Stcrftaieuits Schoolnieuws. BSC L~A~M~FS. Eea franseh geneesheer Gemengde Bsriehten. LEESTAFEL. op verschillende posten der'begrooting over het dienstjaar 1909 af- en overschrij ving plaats. riiddelburg. In de gisteravond ge houden vergadering van de Vrijzinnig Democratische Kiesvereeniging alhier werd door het bestuur mede gedeeld, dat het zich namens de vereeniging voorloopigj heeft aangesloten bij het Nationaal Comité voor vervroegde win kelsluiting. De vergadering verleende sanctie aan dit besluit. Tot buitengewoon afgevaardigde van de vereeniging in het Centraal Vrijzinnig- Propaganda Comité op Walcheren werd de heer Herman Snijders benoemd, die deze benoeming aannam. Besloten werd zich te onthouden van candidaatstelling voor het hoofdbestuur. Inzake de motie betreffende de neu traliteit op de scholen, werd besloten den definitieven beschrijvingsbrief af te wachten. Aan hot tweede punt van den voor- loopigen beschrijvingsbriefde vraag der wenschelijkheid van nauwere slui ting tusschen den Bond en het Algem. Nederl. Werkliedenverbond, zal adhaesie betuigd worden. Hierna verkroeg de heer Jac. Welleman van Krabbendijke, hoofdbestuurslid van den bond, het woord, om in te leiden een voorstel tot mede werking met de afdeeling „Krabbendijke" om op de algemeene vergadering van don Vrijz. Dem. Bond eene motie in te dienen, aangaande verschaffing van grond aan landarbeiders. De volgende motie werd aangenomen -De Vrijzinnig-Democratische Bond overwegende, dat zijn werkprogram (landbouwprogram,) zich o. m. uitspreekt voor het in gebruik geven van land, als tuingrond aan veldarbeiders is van oordeel, dat zijnerzijds ter verbetering van den economischen toe stand der landarbeiders krachtige actie tot verwezenlijking van dit denk beeld behoort te worden gevoerd spreekt den wensch uitdat de regee ring spoedig wettelijke maatregelen dien aangaande zal voordragen en dat de afdeelingen leden van den Bond in haar kring, de toepassing van het denkbeeld zullen ter hand nemen of zullen helpen bevorderenen noodigt het hoofdbestuur uit op de wyze die het meest gera den zal voorkomen bij regeering en volksvertegenwoordiging deze zaak voor te staan en aan de afdeelingen bij haar werkzaamheden op dit gebied steun en leiding te geven. Zaterdagavond hield de heer P. L. Bolier uit Veere in het volkskoffiehuis te Dombuig een voordracht over „Onzen strijd met de zee". Met „onzen" strijd had spreker vooral op 'toog „der Zeeu wen" strijd. Verduidelijkt door teeke- ningen behandelde de heer Bolier voor zijn klein, doch aandachtig gehoor de wording van Zeeland, de geschiedenis van het dijkwezen, onze vijanden en on ze verdedigingsmiddelen. De voorzitter, de heer L. J. van Voorthuijsen, bracht den kundigen opzichter, die geheel be langloos zijn voordracht gehouden had, een woord van hartelijken dank,waarmee de aanwezigen instemden. M. C. Bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen zijn o. a. ver plaatst de klerktelegrafist J. Idsenga van Goes naar Assen, en de telegrafist L. Raij makers van Schaesberg naar Goes. Bij het wapen der kon. marechaus see is verplaatstde brigadier C. L. Acda, van Hulst naar Axel. Met ingang van 1 April a.s. is tot brieven- en telegrambesteller te Hulst benoemd Ant. J. Boddaert te St. Jans steen, thans hulpbesteller aldaar. Hoe gevaarlijk het is om mosselen te koopen, waarvan men weet dat ze hier en daar langs de zeewering of oeverver dediging zijn opgeraapt, ondervond Zater dag avond iemand uit Hontenisse, die slechts enkele minuten na gebruik van een portie mosselen onwel werd, hevige buikpijn en verschrikkelijke jeukte kreeg en wel in zoo hevige mate dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Dergelijke gevallen komen meermalen voor. M. G. Tholen. Voor een goed gevuld kerk gebouw trad alhier Maandagavond op als spreker voor de' Christelijke Jongelings- vereeniging in de Geref. kerk de Weleerw. Zeer Gel. ITeer Dr. A. Kuyper, predikant te Vlissingen met het onderwerp „Het Hoogste Goed." De spreker begon zyne rede met te vertolken het woord Excel sior, hoe de drager met de banier Excelsior ondanks alle vermaning er. waarschuwing zich al hooger begaf, tot hij eindelyk te midden van sneeuw en ijs op de gletschers den dood vond men hem daar vond, met de hand omknel lend de banier, die nog wees naar het onmetelijke luchtruim, en het blauwe firmament, dat door hem niet was te bereiken. Zoo wordt door ieder mensch zei spreker, gezocht en gezwoegd naar het beste. De eer meent het hoogste goed gevonden te hebben in rijkdom en schatten op schatten te stapelen, maai bij den dood zal de schat hem geen nut doen en hem teleurstellen en zal hij zien, hoe hij zich vergist heeft. Weer anderen zoeken het in eere en aanzien, in roem, maar ook zy komen bedrogen uit. Weer anderen hebben het gezocht in macht, maar ook zij alhoewel een maal de machtigsten der aarde, hebben ondervonden dat God alleen is groot. Anderen hebben het gezocht in de kunst, en hebben deze verafgood, ook sommi gen in de wetenschap, maar ook die ondervonden, hoe dieper zy groeven in de wetenschap, hoe meer vragen zich opdoemden, hoe meer smart hen kwelde, en hoe meer onoptelossen problemen hun voor oogen kwamen. Weer anderen zoeken de deugd als het hoogste goed, en zien zich voor on oplosbare vraagstukken dan geplaatst, daar zij zien, dat zij die niet deugen, het goed dezer aarde moestal bezitten, en de rechtvaardigen vaak armoede en nooddruft hebben. Zoodat God alleen is de Machtige, de Wijze, de Groote, de Sterke. Welk dus het Hoogste goed is, kan de wereld ons niet beantwoorden. Al hetgeen, waarin zij het zoekt, zal eens in het eeuwige niet wegzinken, het kan goed zijn, maar nooit 't hoogste goed. Het hoogste goed is dan ook op aarde niet te vinden, maar is in de hemelen, namelijk de gelukzaligheid. Niet de zaligheid maar de gelukzalig heid. De zaligheid, zegt spreker, is en neemt een aanvang als het lichaam sterft, en do ziel opvaart naar den Hemel, maar wanneer het hier gestorven lichaam in den dag der dagen zal ver rijzen uit den killen schoot der aarde en zal vereenigd worden met de ziel, dan vangt de gelukzaligheid aan, dan wan neer de nieuwe wereld zal zijn op de welke gerechtigheid woont. Wat is dan ook de machtigste en de rijkste der aarde tegenover dat hoogste goed Daarom jongelingen in het welbewuste leven, die uwe idealen spant, om in deze wereld vooruit te komen, op elk terrein des levens, ziet toe, en verwacht er niet van het hoogste goed, want het geeft u misleiding en teleurstelling. Zoekt het hoogste goed, zoekt het nu, morgen kan het te laat zyn. Met onverdeelde aandacht werd de spreker gevolgd, waarna in dankgebed door hem werd voorgegaan. Hierna werd nog gezongen Ps. 72:11. Seroosketke. Maandagavond sprak in eene openbare samenkomst, die door de Afdeeling van den Chr. Nat. Werkmans bond alhier belegd was, de WelEerw. ds. de Visser uit Middelburg als onderwerp hebbendeDe valsche Christus. Na in 't kort geschetst te hebben welke plaats het Israëlische volk in den vroegeren en in den tegenwoordigen tijd inneemt onder de andere volken, wijst de geachte spreker er op, dat Israel in den eijd van 19 eeuwen niet minder dan 64 maal gemeend heeft, den Messias gevonden te hebben, en nog altijd zijn zij uitziende naar hnn Verlos ser. De beroemdste, maar ook de veracht ste was Sabbatai, die optrad van 1648 tot 1666. Opgevoed in Smyrna had hy in zijn jongen tijd reeds droomeryen en visioe nen, waardoor hij eerbied afdwong van zijn huisgenooten en bekenden. Daar Israël in dien tijd zijn Messias wachtende was, had Sabbatai bij zyn optreden dade lijk veel aanhangers. Ds. de Visser schet ste vervolgens het veelbewogen leven van dien Messias. Zyn veroordeeling, zyn ont vluchting, zijn dweperij, zyn zonderling huwelijk, den twijfel, die ook wel eens opkwam, vrees der Finken enz. Ten laat ste werd hij gevangen genomen, om ein delijk zijn dwaling in te zien en hij Moha- medaan wordt. Nog langen tijd echter hielden zijne volgelingen zich staande. Naar gezegd wordt, is hy in 'f geheim onthoofd of oud en grijs gestorven in een afgelegen stadje op den grooten ver zoendag (bij de Joden een verschrikkelijke gebeurtenis). Het leven van dien valschen Christus is zeker eene zwarte bladzijde in de geschiedenis van 't Israelietische volk. Tasten de Joden nog altijd in het duister, hóe heerlijk is het voor de Christenen den waren Messias te hebben, die nooit aan zichzelf twijfelde, die machtiger was dan de zonde en de booze wereld, en die na zijn lijden is ingegaan in Zijne heerlijk heid om ook ons in die heerlijkheid te willen brengen. Zeker was ds. Müller de tolk van allen, toen hij ds. de Visser dankte voor zijn uitmuntende, leerzame rede. Jammer dat de opkomst niet grooter was. Te-neuzen. Gisteren hadden twee kleine kleine kleuters van een jaar of 7-8 de onvoorzichtigheid zich al spelende te begeven op het schor aan den Lovenpol- der, gemeente Hoek, alwaar zy doorliet opkomende water werden verrast. Geluk kig waren daar in de nabijheid menschen aan het werk die op het hulpgeroep dei- kleinen dadelyk alles in het werk stelden tot reddingmaar daar er geen boot in de nabijheid was maakte dit de redding nog moeilyker, en lang beraad was er niet zoo dat zij gebruik moesten maken van een rechter die daar in de nabijheid lagen alzoo met eigen levensgevaar de voldoe ning smaakten de kleinen uit hun netelige positie te redden en doornat, maar toch behouden, op het droge te brengen. Kamer van Koophandel en Fabrieken te niddelburjf. In de heden, Dinsdagmiddag te halfvier gehouden vergadering van bovengenoemd college werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken Een schryven van B. en W. waarin gemeld wordt, dat de Raad de rekening der Kamer over 1909 heeft goedgekeurd. Een schryven van de door de vereeni ging Handelsbelang aan den Raad gezon den adressen, inzake een gemeen tely ken keuringsdienst en de wettelijke regeling der winkelsluiting. Een exemplaar van het door het Bakkers comité aan de Tweede Kamer gerichte adres inzake afschaffing van nachtarbeid. Een verzoek om toe te treden als lid van het te Londen te houden congres van Kamers van Koophandel en vereenigingen van nijverheid en handel. Een exemplaar van het door de Kamer van Koophandel te Haarlem aan de Twee de Kamer gezonden adres inzake de Rijks verzekeringsbank. Een schrijven van den consul van Italië te Rotterdam,waarin gewezen wordt op de daar ten lande uitgevaardigde order om ten nauwste toe te zien op de bankbiljet ten, waarop stempels of schrifturen voor komen, met bevoegdheid om het aanne men daarvan te weigeren. Een uitnoodiging van het bestuur der vereeniging voor Handelsonderwijs om tegenwoordig te zjjn by de opening van den cursusWettelijke regeling van de winkelsluiting. Hierna werd behandeld het rapport van de maandcommissie inzake het door B. en W. in handen van de Kamer gestelde adres van den Middelburgschen Bestuur- dersbond inzake verplichte winkelsluiting met verzoek advies ten deze uit te brengen. De commissie, bestaande uit de heeren Fokker, den Bouwmeester en Kakebeeke rapporteerde als volgt De commissie heeft in beginsel geen enkel bezwaar tegen vervroegde winkel sluiting en zij acht elke poging om daartoe te, geraken toe te juichen, mits deze ge schiede zonder dwang van overheidswege. Zy is toch van oordeel, dat een verbod om na een bepaald uur zaken te doen in win kels een zoo ernstige inbreuk maakt op de persoonlyke vrijheid van bedryf, dat zij meent, dat daartegen niet krachtig genoeg kan worden opgekomen. De commissie laat in het midden of en in hoeverre gemeenteraden bevoegd zyn deze materie te regelen. Uit dat oogpunt heeft naar zij meent de Kamer de zaak niet te beschouwen. Zy wyst echter op het hoogst bedenkelyke dat uit zulk een maatregel zou voortvloeien ten nadeele van een groot aantal neringdoenden. De commissie heeft daarby het oog op de talryke klasse van kleine winkeliers, die zonder bedienden werken. Ook hen zou een dergeiyke maatregel noodwendig moeten treffen. De bestuurdersbond laat in het duister of hy dit bezwaar niet heeft gezien of niet heeft willen zien of dat hij de consequentie aanvaardt, dat ook zy die geen bedienden hebben, doch die zelf door hardwerken het hoofd boven water trach ten te houden, zullen worden gedwongen hun taak te eindigen op commando huns ondanks, wat voor hen den strijd om het bestaan onmogeiyk zal maken.Bovendien viel het de commissie op, dat de bestuur dersbond uitsluitend wenscht winkel- sluiting en zy doet hierby opmerken dat daarmede het doel dat hen voor oogen staat in het geheel niet wordt bereikt. Immers al is een winkel gesloten dan ver biedt dat toch den winkelier niet om in dien gesloten winkel zyn personeel te houden voor het etaleeren, opbergen, prijzen van goederen en zyn loopknechten de waren te laten rondbrengen. Wellicht voelt de bestuurdersbond zelf, dat men door ook dat werk te verbieden, wel wat al te diep zou ingrypen in de persoonlyke vryheid van het individu, eene vryheid, die de bestuurdersbond toch zeker in eigen kring en omgeving niet gaarne zou prysgeven. Bij hetgeen de bestuurders bond schryft over de meening van de Amsterdamsche commissie voor de straf verordeningen ware het wenscheiyk ge weest dat hy ter voorkoming van misver stand daarbij had medegedeeld dat desondanks de Amsterdamsche raad het beginsel der verplichte winkelsluiting heeft verworpen.Ook de Kamer van Koop handel aldaar adviseerde tegen de aanne ming van het voorstel. Wat deze kwestie aangaat voor de gemeente Middelburg wyst de commissie op het adres van Han delsbelang aan den raad, waarvan het be stuur aan de Kamer een afschrift deed toekomen. Daaruit blykt, dat de winke liers volstrekt geen bezwaar hebben tegen tijdige sluiting hunner winkels, wat blijkt uit het feit, dat thans reeds door velen vrijwillig eene sluiting te 9 uur wordt in achtgenomen. Maar wat zij niet willen is dwang. Waar zy van hunnen kant deden wat zij konden, kan de commissie zich zeer goed begrijpen, dat zy prys stellen op het behoud hunner persoonlyke vryheid en zich niet als plicht willen laten voorschryven, hetgeen zy reeds vry wil lig deden. De commissie wyst er in verband met het adres van Handelsbelang nog op dat de bestuurdersbond en zyne toelichting eene scheve voorstelling van den feite- lyken toestand geeft. Daarin wordt toch de indruk gegeven, dat de sluiting te 9 uur wel is beproefd maar niet doorge voerd. Blijkens het adres van Handels belang is dat wel het geval en hebben de groote zaken zich niet door concur- rentievrees voor de kleine laten afschrik ken. En de regeling is zonder dwang tot stand gekomen en gehandhaafd. Dit maakt ingrypen van overheidswege dus vrywel overbodig. Al ware dit echter niet J het geval dan zou de commissie zich nog met kracht tegen wettelyke regeling op dit stuk verzetten. Zeer zeker is de raad geroepen, de belangen van het algemeen te behartigen, doch daar van is hier allerminst sprake. De adres sant streeft er slechts naar de belangen van een betrekkelijk klein deel voor te te staan en wijst daarby nog eene wijze van handelen aan, die te eenemale on voldoende is, die het personeel niet helpt en die tal van kleine winkeliers zeer benadeelen zou, ja misschien te gronde richten. Concludeerende deelt de com missie mede, dat zij zich met eene dwangregeling voor winkelsluiting niet kan vereenigen lo op. grond, dat daarbij van een al gemeen belang eenvoudig geen sprake is 2o op grond, dat daardoor op hoogst hardhandige en onbillijke wijze in de persoonlyke vrijheid van een groot aan tal ingezetenen zou worden ingegrepen, waartoe zy meent, dat de overheid niet het recht heeft. De commissie adresseert derhalve aan de Kamer aan het gemeentebestuur on der mededeeling van het bovenstaande te berichten, dat zij van oordeel is, dat eene regeling tot verplichte winkelslui ting niet moet worden (ingevoerd. De Kamer vereenigde zich zonder dis cussie of hoofdelijke stemming met het rapport der commissie. Jaarverslag. Hierna werd het jaarverslag over 190'! vastgesteld, waaraan wij het volgende ontleenen Herinnerd wordt aan het verlies dat de Kamer leed, door het overly den van den heer A. A. Mes. Het afgeloopen jaar geeft, volgens het verslag weinig stof tot opmerkingen.Over het algemeen gaf het reden tot tevre denheid, de geldkoersen waren matig, rampen kwamen niet voor en handel en fabriekswezen gaven reden tot tevre denheid terwyi ook van den winkel stand geene klachten werden vernomen. De laatste oogst echter heeft door een kouden zomer gevolgd door aanhouden de regens en stormen in den oogsttijd veel geleden en werd voor een groot deel in slechte conditie binnengebracht, zoodat het resultaat voor de landbouwers ongunstig moet zyn en de gevolgen hiervan zich in het aangevangen jaar zullen doen gevoelen. Nieuwe zaken werden niet geopend, er werden enkele oude uitgebreid. De handel in granen op de graan markt bepaalde zich als gewooniyk tot inlandsche producten. Behalve passagiersbooten en pleizier- vaartuigen kwamen 2560 binnenschepen met een gezamenlijken scheepsinhoud van 224887 MJ hieraan, en 18 buiten- landsche schepen, nml. 9 stoom- en 9 zeilschepen, meteen inhoud van 31924 M'. Betreurd wordt in het verslag de op heffing van het agentschap der Neder- landsche Handelsmaatschappy alhier. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's-Heerenberg, J. J. ten Brug- gencate te Borculo. Bedankt voor Oldeberkoop door J. D. Dardenne Ankringa te Lutkewierum. Sedert Dinsdagmorgen is de predi kant by de Ned. Herv. Gein. te Opeinde (Fr.), ds T. Oostra, per fiets van zyn stand plaats vertrokken, |zonder adres achter te laten. Hy moest Dinsdagavond voor den kerkeraad verschijnen,wijl tegen hem een klacht was ingediend. Zyn fiets moet onbeheerd te Leeuwarden gevonden zijn. N. Pr. Gr. Ct. (Ds Oostra stond van af 1899 te Opeinde zyn eerste en eenige standplaats.) Dr A. M. Brouwer, pred. te Moppel, die de benoeming tot Rector van de Ned. Zendingsschool te Rotterdam aannam, nam Zondagavond na een byna 4-jarigen arbeid afscheid van zyne gemeente en had tot tekst gekozen 2 Thess. 215a, 16 en 17. Aan het einde werd hij toegesproken door zyn ambtsbroeder ds J. Hoogenraad en door den ouderling J. T. Timmer. De ge meente zong den scheidenden leeraar Ps. 1214 toe. Rotterdammer. Geref. Kerken. Bedankt voor Roodeschool door J. Thijs te Zuidbroek. De Banier, Chr. Weekblad voor Ned. Indië, van 11 Febr. 1.1., meldt, dat bericht werd, dat dr J. G. Scheurer, de voormalige geneesheer van het Petronella-hospijaal Djogjacarta, weer een aanval van zijn kwaal heeft gekregen, zoodat hy nu defi nitief voor Indië zou afgekeurd zijn. Mej. M. C. de Korte, onderwyzeres aan school I te Ierseke, is als zoodanig be noemd aan de openbare lagere school te Oudewater. De „Neutraliteit". Biykens den in De Bode gepubliceerden uitslag van het referendum der jaarver gadering van den Bond van Nederl.Onder- wyzers, werd de neutraliteits-motie aan genomen met 2489 tegen 606 stemmen, 150 stemmen waren blanco uitgebracht. Nagenoeg 4000 leden hebben niet ge stemd. Dat is de meerderheid. Ditzijn dan de onverschilligen. Men mag derhalve aannemen dat de meerderheid in genoem den Bond de absolute neutraliteit niet ongenegen is Gaarne vestigen wy de aandacht der Ned. Hervormde Kerkeraden opdebeiy- denis-plaat van Neerboscheenvoudig, sober, en in zijn geopenden Bijbel her inneren aan het Woord Gods dat blijft tot in eeuwigheid. geneest zijn zwaar zieke dochter dank zij de Pink Pillen. Men kon dezer dagen in do fransche dagbladen het getuigschrift lezen dat wij hieronder meedeelen. De heer Fabre, docter in de medicy- nen, wonende te Astaffort, schreef ons „Myn dochter, oud 17 jaren, verkeerde meer dan zes maanden in een toestand van erge bloedarmoede waarover ik my ernstig ongerust maakteondanks de krachtigste en meest versterkende voe ding en wijnen, ondanks de meest ver maarde ijzermiddelen en de glycero- phosphaten van verschillende bereiding, ging haar toestand niet vooruit. Zy bleef bleek, kortademig, zonder eetlust, on verschillig voor de ontspanningen van haar leeftyd en leed gruwelyk aan schele hoofdpijn, het grootste gedeelte van den dag. By het zien van de nutteloosheid dier middelen, schrijft Doctor Fabre, be sloot ik een geneesmiddel aan te wenden waarvan de werkzaamheid algemeen er kend is, ik bedoel de Pink Pillen voor bleeke menschen. Na het eerste doosje gebruikt te hebben, wyzigde zich de toestand van mijn dochter geheel en al en werd zoo gunstig mogelijk. Toen zij er nog drie gebruikt had, heeft zich een werkelijke gedaanteverwisseling by haar voorgedaanik zou met de waarheid in strijd zijn, indien ik niet met kracht ver zekerde dat het de Pink Pillen zyn die bij haar een spoedigen terugkeer der ge zondheid hebben ,te weeg gebracht en die haar de friscliheid harer jeugd hebben weergegeven. Tegenover zulk een resultaat, heb ik dat geneesmiddel aan lyders aan bleek zucht en bloedarmoede voorgeschreven, waarvan ik velen onder mijne patiënten tel, en ik heb de voldoening gehad dezelfde uitwerking als by de behan deling van myn dochter waar te nemen. Van ganscher harte en met erkente lijkheid sta ik u toe van myn brief het gebruik te make* dat gy nuttig mocht oordeelen." De doctoren van alle landen pryzen het gebruik der Pink Pillen aan, om de ziek ten te bestrijden die uit verarming van het bloed of uit zwakte der zenuwen voorkomen. Ook hier komen zy meer en meer in de gunst, want zij hebben zeer mooie genezingen gegeven. Verkrijgbaar k f 1.75 per doos, en f 9 de zes dooien, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22,Amsterdam voor Middelburg en omstreken bij Jok. de Roos, Vlasmarkt K 157; voor Goes bij Gebrs. Mulder; voor Vlissingen bij S.A. Luitwieler en A.C.Beniest, Lepelstraaten verder bij verschillende Apo thekers en goede drogisten. Een 13 jarig meisje te Roermond dat Dinsdag te veel aan touwtjespringen had gedaan, is Woensdag aan de gevol gen overleden. Eergisterenmiddag heeft te Schiedam een wielrijder in het Sterrebosch een moordaanslag gepleegd op een 8 jarig meisje Aaltje de Bruin. Do nadering van een voorbijganger belette den misdadiger zijn voornemen geheel uit te voeren. Het kind had drie messte ken, waarvan een in den hals, die hevig bloedde. Zij is per stoomboot naar Rot terdam vervoerd en in het Ziekenhuis ter verpleging opgenomen. De vermoede- lyke dader is gearresteerd en door het meisje herkend. Hij is de voor enkele jaren ontslagen gemeenteteekenaar de K. die na zijn ontslag eenigen tyd in een krankzinnigengesticht verpleegd werd en thans, van zijn vrouw gescheiden, by zyn ouders inwoont. Door het springen van een stoomleiding zijn in een myn te Schaesberg zes paarden gestikt. Een dronken jongeling is te Stolwijk Zondagavond in een diepe watering ge raakt en verdronken. Te Lemmer wa ren Zondagmiddag drie jongens aan het spelevaren buiten de haven. Door een rukwind sloeg het ranke scheepje plot seling om. Twee werden gered, doch de derde, oud 18 jaar, verdronk. Bij den bakker T. Bakker te Heerenveen had Zondagmorgen ïn den oven. een gasont ploffing plaats. In dien oven bevindt zich een gaspit om bij het inschuiven van brood dien oven te verlichten. Buiten den oven is het toevoerkraantje tot deze pit. Dit kraantje is zonder dat men 't wist opengegaan, waardoor de oven met gas gevuld werd. Toen nu de knecht den oven wou aansteken, volgde een ontploffing en werd hij deerlyk aan gezicht en armen gebrand. Te Schildwolde is een 18 jarige varensgezel by een twist doodge stoken. De vermiste Haagsche jongen. De bange onzekerheid, waarin de ouders van den elfjarigen Frederik Martinus Molenaar sedert den 26sten Februari heb ben verkeerd, is thans veranderd in droe ve zekerheidde vader heeft het lyk van den elfjarigen knaap, dat gisternamiddag uit de Beek tusschen Hoefkade en Loos- duinscheweg in den Haag is opgehaald, herkend als dat van zijn kind. Vermoe- deiyk is de jongen reeds op den dag, dat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1910 | | pagina 2