Schele Hoofdpijnen. De iav oe;l van de maag. RECLAMES. Niets is lastiger te verdragen dan aambeien. UIT 1»E PROVINCIE. Kerknieuws den ploeg slaan en als een betere demon stratie hun voren trekken dwars door den akker van het leven. Leidt hen bij de wetenschap tot het ge loof in Christus, dat is tot het ware Leven Anders zijt ge gelijk aan die dwazen, die meenen den lijder te genezen door hem het leven uit te blusschen. Maar het is u veilig toevertrouwd. Uw belijdenis en de ervaring van uw werken en streven zyn daarvoor borg. Met U gaan wij gerustelijk in het ver trouwen op God de toekomst voor onze Kweekschool tegemoet. Ik wil dan ook niet langer Uwe aandacht, geachte verga dering, gespannen houden en na dit korte openingswoord overgaan tot de installatie van onzen directeur, onze vaste leeraren en onze vakonderwijzers. Het is het bestuur een bijzonder voor recht dat nu reeds te kunnen doen en dankbaar erkennen wij den zegen Gods, die zoo spoedig na de oprichting der ver- eeniging ons in de gelegenheid stelt de Kweekschool te openen. In U, mijnheer Weedavonden wij den juisten man voor het voeren van den ge- neraalstaf. Gij waart het, die het eerst op een vergadering te Middelburg, de vraag naar de mogelykheid en wenschelykheid van de oprichting eener Chr. Kweekschool voor Zeeland trachttet op te lossen. Daar door zyn wij gaan denken en gaan rekenen, met zulk schoon resultaat, dat alle be zwaren zijn weggenomen, zoodat zelfs Uw tegenstander op die vergadering, de heer Rademaker, als onder-directeur en leeraar aan onze school zich liet verbinden. Toch zou het feit, dat gij den eersten stoot tot oprichting dezer Kweekschool hebt ge geven, U geen aanspraak doen maken op het directeurschap daarvan. Dat deden, terwyl gij nog in de volle kracht des levens zyt, Uw vele bekwaam heden als onderwijzer, Uw voorbeeldeloo ze ijver en tact, Uw uitnemende geleerd heid en groote kennis, gepaard aan Uw nederige bescheidenheid van geest. Wij hopen en bidden dat God, de Heere, U kracht schenke om nog vele, zeer vele jaren de leiding te hebben van onze kweekschool. Hij geve U daartoe wysheid en bekwaamheid. Wij weten het dat gy ze alleen bij Hem zoekt. Onze gebeden en onze sympathieën begeleiden U in Uw moeilyke werk. U worde het geschonken de school te brengen tot grooten bloei en innerlijke kracht. Het zij U tevens daarby vergund met het overige aan de school verbonden personeel steeds te leven en samen te werken in de beste verstand houding, iets, waaraan wy, kennende Uw verleden, voor de toekomst niet kunnen en duiven twyfelen. God zegene U en stelle U tot rijken zegent Ik verklaar U, Cornelis Weeda, voor wet- tiglijk geïnstalleerd als directeur van de Chr. Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Middelburg. Maar naast den directeur, behooren ook conscienteuze degelijke leeraren te zijn. En het is ons eene eer daaronder in de eerste plaats U, mijnheer Rademaker, te mogen begroeten, die om Uw bemin nelijke vriendelijkheid ons zoo aantrekke lijk waart. Het bestuur heeft gemeend dat het niemand beter dan U overeen komstig de regelen voor de school voor het eerst tevens kon be'Teeden met het onder-directeurschap. Wij veten dat het een behoefte van Uw hart is om meer rustig zich te kunnen wijden aan de we tenschap, die U lief is. Welnu, Uw ambt biedt U daartoe ruimschoots gelegenheid. De drukte van het gewone schoolleven gepaard met de gehaastheid aan het les geven aan een normaalschool op buiten gewone uren, verbonden konden U onge twijfeld op den duur niet bevredigen. Wij zouden zoo zeggen ook dat is geen leven. Gij, die altijd het ideaal hooghouden wilt en die vorming van het karakter en van het gevoel als noodzakelijke voorwaarden beschouwt voor den aanstaanden onder wijzer der jeugd, kunt U thans beter dan te voren daaraan wijden. Uw naam is Adam. En inderdaad gij zyt ook uit de aarde aardsch, maar gij hebt Uw blik hemelwaarts gericht en het stelt ons ge rust en boezemt ons zooveel vetrouwen in dat de opleiding der jonge lieden ook aan U is toevertrouwd, die zacht, maar toch m-t beslistheid hen wijzen zult op het eene noódige. God gaf U vele gaven van verstand en hartHij stelle Uwe groote wetenschap dienstbaar voor een deugdelijke opleiding der jongelieden in het belang van ons Christelijk volk, tot eer van Gods Heiligen Naam Ik verklaar U Adam Rademaker geïn stalleerd als leeraar en onder-directeur van de Christelijke Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen alhier. Wo du nicht bist, o Organist, dar sweigen alle Flötezegt een oude Duit- sche dichtregel. Onwillekeurig schoten mij deze woorden in de gedachte, toen ik aan U, mynheer v. d. Welle toekwam. Liet dat gij zoo muzikaal aangelegd zijt. Maar het derde van vergelijk moet hier ge__ zocht worden in Uw menschelijkerwijs gesproken onmisbaarheid. Inzonderheid in onzen tyd van exacte wetenschappen is een deugdelijk en grondig onderwijs in de wiskundige vakken een eisch. En nu gaat van U de roep dat gij in die vakken de koning waart, die als de zon boven de andere sterren, om metDante te spreken, uitmunttet boven de andere leeraren aan de Normaalschool. Wij we ten van hoe groote beteekenis Uw onder wijs ook is voor de examens. En al moge nu'al non scholae, sed vitae geleerd worden, het practische doel, hetwelk den rekenmeester steeds voor oogen staat, mag ook aan de Kweekschool niet uit het oog verloren worden, dat, zij het niet hetzelfde hoe, de jongelui moeten gereed komen voor het ambt dat hen wacht. Daarom is het ons zoo'n groote vreugde dat U de benoeming als leeraar aan onze school hebt aangenomen. Wij danken er Uvoor.Men eerde U opGrypskerke,men had er U liefgij waart er geheel en al ingeburgerd en het kostte U moeite, veel zelfs, om er te scheiden. Maar in ruil daarvoor bieden wij U in Middelburg onze hartelijke vriendschap en liefde aan. Die ondersteunen U bij de gewichtige taak, welke gij aan de Kweekschool staat te vervullen. Uw grondig denkvermogen wekke der jongelieden denkkracht op en leide hun gedachten naar de kern dei- zaken, het centrum der dingen opdat zij streng logisch in het leven weten te onderscheiden waarom het gaat en daardoor leidsman "worden voor de vaak verdoolde en verdwaasde volksme nigte, in wier midden zij zullen geplaatst worden God behoede U en Hy late ons lang in Uw bezit 1 Ik verklaar U, Reinier van der Welle, plechtiglijk geïnstalleerd aan de Christe lijke Kweekschool vooi onderwijzers en onderwijzeressen te Middelburg. De wet eischt dat er 4 vaste leeraars aan een Kweekschool zullen verbonden zijn. Het deed het bestuur inderdaad zeer leed dat eenige heeren der normaalschool in wier vakken nog een leeraar benoemd moest worden geen vrijmoedigheid had den zich aan Onze Kweekschool te ver binden als vaste leeraar. Wij waren toen genoodzaakt sollici tanten voor die betrekking op te roepen, speciaal een leeraar voor geschiedenis en aardrijkskunde. Doch God zegende ook ons hier ook weder. Uit de plus minus 30 sollicitanten viel onmiddellijk onze aan dacht op U, mynheer Sneller en wy ach ten ons gelukkig U thans als leeraar te mogen begroeten. Gy treedt nieuw tot onzen kring toe. Maar toch kennen wij U reeds ten deele. Ex urigue leonem! zeggen de LatijnenUit het feit dat gij als onder wijzer U bekwaamd hebt voor het staats examen ter toelating aan de Universiteit en dat gij zoo spoedig daarvan cum laude den candidaatstitel verwierft in de Neder- landsche letteren aan de Utrechtsche universiteit, spieekt tot ons Uw groote kennis, Uw volhardingsvermogen, Uw energie. Wij achten het een groote eer dat U zich aan onze school wildet verbinden. En waar de geschiedenis in het byzonder Uw lievelingsvak is, gelooven wy dat wij aan niemand beter dan U dit ook konden toevertrouwen. Gij zult ongetwijfeld niet dorre geschie denis, jaartallen èn feiten den jongelieden inprenten, maar de geschiedenis van ons voorgeslacht voor hen doen leven, hen aantoonen hoe uit het verleden het heden zich ontwikkeld heeft, hoe alles samen hangt en bestuurd wordt door den Al- machtigen God, die de oorzaak en gevol gen der wereldgebeurtenissen regelt. Gij zult meer en beter dan eenig an der hen liefde ook kunnen inboezemen, voor het huis van Oranje, waardoor het God belieft, ons te regeer en, omdat gij het doorziet hoe onze vorstinne een be minde is om der vaderen wil. En zon der het oog te sluiten voor het vele verkeerde in de dagen van ouds en de zonden van het Nederlandsche volk in vroeger eeuw, zult ge toch ook dat volk in zyn gouden eeuw met zyn vader landsche deugden den jongeren tot voor beeld weten te stellen. Gij hebt een gerichtig vak, en een zware taak te ver vullen. Gy kunt echter door Uw eigen voorbeeld de jeugd reeds prikkelen tot navolging in volharding en energie, die echt Nederlandsche deugden waaruit ook der Zeeuwen kreetLuctor et Emer- go ontsproot. God geve U by den voort duur bekwaamheid voor het werk, dat Hij U op de schouders zet en geve dat Uw werk aan onze school tot in lengte van dagen- bestendigd blijve. Ik verklaar U, Zeger Willem Sneller, plechtig geinstalleerd als leeraar aan de Chr. Kweekschool voor onderwyzers en onderwyzeressen te Middelburg. Naast en nevens U, edel viertal, is nog meerdere hulp noodig. En die heb ben wy gevonden in de voormalige lee raren der Chr. Normaalschool die geza- mentlyk als vakleeraren of losse onder wyzers, hoe men het noemen mag, onze school begeeren te dienen. Met vreug de en blydschap, myne heeren, wensch ik ook U te installeeren. Er is geen scheiding gekomen. Het werk hetwelk gy te zamen ondernomen hebt in het belang van het christeiyk onderwys, zet ge onder anderen vorm manhaftig voort. Wy danken U dat ge dit doen wilt en dat gy, hoewel Uw beste en eerste krachten bestaed zullen worden aan de scholen, waaraan gij verbonden blijft, uit de veelheid Uwer talenten toch ook nog iets aan onze school zult mededeelen. Ook U kunnen wy niet missen en willen wy niet missen, hoofd voor hoofd. De Heere schenke U in 't byzonder geestelyk en lichamelyk kracht om den velen arbeid te volbrengen, waar toe gy geroepen zyt. Wy hopen dat gij nog lang met lust en liefde yvert a&n de opleiding voor onderwyzers aan onze school zult werkzaam blyven. Wy dan ken U voor alles wat gij op dit gebied reeds gedaan hebt en gaan de toekomst met vertrouwen naast God ook op U bly- de tegen. Ik verklaar u Johan Baarschans, Gerrit ten Brink, Jacob Hage, Anne van Veen en Simon den Hartig, plechtigiyk geïnstal leerd als losse onderwyzers aan onze Kweekschool. Onze tyd is een tijd van veel overspanning. Er moet veel geleerd. Overmatige inspanning wordt vaak gevor derd van den geest. Eenzydigheid is over al, maar hier zeker, een vloek. Niets baat meer dan goede lichamelyke oefening daarnevens. „Een gezonde geest in een gezond lichaam" is zeker een ideaal, dat moet nagestreefd. Ook ons lichaam is van waarde. Het is een tempel des Geestes. Wy achten het een geluk dat aan Uwe Kweekschool ook onderwys in de gym nastiek zal gegeven worden. Wy zien gaarne ook lichamelyk onze jongelui flink ontwikkeld. Wanneer in een breede borst een warm hart klopt, is het er ons te liever om. Een gespierde arm, des noods goed om voor land en koningin zich met den vijand te meten, wien lacht het niet toe. Bovendien hoe vormt ook goede gymnastische oefening niet het karakter, hoe went het aan orde en tucht. Driewerf gelukkig achten wy ons in U, mynheer de Graaf, onzen leeraar ge vonden te hebbes voor dat vak.Wy weten dat gy op dat gebied Uw sporen verdiend hebt. Uw vriendelijke inborst met man ly ken ernst doen ons U begroeten als den gewenschten leider van ons gymnastiek- onderwys. Wy hopen van harte dat U met zeer veel genoegen ook voor U zelf, dat onderwys zult geven en ryke voldoening in gunstige resultaten daarvan zult sma ken. Ook U verklaar ik plechtig geïnstal leerd tot vakleeraar aan de Chr. Kweek school alhier. En zouden wy U vergeten, meer be- scheidene Mejuffouw van Puffelen. Geiyk het nederig viooltjo onder de voorjaars- bloemkens, die thans nog bloeien, als een prinsesje prikkelt en ons zoo lief is zoo stellen wy ook U op prys. De jonge dames vooral missen U niet gaarne. Wy, mannen, belyden vooral in uw vak, onze groote onkunde, een enkele eigeDwyze huishen daargelaten. Maar toch is Uw werkzaam heid noodig. Wy willen van de onderwy zeressen geen savantes in den slechten zin van het woord maken. Altyd is en biyft de bestemming der vrouw op 't huisgezin aangelegd. En wat is nu een vrouw en moeder, die niet al die kundigheden kan, welke gy in Uw leerplan hebt opgenomen Bet merkwaardig boek van een geleerd professor die schreef over Huiskamer en Keuken, zou U wonderen van intiem ge voel daarover vertolken. Wy zyn ver heugd dat U zich ook weder aan de Kweekschool wilt geven en wy hopen dat het U moge gelukken vele meisjes op te leiden zoodat zy een goed examen doen in de handwerken niet alleen, maar werkeiyk practische kundigheden voor hun leven hebben opgedaan. Ik verklaar ook U Louise Henriëtte van Puffelen, wettig geinstalleerd als vakonderwyzeres aan onze kweekschool Het is mij na dit alles ook een nood zakeiykheid U te herinneren dat ook onze ijverige en accurate secretaris zich be langeloos beschikbaar gesteld heeft voor het geven van lessen in een paar vakken voor den Chr. onderwyzer van het hoog ste gericht. Aan zyn zorgen zyn die zoo uitnemend toevertrouwd, ti et gelukke U, mynheer Wielemaker, de jongelui liefde voor de H. 8chrift in te boezemen door uitgebreider kennis van de Bybelsche oudheid en aardrijkskunde. Biyfgylang onder Gods zegen werkzaam voor de school. Na de verwelkoming der komenden toch ook een woord aan den heengaanden. Mijnheer Breebaart, gy laat voortaande opleiding voor onderwyzers over aan jon ger krachten. Uw leven was dan ook wel besteed. Een groot deel uwer beste krach ten gaaft gy aan de Normaalschool en ge zult daarvan thans groote voldoening smaken. Het zal een groot gemis zyn U, de hupsche hoffelijke directeur met zyn joviaal gebaar, dat uiting geeft aan de ruimte van Uw blik, die U kenmerkt, niet meer aan de school der opleiding verbon den te zien. Wy danken U voor alles wat ge voor de jongelui waart en bidden U ook in Uw rusttijd Gods vrede toe Wy ver trouwen dat gy nog steeds met Uw hart by ons zult bljjven want wy weten dat het U aangenaam is dat de opleiding op breeder grondslag kan geschieden. Oat is in Uw geest, die wars is van alle bekrom penheid. Blyf onzer gedenken in Uw ge bed en met Uw raad. En daarmede is myn taak eindelyk afgeloopen. Jongelui, ontvangt Uw direc teur en al uwe onderwyzers met blyd schap en hnrtelykheid. Weest flink en energiek. Schaamt U het geloof in Chris tus nimmer Zyt U bewust van de taak, die L wacht. Er is onderscheid, wy weten het, of men de wereld bekykt, van den kant van het aanbeeld, dan wel van den hamer, aiaar gelooft me, ook eenmaal moet gy als hamer dienst doen. Ik verklaar na deze plechtige installatie, geachte vergadering tevens deze Christe- lyke Kweekschool voor geopend en beveel haar aan in Godes heilige bescherming En thans verzoek ik U het personeel gezamenlyk toe te zingen Ps. 134. Andere sprekers voerden nog 't woord. Tot slot werd gezongen Ps. 10626. Zy die iikwyis aan schele hoofdpijn lyden, hebben iets aan den kant van de maag dat niet goed is. Deze verteert slechts ten deele het voedsel en wat niet verteerd is, biy ft op de maag en bederft daar, waardoor walgingen, zuur en oprispingen ontstaan. Deze op- eenhosping van vergiftige stoffen in de maag maakt ook dat het bloed lang zaamaan met giftelementen belast wordt en deze giftelementen brengen schele hoofdpijnen te weeg, geheel op dezelfde wyze als wanneer men kool- j dampen inademt. De Pinkpillen versterken de maag, hezorgen een volmaakte spysvertee- ring en doen de schele hoofdpijnen verdwynen. Verkrijgbaar a f I.75 per doos, en f 9 de zes doozen. bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Heg henlaan 22,Amsterdam voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, Vlasinarkt K 157; voor Goes bij Gebrs. Mulder; voor Vilssingen bij S.A. Luitwieler en A.C.Beniest, Lepelstraaten verder bij verschillende Apo thekers en goede drogisten. Maar weinig kwalen worden er aan het menschdom opgelegd, die pyniyker zyn en meer ongemak veroorzaken dan aam beien. De onophoudelyke jeuking en brandende pyn verschaffen u dagen vol kwelling en nachten van slapeloosheid en ellende, En indien jeukende aambeien veronachtzaamd worden, leiden zy tot inwendige of bloedende aambeien, die den patiënt zyn energie ontnemen, bloed armoede veroorzaken en hem zwak en wegkwynend maken. Reeds de eerste aanwending van Foster's Zalf geeft een ongekend gevoel van verkwikking en ver lichting aan de aangedane deelen, en slechts zelden is één doos onvoldoende om een volkomen en duurzame gene zing teweeg te b'/engen. Voor eczema, huiduitslag, gordelroos, puisten en alle jeukende huidziekten is Foster's Zalf een zeker geneesmiddel. Zy Is wonderiyk verzachtend, heelend en antiseptisch. Zy prikkelt de huid niet en doet haar niet te spoedig opdrogen. Zy is zonder wederga. Overtuigt u, dat gy de echte Foster's Zalf krygt. Zy is te Goes verkrygbaar by de firma Nathan Emanuelen te Mid- aelburg by den heer Joh. deRoos,Vlas- markt K 157.Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Vlissingen. Door den Belgischen consul, de heer J. van Boven, werd gisteren aan den heer R. G. v. Nieuwkuyk met een toe spraak uitgereikt de burgermedaille le kl. hem geschonken door Z. M. Koning Albert van België. Heinkenszand. Deze week arriveerde alkier M. G., na een 26-jarig verblyf in Amerika. Gentemde persoon is ongeveer 70 jaar; en is alhier geboren. Sinds zyn afwezigheid uit Nederland is zyne vrouw in een krankzinnigengesticht overleden. Daar hem een erfenis was ten deel geval len komt hy die persoonlyk afhalen. Wel een bewijs van goede gezondheid. Borssele. Donderdagavond leidde alhier dr Hoorweg van Heinkenszand een be spreking in over het Groene Kruis. Staan de de vergadering traden 44 personen toe als lid der op te richten afdeeling. Uit de leden werd een bestuur gekozen bestaande uit de heeren P. Fraanje, A. v. Overbeeke, ds J. F. L. v. Hengel,C. Melis, C. U.Nysten, J. v. Zweden en C. A Haart. Souburg. Heden had de aanwyzing plaats voor het bouwen eener byz. school ran de Vereeniging voor Chr. Volksonder- wys. Acht timmerlieden (aannemers) van Souburg waren opgekomen. Dinsdag 3 Mei zal de aanbesteding plaats hebben. Archi tect voor dit werk is de heer W. J. Huson van Vlissingen. Souburg zal dus straks 2 byz. scholen hebben. Van de reeds 15 jaar bestaande byz. school is het 5e lokaal ge reed en zal Maandag 2Mei in gebruik wor den genomen. De heer A. Ballast, geduren de 2 jaren kweekeling aan die school, slaagde deze week voor 't examen onder wyzer. Koudekerke. Donderdagavond erga- derden alhier de leden van de boeren leenbank. Onder Voorzitterschap van den heer D. de Buck, door dien de Voorz. C. Boone verhinderd was. Uit het versrslag van den Kassier (A. Aarnoutse) bleek dat van af 10 October jl. (den datum der opening) tot 1 Januari 1910 ingelegd was een som van f8197.! 4 en in voorschot aan de leden was uitge geven f 2C0.dat het ledental met 17 vermeerderd was, en alzoo 61 bedraagt. De commissie tot nazien der rekening rapporteerde alles in de beste orde be vonden te hebben. Besloten werd een afgevaardigde te zenden naar de algemeene verg. te hou den op 7 Mei a. s. te Utrecht. Tot bestuurslid werd met groote meer derheid herkozen het aftredend lid P. Verhage .VI z. en tot lid van den raad van toezicht De WelEdle Heer H. E. J. G er- lach van St. Joosland, aftredend, plaats vervangende bestuursleden herkozen P. Maas Wz. en A. de Lange, Commissie tot nazien der rekening 1910, de heeren P. Maas Wz., K. de Kam, en F. de Ryke. De afvaardiging naar de Algemeene verg. te Utrecht werd opgedragen aan het be stuur om uit hun midden een te zenden op kosten der vereeniging. De rente van de voorschotten is ver laagd van 4'., pCt. op 4 pCt. Salaris kas sier verhoogd met f 25. Besloten werd geen geld meer op te nemen van meerderjarige personen, wel ke geen lid der Bank wenschen te wor den. Bij de rondvraag wcnscht de heer Contant het bestuur in overweging te geven het niet benoodigde kapitaal wat nu al ongeveer f 30000 is zoo voordeelig mogeiyk te beleggen. 's-Heer Arondskerke. In de heden gehouden raadsvergadering, welke door 8 leden en den Secretaris werd bygewoond en waarin de heeren Smit, Janse on Nijsse afwezig waren, werd o.m. mede gedeeld dat aan den burgemeester dezer gemeente by K."B. van 10 Maart jl. no. 28, toestemming is verleend om tot 28 December 1915 te Goes te wonen. Daarna wordt aangeboden het uitvoerig en bere deneerd verslag van den toestand dezer gemeente over 1909 en worden tot leden van de stembureaux der alhier bestaande stemdistricten voor de a.s. stemming van leden voor de Prov. Staten benoemd in het stemiistrict 's-Heer Arendskerkeno. 1, de heeren J. v. d. Poel, A. Zandee en J. Minnaar 4e lid, terwyl de Burgemeester van rechtswege, als voorzitter in dat stembureau zitting zal nemen en tot plaatsvervangers der heeren J. Nysse, J. Smit Sr. en L. van Vessem 4e lidin het stemdistrict 's-Heer Arendskerke no. 2 de heeren J. J. de Jager Voorzitter, K. Janse, P. de Putter en B. de Jager 4e lid en tot plaatsvervangers de heeren N. Eemijn, B. Remyn Pz. en L. Melse, 4e lid. Tot leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd te 's-Heer Hendrikskinderen de heeren A. Kakebeeke, J. Rouw, A. A. Snoodijk en M.Vermeule, en te Nieuwdorp de heeren L. Goedegebure, L. Melse en A. Polder- dyk. Op een verzoek van A. Wiskerke te Ellewoutsdyk, om eene vergoeding tot een bedrag van f 500 in de door hem gele den schade by ds vergrooting der haven aan den Zuid-K raaiertpolder, wordt met op één na algemeene stemmen gunstig beschikt. Na wijzigingen af- en overschry- ving in de Gemeentebegrooting over 1909 en 1910 en in de begrooting van het Bur- geriyk Armbestuur van 's Heer Arends kerke over 1909 en 1910 wordt ten slotte nog vastgesteld eene verordening tot be strijding van den Amerikaanschen kruis bessenmeeldauw. Daarna sluiting. 's Gravenpolder. Raadsvergadering op Donderdagavond 6 uur. Alle leden zyn present. Nadat de voorzitter de vergade ring had geopend en de notulen der vori ge vergadering waren gelezen wordt voorgelezen een verzoek van het hoofd der school om f 60 meer crediet voor kos ten van leermiddelen. Ofschoon het dageiyksch bestuur voorstelt hem f30 meer toe te staan, wordt met algemeene stemmen besloten de f 60 te verleenen. Tengevolge daarvan werd de begroo ting begrooting dienst 1910 in dien geest gewyzigd. Vervolgens werd de begrooting 1909 gewyzigd en af- en overschryving toegestaan tot een bedrag van f282.65. Daarna komen aan de orde de benoeming van gemeente-ontvanger, secretaris pen ningmeester van het Burg. Armbestuur en telephonist met plaatsvervanger. Tot eerstgonoemde betrekking is benoemd dhr A. Geelhoed, tot de tweede dhr P. M. de Looff te Goes en tot telefonist en plaatsvervangster dhr J. Minnaar en Mej. Maatje Bakker. Goes. De vergadering van Handelsbe langen, Dinsdag gehouden, besloot zelf standig maatregelen te nemen om te trachten den vroegen mailtrein aan station Goes te doen stoppen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Jos. van Acker en P. Oosterbaan. Zonder hoofdeiyke stemming werd aangenomen het be stuursvoorstel om maatregolen te nemen teneinde te komen tot telefonische aan sluiting van de gasfabiiek, het politie bureau en het goederenbureau der staatsspoorwegen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zoelmond,[ds. G. C. O.Geys- kensteKats; te Nieuw Dordrecht J. Tinholt te St Maarten. Bedankt voor Wyngaarden door A. v. Griethuysen te Langerak. Geref. Kerken. De kerkeraad van Yerscke bericht ons dat de datum van intrede van ds Ak kerhuis nog niet vaststaat,en dat de naam van den bevestiger niet bekend is.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2