Ilerk dcuws Schooloieuws. Gemengde Berichten. VIT DE PROVINCIE. vaardigde uit Amsterdam een vergelij king maakte tusschen het Kamerlid Duijs en den Engelschen sociaal demo craat Grason van wien Het Volk schreef dat zijn rumoerigheid slechts overtroffen werd door zijn onwetendheid, riep Duijs je bent een kwajongen, en daarom kan het me niet schelen. Toen Bergmeijer Leeuwenburg iets ver weet wat deze niet geschreven had, ver weet deze hem dat hij altijd tusschen de regels doorlas. Tot Polak die gezegd had gelukkig geen politicus te zijn, zei Schaper: wat zou men zeggen als ik zei gelukkig dat ik geen betaald propagandist van de vak- vereeniging ben Aan Portuijn verzocht deze het congres zijn hansworsterijen te besparen. Aan Duys werd door een ander lid toegevoegdjij komt pas kijken. Van der Goes riep dezen toejij zit hier niet in de Tweede Kamer, houd je fat soen toch. Sneevliet, die een motie tegen het par tijbestuur verdedigde werd herhaaldelijk uitgejouwd, zoodat hij zich niet verstaan baar kon maken. Intusschen stemden slechts elf afdee- lingen voor zijn motie. De motie vertrouwen uitsprekend in het Partijbestuur, in zake Kiesrecht en Staatspensioenwerd met overgroote meer derheid aangenomen. Dinsdag heeft mevrouw Holst op wel sprekende wijze de slagen afgeweerd, die twee dagen lang op haar hoofd waren neergekomen. Dat zij door sommigen met zekeren onwil werd bejegend, be hoeft geen betoogmaar zij schijnt er tegen te kunnen, en zij neemt geen blad voor den mond. Een paar staaltjes. De voorzitter vraagt of mevrouw Holst nog lang wil spreken. Mevr. HolstZeker nog een half uur. Wij komen hier het allerlaatst aan het woord. Zondag is zonder eenige beper king gesproken over onbelangrijke zaken; nu vraagt spr. den tijd om kort op de ongehoorde aanvallen te antwoorden. (Ge juich, protest.) Spr. wijst er op, dat ook in de toekomst door de S. D. P. tegen haar zal worden gedebatteerd en dan zal zij niet afwijken van den ingeslagen weg, en niet goedkeu ren watzy afkeurt. Zoo het geval Briand, dien Vliegen noemt een socialistisch minister, en spreekstereen verrader van het proleta riaat. (Protesten en gejuich.) Wat aangaat de bouwvakstaking, be houdt spr. zich het recht voor, om afwij kende meeningen kenbaar te maken, al druischen die in tegen de tactiek der vak organisatie. (Stemmengij hebt de steenen van de anarchisten niet gevoeld I Rumoer.) Troelstra heeft gezegd„gij wilt vech ten, goed, gij zult vechten". Welnu zegt spr.komt maar op. Debatteert met ons, schrijft maar tegen ons in het Volk (Humoer. Stemmengij vermoordt de partij Mevr. Holst: De arbeiders stellen belang in het verschil der richtingen. (Luid gelach. Stemmendat lieg je, onze boterham moet dikker worden.) Mevrouw HolstAls zij er geen belang in stellen, moeten zij dat leeren. Luid gelach. Rumoer. Mevr. HolstDan moeten zij leeren, dat het verschil niet gaat om personen. Dan moeten argumenten tegen argumenten worden gesteld, en wanneer dit gebeurt, zal de partij evenveel aan invloed winnen als zij nu aan invloed achteruitgegaan is. Hier wordt de Marxistische crittek ge noemdzoeken en fitterij, wordt gespro ken van verbinding en opzet om de pari y te vernielen, van spreeksters opzet om een nieuwe Marxistische partij te organi- seeren, van verkettering, van zoeken om de party opnieuw besmet te verklaren, van partij bedervend bedryf en, door mr. Troelstra, zelfs van een schunnig cachet. Stemmen Zulke dingen zegt gij ook. Hoho. Rumoer. Mevrouw Holst: Dergelijke diskwalifi catie van de Marxisten heeft in deze party altijd bestaan, ook tegen mannen als Pannekoek en Gorter, (gejoel) tegen de Tribunisten (gejoel), en nu vooral tegen mij, omdat ge een hoofd van Jut moet hebben. (Rumoer). Die discreditatie vreet verder door, zoodat zij ieder treft, die het wel 's met mij eens is, als in de pensio- neeringskwestie byv Henri Polak. By mijn propaganda dezen winter heb ik het overal in toenemende mate ondervonden, zooals afdeelingsvoorzitters en debaters tegen mij aangingen, (Protesten). Zoo doet men tegen geen enkel ander partijgenoot! (Stemmen: zeer juist». En op dergelijke wyze kan spr. de propaganda niet meer voeren. Een stemJe eigen schuld Mevr. HolstMijn eigen waardigheid doet my eischen een uitspraak van het congres, dat de partij de diskwalificatie mijner motieven niet aanvaardt. Myn eer gevoel verbiedt my onder dergelijke om standigheden in de party voort te werken. Ik ben hier vogelvrij verklaard, iedere on hebbelijkheid, alle achterklap is tegen mij geoorloofd. (Langdurig rumoer.) Mevr. Holst weidt er over uit hoe haar positie als propagandiste ondermijnd wordt. En daar komt ze tegen op, niet al leen voor haar persoon, maar ook voor haar richting. Want men spreekt wel van een onbeduidende minderheid, maar zy heeft meer geestverwanten dan er hier aanwezig zijn. In geen een afdeeling op enkele uitzonderingen na heeft de meerderheid hier de minderheid stem ge geven. (Rumoer.) Mevr. Holst, eindelijk weer vervolgen de, zegt, dat die diskwalificatie zich nu ook uitstrekt over Marxisten in het bui tenland. De grootste levende theoreticus der sociaal-democratie Kautsky, op welke manier wordt hij hier gecritiseerd (Protesten.) Pannekoek een onzer helder ste koppen, heeft men een verrader ge noemd. en hem naar het buitenland ge dreven. (Heftig rumoer.) Eigenaardig is dat na zoo fiere repliek 't Congres met algemeene stemmen mevr. Holst herbenoemde als redactrice van het marxististisch Weekblad (bijblad van Het Volk) en een motie van ver trouwen in haar goede bedoelingen aan nam.. De voorzitter constateerde aan het slot van 't driedaagsch congres, dat er niet veel zaaks was afgehandeld, dat dit niet meer gebeuren mag, want dat de partij dit niet dragen kan. Zeer juist, maar nog juister ware geweest indien hij gezegd had dat de werkman op den duur dat verzaken van zijn belangen door deze arbeidersvrienden niet zal willen verdragen Intusschen eiud goed al goed met een luidruchtig hoeravoor „de internationale sociaal democratie"ging de vergadering uiteen. Wat zullen die afgevaardigden veel te vertellen hebben, wanneer zy straks thuis komen De Commissie voor de Grondwetsherzie ning. De Haagsche briefschrijver van De Tijd schrijftMen kan zeker zijn, dat, zoo het van den premier afhangt, de commis sie met spoed zal werken. Men vergist zich nooit meer dan wanneer men gelooft, dat de heer Heemskerk de grondwetsher ziening niet wenseht. Integendeel, indien iets hem toelacht in het premierschap, dan is 't wellicht allereerst en allermeest dat hij daardoor wordt geroepen, op het voetspoor van zijn vader, zijn naam te verbinden aan een grondwetsherziening, gelijk een kleine 25 jaar geleden ook zyn vader deed. Destijds werd de commissie benoemd in Mei 1883 en volgde het voor stel tot grondwetsherziening in Maart 1885. Het zou my verwonderen, indien de minister niet er naar streefde, zyn voorstel eveneens binnen twee jaren by de Kamer te brengen. Ik zeg dit zonder geestdrift, want ronduit gezegd, de grond wetsherziening, uitgezonderd wellicht ten aanzien der troonopvolging, laat my meer dan koud en ik geloof daarmede in 't goed gezelschap te zyn van de groote meerder heid der bevolking. B. en W. van Amsterdam hadden den onderdirecteur van de electriciteits- werken dr. de Gelder ontslagenen dat niettegenstaande deze onthullingen had gedaan over de slordige manier waarop de directeur van die werken zijn taak Opvatte. In den gemeenteraad van gister heeft dit aanleiding gegeven tot een interpellatie en een motie, welke laatste met 30 tegen 11 stemmen werd aange nomen twee wethouders en twee andere raadsleden waren afwezig. De motie be doelde de benoeming eener Raadscom missie tot onderzoek van de beschuldi gingen van dr. de Gelder in verband met klachten over 't heele bedryf. De heeren Fabius en Worst probeerden eerst een onderzoek naar de toestanden in het gemeentelijke electriciteitsbedtyf uit de motie uit te schakelen doch dit werd met 26 tegen 16 stemmen van de baan geschoven. En zoo komt er dan nu een onderzoek in vollen omvang. Leden dier commissie zyn de heeren Harmsen (chr. dem.)Lambrechtsen (lib.)Wibaut (soc) v. Gigh (lib.) voorzitteren Serrurier (lib. De wethouders Delprat en de Vries hadden te voren bereids de motie als een motie van wantrouwen tegen B. en W. gekarakteriseerd, zoodat men zich afvraagt of daarmede bedoeld is dat zy by aanneming der motie zouden aftre den. In ieder geval biyft 't een onver antwoordelijk praecedent scheppen, nog wel door t bestuur der grootste gemeente van Nederland, om een gemeenteambte naar te ontslaan, zonder hem eerst te hebben gehoord. Sommige groote man nen schijnen maar weinig rechtsbegrip er op na te houden. Te Groningen is tot lid van den gemeenteraad gekozen mr. R. Koppe (antir.) met 8 i stemmen tegen 544 op J. Huizinga (soc.). De Rechtsche coalitie. In een te IJselstein gehouden verga dering van de Roomsch-Kath. Kiesver- eeniging werd met 32 tegen 12 stemmen de volgende motie aangenomen De algem. vergadering der R.-K. Centrale Kiesvereeniging in het kies district Wy k-by-Duurstede van oordeel, dat verhoudingen als tusschen de partijen ter rechterzijde in de districten Breukelen en Wyk-by Duurstede bestaan hebben, in den vervolge niet meer mogen voorkomen, als zijnde gevaarlijk voor de coalitie noodigt het bestuur van den Alge- meenen Bond van R.-K. Kiesvereeni- gingen in Nederland beleeft uit, zich in verbinding te sfellen met de hoofd besturen van de Staatspartijen ter rechterzijde, ten einde reeds nu te ge raken tot een vast accoord omtrent de verdeeling der door de coalitie te be zetten zetels in de Tweede Kamer. Centraal Bureau van Weldadigheid. Een der correspondenten van het Cen traal Bureau meldt ons naar aanleiding van het eerste jaarverslag, het volgende: De uitgaven loopen over achttien maan den, zijnde van den 1 Juli 1908 af, (den dag waarop de Inspecteur van het Bu reau in functie is getreden om het zeer omvangrijke werk der organisatie over het geheele land met den heer Direc teur te helpen regelen) tot den 1 Janu ari 1910. Wanneer men nu nagaat dat de on kosten over die achttien maanden van het bestaan belangrijk zijn geworden, omdat voor de oprichting, publicatie door den directeur en correspondenten, noo- dig voor de introductie of aandiening van de vastaangestelde collectanten bij het publiek, het aanschaffen van ad- ministratieboeken en belangrijke hoe veelheden drukwerken, zooals by alle begin van vereenigingen een noodzake lijk vereischte is, dan komt men tot de conclusie dat er, naar evenredigheid van het tijdvak waarover de ontvangsten loopen, achtentachtig procent aan collecten is uitgekeerd en de onkosten alzoo twaalf procent bedragen. Hoe langer dus het Centraal Bureau van Weldadigheid bestaat, hoe meer het zal biyken aan de verwachting te be antwoorden. Da lezer viudt het overzicht be steding n en verkoopingen op de 4é bladzij van dit blad. Ooes. Hedenmorgen is alhier door de gemeente-politie aangehouden de persoon van J. G., verdacht van oplichterij gepleegd op 28 Maart jl., ten nadeele van een inge zetene te 's Gravenpolder. Hij is ter be schikking gesteld van den burgemeester aldaar. Heinkemzand. Gisterenavond om streeks 8 uur werd de burgerij opgeschrikt door het luiden der brandklok. Door onbe kende oorzaak was brand ontstaan in de werkplaats van den timmerman J. Dekker. Door de groote hoeveelheid aanwezige brandstof en den krachtigen wind, liet de brand zich ernstig aanzien. Door het krachtig optreden der brandweer werd men den brand meester en bleven de be lendende gebouwen gespaard.Verzekering dekt de schade. Sereoskerke. Woensdagmiddag ver gaderde alhier de onderlinge vereeniging tot het verleenen van hulp tegen brand schade „Helpt Elkander". In deze verg. werd door den secr. penningm verslag gedaan over het afgeloopen boekjaar. De ontvangsten bedroegen f2198,57 en de uitgaven f 443,37*, zoodat het gemeen schappelijk kapitaal vermeerderde met f2435,195. Brandschade werd niet gele den. In het Bestuur en in het college van Commissarissen kwam geen veran dering, doordien de heeren P. Ton, L. Pol derdijk en J. de Wolf als bestuurslid en commissarissen werden herkozen. Het verzekerd kapitaal bedraagt plm. f2250000 Het aantal leden steeg met 30 en bedraagt nu plm. 450. - Onder de handelaren in zaaizaden, die zich onder openbare contróle van het rijksproefstation voor zaadcontröle heb ben gesteld, behooren D. J. v. d. Have en Zoon te Kapelle, v. d. Bosch Co., Goes, wed. P. de Jongh, Goes, Hansen en Ver hulst, Middelburg. Veere. Van het schip van den beurt schipper De Haas van Bergen op Zoom is tegenover de hofstede „Wulpenburg" de mast overboord gezeild. Het schip ia alhier binnengesleept door een kanonneerboot. Middelburg. Gisterenavond had op het politiebureau alhier een plechtigheid plaats. Toen als gewoonlijk te tien uur de meeste agenten zich aan het bureau be vonden verzochten zij te worden toege laten bij de beide iuspecteurs de heeren B. D. Fabius en J. J. A. Boescholte, die binnenkort hei corps gaan verlaten. Bij monde van den heer F. Petrie, voorzitter der agenten-vereeniging „Luctoret Emer- go", waarbjj alle agenten zijn aangeslo ten werd aan ieder der scheidende inspec teurs een photo van het geheeie corps in eikenhouten lijst aangeboden. Boven in de hoeken der photo staan de portretten der inspecteurs. Deze photo die den ver vaardiger,den heer Corns. Henning alhier, alle eer aandoet, heeft het eigenaardige, dat zy in drie deelen genomen is. Daar uit den aard humer betrekking niet alle agenten zich te gelijk naar den photo- graaf konden begeven, is eerst een groep zïttenden „gekiekt", daarna een groep staande achter de stoelen van eerstge noemde en tenslotte de derde groep staan de op eene verhooging. Aan de photo is van deze eigenaardige vervaardiging niets te bemerken. De photo is 24 x 30 groot. Beide inspecteurs dankten de gevers hartelijk voor dit groote blijk van waar deering, welk zij op hoogen prys zeiden te stellen. Geref. Kerken. Beroepen te Oostkapelle, F. W. H. Bra- mer, cand. te Amsterdam te 2e Exlo- ermond, J. Jansen te Burum. De Vereeniging voor Geref. Onder wijs te Middelburg hield Woensdagavond haar 16e Jaarvergadering. Het Jaarver slag van den Secretaris gewaagde van groei en bloei der beide scholen, die van de vereeniging uitgaan. De cijfers van den Penningmeester deden ons hooren, dat een zuinig beheer ook voor deze ver eeniging gebiedend noodzakelijk is, en dat vermeerdering der inkomsten hoogst welkom zal zijn. Op de exploitatie van beide scholen is een tekort, hoewel niet onrustbarend. De heer W. L. van Andel, die aan de beurt van aftreden was, werd met groote meerderheid herkozen, terwijl in de va cature van den heer P. Keulemans, geko zen werd Ds. L. Bouma, die zich deze benoeming liet welgevallen. En in de vacature tengevolge van het tusschentijds aftreden van den heer J. A. Vertregt werd de heer A. D. Littooij benoemd, die echter de vergadering te leurstelde door zyn bedanken, waarna de heer C. J. de Wolff werd aangewezen. De belangstelling was niet bijster groot; slechts 23 leden eaven blijk van hun meeleven. \ereen. van Chr. onderwijzers. Tot lid van het Hoofdbestuur is geko zen de heer J. van Andel te bopegraven. De inzameling voor den Julianabybel heeft opgebracht f 647.15. Aangekocht is voor Prinses Juniana de wereldbijbel van Holkema enWarendorf. De afd. Leiden stelt aan de algemeene vergadering de volgende motie voorDe Vereeniging, waardeerende de bedoeling van hen, die de Christianiseering der ofenbare school voorstaan: lettende op het zeer gemengd karakter van ons volk op godsdienstig terrein en op de geschie denis van ons Chr. onderwijsspreekt als haar overtuiging uit, dat op 't oogen- blik geen betere weg te bewandelen is om de kinderen des volks onder beademing van Gods Woord te brengen, dan met kracht op den ingeslagen weg voort te gaan, om hoe eer hoe beter te komen tot verwezenlijking van het beginsel van het Unie rapport„de vrije school voor heel de natie." Schoolraad, Gister werd te Utrecht de 20ste algemeene vergadering genou- den van den schoolraad voor de scholen met den Bijbel. Nadat de aanwezigen gezongen hadden Ps. 95': 1 en 4, ging de voorzitter, Ds. H. Pierson van Zetten, voor in gebed, waarna hij naar aanleiding van Matth. IS 30 em Markus 9 40 een openings woord sprak en daarbij stilstond bij de quaestie der neutraliteit op de openbare school, welke quaestie zich in de tegen woordige tijdsomstandigheden zoo sterk op den voorgrond dringt. Deze quaestie is door de Soc.-Dem. aan de orde gesteld. En met belang stelling hebben wjj ze gevolgd, omdat wy daartegenover niet onverschillig kun nen staan. Dertig of veertig jaar geleden hadden wy nooit gedacht, dat de open bare school door de Vryz. zelf zou wor den aangevallen. Het liberalisme krygt haar trekken thuis gestuurd. Jaren lang predikte het in ons vaderland een Chris tendom boven geloofsverdeeldheid. Toen Spr. eens in Den Bosch kwam, hoorde hy van een torenklok klinken„Jantje zag eens pruimen hangen". En toen zeide iemand tot hem „Dat is nu het echte Christendom boven geloofsver deeldheid". Heel veel verder heeft het liberalisme het niet gebracht, dan tot Jantje, die de pruimen zag hangen. Het heeft alles behalve iets uitgericht op het gemoedsleven van het kind. Daartoe zyn hooger beginselen noodig. Hoe langs zoo meer wordt de neutraliteit ieder een walg niet alleen in het oog, maar Spr. zou haast zeggen ook in den neus. Waar moet het heen, indien de op voeding der kinderen geheel aan de on derwijzers moest overgelaten worden, terwyi de ouders daarin dan niets had den mee te spreken. Wat zou er van de school in het algemeen moeten terecht komen De stryd moet uitgestreden. En hoe moeten wy nu tegenover dien stryd staan? Alle bezwaren tegen de school, door de onderwyzers ingebracht, zyn lang niet ongegrond. Zy verlangen neutraliteit ten opzichte van regeering, vaderlandsliefde en het Oranjekind. De socialisten hebben echter de kin deren niet op hun hand. Door het niet meedoen aan Oranjefeesten hebben zij zich haat verwekt in het kinderhart. En als ze de kinderen alzoo tegen zich innemen, zal de tyd wel eens kunnen komen, dat de socialisten zullen wyken voor het gejuich der kinderen in den Tempel, waarvan geschreven staat „Uit den mond der kinderen heb Ik mij lof bereid". Hoe zal het gaan met de Waterloo- feesten, die in hee vooruitzichi zyn Waar moet het met die stumperds heen die tot de sociaal-democraten behooren Hoe moeten wy nu staan tegenover die beweging! Moeten wy yveren voor Christianiseering der openbare school? Laat ons hoogst voorzichtig zyn. Als wy zien wat God doet, zien wij dat Hy bezig is het werk des Satans te verstoren, af te breken, wat men buiten Hem wil opbouwen, en aan te toonen, dat men niets doen kan, als men geen vast standpunt heeft. Maar in elk ge val,"] laat ons zich^ onder Zyn bestuur stellen, dan kunnen wy stille zjjn. Laten wy de dingen afwachten, die komen zullen, en toezien op onszelf Er zal scheiding komen. Wanneer het liberalisme zal wakker worden en zal gaan inzien, dat men wat meer moet geven dan begrippen van deugd en onsterflijkheid, als het zal gaan gevoelen, dat wij geregeerd worden door hoogere, geestelyke machten, dan zullen wij God danken, dat hun oogen opengaan. Het woord uit den voorge lezen tekst is ook op het liberalisme van toepassing. Dankbaar mogen wij zijn, dat de Geest des Heeren ons bij elkander heeft gehouden. Tegenover de uiterste negatie stellen wij de gemeenschappelyke positie, onze gemeenschappelij ke gel oofsbely den is. Wij moeten niet het scherp belynd be ginsel doortrekken tot het uiterste, wij moeten echter ook niet plooien en schikken. „Man musz wissen wo men steht „Und wohin die anderen wollen, Ten slotte wees Spr. op het tekst woord, dat volgt op het voorgelezene Hebt rust in u zeiven en houdt vrede onder elkander. Als wij deze dingen in het oog houden, behoeven wy niet bang te zyn, dat wij verflauwen zullen. God geve, dat dit ook in ons niidden be waarheid moge worden. Spr. eindigt met de woorden, welke hij eens aan een coquet meisje schreef: Twee machten hoeden ons voor scha. Wier zorg U steeds bewaar. Oprechtheid vreest den valschen schijn. En vroomheid zielsgevaar. Een hartelyk applaus volgde op deze rede. De secretaris, de heer Derksen deelt vervolgens mede, dat het totaal dei- aangesloten scholen op 1 Jan. 1910 690 bedroeg, benevens de kweekscholen te Groningen, Leeuwarden en Gorinchem, na dien tyd zyn er 4 scholen bygeko- men, terwyl 1 zich had losgemaakt. Jhr. Mr. A. F. De Savornin Lohman zag zich genoodzaakt wegens drukke werkzaamheden te bedanken als lid van den schoolraad en als lid van het mo- deramen. Met weemoed heeft de school raad hem het ontslag verleend onder dankbetuiging voor de niet te waardee- ren belangstelling in den schoolraad getoond. De penningmeester deelde mede dat in 1909 was ontvangen f 5652, er bleef een batig saldo in kas van f 1490.83. By het hulpfonds voor geweigerde rij ksby dragen zyn thans 183 scholen met 721 onder wyzers aangesloten. In Januari 1910 is aan 32 schoolbesturen f 4529.48 als ver goeding voor 19«9 ter zake van gevallen van [angdurige ziekte uitgekeerd. Jhr. A. F. de Savornin Lohman, die thans ter vergadering verschynt, wordt met luid applaus begroet door de aan wezigen. De voorzitter verwelkomt hem met droefheid in het hart, omdat het de laatste maal zyn zal dat Z.Exc. aan de bestuurstafel zal plaats nemen. Spr. loofde de vele verdiensten welke Jhr. Lohman aan den schoolraad bewezen heeft; zyn heldere geest en zyn warm hart hebben hem voortdurend geleid om ons tot grooten zegen te zyn en als nu zijn plaats door een ander zou zyn ingenomen, hoopte Spr. dat de herinne ring aan de groote genegenheid, welke nog allen aan Z.Ex. toedragen, hem voort durend krachten zal schenken om zyn taak in andere besturen met liefde te biyven behartigen. De woorden „Hebt rust in u zelf en houdt vrede onder elkan der" zijn volkomen van toepassing op Jhr. Lohman. (Daverend applaus.) De voorzitter drukt jhr. Lohman har telyk de hand. De heer Lohman zeide zeer getroffen te zyn door de gevoelvolle woorden van den voorzitter. Met grooten weemoed heeft spr. ontslag verzocht. De schoolraad heeft het bewys gegeven, dat alle scholen samen kunnen werkener bestaat een band, gezamenlyk kunnen wy onze be langen verdedigen, terwyl ieder toch zyn eigen vryheid behoudt Als ik zie op U, ouden voorzitter, dan schaam ik mij by na ontslag te hebben gevraagd maar ik ben ook lid van de Tweede Kamer en ik heb er al aan gedacht alle andere betrekkingen neer te leggen, omdat by dergelyke drukte een zekere zenuwach tigheid rustig werken belet. Spr. is van oordeel beter een enkel ding goed te kunnen behartigen dan vele dingen slecht. Spr. dankt voor do hartelijke belangstelling steeds onder vonden al tyd zou hy bereid zyn advies te geven. In zoover bedank ik niet, dat ik steeds met myn geest in uw midden blyf. Spr. betreurt het, niet meer officieel de vergadering te kunnen by wonen en spreekt zyn biydschap uit dat er jongere menschen zijn die langzamerhand de ouderen kunnen vervangen. (Daverend applaus.) Standaard. De fotograaf V., te 's-Hertogen- bosch, die reeds eenigen tyd in voorloo- pige hechtenis wordt gehouden, als ver dacht van zich te hebben schuldig ge maakt aan het vervaardigen van valsch bankpapier heeft gisteren zyn schuld daaraan volledig be'*end. De man is gehuwd en vader van onverzorgde kin deren. De man, die in verschillende ge meenten, Amsterdam, Hilversum, enz. een sigarenzakje als bankbiljet van f 40 in betaling gaf, biykt een oude bekende van de justitie te zijn, die reeds verschil lende vonnissen heeft ondergaan. Men

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2