Gemea$& Berlehtea Hy dreigt 't te besterven, want leest op dat fonkelnieuwe raam, dat hy den avond te voren zelf inzette en zoo héél goed koop was, in groote letters „Melksalon". speeld. Wanneer die heeren eens een maal de baas zullen zyn Arme tegenstander dan VIT DK VROVIJKCIE. Wij verwijzen onze lezers naar ach terstaande advertentie, waaruit blijkt, dat de in Zeeland en ver daarbuiten bekende Meubelfabrikanten Belderok en van Roo, met hun tijd weten mede te gaan. Zy toch hebben aangeschaft eene verhuiswagen, een der grootste die de S. S. toelaten, waardoor alle verhuizin gen zonder overlading kunnen geschie den waardoor transportschade is uitge sloten. De wagen ziet er keurig uit, en is van binnen bekleed met kussens waardoor schending der meubelen niet mogelijk is, ook zagen wij er een aantal moltonne dekens bestemd voor de te vervoeren meubelen. Een 5-tal groote koffers zijn er eveneens bij voor berging van het linnengoed die er eveneens keu rig zindelijk uitzien. Waarlijk de firma heeft geen kosten en moeite ontzien om hare cliënteele ter wille te zijn. Moge hare poging ruimschoots beloond wor den. Biezelinge. Donderdagavond hield de kolenbond „Algemeen Belang" haar ge wone jaarlijksche vergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden thans geklommen is tot 109, terwijl nog meerderen zullen volgen. Aangekocht werden 12'/» waggon nootjes- en 81 j waggon eierkolen, totaal rnim 3000 H.L. De penningmeester verblijdde de vergaderden met de mededeeling, dat voor elke H.L. kolen 5 ct. op de boekjes kan worden teruggeschreven, zoodat-don leden dit jaar hun kolen 80 ct. per H.L. kosttenterwijl nog ruim f 24 als goed slot in kas blijft. De aftredende secr. werd met algemeene stemmen min 1 herkozen op voorstel van den voorzitter werd zijn salaris met f2.50 verhoogd. Als commissarissen werden herkozen C. Glerum en in plaats van M. Murre, die wegens ziekte deze functie niet kan waarnemen werd gekozen M. Poortvliet als lossers stelden zich beschikbaar C. Beenakker en C. v. d. Schraaf. Door den voorzitter werd met enkele woorden her dacht, het vele dat Murre voor de ver- eeniging heeft gedaan, vooral ook zijn ijver en nauwgezetheid in het uitoefenen van zyne functie. Voorts werd nog beslo ten de vrachtrijders op hun verzoek voor de bestellingen in het dorp 1 cent per H.L. meer te betalen. Eindelijk werd nog meegedeeld dat de prijs per H.L. ook dit jaar op 85 cent den H.L. is gesteld, waarna de vergadering door den'voorzit- ter met een enkel woord werd gesloten. In de Breskensche Courant komt uit Brtskena weer eens een raadsver- slag voor dat de aandacht verdient. Er- is namelijk in de jongste raadszitting gesproken over de kermis. De Bresken sche liberalen, en 't kermislievend deel van Breskens zijn nog alfyd kwaad op burgemeester Montenberg dat deze de Zondagskermis heeft afgeschaften de bekende schrijver van het raadsverslag schijnt 't hiermee eens, althans den burgemeester zeer ongenegen te zijn. Van de mededeeling des burgemeesters dat hij de sluiting der herbergen heeft bepaald op Vrijdagnacht 1 uur en Zater dagnacht half 2 (overigens nog laat ge noeg) gewaagt deze liberale schrijver dat „hij" die van een papiertje voorlas. De warmste verdediger van de kermis- Zondag was in den gemeenteraad de heer De Hullu. Zijn argumenten waren hier is juist de eenige gelegenheid op een heel jaar om wat te genieten; voor vele neringdoenden is 't een aardige inkomst; tal van menschen willen dat genoten dan „de burgemeester diene te weten £at de ingezetenen s Zondag avonds met de kermis zelf op hun bankje buiten zitten, doordat alles zoo stampvol vreemdelingen is, zoodat er van de 100 gulden die worden verteerd er zeker 80 van vreemdelingen zijn" Vooral dit laatste argument is koste lijk Het is de mise en scène van de Breskensche Zondagkermisdaar hoorde nu juist het theatrale slot bij dat wy in 't raadsverslag lezen. Toen ii.l. de burgemeester en de heer Weykman wezen op den onwettelyken toestand van vorige jaren door wijlen burgemeester Gerritsen getolereerd, nad er iets heel gewichtigs plaats 1 Bet verslag zegt„welke onkieschheid(l) den secretaris blijkbaar zoo prikkelde, dat hij daartegen protesteerde, wat den voorzitter aanleiding gaf driftig met den hamer te slaan onder aanmaning zich er buiten te houden". Dhr De Hullu, die de zinspeling op on wettigheden van wijlen burg. Gerritsen „zeer ongepast" vond, meende, dat al is 't niet zoo precies naar de wet geweest, hij handelde toch stellig handelde in den geest van het overgroote deel der ingezetenen. Deze liberale spreker stelt derhalve den wil der meerderheid en nog wel de meer derheid der onderdanen hooger dan de wet. Hij schijnt „dom" genoeg om 'ter zoo maar uit te flappen, en zijn collega v. d. Sande, die 't ook al niet „mooi" vond, slaakte de klacht„Nooit hebben we van onaangenaamheden over die Zondagsker mis gehoord. Verleden jaar was 't ver schrikkelyk". „Stilzwijgend wordt de kermis vermoord". Of 't ook tyd werd dat er daar te Breskens eens een Christelijke burge meester kwam, om den gemeentenaren de roeping der overheid en de eischen van wet en gebod te doen verstaan, ook in betrekking tot den Zondag? Oudelande Vrijdagavond 5 uur verga derde de Raad dezer gemeente. Aanwezig waren alle leden, met dhr. A. Remynse, tijdelijk gemeenteontvanger. De Burge meester opende de vergadering. Notulen werden na lezing goedgekeurd. Uit de no tulen bleek, dat de Raad een tekort van f 94.13' in de gemeentekas geconstateerd heeft. Bericht was ingekomen van dhr. A. Remijnse, dat hij zjjn benoeming als tijdelijk gemeenteontvanger aannam. Van Ged. St. dat het kohier Hoofdely ken Omslag 1910 is goedgekeurd en f600 subsidie is verleend. Voorts van dat col lege een schrijven, behelzende een ver ordening omtrent de Amerikaansche Kruisbessenmeeldauwdeze verordening werd met algemeene stemmen goedge keurd. Van dhr. de Beste is ingekomen een brief, waarin hij bericht, niet in te kunnen gaan op de voorwaarde welke de Raad hem stelde, n.l. om by te dragen in de kosten betreffende eene rioleering. De Burgemeester stelde voor met het leggen van deze rioleering te wachten. Aldus besloten. Dhr. v. d. Poel werd ge gund eenige werkzaamheden te verrich ten aan de veldwachterswoningvoor den zolder f 43.75 en f 'lr.45 voor het maken van een muurtje. Hierna had plaats de eedsaflegging van dhr. A. Re mijnse als tijdelijk gemeenteontvanger. Ook werd genoemde persoon met alge meene stemmen benoemd tot Ambtenaar van den Burgerlyken Stand. Eene af-en overschrijving begrooting 1S09 werd goedgekeurd. Op voorstel van dhr. J. de Jager Gz., zullen de grintbakken ver nieuwd worden. Ten slotte deelt de Voorz. mede, dat dhr. Jan Lous het derde deel in do kosten voor het vernieuwen eener rioleering, welke door zijn grond loopt niet wenscht bij te dragen. Dhr. Lous meende, volgens den Burgemeester dat wanneer de gemeenteraad een borg stelling van f 8000 voor een bouwvereeni- ging kon geven, tenminste wel eenige rioolbuizen konden betaald worden. Alge meen werd in de vergadering de houding van dhr. Lous afgekeurd, zelfs merkte dhr. Tolleman op, een volgende keer „zyn briefje wat zwarter te maken". De Burgemeester zal nog eens hem trachten te overtuigen. Hierna sluiting. Serooskeike. Vrijdagavond hield de afdeeling van de vereeniging tot christe lijk verpleging van krankzinnigen in Zee land haar jaarvergadering. De voorzitter, ds S. de Jager opent de vergadering met 't laten zingen van Ps. 27 7 en met gebed, waarna hij voorleest Matt. 5 116. Dit gedeelte uit GodsWoord licht ZEerw. nader toe, waarbij hy het karakter van het ware christendom schetst en wel voornamelijk wat betreft de beoefening der barmhartig heid in vroeger jaren en thans. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten over 1909 bedroegen f193.40' en de uitgaven f 153.65', goed slot f 40,35. De aftredende bestuursleden ds de Jager en ds Muil er werden herkozen. Een der bestuursleden, die eenige malen in de gelegenheid is geweest de stichtinor Vrederust van nabij te beschouwen, doet mededeelingen aangaande de samen leving, werkkring, enz. op Vrederust. Aan het bestuur werd overgelaten wie af te vaardigen naar de algemeene vergadering. Ds de Jager sluit de vergadering met dank gebed en het laten zingen van Ps. 6817. De Bergsche Courant verneemt dat van 't verhaal eener aanranding van de postkar van Bergen op Stavenisse niets waar is. De „aanranders" waren twee ambtenaren der belasting, die de kar, welke, zy eerst niet als de postkar her kenden, wilden doen stoppen. Toen de koetsier zulks echter niet deed, hebben zij do kar nageloopen en het paard een tik gegeven. - In een Donderdagavond gehouden vergadering der Christelijk-historische kiesvereeniging te Ncp/.an is voor het lidmaatschap der Provinciale Staten voor het district Hulst candidaat gesteld de heer D. J. Dees, wethouder te Neuzen. In vrijzinnige kringen wordt als candi daat genoemd de heer Ph. J. van Dix hoorn te Axel. Door Gedeputeerde Staten is, door het overlijden van den heer Mr. H. C. Moolenburgh, lid der Staten van Zeeland, de verkiezing voor een lid der Provin ciale Staten in het kiesdistrict Zlerikzee bepaald op Vrijdag 15 April, de stemming en herstemming, zoo noodlg, respectie velijk op Dinsdag 26 April en 10 Mei. De sergeant J. C. J. Winterdyk van het 2e eat. te Middelburg, thans gedetacheerd by het Regiment Grena diers en Jagers te 's-Gravenhage, wordt op den len April a. s. aangesteld tot sergeant-schrijver en werkzaam gesteld by den Commandant der le Divisie. De korporaal K. Hollmann, eveneens van het 2e Bat. is op den 23en dezer over gegaan bij de le Afdeeling Mitrailleurs te 's-Gravenhage. Hantweert. Met ingang van 1 Mei a.s. is dhr. J. Andrea, kommies te water te Bath als zoodanig verplaatst naar Rot terdam. lerseke. De echtgenoote van den heer A. Duinkerke verwondde zich gisteren, zóódanig aan een spijker, dat onmid dellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De arm was letterlijk open gereten en een onmiddellijke operatie was noodzakelijk. Middelburg B. en W. stellen een wij ziging voor van de jaarwedden van de ambtenaren bij de fabricage en de gas fabriek en duinwaterleiding, den contro leur bij de plaatselijke belastingen, den klerk van den gemeente-ontvanger, het personeel ter secretarie en de politie. Het geen totaal meer zal kosten f600 plus f250 plus f450 plus f1845. Behoudens eenige wijzigingen vereenigt zich de Com missie van Financien met dit voorstel. De Commissien van Financien en Fabri cage vereenigen zich, behoudens eenige nadere bepalingen, met het voorstel van B. en W. om in te gaan op het verzoek van J. A. v. d. Heil in zake den aanleg van een straat bij Klein Vlaanderen. B. en W. stellen voor op het verzoek van het best. der Chr. Kweekschool (voorz. mr P.Dieleman, secretaris K. VS ielemaker) om te mogen koopen voor f 5000 't terrein Wagenaarstraat—Hofplein, thans gratis in gebruik bij de Werkverschaffing, tot het bouwen eener Kweekschool gunstig te beschikken. De commissie van fabricage en de meerderheid der commis sie van financien zjjn tegen de inwilliging; de minderheid van laatstgenoemde com missie, schoon ook de koopsom te laag vindende, is voor de inwilliging, teneinde te voorkomen dat „deze nuttige instel ling, die ook indirect financieel voordeel voor de gemeente opleveren zou, naar Vlissingen, waar goedkoop terrein te ver krijgen is, werd overgebracht." De Commissie voor de strafverorde ningen, met gunstig advies der gezond heidscommissie, stelt voor in de melk- verordening art. 3 te wijzigen en te lezen in plaats van „verkocht" „afgeleverd, rondgevent of ten verkoop voorhanden gehouden". By deze redactie vervalt demogeiyk- heid dat de geverbaliseerde melkver- kooper zal kunnen aanvoeren: „ikver kocht die melk niet". In verband met deze wyziging dient dan de aanhef van art. 2 voortaan te luiden Het is verboden melk af te leve ren, rond te venten of ten verkoop voor - handen te hebben die enz. De slagersvereeniging verzoekt de po litieverordening in zake keuring op le vend slachtvee, vleesch en spek zoo te wyzigen dat alleen vleesch ingevoerd mag worden niet minder dan halve dieren met de organen langs den natuuryken weg er aan verbonden. Zulks omvat de keu ring in de dorpen door onoordeelkundige personen geschiedt, en dus geen waar borg voor deugdeiyk vleeschverbruik geeft, waardoor de slagers benadeeld worden wegens lagere vleeschpryzen. De commissie voor de strafverorde ningen en de gezondheidscommissie zijn daar tegen. fcerkaiem*» Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bleskensgraaf, A. Luteijn te Aalstte Yorden, J. C. Helders te Glanerbrug. Aangenomen naar Parrega door J. Nauta te Zoeterwoude. Bedankt voor Oenkerk door J. L. N. Zil- linger Molenaar te Bolsward. Geref. Kerken. Beroepen te Breda, dr A. Kuyper Jr te Vlissingen. Seïioohaieuws. Vrydagavond had in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht (er was dus biykbaar op veel volk gere kend de door den heer Meerkerk, dir. der H. B. S. te Sappemeer, in verband met de neutraliteits-quaestie der open bare school bijeengeroepen vergadering plaats. Geiyk de lezer weet zou in die verga dering een bond gesticht of voorbereid worden ter bewaking van d# betrekke- lyke neutraliteit op de openbare school, dus tegen den Bond van Ned. Onderwy - zers. Er waren 40 personen aanwezig, welk getal, nadat de heer Meerkerk had gezegd dat de vergadering slechts belegd was voor hen, die 't in hoofdzaak met hem eens waren, met inbegrip van de mannen der pers tot 14 slonk. Hierop sprak de heer Meerkerk een rede uit ein digende met den wensch dat de open bare school moge biyven of worden de school zooals in de Grondwet bedoeldeen echt nationale school. Spreker stelde hierop aan de vergade ring de volgende motie voor De vergadering te Utrecht op heden den 25 Maart 1910, bestaande uitsluitend uit besliste voorstanders der in de Grondwet bedoelde Openbare Lagere School, ver klaart als haar meening lo. dat opvoeding door de wetenschap alleen onmogeiyk is; dat naast de vor ming van het verstand en daarmee in harmonie het gemoedsleven van het kind dient ontwikkeld 2o. dat neutraliteit paedagogisch ge sproken onbestaanbaar is 3o. dat de Nederlandsche jeugd behoort opgevoed te worden in onbekrompen nationalen zin, d.w.z. o.a.in liefde en eerbied voor onze volkseenvoud en onaf- hankelykheid, zooals die verworven zyn met en onder het Huis van Oranje, zon der dat er onrecht gedaan wordt aan personen, van welke richting ook, die zich op eenigerlei wyze verdiensteiyk hebben gemaakt /oor het vaderland, en in eerbied voor het wettige gezag en de Overheid, waarin de hoogste waardigheid thans vertegenwoordigd wordt door de Koningin 4o. dat hoewel het eigenlijk gezegde godsdienstonderwijs door de ouders zelf of door anderen namens hen, behoort gegeven te worden, de openbare onder wijzer alle godsdienstig leven strikt heeft te eerbiedigen en in waardeering van het goede in elk godsdienstig streven het noodzakeiyk moet versterken 5o. dat zy afkeerig is van alle inqui sitoriale wetten en maatregelen doch be slist van oordeel, dat zij die negatief staan tegenover de in deze motie beleden overtuiging in de openbare school als onderwyzers niet thuis behooren. Van de gelegenheid tot debat over de motie werd door geen der aanwezigen gebruik gemaakt. De heer Meerkerk stelde daarop voor de motie aan te nemen. Van 327 perso nen had hy bericht van instemming met de motie ontvangen. Uit de vergadering werden echter, daal de byeenkomst zoo weinig talryk be zocht was, bezwaren geopperd tegen het in stemming brengen der motie, waarom besloten werd dat de motie zou worden gepubliceerd in de pers.- Slotsom deze beweging is een groote mislukking. Benoemd tot onderwyzer aan de Chr. school te Bergen op Zoom de heer P. J. Jager te Muiden, Zuinighém, Ote de wijsheid bedriegt. Te Utrecht (aldus verhaalt het Utr. Dagbladwoont een zeer vermogend man, die kapitalen bezit. Die de tientjes, of mogeiyk de honderden, telt zooals een ander zyn centen of stuivers, maar hy is gierig. Dezer dagen brak er een ruit in een zyner kamers aan de straat. Een zeer dure ruit. Die by vernieuwing wel een briefje van vijf-en-twintig zal vragen. Inplaats van nu den glazenmaker te ontbieden, gaat hy zelf naar een klein winkeliertje in glas. In een buurtje, waar men zulk bezoek niet verwacht. Héél, héél goedkoop vensterglas Als was 't besteld is 't voorhanden. De maat klopt als een bus. lezorgen? Wel neen, hy zal't laten halen. Door de meid. Dat wint de fooi uit voor 't jochie, dat allicht zou vragen „of mynheer nog iets had te zeggen". Komt dus 's avonds de meid om de ruit. En twee uur later staat die ruit in huis. Myn heer zet 'm zelf in de sponnen, duwt de stopverf er ln Maar o wee, den vol genden dag. Meid maakt de kachel aan. Niets byzonders. 't Byzondere komt nog. Een uur later. Door de warmte in de kamer beslaan de ruiten. Ook de nieuwe ruit die héél goedkoop was. Nóg niets byzonders. Maar dat toen kwam. Want eensklaps bly ven er buiten men schen staan,voor het raam.My nheer snapt niet waarom. sy de menschen komt een slager, en een bakker, en langzamerhand staat het er vol, de meiden van naast de deur voeren den boventoon. Mynheer neemt z'n hoed en gaat zelf zien wat er is. Komt buiten, kykt evenals de anderen doen. naar z'n ramen. Speciaal naar 't nieuwe raam. VerklaringMijnheer had in het buurtje achteraf een ruit gekocht, bespaarde afbraak van een vroeger melksalon. Op die ruit had dat woord geschilderd ge staan in forsche kleuren. De opkooper had de verf er afgawasschen. Wat oogen- schyniyk gelukt was. .Vaar bij het aan slaan van de ruit kwamen de letters op het glas terug. En zoo prykte op Utrecht's allervoornaamsten stand het woord dat men er niet gewend is te vinden. De ruit is alweer verdwenen. De schil der heeft er een andere van 25 gulden voor in de plaats gezet. VI y nheer betaalt nu de ruit met 35 gulden. Tien gulden voor het „melksalon" en de rest voor het tweede exemplaar. De heer De Wit te Delft heeft in een hok een teef die konyntjes zoogt. Het moederkonyn was gestorven, en daar de hond juist ook gejongd had, nam dhr. de W. 's nachts diens jongen weg en verdronk ze. In hun plaats kreeg de hond de jonge konyntjes, hy schynt van de verwisseling niets ge merkt te hebben en nu zoogt hy de grauwe langoortjes dapper. Een oogge tuige zegtik heb ze gezien en 't is aardig om te zien hoe de hond ze ge regeld likt. Ik haalde een der konyn tjes uit het hok en zette het diertje op den grond neer. Direct sprong Fanny er uit, pakte het diertje in haar bek en verdween er weer mee in het hok. Onder Lunteren zyn Donderdag nacht ten nadeele van een landbouwer 5 varkens uit het hok gestolen, ter waarde van ongeveer f70. De dieven hadden vermoedelyk paard en wagen by zich, daar op eenigen afstand een wa genspoor te zien was. De heer K. Raymakers, lid van de Eerste Kamer en oud-lid der Tweede Ka mer, is te Helmond overleden. Dr. M. A. Brants denkt eerstdaags ontslag te nemen als burgemeester van Schiedam. Jalousie de métier. Onlangs heeft in de pers een bericht de ronde gedaan over de geneeskundige uitkomsten, die by de jongste hevige mazelen- epidemie te Gouda met homoe- öpathische behandeling verkregen waren. Dr. Pinkhof heeft in het Ned. Tyds. v. Gen. er dr. Hoffman, homoeöpathisch arts te Gouda, hard over gevallen, dat hij dit bericht zelf had ingezonden. Dr. Hoffman ertelt nu in hetjllom. Maandblad (zijn verweer is door het Ned. Tydsch. v. Gen. geweigerd), hoe de vork in den steel zit. Toen na t afloopen der epidemie, gebleken was, dat deJGoudsche homoeopathische arts van 713 ziektege vallen 2 door den dood had verloren, kwa men twee sterke voorstanders der homoe- opathie tot hem en gaven hun wensch te kennen, dat dit gunstig gevolg mocht worden bekend gemaakt en niet alleen in het Hom. Maandblad, dat door betrekke- lyk weinigen wordt gelezen. De arts vroeg toen lachend, hoe zy 't bericht wenschten in te kleeden, en, toen daarop een paar geweldig-imponeerende zinnen werden uitgesproken, zei hy, dat hy zelf voor't bericht zou zorgdragen. Dr. Hoffman erkent overigens, dat hij beter gedaan zou hebben, het bericht van de Vereeniging van homoeopathische ge- neesheeren te hebben laten uitgaan. Aan haar heeft hy nu bericht, dat hy 713 inazelenpatiënten behandeld heeft. Hier van hadden ongeveer ruim 150 kinderen tevens katharrhale longaandoeningen, 32 croupeuze longontstekingen, 14 door hem waargenomen eclampsiën. Van het geheele aantal hadden ongeveer 400 kin deren tevens slijmhoest, kramphoest, kinkhoest, enz. Van deze patiënten zijn er, geiyk boven gezegd is, 2 gestorven. Op een veiling te Londen is o. a. verkocht voor 60] pond een gebedenboek dat toebehoord heeft aan onzen stadhou der Willem II en diens vrouw Maria van Engeland, versierd met hunne wapens. Een zwijgende vrouw. Te Bluchill (Vereenigde Staten) woont een dame, Miss Guilford genaamd, die in ruim 50 jaar geen woord heeft gespro ken. Zy legde als ?9-jarig meisje, toen haar ouders haar verboden te trouwen met den man harer keuze, de plechtige gelofte af, dat ze, als zy haren William niet tot man kreeg, een halve eeuw lang geen woord meer over haar lippen zou komen, en zy deed haar gelofte gestand, zonder ooit eenig blijk van spyt daar over te geven. Eenigen tyd geleden nu waren de 50 jaren voorbij en zij zou weer gaan spreken, Er kwamen veel vrienden en bloedverwanten om het oogenblik by te wonen, waarop Miss Guilford de eerste woorden zeggen zou. De oude dame trok voor die gelegenheid de kleeren aan, waarin zij haar gelofte had afgelegd en welke zy zorgvuldig had bewaard. Maar toen zij de kamer, die vol gasten was, binnentrad en glimlachend den mond opende om te spreken, kon zy geen ge luid geven. Haar spreekorganen waren gedurende de lange werkloosheid geheel bedorven en weigerden hun dienst. Men haalde een dokter. Deze onderzocht de stomme en kon geen hoop geven op ge nezing. Hij ried haar echter aan, naar een ziekenhuis te Boston te gaan. Miss Guilford volgde dien raad, maar ook te Boston kon men haar niet helpen, en nu moet zij er zich in schikken ook ge durende haar verdere levensjaren te zwygen. Hand. Naar de New York Herald uit Was hington verneemt, hecht men in de Ver eenigde Staten groote beteekenis aan de verkiezing van een democraat in het 14e district van Massachusetts tot lid van het Congres in plaats van een republi kein. Het district heeft steeds met groote meerderheid republikeinen afgevaardigd, laatsteiyk met een meerderheid van ruim 14.000 stemmen. De democraat had er nu 10,000 meer. In deze verkiezing en die in het 6e district van Missouri, waar een paar weken geleden by een ver kiezing de democraten hun meerderheid verdubbelden, ziet men onmiskenbare teekenen van een democratische stroo ming in den lande. Men schrijft die voor al toe aan de ontevredenheid van de be volking over de nieuwe invoerrechten, die het leven duur hebben gemaakt. De Etna blijft verontrusten. Uit Catinia seinde men gisterenDe lava stroom bevindt zich op 5 K. M. afstands van Borreno. De schade is aanzieniyk. De landstreek om Belpasso en Nicolosi wordt steeds meer bedreigd, de streek om Gal- vahna is overstroomd. Het gerommel duurt voort. Te Charbin is de half Januari te Port Arthur ter dood veroordeelde moor denaar van Prins Ito gisteren terechtge steld. Volgens een telegram uit New-York aan de Engelsche bladen is dr. Cook zeer ziek en is hy er ellendig aan toe. Hij werd teNew-York verwacht. Uit Youngstown (Ohio) meldt men een griezelige geschiedenis. Een geeste- ly ke van negerafkomst begaf zich naar de gemeentely ke gezondheidscommissie.Hy verteldejdat een goddelyke stem hem had geopenbaard dat een dame, Ella Jef ferson genaamd, reeds eenige dagen gele den levend begraven was. De geneeshee- ren waren ongeloovig,maar tenslotte had een opgraving plaats en bleek inderdaad, dat het sterven eerst enkele uren was in-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2