Laatste Berichten Gemengde Berichten. LEESTAFEL. Afloop verkoopingen enz. Openbare ferfcoopinqen Markt be Zie <3.e Kerknieuws RECLAMES. Zwak. ellendig en altijd vermoeid. Koopt leg I de fabel van La Fontaine over den leeuw en den ezelsschop. De Roomsche bladen gewagen dan ook niet an knoeierijen. De zaak moet zich volgens hen eenvoudig aldus hebben toe gedragen Coremans had het bestuur der Antwerpsche tramwegmaatschappij met een proces bedreigd, wijl het niet voldeed aan de met hem te voren gemaakte af spraak dat hij het recht zou hebben twee bestuursleden der maatschappij aan te wijzen. Hij vorderde uitkeering van 250 dui zend francs, doch liet dezen eisch varen, toen hij zag welk een slechten indruk het maakte te meer daar hij bij de behande ling in den gemeenteraad voor't voorstel had gesproken en gestemd om aan boven bedoelde maatschappij concessie voor den aanleg van tramwegen te verleenen. Engeland. Wij deelden reeds een en ander mede omtrent 't overlijden van Koning Edward, uit welke mededeelingen bleek hoe on verwacht de dood dezen vorst is op het lijf gevallen. Vrijdagmorgen heeft hij nog staatsza ken besproken met zijn omgeving. Zoo vroeg hij o. m. inlichtingen om trent de toebereidselen voor de ontvangst van prins Sadanaru Fushimi, die den Mikado zou vertegenwoordigen bij de opening van de Engelsck-Japansche ten toonstelling. Z. M. had op de getroffen schikkingen vrij wat aan te merken en verlangde, dat zij in verschillende opzich ten gewijzigd zouden worden. Overigens bracht hij den ganschen dag in zijn stoel doordoch ten gevolge der herhaalde hoestbuien moest hij naar bed toen bleek des avonds dat de hartekamer niet meer werkte. Zoo zeggen tenminste de dokters. Maar andere menschen vermoeden dat de Koning een beroerte zal gehad hebben, dewijl toch bronchitis niet zulk een snel verloop heeft als nu gezien werd. Üe dood moet een oorzaak hebben. En zoo stierf de koning te middernacht. Zijn dood is een groot verlies voor En geland dat onder Edwards regeering tot steeds grooter bloei voortschreed, en zich oeconomisch, ten koste van Duitschland, er steeds meer bovenopwerkte. I e gan- sche natie betreurt zijn heengaan ook de socialisten eerden hem tn spraken met grooten lof van hun Koning. Ook voor Europa is Edwards dood een slag. Hij bevoi derde den vredevoorkwam alle mogelijke verwikkelingen sloot ver bonden, legde bezoeken af, en ontving bezoeken met en van alle mogelijke vor sten. Alleen op isoleering van Duitsch land was zijn streven gericht. Zijn neef, Keizer Wilhelm, behandelde hij met groote onderscheidingdoch op 't punt van concurrentie tusschen Engeland met zijn ouden, en Duitschland met zijn nieuwen naam als beheerder der zeeën was hij vriendelijk onverzettelijk. Daar moest neef niet over praten.. En de uit komst heeft getoond dat neef op dat punt door oom is overtroefd. Duitsch- lands pers spreekt dan ook niet met lof van dezen grooten Brit; hetgeen te be grijpen is. Intusschen de Koning is dood leve de Koning. De naam van zijn opvolger, Ko ning George V, is reeds op aller lippen. Deze tweede en eenig overgebleven zoon is geboren 3 Juni 1865, zeventien maan den na de geboorte van zijn ouderen broe der, den hertog van Clarence, die op 14 Januari 1892 overleed. Als jongens waren die beide broeders onafscheidelijke kameraden.Zij deden ook tegelijk in het jaar 18V7 hun intrede bij de marine en bleven twee jaren op het oplei dingsschip „Brittannia". De jongere broeder,die niet kon vermoe den, dat hij eens den troon van Groot Bri- tannië zou beklimmen, legde zich met de borst toe op de zeevaart deed examens met groot succes en kreeg in 1890 het be vel over de kanoneerboot „Truch". In het jaar 1892 sleepte een hevige ziekte den hertog van Clarence ten grave an George, die thans erfgenaam van den troon was geworden, kreeg den titel van hertog van York. In Mei van het volgende jaar verloofde hij zich met prinses Mary van Teek, (prin ses May), een lievelinge van koninginVic- toria en hun huwelijk werd op6 Julid.o.r. voltrokken in de Chapel Royal, St. James. Uit dit huwelijk zijn vijf kinderen ge sproten, waarvan het oudste Edward Al- bert Christiaan thans de aanstaande troonopvolger is. •^De nieuwe koning heeft op zijn ver schillende reizen het uitgebreide gebied, waarover hij thans den scepter zwaait, door eigen aanschouwing leeren kennen en zou, wanneer de onverbiddelijke dood dit plan niet in duigen had geworpen, als vertegenwoordiger des Konings het parlement van deZuid-AfrikaanscheUnie hebben geopend. Hij heeft de regeering aanvaard met de toezegging dat hy de voetstappen zijns vaders, als grondwettelijk koning, hoopt te drukken. De staatkunde der Engelsche regeering zal, derhalve ook wat de verhoudingen met Duitschland, België (Kongo) en Zuid- Afrika, en de vriendschap voor Frank rijk en Rusland aangaat wel worden be stendigd en daardoor ook de Duitsche staatkunde van verweer, welke steunt op Oostenrijk, en de vriendschap aan houdt met Italië dat zich al meer bij Frankrijk en Groot Brittannië schijnt aan te sluiten. Vrucht van Koning Edwards tienjarige regeeringvan het spel tus schen den Engelschen en den Duitschen schaakspeler, waarbij de oudere in erva ring door den oudere in jaren zoo goed als schaakmat werd gezet Turkije. De nieuwe Sultan van Turkije, Meh- med V, die nu een jaar op den troon gezeten heeft, beleefde nog niet veel plezier van zijn optreden. Meer dan ooit zijr. de Albaneezen tegen dezen nieuwen vorst in opstanden de geest van verzet heeft de geheele Ar- nautenbevolking in dit rooverland aan gegrepen. Van ouds her reeds hebben de Albaniers zich niet kunnen schikken in den toe stand van gebondenheid aan een gere geld bestuur. De vrijheid zit hun in 't bloed en liefst de vrijheid van den oud-heidenschen bar baar, die nog van vijftien eeuwen terug de heugenis van Romeinsch Christelijke of Grieksch Christelijke overheersching be waart, en den Turk en den door dezen hem opgedrongen Islam gram is. De Albaniërs of Arnauten - zelf noe men zy zich trotschSkipetaren, Zonen van den Adelaar zijn rechtstreeksche af stammelingen der Illyriërs volgens sommige geschiedschryvera zelfs der Pelasgen. In hun ontoegankelijk berglan.l zijn zij beschermd gebleven voor den druk van het Westen en van het Oosten. En terwijl alles om hen veraxderde, zijn zij een natuurvolk gebleven, dat zich niet vermengde met eenigen anderen stam, doch de reinheid van het ras wist te hand haven, en daarby de voorvaderlijke ge bruiken te behouden. Tegen het einde der zevende eeuw zyn zij, gelijktijdig met de Serviërs, tot het Christelijk geloof bekeerd maar deden aan den overgang der Serviërs van de Roomsche tot de Grieksche kerk om streeks 1288 niet mee. Wel gingen zjj, onder den invloed der Turksche overheer sching, tot den Islam over. Toch zyn ze in hun hart heidenen gebleven, met alle zeden en gebruiken uit den voortijd, althans in het binnen land, bergland, woont nog altoos een onafhankelyke rooverstam, wiens voor naamste werk is de bloedwraak - de vendetta te volvoeren. Van de geheele Europeesche beschaving namen zij slechts de repeteergeweren over. Van den gehee- len Christelijken godsdienst, van den geheelen bijbel hebben zij slechts dit ééne onthouden„Oog om oog, tand om tand". Het Handelsblad verhaalt van een dorpje in Albanië, waar op het kerkhof slechts drie personen begraven liggen, die niet door moordenaarshand gevallen zyn. Doch de Albaniër acht dat geen moord het is plicht, en het is wraak. Zyn plicht doen is goed, en wraak is zoet. Zoo vat hij het dooien van een mensch op. En tegen dergelyke menschen heeft de Turksche soldaat te vechtenen al de eeuwen door heeft hij 't er tegen afgelegd. En de regeering eveneenswant de on tembare Arnaut betaalt geen belasting, levert geen soldaten, dan een enkele voor des Sultans lijfwacht, duldt geen ambte naren op zyn gebied en is in alles zyn eigen rechter. Dat de Turksche regeering dezen toe stand niet wil bestendigen, is de aanlei ding tot de jongste verwikkelingen en lang zal 'tnog duren, eer deze opstand zal onderdrukt zijn. Voor enkele jaren nog zou die opstand, met alles wat daarmede samenhangt, een bron van zorg voor Europa zyn geweest. Want Albanië was altoos een gebied, dat tot voortdurend wantrouwen tusschen Oostenrijk en Italië aanleiding gaf, welke beiden 't gewicht beseffen van 't bezet dezer kuststrook, die Oostenrijk met de Adriatische en dus met de Middelland- sche Zee verbindt, doch welker bezit zich te verzekeren door Italië steeds aan Oos tenrijk werd belet. Doch thans laat de quaestie vry wel alle regeeringen koud. Het is slechts een zui ver Turksche quaestie. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Waddingsveen, B. Batelaan te Hoogeveente Oosterhesoelen, J. Kunst te Heerenveen. Geref. Kerken. Tweetal te Baarland S. Dwarshuis te Staphorst en A. Hey te Molenaarsgraaf. ZE1NDIISG Maandbericht no. 5 van 'tNederlandsch Zendingsgenootschap geeft een belangrijk schry ven weer van Zendeling Hofman te Posso, die in 1903 aldaar den arbeid tien jaar te voren door Zendeling A. Kruyfc aangevangen, kwam voortzetten en nu op Kerstmis 1909 167 Possanen mocht doo- I pen onder hen waren 104 volwassenen, j Een der hoofden, die twintig jaar lang het Evangelie met een „tegelegener tijd" had afgewezen, kwam nu met vrymoedigheid over. En door den invloed van dezen Papa i Woenté kwamen zoovele dorpelingen tot de goede keuze. De Koningin-Moeder is in goeden wel stand te Queenborough aangekomen. Zij had een goede reis ondanks het stormach tige weder op zee. Zy was diep geschokt door het bericht van het overly den van den koning. H. M. bezocht haar zuster, de hertoging van Albany (weduwe van Prins Leopold, broeder van den overleden koning). Haar bezoek geldt behalve de hertogin van Albany ook de Koningin- Weduwe van Zweden, die tydelijk te Londen is. Zij komt 27 Mei terug, ver trekt dan naar Soestdijk en zal 3# Mei te Amsterdam zijn tydens het Koninklijk bezoek. Wegens het overiyden van den Koning van Engeland en de nauwe verwantschap der koningshuizen van Noorwegen en Denemarken met het Engelsche Hof, is de reis van Prins Hendrik naar de Noor- sche ryken uitgesteld. Prinses Juliana heeft op haar ver jaardag van de Koningin-Moeder een ge lakt salonameublementje ten geschenke gekregen. Dit is in het Prinsessehuis in het Kon. Park op Het Loo geplaatst dat de Prinses dagelyks bezoekt. Te Maastricht viel een man in zyn woning van de trappen en bleef op de plaats dood. Te Harlingen is een 18-jarige slagersknecht door het loslaten van het stuur der flets te water geraakt en verdronken. Een 9-jarig knaapje te Steenwykerwold werd staande by een telefoonpaal Zaterdagmiddag door den bliksem getroffen en gedood. Te Sliej drecht is een 6-jarig knaapje in een gan- tel (soort van haventje) geraakt naby de nieuwe werf en doorzijn rader levenloos opgehaald. - Honderduizend bloemenliefhebbers. Roosevelt was de honderdduizendste be zoeker op de Haarlemsche Bloementen toonstelling hy was niet weinig verbaasd over dit toeval, toen men hem het toe gangskaartje met dit cyfer er op ter hand stelde. Hy liet zyn breede ry tanden zien en v roeg aan den v oorzitter, den heer Krelage „Hoeveel menschen heeft u wel binnen moeten stoppen, om voor my dit toevallige cyfer te kunnen bereiken" „Niet éen luidde het antwoord „wel hebben wy er vier zoolang buiten moeten houden". De begrafenis van Koning Eduard is bepaald op 20 dezer. Keizer Wilhelm zal er by tegenwoordig zyn. De aardbeving in Midden Amerika waarvan wij Vry dag melding maakten heeft alleen te Carthago op Costarica twee duizend slachtoffers gemaakt onder welke duizend dooden. Verdenkt gy uw nieren wel Zy wor den misschien cel na cel vernietigd, waardoor uw bloed ongezuiverd hlyft, terwyi het levengevend eiwit uit uw lichaam kan worden afgevoerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zóó onge merkt, dat zelfs wanneer de nieren ern stig aangetast zyn, gy geen ander ver- schynsel op kunt merken dan algemeene zwakte, loomheid en afgematheid. Gy staat erover verwonderd, dat gy steeds achteruit gaat e» dat gy u altyd zoo vermoeid en terneergeslagen gevoelt. Misschien hebt gy nooit uw nieren ver dacht en toch indien uw water che misch onderzocht v, erd, zou misschien gevonden worden, dat uw nieren cel na cel werden verwoest en het bloed niet meer filtreeren, waardoor het levenge vend eiwit gelegenheid heeft om met de urine te ontsnappen. En zoo raakt gy dag aan dag vaster in de klauw van de gevreesde ziekte, totdat de nieren plotseling geheel hun werk staken en uw geheele lichaam vergiftigd wordt door het urinezuur in het bloed, terwyi de blaas haar kracht verliest om de urineafscheiding teregelen. Daarom wanneer uw urine bewolkt of branderig is, wanneer de afscheiding in te groote of te kleine mate geschiedt, of wanneer gy rugpyn, waterzuchtige zwel lingen, rheumatische pynen of een blaas- kwaal hebt, verwaarloost uw nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft zich misschien reeds verder ontwikkeld dan gij denkt, en uitstel is zóó gevaariyk, dat gy niet spoedig geaoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen, die zoovele man nen en vrouwen blijvend genezen hebben. Let er daarom op, dat de juiste naam Foster's Rugpyn Nieren Pillen op de doos voorkómt. Zy zyn te Goesverkrygbaar by de firma Nathan Emanuel en te Middel burg by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K. 157 Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A fl-75 voor één, off 10.— voer zes doozen. Letteriyke en practicale verklaring van het Nieuwe Testament, door Matthew Henry, opnieuw uit het En- gelseh vertaaldvermeerderd met een voorrede door prof. dr. H. Barinck Kampen J. H. Kok. De uitgever zet er goeden gang achter. Reeds is de 10e aflevering verschenen. Het werk verschynt in 50 afleveringen ad 30 cent. Voor 't versehynen dei 20e afle vering ontvangen de inteekenaren gratis een fraaien stempelband (nabootsing van een antieken bybelband). Ook met de vertaling van het Oude Tes tament is reeds begonnen. Dit uitnemen de standaardwerk, eertyds neg voor geen honderd gulden te hekomen, komt derhal ve nu voor vry wat lageren prys, en uitne. mend verzorgd in handen van liefhebbers. Kerkeraden en jongelingsvereenigingen hebben dus een goede gelegenheid, hetzy om hun voorzitter een genoegen te doen, hetzy om hun bibliotheek, en tegelijk hun Schriftkennis te verrijken. Gemeenteleven en Huisgezin. Serie I. No. 9. O. Schrieke, Zondagsheiliging. Baarn Hollandia-drukkery. Prys f 0,30. De Enschedésche predikant spreekt niet als hy niets te zeggen heeft, en als hij wat zegt, is het byna altoos ad rem, warm, en helder tevens. Ook dit boekje. Ds Schrieke laat eerst zien, waarin de Zondagsheili ging bestaat en welk een weldaad ons in het gebod daartoe geschonken ishij toont aan de waarde van den Rustdag voor lichameiyk en geestelijk, voor huise lijk en maatschappeiyk leven en wyst aan hoe wy hem moeten gebruiken, zullen wij dit doen naar 's Heeren wil. Geiyk deze heele serie, wenschen wy ook dit nummer in handen van velen. K. W. Levensvragen. Serie IV. no. 9. De Leer der Zwaartekracht een dwaling naar het Duitsch van Th. Newest, Yoor Nederland bewerkt door Dr A. J. C. Snyders. Baarn Mollandiadruk- kery. Prys f 0.40. Al had dit boekje geen andere verdien ste, dan dat 't van één der belangrykste hypothesen der Fysika eens goed laat voelen, dat zy een hypothese is en niets meer, dan ware zijn uitgave gerechtvaar digd. Vooral wy, die van de kruimpjes moeten teren, die van de tafels der weten schap vallen, verbeelden ons zoo licht, dat elke hypothese een feit is en elke theorie een afdoende verklaring, niet geheel of ten deele vrucht van speculatie, maar door onbedriegly ke waarneming of onom- stooteiyke logica gevonden. Al staan wy dan ook vierkant tegenover de grondstel ling van Descartes, die dit werkje als motto voert, toch zien we in den twyfel onzer geleerden aan de dogmata hunner coryfeeën een verbiydend verschynsel. Eigeniyk bevat uez# brochure twee stukken, die, voor zoover ik zien kan, los aan elkaar hangen. I—III geven een hoogst belangwekkende beschouwing over de werking van stralende warmte op 't water, in IVX wordt de theorie van Newton aangaande de zwaartekracht bestredenniet de aantrekkingskracht der aarde, maar 't streven der lichamen, om zich volgens den graad hunner dicht heid om 't middelpunt te rangschikken is de oorzaak van 't gewicht der lichamen. Ofschoon de schryver niet overal even helder redeneert, schynt 't my toch toe, dat zyn betoog waard is, overwogen te worden. Al zyn wy geen monisten in den zin van Haeckel (blz. 44), ook wij gelooven in de „eenheid der natuurkrach ten", omdat zy ons alleen overeenkomstig 'tGoddeiyk ideaal der sehepping sehynt te zyn, en ieder# ontdekking en elk be toog, dat deze éénheid voelbaarder maakt, is ons harteiyk welkom. K. W. Door hot bestuur der waterkeering van het cal. watersohap Walzoorden, werd te Walzoorden aanbesteedhet herstel, der werken aan de Waterkeering. Raming f 6478, minste inschrver J. Cam- been te Hontenisse voor f 5143. Woensdag 11 Mei. Ierseke, voor J J. v. Djjkeqq.door not. Schram 2 nor in de Oss'erbeurs 8,6399 H. bicernklaver, Molenpolder, enz. Oudeland e, 1 irar in de gemeente- herberg door not. N'mrvoort een hoefje 2,4277 H. Goes, door deurw. Ho"mann k Ver hoek 10 nar in de Prine, vendutie, o. a. voor dhr. Kqrremans gravures, boeken, kinderwagens. Middelburg, ook Dissdag door not. Verhnl't 10 unr Notarishais inboedel. Donderdag 12 Mei. Driewegen, door not. Neervoortbij Markusse een huis en schuur 175 cA. E>. by wed. v. Oosten vrachtrydersinspan. Middelbn.g, 1 uur in de Vergenoe. ging door not. Huang 1,5690 an 4,2040 H. weiland, 1 1650 H. bouwland, 1,1730 H- weihnd, 7940 c.A. bouwland, 41 Are, 4220 c.A. en 1260 c A. bouwland. Vrijdag 13 Mei. Zand, ia Pax Iatrantibus door notaris Hosanguur de hofstede van wjjlen da Klerk, groot 3,5167 H. Ritthem, op hofstede Veldlnst half 2 door not. v. Nimwegen afbraak eener schuur. Goes, Vooratad plein Wesdjjk door deurw Hollmann Verhoek voor Ooster- baan le Cointre afbraak. Kattend{jke. Het mag wel tot de groote zeldzaamheden gerekend worden dat een onderwyzer eener openbare lagere dorps school zyn 25-jarig ambtsfeest viert, en daarbij gehuldigd wordt door al de ge meentenaren, arm en ryk, aanzieniyk en gering, en door al zyne tegenwoor dige en vroegere, voorzoover nog in zyn gemeente woonachtige leerlingen. Die zeldzame eer is heden den heer I. J. E. Feleus te beurt gevallen. Reeds weken te voren hadden alle gemeentenaren ge- teekend op een lijst voor bydragen, uit welke den jubilaris eenige kostbare ge schenken zouden ten deel vallen op zyn zilveren feest als onderwijzer. Reeds des morgens 5 uur werd begonnen met de versiering van de woning van den jubilariste 7 uur werden bij alle ingezetenen de vlaggen uitgestoken. Te 10 uur werd de heer Feleus in't school gebouw door de schoolkinderen en tal van belangstellenden, onder welke ook 't gemeentebestuur, begroet, waarbij de heer A. Arnoldi, hoofd der school, een toespraak hield waarin deze aller gel uk- wenschen den jubilaris vertolkte. De kinderen zongen toepasseiyke liederen, waarop de verschillende geschenken aan den jubilaris werden aangeboden, te we ten namens de schoolkinderen een gou den bril, en namens de ingezetenen een fraai Amerikaansch Orgel uit de orgel- fabriek der firma A. S. J. Dekker te Goes, terwijl ook 't gemeentebestuur den heer F. een souvenir aanbood. Te half 2 werden de schoolkinderen in het school lokaal door den heer Feleus flink ont haald, en heerschte onder de kleinen een aangename stemming. Te 5 uur hadden een fietsoptocht en volksspelen plaats. Te 8 uur een fakkeloptochthet overige van den avond werd gewijd aan gezellig verkeer, waarby de weersgesteldheid bij zonder moe was. Met eenig vuurwerk werd 't officieele gedeelte van 't feest be sloten. Den jubilaris werden in zijne wo ning tal van gelukwenschen in den vorm van brieven, kaartjes en telegrammen bezorgd. Er heerschte een aangename stemming op dit feest, dat door de be woners van Kattendyke niet licht zal worden vergeten. Een woord van dank mag wel gebracht worden aan 't hoofd der school den heer A. Arnoldi voor zyne uitnemende organisatie en leiding, niet het minst voor dit biyk van de vriend schappelijke, collegiale verhouding die er tusschen het [hoofd en den onderwyzer en tusschen deze beiden en de ouders en leerlingen bestaat. Heel Kattendyke voegde dan ook by het „Lang leve mees ter Feleus!" een „Lang leve meester Arnoldi." De feestcommissie had voor deze gele genheid een „Nieuwsblad voor Katten dyke" doen verspreiden, zynde eene feest- courant. waarin alle feestliederen waren opgenomen, welke in en buiten de school en de woning van den heer F. van guller harte gezongen werden. Middelburg. Gisteren had in een dei- lokalen van het magazyn der firma M. H. Boasson Zonen eene feestelyke plech tigheid plaats. Voor de vierde maal werd binnen korten tyd het feit herdacht, dat vóór vyf en twintig jaar een der employés in betrekking is getreden. Ditmaal gold het, het zilveren jubileum van den heer O. Drielsma, reiziger by de firma. In een feestelyk versierd lokaal werd de jubilaris met vrouw en kinderen ontvangen, har- teiyk toegesproken door le chefs, waarby hem hulde werd gebracht voor zyn ijver #n toewyding en als stoffeiyk biyk van waardeering een enveloppe met inhoud overhandigd. Ook door het personeel werd hem een aandenken, benevens bloe menhulde aangeboden. Met een druk bezochte receptie ten huize van den jubi laris, werd de feesteiykheid voortgezet. Hoedekenskerke. Door B. en W. dezer gemeente is aangesteld als hulpkanton- nier A. Westdorp alhier. Ierseke. In een Zaterdag te Vlake ge houden vergadering van afgevaardigden der Zuid Bovelandsche afdeelingen van den Bond voor Staatspensioneering is in beginsel besloten in de maand Juli te Goes een propagandameeting te houden. Veere. Dhr J. van Keulen, rijks-ambte naar alhier is met ingang van 16 Mei als zoodanig verplaatst naar Bergen-op- Zoom, Domburg. De heer H. M. Kesteloo Sr., die na 33 jaren deze betrekking te hebben vervuld thans de functie van brievengaar der heeft neergelegd, heeft van de Ver. tot bevordering der belangen van de bad plaats Domburg een gaslamp ten ge schenke gekregen. Middelburg. Geëxamineerd 8 manne- lyke candidaten. Geslaagd de heeren P. A. de Waal, Hontenisse, P. de Zomer, IJzendyke, A. Kunst, Oud-Vosmeer. De examens zijn afgeloopen. [Totaal examineerden 79 candidaten waarvan 5t slaagden. Voor de gymnastiek werden 6 geëxa mineerd waarvan 5 slaagden. BURGERLIJKE STAND Van 69 Mei. MIDDELBURG. Getrouwd: "W. A. J. Snouck Hurgronjê, 29 jr. jn. en M. A. R. Dyckmeester, 24 jr. jd. Bevallen: C. B. Lente, geb. de Koeyer, d. M. J. M. Net, geb. de Hooge, d. S. van der Kuip, geb. Potappel, z. Overleden: J. Dlesch, 82 jr., man van J. de Nooyer; L. de Bruyve, 35 jr., man van H. de Keyzer; J. M. Grins, 15 jr., z.J. C. Tilroe, 73 jr., man van M. Pikkaart. GOES. Ondertrouwd: 6, Cornells de Graaff, 32 j. jm., Helder, en Geertrui Maria Jaooba den Boer, 82 j. jd.Jaco bus van de Visse, 24j. jm. en MariaHelena Barto, 22 j. jd., Goes, onlangs Vlissingen Johannes Hoogkamer, 28 j. jm. en Maatje Visser, 23 j.jd.Dignus Cor- J nelis Weezepoel, 27 Hengstmengel, 21 j. Rotterdam. lste Huw.afk.8, j. jm., Gouda, en Maria 18 j. jd.Johanne Terneuzen,en Hendril 23 j.jd., Kapelle, onlai deMunck, 23 j. jm. en j. jd., Wemeldinge,onl Geboren: 8, Gil Simon Harinck en Coi Willem Joost, z. v. Pi en Johanna Maria Iz Ramaker. Overleden: 6, man, 25 j., man van Jacobs; 7, Petrus j., man van Berendin 8, Samuel de Jon 29 j., ongeh.Lu Schutz, 42 j., ongeh, 9, Kornelis, 4 m., en Helena Elizabeth Van 3- VLISSINGEN. Oi Maas, 26 j. jm. en T. jd.W. C. Meijboo van der Roest, 21 j. jd jm. en W. Mommaas ée Visse, 24 j. jm. en Getrouwd: L. 25 j. jm. en E. L. R. Dii F. K. Kooper, 23 j. 24 j. jm. II e v a 11 e n T. Te mels, z.H. J. Blor P. Landman,geb.Lute, geb. Blondé, z. Velghe, d.H.van A Daalhuizen, geb. J. C. Roalse, geb. Kes Van der Weel, z. geb. Van der Weele, z Meijer, d. Overleden: J. m.D. J. Abr ahan ROTTERE Tarwe puike o: f9.50. Haver niet noen Bruine boon a f 12. Blauwe erwt Kanariezaad Koolzaad fll Vlas. Weinig har ook. Aanroer 5229 «(eer steen wit Zseuwech en 1850 steen Holl. go Prijsen Holl. Blau ningsoh f2e f2 f2.25 af 2.75, Wit Zee Zeeuwsche Elen Overmtasche Eiere Varkens 28 a Licht «oort export 27 M a i s. Am. Mixed f f126 af 127, Witte 8e afGele Servisch Gele La Plata f f 141 a fOdeses f Aardappelen f0, WeetlaDdsohe Weetlandsohe klei f Kralen f 0,a f 0, f 0,Zeeuwsche Ei f 2,80, Geld. Blauwe f sche Blauwe f 2, Bonte f2,—a f2,80, Tamelijke aanvoer, 3< AMSTERDAM, 9 H De prijzen waren al Andykor Blauwe f 1 n Borger# f u Bonte f0,- ii Muizen f 2 h Kleine f 0,- BUuwjiiten f i Eigenheimers f 2,40 Friescbe Borgers f 2 Geeltjes f0 Blauwe f 1, Hamburgen Bonte f 1, Graafjes f 0 Geldersche Blauwe Bonte f 2, Kralen f< Eigen h. Hillegommer Zand l bonfe Katwyker Ronde f Kleine f 0 Malta's f 0,a f 0,- Noordwyker Ronde Westlandsche Zand Kleini IJpolder mnizen f borgers f bonte f 0, blanwpitt Zeenwsofce Bonte f Blauwe Eigenhe Poote-s MEEL. Er was in nogal vraag naar er werden dan ook ingewilligd. Overigi beperkt. Op 't naj

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2