Laatste Berichten Een geneeskundig praatje. iflaap verkondingen enz. Advertentiën Voor Kippen en Kuikens! REC'L AMES. LEESTAFEL. MarM berichten. Vertrokken en aangekomen ':chepen. Bond tegen Vaccinedwang, oen aankomende Jongen. wel, dat in de stad der klassieke weten schap nog niet allen met de klassieken bekend zijn. Men zou dan geweten hebben dat Sophokles 2300 jaar geleden leefde en dadelijk aan 'n Aprilgrap hebben gedacht, zooals de redactie het bericht had bedoeld. De jaarvergadering van den Bond van Antirevolutionaire Gemeenteraads leden zal D.V. Woensdag 2' April te Rot te dam worden gehouden. De agenda zal over weinige dagen worden rondge zonden. Te Rotterdam is een 4-jarig meisje door een auto overreden en aan de in wendige kneuzingen overleden. Te Ambt Delden kreeg een 70-jarige land bouwer een zoo hevigen trap van een paard dat hij aande gevolgen is overleden. Te Ei-p is een boerderij afgebrand het vee kwam in de vlammen om. Tengevolge van den hevigen wind is een drie op minu ten afstands staande boerderij in brand gevlogen en eveneens in de asch gelegd. Een man, die op den straatweg van Utrecht naar Harmeien, toen hij onver wacht op zijn rijwiel overstak, dooreen hem achteropkomenden automobiel werd overreden, is in het ziekenhuis te Utrecht aan de bekomen kwetsuren en verwon ding tengevolge van bloedvergiftiging overleden, een vrouw met nog 3 kleine kinderen nalatende. De ramp van Oekoerito. De Boedapetsche correspondent van de Kölnische Zeitung geeft nu een geregeld relaas van de ramp in het Hongaarsche dorp Oekoerito, waarbij meer dan 350 menschen het leven hebben gelaten. Het bal, dat zoo noodlottie afliep, was optouw gezet door de dorpsjeugd tot bestrijding van de kosten voor de oprichting van een nieuw muziekcorps. Ook uit de omliggen de gemeenten waren vele jongens en meisjes genoodigd. Daar men in het dorp geen groot lokaal tot zijne beschikking had, zou de danspartij gehouden worden in een schuur van de herberg die sedert 1856 voor dat doel werd gebruikt. De schuur werd voor de gelegenheid in orde gebracht. Het strooien dak werd met droog riet opgelapt, de wanden met slin gers kunstbloemen en papieren versierin gen getooid. Van een dansparty van het vorige jaar waren er langs de wanden nog droge takken biyven hangen, die niet weggenomen werden. Voor verlichting dienden vyf petroleumlampen en een aantal papieren lampions met kaarsen. Men had moeiiyk meer brandbare stoffen in de bouwvallige met stroo en riet ge dekte houten schuur kunnen ophoopen. De overheid werd om vergunning ge vraagd en deze werd verleend (zonder dat men de moeite nam, de schuur eens op te nemen). Aan de grootste lichtzinnigheid maakten zich echter de jongens schuldig, die de groote koetspoort van de schuur met planken dichtspijkerden, om te belet ten, dat nietbetalenden zich onder de gasten mengden. Het intreegeld bedroeg een kroon, kleine kinderen en nietdan- sende menschen hadden vrijen toegang Men schat, dat er op het oogenblik, dat de brand uitbrak, in de schuur tusschen de 600 en 700 menschen aanwezig waren, 's Middags had de jeugd van het dorp en van de naburige gemeenten nog een gods dienstoefening in de hervormde kerk bij gewoond. De danspartij begon om zeven uur 's avonds. Om half negen bemerkten de dansers plotseling, dat een papieren lampion in brand was gevlogen. Dat kwam wel meer voor. Gewoonlijk klom men dan de borsten op eikaars schouder en haakten de brandende lampions af. Ditmaal trachtte een soldaat, die met ver lof over was, de lampion met zij n sabel naar beneden te slaan. Daarbij stiet hij het brandende papier tegen de als versiering aangebrachte dorre takken, die in een oogwenk vuur vatten. In enkele oogenblikken stond de schuur aan alle kanten in brand. Er ontstond een vreeseiyke paniek. De meeste aan wezigen trachtten door den uitgang van een meter breed in een der hoeken, die vry was gebleven, een heenkomen te zoeken. In het ontzettende gedrang slaag de er echter alleen de minderheid in, om naar buiten te komen. Toen de menigte zich aan den uitgang steeds meer op hoopte, raakten vrouwen en kinderen onder den voet. Van het brandende strooien dak vielen voortdureni branden de stroowisschen op de gasten neer, waar aan de kleeren van de meisjes vlam vat ten. Een dikke walm vulde de ruimte en overal weerklonken hartverscheurende hulp- en pynkreten. Een deel van de aan wezigen had beproefd, de dichtgespijkerde koetspoort open te krijgen. Voor den druk van wel tweehonderd wanhopige menschen bezweek ten slotte niet alleen de poort, maar de heele bouwvallige zij wand. Een aantal menschen renden door de opening naar buiten, maar werden dadelyk daarop door de opdringende, ten deele in brand staande menschen op den grond geworpen, zoodat er een heele wal van menschenlijven ontstond. Velen lie pen met brandende kleeren weg en zak ten midden in het veld ineen, waar men hunne verkoolde lijken vond. In een kwartier had het vreeselijke onheil zich afgespeeld. De gemeente Oekoerito is als uitgestor ven. Er zyn huizen waar niemand het leven er afgebracht heoft. In andere ge zinnen zijn zes tot acht menschen dood en is alleen een oude grootmoeder of een zuigeling overgebleven en er is in het heele dorp geen huis, waar men niet den een of anderen doode betreurt. Het ongeluk, dat tot de ijselijkste van de laat ste twintig, dertig jaar behoort, heeft allerwegen deelneming en ontzetting ge wekt en men verlangt algemeen een scherper toezicht van overheidswege voor zulke bijeenkomsten. Maar er valt helaas niet op te rekenen, dat de gruwelijke ge beurtenis de menschen voorzichtiger zal maken. Te Totfalu, een gemeente bij Oekoerito, is namelijk den dag na de ramp een danspartij onder dergeiyke om standigheden, ook in een zeer brandbare schuur, gehouden, zonder dat de jongens en meisjes zich hun pleizier lieten be derven. De opper-rabbijn van Manchester dr. Cohen is in een uit Italk komenden spoor trein bedwelmd gevonden. In de buurt van Bardonnèche had hij van een meneer in zijn coupé een sigaar aangenomen en opgestoken en was toen ingeslapen. Na dat hij met moeite door dokters weer bij was gebracht, kon uitgemaakt worden dat hij van al zijn gelden voorwerpen van waarde beroofd was. Te Nice is, gelijk men weet, een op zienbarende moord gepleegd. Zaterdag is de sterrenkundige Charlois dood in zijn kamer in het observatorium gevonden, mer een revolver-kogel in het hart. Men vermoedde dat een familielid de misdaad begaan had omdat de vermoorde, nadat hij in 1905 weduwnaar geworden was en in 1909 voor de tweede maal gehuwd, met de familie van zyn eerste vrouw in onmin leefde. Er is by v. een proces gevoerd tus- schenCharlois en de broers van zijn eerste vrouw over de nalatenschap van deze. En thans is Nice opgeschrikt door de aanhou ding van een dezer broers, dr. Brengues uit Nimes, een man van vijftig jaar, die bekend heeft Charlois gedood te hebben. - JDe stad Triest is gisteren door een hevige bora met sneeuwval bezocht, wel ke vergezeld ging van een plotselinge aanzienlijke temperatuurverlaging. Ver scheidene Lloydd-booten werden van hun ankerplaatsen losgerukt. Het scheep vaartverkeer was volkomen stop gezet. e bora is oorzaak geweest van het spoorwegongeluk bij Muggia, waarby 3 personen gedood, 3 ernstig en >2 licht gewond werden. Waarom heeft men bloed noodig Omdat het de opname van de zuurstof verzekert. Hoe de Pink Pillen rood en zuiver bloed geven. Er bestaat geen ziekte waarin de on achtzaamheid gevaarlijker is dan bij de bloedarmoede. Toch maakt deze ziekte, die vooral jonge meisjes en overwerkte personen treft, zoowel als hen die werken in lokalen waar de luchtverversching onvoldoende is, zich van het gestel meester op zulk een geniepige wijze dat zij reeds tot volle ontwikkeling is geko men, wanneer men nauwelijks hare aan wezigheid heeft bemerkt. Bij de bloedarmoede doet zich een be langrijke vermindering van de roode bloedbolletjes voor. Deze bolletjes, die juist aan het bloed zijn roode kleur geven, zijn de dragers van de zuurstof die zij op nemen wanneer zy door de longen gaan. Daarom kan hij die geen rood bloed heeft, niet gezond zyn. Indereen weet dat het lichaam niet leven kan zonder zuurstof. Wanneer nu de roode bolletjes verminde ren, vermindert in evenredige mate de hoeveelheid zuustof die door het organis me wordt opgenomen en de gezondheids toestand volgt denzelfden gang. 1 an ko men de karakteristieke verschijnselen voor den dagverkwijning, bleekheid der lippen en van het gelaat, verlies der eet lust, kringen om de oogen, versnelling der ademhaling, hartklopping bij een eenigszins sterke beweging. Indien de ziekte wordt verwaarloosd, nemen die verschijnselen van zelf in menigvuldig heid en sterkte toe, en er komt een oogen blik waarop alle hoop, het kwaad te her stellen, verloren gaat. bijtijds aangegre pen, is het kwaad zeer gemakkelijk te genezen en daartoe is bijzonder noodig een versterkend geneesmiddel dat de ei genschap bezit de hoeveelheid der roode bloedbolletjes te vermeerderen en de zuurstof naar de weefsels en spieren te brengen. De Pink Pillen zijn dac verster kend geneesmiddel, en in de geneeskunde is niets zoo zeker als de genezing der bloedarmoede door de Pink Pillen. Verkrijgbaar a f 1.7 j per does. f 9 de zes d jozen. bij het Generaal Depot der PiakPillen, Eeghentaan 22,Amsterdam veer Middelburg en emstrekoK bij Job. de Rees, Vlasmarkt K 157; reor Goes bij Gehrs. Mulder; voor Vilssingen bij S.A. Luitwieler e» A.C.Beniest, Lepelstraate» verder bij verschillende Apo thekers en goede drogisten. Domburg. Gisteren werd door not. Ho- sang publiek verkocht behalve perc. 1 12 (reeds gister gemeld) en alles in deze gemeente 13o. 3830 cA. bouwland voor f 709 aan dhr. C. den Hollander te Oostkapelle 14o. 3920 cA. voor f 800 aan dhr. L. M al- jers te Aagtekerke; 15o. 3840 cA. voor f 755 aan dhr. A. Pluijmers te Middel burg I60. 3740 cA. voor f 740 aan dhr. W. Yerstraate te Westkapelle 17o. 5590 cA. voor f 1115 aan denzelfde. 18o en 19o. 6830 c.A. voor f 1151 aan dhr. J. Moens te Westkapelle. 20o tot 22o 2,2170 H. bouw- en wei land voor f 3790 aan dhr. P. Brouwer te westkapelle, 23o 3110 cA. bouwi. voor f623 aan dhr. A. Pluijmers; 24o 43 A. voor f781 aan dhr. P. Bimmel alhier, 25o 5180 cA. voor f817 aan dhr. P. A. Bakker te Koudekerke, 26o en 27o 8930 cA. voor f 1700 aan dhr. Joost de Pagter alhier. Vlissingen De nieuwe mailboot Juli ana" ligt zeilklaar om hedenavond de eerste reis te aanvaarden. In de voortop de Engelsche vlagin de achtertop de Maat- schappijvlag, achterop de nationale en op de kop 't Geusje De „Mecklenburg" heeft deze week de kompassen gesteld in de binnenhaven en is daarna uitgeschut en heeft nu ligplaats aan de kolenkaai en zal denkelijk in het begin van de volgende week naar Rotterdam vertrekken om'te dekken ten einde schoongemaakt te wor den en zal op 9 dezer de eerste reis doen. De „Hendrik", waarvan de bemanning is overgegaan op de „Juliana", zijn de kast- balken afgenomen ten einde binnenge- schut te worden en heeft ligplaats gekre gen in de eerste binnenhaven. Vlissingen. He vereeniging „Vlissin gen Vooruit" heeft besloten in de maand Augustus een tentoonstelling van huis vlijt te houden. Ter Neuzen. De heer H. W. R. Kramer is door enkele katholieke kiezers tot candi- daat voor de Provinciale Staten in het dis trict Hulst gesteld. De heer Kramer heeft zich bereid verklaard deze candidatuur te aanvaarden. Geen rijweg over de Oosters chelde Door Ged. Staten van Zeeland en Noord-Brabant is afwijzend beschikt op de verzoeken tot het maken van een rij weg langs den spoorwegdam over de Gosterschelde. De afwyzende beschikking steunde hierop dat binnen afzienbaren tijd langs de zuidzyde van den spoorwegdam inpolderingen zyn te wachten en als gevolg daarvan vanzelf ry wegen worden aangelegd. lerseke. De motorschuit van C. Stobbe laar arriveerde gisterenavond alhier met de deklast bestaande uit nieuw hout, het welk hij had overgenomen van een veria ten scheepje,vermoeddelijk afkomstig van Klundert, dat in het Wemeldingsche schaar vol water geloopen was en door de bemanning was verlaten. Later is het scheepje door een sleepboot naar Wemel- dinge gesleept. Krabbendijke Hedenmiddag liep een kind van L. Van Doom van omstreeks 3 jaar op den Oostweg te spelen, toen er een boerenwagen aankwam, waardoor het kind werd overreden. Het werd door den wegwerker voor dood opgenomen. Dhr. Geill, arts alhier, was er spoedig by. Het kind kwam weer by en is nu redely k wel. Vergadering Polder Walcheren Heden morgen vergaderde bovenge noemde Polders onder voorzitterschap van den heer H. P. de Bouwmeester, tegenwoordig 16 Commissarissen, 4 Ra den, afwezig de heeren Callenfels en Gerlach v. St. Joostland De Voorzitter stelt aan de orde het onderzoek der ge loofsbrieven van de gekozen Commisa- rissen W. Melis en P. de V isser, en be noemt tot leden van dat onderzoek de heeren J. R. Tak, Cornelisse en De Vis ser die tot toelating adviseeren, de ge kozenen binnengeleid zijnde leggen in handen van den Voorzitter de vereischte eden af, en worden door deze geluk ge- wenscht. De Voorzitter herdenkt den afgetreden Raad, de heer P. Melis, H. M. heeft ge meend dezen wegens hoogen leeftijd niet te moeten herbenoemen. By den Polder zal hij in dankbare herinnering blyven voor wat hy in den tijd van zijn lid maatschap voor den Polder heeft gedaan. Hiermede heet Spr. de nieuwe raden welkom. Alsnu wordt overgelegd de polderbe- grooting over 1910, de inkomsten en uit gaven worden geraamd op f 495951,61', hetwelk by artikels behandeling wordt goedgekeurd met een onvoorziene van f458.93. Het verslag van den Polder over 1909 wordt goedgekeurd. Tot leden van het stembureau worden nog benoemd de heeren S. Louwerse en L. Krijger. Bepaald wordt dat de verval dagen voor het dykgeschut zullen zyn 2 Mei, 1 Juli, 1 October en 21 December. Omtrent het adres van A. Stroo Azn. en 103 andere, houdende verzoek tot het maken van een stoomgemaal tot het beteren loozing van het water, ad viseert de voorzitter in eene breedvoe rige nota tot afwyzing van dac verzoek. De nota wordt op verzoek van de heer J. de Visser voorgelezen. De heer D. Kodde juicht de nota van den voorzitter en het voorstel van het dageiyksch bestuur toe. De heer J. Kodde is het ook wel eens met de nota, doch de groote uitgaven die den Polder drukken zal is voor hem een motief om te stemmen voor het voorstel van het dagelyksch bestuur. Anders voelt hy wel wat voor een stoomgemaal. Het voorstel van het Dagelyks bestuur wordt zonder stemming aangenomen. Aan w. Hioolen q q wordt verkocht een stukje grond aande Dampoort voor f 10 de 35 c.A. Eveneens aan C. Roose q.q. te St. Laurens een stuk sloot aan de Noord straatweg te Briggedamme voor f275. Bij de rondvraag vraagt dhr. de Visser naar den toestand van den dij kwal te Westkapelle. De voorzitter zegt dat steen is gestort en peilingen zullen genomen worden, het zal echter nog wel anderhalf jaar du ren eer alles in orde is. Niemand meer het woord verlangende wordt deze vergadering gesloten. HeHiitiemis Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Meppei door G. P. Marang te Midlum. Bedankt voor Oud-Beijerland door B. v. d. Wal te Hasselt. Op den 19en April a.s. zegt De Zondagsbode zal het D.V. 25 jaar gele den zijn, dat de heer W. P. Calliberals Evangelist der Evangelische Vereeniging voor Zeeland, te Aardenburg, door dr Rie- mens, van Middelburg, toen ter tijd Presi dent dier Vereeniging, tot zijn werk werd 'ingeleid. Te Aardenburg en St. Kruis arbeidde hy 5 jaren waarna hij benoemd tot Godsdienstonderwijzer te Biggekerke, aldaar 8 Juni 1890, door ds Montagne, van Vlissingen, als Consulent van Biggekerke aan die gemeente werd verbonden. 12' 2 jaar, tot Oudejaarsavond 1902, was hij daar werkzaam, waarna hy, door den kerkeraad van Middelburg als Gcdsdienst- onderwyzer benoemd, op 2 Januari 1903, zyn werkzaamheden aldaar begon en tot heden ongestoord voortzette. Ds A. J. ten Bokkel Huinink, pred. te Palembang, is op 43-jarigen leeftijd overleden. Z.Eerw. stond vanaf 1894 te Schoone- beek, 1896 te Fort de Koek, 1897 te Chen- bon, 1901 te Soemenep, 1903 te Palem bang. Geref. Kerken. Beroepen te Sildeburen, F. W. H. Bra- mer, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar lerseke door G. W. Akkerhuis te Ruhrort. (N. B. C.) De Vriend des Huizes, onder hoofdred. van ds. J. Schrijver Neerbosch Boekhandel. De 4e aflevering bevat veel lezens waardigs over de Huiskat, met aardig® kiekjes uit het leven dezer dieren voorts tal van mooie opstellen, voor iedereen in 't gezin wat. Met iedere nieuwe maand ziet ons gezin met verlangen naar de nieuwe aflevering uit; en 't moet gezegd De Vriend is altyd op tijd, met altyd even vriendelyk gelaat, en altyd op zynZondags. Heel het huis houdt van hem, en dat verdient hij. AXEL, 2 April 1910. Oude Tsrwef—f12,-, Nieuwe Tarwe f a f8,50, Rogge f 17,— Nieuwe Ro.rge f Nieuwe Win- fcergerst f sf 7,30, Zomergerst f a f7,—, Nieuwe Ha^er f a f 7, Kookerwten f a f 15, Voererwten f—a f 10, PaftrdebonoeB f f 9,50, Lijnzaad f 15,a f 17,Koolzaad f—a f—Aardtppole. f a f3,-. Alles per 100 KG. VeJHngsvereeniging Walcheren MIDDELBURG, 2 April. 1910. Aardappelen f I.80, Koo'rapen (Holl.) 80 a 90 ct., Uien f 1.50 a f2, Grauwzoet 1 7.20 a 17.60, Kleiperen f 6.60, Zure Reinette f 8, pipping f 7, alles per H L., Molsla 26 ct., Btusselsch lof 27 ct., beiden per K.G. Witte boonen 2e 35 ct., Bruine boonen 45 a 60 ct., Erwten 46 ct„ alies per 5 Liter, Kropsla t'a 10 ct., Bloemkool 8 a 20 ct., roode 4 a 5 ct savoye 3 a 9 et., witte 4' ct. Andijvie l3 4 ct. alles per stuk. Spruiten f 1.75, peen 30 a 59 ct., Karoten 18 a 23 ct., Spinazie (jonge) 30 a 65 ct., idem (winter) 39 a 65 ct., alles per mandje, Molsla 33 a 42 ct., Baksla 25 a 31 ct., Krop- dunsel 23 a 26 ct„ Veld.la 18 a 29 ct., poste lein 7 a t2 ct.. Zuring 25 a 39 ct., Sterrekes 2 a 5 ct., alles per mandje, p ei 4 a 6 ct., Rhabarher 3 a lo ct., Radijs 25 a 4 ct., Raap; stelen J5 a 2 ct., Schorseneeren 7 ct., Selderij 1 a 2 ct., pieterselie 2 a 4 c'., alles per bos. BURGERLIJKE STAND Van 2730 Maart. ZIERIKZEE. Getrouwd: P. in den Bosch, 21 j. jm. en J. Werner, 22 j.jd. Bevallen: E. Schilleman, geb. Hol- tus, z. Overleden: C. Lensom 14 d., z. Van 29—31 Maart. VLISSINGEN. Over leden: P. Zietse, 9 j., z.S. Willemse, 75 j., vrouw v. J. J. v. d. Bergen. Over de maand Maart. WOLF AARTSDIJK. Getrouwd: 3, Jacobus v. d. Schraaf, 24 j. jm. en Pieter- nella Wagenaar, 25 j. jd. Geboren: 6, Adriaan Jan en Janna Jacomina, z. en d. van Pieter Wagenaar en Maatje van der Vliet; 18, Jan Adriaan, z. v. Leendert Geene en Jacoba Ossewaardo 24, Pieter Adriaan, z. v. Pieter Polderdijk en Adriana de Jonge. Overleden: 9, Gillis de Jager, 74 j., echtgenoot van Francina Zuidweg. Levenloos aangegeven: 15, Een kind van het mannelyk geslacht van Christiaan de Visser en Jozina Matthysse. KRABBENDIJKE. Ondertrouwd: 31, Pieter Jan Tolhoek, 23 j. jm., Kapelle, en Catharina Elisabeth Kruysse, 21 j.jd. Geboren: 8, Thomas Hermanusen Janna Maria, tweelingen, z. en d. van Anni Francois Meloen en Bastiana Dek ker; 12, Teuntje Neeltje Leuntje, d. v. Jan Cusee en Adriana Koppejan 16, Maatje, d. v. Pieter Staal en Bas- tiaantje Kooijman; 27, Andries Marinus z. v. Louis Jacobusse en Cornelia Staal. Overleden: 9, Jacoba de Kok, 56 j., weduwe van Anthonij Buteljn. RILLAD-BATH. Ondertrouwd: 11, Johannes van Houte. 20 j. jm. en Macha lina Cornelia Kole, 20 j. jd.Marinus Willemsen, 29 j. jm. en Elizabeth Vette, 33 j. jd. G e t r 0 u w d 23, Marinus Willemsen, 29 j. jm. en Elisabeth Vette, 83 j.jd. 31, Johannes van Houte, 21 j. jm, en Machalina Kole, 20 j. jd. Geboren: 7, Catharina, d. v. Jan Brouwers en Helena Smit; 16, Mar tina Maria, d. v. Marinus Sinke en Ro- salina Videlia Schelfaut- Thomas Jacobus, z. v. Cornelis van Boven en Maria Jannetje van Doorn. Overleden: 10, Hendrik Minaar, 26 j. jd. 22, Abraham van der if looster, 72 j., wednr. van Elena Sendse23, Geertruid Verijzer, 50 j., echtgenoote van Jan Traas. Telrg Gi-li W""!l er;< ht. naar waarnemingen in den morgen van 2 April medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775,1 te Hemo sand (in Zweden) laagstestand 758,0 te Biarritz (in Engeland.) Verwachting tot den avond van 3 April: Zwakke tot matige Oostelijke wind, half bewolkte lucht, droog weer, weinig verandering van temperatuur, waar schijnlijk nachtvorsten. Vertrokken: 31 Maart van Colombo het ss. Grotius van Java naar Amsterdam; 1 April van Calcutta't ss. Soembarra naar Javavan Port Said de ss. Pyrrlius en Me- nado van Java naar A msterdam en Rotter dam van A msterdam het ss. Prins 14 illem JFnaar Paramaribovan Lissabon het ss. Tabanan van Rotterdam naar Java2 April het ss. Ophir van Batavia naar Rotterdam. Aangekomenri April te Amster dam de ss. Prins Willem III van Parama ribo en Rkipeus van Javate Rotterdam het ss. Rindjani van Java. Gepasseerd: 31 Maart Point de Galle 't ss. Solo van Rotterdam naar Java; Finisterre het ss. Besoeki van Java naar Rotterdam1 April St Vincent het ss. Madura van Amsterdam naar Java. T' t het pissteen *ar. Ad vcrtcctiön niet sfk )u»atig uit Zeeland, hetteflende Bande! en Nijverheid, is gereohtiïö hei Algem :en Binnen- en Buitenlaiidsch Advertentie bureau O Y ALTA, War moes truat 76—78, Amsterdam. Te Heer en Mevrouw VAN DER BIJLVal zeggen hartelijk dank voor de belangstelling bij de geboorte van hun Zoon ondervonden. Arnemuiden, 2 April 1910. V Ondergeteekenden betuigen hun nen hartelijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling, inzonderheid van de stichting „Vrederust" ondervon den bij hun huwelijk. B. VAN DER VEER en Echtgenoote. „Vrederust", Bergen op Zoom, 30 Maart 1910. VERGADERING op Dinsdag 5 April, om 1 uar, bovenzaal „Boneski", Hogendorpsplein, Rotterdam. Spr»kers de Bestuursleden Prof. LIN DEBOOM, Ds. PIERSON, van Resten en dhr. JANSEN. M'-t Mei a. s. gevraagd B. M. BAKKER, Klare-Beek. 5 Ko. Ochtendvoer f 0.65. 5 Opfokvoer f 1, 5 Kuikenzaad fl,12t. Bq grooter afname lagere pryzen. Broedeieren te koop, TVs cent> (zui~ verras) Ned. Uilebaarden welke bekend staan als prima Winterlegsters. Aanbevelend, D( mburg. L. PASSENIER Oz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2