Gemengde teriehien. Kerknieuws $c;h*»oi?sieuw8. Terecht zei mgr. Konings, dat de toestand van heden hoogst ernstig is, misschien ernstiger dan velen denken. Er is hier aanslag en ean parmanente, op het recht tot arbeiden, een verhinde ring, en een permanente, van den plicht tot arbeiden. De mannen, die niet wer ken durven, worden door geweld of door bedreiging met geweld van hun plicht afgehouden en de overheid is niet b\j machte hem voldoende steu nen. De „Tijd" meent, dat de Overheid moet optreden om een eind aan dezen toestand te maken. Zij kan meer doen, zegt de „Tijd" dan zij doet. Men tart de politie met woorden en met daden. N.u een aantal patroons het metselwerk hebben ter hand genomen, zint de anarchie er op, om hetgeen zij hebben afgeleverd besmet te verklaren, d. w. z. dat weer geen andere vakman nen het mogen vervolgen door er op te timmeren of het getimmerde te be schilderen, te behangen, enz. enz. Zoo vreet de ziekte in en de remedie, schrik voor de handhavers van het recht, blijft uit. Zoo wordt het rechtsbe grip van een deel des volks verflauwd. Men rou willen verhinderen, dat een patroon het door hem aangenomen en door hem uit te voeren werk met be hulp van collega's zou volbrengen, een opvatting, die gelijk staat met het idiote begrip, dat het niet geoorloofd zou zijn, zijn eigen brood te bakken of zijn eigen laarzen te poetsen I Dat deze geesteskrankte onder het volk voortwoedt is voor een niet gering deel de schuld van de uitvoerders der wet, die toch niet alleen feitelijkheden maar ook bedreigingen strafbaar stelt. De 4000 werklieden, die nu te Amsteiv dam werkeloos rondloopen, kunnen daarom zooal geen wettelijk dan toch zeker een moreel beroep doen op scha- deloossrelling bij de overheid, wijl deze niet zorgt, dat eerlijk aangegane over eenkomsten kunnen worden nageleefd. Het is niet onmogelijk, dat de Overheid met meer vrucht zou kunnen optreden. Maar toestanden, als nu in onze hoofdstad heerschen, wijzen toch op een verderf, waartegenover ook de Overheid machte loos kan staan. Alleen de doorwerking van betere be ginselen kan dit verderf stuiten. Werd het door ons allen maar verstaan, dat wij een strijd hebben te strijden voor de Chr. beginselen, zoo goed op het maatschappe lijk als op het politiek terrein. N. Prov. Gron. Grt. VIT DE l-'RO V1NCLE. Gelijk de Vereeniging „Uit het Volk- voor het Volk" bereids heeft medegedeeld bestaat 't voornemen om op 30 April a. s. de Julianabloem te Middelburg te ver- koopen. Wij vernamen dat te Goes een paar dames er over denken om dit ook te Goes te doen. Wij hopen dat deze onderneming, die geheel ten voordeele van de verzorging van tuberculoselijders is, uitnemend zal slagendaartoe is de medewerking van nog meerdere dames noodig om zich met den verkoop te belasten. Een bloempje kost minstens 10 cent. De „Nederlandsche Centrale Vereeni ging tot bestryding der tuberculose" gaf bereids een circulaire uit met een resumé der verschillende wenken tot wering der besmetting. De minister van waterstaat heeft een commissie van advies over spoorweg dienstregelingen voor het tijdvak 1 Mei 1910-30 April 1911 benoemd lid daarvan is o. a. de heer J. A. v. Rompu en plaats vervangend lid jlir mr E. A. O. de Casem- broot, beiden leden van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Staatscourant no. 96 bevat de statu ten der Waterleiding Maatschappij „Zuid-' Beveland", te Goes. Doelhet aanleggen en het exploiteeren van een waterleiding voor het eiland Zuid-Beveland en mede voor gemeenten daarbuiten gelegen, in dien de vergadering van aandeelhouders daartoe mocht besjuiten. Duur tot 31 December 1959. Kapitaalf 1,457,000, verdeeld in 1457 aandeelen van 1 1000, alle geplaatst. De vennootschap wordt bestuurd door een directeur, onder toe zicht van een raad van beheer. Voor de eerste maal bestaat de raad van beheer uit de heerenjhr. U. E. L. van Nijen- stein, burgemeester der gemeente 's-Heer ArendskerkeJ. H. O. Bominicus, bur gemeester der gemeente Kruiningen J. N. Elenbaas, burgemeester der gemeente KrabbendijkeJ. J. van Gorsel, burge meester der gemeente Rilland-Bath G. A. Hajenius, secretaris der gemeente Goes en mr. J. de Witt Hamer J-Gz., wethouder der gemeente Goes. Naar de M. Ct. verneemt, wordt de Oostenrijker, die sedert geruimen tijd in het huis van arrest te Middelburg ver bleef, vandaag daaruit ontslagen. In de Zeeuwsche stroomen is een Engelsche barge verschenen, die 'n lading oesterschelpen inneemt; deze schelpen moeten uitstekend gezuiverd zijn, vóór zij aan boord gaan. Voorheen werden de schelpen gemeenlijk alleen gebruikt voor verharding van wegen en tuinpaden. Het blykt nu, dat ze ook nog voor andere din gen bruikbaar zijn men zegt dat ze dienen tot bereiding van een poetspoeder Middelburg. In de gisteren gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhou ders der Algemeene Maatschappij tot he ieenen en aankoopen van met vruchtge bruik of periodieke uitkeeringen belaste waarden werden de Balans en Winst- en Verliesrekening over het afgeloopen boek jaar goedgekeurd. De voorgestelde winst- verdeeling werd door de vergadering goed gekeurd. Mitsdien wordt afgeschreven op Oprichtingskosten het geheele saldo ad f 4000. Inventaris f500. Uitgekeerd aan Aandeelhouders 5 pCt. over het ver plicht gestorte kapitaal f 2500. 4 pCt. er het onverplicht gestorte kapitaal f 288. Herkozen werd als Commissaris de heer J. Hosang te Middelburg. Van 10 April a.s. is betaalbaar dividend-bewijs nummer 2 der aandeelen met f 5 ten Kantore der Bank te Middelburg en bjj de Kasvereeni- ging te Amsterdam. Ter Neuzen. De liberale kiesvereeni- ging heeft voor de herstemming tot can- didaat voor de Prov. Staten gesteld dhr Kramer (kath.) Middelburg. Heden heeft Majoor v. Wie- ringhen Borski aan den korporaal M. Bravenboer van het 2e Bataljon te Mid delburg de orde van Oranje-Nassau in 't brons met de gekruiste zwaard m uitge reikt. Toor het Bataljon daartoe opgesteld op de binnenplaats der kazerne, werd na de uitreiking voor den jubelaris gedefi leerd. Middelburg. In het Droogdok alhier is opgenomen de Russische driemaster „Pittan", die alhier gelost heeft een la ding geerhout voor de firma Alberts. Het schip moet verdere voorzieningen onder, gaan en geschilderd worden. Vlissingen. Alhier zal Zaterdag, den jaardag van Prinses Juliana, door den burgemeester onzer gemeente jhr. mr. *h. A. van Doorn van Koudekerke in het Bellamypark een „Julianaboom" worden geplant. Bij de wortels van den boom zal worden gelegd eene op perkament ge schreven en in een looden koker gesloten oorkonde, vermeldende bij welke gelegen heid en door wien de boom werd geplant. Ierseke. In de Maandagavond gehouden raadsvergadering werd het proces-verbaal van kasopneming op 30 Maart voorgele zen. In kas was en moest zjjn f7189.03,. Aangeboden en ter inzage gelegd wer den het gemeenteverslag en het verslag der volkshuisvesting, beide over 1909. Aan 2 adressanten werd afschrijving van schoolgeld verleend, samen 95 cent. Vastgesteld werden het kohier der straaibelasting 1910 en een suppletoir kohier hondenbelasting 1909- Het eerste wijst een eindbedrag aan van f 998, het laatste van f 18. Nu kwam in behandeling de verorde ning tot bestrijding van den Amerikaan - schen kruisbessenmeeldauw. Toen de voorz. (de burgem.) de veror dening zou voorlezen, stelde een der leden voor, de behandeling uit te stellen ten einde den leden de gelegenheid te ver schaffen om de zaak nog eens te over wegen. De voorz. antwoordde, dat uitstel niet mogelijk was, omdat Ged. Staten reeds gevraagd hadden, hoe het kwam dat de verordening er nog niet was. De vorige spreker bleef bij zijn voor stel, en uitte zijn afkeer van den dwang, die voor deze verordening weer grooter werd. Hij vroeg, of er ook boom kweekers in de commissie van advies zitting hebben. De voorz. ging met de behandeling voort en de verordening werd met 9 tegen 1 stem aangenomen. Wijziging der begrooting 1909 en die van 1910 werd zonder discussie goedgek. Mej. M. C. de Korte kreeg op haar ver zoek tegen 1 Juni eervol ontslag als onderwijzeres wegens hare benoeming te Oudewater. Van de afd. Het Oosten van Zuid-Be veland van den Bond v. Ned. Ond. was een adres ingekomen, houdende verzoek om verhooging der belooning voor hand- werkonderwijs. Van de 4 openbare onder wijzeressen was een adres van adhaesie ingezonden. Op voorstel van B. en W. werden beide verzoeken aangehouden tot de behande ling der eerstvolgende Legrooling. In verband met een andere borgstelling van den ontvanger van het Alg. Armb. werd diens verzoek om royeering van de vroegere ingewilligd. In geheime zitting werden nog behan deld de stichting van een gasfabriek en de vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag 1910. Rillaiul-Buth. In de Maandag gehouden raadsvergadering, waarin afwezig dhi. A.Butijn met kennisgeving, werd het ver zoek van dhr. J. P. Ma rkusse tot het aan koopen van een perceel grond van het nienwe bouwterrein om daarop eene woning te stichten, ingewilligd. Voorts werd aan den gemeenteveldwachter dhr. J. P. J. Verplanke op diens verzoek om n.l. een vergoeding te mogen ontvangen voor het aanschaffen van een nieuw rjjwiel, een gratificatie toegekend vaD f 30. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Geertruidenberg, M. Ros bergen te Benningbroek. Aangenomen naar Delft door M. van Grieken te Ameidenaar Suameer door O. Noordmans te Idzegahuizum. Bedankt voor Retranchement door H. Scholte, cand. te Zutfen. Geref. Kerken. Beroepen te Tilburg, J. de Vries te Nieuwveen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Leeuwarden door H. Vis ser te Veenendaal. Doopsgezinde Gemeenten. Beroepen te Arnhem, P. J. Glas te Alk maar. Middelburg. Acte-examens L. O. Geëxamineerd 8. Geslaagd de heeren L. Greeven, Th. v. d. Have, J. Kakebeeke, A. A. Kole, J. Lamport en J. van Ham, allen te Middelburg Joh. Christiaanse te Serooskerke (W.) Afgewezen 1. Met leedwezen vernemen wy het plotseling overlijden van dhr G. P. Post, hoofd der Prins Willemschool te Den Haag. De heer Post was de oudste der hoofden van de scholen der Nederl. Her vormde gemeenteen zou binnen eenige weken zijn nieuw gehuurde woning be trekken, dewijl hij wegens hoogen leeftijd hij was geboren 15 Juli 1838 eme ritaat had gevraagd. Hy heeft het chr. onderwijs,achtereenvolgens te Rotterdam, Bergum, Wildervank, Groningen, en sedert 3 Juni 1873, te 's-Gravenhage met groote liefde en toewijding gediend, en met talentwant hij wa* een voorbeeldig opvoeder en een vriend van het onderwij zend personeel, met eik van wie hij in bij zonder aangename verhouding omging. Ook in andere betrekkingen, op het gebied der Zending vooral, was de heer Post een uitnemende werkkrachtals arbeider aan Zondagsschool en Kinderkerk diende hy jaren lang de Herv. gemeenteen als voorzitter van de afdeeling Zuid-Holland der Vereeniging van Chr. Onderwijzers presideerde hij steeds op aangename wijze de vergaderingen. Zjjn sterven is voor de chr. school en de chr. opvoeding een groot verlies. Met hem gaat weer een dier getrouwen van de oude garde heen, een dier velen, welke voor het Christelijk Onderwijs „geleden en gestreden", den smaad en de uadeelen er van met liefde doorstaan hebben niet het minst in de lage bezoldiging,bij even gioote behoeften als zijn collega's bij 't openbaar onderwijs. Met dergelijke mannen vergeleken, heb ben de chr. onderwijzers van thans geen noemenswaarde zorgen. En zjj plukken mede de vruchten van de boomen door deze vertrekkers geplant. Wy betuigen onze deelneming aan de weduwe, die nu alleen de nieuwe woning betrekt, waarnaar de nu overledene met groote belangstelling uitzag, doch die hy nu niet meer noodig heeft, wyi hem eene plaats bereid was in de eeuwige woningen. Den 19en Mei wordt te Rotterdam de algemeene vergadering van de vereeni ging voor Chr. Volksonderwys gehouden. Goes. By de Ryks-Normaallessen alhier zyn toegelaten tot de voorbereidende klasse de vrouwelyke leerlingen I. J. Noordhoek en C. J. Meeuse van Wolferte- dyk en de manneiyie P. P. de Koster, A. B. Nde Poorter en Kriekaard van Goes, A. Rooze van Oud-Sabbinge, J. Maat en A. Meulendyk van Kloetinge, J. Schipper en J. L. van Dyke van Wilhelminadorp, F. A. Feleus van Kattendijke en hi. Hoon- dert van Ierseke. Tot de le klasse de vrouwelyke leer lingen C. Fagel en K. Barbier van Goes, J. A. Swenne van Wissekerke, L. P. Krie kaard van Hansweerd en J. Monté van Arnemuiden en de manneiykeA. Oude man van Baarland, J. Witte van Kruinin gen, M. J. van 't Hof van Heinkenszand, D. van de Linde en P. J. Noom van Wol- feitsdyk, A. Verschuure van Hoedekens- kerke en J. C. van Strien van 's Heer- Hendrikskinderen. Tot de 2e klasse de manneiykeL. Mal- lekote van Kapelle. Tot de te klasse de vrouwelykeA. M. v. d. Linde, G. J. de Hullu en D. M. C. de Bondt van Goes, en tot de 4e klasse H. Braat van Vlissingen Bevorderd zijn Van de le tot 2e klasse de vrouwelijke leerlingen M. Koopman, N. de Graaff, P. A. E. Vroegop en T. D. M. van der Vliet en de manneiyke A. Oom, B. J. Dominicus, J. E. Harthoorn, J. A. R. Bommeljé, G. M. den Herder, A. C. Bur ger, M. Maas en W. M. Louwerse. Van de 2e tot de 3e klasse de vrouwe lijke M. J. Dominicus M. C. J. Rietveld de Hondt en A. Braat en de mannelyke J. A. Boddingius, D. Blok, J. M. deNooyer, J. A. Mol, J. Dek en C. J. Odink. Van de 3e tot de 4e klasse de vrouwe lyke M. Schrier, S. Torenaar, J. P. Groos- man, J. Frangois, P. van Dyke, T. van Verre, W. J. Verburg en M. A. M. de Bruyne en de mannelyke F. P. P. Hoor- nick, W. van Liere, A. de Jonge, H. L. K. Leys, J. M. Lous, Ph. J. Bom en H. Tolhoek. Voorwaardeiyk de vrouwelyke C. L. Si mons en A. Otte en de mannelijke M. G. van den Ende. G. Crt. Passend beeld In de Notenkrakerhet socialistische spotblad van Het Volk, wordt mr S. de Vries, de anti-rev. Amsterdamsche wet houder van onderwys gekarakteriseerd als een slager, wiens bedoelingen tegen over het openbaar onderwys blyken uit het groote moordmes dat aan zyn zyde hangt. Het „Openbaar onderwijs" is voor gesteld in de gedaante van een zwyn Dat moesten de „clericalen" eens ge daan hebben merkt De Nederlander te recht op. Te 's-Gravenhage is overleden mej. A. Olivier, oud-directrice van „TalithaKumi" een der Heldringgestichten te Zetten. De heer Van Vorst (ex-pater Cceles tinus) die een tijd lang de leiding had der sociaal-democratische beweging in Noord Brabant en Limburg, gaat zich te Luik vestigen. In een tappery tje te Rotterdam heeft een man zijn byzit (eigenares van het tappery tje) by een „huiselijken" twist een levensgevaariyken messteek in de zijde toegebracht. De vrouw mocht niet ver hoord worden. Zy is 22, hij 23. Op de tramlyn te Winsum is een man in aanra king gekomen met de tram, waardoor hij inwendige kneuzingen bekwam, die den dood tengevolge hebben gehad. Te Loinmel is een koffiehuis afgebrand. Een knecht bekwam by de redding van den inventaris zulke hevige brandwonden dat hij aan de gevolgen stierf. Te Zeihein werd in een twist met zijn schoonzuster een landbouwer door deze derwijs met een hark tegen 't hoofd geslagen dat hij be wusteloos neerzeeg en in dien toestand na eenige dagen stierf Te Oldemark brak Zaterdagavond 11 uur brand uit op een boerenerve. Toen de brandspuit kwam, was er aan blus- schen geen denken meer. 1 koe, 4 kalve ren en 4 varkens kwamen in de vlammen om, de geheele inboedel verbrandde. Een reiziger, die daar toevallig logeerde, ver loor door Jen brand zyn manufacturen, zyn fiets, horloge, schoenen, enz., zoodat hij half naakt by den weg stond. Poor den geweldigen vonkenregen vat te ook een tweede erve vuur. Toen de brigadier der Kon. mare chaussee, M. de Groot, te Oldenzaal, zich gistermorgen by 't arriveeren van den D- trcin uit Duitschland aan 't station te Oldenzaal bevond, waren er onder de pas sagiers ook twee meisjes, resp. 29 en 22 jaar, afkomstig uit Rheine, die in betrek king zouden gaan te Amsterdam. Omtrent den aard der betrekking en by wien zij in betrekking zouden komen, wisten zij niets. Alleen konden ze mededeelen, dat ze aan 't station te Amsterdam zouden ontvangen worden door een zekeren heer, zich noemende Sander, die de meisjes te bestemder plaatse zou brengen. Daar de brigadier vermoedde, hier te doen te heb ben met een handel in meisjes, stelde hij zich in telefonische verbinding met den directeur van het Nat. Bureau tot^bescher- ming van vrouwen en meisjes te Amster dam, die de twee meisjes nu te Amster dam zal ontvangen. Te Dreine, gemeente Lonneker, zyn gisteren in het struikgewas gevonden twee heerenfietsen, een pak kleeren, een paar schoenen en een geladen revolver. Een ernstige waarschuwing. De Tijd schryft Wy hebben ons om nadere inlichtingen gewend tot den hoogst betrouwenswaar- digen persoon, van wien wij onze eerste informatiën ontvingen. Deze heeft aan ons verzoek volledig gevolg gegeven. Hy meld de ons den naam en de tegenwoordige betrekking van het betrokken meisje (deze worden natuuriyk beschouwd als geheim der redactie), voorts het adres van het huis te 's Gravenhage, waarin het meisje gelokt werd en den 16n en 17n Februari vertoefd heeft; bovendien volgden nog meer uit voerige by zonderheden, welke wy meenen te moeten publiceeren, om de werkelyk satanische listen, welke gebezigd worden, om onschuldiger, te verstrikken, nader in het licht te stellen. Alleen namen laten wy weg. Toen het meisje op de schijnbaar onschuldige en ernstig bedoelde adver tentie geschreven had, ontvingen zy het volgend antwoord Amsterdam, 8 2 1910. Mejuffrouw, Thans is door mij informatie genomen omtrent U, deze bevalt myen verzoek ik U daarom a. s. Maandag te willen begin nen, zoo U mij tevreden stelt met het werk, zoo kan U op f 14 p. w. rekenen, voorloopig is dit echter f 12 p. w.de on kosten voor overkomen zijn voor myne rekening. Ik wil U nog opmerkzaam maken het fijnste borduurwerk by my voorkomt terwyi overwerk zeer dikwyis moet ge schieden voor de firma In afwachting, achtend, (onduideiyke onderteekening). P. S. U gelieve mij te melden, met wel ken trein U te Utrecht komt dan zal ik zorgen dat U wordt afgehaald. (onderteekening en adres te Utrecht. Dit schrijven is in handen van de Haag- sche politie. Na aanhaling van den boven medege- deelden brief gaat onze berichtgever voort „Toen het meisje geschreven had met welken trein zy zou gaan, is een heer bij haar gekomen en heeft haar voorgesteld niet naar Utrecht, maar naar den Haag te gaan, omdat daar een beter plaatsje was. Die heer was al eens by haar geweest,toen zy op de advertentie gesehreven had en kwam haar nu afhalen en naar Den Haag brengen". Aan boord van het wrak van het stoomschip Sommelsdyk smeult en rookt het nog steeds in alle ruimen. Het ligt in de bedoeling om zoodra mogeiyk, mis schien na twee of drie dagen, het schip in de allereerste plaats leeg te pompen. Op het oogenblik is daar wegens de hitte geen denken aan. Wat is teerzout is ons gevraagd op grond van ons bericht, dat de brand aan boord van het ss. Sommelsdijk aangeko men is door het vlamvatten van deze stof. Wy kunnen slechts zeggen dat het arti kel onder dien naam was ingescheept en dat men er aan de Holland-Amerika-lijn niet meer van weet dan dat het een na- product van de gasfabricatie is, dat als meststof gebruikt wordt. Bij navraag aan de directie van de gemeentel^ ke gasfa briek, heeft men ons geantwoord, dat er wel teerzouten bestaan maar geen teer zout, dat dien naam bij uitnemendheid draagt. Al wat vaststaat is dus, dat de stof aan boord van het ss. Sommelsdijk een licht brandbaar byproduct uit de re torten van een gasfabriek was. N. R. Door smokkelaars bedrogen. Men meldt aan de Tel. uit Venlo Eenige herbergiers en bakkers te dezer stede zijn de dupe geworden van een smokkelaarstruc. Zooals het hier herhaal delijk gebeurt, werden uit Pruisen bin nengesmokkelde waren te koop aangebo den by bekende afnemers. De smokke laars zijn er tamelijk zeker van, hun waar kwijt te worden tegen behoorlyke pryzen. Zoo vervoegden zich een dezer avonden twee bekende smokkelaars by 'n paar herbergiers en bakkers, om Un- derberger likeur en suiker te verkoopen. De aangeboden waren waren reeds in een leegstaand huis in veiligheid gebracht, doch moesten voor elk aannemelijk bod van de hand gedaan worden, daar de rijksambtenaren van zoo iets gauw de lucht hebben. De koop was spoedig geslo ten en in het midden van dan nacht werd de waar afgeleverd. Nadat de smokkelaars hun marken beet hadden, waren ze spoe dig weder even geheimzinnig als ze ge komen waren verdwenen, want ze namen eveneens hier een vrachtje mede óm dit veilig in Pruisen te brengen. Maar groot echter de verbazing der koopers, toen ze den volgenden morgen de gekochte waar nakekenIn plaats van suiker vonden ze in den zak een dikke laag, circa vyf kilo suiker, en vervolgens wit zand. In plaats van Underberger likeur bevatten de fijn verzegelde flesschen koude koffie. De by den neus genomen koopers had den liever geen ruchtbaarheid aan het geval gegeven, doch daar er vier verschil lende koopers by betrokken waren, lekte het een na het andere uit en begon het schelden op het rapalje. Er wordt intus- schen harteiyk over het geval gelachen. Aan het station te Winterswijk is uit Oostenryk een zending hazen aan gekomen met bestemming naar Stroe op het eiland Wieringen om aldaar los gelaten te worden en by te dragen tot vermeerdering van het wild. Er waren er reeds enkele dood. A. Crt. Storm, gepaard met groote koude heeft Zaterdag te Chicago eno mstreken groote schade aan den oogst toegebracht^ Op IJsland heeft het nu veertien dagen lang by na onafgebroken ge sneeuwd. Het vee staat sedert October op stal en er komt gebrek aan voer. De Zeppelin II die Zondagmorgen te Homburg was opgestegen is na hevig met een storm te kampen gehad te heb ben des middags by Limburg aan deLahn geland en geankerd, en nadat zy byge- vuld was weer onbeheerd weggedreven, en een half uur later by Weiburg aan de Lahn geheel verwoest neergekomen. Het luchtschip is middendoor gebroken en ligt gedeeltelijk op een dak. Persoonlijke ongelukken zyn niet voorgekomen. Uit Praag wordt een automobiel-on geluk gemeld. Op den straatweg van Jang Bunzlau naar Kosmanos is een auto tegen een grooten steen gereden. De inzittenden de ingenieur Knopp en de vertegenwoor diger eener Weensche firma, werden er uit geslingerd en gedood. In een woning te Berlyn heeft een erstige brand gewoed, waarby eenige kin deren ernstig werden gewond. Een agent van politie, die medehield aan het red dingswerk, kreeg zware brandwonden en verscheiden# brandweermannen leden aan een begin van verstikking. In een andere woning ontstond even eens een zware brand, die bijna het leven kostte aan tien personen. Een kind van 7 jaar werd bijna geheel verkoold onder een bed vandaan gehaald. De New Yorksche moordzaak, het geding tegen den jeugdigen Albert Wol ter, die het machineschrijfstertje Ruth Wheeler een kind van vyftienjaar door een advertentie naar zijn kamer had had gelokt en daar mishandeld en ver- moord, is al afgeloopen. De jury heejt hem schuldig bevonden aan moord-in-den- ergsten graad. Daarop veroordeelde de rechter hem om te worden geëlectro- cuteerd. De jury had nog een paar uur noodig om tot haar uitspraak te komen. In dien tusschentyd sliep Wol ter gerust. Hy moest worden wakker gemaakt om naar de rechlzaal te worden geleid en daar zyn vonnis te hooren. De jongeman toonde bij 't vernemen der uitspraak geen aandoe ning Hy had niets te zeggen, „want hy was moe en wilde eerst goed uitslapen". Ook in de tweede geruchtmakendeAme- rikaansche moordzaak het strafgeding tegen dr. Hyde te Kansas City, die be klaagd staat een erfoom, kolonel Swope

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2