Laatste Berichten Sanfêssleffingen. ""„VREDERUST". LEESTAFEL, Marktberichten» Marktprijzen van Tarwe en Meel. Vertrokken en aangekomen Schepen, Telegrafisch Weerbericht. een flinke Dienstbode BEIT OEG-BL TE KOOP AANGEBODEN, 42,000 K.G. Tarwebrood, £5,400 Rundvleesch en Vet, J 6,700 Varkensvleesch en Spek, benevens diverse Kruidenierswaren. der de tussoheukoms inriep ren de politiek Het optreden ven deze ambtenaren tegen den hooggepleetsten Duitsober, die zioh deerorer bekleegd heeft, schijnt ven dien eerd te zijn, det het nemen ven ontslag der drie betrokken ambteneren zeer wen- sohelijk wordt geacht. Een j uweliersfirma te Amsterdam verko jht aan een in het Amstelhotel aldaar logeerend Amerikaan, die opgai te zijn directeur ven de bekende Walthem Wateh- Compenj, voor f30,000 aan diamant. De koopprijs werd betaald in een obéqueop London,welke aan de Amsierdamsohe Bank ter betaling werd gegeven. Inmiddels ont ving deze Bank van de Union Smith Bank te Londen, waarop de ehéque was afgege ven, telegrafisch bericht, dat de wissel was gebleken valsoh t j zijn. Natuurlijk is de Amerikaan,die zioh tegenover de juweliers- firma op voldoende wijze had gelegitimeerd waarschijnlijk ook door valsche stukken spoorloos verdwenen. Het faillissement van den commissio nair in diamanten N. B. Stokvis te Am sterdam is thans beëindigd. Het passief in deze geruchtmakende zaak bedraagt onge veer f 500.000. Naar wy vernemen, is de uitdeelingeljjst vastgesteld en zal aan de crediteuren een half procent van hun vorderingen uitbetaald worden. Bbl. De geschiedenis van een piccolo. Wij leven in een booze wereld. Maar toch: soms wordt hier op aarde net ale in de sprookjesboeken l de deugd beloond.Be- moedigecd is, in dit verband, de geschiede nis van MiehaelDumphey, een hotel-piccolo te San Francisco. Deze knaap werd toen hij in iuctie trad, door zijn mede-hotel-siaafjes belast met alle onaangename werkjes, die er zoo al voorkwamen. Daaronder was ook het op haar wenken bediennn van een heel lastige oude juffrouw, die nooit fooien gaf. Welnu,Michael Dumphey kweekt zioh van zijn taak met opgewektheid en vlijt. Toen de juffrouw, na maanden in het hotel te hebben vertoefd, eindelijk vertrok, kreeg de dienstvaardige en beleefde piccolo geen fooi. Groote vreugde daarover bij de jeugdige collega's van Michael Dumphey. Maar ziet: een maand daarna stuurde de lastige jui den jongen een ehéque van 100 doll. De kameraden lachten nu niet meer. Zij keerden tot zichzelf en treurden. Maar nog feller waren hun spijt en zelfverwijt, toen kort daarop de dame stierf en den pic colo 2500 doll, legateerde Dumphey deed toen een van de verstandigste dingen, die hij onder de omstandiggeden maar had kunnen doen. Hij besteedde de 2500 doll, voorden aankoop van land waarop hy een huiBje liet zetten voor zjjn ouders. De col lega's van den piccolo w.ren nu gr; en en geel van ergenisenkelen trokken zich de zaak aan en werden ziek. Maar het zou nog mooier worden. Weer eon maand later kwam de notaris,die belast was met de ten uitvoerlegging van het testament van de oude dame, den jongen opzoeken en ver telde hem, dat de overledene nog 25000 doll, aan hem, Micheal Dumhey had nage laten, welke echter enkel zouden mogen worden uitgekeerd, indien de jongen de eerste 2500 doll, goed zou hebben besteed. Dit het geval zijnde, kreeg nu Dumdhey de 25000 doll. Ook slechte lectuur. In het Westfaalsche plaatsje Hordeis de politie 'n jeugdige rooverbende op het spoor gekomen, die zioh, aangespoord door het lezen van slechte en goedkoope rooverver- halen la Buffalo Bill, vereenigd hadden en een waar nomaden leven leideu. De knapen die met geladen revolveis waren gewapend hadden onder aanvoering van een wroover- hoofdman" in het bosch, nabij het stadje, een kamp opgeslagen, van waaruit zij roof tochten ondernamen. Hoofdzakelijk kinde ren kozen zij als hun slachtoffers uit, die zij van alles beroofden.Een knaapje van negen jaar bonden zij, nadat zij hem hadden uitge plunderd, aan een boom en brachten hem daarna in het ontbloote lichaam diepe ste ken met een naald toe. De arme kleine werd eerst later in bewus'eloozen toestand gevonden en naar het gasthuis gebracht, waar hij thans verpleegd wordt. Zijn toe stand is hoogst ernstig. Bij een andere gele genheid staken de jeugdige ellendelingen een hond dood en slachtten dien naar alle regelen der Indianenkunst. Tot dusverre zijn twee der kleine monsters gevangen genomen, terwijl de recherche de anderen anderen op het spoor is. Eu dan zijn er die dergelijke //roman tische" lectuur heel nuttig achten. Woensdagavond vond een kamer meisje van een der grootste Weener hotels in een bed op een der logeerkamers het lijk van een jonge vrouw. Oogenschijnlijk zou zij gezegd hebben dat de vrouw sliep, maar naderbij gekomen, nam zij op het hoofdkus sen een groote bloedvlek waar. Zij nam den doek weg, die het gelaat van do vrouw bedekte en zag, dat een kogel het hoofd had doorboord. Dadelijk werd de politie ontboden. De eerste instructie bracht aan het licht, dat de vrouw Dinsdagavond in gezelschap van een heer in het hotel was afgestapt, Haar begeleider had den naam van Pranz Körner opgegeven, 's Morgens had hij het hotel verlaten met de mede- deeling dat zijn vrouw nog eenige uren ongestoord wensobte te blijven. Men vermoedde natuurlijk, dat de moor denaar een valsohen naam had t pgegeven. Uit papieren, in den reiskoffer der vrouw aanwezig bleek het tegendeel. Men vond daar o.m. een tesfament, waarin Frsnz Kör ner al zijn bezittingen vermaakte aan de dochter vad Rosa Höllebrand. Het stuk gaf de adressen op der personen, waar men het vermaakte geld kon halen. De recherche ging bij de in het testament genoemde per sonen op verder onderzoek uit en deze her kende in de gedoode vrouw Rosa Hölle brand. Ook over de motieven, die den moordenaar tot zijn daad geleid hadden, kwam thans meer licht. Körner bleek geen onbekende der justitie te zijn. Nu bijna twee jaren geleden was hij als griifier bij een der provinciale gerechts hoven wegens verduistering veroordeeld. De achttien maanden gevangenisstraf, die hem werden opgelegd, waren juist dezer dagen ten einde., Onmiddellijk na zijn vrij lating heeft Körner zioh naar zijn vroegere geliefde Rosa Höllebrand, begeven, en haar van 't leven beroofd. Hij zelf nam de vlucht en wordt nu gezocht. Sedert 1 Juli woonde te Berlijn de 34-jarige kapper Otto Pobosz, met zjjn vijf jaren jongere vrouw en drie jonge kinderen, een knaapje van 1 jaar, en twee meisjes, resp. 2 jaar en driemaan den oud, in een klein, moeilyk warm, te stoken kamertje van een achterhuis in de Weinatrasse. Aan meubelen bezat het gezin, dat vroeger betere tjjden had ge kend, maar na zijn verhuizing naar de wereldstad, twee jaar geleden, met aller lei tegenspoed te kampen kreeg, nog slechts het allernoodigste. Toen Pobosz de woning betrok, was hjj sedert Maart zonder werk, en vond in dien ganschen langen tjjd nog slechts op Zaterdag en Zondag werk als nood hulp- Het zeer bescheiden en fatsoenlijk optredende echtpaar verwekte in de groote huurkazerne algemeene deelneming, en vaak deden sommige buren moeite, werk te krijgen voor den kapper. Sedert eenige dagen nu had de vrouw een geboren Engelsche, geweigerd om eenig voedsel te gebruiken. //Als mijn man geen werk heeft, mag ik niet eten", verklaarde zij aan de bnren. Eergiste ren verkocht de man zjjn laatste meube len om zich een revolver te kunnen aanschaffen. In den vroegen morgen van gisteren beging hjj, met toestemming van zijn vrouw, de vreeseljjke daad. Om half zeven hoorden buren snel achter elkaar vijf schoten vallen. Zjj drukten de ge- Bloten deur van PoboBz' woning in en weken ontzet terug bij den schrikkeljjken aanblikop hun armzalige kribben lag het geheele gezin, in bloed badend, dood of rochelend in de laatste doodstuipen. De vrouw was al dood, een kogel was haar in het hart geschoten I Pobosz stierf op weg naar het ziekenhuis, waar ook het kleine ventje en het oudste meisje spoedig daarop stierven, allen tengevolge van schotwonden in den rechter slaap. Alleen het meisje van 3 maanden kan wellicht worden gered. Pobosz had ook vergift gekocht, maar daar geen gebruik van gemaakt. In een achtergelaten brief aan zjjn vader, die het vrjj goed heeft maar aan wien het gezin van den kapper uit valschen trots nimmer eenigen steun wilden vragen, verklaart Pobosz zjjn daad en geeft hjj zijn spijt te kennen, dat hij zijn vader geen goed zoon is geworden, ondanks de goede opvoeding, van hem genoten. Onze Letterkunde. Overzicht der Nederlandsohe Letterkunde. Met bloemlezing door dr. J. v. d. Valk. Rotterdam J. M. Bredee. Dit werk is eompleet in 3 deelen elk van 6 afleveringen. Wij ontvingen reeds sfl. 14. De schrijver is al genaderd tot Beets. Wij naderen derhalve al de Nieuwe Letterkun de. Den naam Kloos zagen wij al eenmaal, in een noot. Scheurkalender Barnabas. Goes, Oosterbaan en le Cointre. Prijs 45 cent. Deze kalender is om zijn degelijke ver halen en stichtelijke lectuur zeer aan te bevelen. Maar ook om het schild met zijn juist weergegeven tafereel van „het Lam GodB dat de zonden der wereld wegdraagt*. Mogen velen, ook door dezen kalender, in 't nieuwe jaar op dat Lam, en op het Lam alleen, leeren zien, De teekenaar heeft zeer juist geteekend op de aangezichten der drie toeschouwers den iidruk van dat zien. Die glimlach op des Doopers stroeve gelaat schijnt ons juist getroffen, beter dan dat haren kleed, meer passend bij de dorheid der woestijn dan bij 't groenend groen van 't meer van Grnnesareth. Nijverdalsohe Zendingskalendar. Goes, Oosterbaan en le Cointre; 50 cent. Deze kalender trekt vooral aan door zijn keurig mooie schild dat door een lint met 't blok vereenigd, onbeschadigd 't heele jaar door, en van 't blok ontdaan, nog jaren daarna als wandversiering kan dienen. Ook de inhond degelijke Zendingsleetuur maakt een ruime verspreiding van dezen kalender zeer gewenscht. Zondagsscholen en jongedoohtersvereenigingen mogen dit wel bedenken. Timotheus geïllustreerd weekblad, red. J. N. Voorhoeve; uitgevers La Rivière en Voorhoeve. No. 10 bevat de keurig afge werkte portretten van 8. M. met Prinses Juliana en deze laatste alleen met een pak kend onderschrift van A. Lukkien, in dicht. Voorts bij de mooie plaat Napoleon vóór den slag bij Austerlitz een mooi bijschrift, v,n L P. Ook de andere rubrieken zijn, als altijd, best verzorgd. Donderdag 9 Dec. Kruiningen, half 12 door dhr le Glercq in de Korenbeurs het afbreken van gebouwen op het hof Zan dee en 't bouwen van een nieuw huisschnur, stal en varkens hok. Aanwijzing 8 Dec 9 uur. Vrijdag 10 Dec. Vlissingen, levering gerookt en pekelspek voer de soldatenmanages door den commandeerenden officier. Middelburg In de heden gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier wijdde da voorzitter eenige waardeerende woorden aan de nage dachtenis van het overladen lid der Kamer den heer A. A. Mes- De maandcommissie stelde voor om steun te verleensn aan een adres van de Zutfen- sche Kamer van Koophandel aan den Minister van Finantiën waarin verzocht wordt om 't tegenwoordig stuiverstuk zoo te wijzigen, dat er geen verwarring met het kwartje meer kan voorkomen. De Kamer besloot daartoe. Dezelfde commissie stelde voor om ook steun te verleenen aan het bekende adres van de vereeniging »Vlissingen Vooruit*, aan de gedeputeerde staten van Zeeland en Noord Brabant,in zake een verbindingsweg tus3chen beide provinciën over den Schel- dedam.j De Kamer vereenigde zich niet met dit voorstel. Het werd bij staking (4 tegen 4) verworpen. Door den voorzitter werd ten slotte voor gesteld om 't volgend adres aan de Tweede Kamer te richten „De Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Middelburg nam ken a is van 't wets ontwerp van 18 November 1909 tot verhoo ging der invoerrechten. Dit ontwerp heeft in haar vergadering van 7 December 1909 een onderwerp van bespreking uitgemaakt en met stemmen besloten aan uwe ver gadering dringend te verzoeken, dat ont werp niet aan te nemen. Onze Kamer voert voor haar verzoek de volgende gronden aan le. heeft de indiening van het ontwerp plaats op een allernadeeligst oogenblik voor handel en nijverheid. Tal van personen en firma's hebben toch reeds hun contracten afgesloten voor de levering van goederen in 1910 zonder dat zij met de voorgestelde ver hooging rekening hebben kunnen houden. Dat dit voor hen bij aanneming van het ontwerp een groot finantieel nadeel zal opleveren, behoeft geen betoog. Daarbjj komt, dat dit nadeel niette ondervangen is. Er is wel gezegd, dat zij dan de levering vóór 1 Januari moeten doen plaats hebben, maar het 7alt onmiddellijk in het oog, dat dit onmogelijk is. Vooreerst zullen de meeste leveringen wel op termijn zijn en vervolgens is het nog een open vraag, of de belanghebbenden voldoend kapitaal heb ben of kunnen bekomen voorde vervroegde betaling, daargelaten nog de schade, die zij zullen lijden wegens de te betalen renten. 2e. Is ie Kamer van oordeel, dat aan ons tarief, ve anderd als het is, zeer groote gebreken kleven. Diarlatende voor het oogenblik bet al of niet wensohelijke van verhooging der invoerrechten. Zal men toch in elk geval beter doen door herzie ning van het tarief zelf den toestand to ver anderen dan op het bestaande gebrekkige tarief voort te bouwen, waardoor de nadee- len nog in grootere mate naar voren treden. 3e. Het derde bezwaar is, dat niet is ge bleken van de urgentie van hst ontwerp. Uit de reeds nu gemaakte opmerkingen en antwoorden over deze zaak in Uwe verga deringen is toch gebleken, dat de reden van indiening van het ontwerp is geweest het langzaam vloeien van geld in de staatskas. Dit argument is grootendeels vervallen, daar in den laatsten tijd de gelden ruimer zijn toegediend. Op bovenstaande gronden neemt de Kamer van Koophandel te Middelburg de vrijheid uwe vergadering dringend te verzoeken het ontwerp, als hoogst na- deelig voor den Nederlandschen Handel en Nijverheid en als niet dringend noo- dig voor de Ryksfinantiën niet aan te nemen. Aangenomen met algemeene stemmen. Nisse. J.l. Maandagavond hield de afd. tot Chr. verzorging van krankzinnigen in Zeeland vergadering tot het vet kiezen van 8 bestuursleden, noodig wegens periodie ke aftreding van H. Dane, Joh. Jansen en door het ontslag nemen van G. Eek- hardt. Herkozen werden H. Dane en Joh. Kloosterman, welke hun benoeming aan namen. Voorts werd besloten dezen win ter een spreker te doen optreden om daar door meerdere belangstelling te wekken omtrent dezen tak van barmhartigheid. Verder brachten de afgevaardigden naar de algemeene vergadering, en naar de opening van Vredernst hun verslag uit. De vergadering met gebed en psalm gezang door den voorz. geopend, werd oofc met psalmgezang en dankzegging door hem gesloten. 's Gravenhage. De H ooge Read be handelde heden het cassatieberoep van een tapper te Vlissingen die een aan gelegenheid had met muziek in strijd met voorschriften der gemeenteverordening nl. belasting betalen en aanvraag doen bij den commissaris van politie, hetgeen niet was geschiedt, waarom hij tot f 5 boete of 5 da gen hechtenis was veroordeeld. Er waren geen cassatiemiddelen aange voerd. Het Openbaar Ministerie conclu deerde tot verwerping van -het beroep. Do tapper had aangevoerd dat geen mu ziek was gemaakt en er ook geen dans partij in zijn tapperij was geweest. Het was alleen wat luidruchtig geeang ge weest' Tweede Kamer. De heer Riys de Beerenbrouok is beëedigd en heeft zifting genomen. De Kamer heeft aangenomen met 43 te gen 34 stemmen de motie Duijmaer-van Twist, uitsprekende de wen«ehelijkheid om 't gebruiken van maaltijden in de gezinnen van gehuurde militairen bij de marine te bevorderen. De minister van binnenlansohe zaken heeft als hoofd van het Kabinet de vorkle ring afgelegd inzake deneisoh van bevorde ring der geestelijke belangen bij de marine, dat het de taak is der overheid om contact tussohen de schepelingen en de Kerk te bevorderen, en beletselen uit den weg te ruimen. Inzake de onvoldoendheid van den pree- kenbundel in gebruik bij de godsdienst oefeningen aan boord heeft de Kerk zich tot de regeering te wenden. Dit is tot heden toe niet geschied. Doet de kerk het niet dan moet 't geschieden door een vereeniging tot behartiging van de belangen der schepe lingen. De minister van marine is voor den bestaanden toestand niet aansprakelijk. Goes, 7 Dec. 1909. Tarwe tamelijk ruim aangevoerd. Prijzen werden schoorvoetend toegestaan. Erwten zeer slap. Oude Tarwe f af Nieuwe Tarwe f8.a f ix-Nieuwe Rogge f5.25 a f6. Wintergerst f7.50 a f 8.50, Zomergerst f a f.Haver f6.a f6.75, Kookerwtenf 16. a f Kroonerwten f 9.a f 14.Bruine- boonen f 8.a f 13.50, Maanzaad fa f. Mosterdzaad f a f Karwijzaad f a f Winter-Koolzaad f af Chevallier-Gerst f af Wol, Schapen per 3 K.G. (steen) f af Ajuin fa f de 60 kilo. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f i.lo f i.2o, midëenprijs f 0.57. Aan part. f 0,67, per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 5.60 it f 6.75, middenprijs f 1.50, part. f o.per 25 stuks. Eieren aanvoer ruim. Opgaaf van de Landbouwmaatschappi). Boter f 1,10 ik f 1.20 per K.G., reken prijs I 1,15 per K.G. Aan part. f 1.35 per K.G. Eieren f 5.60 a f 7.26 per 100 stuks. Rekenprljs f 6.30 per 100 stuks. Aan part. f per 100 st. Eierenverkoop der Onderaf deeling Zuid-Bev. V. P. N. Aangevoerde eieren 1263 stuks. Prijs f 6.76 per 100 stuks. Vlissingen, 7 Dec. 1909. Boter per kilo f 0.675 a f °-7°, Eieren per 100 stuks f 8.80 a f Veillngs-vereeniglng Zuid-Beveland GOES, 7 Dec. T909. Kleine veiling. Court Pendu 5 a 9 ct., Zure Bellefleur iste soort 10 a 13 ct., Idem 2de soort 4 a 5 ct., Goud Relnet 2e soort 8 a 10 ct., Zoete Bellefleur 5 a 8 ct., Ponnspee- 4 a 5 St., alle per K.G. Bery an Schonouwen 20 ct, Giese Wildeman 3 a 5 ct. Bery de Chamonthel 10 a 12 ct, alles per Kg. Kool 1 a 3 ct., Hazen f 0.82 a f 2.10 per stuk. Noten 12 a 16 ct per 100 stuks. Veilings vereeniging Walcheren. MIDDELBURG, 6 Dec. 1909- Aardappelen f 2.I0 a f 2.2o, poters 80 a 120 ct., Kooltapen f I.50, Uien f 1.2O a f 2.60, Tuinzoet f 4.40 a f6.00, Hondsmuil f4.60, Kleiperen f3.00 alles per H.L., G-iezer Wildeman f 1.40, Goud Reinette f 3, Zure Bellefleur 2e soort f l.2o af 1.60, alles per kin, Kattebollen f i.lo, Bismarck f 90 ct., Beutré clairgeau i 2.I0, alles pet x'2 kin, Witte boenen 60 ct., le Lectier 26 ct"., Tuomphde Jodoigue 3o ct., Besi de schoonauwen 30 ct., alles per 5 liter, Sinaasappelen f 1.40 per loostuks, Bloemkool 26 a 20 ct., roode 1 a 8 ct., savoye 2 a ct., boeren lal5 ct., andijvie V» a I ct., alles per stuk, Spruiten 90 a 135 et., Peen 5 a 87 ct. Karot 3o a 34 ct., Rapen 18 ct., Veldsla 11 a 14 ct. alles per ben. Rapen i5 a 3 ct., prei 3 a 5 ct., Selderij 1 a 2 ct., Pieterselie I a 2, ct. alles per bos. ROTTERDAM, 7 Dec. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd42 paarden, 1284 magere runderen, 598 vette run deren, 185 vette kalveren, 91 nuchtere kal veren, 600 graskalveren, 3 schapen, 5 varkens, 1I3 biggen, 4 bokken. Prijzen: runderen ie qual. 72 k c., 2e 56 3e 50; ossen ie qual. 72 a c., 2e 55 3e 50 stieren le qual. 60 a c., 2e 52 a c. 3e 48; kalveren ie qual. f 1,05 a f2e go 8e 80. Handel willig. Kalveren traag. Melkkoeien f 9o k f 250. kalf koelen f lOo h 1 325, stieren f 85 a f260, pinken f 70 k f105 graskalveren f 3o k f 75 vaarzen f 9o k f 130 vette- f a fbiggen f 8,— k f 14,—Hitten f kf Paarden f 6Ók f200 slacht- f 3o a f I5O Nuchtere kalveren: fok-f 12k f17; id. slacht f8 k f 12. Biggen per week f af Handel over 't algemeen willig. Ajuin. Aangevoerd 9000 HL. Groote Bruine f 1,50 a f 1,55, Stroogele f 1,40 a f 1,50, Groote Rynsburgers f 1,40 a f 1,50, Kleine f 2,60 a f ,275 per 60 K.G. Maandag 6 December. PARIJS. Tarwe gedrukt. Per Dec. 23.50 fr. betaald. BERLIJN. Granen. Berichten over regen uit Argentinië en verhoogde vraagprijzen van denzelfden kant stemden de tarwemarkt hier vaster, temeer daar tegelijkertijd tengevolge var afleveringen per December waarmede men in gebreke bleef, op dien termijn verder gedekt werd. De verbeteringen in den prijs waren echter niet meer dan pf. 75, aangezien Rusland eerder gemakkelijker offerte maakte en er inlandsch aanbod was tot onveranderde prijzen. Rogge wordt op ruime schaal aangeboden, doch meestal in een soort, die niet overeen komt'met de contractbepalingen. In verband hiermede werd per September gedekt en per Mei gekocht, zoodat de prijzen pf. 75 verbeterden. Haver op termijn prijshoudendin den reëelen handel was het aanbod dringend en lager in prijs, doch moeilijk te plaatsen. NEW YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend tot V. c. hooger, steeg om dezelfde redenen als te Chicago en sloot vast. Loco vast. 6 Dec. 4 Dec. 3 Dec. 2 Dec. Voorjaars No. 1 Northern Roode Winter 119'/* I24'A Dec. "7'A 117V. il7— H55/. "73/< I24V1 Mei il 25/» ii3— "2S/. 118— 124 l/a Juli iOSVa 1045/i i241;3 105- "67, 124'A Sept. 6 Dec. 4 3 2 CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend tot 7ct. hooger, steeg verder op ongunstig oogstnieuws uit Argentinië, tengevolge van contraminedekkingen,|in verband met aankooporders, naar aanleiding van betere telegrammen, alsmede wegens goede locovraag. Aankoopen per Mei door den speculant Patten, groote uitklaringnn en de willigte voor tarwe in het Noordwesten werkten de rijzing in de hand. Het slot was vast. Dec. Met Juli Sept< 6 Dec. i°7'A 4 105?/, 3 I06V« 2 10672 Mei 1067, I0S7/s 106 1053/4 Juli 98 971', 977z 973/, Vertrokken:4 Deo. van Napels het ss. Derffimger van Rotterdam naar Oost- Azië5 Deo. van Colombo het ss. Kawi van Rotterdam naar Javavan Southampton het ss. Tahanan van Rotterdam naar Java van Newport News het ss. Gorredijk van Baltimore naar Rotterdam 6 Deo. ven Al giers het ss. Koning Willem 1 van Amster dam Daar Javavan Marseille het ss. Billi- ton tan Java naar Amsterdam; van Suez het ss. Flores van Amsterdam naar Java. Aangekomen: 4 Deo. te New York het ss, Sommelsdijk (Neptune Lijn) van Rot terdam 5 Deo. te Culoutta het ss. Ceram van Java te Buenos Ayres het ss.Hollandia van Amsterdam 6 Deo. te Shanghai het ss. Goében van Rotterdam naar Oost-Azië7 Deo. te Rotterdam het ss. Gorontalo van Java. Gepasseerd: 4 Deo. Kaap del Armi het ss. Siudoro van Rotterdam naar Java Perira het ss. Rembrandt van Amsterdam naar Java 5 Dec. Gibraltar het ss. Nias van Java naar Amsterdam Lizard het ss. Noor- dam van Rotterdam naar New York Soilly het ss. Maartensdijk (Neptune Lijn) van Rotterdam naar Baltimore. naar waarnemingen in den morgen van 7 December medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 761.4 te Horta (op de Azorisohe eilanden, Noord-Afrika) laagste stand 740.7 te Thorshaven (op Faroëreilanden). Verwachting tot den avond van 8 Deo. Matige tot krachtige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, zwaarbewolkte luoht, waarschijnlijk regenbuien. Weinig veran dering van temperatuur. Tot het plaatse» van Adveitantlën, niet afkomstig uit Zeeland, betreffend» Handel en Nijverheid, is gerechtigd het Algemeea Binnen- en Buitenl indsch Advertentiebureau D. IJ. ALTA, War- inoesatrast 76—78, Amsterdam. Wegens onvoorziene omstandigheden met Januari benoodlgd. Brieven letter E, Boekh. Fa. D'HUIJ, Middelburg. bureau „De 5 registers, 5 octaaf, kniezwei, pas schoongemaakt en gestemd. Te bevragen „In de Hercules", Burg 109, Middelburg. Voor Goes, Middelburg en Vlissingen personen gevraagd! In staat een borgstelling te geven om werkzaam te zijn ais geldophalër voor een groot kantoor. Br. onder letter O Gids", Middelburg. Het BESTUUR der Stichting „Vrede rust" bij Bergen op Zoom zal op a.s. Donderdag 16 December trachten aan te besteden de levering voor 1910, van: Opgave en omschrijving van het ge- wenschte met de voorwaarden waarop moet worden geleverd worden tegen in zending van 15 cents franco toegezonden door den Huismeester ten wiens kantore nadere inlichtingen worden verstrekt,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 3