Laatste Berichten Afloop Yërkoojsiügso enz. kerknieuws Rechtzaken te Amsterdam en verschillende Door gangshuizen). Genoemd rapport ziet het licht bij den uitgever A. Oosthoek te Utrecht. Zijn verdiende loon. Het was onlangs zeer druk aan het Rijnspoor te Utrecht. De treinen vervoer den vele passagiersoveral was het even druk en levendigde waggons waren meer dan vol. Een fatsoenlijk heer stapte een coupé binnen, maar zag met één oog opslag, dat alle plaatsen reeds bezet wa ren. Beleefd vroeg hij aan zijne medepas sagiers Ik hoop, dat de dames en heeren my zullen vergunnen, hier te blijven staan alles is vol en we zijn er spoedig Men had daar niets tegen met uitzon dering van één passagier die middenin gezeten was en uitriep Neen, dat verkies ik niet. 't Is beestach tig, zoo vol als alles gestopt wordt Daar u de eenige is, die bezwaar maakt zal ik zoo vrij wezen, te blijven, gaf de ander ten antwoord. Zoo dat zullen we eens zien. En de onwillige reisgenoot vloog ver woed op en stak zijn hoofd door het por tierraampje, om den conducteur te roe pen. Meteen nam de laatstgekomene de opengevallen plaats in. Wat is er? riep de conducteur, die het portier openrukte. het is tijd de trein vertrekt. Er is een persoon te veel in dezen cou pé dus haastte zich de laatstgekomene te antwoorden. Dan moet u uitstappen dadelijk, wij vertrekken 1 En onder het luid gelach van de andere passagiers dwong de conducteur den eigenlijken reclamant om uit te stappen, sloeg het portier dicht en voort ging de trein, terwijl de weinig inschikkelijke passagier in machtelooze woede staan bleef. Te Maastricht viel een kindje in een emmer kokend water, tengevolge waar van het is overleden. Te Heerlen is een metselaar, werkzaam in de staatsmijn Wilhelmina, van een aanzienlijke hoogte door een gat gevallen en zonder tot be wustzijn te zijn gekomen overleden. Gisterennacht hebben onbekende inbrekers te Rotterdam uit het kantoor van de Guttapercha fabriek aan de Noord- blaak de brandkast gestolen, op een hand wagen naar halverwege Overschie gere den, en door middel waarschijnlijk van thermiet geopend en den inhoud zich toe geëigend. De Dokwerkers te Duinkerken be sloten den arbeid te hervatten. Koning Albert van Engeland is ziek, hij lijdt aan bronchitis. Men maakt zich ongerust. De Prins van Wales was gister den heelen dag ten paleize. Te County Clare (Ierland) is een dag- looner gestorven, oud 119 jaarzijn groot vader was indertijd 120 jaar oud geworden. Dezer dagen is te Neurenburg een oude bedelaar gestorven, die van afval en kliekjes leefde, welke goedhartige men- schen hem toeduwden. Toen men na de begrafenis zijn kamer doorzocht vond men in een koffer onder allerlei ouden rommel 80,000 mk. aan goud en vreemde bankbiljetten tot Turksche en Russische toe. Kort voor zijn dood had hij getracht obligaties ter waarde van 30,000 mk. in de kachel te verbranden. De hali verbrande stukken hebben echter nog hun volle waarde. De man had kind noch kraai en de Staat zal dus alles erven. Dezer dagen meldden wij dat bij Newfoundland 't ss. Aurora was vergaan, met in de 130 reizigers aan boord. Hit blijkt echter niet de robben vanger Aurora geweest te zijn. Een telegram uit St John's op Newfoundland toch meldt, dat de Aurora in zicht en diep geladen is, zoodat zij wel 'n goede vangst zal hebben gedaan. Een automobiel, waarin de candidaat voor de Fransche Kamer van afgevaardig den, Deligne, 'n verkiezingsrondreis deed, heeft te Avesnes-lez-Aubert een weg werker overreden en op slag gedood. Niet alleen wij hebben te klagen over het gure Meiweer, in veel zuidelijker gelegen streken van Europa is het nog erger dan ten onzent. Te Marseille en omstreken woei Maandag en Dinsdag een scherpe mistral, die velden en boomgaar den in den omtrek vernielde. De zee ging hoog, een aantal schepen waren genood zaakt een veiliger ankerplaats op te zoe ken en geen enkele mailboot kon het anker lichten. Corsica, Sardinië en Sicilië werden ge teisterd door een hevigen storm. Maandagnacht heeft hot te Saint-Jean- de-Maurienne in Savoye zoo hard ge sneeuwd, dat de sneeuw hiei en daar 9 voet hoog lag. De dorpen halverwege den berg, zijn meteen wit kleed bedekt, het is er ijzig koud en de boeren vreezen het ergste voor den oogst. liet kwaad geweten van den moorde naar. De oud-Sultan Abdoel Hamid was in de laatste tijden lydende. De jongste berichten over zijn gezondheidstoestand luiden echter gunstiger. Toch is Abdoel Hamid zeer verouderd en sterk vermagerd. Zyn gang moet nog meer gebogen zijn dan vroeger al het geval was. Verder is hij nog altijd vreesachtig. Hij meent overal onraad te bespeuren. Toen hij pas in de villa-Ailatini kwam, dacht hij elk oogen- blik dat het met hem gedaan zou zijn. In iedereen zag hij een stillen moordenaar. Hij durfde bijnagéen gerecht aan te roeren zonder dat een ander eerst geproefd had. Die-overdreven vrees is nu wel wat ge zakt, maar kalm is Abdoel Hamid alles behalve.Meermalen loopt hij zenuwachtig van de eene kamer in de andere,schuchter rondziende, tot niemand sprekende. Soms ook staat hij uren lang aan 't venster voor zich uit te staren,denkende aan vervlogen grootheid. Zijn geest geeft, in weerwil van zijn abnormale doen en laten,vaak blijken van zeldzame helderheid. Of hij zelf be trokken is geweest in de poging, die onlangs op touw gezet is om hem te ont voeren, is nog niet uitgemaakt, hoewel het vreemd zou zijn daar hij van verkeer met de buitenwereld is afgesneden. En alle maatregelen zijn door de jong-Turken genomen,om te maken dat het bedienden- personeel uitsluitend uit volkomen be trouwbare personen bestaat, die allen met overtuiging het nieuwe bewind zijn toe gedaan. In het Eifel-dorp Geizenburg heeft een boerenvrouw haar kind van vier maanden, uit vrees voor het vergaan dei- wereld door de komeet van Halley in den welput geworpen,waar het verdronken is. Te New-York heeft de politie een vreemdsoortige godsdienstoefening ver stoord. Iemand die zich Oom noemde, maar Pierre Bernard bleek te heeten, gaf zich uit voor de belichaming van drie Hin doo godheden. De politie trof hem Maan dagavond in een kamer met verscheiden jonge meisjes en drie bedaagde keereu, allen op een kleed gezeten, zy waren ge kleed in gaas en hadden bloote voeten. Oom stond op een glazen bol en slaakte vreemde kreten, terwijl zijn adepten zich in allerlei bochten wrongen. Oom draaide na de komst der politie snel de lichten uit, maar ontging haar niet. Hy was woedend en verweet de politie, dat zy een heilig Hindoe ritueel had verstoord, en zei dat zy te dom was om de beteakenis van Oos- tersche mysteriën te vatten. De politie vatte echterOom en zette hem achter slot. Bernard had meer dan honderd leerlingen die hem 125 dollar leergeld betaalden. Zy behooren tot den deftigen stand. Maandag werd uit New York geseind, dat daar broodsgebrek dreigde door een staking van bakkers. Zes duizend hadden 't werk al neergelegd. In de groote hotels en restaurants kad men al moeite om aan brood te komen. Voor het eerst sedert vele jaren heeft er Maandag in Zwitserland een terecht stelling plaats gehad. Te Luzern is in de gevangenis Matthias Muff, die in Decem ber vier menschen heeft vermoord, ont hoofd. Hy had geweigerd een verzoek om gratie te teekenen. Een diefstal met een onverwachte ontknooping. Mme. Chénevière houdt se dert twintig jaar een wynhuis aan de Avenue de Choisy te Parys. Hare klan ten, grootendeels metselaars en grond werkers, hebben groote eerbied voor de herbergierster, wanttante", zooals zy in de wandeling heet is een stevige dame, die niet voor geen klein geruchtje ver vaard is en desnoods flink van zich af durft slaan. Voor het eerst sedert den dag, dat zy hare zaak begon, heeft Zondag iemand gewaagd haar te bestelen. Een zekere Jean Geslin, een kellner, die by toeval in de herberg kwam en het geld- bakje zag staan, greep dat en snelde er mede de deur uit. Maar „tante" yide hem fluks achterna, rukte een wandelaar juist op het oogenblik dat zij den dief pakte, zijn wandelstok uit de hand en maakte zich gereed voor een flinke afrossing. Er kwamen eenige agenten toeschieten, die de ranselparty voorkwamen en nadat i zij vernomen hadden wat er gebeurd was, den dief naar het bureau van politie 1 brachten. Het grappigste van de zaak echter was, dat de ongelukkige wande- 1 laar, wien de kloeke herbergierster voor een oogenblik zyn stok afnam een proces- verbaal op den hals kreeg wegens het dragen van verboden wapens, want zyn wandelstok bleek een degenstok te zyn. Blykens de voorloopige inkomsten van de volkstelling in de Vereenigde Sta- l ten is het aantal inwoners sedert 1900 15,121,000 toegenomen. j Stavenisse. De volledige uitslag der he den gehouden aanbesteding van het her stellen, vernieuwen en onderhouden tot 30 April 1911 van de aarde-, kramrys-en steenglooiingswerken aan de Waterkee- ring van den Cal. Oud- Kempenshofstede- polder is als volgt J. v. Vossen te Sint - Annaland f 10930, Adr. Visser te Walsoorden f10900, P. Beouyen te Schaiendyke f 10896, V. C. P. Bolier te Scherpenisse f 10886, C. 8. Hack te Oud-Gastel f 10812, J. Geluk te Tholen f10800, H. Costen Cz. te Wemeleinge f 10795,J.Elenbaas te St Annaland f 10750, J. M. Dekker te Brouwershaven f 10707, R. Veischelling te Ter Neuzen f 10700, J. J. Geluk te Tholen f 10650, P. F. Neyt te Beverwijk f10650, W.Hokken, Sliedrecht, f10647, Jb. Moerland te Sint Annaland f10630, L. van de Velde te Bruinisse f 10620, C. den Braber te Stavenisse f 10620, en C. L. van Dalen, idem f 10610, Twee biljetten waren van onwaarde. Kruiiiingen. Door not. Schram is voor dhr 'ohs, Wiskerke, publiek verkocht het Bierhuis aan den grintweg. Kooper werd wed. C. Dek voor f 1505 en f200 voor biljart en losse goederen plus 8", pCt. onkosten, GC. tiai'ikftwrittlitoli* THOLEN, 6 Mei 1910, Tarwe f 8,50 k f9,Haver f 6, a f 7,50Karwy f a f Win tergerst f k f - Rogge f f Bruine Boonen f 12,a f 12,50; Witte Boonen f a f—Kleine Erwten f A f Kroonerwten f—a f—Aardappelen fl,50 a f2,75; Ajuin f af per 100 K,G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L. Eieren f3,per 100 stuks. Boter f0,60 af,per 'I, K.G. VLISSINGEN, 6 Mei 1910. Boter per V« K.G. f a f i Eieren per 100 stuks f af Geen noteering. Aan de Vrye Universiteit is tot doctor Inde rechten gepromoveerd M. P. Zyder laan met proefschrift weltelyke regeling van het levensverzekeringsbedrijf. Middelburg. Acte-exames L. O. Geëxa mineerd 8 heeren. Afgewezen I. Geslaagd j D. W. Thieri, IJzendijke, T. H. Castenmïl- Ier, Stoppeldijk, C. I. Bakker, Neuzen, Sj. j v. d. Werf,Oostburg, G.W. K. Hugentioltz, I Axel, C. Riemens, Hoek, T. P. van Eerden burg, Boschkapelle. 's Gravenhage. Benoemd tot substi tuut griffier by de rechtbank te Zierikzee mr. J. Boon Jr. advocaat te Rotterdam, beledigd klerk by de grffle der rechtbank aldaar. Tot Leeraar aan de Rijksland- 1 bouwwinterschool te Goes M. B. Smits te Zo rgvlied. 1 Nisse. Door de scbietvereeniging alhier is besloten op den -e Pinksterdag een al- gemeene schietwedstrijd te houden op 8 I verschillende banen nl. korps-, pers- en I vrye baan. Vcor de korpsbaan zijn 8me- daille's beschikbaar gesteld en voor/Ie an dere banen kunstvoorwerpen en geldpry- zen. Als afgevaardigde naar de alg. verg. te I houden 30 Juni te Amsterdam werd be noemd J. Dronkcrs. 1 Ierseke. Op hemelvaartsdag werden hier plm. 5 personen verbaliseerd wegens i overtreding der Zondagswet nl. het ver- I richten van arbeid aan den publieken weg. I Londen, 6 Mei. De toestand van den Koning is gunstiger. I New York, 6 Mei. Het stadje Car thago in Costa Rica (Midden Amerika) is gisteren door een aardbeving verwoest. Er zyn 850 dooden en honderden gewon den. BÜ R^ÜERL IJ K E stand Van 4—6 Mei. MIDDELBURG. Ondertrouwd: W. den Boer, 34 j. jm. en J. F. T. Jeronimus, 25 j. jd. Getrouwd: S. J. Paul, wednr. 36 j. en A. C. Franso, 21 j. jd.A. Petiet, 25 j. jm. en C. Matthysse, 29 j. jd.W. Willeboordse, 22 j. jm. en J. A. van Sloo ten, 22 j. jd.W. F. Dirks, 27 j. jm. en C. P. Kok, 28 j. jd. Bevallen: A. Lahr, geb. Bosch, z. M. van Altena, geb. van de Water, z. Overleden: A. Huybregtse, 86 j., wednr. van A. JanseJ. Priester, 55 j., ongeh. zoon. GOES. Ondertrouwd: 4, Johannes Maartense, 24 j. jm. en Kristina Stryd, 25 j- jd. Getrouwd: 6, Klaas Kranenborg, 28 j. jm. en Hieltje Heslinga, 28 j. jd., Scheemda. Over de maand April. WOLFERTSDIJK. Getrouwd: 21, Jacob Huisson, 28 j. jm. en Jacoba Lou- werse, 30 j. jd.Joos Louis Goetheer, 24 j. jm. Kattendyke, en Mina Leynse, 22 j. jd. Geboren: 4, Sophia Janna, d. v. Jaspert Heijnsdyk en Neeltje Breure; 8, Maatje Adriana, d. v. Jan Eggebeen en Lena Tannetje Geene; 12, Corne lia Pieternella, d. v. Willem Gaanderse en Dina Karelse;16, Johanna Pau lina, d. v. Johannis Keukelaar en Neeltje Jobse;18, Willem Maarten, z. v. Johannes Jacobus Jozias en Mag- dalena de JongeV 21, Jannétje, d. v. Pieter Ryn en Janna Wagenaar;23, Helene en Martina, dochters van Jan den Toonder en Stoffelina Thorenaar24, Izaak Marinus, z. v. Willem Haartsen en Maria Baufort2s, Johanna, d. v. Willem r eis en Anna Sanderse. Overleden: 25, Marinus Hendrik, 16 m., z. v. Jan Schipper en Adriana Ven- tevogel30, Jacobus Kallemein, 67 j., man van Maria Geene. 's HEER ARENDSKERKE. Getrouwd 7, Adriaan Oosthoek, 26 j. jm. en Tan netje Pieters, 21 j. jd.28, Johannes Willem Marinus Otte, 23 j. jm. en Johanna van Sabben, 25 j. jd.DirkNouse, 26 j. jm. en Cornelia Vermeulen, 24 j. jd. Pieter Bolle, 27 j. jm. en Adriana Nagelkerke, 24 j. jd. Geboren: 2, Centina Adriana, d. v. Marinus Meulbroek en Goverina Braam 4, Elisabeth, d. van Jan Breeweg en Bregtje Murre7, Adriaan, z. v. Jo hannis Huige en Jobbina Alleaiekinders - 13, Geiyn, z. v. Cornelis de Koeyer en Eizabeth Moerdyk; 17, Cornelia, d. v. Jacob van Liere en Elisabet Dom misse Johanna, d. v. Adriaan Huige en Cornelia Allemekinders18, Pie ternella, d. v. Jacob Kole en Lena Otte; 19, Marinus, z. v. Abraham Kole en Adriana Hollestelle; 20, Johannes Willem, z. v. Cornelis Marinus van Nieuwenhuijzen24, Neeltje, d. v. Johannes Harthoorn en Adriana Domi- nicus; 29, Willem Lodewijk, z. v. Christiaan Adriana Harthoorn en Maria Gyssel. Overleden: 8, Elisabeth, 3 d., d. v. tan Breeweg *n Bregtje Murre; 13, Cor nelis Hoogerland, 72 j., wolnr. van Cor nelia Otte. Van 29 April6 Mei. IERSEKE. Geboren: 3, Maria, d. v. Pieter Hoondert en Johanna Zuidhof. Overleden: 30, LeunisLaban, 76 j., man van Adriana Verboom, weduw naar van Janna Zweedyk3, Jacomina Zwartepoorte, 77 j., vrouw van Pieter van Liere, weduwe van Johannes Oele Pieternella Kommejan, 76 j., weduwe eerst van {Engel Nieuwenhuize daarna van Adriaan van Iwaarden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heenvliet, J. Tinholt te St. Maarten te Koog en Waal (Texel), C. v. d. Waa, cand. te Nieuwe Pekelate Zoeterwoude, J. Hengoveld, cand. te Woerden. Aangenomen naar Schiedam door J. W. Tonsbeek te Haulerwyk naai Arnhem door A. B. te Winkel te De Meern. Bedankt voor Tholen daor J. P. Paauwe te Bennekomvoor Gorinchem door A. B. te Winkel te De Meern. Geref. Kerken. Beroepen te Willemstad, S. Kamper te Haastrecht. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Enschedé, J. v. d. Vegtte Harder wyk. SchOOUietfV, 8. De heer D. Moojen, oud-hoofd der school te Kloetinge, is op 72-jarigen leeftijd te Amsterdam overleden. De heer Limburg, directeur van de Meisjesschool te Tomohon, is met verlof na 16-jarigen dienst op reis naar Neder land. Arrondissemmts-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrydag, zyn veroordeeld we gens diefstalJ. de V. 30 j., veldarbeider, Axel, gedetineerd te Middelburg, tot 6 w. gev. straf, met aftrek van het voorarrest, en P. D., 24 j., landbouwerskneeht, Ga- pinge, tot f 10 b. s. 1# d. h.mishandeling M. L. 27 j., landbouwersknecht, Colyns- plaat tot f 10 b. s. 10 d. h., en D. de D. 18 j., bootwerker, Neuzen, totf 5 b. s. 5 d. h., en huisvredebreuk: D. D. B., 26 j., com- missionnair, Biezelinge, tet f 10 b. s. 10 d..h., vrijgesprokenM. H., 57 j.. huisvr. van C. G., zonder beroep. Ierseke, be klaagd van mishandeling. By bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is naar de openbare terecht zitting verwezen de zaak tegen M. R., 35 jaar, koopman te Vlissingen, thans te Middelburg in hechtenis, beklaagd van diefstal van een rywiel. Smaadschrift. Voor de rechtbank te Middelburg stonden heden terecht P. v. S., 36 jaar, H. D. W., 26 jaar, J. I. S., 18 jaar, allen drukkers wonende te Mid delburg, beklaagd van smaadschrift in het weekklad „de Toekomst". Daar beklaagden niet verschenen wa ren werd tegen hen verstek verleend, en werden doer den griffier het bevelschrift van verwyzing ea verschillende andere stukken voorgelezen, waarna overgegaan werd tot het hooren van de getuigen. De getuige P. Lambrechts, brigadier der marechaussée te Oostburg, acht zich belcedigd door een artikel in genoemd blad van 12 Februari jl., waarin o.a. staat dat hij een meisje slecht zou behandeld hebben. De tweede getuige Vf. M. Adriaanse, het meisje, dat slecht behandeld zou zyn verklaarde, dat zij streng behan deld is. De volgende getuige J. Borgers, wacht meester te Aardenburg, is beleedigd door een mededeeling in het blad dat hy dron ken is geweest. Wel heelt hij gedronken .ioch was niet onder den invloed van sterken drank. De getuige J. van Erk, brigadier te Aar denburg, verklaart in gelijken geest als de vorige getuige. De volgende getuige J. L. deGlopper, arts te Aardenburg, heeft de marechaus sées wel zien loopen, op den bewusten dag, doch geen dronkenschap aan hen be speurd, ondanks hem gezegd werd, dat zij dronken zouden zyn. De getnige Th. Claays, timmerman te Aardenburg, heeft ook de beide mare- chaussées zien loopen, doch evenmin dronkenschap bespeurd. De laatste getuige J. L A. de Lange, koopman en redacteur der „Toekomst" te M iddelburg, weigerde de eed af te leggen, daar hy tot geen kerkgenootschap behoort en beriep zich daarby op de conclusie van den Procureur-generaal by den hoogen i raad inzake een vorigen eedsweigeraar. j Op verzoek van den officier van justitie zag de rechtbank af van het hooren van dezen getuige. Het O. M. eischte hierop tegen elk der beklaagden f25 boete subsidiair 25 dagen j hechtenis. Een ontrouw"ambtenaar. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden (Vrydag) terecht J. L., 49 jaar, brie vengaarder en gemeenteautvanger, ge boren en wonende te Oudelande, thans gedetineerd te Middelburg. Den beklaagde werd ten laste gelegd, dat hy in de jaren 1907 - 1909 te Oude lande, als brievengaarder en als zoodanig belast met het in ontvangst nemen van gelden van hen, die gelden wenschen te beleggen op de rykspostspaarbank opzet telijk gelden tot een bedrag van plm. f 9400 toebehoorende aan verschillende te Oudelande woonachtige personen heeft verduisterd door deze voor zich te behou den en ten eigen bate aan te wenden en verder dat hij in 1909 een spaarbank boekje van de Rijkspostspaarbank, zynde een authentiek geschrift heeft vervalscht en van dat vervalschte spaarbankboekje heeft gebruik gemaakt als ware het echt en onvervalscht. Door het O. M. waren 5 getuigen gedag vaard terwyi als verdediger optrad mr. F. B. Evers te Middelburg. Door den griffier werd voorlezing gedaan van verschillende inschrijvingen in spaarbankboekjes. Als eerste getuige werd gehoord D. J. van Dieren, inspecteur der posteryen en tele graphi# te Middelburg gaf inlichtingen over het werk, dat beklaagde moest doen in zyn functie als brievengaarder en wel speciaal ten opzichte van de Rykspost spaarbank. Het knoeien met postspaar bankboekjes kan niet alleen aan den inleg ger dosh ook aan den Staat schade berok kenen. Ook vergelij'-t de getuige de boekjes met de staten, waarop de inge legde of de uitbetaalde gelden moeten ver antwoord worden, waaruit bleek dat dit by meerdere posten niet klopt. De tweede getuige, A. Koetze koopman te Oudelande, heeft als ontvanger van het Burgerlyk Armbestuur geld gebracht op het postkantoor en L. heeft goed inge schreven op het boekje. De derde getui ge P. Meyaard te Oudelande, heeft op zyn boekje f 1200 laten inschrijven en een paar dagen later heeft hy het gevraagd op te zenden voor het byschryven der rente. In Maart pas heeft getuige gemerkt, dat een uitbetalingspost van f1074 op het boekje voor kwam. De volgende getuige C. Sinke, heeft in 1907 aan beklaagde f900 gegeven, em eene inschryving op het grootboek te krijgen en heeft daarvan ook altyd rente gekregen. Later in 1908 heeft beklaagde hem gevraagd van zyn spaarbankboekje f900 af te nemen en ook op het grootboek te zetten, omdat hij dan meer rente kreeg. Ie laatste getuige, C. Loog, heeft van Z. gehoord, van beklaagde gehoord, dat hij boven f1200 geen rente kreeg van in- schry vingen op het Grootboek en op zijn aanraden heeft hy een inschryving op het Grootboek. Hierna werd beklaagde gehoord, die erkende den eed te hebben afgelegd als brievengaarder en dat hij de verschillende hem ten laste gelegde knoeieryen bedre ven heeft. Het O. M. eischte tegen beklaagde eene gevangenisstraf van twee jaar. De verdediger erkende, dat de beklaagde strafbare feiten heeft gepleegd, maar be streed de dagvaardiging en keurde het ook af dat de directeur van het postkantoor te Goes,de onmiddellyke chef van biklaagde niet als getuige is gehoord. Pleiter meent dat het in de dagvaardiging te laste ge legde niet is bewezen. De verdediger riep de clementie in van de rechtbank mede namens de vrouw en de zes kinderen van beklaagde. Na re- en dupliek werd het onderzoek in deze zaak gesloten en de uitspraak be paald op 20 Mei a.s. Tfit het plaatsen Ad vertentièn niet »fk iBJfiig uit Znelcnd, hetr»flf«di Handel en Nijverheid, is gerechtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentiebureau D. Y. ALTA, War moes: traat 76—78, Amsterdam. Advertentiën. Zoo de Heere wil en zy leven hopen onze geliefde Ouders PIETER DE DREU Jz. en i CORNELIA BRUINOOGE Jd. op Zaterdag 7 Mei a. s. hunne 25-jarige Echtveroenlging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Ellewoutsdyk, 4 Mei 1910. ri1 Op Zondag 8 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders JACOBUS VERHAGE en PRINA WIELEMAKER hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Biggekerke,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2