatsvervangende leden de overige leden van den Gemeenteraad. Goedgekeurd wordt het primitief kohier belasting naar het geschatte inkomen. Idem dat der honden. Behandeld worden de bezwaarschriften tegen den aanslag in de hondenbelasting en aanslag van schoolgeld. Herstemd moest worden over het voor stel van B. en W. om 't terrein aan de Wagenaarstraat te verkoopen aan de vereeniging voor eene Chr. Kweekschool. Dit wordt thans verworpen met 9 tegen 5 stemmen. Goedgekeurd wordt de rekening van het Burgeriyk Armbestuur 1909 in ontvangst f44435,54', in uitgaaf f42441,99', goed slot f 1993,55. B. en W. stellen voor over te gaan tot splitsing van de betrekking van leeraar in het Nederlandsch en Fransch aan het Gymnasium, en om naar aanleiding van het adres van mr Elink Schuurman, inzake onderlinge verzekering, niet op in te gaan. Beide aangenomen. Aan B. en W. is een crediet verleend van f1250 om te doen onderzoeken de mogelykheid der stichting eener Elec- trische Centrale, "et onderzoek zal wor den opgedragen aan den heer N. J. Sin gels, directeur van de Electrische Centrale te 's-Gravenhage. BEKENDMAKINGEN. Afsluiting wegen. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend, dat by beschik king van Gedeputeerde Staten van Zee land d.d. 29 April 1910, nr. 117, 2eAfd. aan het bestuur van den polder Walche ren vergunning is verleend tot het afslui ten voor het openbaar verkeer van le. den Nieuwen Zandweg (nr. 11 lig ger Aagtekerke) van 13 tot en met 15 Juni a. s. 2e. een gedeelte van den Baayenhoven- schen weg (nr. 17 ligger Oostkapelle), tusschen den westwaarts loopenden tak van den Landmetersweg en den weg van Oostkapelle naar Westkapelle, op 17 en 18 Juni a.s. 3e. een gedeelte van den Westweg (nr. 3 ligger Domburg), tusschen den Prin sen weg en den Schelpweg tusschen West kapelle en Domburg, op 16 en 17 Juni a. s. 4e. een gedeelte van den Ouden Singel- weg (nr. 12 ligger Veere), tusschen de Warwyksche straat en het Smidswegje, van 6 tot en met 18 Juni a.s. 5e. een gedeelte van den Gapingschen weg (nr. 20 ligger St. Laurens), aldaar mede genaamd Gapinsche grindweg (nr. 8 ligger Vrouwenpolder), tusschen den weg naar het Eendenkot en den Slikweg, van 6 Juni tot en met 2 Juli a.s. 6e. den Groenenweg (nr. 3 ligger Veere en nr. 22 ligger Middelburg), van 20 tot en met 25 Juni a.s. 7e. den NieuwenWeg (nr. 9 ligger Oost kapelle), op 27 en 28 Juni a.s. 8e. den Thorenweg (nr. 8 ligger Mid delburg), van 13 tot en met 24 Juni a.s.; 9. een gedeelte van den Schroeweg (nr. 10 ligger Middelburg(, tusschen den Ouden Vlissingschen weg en den Thorenweg, van 6 tot en met 9 J uni a.s. 10e. een gedeelte van den Loodweg (nr. 5 ligger Ritthem), tusschen den Noord- loodweg I en den Noordloodweg II, op 10 Juni a.s. 11e. een gedeelte van het Vlissingsche pad (nr. 28 ligger Ritthem), over den Zuidersluiswatergang, van 27 Juni toten met 8 Juli a.s. 12e. een gedeelte van den Straatweg naar de Zuidwatering (nr. 1 ligger Ritt hem), tusschen den Ritthemschen straat weg en den Groenenweg, op 11 en 12 Juli a. s. 13e. een gedeelte van den Noordweg (nr. 9 ligger Biggekerke), tusschen den Hoogelandschenweg en den Molen- en Oostweg, van 6 tot en met 8 Junia.s. 14e. den Zwaanweg (no. 28 ligger Zou- telande), van 20 tot en met 24 Juni a.s. 15e. den Aardeweg (no. 27 ligger Zoute- lande), aldaar mede genaamd zytakvan den Zandweg (nr. 5 ligger Biggekerxe), van 27 Juni tot en met 1 Juli a.s. 16e. een gedeelte van den Dishoekschen zandweg (nr. 11 ligger Koudekerke), tus schen den Verbranden Hofweg en den Koudekerke—Vlissingschen straatweg, op 3 Juni a.s. Middelburg, den 6 Mei 1910. Burg. en Weth. voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. G. J. SPRENGER, Secretaris. Vrijdag 13 Mei. Zand, ia Pax Intrantibua door notaris Hosang half 2 de hofstede van wijlen de Klerk, groot 3,5167 H. Ritthem, op hofstede Veldlusf half 2 door not. v. Nimwegen afbraak eener echunr. Goes, Voorstad plein Wesdjjk door denrw. Hollmann Verhoek voor Ooeter- baan le Cointre afbraak. Zaterdag 14 Mei. Retranohement, bjj Ronne door not. James, paarden, vee, landbouwge reedschappen. K 1 o e t i n g e, 12 unr door not. Pilaar bjj Bujjsrogge afbraak. Dinsdag 17 Mei. Goes, bij Verbeem Voorstad door not. Neervoort 1 unr 2 kalfkoeien, 2 eenjarige vaarzen, 2 jaarling ossen, 2 vosmerries 2 en 12 jaar, 1 zwarte 11 jaar, loopvarkens, 1 kit met kar, 2 Utrechtsche wagens; Walchereche veerwagen, Utrechtsch pon- ney wagentje, hittewagen, meuwagen op ijzeren assen, 2 hittekarren, tilbury, land bouwwerktuigen, afbraak, mest bjj Huige op Struikelblok. Woensdag 18 Mei. Vlissingen, concertzaal door not. Struve voorjaars- en zomerstoffen van firma Salomon, 2 uur, ook Donderdag en Vrijdag. 'aGrareapelder, half 1 door lot. Neervoort bjj dhr.. Ri saeaw ««abelen, tuinbank, tuintafel, waiahmaohine, enz. Donderdag 19 Mei. K 1 o e t i n g e, door not. Pilaar 2 uur de gemeenteherberg 684 c.A. Vrjjdag 20 Mei. Koudekerke, bij wijlen W. de Klerk 10 uur door not. Hosaag inspan als: 2 bruine merries met veulen 11 en 5 jaar, 1 zwarte 6 jaar met veulen, 1 lier merrie 1 jaar, 5 melkkoeien, 2 menwagene, enz. landbouw melk- en slalgereedschappen, naaimachine (Wood), mrikontroomer (Me- lotte), Viotoriakare, enz. Maandag 23 Mei. S o u b u r g,10 unr in het Zwaantje door not. Vetbacke de hofstede Trienon 12,04 H. Te zien 20 en 21 Mei 9—12 en 2—4 uur. Dinsdag 24 Mei. Ritthem, half 11 bij de Voogd door not. Paap een huis en bouwgrond 8235 cA. Eu 6990 c A. bouwl. En 4390 c.A. en 1,1840 H En om 2 unr inboedel, o' a. gebeeldhouwd mahoniekabinet. Woensdag 26 Mei. Kamperland, 2 uur door not Noor- djjke in café Havenzicht genoemd caf4 230 cA. Souburg bjj M. C. v. d. Puito op hofstede De Koepel 10 uur door not. v. Nimwegen inspan als: 1 zwarts merrie 13 jaar, 2 bruioliere 18 en 2 jaar, vet varken, 65 kippen, veerwagen, 2 «onwagens met toebebooren, landliouw werktuigen, laad boouw- eo handgeieedschappeo, melkgerei, koe- en paardedekken, enz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2