Een Zanger die niet meer zingen kon. Kerkieieiitis Gemengde Berichten Ten slotte is nog in de wet verplichting opgenomen tot het aangeven van beroeps ziekten. Naar Het Volk verneemt, zal binnen enkele dagen mr Troelstra's memorie van antwoord op het afdeelingsverslag over zijn enquête-voorstel in zake ir Kuyper, bij de Tweede Kamer worden ingediend. Men verwacht, dat het voorstel dan een der eerste punten van behandeling voor de Kamer zal zftn, na haar weder-bijeen- komen in de volgende week. UIT I)Ë PROVINCIE. Middelburg. De vrijzinnig-democrati sche kiesvereeniging heeft in haar Dins dagavond gehouden vergadering na breed voerige discussies de volgende motie aangenomen „De vergadering van de vrij zinnig de mocratische kiesvereeniging te Middel burg, bijeengekomen op den 3 Mei 1910, kennis genomen hebbende van enkele woorden uit de rede van den voorzitter van den Bond van Ned. Onderwijzers, ge houden te Leiden den 28 December j.l. evenals deze overtuigd, dat politieke, zoo wel als godsdienstige dogma's van de lagere school moeten worden geweerd overwegendedat eerbied voor de grondwet en den door dezen voorgeschre ven re~eeringsvorm behoort tot de in de wet genoemde maatschappelijke deugden; betreurt bedoelde woorden uit bovenge noemde rede als onvoorzichtig, leidende tot misverstand, ©nnoodig prikkelend tot verzet tegen de openbare school en deze in miscrediet brengende ook hij verklaarde voorstanders en besluit haren afgevaar digde op te dragen, de desbetreffende motie van het hoofdbestuur van den vrij- zinnig-democratischen Bond, ter alge- meene vergadering op 5 Mei a.s., 't zij in den bestaanden vorm, 't zij eenigszins verscherpt, ten krachtigste te steunen." Nog werd de volgende motie aange nomen „De vergadering van de vrijzinnig de mocratische kiesvereeniging te Middel burg, kennis genomen hebbende van de door 3 harer leden, tevens leden van den ge meenteraad, uitgebrachte stemmen ter zake van het invoeren van het beginsel van progressie in het stelsel der gemeen tebelasting; overwegende, dat dit beginsel een dei- punten van het programma van den vrij zinnig democratischen Hond uitmaakt; spreekt haar afkeuring uit over .ie hou ding van bovenbedoelde leden, en gaat over tot de orde van den dag." W egens het vergevorderde uur kon in deze vergadering nog niet worden overge gaan tot het bespreken van candidaten voor de a.s. verkiezing van leden voor de Prov. Staten. Goes. Het was gisteren voor de Chr. Schoolvereeniging„Het Mosterdzaad" een aangename dag, de twee nieuwe lokalen werden in gebruik genomen, 's Avonds waren de vrienden van Herv. Chr. School onderwijs in een der nieuwe lokalen bij een, om de nieuwe lokalen te bezichtigen en te luisteren naar de goede woorden welke door enkele voorstanders zouden worden gesproken. Ds. Steinz opende de samenkomst, las Neh. 4 en hield een korte toespraak. Ik heet U welkom, zegt spr. in de nieuwe lokalen, die wel niet feestelijk zijn versierd maar 't is feest in ons hart,dankbaar als wij zijn dat wij hier toe zijn gekomen en gezegend. Bij de inwijding der school heeft de in specteur van Chr. Volksonderwijs den wensch uitgesproken dat men toch niet al te spoedig de school zou moeten vergroo- ten. Daarin zag deze practicus een finan cieel gevaarmisschien ook wel een zede lijk gevaar. Wij zouden overmoedig en hoogmoedig kunnen worden. Wat het laatste aangaat wij hopen er voor be waard te blijven, want het schoolbestuur is er maar al te zeer van doordrongen dat de mensch kan planten, doch dat 't God is die den wasdom geeft. Én ook 't financieel gevaar is minder groot dan 't schijnt, al zijn de geldelijke moeilijkheden meerder geworden de jongste vermeerdering van het leerlingaantal met 30, zoodat wij nu aan de 235 zijn, brengt een meerdere uit gaaf van f 700 met zichdoch daar is ook meerdere offervaardigheid te zien steeds meerderen steunen onsen daarin zien wij een bewijs van Gods gunst. Een betrekkelijk arme vrouw bracht dezer dagen als eerste gift voor den schoolbouw twee rijksdaalders, welke zij spr. dwong aan te nemen. Zulk een liefde is bemoe digend. Daarbij God geeft 'tzijn beminden als in den slaap, en zij die de school steu nen, behoeven er nog geen brood der smarte om te eten. Doe een ieder maar wat de hand vindt om te doen. De zaak des Heeren niet for- ceeren; niet dwingen naar eigen gedachte; maar ook niet stilzitten in zondig verzuim. Van het eerste is Jacob, van het tweede Israel aan Kanaans grens een voorbeeld. Onze arbeid heeft ook critiek ondervonden. Dat kan niet anders.Immers wie zijn stem doet schallen in het woud zal zijn stem terug ontvangen. Een klank geeft weder klank. Maar wij vreezen die critiek niet. Wie weet dat zijn zaak een rechte is, zal er zelfs dankbaar voor zijn, er winste mee doen en er van opnemen hetgeen hem dienen kan. Maar nu is het de tijd dat wij zeggen, wij moeten ophouden met critiek; wij moeten saam stryden voor deze zaak, die de zaak der geheele gemeente is; saam strijden voor de eere Gods ook in de op voeding onzer kinderen. De vijanden van 't Chr. onderwijs geven ook critiek, dooi de vraag wat willen deze amechtige Christenen Doch hierop gaan wij niet in. Trouwens deze vraag is al aan het verstommen. Steeds meerderen aan die zijde beginnen ons recht te erkennen. Maar wij zullen niet tevreden zijn voor wij met deze rechtserk enning ook do liefde en medewerking gewonnen hebben. Spreker richt zich vervolgens met een ernstig woord van vermaan tot de ouders, van wie hij niet alleen hunne kinderen vraagt, doch tevens een opvoeding en een omgang die overeenstemmen met die der schooleene waarby Gods Woord in eere is en het zichtbaar is dat Jezus Christus in het gezin regeert. Spreker spreekt een woord van geluk- wensch namens den Kerkeraadhij dankt de onderwijzers voor hun toewijding, heet mej. Raams welkom, en beveelt de school voorts in aller steun aan. Daarna leest ds Steinz een schrijven voor van ds Homburg, die verhinderd was om namens den Kerkeraad een woord van sympathie te spreken doch nu in korte saamvatting per brief doet weten wat hij naar aanleiding van Jesaja 54 1 en 2 zou gesproken hebban.Ook de heer v. Bruggen zond bericht van verhindering, met de beste wenscken van de Kerkvoogdij namens wie hij zou hebben gesproken cn tevens in zijn kwaliteit van inspecteur van Chr. Volksonderwijs. Daarna houdt de heer v. Dijl een lezing over „het verschil in beginsel en doel tus- schen openbaar en bijzonder onderwijs". Spr weerlegt het praatje dat een Christel, school een openbare zou zyn met wat bjj- belsche geschiedenis en een gebed als aanhangsel. Niet godsdienst onderwijs, maar godsdienstig onderwys verlangen wij. Spr geeft een historisch overzicht uit de vorige eeuw om te doen zien hoe de openbare school in den tegenwoordigen toestand gekomen iswant in d© 17de eeuw was de Overheidsschool Christelijk gelijk spr met citaten uit het reglement voor het onderwijs op de stadsscholen te Goes uit het jaar 1655 aantoont. Het is de geest van den tijd die sinds veranderd is de school in het begin der vorige eeuw is het beeld van dien tydde openbare school neutraalde school voor allends bijzondere school overbodig; en de Chr. vlag in top, blijkens art. 23 der schoolwet. Doch de christelijke deugden der openbare school waren christelijke deugden zonder Christus. Er werden dure schoolpaleizen gebouwd, ontwikkeling zou voortaan de leuze zjjn de zonde zou verdwijnen voor het verstand de sommen aan het open baar onderwijs besteed zouden worden uitgespaard op die van de gevangenissen. Dit alles is uitgeloopen op een misluk king. De Bond van Nederl. Onderwijzers sloot zich in 1903 aan by de stakersen in datzelfde jaar verklaarden zich 100 open bare onderwijzers voor een candidatuur- Troelstra. En zoo blijkt de openbare school al meer te ontzinken aan haar ideaalwat niet anders kan, dewijl zy 't begrip zonde loochent en de noodzakelijkheid der we dergeboorte ontkent. Van deze erkenning gaat de Chr. school wel uit. Zij ziet in het kind den zondaar maar voor wien de Heiland redding heeft den mensch die naar den eisch zijns wegs naar den woorde Gods in de vreeze Gods moet worden opgevoed. Daarom is de Bijbel op de Chr. school niet een aanhang sel, maar grondslag en richtsnoer, ook voor de onderwijzers. Het Chr. onderwys brengt 'tdeeg niet aan of naast ofna't meel, maar er in. Dit geldt voor alle leer vakken, die er op onderwezen worden. De heer Plazier sprak het slotwoord. Hy toonde aan dat de schoolvereeniging ook zelfs met deze twee nieuwe lokalen nog lang niet is waar zij wezen moest. Zich aansluitend aan 't schrijven van ds. Hom burg naar Jesaja 54 dringt spr. op saam- werking aan om deze school te doen uit breiden in leerlingental on in lokaliteit zoodat wy nog eens mogen zien aan deze plaats een 600-tal leerlingen, in 8 lokalen met 8 leerjaren verzorgd, en 't onderwys aansluitend aan het meer uitgebreid lager onderwijs. Nadat ds. Steinz ook nog den aannemer van het werk met den architect en de werklieden heeft bedankt, eindigt de heer Plazier deze samenkomst met dankzeg ging, waarop de lokalen in bezichtiging werden genomen. Dinsdag 2 Mei vergaderden in de Prins van Oranje te Goes de besturen van bijna alle gemeenten en polders, die be trokken zijn bij het op Zuid-Beveland ont worpen tramwegnet onder leiding van het comité tot steun van de plannen van den heer Huijghebaert. De heer Mr. P. Diele- man, secretaris van 't comité, presideerde de vergadering, dewijl de heer M de Jonge Jzn., wegens ziekte daarin verhinderd was. Hij zette in zijn inleidend woord nogmaals de beteekenis der plannen uit een, gaf de gronden aan waarop subsidies aan polders en gemeenten zijn gevraagd en riep aller hulp en steuD in om 't groote plan te doen slagen. Na ernstige en lang durige besprekingen werd door al de aan wezigen een adres van adhaesie getee- kend, hetwelk aan de provinciale staten en aan den minister van Watei staat zal worden verzonden. Het was een zeer ge animeerde vergadering waarop bleek hoe allen eensgezind zich willen opmaken om de plannen spoedig verwezenlykt te zien. Serooskerke (W). Vanwege de veree- niging tot verbetering van het geitenras „Ons Belang", alhier, zal op 17 Mei a. s., 3e Pinksterdag, des voorm een tentoon stelling gehouden worden van inlandsche of Zeeuwsche geiten. Het doel van deze "entoonstelling is, om eens te zien, wat 't tegenwoordige geitenras prestoeren kan. Ve tentoonstelling zal gehouden worden op de 7oetendaalsche dreef, daartoe door den heer Allaart welwillend beschikbaar gesteld. 's-Heerenhoek. Maandagavond reed de landbouwer B. R., van hier met zijn fiets huiswaarts, even buiten het dorp op den grintweg naar Ovezande kwam hij in bot sing met een paal en wel zoodanig, dat hij buiten kennis viel en onmiddellijk een groote plas bloed op den weg aanwezig was De arbeiders van den landbouwer Werri, die daarjuist tegenwoordig waren, verleenden de eerste hulp en brachten hem huiswaarts. Vermoedeiyk is 't neus been gebroken. Er moest geneeskundige hulp worden ingeroepen, welke door dhr van Iwaarde werd verleend. Ylissingen. Hedenmorgen ongeveer 8 uur vertrok van hier de nieuwe mailboot „Mecklenburg" met een groot aantal jour nalisten aan boord, die als gasten der maatschappy' Zeeland een reisje maken naar de Belgische kust. Hedenmiddag keert het gezelschap alhier terug, na aan boord de lunch te hebben gebruikt terwyi alsdan een diner in het Badhotel plaats heeft, eveneens aangeboden door de Zeeland. Baarland. Het Bestuur van het Water schap Baarland heeft heden, behoudens nadere goedkeuring de op Vrydag 29 April aangehouden gunning voor het ma ken van een binnenberm tusschen dyk- paal 19 en 26 gegund aan J. Tolens, voor de som van f3698 Ylissingen. De lieer A. Loois lid der Provinciale Staten voor dit kiesdistrict heeft thans officieel aan de antirevoluti- onnairt kiesvereeniging alhier bericht gezonden, dat hy niet voor een herbe noeming in aanmerking wenscht te komen. RECL AMES. De Heer A. J. Wesskl, wonende Tuin derstraat 29, Rotterdam, wiens portret wy hiorboven afdrukken, is een bekend ka- rakterkoniek. Gedurende geruimen tyd, zoo schryft hjj, was het my onmogelyk, my n beroep uit te oefenen,omdat een chronische bron chitis my zulks belette.Het was sedert ee- ruimen tyd,alsof ik altyd maar verkouden bleef. Niet alleen des winters had ik daar last van, maar ook des zomers. Ik at wei nig, zag er slecht uit en gaf verbazend veel fluimen ep. Ik kuchte onophoudeiyk en had maar werk myn neus te snuiten. Ik had ook veel last van duizeligheid en was daarby zeer nerveus.Ik zal U dan ook wel niet .behoeven te zeggen, dat imyn kwaal, vooral voor mij, zeer hinderiyk was, omdat ik op het tooneel voor het publiek moet verschynen. Verscheidene raadgevingen heb ik te baat genomen en daar mij niets hielp, dacht ik nimmer van myne kwaal bevryd te worden. Toen ik verschillende attesten in de bladen vermeld zag van personen, welke my goed bekend waren en door de ABDIJSIROOP genezen waren, begon ook ik dit middel aan te wenden. Ik kocht een flesch Abdysiroop van een gulden en vond er reeds dadeiyk baat by. Na achter eenvolgens nog twee flesschen Abdysi roop te hebben ingenomen, was ik totaal genezen. Ik zend U hierby myn portret, hetwelk U met myne verklaring kunt publiceeren, terwyi ik niet zal nalaten de Abdysiroop aan te bevelen, waar ik kan. De ABDIJSIROOP,KLOOSTER SANTA PaU LO, kost per flacon van 230 gram f van 550 gram f 2,en van 1000 gram f3.50 Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus Verkrijgbaar bij de bekende wederverkoo- pers, alle Drogisten en de meeste Apot hekers. Centvaal-Depót L. I. AKKER, ROTTERDAM. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rotterdam en te Arnhem dr. A. J. de Sopper te Volzente Oostvoorne J. K. Greeneveld te Zuid Scharwoude. Aangenomen naar Midlum door J. Rook- maker, cand. te Breezand. Bedankt voor Oud-Beijerland door P. v. Toorn te Sprang. Middelburg Door het prov. kerkbe stuur van Zeeland zijn toegelaten tot de H. Bediening in de Ned. Herv. Kerk de heeren M. A. J. de Zwaan te 's-Gravenhage en J. F. Feijkes te Leiden. Middelburg. Door 't provinciaal kerk bestuur van Zeeland zijn gister toegela ten tot de bediening in de Ned.Herv. Kerk de heeren C. W. Bastiaanse, van Utrecht, en J. A. de Jagher, van 's-Gravenhage. Geref. Kerken. Beroepen te Genderen, R. Brouwer te Onstweddet.s Hantum, J. G. R. van Mourik te De Wilpte Roodeschool, H. Hummelen, cand. te 't Zandte Oosterbeek W. Sluiter te Maassluis. "Middelburg. Acte-examens L. O. Geëxamineerd 6. Geslaagd de dames M. C. Adriaanse te Sluis, A. Lansen te Neuzen, T. G. -'cheele, tc Goes, K. J. v. d. Slikke, te V lissingen, en G. Anema, te Middelburg. lloedekenskerke Benoemd tot onder- wyzeres aan de R.-K. Parochiale school te Oud-Vossemeer mej. A. Depondt alhier. Naar luid van vertrouwbare berichten zal aan burgemeester Sweerts eerlang verlof om gezondheidsredenen worden verleend, waarvan den duur zich zal uit strekken tot na het tydstip, waarop, onder normale omstandigheden, overzyn herbe noeming zou moeten worden beslist. De Scheveninger verneemt, dat de gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië op eigen kosten een zendeling (Christen inlandsch helper heeft aange steld om het inlandsch personeel van Z.Exc. onderwys te geven in den Christe- ïyken godsdienst. De modiste te Rotterdam, wier klee- ren gisteren by 't aansteken van een pe troleumstel in brand vlogen, is aan de daarby bekomen brandwonden overleden. Een kranige politiehond. Den 19en April werd te Denekamp (O.) J. v. Benthem door een drietal personen deeriyk met messen toegetakeld. De getroffene wees als de daders een drietal personen Aan, werkzaam op de fabrieken te Nordhorn. Dezen ontkenden echter alle schuld. Paar evenwel de toestand van v. B. zeer zorgelyk is, zoodat hy elk oogen- blik kan sterven, werd een nader onder zoek gelast. 1 e hulp werd hierby ingeroe pen van den heer S. K. Visscher te Olden- zaal, die met zyn gedresseerden politie hond naar Denekamp kwam om zoo moge- ïyk de daders aan te wyzen. Op de plaats van het misdryf was een pet gevonden, welke vernioedeiyk een der verdachten toebehoorde, wat deze ontkende. De ver moedelyke daders werden op eenigen af stand van den hond tusschen verschil lende andere personen geplaatst, terwyi de hond daarna „de lucht" van de pet kreeg. Tot driemaal toe wees de hond den man als de eigenaar van de pet aan. Het drietal werd daarop gearresteerd. Een van hen moet reeds bekend hebben, dat de pet zyn eigendom was. (Hbld.) De rechtbank te Groningen veroor deelde H. Dieters, oud-lid van Ged. Staten te Groningen, met aftrek der preventieve hechtenis, tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Toen Vrydagmorgen de vrouw van den heer G. te Roosendaal eens «en kykje kwam nemen aan het voor haar in aan bouw zynd huis, had zy het ongeluk plot seling in een reeds lang bestaanden, half gevulden privaatput te zakken.Haar echt genoot, met schrik zyn vrouw ziende ver- dwynen, bood haar de eerste hulp, doch had het ongeluk zyn evenwicht te verlie zen,waardoor hy naast zyne vrouw in den privaatput terecht kwam. Bereidwillige handen schoten dadeiyk toe en trokken het beangstigde echtpaar uit hun minder welriekende positie. Aanhankelijkheid van Dajokkers. Van de Daj akkers, die mr. Lorentz op zyn vermaarden tocht vergezelden en ook te Batavia by de huldiging van hun leider tegenwoordig waren, leest men Het was voorts alleraardigst om uit allerlei kleine trekjes te ontwaren hoe de Dajaks de heeren Lorentz, VanNou- huys en dr. Von Römer als het ware als hun vaders, of liever, als hunne vaderiyke vrienden beschouwden. Geen spoor van „maloe", zonder dat er daar by sprake was van overvry moedigheid zy vroegen vry uit zooals een kind vraagt. En bevredigde het antwoord hen nog niet, dan zeiden ze nietsajah, of enggih, of koelan, zooals „wei-opge voede" inwoners van Java dat doen, maar dan vroegen ze verder, tot ze wis ten wat ze weten wilden. Een aardig staaltje van deaanhanke- ïykheid van de Dajaks aan hunne lei ders is te Soerabaja voorgevallen. Het gezelschap reed in de stoomtram, die hier en daar te Soerabaja een tameiyk goede pace er in zet. Door de vaart en door de bries waaide de hoed des hee ren Lorentz af en onmiddeliyk spron gen tien, twintig i ajaks, vermoedeiyk onbekend met de gevolgen van een sprong uit een snel bewegenden trein, naar buiten om den hoed op te rapen. Ze duikelde» natuuriyk allen door elkaar, maar de zaak liep goed af, en hoewel een beetje geschaafd was degeen die den hoed te pakken kon krygen toch opge togen, toen hij het hoofddeksel terug bracht. Hy had zijn Toewan een dienst kunnen bewyzen. De zwaarste man van de Yereenigde Staten van Noord-Amerika, de heer W. H. Burret, is te Locust Valley in Long Island overleden. Hij woog 568 pond (Engelsch gewicht). In hetFulda-dal(Duitschland/ heeft het Maandagnacht erg gesneeuwd. De omtrek van Fulda, de Rhónbergen en de Meisnner boden het schouwspel van een winterlandschap. Over een groote uitge strektheid is de bloesem in de boomgaar den te loor gegaan. Roosevelt heeft Maandagmiddag te Korsör voet aan Deenschen wal gezet. Van daar tot Kopenhagen was de heele spoorlyn met Amerikaansche en Decn- sche vlaggen versierd. Te Kopenhagen wachtte de kroonprins-regent Roosevelt op. Hy geleidde den gast en diens gezin langs een weg, die weer met de vlaggen der twee landen was versierd, naar het paleis Amalienborg, waar dezelfde ver trekken, die de Duitsche keizer en de koning van Engeland hebben gebruikt, voor hen in orde waren gebracht, 's Avonds was er op het paleis van Chris tiaan Hl gala-maaltyd. De stad Kopenhagen gaf ter eere van Roosevelt in het raadhuis een feestmaal- tyd, waarby drie honderd gasten aan zaten. Om negen uur des avonds is Roosevelt naar Kristiania vertrokken. Te Washington beweert men dat Roo sevelt in 1912 niet weer naar het presi dentschap zal dingen, evenmin in 1911 naar den Senaatszetel van Depew en ook niet naar het gouverneurschap van den staat New York. Hy wil ambteloos burger blyven en zich wyden aan schrij ven en redevoeringen. By gelegenheid van de gemeente raadsverkiezingen te Rosjtsi in Servië is een dynamietbom geworpen in de woning van een candidaat der nationalistische partij. In het huis bevonden zich acht personen, van wie twee gedood werden, terwyl de zes anderen zeer ernstig wer den gewond. Palhau te Parys. De ontvangst van den aviateur Paul- han te Parijs is een ware triomftocht geworden. Paulhan en zyn vrouw wer den aan het station met gejuich begroet, omarmd en in de hoogte gestoken. Me vrouw Paulhan landde met oen verfon- fraaiden hoed en gescheurde handschoe nen weder op den aardbodom. Ook in de scraten werd het rytuig geestdriftig toe gejuicht, en in het hotel liepen de inter viewers storm. De Parijsche redactie staf van de «Daily Mail" biedt hem een ban ket aan, waaraan Millerand zal deelne men. Den volgenden dag is Paullhan de gast van de Aéroclub d< Franoe, die hem een gouden herinnerings-medaille zal aanbieden. BURGERLIJKE STAND. Van 24 Mei. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. Maas, 26 j. jm. en T. van de Voorde, 31 j. jd.A. W. van Keulen, 29 j. jm. en J. P. Janse, 25 j. jd.J. J. de Looff, 23 j. jm. en D. de Visser, 21 j. jd. G. S. de Jong, 29 j. jm. en E.J. van Wuyckhuise, 25 j. jd.W. A. de Vroom, 28 j. jm. en N. de Rycke, 24 j. jd. Getrouwd: J. W. Risseeuw, 27 j. jm. en C. J. Kampman, 26 j. jd.J. de Regt, 32 j. jm. en G. Hoekstra, 31 j. jd.H. Meerman, 22 j. jm. en C. Stevens, 19 j. jd. Overleden: M. van den Berge, 86 j., wednr. van P. Wissekerke; W. P. Geervliet, 4 w., z.S. Venema, 79 j., wede. van E. Heersma. GOES. Getrouwd: 4, Elias Vertregt, 25 j. jm., Middelburg, en Jannetje Sinke, 22 j. jd.Jan van der Hiele, 36 j. jm., Nisse, en Margaretha West veer, 27 j. jd. Geboren: 4, Neeltje, d. v. Marinas Zuidijk en Geertruida de Kunder. Van 30 April3 Mei. VLISSINGEN. B e v a 11 e n N. Meeuw- se, geb. Goote, d.L. Goote, geb. De Bruyne, d.P. M. H. van den Broek, geb. Seybel, d.G. Bakker, geb. Koets, d. Over de maand April. SEROOSKERKE. (W.) Getrouwd: 6, Jan Boogaard, 24 j. jm. en Neeltje Matthysse, 27 j. jd.27, Laurens Meyers, 22 j.jm. enLeintjede Vos, 23j.jd. Geboren: 7, Jacobus, z. v. P. Ver meulen en N. Hollebrandse8, Willem, z. v. M. de Keizer en C. Coppoolse- 18, Maria, d. v. E. Kerkhove en A. Alewynse. 's HEERENHOEK. Getrouwd: 27, Cornelis van Sunderen, 48 j., weduwnaar van Johanna de Jonge en Catharina Ars, 39 jaar, weduwe van Jan Franciscus Sinac. Geboren: 8, Maria Adriana, d. v.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2