BuüenMsch Overzicht Bmaetiiuid. Kerk fiiemis Scliooluieuws. Berfit/Aikeii Gemengde Berichten, Daarvoor wordt onder anderen de anti revolutionaire wethouder van onderwijs te Amsterdam, mr De Vries, door genoem den heer Lamers in diezelfde, evenge- noemde, protestvergadering aangeklaagd, dat diens liefde tot de openbare school is „de liefde van den slager tot zijn varken". Eij wij herhalen deze heer Lamers is vrijzinnig-democraat, een geestverwant van de redactie van de Goesche Courant en van .,Vrijzinnig-Democraat<. Dultschland. Martin Biedermann, de man die wei eens de „koninklijke kolonisatie-commis sie van de Polen" is genoemd, omdat hij in den loop der jaren het Poolsche ver weer tegen de verduitschingspolitiek heeft georganiseerd, is failliet. De Polen hebben den man met den Duitschen naam, maar het Poolsche hart laten schieten. Hij begon met niets, maar heeft het klaargespeeld, om tusschen 1908 en 190") voor 105 millioen mk. land uit Duitsche in Poolsche handen te brengen. Hij was do nachtmerrie van de Pruisische kolo nisatie commissie, omdat zijne agenten rusteloos voor de goede Poolsche zaak doende zijn geweest. Een goed kenner van den toestand in het Oosten kenschetst Biedermann in de Vossisch'e Ztg. als een buitengewonen man met een vasten wil en een schran- deren zakenblik. De kleine luiden onder de Polen hebben hem ten slotte ten val gebracht. Zij betaalden niet prompt of op tijd het geld dat zij hem voor de stukjes grond, waarin hij do gekochte landerijen verdeelde, schuldig waren en dientenge volge kon hij met meer aan zijne ver plichtingen voldoen. Biedermann geeft den moed intusschen niet op. Hij gaat naar Chicago, om. in Juli op het Panslavische congres over de oeconomische politiek van de Polen te spreken. De Duitschers zullen later nog weieens last van hem krijgen. Zijn werk blijft trouwens. Hij heeft vele kleine Bie dermannen opgekweekt, die den Pruisen den voet dwars zetten. De Balkan-staten. In Griekenland is de verhouding tus schen regeering en leger nog niet gun stig. Een luitenant van de ruiterij en een onderofficier hebben op straat te Athene prof.Wlawianos, hoogleeraar voor zenuw ziekten, aangevallen en met de sabel bewerkt, tot hij bewusteloos ineenzakte. De professor had de woede van den luite nant gaande gemaakt door een artikel over de reiniging van de universiteit. Het is een klein bewijs, hoe weinig de jonge officieren gezind zijn, hun politieke rol als uitgespeeld te beschouwen. De geruchten over het aftreden van Zorbas, den minister van oorlog, houden aan. De bladen oefenen een scherpe kri tiek op de politieke werkzaamheid van de officieren. Zij betoogen, dat het mi litaire verbond in den algemeenen toe stand niets gewijzigd, maar wel vele nieuwe belastingen aan het volk opge legd heeft. Ook is er een levendige be weging gaande, om de Nationale Vergade ring tot een constituante te maken. De twee voornaamste partijen onder Theotokis en Rallis zullen bij de verkie zing voor de Nationale Vergadering sa mengaan. De twee leiders plegen voort durend overleg en zijn het zoover eens, dat er aan de vijandschap tusschen hunne partijen een einde dient te komen. Dé minister van koloniën heeft o. a. mrs. C. Bakker, M. Mantz, en A. M. Fak Brouwer ter beschikking gesteld van den Gouverneur-generaal van Nederlandsch Indie, ten einde te worden geplaatst bij den bureaudienst daar te lande, waaron der begrepen de dienst ter griffie van het Hooggerechtshof en van Europeesclie of inlandsche rechtbanken. Christen-socialisten. De bond van christensocialisten zal zijn jaarvergadering te Schiedam houden op 16 Mei a. s. Aan de orde komen, behalve huishou delijke aangelegenheden Ontwerp program van beginselen en eischen. Het bondsbestuur stelt o.a. voor den bond te doen uitspreken als volgt Hij erkent te streven in onderworpen heid aan God, den Almachtige, Wiens wil hij volbrengen wil in de bevordering van het socialisme. Hy ziet in den strijd voor het socialisme een rechts-strijd, dien hij als organisatie van christenen te strij den heeft, hij ziet in het socialisme het noodzakelijke economisch middel om te komen tot een samenleving, waarin God als Souverein geëerbiedigd wordt ook in de onderlinge menschelijke verhou dingen. Hij erkent, dat de kapitalistische pro ductiewijze, dienstig aan mammonnisti- sche winstmakerij, klassen van bezitters en bezitloozen tegenover elkander stelt. Hij ziet in de uitbuiting door de bezitten de klasse en het verweer der bezitlooze klasse den klassenstrijd ontbrand, dien hij te strijden aanvaardt aan de zijde en ter wille van het verdrukte prole tariaat. En de volgende eischen worden voor gesteld a. Algemeen enkelvoudigrechtstreeksch kiesrecht voor mannen en vrouwen bo ven 21 jaar, met uitzondering van hen, die strafrechtelijk boeten voor vergrijpen tegen de samenleving. b. Evenredige vertegenwoordiging op de sub a gegeven basis. c. Eén college van volksvertegenwoor digers, die volgens eigen consciëntie han delen, zonder impératief mandaat dei- kiezers. De afdeeling Amsterdam stelt nog o.a. voor zich uit te spreken voor wettelijk geregelde sociale verzekering en om com missies te benoemen, die dit punt en het tegenvraagstuk zullen onderzoeken. Het hoofdbestuur praeadviseert hierop af wijzend. VIT DE VROVIACLE. Giie^s. In de Raadsvergadering van Don derdag 7 April, 8 uur, zijn aan de orde le. Stukken. 2e. Rekening over 1909 en begrooting 1910 gem. gasfabriek. 3e. Aanvragen afschrij ving belastiug en schoolgeld. 4e. Aanhieding gemeenteverslag 1909. Se. Vaststelling Kohier H. O. 1910. üoe#. Heden is ten stadhuize in tegen woordigheid van vele burgemeesters, wet houders en secretarrissen van gemeenten op Zuid-Beveland ten overstaan van no taris Schram de acte gepasseerd van de N. V. Drinkwaterleiding voor Zuid-Be veland. Rilland Bath. Het 11 jarige knaapje M. K., wiens hand eenige weken geleden in een snij molen terecht kwam en waar van destijds melding gemaakt werd, heeft thans het ongeluk gehad een lid van een zijner vingers te moeten missen, daar dit, omreden er geen genezing te bespeuren was, geamputeerd moest worden. Binnenkort wordt te Nieuw Vosse meer een nieuw klooster geopend met kloosterschool, waarin zich zusters Fran ciscanessen zullen vestigen. Neuzen. Door de leden van den ge meenteraad is, naar aanleiding der ken nisgeving van den burgemeester, dat hij het raadsbesluit inzake schoolbouw ter vernietiging aan II. M. de Koningin zal voordragen, ingevolge art. 40 der gemeen tewet, een vergadering van den gemeente raad aangevraagd,welke tegen Woensdag middag is uitgeschreven. Door de gemeentepolitie is Zondag ge arresteerd H. O., wonende teVaartwijk, gemeente Axel, verdacht van zich in den nacht tusschen 28 en 29 Maart op den weg van Neuzen naar Zaamslag schuldig te hebben gemaakt aan overtreding van art 246 W. v. S. Hij is naar Middelburg over gebracht K->pelle. Gisterenavond liet iemand uit Ovezande zijn fiets met brandende Solar- lantaarn voor de herberg van Menheere staan,terwijl hij wat ging gebruiken.Toen hij na een poosje buiten kwam was zijn fiets (nog geen jaar oud) verdwenen, en stond er voor in de plaats een oude kar die byna niet te berijden was. Dader voor 't oogenblik nog onbekend. (Goesche Crt.) Maandag 11 April a. s. bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten St-Laurens, Serooskerke (W.), Veere, V rouwepolder,Oostkapelle en Grij pskerke. Openbare vergadering van den ge meenteraad te Bruinisse. Voorz. de heer S. Hage, Burgemeester. Afwezig wethouder Elenbaas. De secretaris leest de notulen, waarna de voorzitter opmerkt dat de notulen, wat de eigenaardige uitdrukkingen be treft wel wat al te precies zijn, krachtens de wet is er wel niets tegen, doch het staat niet mooi. De heer Van Vessem is het niet met den voorzitter eens, waarvan hij ook blijk geeft. De voorzitter leest een schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling dat een Raadsbesluit inzake geldleeningmoet gewijzigd worden, de voorz. stelt een wijziging voor die aangenomen wordt. In aansluiting hieraan deelt de voor zitter mee, dat Ged. St. geen bezwaar maken wanneer een Raadslid geld aan de gemeente leent. De voorzitter deelt mee dat het hem is gebleken dat voor de brandweer 70 Meter slang noodig is. Wanneer die is aangeschaft dan is de brandweer vol doende ingespannen. De heer Hoogerheide gelooft dat niet en debatteert hierover met den voorzitter. Spreker zou de brandspuit willen be proeven en dan zien of de brandblusch- middelen wel voldoende zijn. Slot van de discussie is dat de brand meester een rapport aan den Raad zal overleggen. De verordening op het openbaar lager onderwys wordt overeenkomstig het con cept van B. en W. vastgesteld. Besloten wordt de woning voor den nieuwen veldwachter flink te repareeren. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Hoogerheide wordt breed voerig gedebatteerd over misstanden by het openbaar lager onderwijs. Spreker geeft in overweging een plaatselyke schoolcommissie in het leven te roepen. De heer Jumeletzegt dat er in Bruinisse geen menschen wonen die geschikt zyn om zulk een commissie te vormen. Voorts geeft spreker een uitlegging van art. 21 van de wet op het lager onderwys. De voorzitter handhaaft het standpunt dat door hem in de vorige Raadsverga dering is uiteengezet, en stelt vertrouwen in het hoofd der school. De heer Hoogerheide stelt voor een onderzoek in te stellen- Het voorstel wordt aangenomen. De voorzitter zegt toe dat hy met den arrondissements-schoolopziener hoopt te spreken over de al of niet wenschelijkheid van een plaatselyke schoolcommissie. De heeren nemen hiermee genoegen en de vergadering wordt gesloten. Aan het postkantoor Krabbendijke en de, daaronder ressorteerende, hulp postkantoren werd gedurende de maand Maart 1910 ingelegd f6846.87, terugbe taald f3981.48. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje bedraagt het nummer 1057. Voorts bedraagt het aantal verzonden telegrammen 104, ontvangen telegrammen 184, totaal 288uitgaande telefoongesprekken 69, inkomende tele foongesprekken 42, totaal 111. Maandag werd in de Prins van Oranje te Goes de eerste vergadering van de vereeniging ter bevordering van de geitenfokkery in Zeeland gehouden. Van de 15 aangesloten geitenfokvereeni- gingen hadden er 13 vertegenwoordigers naar deze vergadering gezonden. De Voorzitter dqelde mede, dat sedert October 1909 het aantal geitenfokveree- nigingen in Zeeland van 7 tot 15 is ge stegen. Hierbij zijn aangesloten ruim 650 geitenhouders met 900 melkgeiten. De Provinciale vereeniging telt ruim 60 donateurs, die f 100 bydragen. Van Rijkswege is een subsudie van f70over 1910 in vooruitzicht gesteld, terwyl ook f 300 van de Provincie is gevraagd. r e belangstelling in het werk van de Pro vinciale vereeniging neemt voortdurend toe. De heeren C. Zwagerman van Middel burg en J. A. Lyppens van Zuiddorpe werden met algemeene stemmen tot Voorzitter en Secretaris-Penningmeester benoemd. Modellen voor een Stamboek voor elke fokvereeniging en een keurstamboek voor de geheele Provincie werden vastgesteld. Ongeveer 10 a 15 pCt. van de beste geiten zullen in het gewone stamboek worden ingeschreven, terwijl de aller- puikste dieren in het keurstamboek ko men. Ter onderscheiding zullen deze stamboekdieren In de ooren een tatoeeer- of ander merk ontvangen. Voorts werd besloten op kosten der Provinciale Ver eeniging by de firma Delius te Amster dam 200 flesschen van 2 liters inhoud en ingedeeld in 0.2 liters te bestellen. Met behulp van deze flesschen zullen de melkopbrengsten der stamboekgeiten worden bepaald. I e voorzitter deelde mede dat zeer waarschijnlijk in Augustus eenige heeren namens onze Regeering naar Hessen zullen gaan om vandaar goede Saanen- bokken en -geiten te importeeren. Beslo ten werd namens de Provinciale Vereeni ging te bevorderen, dat voor Zeeland zoo veel mogelijk dergelijke dieren besteld zouden worden. Algemeen werd wensche- lijk geacht op die wyze het goede fokma- teriaal in Zeeland te vermeerderen. Ten slotte werd nog aangenomen om op de tentoonstelling van de /eeuwsche Landbouw-Maatschappij te Axel enkele zeer goede en enkele middelmatige geiten te exposeeren. VI8SCHKK IJ. Men schrijft aan de N. R. C. De vraag naar mosselzaad voor de Zeeuwsche banken biy ft nog steeds aan houden, daar de banken, die gedurende het najaar werden geopend, volstrekt niet in de behoefte konden voorzien er is daarom reeds vroegtydig naar de Zuiderzee gevaren, zoowel uit Ierseke, Tholen aan de Ooster-Schelde, als uit Philippine, Graauw en Clinge aan de Wester-Sclielde. Ook hierin komt con currentie, die voor de varende Zeeuw sche visschers moeilijk zal te weerstaan zijn. Naar ons werd medegedeeld, werd met een schip 1 motor) gecontracteerd circa 800 ton zaad per reis aan te voeren ad f 200, maar de hoeveelheid zou maar voor circa de helft bereikt zyn. Een be drag van f0.25 per ton mosselzaad van eenige qualiteit grenst haast aan het onmogelyke. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Schiedam (vac.-v. d. Broek) J. W. Tonsbeek te Haulerwyk, C. A. v. d. Akker te Baambrugge en J. Hoogenraad te Meppel. Aangenomen naar Cuyk door A. Wun- der te Lobith. Bedankt voor Rotterdam door N. A. Becht te Loosduinen. Geref. Kerken. Beroepen te Hollandscheveld F. W. H. Bramer, cand. te Amsterdam te Tzum H. Popma, cand. te Appingadam. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Urk door J. v. d. Vegt te Harderwijkvoor Drachten en voor De Krim door K. Zuidersma te Steenwyk. Tot onderwyzer in het smeden, enz. aan de ambachtsschool te Zierikzee is tegen 1 Mei benoemd de heer S. Jansma te Vlis- singen. Benoemd tot directeur van en onder wijzer aan de Rijksnormaallessen te Axel de heer C. Hagers, hoofd der 0.1. school aldaar. Nu weldra, met 1 Mei n.l., het inter naat aan de Machimstenschool wordt op geheven, wordt de uniform aan die school afgeschaft. Het aantal internen aan de school is in den loop der jaren zeer ver minderd en zoo is men tot het besluit ge komen, het internaat geheel op te heffen. Hiermede houdt verband een algeheele reorganisatie der school, die voortaan „Middelbare Technische School" zal heeten. Bij beschikking van de Arrond. Rechtbank te niddeffiurg is rechtsin gang verleend met last tot gevangenhou ding van den beklaagde in de zaak tegen M. L. P., 23 jaar, landbouwersknecht, ee- boren en wonende te Cortgene, thans ge detineerd te Middelburg, beklaagd van zware mishandeling den dood tengevolge hebbend gepleegd op 29 Maart jl. te Cort gene 2e is verwezen naar de openbare terechtzitting met bevel tot gevangen houding van den beklaagde de zaak tegen J. de V., 29 jaar, veldarbeider wonende te Axel, thans gedetineerd te Mi Jdelbur/, beklaagd van diefstal van granen aldaar. Te Oude Pekela is het 4-jarig doch tertje van een arbeider al spelende in de vaart geraakt en verdronken. Bij een vossenjacht te Velp is een der deelnemers, luitenant Calkoen van de rydende artille rie met zyn paard zoodanig gevallen dat hy bewusteloos bleef liggen. Zijn toestand is hopeloos. Zijn ruggegraat is gebroken, misschien door een trap van het paard, terwyl hij tevens een hersenschudding kreeg. Het ongeluk kwam aan doordat het paard in een konijnenhol trapte, daardoor viel en op den ruiter neerkwam. Een 14-jarige jongen te Hempolder is in een tochtsloot verdronken. Eene alleenwo nende vrouw te Utrecht stak een gas komfoor aan dat op tafel stond en met een gummislang was verbonden aan de lamp. Zij ging daarop op een stoel zitten wach ten totdat t water op t komfoor zou gaan kokenintusschen viel zij in slaapde slang die biykbaar niet voldoende was be vestigd geweest, schoot los, gasontsnap- ping greep plaats, en toen Hoor de buren het onraad bemerkt en hulp geboden werd, bleek de vrouw reeds gestikt. Een Engelsch blad geeft een afbeel ding van het tehuis, dat er te Londen op den hoek van Oxfordstreet en Tottenham- Court-road wordt gebouwd voor de Chris telijke Jongelingsvereeniging. Als men het statige gebouw aanziet, dat f 1,200,000 zal kosten en nog eens f 900,000 voor de inrichting samen ruim twee millioen gulden en men leest, hoe het er van binnen zal uitzien, krygt men lust lid van die Christeiyke Jongelingsvereeniging te worden. Er komt in het gebouw een groote gehoorzaal met 800 zitplaatsen en nog een kleine met 250op de eerste verdieping er zijn er vier komt een groote restau ratie, een ontvangstzaal, een leeskamer, een speelkamer enz. Op de derde verdie ping kunnen 200 leden slaapgelegenheid vindendaar is ook een laboratorium, een bibliotheek, een fotografeer-inrichting, en veel meer. Beneden zullen 0. a. een gym nastieklokaal en een zwembad, benevens een gelegenheid voor stortbaden komen. Leden kunnen in het gebouw een bed vinden voor f 2.10 in de week met bewas- schinghet eten zal er ook zeor goedkoop zyn. N. R. C. Woensdag zal de burgemeester van Islington in de Liverpool-road te Londen de Sam-Lewis-woningen openen. Wijlen Sam Lewis, de woekeraar en filanthroop, liet f 6,000,000 na ter oprichting van goed- koope woningen, en uit dit legaat zijn deze woningen gebouwd. Voor f 1.20 per week kan een weduwe in deze huizen haar eigen bovenwoning van twee ka mers hebben, een bad inkluisterwijl voor iets hooger huur arbeidersgezinnen met een inkomen van nog geen f 15 per week bovenwoningen van drie kamers kunnen krijgen, voorzien van een bad met warm- en koud water, gratis schoorsteen vegen en gratis gebruik van jaloezieën. Op deze wyze zullen ongeveer 1520 per sonen rykelijk gehuisvest worden, zonder een beroep te doen op de hulp der liefda digheid of der gemeente. Zelfs met de ma tige huur die gerekend wordt, zullen de huizen drie percent van het erin gestoken kapitaal opleveren. Schoonheidseischen zijn bij den bouw dezer woningen, waar voor zooveel aanvraag was, dat ze makke- kelijk drie keer gevuld zouden kunnen worden, niet veronachtzaamd. Gebouwd in zes evenwydige blokken, vyf verdie pingen hoog, beslaan de fraaie huizen, uit gehouwen steen opgetrokken, ongeveer 10,000 M2. Tusschen elk blok zyn smaak volle bloemperken aangelegd en aan de einden hutten ten gerieve der bewoners aangebracht. Een prettige nieuwigheid is, dat in het ontwerp opgenomen zijn uit springende vensterramen in kunststeen, overdekt met koperen koepels, alsook een kroonverdieping in het dak. Bergruimte voor kinderwagens en fietsen wordt ver schaft tegen vyf cent per week. Elke wo ning wordt verlicht met muntmetergas. Een groote droogkamer, waarin een hooge warmtegraad wordt onderhouden, is er ten gerieve van het geheele bewonertal. Omtrent het luchtballon-ongeluk by Sassnitz deelt de eenige geredde van de bemanning van vier heeren de volgende byzonderheden medena het opstygen in Stettin kwam de ballon eerst met de telegraafdraden, daarna met een fabrieks schoorsteen in botsing. De stoot was verschrikkelijk. De bestuurder van den ballon, dr. Delbrück, kreeg erstige ver wondingen aan het hoofd en brak een been, de architect Henduhn kreeg een arm- en beenbreuk en evenals de bestuurder ver-, wondingen aan het hoofd. De heer Hein en ik kwamen het beste weg. Ik werd met groote kracht tegen den rand van den bal lon geslingerd, zoodat ik door pijn en steken in de borst bewusteloos werd. Ernstiger was echter, dat door de botsing tegen de telegraafdraden een gedeelte van het net, dat om den ballon zit, verscheurd werd, zoodat wij elk oogenblik kans lie pen, met de mand uit een hoogte van 1900 M. op den grond te vallen. Onze redding was alleen te zoeken in een landing. De bestuurder wilde aan het ventiel trekken, doch dat was onmogelijk, daar het touw brak, zoodat een landing op den vasten grond niet meer mogelijk was. Nu moes ten wij ons op goed geluk aan het lot overgeven. Wy vlogen over Swinemünde, vandaar over de Oostzee en het eiland Rügen. Wij besloten, onze redding te zoe ken, door zoo lang mogelijk te blijven vliegen, en in Zweden te landen. Maar de ballon kwam in dichte wolken en werd tot 50 M. boven de zee naar beneden ge drukt. De wind dreef den ballon naar het eiland Rügen en in langzame en kalme vaart gingen wij op Sassnitz af. Op 500 M. van de kust wilde de stuurman hot laatste middel wagen het gas uit te laten. Met een verschrikkelijken stoot bereikten wij het water, zoodat wy uit de mand werden geslingerd. Wy waren te ver moeid om ons boven water te houden en zonken in de diepte. Met myn laatste krachten trachtte ik zwemmend den bal lon te bereiken ik had het geluk mij aan het net naar boven te kunnen werken en op den ballon te klimmen." De "oestand van den heer Semmelhack zoo heet deze verteller is vrij ernstig. Nog een ballonongeluk op Zondag jl. valt uit Pruisen te melden. By Kös- lin is de hoogleeraar aan de uiniversi- teit te Breslau, Abegg, bij de landing met den ballon gevallen en een paar uur later bezweken. De overigen zijn ongedeerd gebleven. Uit Falmouth wordt geseind, dat de viermaster Kate Thomas, afkomstig van Antwerpen en door een Belgische sleepboot gesleept, door een onbekenden stoomer is aangevaren. Het schip is in 10 minuten gezonken18 of 19 perso nen zijn omgekomen. Slechts één is er gered. In het koninklijke park van Sans- Souci te Potsdam zijn in den afgeloopen nacht van de adelaars aan de marmer- banken bij de groote fontein de snavels afgeslagen. De dader is onbekend. Te Warschau is een nieuw schan daal ontdekt in verband met de leveran ties voor het leger. De politie heeft een onderzoek ingesteld in de woningen in de kantoren van meer dan honderd leve ranciers van het leger. Tal van brieven en boeken zijn in beslag genomen. President Roosevelt, die, gelyk men weet, te Rome is, zou heden door den Koning ontvangen worden. Hedenmid dag zou Roosevelt aanzitten aan een feestmaal ten paleize. De uitbarsting van den Etna houdt aan. De lava-stroom beweegt zich met een gemiddelde snelheid van 6 Meter per uur in de richting van den berg Nocilla. De bevolking moet nog al rus tig zijn. In den Senaat te Washington is een wetsontwerp goedgekeurd, strekkende om een eind te maken aan of althans beper king te brengen in den robbenmoord op groote schaal, welke sinds vele jaren gere geld plaats vindt op de Pribilof-eilanden (de eilanden St. Paul en St. George in de Bering zee, tusschen Alaska, Siberië en de Aleöeten). Op de banken bij deze eilan den wordt de pels-rob gejaagd, en wel zóó intens, dat, indien hiervoor niet spoedig een stokje wordt gestoken; deze kostbare robbensoort binnen zeer kort totaal zal zyn uitgeroeid. ZoowelAmerikaansche als Japansche visschers nemen aan ditbedryf deel, de Japansche echter clandestien, als stroopers dus. Dixon, die in den Senaat de aanneming van het wetsontwerp bepleitte, zeide, dat de zaak urgent was wijl einde April de bestaande concessies voor de rob benjacht op de Pribilof-eilanden afloopen. De robbenkudden waren van 4,500,000 stuks in 1867 (in welk jaar de eilanden in het bezit kwamen van de Vereen igde Sta ten) teruggebracht tot minder dan 100.000. Het Zuiden van Frankry k is de laat ste dagen door zwaren sneeuwval getei sterd. Naar uit Béziers gemeld wordt, zijn in de omgeving van Agde de tele graaf- en telefoonlynen onder den sneeuw last bezweken. Het is er ruw weer geweest de zee stond hol en velden en wegen wa ren met sneeuw bedekt. Het treinenver keer in de richting van Narbonne onder vond veel vertragingtreinen uit Tou louse naar Cette konden niet verdei komen dan Narbonne. Vier-en-twtntig uur heeft de sneeuwstorm geduurd. Ook te Perpignan en Montpelliér is groote schade aangericht. Men meldt uit AdenDe mollah van Somaliland heeft 600 inboorlingen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2