l Binnenland. Gemengde Berieiiten LEEsl Vertrokken en VERB L3; U Y toezicht van den staat door den staat behoorlijk wordt gesteund". Met dat „voor eigen rekening" ging deze wakkere schoolman misschien niet ver genoeg. Maar gelijk had hij. En nu elf jaar later! erkennen steeds meerderen na hemde vrije school voor heel de natie ziedaar de reddingsplank Het bloemenfeest te Haarlem is gisteren geopend. Des avonds te voren bood het Hoofdbestuur van den Bond van Bloembollenhandelaren aan de leden van het eere-comité, enz. een gezellig samenzijn aanook de voorzitter der internationale jury de oud-minister De Marez Oyens was aanwezig. Gisteren morgen half 11 kwam Prins Hendrik, vergezeld van zijn adjudant per auto uit Den Haag om de tentoon stelling te openen. Z. K. H. werd ver welkomd door den commissaris der Ko ningin in Noord-Holland mr. G. van Tienhoven. Onder de aanwezigen was ook minister Talma, eere-voorzitter der tentoonstelling. Een zangkoor zong het Wilhelmus. Daarna klonk een luid ap plaus en hoera-gezang als een spontane uiting van liefde voor ons Vorstenhuis. De Prins dankte voor deze huldiging. De voorzitter van Bloembollencultuur de heer K relage sprak een welkomswoord tot den Prins, daarna tot den minister, en memoreerde ten slotte velerlei wen- schen die Bloembollencultuur nog heeft. Daarna sprak de burgemeester van Haar lem jhr. Eoreel voorzitter van het eere-comité der tentoonstelling een rede uitwaarop minister Talma de openings rede uitsprakten slotte werd de ten toonstelling door Prins Hendrik geopend verklaard met een rede, waarin hij her dacht "t succes door de vereeniging 't vorig jaar behaald op de Berlijnsche tentoonstelling, en de beste wenschen voor 't wélslagen van deze tentoonstelling ten beste gaf. Daarna werden de stad en de Tentoonstelling bezocht. Het Haar- lemsch Muziekcorps, dir. Ch. Kriens, speelde. Nadat de Prins de lunch had gebruikt by den commissaris der Koningin, bracht hy een bezoek aan het gebouw, dat douarière Visser van.Hazerswoudevan Merle geschonken, heeft aan de afdeeling Haarlem van den Kon. Bond van oud onderofficieren. Mevr. Visser, die deel genomen had aan de lunch, was van tevoren naar dat gebouw gereden en ontving daar haar Koninklijken gast. Binnengeleid naar de convers» tiezaal werd de Prins daar ontvangen en toe gesproken door den oud gouverneur- generaal jhr. v. d. Wijck, eerevoorzitter van den Bond. Het bestuur der afdee ling en de afgevaardigden van de be sturen van tal van schietvereenigingen werden aan Z. K. H. voorgesteld. ne Prins werd toen geleid naar de z.g. schietzaal, waar de volgende week een wedstrijd zal worden geopend en Z. K. H. nam gaarne de uitnoodiging aan, om als opening van dezen wed strijd een serie schoten doen. Z. K. H. liet zyn kaart inschrijven in het aangelegde schietregister en zette zijn handteekening onder aan het regis ter. Hetzelfde deden minister Talma de commissarissen der Koningin in Noord-' Holland, Zuid-Holland en Zeeland, e. a. Vervolgens bracht de Prins een intiem bezoek aan prof. Bosscha, oud-secretaris van de Hollandsche Maatschappij van wetenschappen op diens buiten aan den Wagenweg. Per auts ging het daarop naar Den Haag terug. Te goed 6 uur ving het officieel diner aan in den huize Funckler. Aan het dessert nam de voorzitter, de heer Krelage, het eerst het woord om te spreken tot den vertegenwoordiger der regeering, den heer Löhnis, inspecteur van den landbouw. Spr. noemde het een groote eer, de hoofden van drie provin ciën hier te zien, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, waarvan de beide eersten een waarborgsom hebben beschikbaar gesteld en de laatste een som gelds in contanten. Spr. bracht verder o. a. hulde aan den voorzitter der internationale jury, mr. De Marez Oyens. Ten slotte deelde spreker mede, dat de" Algemeeno Vereeniging voor Bloem- bollenculstuur eenparig., besloten heeft het eerelidmaatschap aan te bieden aan minister Talma, de commissarissen der Koninginmr. G. v. Tienhoven, mr. J. G. Patijn en mr. H. i. Dijckmeester en aan mr. J. C. de Marez Oyens. (Ap; laus). De drie genoemde commisarissen hielden een toespraak. Eerst die van Noord- en van Zuid-Holland. Mr. Dijckmeester, commissaris van Zeeland, sprak daarna. Hy uitte zyn blijdschap, dat in zyn provincie de cul tuur zich uitbreidt. Waar dat geschied is, ging de toestand van den arbeider voor uit. De cultuur is nog slechts in haar begin in Zeeland en daarom beveelt spre ker Zeeland aan by het hoofdbestuur der vereeniging. Uit persoonlijke herinneringen weet spr. hoeveel kracht er van den ouden heer Krelage uitging en wil den hooggeschat- ten vader in den zoon huldigen, waar om hij dezens gezondheid dronk. Van den minister van Justitie komen goede berichten.Zy n gezondheidstoestand is verbeterd en hy schrijft met opgewekt heid. De minister bevindt zich thans in het Zuiden van Frankryk. (N. Gt.) VIT DE mor INC IE. De kiezerslijsten liggen vanaf heden tot 21 April ter secretarie in elke gemeen te ter inzage en zijn tegen betaling in afschrift verkrijgbaar. Onze kiesvereeni- gingen kunnen dus gaan uitzoeken of allen die er op behooren te staan, er ook op staan en of er soms ook op voorko men die er naar hun meening af moeten. In beide gevallen kunnen zij op onge zegeld papier aan Burgemeester en Wet houders verbetering der kiezerslijst aan vragen. Meliske ke Woensdagmiddag werd door den gemeente-veldwachter (keur meester) alhier een vette vaars, gekocht door twee slagers alhier, afgekeurd, als lydende aan tuberculoze, na herkeurd te zijn, en weder afgekeurd door den ryks- veearts Kramer, is het onder politie toe zicht begraven. Colijnsplsat Belast is nu met de waarneming van 't ryksbelastingkantoor alhier, door het vertrek van den ryksont- vanger F. K.C. Timmermans van Abcoude naar Gramsbergen den 30sten dezer, de heer W. S. Noordhoff, surnumerair uit de directie Middelburg. Hulst De centrale katholieke kiesver- eeniging heeft besloten voor de verkie zing van een lid voor de Pro Staten, in de vacature ontstaan door het overlijden van dhr P. Moes (anti-revol.), den door de anti-revolutionairen te stellen candidaat te steunen. Onze Bruinisser coreespondent schryft Voor de derde maal in de maand Maart kwamen de achtbare vertegenwoordigers der burgery, met uitzondering van de heeren Elenbaas en Hoogerheide ten raadhuize byeen, om de belangen dei- gemeente te behartigen. De secretaris die de vorige week jegens zyn voorzitter zoo ha(r)telyk was om een taalkundig onjuiste uitdrukking des voorzitters precies in de notulen weer te geven, had zich nu op zeer gemakkeiyke wyze van zyn taak gekweten, en over het proces-debat al heel weinig in de notulen vermeld. Natuurlyk werd daar over aanmerking gemaakt door de heeren van Vessem en den voorzitter; beide heeren waren het er roerend over eens dat de notulen niet volledig genoeg waren, maar beide heeren waren het ook weer niet met elkander eens, hoe de notulen nu moesten gewyzigd worden, en beide heeren hielden hunne respec tieve meeningen staande, hoewel de raadsleden in navolging van meneer Jameiet (die het dikwijls met zyn voor zitter eens is) betuigden dat de voorzitter tegenover den heer van Vessem geiyk had. De voorzitter was toch per slot van rekening zoo welwillend om voor te stellen het debat over de notulen in de volgende notulen op te nemen, waarmee de Raad accoord ging. Op een verzoek van J. F. Bastiaanse om ontslag van havengeld voor het lossen van huisraad wordt afwijzend beschikt. De heer Schulz onderwijzer aan deo. 1. school) verzoekt ontslag wegens een benoeming naar Zonnemaire. De voorzitter stelt voor genoemden heer eervol te ontslaan tegen 15 Mei. Naar aanleiding van deze ontslagaan vrage vraagt de heer van Vessem of de heer S. niet geklaagd heeft over over lading van werk. De voorzitter deelt mee dat S. een groote klas haddit komt omdat hij de kinderen van het eerste leerjaar heeft, en die zijn er toevallig nogal veel, de regeling der werkzaamheden op de o. 1. school wordt overgelaten aan het hoofd der school, en hoewel spreker zou wil len toegeven dat in een groote gemeente als deze een schoolcommissie niet over bodig zou zyn, gelooft hy toch dat B. en W. niet geroepen zyn om handelend op te treden tegenover het hoofd dei- school, die op onderwysgebied toch reeds zijn sporen heeft verdiend. De heer van Vessem houdt als zyn meening staande dat B. en W. alleszins tot handelen bevoegd zyn, en als jonge onderwijzers die pas van de studie ko men, voor zulke groote klassen worden geplaatst dan zullen ze spoedig weg gaan. De voorzitter belooft officieel inlich tingen te zullen vragen aan het hoofd der school. Besloten wordt sollicitanten op te roe pen voor de betrekking van onderwyzer. Naar aanleiding van ingewonnen infor- matiën stelt de voorzitter voor om by een soliede levensverzekeringsmaat- schappy een polis te nemen voor den nieuwbenoemden veldwachter. Het pen sioen zal dan op 65-jarigen leeftydf250 bedragen, de gemeente betaalt van de premie, en de belanghebbende l/s. In beginsel wordt hiertoe besloten. Een wijziging en een afschryving het kohier van den H. Omslag en de begroo ting betreffende worden goedgekeurd. By de rondvraag verzoekt de heer van Vessem, voorlezing van de conclu- siën van de Zierikzeesche Rechtbank, inzake het proces met den oud-ontvanger. De voorzitterVerleden week is die zaak in den breede behandeld, ook is toen het rapport van Jhr. de Ranitz voorgelezen. Wie kan ér nu by een voor* lezing als door u bedoeld nog belang hebben De heer v. Vessem Heel de gemeente. De voorzitter: Maar waarom hebt u dat verleden week niet gevraagd by de behandeling van die zaak. We kunnen er hier toch geen voorlezingszaal van maken. De heer v. VessemWaarom hebt u er tegen dat hét publiek het weet? De voorzitter: Daar behoef ik geen verantwoording van te geven, maar als u het voorstelt dan wil ik het behan delen. Stelt u het voor? De heer v. VessemJawel ik stel het voor. De voorzitter brengt het voorstel dade- lyk in stemming. Behalve de heer van Vessem stemmen alle leden tegen. De voorzitter: Dan is het voorstel verworpen. De heer v. VessemIn den doofpot gestopt moet u zeggen. De vergadering wordt hierna door den voorzitter gesloten. LA MJ l JOUVv Ged. Staten van Noord-Brabant heb ben aan de gemeentebesturen volgende circulaire verzonden Hoewel in het vorige jaar de nonvlin- derplaag zich heeft uitgebreid en het te verwachten is, dat zij voorloopig weder tot het verledene zal behooren, is de mo gelijkheid niet uitgesloten dat zij zich in dit jaar weder zal voordoen en het in elk geval wenscheiyk, dat voorzichtigheid worde betracht, opdat het optreden van het insect niet onopgemerkt geschiedt en het mogeiyk zij, tot zyne bestryding ty- dig de vereischte maatregelen te nemen, waarom wy er by u krachtig op aan drin gen de voorgeschreven maatregelen zoo veel mogelijk ook in dit jaar te be stendigen. Üerkiiïeaws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Drachten, R. Buiter te Mid- delbert; te Ter Heijde,W. de Beer, cand. te Gouda. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuw Loosdrecht, C. de Gooyer te Bennekom. Sc&HMïïfsieuws. Naar De Standaard verneemt, heeft de schoolopziener in het arrondissement Alkmaar, een voorstel tot ontslag inge diend by den gemeenteraad van Koedyk, van deh onderwyzer, die, zooals wij dezer dagen meedeelden, „paedagogische be zwaren» had om in de school nationale liederen als het Wilhelmus, Wien Neer- landsch Bloed enz. te leeren. Aan 's |Ryks Kweekschool voor vroedvrouwon te Rotterdam Is zoo spoe dig mogelyk te vervullen debetrekking van assistente-vroudvrouw op een jaar wedde van f 600. Sollicitanten gelieven zich vóór 4 April e.k. schriftelyk te wen den tot den leeraar in de verloskunde aan genoemde Kweekschool den arts K. de Snoo te Rotterdam. Middelburg. Hedenmiddag te half een had in hetgebouw van de Ambachtsschool alhier de uitreiking van de diploma's en belooningen aan de leerlingen plaats, Medegedeeld werd, dat bevorderd zyn van de 1ste naar de 2e klasse 17 timmer lieden, niet bevorderd 325 bankwer kers niet bevorderd 3 de eenige leerling voor huissmeden en al de 6 leerlingen voor huisschilderen. Van de 2e naar de 3e klasse werden bevorderd al de 10 timmerlieden en 10 bankwerkerkers, niej bevorderd 4 bank werker. Getuigschriften werden na volbrachten leertyd uitgereikt aan 11 timmerlieden van het derde leerjaar nl.L. de Buck, W. Dormaar, L. Jacobse, I. de Lange, W. Lommers, J. C. Meyboom, C. A. Minder hout, L. de Rijk, F. J. Schyf, H. Wöhler en M. M. Kruysse, terwyl één leerling dezer afdeeling nog éen jaar de lessen wenscht te volgen. Van de afdeeling bankwerkers der hoogste klasse ontvingen eveneens 11 leerlingen een getuigschrift n.l.J. L. N. Bresier, F. W. J. Brouwer, J. M. Grys- paardt. C. Leynse, Y. Moerdyk, J. Maas, J. Oole, H. Pieterse, J. Ruitenburg, L. Schouten en M. P. Verstelle. Belooningen bestaande uit boekwerken of gereedschappen, werden uitgereikt voor vorderingen in practyk en teekenen aan 26 leerlingen en voor vorderingen van voortgezet lager onder wy sen boek houden aan 22 leerlingen. De uitreiking van diploma's en beloo ningen ging vergezeld van toespraken van den voorzitter der onderwyscom- missie, den heer dr. H. Japikse, die o. a. meedeelde, dat de nieuwe cursus aan vangt met 115 leerlingen, hetgeen weer wees op vooruitgang, daar het aantal by het begin van de voiige cursus 106 was hetgeen in den loop van het jaar tot 102 daalde- Als nieuwe leerlingen meldden zich 60 jongens aan, waarvan 31 werden ge plaatst. Onder die zich aangaven, waren 40 jongens, die als bankwerker wensch- ten geplaatst te worden. Van deze werden 19 jongens geplaatst, onder de 21 niet geplaatste waren 13, die wel een voldoend examen hebben afgelegd, doch waarvoor geen plaats was. Getracht zal worden om meer plaats voor deze afdeeling be; schikbaar te krygen. De heer Japikse wenschte de vertrek kende leerlingen alle goeds toe op hun verderen levensweg. Verder kan nog worden medegedeeld, dat aan de vertrekkende leerlingen bank werkers wordt medegegeven hun proef werkstukken, met letters en nummers afgestempeld en een onderteekend ge leibiljet. Voor het eerst zal een openbare les worden verbonden aan de tentoonstel - ling van werkstukken en wel op 20 en 21 April voormiddags van 1012 en na middags 24 uur. De eerste dag voor genoodigden, den tweeden dag voor be langstellenden. PREDIKBEURTEN. Goede Visdag (25 Maart). Gapinge, avond ds Warners, bed. H. Av. N. en St Joosland, avond 5 uur ds Locher. St Laurens, avond 6 uur ds Van 't Hof. Serooskerke, avond 5,30 ds Müller. Veere, avond dr Weyiand. Vrouwepolder, avond ds Kroeze. Gisteravond heeft een machine in de fabriek van de firma Daalderop teTiel een twintigjarigen werkman gegrepen- Diens arm werd verbryzeld; zyn toestand is ern stig. Te Tuitjenhorn (N.-H.) is een ruim 3 jarig knaapje te water gevallen en verdronken. Ken 80 jarige man te Oldeboorn is, terwyl hy uit het veld ko mende een in beweging zy nden watermo len moest voorbygaan, door een der wie ken zoodanig getroffen dat hy bynaon- middeliyk dood was. By een juffrouw, in de Schinkel straat te Amtterdam kwam gister een persoon om kamers te huren. Men werd het over den huurprys eens en de nieuwe commensaal zou een maand huur voor uit betalen. Hy gaf de juffrouw daarvoor een bankbiljet van f 40 en deze gaf hem f 10.59 terug, maar toen hij was vertrok ken, kwam zy tot de ontdekking, dat het bankbiljet valsch was. Bovendien bleken een paar sieraden uit haar woning ver dwenen te zyn. Het valsche bankbiljet was een reclame drukwerk, n,l. het voorste gedeelte van een sigarenzakje, zooals die door een sigarenwinkelier al daar in omloop worden gebracht. De Kan tonrechter ontsloeg dezen winkelier on langs van rechtsvervolging, toen hy te rechtstond wegens het verspreiden van drukwerken die op bankpapier geiyken. De gevolgen zyn, althans voor deze juf frouw, verre van aangenaam. Omtrent het geval met de zieke ma- réchaussées te üe«tel wordt gemeld, dat dezen weer geheel hersteld zyn. Het on derzoek heeft uitgemaakt dat niet de minste verdenkingen berusten op de hospita en haar man. Deze, die slachter is, laat trouwens geregeld zyn veekeu ren door den keurmeester uit Eindhoven. De maréchaussees hebben dan ook hun oude kosthuis wffer opgezocht. Kachelaanmaken met petroleum. De 20-jarige Cornelia de V.. wilde gistermorgen in het keukentje van de woning harer ouders, te Dordrecht de kachel aanmaken, waartoe zy onvoor- zichtigiyk petroleum cp het hout goot. Eensklaps sloeg een vlam uit de kachel en kwam in aanraking met de rokken van het meisje, die onmiddelyk vlam vatten. Gillende vloog zy het plaatsje op en daarna weer, radeloos van angst, het huis binnen. Hier liep zy haar jongeie zuster, de 19-jarige Maria tegen hetlyf, en deze van schrik niet wetende wat te doen, trachtte met haar handen het vuur te dooven, waardoor zy zich reeds dade- ïyk brandde. Door het hulpgeroep waren een stuca- door en twee metselaars, die aan het werk waren by de in aanbouw zijnde huizen n ie Huygensstraat, op het ge beurde opmerkzaam geworden. Zonder dralen klommen zy over de heining en wierpen Cornelia, die in lichte laaie stond, op den grond. Met behulp van een deken had men spoedie de ernstigste vlammen gedoofd, waarna de overbiyf- selen der kleeren van het meisje van het lichaam werden getrokken. Het arme meisje werd, nadat in de woning genees kundige hulp was verleend, naar het Ziekenhuis overgebracht. Ook Maria de V. moest zich in het Ziekenhuis doen verbinden. Haar wonden waren evenwel niet ernstig. De strijd in den steenkolenhandet. De merkwaardige economische stryd in den steenkolenhandel schynt nu een andere phase te zijn ingetreden. Er blykt geor ganiseerd verzet te zullen komen tegen het monopoliseerend optreden van het machtige Duitsche kolensyndicaat. Men zal zich nog de merkwaardige me dedeelingen herinneren dat door het Duit sche Steenkolensyndicaat hier te lande door de Steenkolenhandels-vereeniging vertegenwoordigd aan de zelfstandig heid der kleinhandelaren een einde werd gemaakt en dat hunne positie op den duur zou worden omgezet in die van zet baas van het Syndicaat, leverende uitslui tend zyn kolen. Voor de meeste detaillisten, vooral voor hen, die niet buiten de Duitsche kolen van het Syndicaat kunnen, bleef geen keus over. Zij teekenden. Anderen wor den doodgeconcurreerd door zeer lage pry zen. Maar er zijn er ook, die den stryd tegen het machtige syndicaaat willen aanbinden. Deze handelaren deelen in een advertentie mede, dat de vertegenwoor digers van het Duitsche syndicaat hun koopers-handelaren de verplichting op leggen, geen kolen te verkoopen van onze Hollandsche kolenmy'nen (Limburg), op straffe van geen der artikelen van 't Duit sche Kolensyndicaat te kunnen bekomen. Zelfs mogen deze Hollandsche producten niet op de prijscourant genoemd worden. Het is echter gebleken, dat het Duitsche Kolensyndicaat door tarief-reductie, zyn kolen goedkooper per Staatsspoor in ons land vervoert, dan de kolen uit onze Lim- burgsche mijnen hier te lande vervoerd kunnen worden. Besprekingen van Ne- derlandsche handelaren met de directie van onze Staatsspoor leiden niet tot eenig resultaat. De handelaren nu die niet bij het Syndicaat zijn aangesloten, hebben het plan zich aaneen te sluiten, om den concurrentiestryd met Engelsche, Hol landsche en Duitsche steenkolenproduc- ten (de laatste natuurlijk, voor zoover zij niet in handen van het Syndicaat zyn) tegen de Steenkolen-Handelsvereeniging (Duitsche Syndicaat) krachtig te kunnen voeren. Het handhaven van den klein handel maakt van dit optreden tegen het Syndicaat de basis uit. Hand. Een agent verloot. Een druk straat gedeelte in onze Residentie. Een volksoploopje,zekeriets byzonders. Pet van 'n politieman er boven uit. Kring van toeschouwers wordt by voortduring grooter. Beweegiyk heer, alles willende weten, dringt naar voren, wendt zich tot een straatjongen, die vooraan staat „Hé, jog, wat is hier aan 't handje „Niet veel byzonders mynheer, d'er wordt een agent verloot." Agent draait zich nydig om. Boosdoe ner al lang weggeslopen. Op een afstand, in veiligheid, jouwt hy „Ik neem toch lekker geen lot I „Wat een apen toch," bromt de agent. (N Ct.) Een paar dagen geleden vond de kok der Kon. Mil. Acad, te Breda een voorwerp tusschen de steenkolen dat zyn aandacht trok, hetgeen by onder zoek bleek een dynamietpatroon te zyn. Naar men zich herinnert was eenzelfde vondst te Tilburg aanleiding dat een werkman vry ernstig gewond werd. In Thuringen heeft het sedert Za terdag zoo zwaar gesneeuwd, dat het verkeer alleen door middel van sleden kan geschieden. In de bergen is de wintersport weer in vollen gang. By een automobielongeluk in de nabyheid van Fort Myer in Virginië (N. Am.) is de vrouw van majoor Herbert Slocum gedood. De generaal-majoor J. Franklin Bell, chef van den generalen staf, is zwaar gewond. Zijn toestand is hopeloos. Italié heeft weer last van aardbe ving. Te Catania zyn in den afgeloopen nacht 23 lichte aardschokken waargeno men. Om 8 uur 13 heeft in de Etna een uitbarsting plaats gehad. Op 2300 meter hoogte, is een krater geopend die rook, lava en steenen uitwerpt. Ook zyn te Messina 2 sterke aardschokken gevoeld. De uitbarsting van de Etna duurt voort. Vier kraters zyn geopend. De lava over stroomt de bouwlanden. Alle teekenen wyzen er op, dat er weer een onrustig tydperk in Macedonië gaat aanbreken. Allerwegen worden ben den georganiseerd. Ook in Bulgarije wor den weer heimeiyk benden uitgerust. Drie benden hebben zich reeds in het wil- ajet Saloniki vertoond. Te Hornhausen, in de Pruisische provincie Saksen, hebben drie Russische veldarbeiders de pestpokken gekregen. Veertig andere Russen zyn daarop van de buitenwereld afgezonderd. Te Angers heeft een jongen van achttien jaar in een twist zyn moeder een brandende lamp naar het hoofd gegooid. De vrouw is levend verbrand. Koning Ferdinand van Bulgarye en Koningin Eleonora zyn Maandagmiddag te Konstantinopel aangekomen. Aan den trein werd het koninklyk echtpaar ver welkomd door den Sultan, die aan de ko ningin een ruiker overhandigde, waarna het vorstely k gezelschap zich naar Dalma Baghtsjé begaf. Later op den middag re den de Sultan en de Koning samen naar Yildiz. 's Avonds had een diner plaats in het paleisDalma Baghtsjé en gisteren een groot gala-diner waar o.a. mede aanzaten de ministers en de leden van het corps diplomatique. Heden zullen de vorstely ke bezoekers een groote militaire revue by- wonen. De koning van Servië is thans do gast van den Tsaar en Tsaritsa van Rus land. Gisteren op een feestmaal werden zeer aangename toosten gewisseld, ook op de mede aanwezige keizerinnen Alex andra, en Maria Feodorovna. Indertyd is te Rome een Rus ver moord, terwyl zyn ïyk in een koffer geslo ten. Alles was technisch zoo volkomen uitgevoerd, dat hier, volgens velen, „vak lieden" aan 't werk waren geweest. Itali- aansche politie-beambten moeten thans de moordenaars ontdekt hebben, die te Warschau by de politie dienden Zy had den den Rus vermoord omdat hy den dienst der geheime politie verlaten had en met onthullingen gedreigd had. De Italiaansche politie levering der moorde De Amerika;] toenmagnaat Patte Manchester, waar vijandig tegen heJ katoenpi'yzen deed gedrongen. Hij ver\| niet de zaak au sa reporters, die hem hij, dat hy nietgelj kwaad wilde doei: volking was een bee| was alles. Een achttien ja predikant te Dessa| Vereenigde Staten een oom van haar i| met nalating van geveer 10 millioeij Van deze som koi] Het meisje, dat zie stelling van haren dom kan maken, geen zin heeft, ui| gaan. Uit Weenen Weisskirchner, de I besloten heeft den ger op te volgen e burgemeester van den. Aan hetkabij een sterke steun Uit verschillenl komen berichten Te Calatayad In telegram met enkd richtte, twee huizd hevigen orkaan ina personen onder he hunner vonden da de drie anderen het puin vandaaij het Noordwesten massa's sneeuw lende spoorwegiyi stoord en de treinl met groote vertrap Kerk en S'J S. L. Veenstr] id. id. De Heer Veenstl Wiskunde te 's g| Kapitein bij 't schepping van Gel de volle liefde zyi er over met de aa die schier alle La daten eigen is en] is van 't succes, bogen, 't Boekje] baar overzicht v; de inrichting van Ook de „krygsarl| lydenis, door ieder teekenen, vindt me Daaruit leert men| afval der heiliger onverholen belijc leer, op de inrichj Leger zou hier m] gezegde kan strel tot t Leger aan] behoedzaam onde en daarbij kan di| is, goeden dienst 't gaarne aan. Vertrokkei de ss. Zaanland Ayres naar Imste] ramaribo het ss. naar Amsterdam1 van Rotterdam nad het ss. Lombok var van Suez de ss. brandt van AmstJ Rotterdam naar Ja Koningin Wilhelml sterdam van A ma naar Buenos Ayres het ss. Sindoro va] Aangekomi maribo'tss.Pnwsi G e p a s s e erd| Zijldijk van Philad Ouessant de ss. Kecj Java, Delfland aij nos Ayres, Koninl dam naar Java, en] dam naar Palestinl De naam van I Colynsplaat bedoa ons vorig no.) is] Karreman. MIDDKLBI Ter graanmark] aanvoer. Witte bd Overigens onve] Men besteedde v a f nieuwe H.L.nieuwe rogd zomergerst i 4,50 a f 4,paarde! tuiübooDcu f gelezen f 10,a ronde f 12,a f 15] af,; kroone] f 10,koolzaad zaad f a 1 J Waar 't niet by i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2