TELEGRAMMEN. BOUWLAND, Windkorenmolen, SINTERELAAS In ie „Drie Klavers" Hdnnrtentiën. Hotarishnis Hiddelbnrg. le kwaliteit Musterd en TuiHierswissehen. Bij insGhrijTlng te koog Uit de hand te koop De Kleine Winst Redding ™»r Borslljjders. kt berichten. Marktprijzen van Tarwe en Meel, Vertrokken en aangekomen Sokepen. Posterijen, TE KOOP een Kalfvaars, rekening 14 De cember, bjj J. MOENS, Oostkapelle. een Handknecht HEDEN ONTVANGEN: 32 ct. per pond, „met een half pond toe JOH. BOSCH, 't Zand bij Middelburg j H.H. Landbouwers! De oude en welbekende Balsempillen Prijs per doos 62 Y, cent. j.l. te Barcelona in een hotel heeft vertoefd, in, gezelschap van een meisje, dat hij xijn dochter noemde. Een paar dagen na hunne aankomst ir dit meisje op haar bed gevon den, gedood door een vuurwapen, terwijl van den als heer gekleeden persoon aan vankelijk geen sporen waren te vinden. Op de tafel waren achtergelaten verschillende papieren en een viiitekaartje, waarop de man had geschreven, dat hij V. Darlin (of Warlin) was geheeten en dat hij van Ant werpen afkomstig en weduwnaar was. In de kamer aijn noggevonden een portefeuille met eenig geld en twee enveloppen met het adres Monsieur Darlin, waarvan eene poste restante Soheveningen met stempel 's Gra- venhage en de andere poste restante Den Haag met stempel Soheveningen. Sort daarna is in een bosoh te Barcelona, han gende aan een boom, gevonden het lijk van genoemden heer, door een revolverschot, midden in het voorhoofd getioffen. Op dat lijk zijn bevonden een hemd, gemeikt V.D. tn een gouden ring met de initialen V. D eenig geld, een horloge van zwart zilver, chronometer Lip, ketting van grooto scha kels, vermoedelijk goud, een zakmes met ivoren heft en een klein sleuteltje. Signale ment van den man: 45 4 50 jaar oud, ge stalte regelmatig, baar grijs, een weinig kaalhoofdig, knevel, zwart wollen oostuum, gekleurd overhemd, donkere das, bolhoed, bril met lichtblauwe glazen. Signalement van het kind, een klein meisje 9 4 10 jaar, met gourmet armband met klein medaillon, waarop aan de eene zijde een muze met lier, aan de andere zijde een viool, een dasspeld met Grieksohe buste, een broohe, zijnde een medaillon, waarin een busje van een godeoolletteerde vrouw, een ketting met medaillon, waarschijnlijk goud, met vrou wenfiguur in Byzantijnsohen stijl, oorringen vierkant met twee kleine paarlen en twee turkoois. In Antwerpen is de naam Darlin of Warlin niet gevonden in de registers van bevolking of burgerlijken stand. Van alles, wat kan strekken tot vaststelling van de indentiteit der personen, wordt mededee- ling verzocht aan het departement van Justitie. Te Lüttioh in Duitsohland zaten voor een paar dagen zes personen in een herberg te praten over de Steinheilzaak. Daarbij waren zij zoo luiddruohtig,dat zij het lokaal moeeten verlaten. Buiten werd de woorden wisseling voortgezet, waarin een voorbij gaande Belg betrokken werd. Deze zich in gevaar meenend,trok een revolver en schoot een der twistenden, een kleermakersgezel, dood. Een stijfkop. De in 1900 gestorven afgevaardigde Vii- liers, de „vader van het Engelsche parle ment", is steeds ongehuwd gebleven. Toch was hij eens verloofd en wel met een zeer rijke jonge dame van den bestenEngelschen stand, miss Mellish, die op den toen nog jongen parlementair verliefd was. Daags voor de bruiloft verweet zij hem schertsend, dat hij haar slechts nam om haar geld. Villiers haalde diep adem en antwoordde //Meen je dat Nu, dan wil ik je bewijzen, dat je me onrecht aandoet, al zal ik er ook door ten gronde gaan 1" Daarmee ging hij heen en zijn bruid lachte hartelijk om den tragisohen toon en den ernst, waarmee haar bruidegom hare ge heel onschuldige opmerking opgevat had. Maar Villiers kwam niet terug. Alles werd gedaan om de zaak weer in orde te brengen, maar alle bemoeiingen stuiten af op Villiers onwil. //Het is onmogelijk I" zeide bij, //zij zal mij nooit gelooven, dat ik haar alleen om haar zelfs wille beminde en beminnrn zal, tot ik de oogen sluit. Ik zal haar nooit overtuigen kunnen dat niet haar geld mee in 'tspel was". En daarbij bleef het. Beidep, Villiers en zijn bruid, bleven ongehuwd. Hij werkte zich spoedig omhoog en werd beroemd en zij werd ten slotte een knorrige en vergeten oude jongejuffrouw. Zjj stierf een paar maanden vóór Villiers, dien zij tot erfge naam van haar meer dan een millioen pond sterling groot vermogen maakte. Maar ook nu nam de 97-jarige parle mentair er niets van aan, maar vermaakte het geld in zijn geheel aan zijn vaderstad Wolverhamton, welke stad hij langer dan twee mensohenlevens in het parlement vertegenwoordigde. Tot de merkwaardige Pruisische overheidsinstellingen uit den pruikentijd behoort een krantje, dat in 1743 werd op gericht onder den naam van Zeilungsbe- richte en uitsluitend door de provinciale gouverneurs voor den Koning in elkaar gezet wordt. Indertijd mag dit blaadje nut gehad hebben, sedert de uitvinding van de dagbladpers iB het evenwel tot de grootste ondenkbare onbeduidendheid veroordeeld. Men vindt er berichten ia over het weer, gezondneidstoestand, ongevallen, oogst- overzichten en zoo meer. De Koning moet de voordrachten zijner ministers niet aan gehoord en nooit een kraht gelezen hebben wanneer hij eenig nieuws in deze berichten vindt. En niettemin worden elk verreljaars tallooza burgemeesters, 400 landraden en £6 gouverneurs met hun ambtenaren in be weging gebracht om dit journalistieke pro duct samen te stellen, dat het Tagéblatt een pruikestaart noemt, die sinds lang afge sneden had moeten zijn. Een bladvulling uit de Vox Medicorum: In de Chicago Tribune komt het vol gende voor: Urbana, (Illinois) 28 Octo ber (Speciaal). Orville Sullivan, oud 13 jaar, stierf heden aan een gebroken nek, veroorzaakt op 12 October bij het voetbal spelen met zijn schoolmakkers. Zijn on gesteldheid werd eerst >gediagnostiseerd« als roodvonk. Dit lezende schoot me een dergelijke blunder in de gedachte: Een man ligt ziekde dokter komt, voelt zijn pols en zegt tot de vrouw«je moet op het ergste voorbereid zijn; je man leeft geen twee dagen meer. Hij heeft het roodvonk in den ergsten graad- Zie me die handen eens hoe ontzettend rood." „Maar dokter!" aldus de vrouw, «mijn man is zijdeverver; dat rood komt er nooit af." Slaohtofers der wetenschap. De heldenmoed van dokters is iets haast heel gewoons geworden. Dr. Rabbeth gaf zijn leven voor een kind, dat aan diphtheri- tis leeddr. Hall Edwards, uit Birming ham en dr. Blacker van het St. Thomas' Hospitaal en nog een tiental anderen, die den dood vonden of verminking opliepen bij het proefnemen met Röntgen-stralen dr. Bazy, uit Parijs, die uitstelde et n ver wonding te ontsmetten,taneide eene opera tie van een pleuris-patiënt niet te onder breken, en dientengevolge na een hevig en jammerlijk lijden een oog verloor 't zjjn allen mannen, voor wier zelfopoffering men slechte den grootsten eerbied ban gevoelen. Aan deze roemrijke namen moet thans wor den toegevoegd dien van dr. Wells, van het St. Mary's Hospitaal te Londen, die bij genezing eener klierziekte bij een patiënt zelf die ziekte opliep en thans na een lijden van 18 maanden is overleden. Zijn dood wordt nog te droeviger, als men in aanmer king neemt, dat hij pas den leeftijd van dertig jaar heeft bereikt en een jonge vrouw met twee kinderen geheel onverzorgd ach terlaat. In New-York zijn gisteren bij een brand in een z. g. huurkazerne zes Italianen in de vlammen omgekomen. Toen de brand uitbrak sliepen in het volle huis meer dan 100 mensohen. Een vrouw wierp haar kind uit een raam van de derde verdieping en sprong het na. Geen van beiden werd opgevangenén moeder én kind werden doodelijk gekwetst opgenomen. Nog tien andere personen zijn levensgevaarlijk ge kwetst. Een noodlottige reis van twee Duitsche luchtschippersNV eder heeft de luchtscheep vaart twee menschenlevens gekost. Het zullen niet de eerste zijn en ook niet de laatste. De lucht moge veroverd zijn, men beheerscht haar nog lang niet, en de geva ren zijn nog velen.Een luchtvaartuig is nog een gebrekkig ding en een keinigheid kan den dood der luchtschippers veroorzaken. Ditmaal is het ongeluk geschied meteen vrijen ballon, waarmede een afstandstocht werd ondernomen. Uit Finme kwam het bericht,dat by Kra- schitza aan de Hougaarsohe kust een ballon door een storm wed overvallen en met de luchtreizigers verongelukte. Een vrouwtje, dat daar hout sprokkelde, rond in een kloof van het Hartsgeberg te een nog levenden man, met wrnden aan hoofd en romp. Terwijl ze hulp haalde overleed de man. Visitebaartjes tooiden aan, dat de verongelukte Hugo Francke heette en architect te Frankfort a.M. was. Men vond voorts op de helling verscheidene voorwerpen en papieren. Deze sporen volgend ontdekte men nabij den top van den berg in een drie Meter diepe kloof een tweede lijk, waarvan de oogen met een zwarten doek waren be dekt, en dat vreeseljk verminkt was. Men kan vaststellen, dat de verongelukte dr. Wilhelm Brenckmann heette en dok ter was te Chaylottenburg. Anderhalven K.M. verder vond men het schuitje van een luchtballon. Dr. Brenckman, een der bekendste en voorzichtigste van de Berlijnsche lucht schippers, was van plan geweest, het in 1902 door den graaf de la Vaulx ge maakt record van 1900 K. M. (va i Parijs tot disn in Rusland) te verbeteren. Hij kreeg de beschikking over den ballon Kolmar van de Kolmarsche vereeniging voor de luchtscheepvaart, 'die reeds tal van reizen had gemaakt en hem voor dit doel zeer geschikt scheen. Dr. Brenckmann heeft herhaalde malen een afstandstocht volbracht. Zoo reisde hij eens van Berlijn naar Zweden door de lucht, en een anderen keer naar de Russische grens, waar hij hef, in de bladen uitvoerig besproken, incident met grenskozakken had, die op zijn ballon schoten. Dr. Brenck mann was in internationale luobtsoheep- vaartkringen zeer bekend en hoog geacht. Hij won dit jaar in den internationalen wedstnjd te Keulen den eersten prijs. Brenckmann was officier, studeerde in scheikunde en promoveerde als dokter in de filosofie. Daarna studeerde hij met goed succes voor ingenieur, vervolgens legde hij zich toe op de medische studie, en behaalde voor eenige maaden den doctoraten graad Hij was den laatsten tij 1 werkzaam als adsistent aan de kliniek voor oogljjders. De arohiteot Francke was evenals dr. Brenckmann ongehuwd. Francke was voor 10.000 Mk. verzekerd tegen ongevallen. Dat de ballon gesprongen is wordt onaanemelijk geacht. Eer meent men te mogen aannemeD, dat hij tegen de rotsen is stukgeslagen. Het feit, dat dr. Btenkmanu met een zwarten doek voor de oogen werd gevonden geeft tot allerlei veronderstelingen aan leiding. Misschien is dr. Brenckmann het eerst gestort en en heeft zijn metgezel hem den doek om de oogen gebonden. Mhscbiea echter wilde Rrenckmann den dood van zijn metgezel niet aanschou wen, of heeft hij zich ten doode gewijd. Voor zjjn vereeniging is zijn dood een onoverkomelijk verlies. Een zeldzame vrijspraak. Een Ween- sche jury heeft Zaterdag een medisch stu dent vrijgesproken hoewel zjjn schuld aan het misdrijf, waarvan men hem beticht had overtuigend gebleken w»e, en hij boven dien nog volledig had bekend. De student had bankbiljetten gephotografeerd en deze foto's zoodanig chemisch bewerkt, dat ze bijna niet van echte biljetten te onder scheiden waren. Bovendien had hij reeds eenige dier valsche biljetten uitgegeven. Bij het verhoor bleken echter de volgen de verzachtende omstandigheden te be staan, die ten slotte zjjn vrijspraak tenge volge hebben gehad. De student hadn.l. na zjjn eerste examen schitterend te hebben afgelegd, zjjn laatste examen uitgesteld om zich geheel en al te kunnen wijden aan de malaualijders op een der Donaueilanden bjj Weenen. Hij ontdekte het bestaan van de echt-tropische, das hoogst gevaarlijke, malaria, en bleef deze ziekte bekampen, totdat ze volkomen geweken was. Zijn philantropisoh werk had echter zjjn laatste middelen uitgeput, en toen hij geen hulp kon verkrijgen tot het voltooien zijner studiën, ging hij, in een vlaag van wanhoop over tot de bovengenoemde vervalsohing. Op het bericht van zijn gevangenneming gaven zioh echter velen der door hem ver pleegde zieken als getuigen op, en eenparig prezen zij zijn liefdevolle behandeling en onvermoeiden ijver, en erkenden dat hij nooit een cent er voor had ontvangen. Met het oog op deze buitengewone omstandig heden sprak de jury hem met elf stemmen tegen een vrij, welk vonnis overal de groot ste voldoening heeft gewekt. Eenige.Wee- ner aristocraten hebben tevens een fonds gevormd waaruit Hosek's studiën zullen betaald worden en waardoor hem tevens de gelegenheid zal gegeven worden zijn onderzoekingen der malaria te vervolgen. 's-Gravenhage Benoemd tot bureel ambtenaar bjj de rijkswaterstaat J. Visser te Veere. ROTTERDAM, 29 Nov. 1909. Tarwe ruim aangeboden, vooral in de mindere soorten lager betaald f7.50 4 f 11. Uitgezochte partijtjes daarboven. Bruine boenen. Ruim aanbod Lager verkocht f 10 a f 15. Uitgezochte partijtjes daarboven. Overige artikelen niet noemenswaardig ter markt. Kanariezaad f9,75af 10.75. Vlas. Holl. blauw f2.70, Zeeuwsoh wit f 1.60 a f 1.90, Geel f2.10 a f2.25, Groningsch f2.20 a f2.30. Zeeuwsche Bieren f 6,4 f 6,20. Overmaasohe Eieren f6,40, 4 f6,60. Varkens 25 a 28 Lichtsoort export 24s 4 25' Handel zeer vlug. M a i s. Am.Mixed f 148 a f 149, stoomend f 148 a f149 Witte Servische Mixed f 150, Gele Servische Mixed f 148, Gele La Plata f 141 a f Grove Donau f 143, Odessa f139. Ajuin. Aangevoerd 8000 HL. Groote Bruine f 1,75 a f 1,90, Stroogele f 1,75 a f 0,—, Groote Rynsburgers f 0,a f 0,—, Kleine f 3,a f 0,per 60 K.G. Aardappels. Westlandsohe poters f0,— Westlandsohe zand f af Westlandsohe klei f af Brielsche Kralen f 3,50 a f 3,75, Geld. Kralen f 0,a f 0,—. Zeeuwsche Eigenheimers f 2.a f 2,20, Geld. Blauwe f 2,80 a f 2,90, Zeeuw sche Blauwe f 2,60 a f 2,80, Zeeuwsche Bonte f 2,60 a f 2,80. Weinig aanvoer, tamelijke vraag. MEEL. Siil, nauwelijks prijshoudend. De prijzen zijn als volgt Prima qual. Inlandsch f 14.50 4 f 14,75, Eerste qual. Inlandsch f 13.50 4 f 14,Prima Amerik. (Patent) f 15.50 4 f 16,25. Eerste qual. Amerik. (Straight) f 14.75 4 f15,25. Tweede qual Amerlkaansch (Bakers) f 14,75 h f 15,25, Extra puike qual. Hongaarsch 23.— 4 f 24, Eerste qual. Hongaarsch 1a f Prima qual. Duitsch f 144 f 14.50. Eerste qual. Duitsche f 4 f Prima qual Belgisch f14.754 f15.—. Eerste qual Bel gisch f 13.50 4 f14.—. Prima qual. Fransch 4 f Eerste qual. Fransch f 4 fInlandsch Roggebloem f 9,75 4 f li,Duitsche Roggebloem f 9,75 4 f 11, Alles per 100 K.G. netto of brutovoor netto no. zak. Zaterdag 27 November. NEW YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende traag tot 3/4 ct. lager, daalde verder in verband met verkooporders, op flauwere tele grammen, naar aanleiding van gunstige oogst- berichten uit Rusland en Argentinië, alsmede tengevolge van verkoopen voor Westelijke rekening en door Armour per December. Het slot was traag. In locc traag. 27 Nov. 26 Nov. 24 Nov. 23 Nov. Voorjaars No. 1 li8'/« Northern ii7'/z 118% Reode Winter 126V2 1267, 126 Dec. Mei JuU 27 Nov. II41/, II23/4 io4b/s 26 "5 Va "3% 105— 24 116»/, 113% 104% 23 Iló'/g ««3— 1045'. CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende traag tot c. lager en fluctueerde om dezelfde redenen als te New-York. Tengevolge van realisatiën op ruime schaal door haussiers, alsmede door onvoldoende exportvraag liep de markt later terug en sloot nauwelijks p rijshou- dend. Dec. Mei Juli Sept. 27 Nov. 1063/, 106— 973/, 26 107% I065/, 97% 24 108% 106 97% 23 108s 4 106— 97>/4 BURGERLIJKE STAND Van 2629 Nov MIDDELBURG. Bevallen: A. J. Waffel, geb. Alewijnse. z. Overleden: P. Quist, 75 j. man van C. J. van B< urden J. Snouok, 68 jr. vr. v. C. Lonwerse J. Griins, 60 j. ongeh z, GOES. Geboren: Elisa Jacobus, z. v, Izaak de Laat en Hubrins Magdalene Schipper. Overleden: 26, Jaoomina Westveer 70 j. wed. van Cornelia Gelok Comelis Oele, 53 j. gehuwd met Franoina Brandt. Van 23—27 Nov. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. Duijvekot, 24 j. jm. en M. Stroo, 22 j. jd. L. J. de Groot, 35 j. jm. en M. B. A. Rie del, 20 j. jd. Getrouwd: A. L. Franken, 36 j. jm. en M. C. J. Dekker, 48 j. jd.; P. K. Brasser, 26 j. jm. en L. C. M. van de Plas- sohe, 23 j. jd. Bevallen: L. E. Savels, geb. Witt- rook, z.J. van Sorge, geb. Catsman,.d. W. Beekman, geb. de Bree, z.L. Pieterse, geb. v.Huizen, d.M. C. Soher- penisse, geb. Verrijzer, z. Vertrokken: 26 Nov. van Colombo het ss. Koningin Wilhelmina van Batavia naar Amsterdam27 Nov. van Lissabon het ss. Sindoro van Rotterdam naai Java van Boulogne het ss. Statendam van Rotterdam naar New York. Gepasseerd: 26 Nov. Gibraltar het ss. Flores van Amsterdam naar Batavia 27 Nov. Wight het ss. Menado van Java naar Rotterdam. Aangekomen: 26 Nov. te Singapore het ss. Ooeben van Rotterdam naar Japan. Do directeur van liet Post kantoor brengt ter kennis van de ingezetenen, dat op Zondag 5 December a. s. liet kantoor voor de aanname van paliket- ten gesloten zal zjjn. 29 November 1909. De Direoteur v/h postkantoor Goes, BOOMSMA. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 29 November medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Boogste barometerstand 769.8 te Horta (op de Azorisohe eilanden, Noord-Afrika) laagste stand 722.8 Seydisford (op IJsland). Verwachting tot den avond van 30 Nov.: Meest krachtige tot stormachtige Zuid- Westeljjke wind, betrokken luoht, regen buien, weinig verandering van tempe ratuur. pgr* Tot het plaatsen van Advjtlantiën, niet afkomstig uit Zeeland, bttreffende Handel en Nijverheid, is gerechtigd het Algemeen Binnen- en Buttenltindscb Advertentiebureau D. IJ. ALTA, War- tsoesstraat 76—78, Amsterdam-. Geboren L E V I N A, dochter van J. PH. GILLISSEN. R. W. GILLISSEN—Tielrooij. Vlissingen, 27 November 1909. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot ome diepe droef heid onze geliefde Eohtgenoote en Moeder JOHANNA SINKE, in den ouderdom van 54 jaren en 10 maanden. Uit aller naam, JACs. KRUIJSSE en Kinderen. Krabbendijke, 29 November 1909. Hartelijk dank aan allen die blijken gaven van belangstelling op 8 Nov. j.l. JANNETJE WISSE. Brigdamrae, 29 Nov. 1909. Met Mei benoodigd bij G. DE VISSER, Aagtekerke. ©sd©^ d©£- TP©y2k@©p @p &©d©ja ©izxdag. ÏO uur Koffiehuis Inventaris, 2 Biljards; Nieuw Werkhout, w.b. partij Amer. Grenen, eiken en vuren Baddings, Balken, Deelen, Spar ren en verdere buitengoederen daarna Meubelen. 1 aai- Pianino, Brandkasten. O aar: Schoenen en Laarzen. P. RIEMENS, Korte Noordstraat E 4, Middelburg. 33 Aren 80 Centiaren (258 Roeden), liggende in de gemeente Koudekerke bg het dorp en den kleiweg. Dadelijk te aanvaarden. In pacht geweest bij C. Roëlsb. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris J. HOSANG te Mid delburg, alwaar de lnschrijvlngsblljetten moeten worden ingeleverd vóór of op Donderdag 9 December a.s. in ZEELAND een goed beklante welke een burger bestaan oplevert. De helft der koopsom kan als le hypotheek gevestigd big ven. Onder letter H H, Bureau „De Zeeuw", Goes. MIDDELBURG. NIEUWE STOKVISCH ongebeukt 30 ct. per pond. BLANKE ZOUTEVISCH zonder graat 271/t ct. BLANKE ZOUTEVISCH 22 V, KOOLVISCH 10 ct. Beleefd aanbevelend, Met het oog op de korte dagen hebben wij voorgenomen, om per honderd of duizend schoof te dorschen. Aanbevelend, GEBRs. STROO. Meliskerke, 29 Nov. '09. Om hen te helpen voor 't hevig hoestenbenauwdheidhet piepen der luchtpijpen en 't verslijmen der longenheeschheid en kreve lingen in de keel, enz. Wanneer alle andere middelen niet helpen, neemt dan In vertrouwen van H. VAN AKEN, apotheker te Selzaete, oud-leerling der gasthuizen van Gent. Bekroond met het eere diploma op de Wereld-Tentoonstel ling van Luik. Zij doen de fluimen gemakkelijk lossen en spoedig verminderen. Zij voorkomen en genezen alzoo de ont steking der longen. Verkrijgbaar bij de firma SCHULTE Co. te Middelburgverder te Goes bij Gebr. MÜLDEB, te Mid delburg bij DE ROOS, te Ovezand bij RAAS, te Tholen bij W. POTTER.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 3