Advert Geneeskundig praatje. lierkfiieims Scttoo Nieuws. HECL AMES. NierpJ jnen LAATSTE BERICHTEN» HaiRlbeiiclifeit. Marktprijzen va: Vertrokken en a? graaf Szeshenyl, verre overtreft. Papa Gould gaf het goede voorbeeld.Hy schonk zijn dochter een huis, ter waarde van 400.000 dollars, en een diamanten hals snoer, en de goede vrienden in de milliar- dairswereld wilden hierbij niet achter blijven. Men deelt aan de N. R. Ct. mede, dat deStaatsspoorwegmaatschappij dezen zomer de prijzen van de algemeene vacan- tiekaarten zal stellen op f 4, f3 en f 2 voor de drie klassen. Te Hull (Quebec), Zuid Amerika,had gisterenavond een hevige ontploffing plaats in een dynamietfabriek tengevolge van ontbranding eener pas vervaardigde ontplofbare stof, die opgeslagen lag in een magazijn met muren van bijna «en meter dikte. Stukken van dien muur zijn een halve kilometer ver weg geslingerdze sloegen door huizen heen, er de bewoners van dooder.de of verwondende. Er zijn 20 dooden en 40 gewonden. Vele menschen liggen onder het puin. Te Ottawa, op 3 K. M. afstands van Huil, zijn honderden ruiten gebroken. l)e gemeenteraad heeft onlangs een proces tegen de fabriek verloren, toen hij haar wilde dwingen het magazijn naar buiten de stad te verplaatsen. Te Gothenburg op de Göta ia aan boord van ale vrachtboot Jonas Alstrom de stoomketel gesprongen. Van de be manning werden er twee gedood en ver scheiden levensgevaarlijk gewondande ren worden er vermist. Volgens oogge tuigen zijn er menschen met stukken van de lading her en derwaarts geslingeid. Pe aardbevingen in Costa Rica houden aan. De bevolking verkeert in duizend vreezen. Behalve Cartago zijn ook Paraisa, Orhomoge en verscheidene kleine plaatsen verwoest. Het aantal doo den wordt in het geheel op 2500 geschat er zijn even vele gekwetsten, van wie er velen elK uur bezwijken. Ten gevolge van de groote hitte gaan de lijken snel in ontbinding over. en is bang voor het uitbreken van ziekten. Duizenden men schen zonder dak boven het hoofd kam peeren in het veld. Dr. Bocanetera, een lid van het Middenamerikaansche hof van arbitrage, hoeft met drie kinderen San José bereikt. Zijn vrouw en zyn jongste kind zijn omgekomen. Met veel feestbedrijf heeft men Zon dag te Berchem de eerste bressen in de Antwerpsche vestingwallen „ingehul digd". De burgemeester van Berchem hield een toespraak, waarin hij o.m. zei- de Vandaag huldigen wij nu de eerste bressen inde omheining is doorbroken en zal weldra geheel verdwenen zijn. Weldra zullen huizen oprijzen, daar waar eens de vestingen lagen, straten zullen getrokken, squares aangelegd, buurten voor werkmanswoningen ontstaan, in afwachting van den „ring" die de nieuwe wijken van Berchem zal verblinden met het nieuwe park der stad Antwerpen. Zoo zal Berchem waardig zijn de voorstad te wezen eener wereldstad. Be gevolgen dezer gedaanteverandering zullen ont zaglijk zijn voor al onze bewoners, voor de neringdoeners vooral en voor de stielmannen, die werk in de toekomst zien. Hij eindigde met den uitroep Ant werpen boven aangevuld met dien van Berchem boven In Tirol is het bar koud. Zondag heeft het er den ganschen dag gesneeuwd Op sommige plaatsen ligt de sneeuw een halven meter hoog. Het dal van den Boven-Inn heeft te lyden van hoogwater en sneeuwstortingen. In Telfs zijn de putten dichtgevroren. In sommige stre ken is de vruchten- en graanoogst ver nietigd. Brazilië en Chili zijn overeengeko men, in het geschil tusschen Peru en Ecuador bemiddelend op te treden. Zij erkennen dat het moeilijk zal zyn, maar hopen nochtans te slagen. Naar de Kölnische Zeitung uit Stock holm verneemt, voelde Roosevelt zich in den trein van Kristiania naar Stockholm ziek. Hij seinde naar den Amerikaan- schen gezant te Stockholm, dadelijk na aankomst hem een dokter te zenden. De dokter vond verkoudheid en bronchitis, maar het feestprogram behoefde n et be kort te worden. Alleen beval de dokter hem aan, geen redevoeringen te houden. Roosevelt was zeer heesch. Allicht de rijkste kerkgemeente, die in de Vereenigde Staten te vinden is, is Trinity Church Corporation in New- York. Deze gemeente bezit p.st. 14,500,000. De totale inkomsten in 1909 hebben p.st. 853,230 bedragen. Ook ontving de gemeente in dat jaar een schenking van p.st. 400,000. Predikant Manning, die een woord van inleiding schreef bij het in druk verschenen jaarverslag, beweert daarin dat de gemeente de rijkste ter wereld is. - De ontvangst van Roosevelt te New- York, in Juni a. s., na de triomfantelijke tournee door Europa, belooft al even opga- wonden en schitterend te worden als het onthaal, door den ex-president overal in Europa gevonden. Er worden in de Ame- rikaansche metropool grootsche toebe reidselen getroffen en speciaal in de ha ven zal het bij aankomst van Roosevelt een reuzendrukte worden. Netlerlandsch Jongelingsverbond. De Buiten-Sociteit te Zwolle stroomde vol. Naar schatting waren er een 1600 personen aanwezig. Bij den aanvang werd gezongen Ps. 473, riep de Voorzitter allen aanwezigen een hartelijk welkom toe, las een gedeelte uit de Heilige Schrift, en ging voor in 't gebed. Op verzoek van den voorzitter spreekt de vergadering de Apostolische Geloofs belijdenis uit. Dat was een schoon oogen- blik. De voorzitter der Regelingscommissie, de heer J. H. v. Noort, vertolkte de vreugde der aangesloten vereenigingen te Zwolle, dat zij ditmaal den Bond mochten ontvan gen. Hij roept Besturen en leden een har telijk welkom toe, gelijk ook het Eere comité. Alsnu houdt de Bondsvoorzitter zyn openingsrede. Welkomroept hy de Bondsvrienden toe, welkom in het won- derschoone Zwolle onverschillig hoe ge er gekomen zijt. Daarna wendt de voorzitter, zich tot den heer Commissaris der Koningin, graaf Van Rechteren Limpurg, dien hU dankt voor zjjn tegenwoordigheid en wien hij verzekert dat hjj hier een groote schar» van jongelingen voor zich ziet, dia buigen voor het gezag op aarde, omdat ze hebben leeren bukken voor het Gezag van God in den hemel. Na de rede van den Voorzitter die met daverend, langdurig applaus werd begroet, werd 't eerste en laatste couplet van het Bondslied staande gezongen. Een huldo-telegram wordt aan de Koningin gezondeninsgeiyks een aan den Prins der Nederlanden, als bescherm heer van 't Verbond. De volgende Bondsvergadering zal plaats hebben te Groningen of te Leiden het Bondsbestuur zal een keuze doen. Alsnu leidt de voorzitter hot onderwerp in „Het N. J. V. en de militairen". Spr. behandelt dit vraagstuk, bezien van de zijde der jongelingen en het Jongelingsverbond. Hij schetst de positie van den christen-jongeling, die „in dienst" komt en wyst »r op hoe licht deze in de kazerne schade iydt aan zijn geloof. Drank en ontucht, spotten en vloeken, doen zoomenigjongloven verongelukken. Er behoort vaak moed toe om te vluch ten en zoo vaak ontbreekt onzen jonge lieden die moed Wel wordt er heel wat gedaan, om on ze jongelieden in 't rechte spoor te hou den, maar we zijn er nog lang nietWat moeten we nog meer doen in hun belang, als ze de uniform der Koningin hebben aangetrokken „Weest vriendelijk Voor uw medemensch, uw meerdere, uw mindere, uw hond, uw kat „Ik zal van goedertierenheid on recht zingen," dat moeten niet allen psalmis ten, maar ook infanteristen kunnen aan heffen. Twee vragen stelt ie Voorzitter. „Is samenwerking tusschen den Ned. Mil. Bond en het Ned. Jong. Verboid mo gelijk Wordt zy ook gewenscht d. w. z. is de Ned. Mil. Bond niet in de practyk te uitsluitend gereformeerd b.v. in de keuze der huisvaders P Generaal-Majoor Schoch, houdt nu het tweede deel van 't referaat. Wat „samenwerking" betreftdaar is alles vóór en niets tégen. En, al is 't niet officieel, spr. kan de verzekering geven, dat pogingen tot samenwerking gunstig zullen worden ontvangen. Op de nadere vraag van den Voorzitter antwoordt spr., dat de Mil. Bond tegenover Hervormden en Gereformeerden steeds preeies dezelf de houding aanneemt. De morgenverga dering werd daarna gesloten. In de middagvergadering sprak dr. De Hartog van Haarlem over: „De Geestelijke stroomingen van onzen tijd en de G. J. V." 's Avonds was er een samenkomst in de Groote Kerk die uitnemend slaagde. Als eerste spr. trad op Ds. de Haan van Zwolle, die tegenover de dikwyis opge heven leuze „godsdienst-privaatzaak" het woord van den Heiland uit Joh. 15 5 hooren liet. Dat woord getuigt van de macht en majesteit van Hem, die het sprak, maar ook van de machteloosheid des menschen. Met eenige practische wenken besloot spr. zijn keurige rede. Nadat dr. J. C. de Moor naar aanleiding van Ps. 24 710 het woord had gevoerd, sprak ds. Van Noort na 't zingen van Gez. 96, de zegenbede uit. Geref. Kerken. Beroepen te Enkhuizen, D. Hoek te Zwyndrechtte Kooten, K. v. d. Veen te Knype; te Franeker, J. Koppe te Bunschoten te Oosterend op Texel, J. C. H. v. Mourik te De Wilp. Middelburg. Geëxamineerd 8 manne lijke candidaten. Geslaagd de heeren P. A. de Waal, Hontenisse, P. de Zomer, IJzendijke, A. Kunst, Oud-Vosmeer. I e examens zijn afgeloopen. Van de manneiyke candidaten werden er 20 afge wezen en slaagden 59van de vrouwe- lyke werden 9 afgewezen en slaagden 35. De beide candidaten voor de akte aut- tige handwerken behaalden die. Voor de vrye- en orde-oefeningen der gymnastiek slaagden 5 van de 6 manne- ïyke en 2 van de 5 vrouweiyke candidaten. Zoo zijn onze manieren. De heer J. Strating hoofd der Chr. school te Twjjzel, schryft aan de Standaard: Mag ik a. u. b. een weinig plaatsruimte in Uw blad naar aanleiding van het be richtje vau j.l. Vrijdag dat onze school verblijd was met een gave van f 2000. Wat toch is het geval Be vrijzinnigen ter dezer plaatse zyn in toorn ontstoken. Waarover P Wel, onze Chr. school alhier is 1 Jan. 1906 met 60 leerlingen geopendnu telt ze 109 door de zegen des Heeren en wanneer we in staat gesteld worden met 1 Sept. a. s. D. V. het 3e lokaal te openen, 105. Dat deze styging van het aantal leer lingen voor de vrijzinnigen geen oorzaak van biydschap is, laat zich begrijpen. Eén gedachte troostte hun echterde „fynen* waren te arm om het 3e lokaal te kunnen bouwen, daar er reeds een groot kapitaal over de school was en duszou het Bestuur der Chr. Schoei genoodzaakt zyn, kinderen weg te zenden. Een school met 2 leerkrachten mag volgens de wet op 15 Jan. immers hoogstens 90 leerlin gen tellen. Het Bestuur heeft echter gemeend geen kinderen te mogen wegzenden en plaat ste daarom in Maart 1910 een bede om hulp in verschillende Chr. bladen. De ver ontwaardiging onder de openbare school mannen rees. „Eon Twjjzelaar" (watheld haftig, aldus zyn naam te verzwygen!) plaatste een venynig stukje in het libe raal blaadje: Oostergo. Daarin werd ge tracht onze zaak bespottelijk te maken, maar dat baatte niet Nu moet echter bovenstaand berichtje dienst doen om 't bouwen van een 3e lokaal te verhinderen. Want wanneer dat berichtje waarheid bevatte, zouden we geen steun van buiten meer behoe ven En wanneer we geen hulp van buiten ontvangen, dan, dat weten onze tegenstanders, kunnen we niet bouwen. Dan had de vry zinnigheid getriumfeerd! Van het geheele beriohtje is geen woord waarvan 't begin tot 't einde gelogen Er is geen cent gegeven Tot zoover de inzender. Wy spreken de hoop uit, dat de Chris tenen in Nederland zullen zorgen, dat het onzen mannen te Twyzel niet aan het noodige ontbreke, om hun school te vergrooten. Nog een fijn stukje schoolstrijd. Een inzender in de Ned. teekent het volgende, sprekende voorbeeld van ge wetensdwang, uitgeoefend door een vry- zinnige meerderheid. Te Hoog-Keppel, een dorpje by Does burg, bestaat naast de openbare school reeds meer dan 25 jaren eene Christe- ïyke. Beide klein. Twe9 leerkrachten. Van oneeriyke concurrentie was tot kort geleden geen sprake. Het tegenwoor dige hoofd der openbare school heeft echter verandering gebracht. Opzette- ïyk. Men oordeele. De heer J., bakker van beroep, moest dit voorjaar zyn eerst» kleine naar school zenden. Hy koos de School met den hybel. ,Uit volle overtuiging» sprak de vader tot den Heer Hhoofd dier school, «breng ik myn kind by U«. De nieuwe leerling werd ingeschreven. Alles heel gewoon dus. 1 April bracht de heer J. zelf de kleine in de nieuwe omgeving, maar deelde toen den heer H. mede. dat men hem dien mor gen weggezonden had by den heer D., hoofd der openbare school en bij den heer R., landbouwer, buurman van den heer D. De boodschap was: »Daar je je kind stuurt naar de byzondere school, hebben /re je brood niet meer noodig». Ook de heer K., hoofd van een neutraal instituut, was van dezelfde meening. Dienzelfden dag werd al wat zieh »vry zinnig" noemt in Hoog- en Laag-Keppel en dat is verreweg de meerderheid der be volking, bewerkt, zóó afdoend», dat de bakker den volgenden morgen met by- kans al zyn brood weer thuis kwam. De zaak was duidelyk. Bleef het kind op de bijzondere school, dan was het met de leverantie uit. De kleine is drie dagen op de Christe- ïyke school geweest. Daarna gaf de vader toe. Noodgedwongen. Zijn zaak verliep. Bakker J. zendt nu zyn kind by den heer D. En deze eet weer het brood van bakker J. En zoo doen nu weer alle klanten. Maar er is meer. Op straat zingen nu de „neutrale* jongens het volgende WyzeEr waren twee aardige menschen. In Keppel woonde een bakker, Die bakte voor grof en voor fijn, Voor vromen en paganisten Waarvan er zoovelen hier zyn. In Keppel daar zyn ook twee scholen, De eene voor grof of neutraal, En de andere voor fyne beginsels, Waar de zuurdeesem komt door [*t gemaal. Het gemoed van een kind is te kneden, Zoo als het deeg of beslag. De zuurdeesem doet den boel ryzen, En brengt fyne beginselen aan [*t licht van den dag. Maar de zuurdeesem der school van [de fynen, Deed niet ryzen, maar krimpen [zyn brood, Want de groven die gingen vertrekken, En ons bakkertje kwam in den nood. Nu bakt hy weer zonder zuurdeesem Het neutraal poeder of zelfryzend meel, Wat de klanten veel liever gebruiken W ordt een goed broodje ook nu weer [zyn deel. De dichter houdt zich schuil, 't Is toch ook al te grof. En of het neutraal is? 't Brengt inderdaad „fijne beginselen aan 't licht van den dag". Onafhankeiyk van het lijden, veroor zaakt door de pynen in de* rug die al leen voldoende zyn den zieke er toe te brengen er zich zoo gauw mogelijk van te verlossen, bestaat er een andere reden die den zieke moet dwingen zich onmid- deliyk te verzorgen indien hy in het vervolg zich daarover niet bitter wil te beklagen hebben. Deze reden is de vol gende De ruggepynen, die styfheid zoo hevig dat de zieke des morgens alle moei te heeft op te staan, en die hem doen schreeuwen wanneer hy zich moet op richten na zich voorover te hebben ge bogen, komen voort uit een slechte wer king, een hinder, een prikkeling van de nieren. Nu zijn de nieren een orgaan ran het gootste belang, een orgaan als het hart, een orgaan dat, indien het door de eene of andere afwyklng is aangetast, den zieke in doodsgevaar brengt. De nieren worden in het algemeen eerst aangedaan door een soort van ver traging, van zwakte in haar werking. Nu is de werking der nieren zeer belang rijk, daar zy belast zyn met de uitdry- ving der vergiften, overblyfselen der voe ding, vergiften die uit het lichaam worden weggevoerd met de urine. Indien de vergiften niet worden wegge voerd ten gevolge van zwakte der nieren, wordt het lichaam vergiftigd en de nieren nemen in ziekte toeer kunnen zich dan zware ziekten voordoe» die tot albumi nerie overgaan. Het is dus zeer noodzakoiyk, wanneer de urine zeldzamer wordt, wanneer zy sterk gekleurd is, wanneer zy een neer slag achterlaat, en wanneer men boven dien hevige lendepynen gevoelt, zich onmiddeliyk te onderwerpen aan een be handeling die deze slechte werking van dat orgaan geneest. De behandeling met de Pink Pillen is byzonder voor dit doel aangewezen en wy hebben merkwaardige gevallen van genezing onder de oogen gehad. Onlangs nog hebben wy de volgende mededeeling ontvangen van Mej. G. Kere- lam, wonende tt 's-Gravenhage, Rivier vischmarkt, no. 7 „Ik heb het genoegen u te berichten dat ik door de Pink Pillen genezen ben. Gedurende langen tyd leed ik aan een gemeenen slechten gezondheidstoestand en in het byzonder aan hevige lendepy nen. De behandeling met de Pink Pillen heeft r»y velkomen genezen". Verkrijgbaar k f I.75 per doos, ea f 9 de zes dcozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaam 22,Amsterdam reor Middelburg en omstreken bfj Joh. de Roos, Vlaimarkt K 157; voor Gees bij Gebrs. Mulder; voor Vtlssingea b| 3.A. Luitwieler en A.C.Beniest, Lepelstraatea verder hij verschillende Apo thekers ea goede drogisten. Injazonden stu/ckon. (Buiten verantwoordelijkheid dor Redactie). Mijnheer de Redacteur! Vergun my een klein plaatsje in uw veel gelezen blad, en daar ik geen schry- ver ben vraag ik maar een plaatsje voor eenige regels, maar nood dwingt wetten zegt het spreekwoord. Dat wy tegenwoor dig in den tyd van vooruitgang zyn, weet iederalles wordt bewerkt op de snelst mogeiyke manier, 't is in stoom en drijf kracht, alles toont aan van vlug en ge haastheid. Wanneer men begint een woning aan te besteden 't moet in de kortst mogeiyken tyd klaar zyn, want haast zit overal achter. Dat ondervindt men zelfs ook in de gemeente Kloetinge. Daar vindt men ook een uitgegeven bouwterrein van het burgeriyk armbestuur uit Goes in erfpacht, en daar er langs dit bouwterrein een weg is moeten biy ven liggen tot uit weg van elkander om zoodoende den straatweg te bei eiken, is die weg voor rekening van genoemd bestuur om die in orde te brengen. Doch wordt er door de eigenaars van huizen ook voor dien weg idem zooveel betaald. Met 1 Maart waren de laatste huizen klaar en zou genoemd bestuur verbetering aanbrengen want de weg was onbegaanbaar en nu zyn wy reeds in Mei en vinden dien weg nog in dien zelfden onbegaanbaren toestand. 't Was ten minste aardig om te zien toen Zondag ie bewoners naar de kerk wilden gaan moesten zij er doorgehol pen wordenlaat staan dat kinders, die de Zondagschool wilden bezoeken, moes ten tehuis biy ven wegens den verregaan- den modderpoel. Moest men in 't nach- teiyk uur een dokter halen voor een erge zieken en de dokter zou het wagen den patient te bezoeken wy zouden hem zeker lof toezwaaien voor den moed om in het nachteiyk uur zulk een mod derpoel te doorwaden. Ik hoop dat genoemd bestuur zich spoedig en haastig klaar maakt tot 't brengen van verbetering in dezen on- houdbaren toestand. Een Bewoner van 't achterste gedeelte. Kloetinge, 9 Mei '10. Borssele In de Zaterdag gehouden vergadering van Ingelanden van den cala- miteuzen polder Borssele werd de reke ning nagezien en in orde bevonden. De heer Hendrikse stelde voor in het vervolg aan iederen ingeland een borderel te zen den van begrooting en rekening, waartoe werd besloten. Een voorstel van het be stuur om den ontvanger-griffier tot het ontvangen van dysgeschot van 24 uur des namiddags zitting te doen houden in het gemeentehuis te Borssele, den eersten Woensdag na 15 Aug.. 15 Oct., 15 Jan. en 15 Maart werd goedgekeurd. De vertegenwoordigers in den dijkraad, de heeren D. Wisse, C. van de Velde en P. Polderdyk werden herkozen, resp. met 26, 27 en 19 stemmen, terwyi voor den heer J. Bruinooge, die bedankt had, werd ge kozen de heer C. Mol Az. met 22 stemmen. Daarna kwam aan de orde de vry verkla ring van den polder. Na een langdurige en hevige discussie werd die vrijverklaring aangenomen met 24 stemmen voor en 11 stemmen tegen. Het verzoek om subsidie voor het aanleggen van een tram op Zuid-Beveland werd toegestaan. Het be drag is f 300 per jaar gedurende 20 jaar of 24 cent per Hectare Goesche Gt. Terueuzen. Heden is alhier op ruim 69-jarigen leeftijd overleden de heer ds. M. Ruben, in leven piedikant by de oud- Geref. gemeente alhier. De overledene had 28 gemeenten zelfs tot in het noorden van ons land te bedienen. Terneuzen. De melkverkooper M. v. D. alhier reed dezen morgen als naar ge woonte met hond en kar naar buiten de stad om melk te halen. Een eind onder weg zijnde nam de hond in eens een zy sprong, zoo dat voerman, hond en kar pardoes in de sloot terecht kwamen. Voor dat hulp kwam opdagen was de hond reeds in den modder versmoord. De man zelf had door dat hy in het prikkeldraad was terecht gekomen ernstige kwetsuren aan beide handen opgeloopen. Een groote schadepost voor hem daar hy den hond pas drie weken geleden gekocht had. Door Kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente te Middelburg is benoemd tot opzichter over de kerkgebouwen enz. bij die gemeente de heer J. Baljeu, timmer man en aannemer aldaar. Middelburg. In de gisteren gehouden vergadering der Centrale A.-R. Kiesver- eeniging zyn voor 'tdistrict Middelburg voorloopig candidaat gesteld de heeren 1 mr. A. A. de Veer en J. H. Blum, aftreden de leden en tegenover 't aftredend lid den heer Den Bouwmeester zyn op degrosiyst in alphabetische volgorde geplaatst de h.h. A. Geschiere te Grypskerke, S. Louwerse te Oostkapelle, W. Melis te Serooskerke, W. A. de Rycke en J. A. Vertregt, beiden te Middelburg. In het district Vlissingen zyn candi daat gesteld de heeren G. v. d. Putte (aftr.) en H. J. E. Gerlach van St. Joos- land. Kattendyke. Wy verzuimden in ons verslag omtrent het slot der feestviering met den heer Feleus te melden dat op verzoek van ds. Andreae als eerste lied op 't hem geschonken orgel gespeeld en gezongen werd Gezang 12 vers 1. 0, Goedheid Gods, nooit recht geprezen Heet hy een mensch dien gij niet treft Hoe snood ondankbaar moet hy wezen, Die 't hart niet vroolyk tot U heft. Neen, alles aan God dank te weten Zy steeds myn plicht, myn werk, myn [lied. De Heer' heeft niiemer mij vergeten. Vergeet mijn ziel, den Heer ook niet. Londen, 10 Mei. Koning George heeft heden minister Asquith ten gehoore ont- 1- vangen. Heden wordt een kabinetgraad gehouden. Passaic, (New-Yersey.) President Taft zal den oud-president Roosevelt benoe men tot buitengewoon Amerikaansch ge zant te Londen om de regeering te ver tegenwoordigen by de begrafenis van Koning Edward. Constantinopel. Turksche troepen hebben de opstandelingen by Bonde- korvo uiteengejaagd. Goes, 10 Mel 1910. Geringe aanvoer, weinig vraag. Oude Tarwe f ai Nieuwe Tarwe f8.50 aflo.—Nieuwe Rogge f7.a £8. Wlntergerst f 6.60 a f 7.Zomergerst f a f Haver f 7.a f 7.50, Kookerwten f 11. a f 12.Kroonerwten i 8.a f 18.Brulne- boonen ff.a f 10.Paardeboonen Mosterdzaad f a f Karwijzaad f f Winter-Koolzaad f a f Chevallier-Gerst f af Wol, Schapen er 3 K.G. (steen) faf.Ajuin f,a de 60 idlo. Aardappels geen handeL Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.if middenprijs f 0.50. Aan part. f 0,60 per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 2.80 i f 3.30, middenprijs f 0.778, part. f o.— per 25 stuks. Aanvoer ruim. Opgaaf van de Lhidbouicmaatschappjj. Boter f 1,li f 1.— per K.G., rekeDprlji f 1,05 per K.G. Aan part. f 1,20 per K.G. Eieren f 3,a f 3,30 per 100 stuks. Rekenprljs f 3, rO per 100 stuks. Aan part. f per 100 st. Eierenverkoop der Onderafdeeling '/.uid-Bev. V. P. N. Aangevoerde eieren 16525 stuks. Prijs f 3.30 per 100 stuks. Vlissingen, 10 Mei 1910. Boter per kilo f 0.60 a 0.62*, Eieren per 100 stuks f 3 60 a f Veilitigavereei MIDDI Aardappelen f 1.9 f 2.80, Maltha uien f beien 2 a 3 ct, Komk 3 a 5, ct, Bloemkoo witte 8 ct, alles per st ct, idem (winter) 30 Karoten 21 a 26 ct, P< Molsla 50 a 55 ct, Snijsla 3o a 35 ct, B ct Postelein 30 a 33 c ct. Prei 2 a 65 ct. Rhat 13[, ct, Raapstelen ls terselie 1 a 3 ct, alles ROTTERDA van heden (Dlnsdaj paarden, 1284 maget deren, 185 vette k veren, 600 graskalve 1I3 biggen, 4 bokl Prijzenrunderen 3e 64ossen ie qt 63 stieren le qua 3e 50; kalveren ie 110 a 105 be 95. Melkkoeien f 140 k 1320, stieren f 150 graskalveren f vette- f af big; f 60 i f 230, Paarden f Nuchtere kalveren f 6 J f 11. Biggen Handel traag. Maand ANTWERPEN. 1 PARTS. Tarwe 2 5.15 fr. betaald. BERLIJN. Grane behalve uit Noord-Ai uit Liverpool en uit B vond hiervan nageno Argestijnsche en Cai a'.derde prijzen werd 1 zaak tengevolge van d offerten. Juli en Sept de prijzen van eergiste af en toe iets hooger t< stil en goed prijshout dringend, alleen per haalde malen koopers schralen stand van schrijven. Haver wor afnemende vraag. Op Slot- Ope koers. ki 215.— BUDA PEST. Tar NEW-YORK. De t opende prijshoudend om dezelfde redenen flauw. Loco traag. CHICAGO. De tri opende prijshoudend gen, steeg tengevolge 1 per Mei, doch daalde grammen, alsmede in Id overeenstemming hernieuwde dekkinge op aankoopen, door ha markt op. Naar aanle het Landbouwbureau van Opruimingen doo ming der speculatie verkoopen door haussi September, alsmeae pen liep de markt nogi Vertrokken ss. Amstelland van nos A yrosvan Oskar (Canadalyn) Lissabon het ss. i Java naar Amsterd: de ss. Koning Will Amsterdam en Rott Calcutta het ss. Soe van Port Said 't ss Rotterdamvan Goentoer van Rotter van Genua het ss. Amsterdam; van H; lem V van Paramari van Port Said het ss Amsterdam. Aangekomei ss. Madura en Vot te Hamburg 't ss. M 9 Mei te Rio de Jan Amsterdamte Ams van Java; te Haml Amsterdam. Gepasseerd: ss. Prins Frederik he naar Paramaribo; 7 ss. Celebes van Am Mei Perim het ss. van Amsterdam n; het ss. Flores van A: 9 Mei Teneriffe het e nos Ayres naar Ami Telegrafisch naar waarneminge 10 Mei medegt Kon. Ned. Meteor. Hoogste baromet (op de Azorische e; laagste stand- 747,7 Zweden). Verwachting tot d< Zwakke tot matig lijke richtingen, lucht, weinig of ge 1 Door Gods go spoedig geboren WJLLE1 Goes, 9 Mei 1910. J. M. S. W P. J. STEI

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2