RECLAMES. TWEEDE KAMER. Landweerwet. UIT DIS PROVINCIE. De ooaminsaris van polie te Middel burg wiaisohuwt tegen oen 14-jarigen Arie Oot-é, zioh ook noemende De Sohryvf r. Ritthem. Uitslag der stemming voor een lid van den gemeenteraad. Aantal kiezers 133, uitgebrachte stemmen 107, blanco 2, van onwaarde 1, zoodat de vol strekte meerderheid bedroeg 53. Hiervan bekwamen Jan Meliefste 67 en Cornells Wisse 36, zoodat gekozen is de heer J. Meliefste. Eiland Tholen. Nadat een chemisch onderzoek was ingesteld, hebben ae heeren dr. H. M. Qaanjer, assistent aan het phy- topathologisch instituut te Wageningen, en I. G. J. Kakebeeke, rijkslandbouwleeraar te Goes, een onderzoek ter plaatse inge steld op een der bietenvelden te Sint Maartensdijk, waarin eene naai men meen de onbekende ziekte was waargenomen. De uitslag van de onderzoekirgen is, dal geen bijzondere ziekte werd geeonstatceid, maar dat het verschijnsel aan den buiten gewonen regenval moet worden toege- cbreven. lierknfeuws Schoolnieuws Gemengde Berichten- De Nieuwe Courant betwist dat, al wil zij niet ontkennen «dat het in het drukst van het voetbal-seizoen wel eens voorkomt dat de spelers al voor kerktijd op reis moeten". Het kan zijn dat de Nieuwe Courant met deze redeneering vele vrome, op-Zondag- voetballenda jongens kweekt. Maar hoe maakt rij het nu met een ander bezwaar, dat wij op o«za beurt aan dat van De Rotterdammer toevoegen, namelijk dat onder deze beschaafde voetballende jeugd zulk een onbeschaafde conversatie-toon dreigt door te breken f Wij lezen ook in datzelfde no. van haar Sportblad een feuilleton „de Tip", erg rea listisch geschreven, waarin aan het licht treedt hoe dezs beoefenaars van de edele sport hunne opmerkingen met vloeken doorspekken. Wij lezen daar uitdrukkingen als „Alle duivels" „Mjjn hemel" I „Myn God" I „Heere mijn God"! «Heilige Mozes" 1 G allem 1 Wij zullen dezen laatsten barren vloek maar niet voluit afdrukken en staken lie ver daarmede onze opsomming. Alleen vestigen wij de aandacht op het slot van het verhaal't gold een wedren met zijn aankleve waarin eenige hee- ren die «ons geld hadden meegegeven om te wedden, zongen Dat iet der Tag des Her ren t" Derhalve een wedren op Zondag, opwin ding, vloeken, met als slot het lied op den Dag des Heeren Indien zoo de levenstoon is van de spor tende jongelui, die ds. Beijerman en de Nieuwe Courant, ook om hun Zondagsvie ring, zoo in bescherming nemen, aan heeft De Rotterdammer waarlijk niet te veel ge zegd dat met znlke jongelui in hun kerk, de kerk spoedig leeg zal zjjn. En dan arm geslacht dat op die wijze «rent" naar zijn eeuwig verderf Zondag heeft prinses Victoria Louisa, eenige dochter van den Keizer van Duitsch- land, in de Vredeskerk te Potsdam open baar belijdenis gedaan. Als men tenminste een belijdenis in tegenwoordigheid van bloedverwanten, onderwijzers en genoo- digden „openbaar" kan noemen. De liberale bladen, ook in ons land, noemen het de inzegening der Prinses. Liberale scribenten staan tegenover der gelijke plechtigheden al even lomp als wij tegenover zaken,die meer tot de wereldsche sfeer behooren. Daarom hindert het ons niet dat bv. een redacteur van Het Handels blad deze openbare belijdenis noemt „de confirmatie van prinses Victoria"; en voe vertelt dat ze „kerkelijk is aangenomen" en dat wel na «een soort godsdienstig examen"ja, nog erger, dat ze naar «de gewoonte van het hof" «na haar kerkelijke aanneming van bakvischje tot jongedame wordt gepromoveerd Het meest trekt ons aan het slot van het bericht dat de «inzegening" geschiedde door dr Dryander, den hofprediker na een «toespraak* over Lukas 10 42, en daarna de Prinses hare door haarzelf opgestelde geloofsbelijdenis voorlas, op grond van Johannes 6 68 en 69, en dat na de plech tigheid aan de Vorstelijke familie 't Heilig Avondmaal werd bediend. Dat maakt indruk eene Keizerlijke Prin ses openlijk te hooren uitspreken „Heere tot Wien zullen wjj heengaan dan tot U, Gij hebt de woorden des eeuwi gen levens. En wij hebben geloofd en be kend dat Gij zjjt de Christus de Zoon des levenden Gods". Moge dit harte'.aal zijn geweest en steeds meer worden. Het is voor een land en volk een bijzon dere gunst Gods, wanneer ook zjjn Vorsten en Vorstinnen de knie buigen voor Jezus als hun Heere. Wanneer dit de vrucht en de beteekenis is van deze «aanneming*,dan is dit heel wat meer waard dan hetgeen bovengenoemde vrijzinnige redacteur er van maakt. Deze toch vertelt dat de Prinses nu «een eigen hofhouding krijgt* en »'t hofleven nieuwen glans zal kr; gen nu de Keizer een dochter heeft die uitgaat en in de wereld komt, zeo- dat de bals aan het hof niet meer door een hofdame aan den arm van den voordanser zullen behoeven te worden geopend 11" De Tweede Kamer heeft gister aangeno men het ontwerp niet tot belastingmaar tot verbod van invoer, vervaardiging en verkoop van absinth. Wjj schreven gister abusievelijk «belasting". Ook is tot uitstel van behandeling van het ontwerp verhoo ging drankaccijns niet besloten. Er werd slechts besloten dat de Kamer hierover heden zal beslissen. Op het wetsontwerp tot aanvulling en wijziging van eenige bepalingen der Land weerwet, zijn door den heer Ter Laan twee amendementen voorgesteld lo om te bepalen dat de dienstplichtigen bij de landweer met uitzondeling van hen dis tot de hospitaalsoldaten of tot de administrati.troepen behooren, gedurende hun diensttijd niet tweemaal telkens voor ten hoogste zes dagen", maar eenmaal voor ten hoogste zes dagen tot het houden van oefeningen onder de wapenen komen 2o om te bepa'en dat wanneer ter handhaving of tot herstel van de openbare orde of rust enzzulks noodig is, niet uiterlijk zes wokeu, maar twee weken na den voor de opkomst vastgestelden dag een voorstel van wet aan ae S aten Gene raal wordt gedaan, om het onder de wapenon blijven van opgeroepenen zooveel noodig te bepaleD. Men schryft ons Op art. 56 der Staatsbegrooting van Binnenlandsche Zaken staat uitgetrokken f 5000 als steun voor de voorbereiding van voorziening in de behoefte aan drinkwater ea wordt daarop de volgende toelichting gegeven Het vraagstuk der drinkwatervoorzie ning ten platte lande wekt gaandeweg de be'argstelling van gemeentebesturen en veraeuigingen, o a in N. Brabant en Z. en N. Beveland, zoomede in andere provin ciën, waar plannen voor den aanleg van drinkwaterleidingen in voorbereiding zijn. On Ier die omstandigheden mag het niet ondenkbaar worden geacht, dat voor deze voorbereidingen aan de Regeering eenige steun zal worden gevraagd. Het komt daarom wenschelijk voor de baschikkitag te erlangen over eene som, waaruit, zoo noodig voor bodemonderzoek, plaatselijke opmerkingen en andere voor beieidende maatregelen, steun kan worden verleend. De ondergeteekende meent hiermede tevens te handelen in den geesr van hen, die bij de behandeling van het ontwerp van wet tot vaststelling van het Vie hoofd stuk der staatsbegrooting voor 1909 van huune belangstelling in deze aangelegen heid deden blijken. Uitdiukkelijk wordt opgemerkt, dat het hier niet gel it steun voor drinkwaterleidin gen, die in exploitatie zijn. Worden deze zaken goed opgezet,dan zullen zij zich kun nen bedruipen. Bij voorkomend i gevallen zal zijn te overwegen, of eenige steun kan worden verleend om een op zich zelf oeconomi- sche gezonde zaak door enkele moeilijke jaren heen te helpen". De gemeenicbesluren op Zuid-Beveland, wier afgevta'igden vermoed jlijk al spoe dig zullen vrr.rden ojgeroipen voor de algemeene igadeiing, om over deze zaak te beslissen, vullen dit boverstaande zeker met genoegen vernemen. Een waarschuwing. Hij maak: ei zijn werk van bij winkeliers hier ter s!ede goederen te halen, op naam van verschillende gegoede ingezetenen, welke hij dan voor zioh zelf behoudt. Eerst later wanneer aan het opgegeven a-lies de rekening wordt bezorgd, blijkt het bedrog. Hoewel reeds eenige malen proces-verbaal t' gen Ooké werd opgemaakt ter zake oplichting, gaat hij hiermede nog steeds voort. Zijn signalement is als volgt lengte plm. 1,55 M., aangezicht rond, kleur ge- z >nd, neus tamelijk groo', ooren idem, mond idem, haar donker, oogen bruin en postuur flink. Hij is gewoonlijk gekleed met donker grijs oolbertsostuum,met een bruin streepje, lange broek, grijze jockey pet. (Bovenstaande lazen wij in do Middel- burgsche Courant. Wij veronderstellen dat de C mmissaris e niet aan gedaoht heeft dat ook de lezers van de Zeeuw bij derge lijke waarschuwingen belang hebben. Wij nemen haar daarom ditmaal over, en hopen een volgende maal op toezending gelijk aan en met die van do Midi. Crt.) De St. Crt. no. 244 bevat 't pro gramma van het in 1910 te houden examen tot toelating tot de rijkskweek scholen voor onderwijzers en onder wijzereseen. Bij eeD landbouwer te Sluiskil zijn in den naeht van Zaterdag op Zondag 11. d ie fietsen, toebehoorendc aan de drie knechts, drie konijnen, en een geweer, eigendom van een der knech's, gestolen. De fietsen stonden in de schuur en het geweer hing 'n de kluis. Van de dader of daders is men nog niets op het spoor. Door Gedeputeerde Staten van Zee land is aan G. W. den Boer, lid-werkman vzn den Raad van Beroep (Ongevallenver zekering) te Middelburg, eervol ontslag verleend. Vllssingen. Zaterdag zal 't stoomschip «■Mecklenburg" de derde der in aanbouw zijnde nieuwe mailbooten van de Maat schappij «Zeeland" te water worden ge laten. In de Maandagavond te Krulningen gebonden raadsvergadering werden de plannen van het algemeen armbestuur tot bet bouwen van een nieuw armhuis, na breedvoerige beraadslagingen verworpen. De heer Kole wenschte nu dat de gemeente de zaak zou aanpakken. Hij deed het voor stel Burg. en Weth. te machtigen tot het maken van een plan voor een dergelijke inrichting met een daaraan verhanden ge legenheid tot het verplegen van lijders aan besmettelijke ziekten. Uit de discussie bleek dat er niet op vaste medewerking van de diaconie ec het Roomschkatholiek armbestuur valt te rekenen. Ook zou ver wezenlijking van dit plan verhoogde belas ting ten gevolje hebben. Het voorstel Kole wordt ten slotte met 7 tegen 4 stem men verworpen, zoodat de oude toestand voorloopig bestendigd blijft. M. C. Aan de ZendingstentooDstelliDg te Middelburg viel gisteren en heden een druk bezoek ten deel. Ook morgen zullen velen ook uit Zuid-Beveland zioh er heen begeven. Wij wekken een ieder op deze belangrijke tentoonstelling te gaan zien. Zulk een gelegenheid komt in geen jaren meer voor. Al wie voor de Zending leeft en -oelt, en daarvan ook aan zijn omgeving, zijn kroost, zijn leerlingen wil meedeelen, ga er heen en wekke ook anderen op. De Zending kost veel geld ock di! zij eer aansporing. St, Maartensdijk Dinsdagm.ddag kre gen twee zwagers twist, n.l. v. G. en H. Volgens van G. dreigde H. hem meteen revolver te zullen doodschieten, waarop van G. hem te lijf ging en dezen met eeu z.g. peemes bloedige verwondingen toe bracht aan hoofd en armen, en H. dec revolver ontnam. Deze was geladen met 3 scherpe patronen. H. ba', veel bloed verlies en moest zioh onder geeskundige behandeling stellen. H. beweert eohter, dat hij niet eerst gedreigd beeft te sohieten. De justitie zal hierin zoo mogelijk ophel dering moeten verschaffen. Ovezand Dinsdag ziju tot oandidaten gesteld voor lid .en den R»ad, vacature M. Rijk Jx., dhrn.F. de Jonge Pz. en M. Rijk Bz. De stemming is 26 October, Zeeland1s isolement. Aan Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant en Zeeland is door de vereeniging «Vlissingen Vooruit" een schrijven gezon den, waarin om een regeling op den Sohel- dedam wordt gevraagd. Groote reizen door geheel Europa wor den tegenwoordig per automobiel onder nomen, maar men kan niet per auto van Noord-Brabant in Zeeland komen. De schade, die hiervan wordt ondervon den door de bewoners van Walcheren en Zuid-Bevelacd is zeer belangrijk. Goes, Middelbuig en Vlissingen en de schilder achtige dorpen van beide eilanden zijn plaatsen van groote attractie voor vreemde lingen, maar per auto kunnen zij er niet geraken. En er is meer. Groot is tegenwoordig ht t aantal Engelsohen, die hun automobiel medebrengen naai het Continent, zij zijn eohter verplicht over Calais, Ostende of den Hook te reizen, want komen zij over de Vlissingsohe lijn, dan kunnen zij per auto mobiel niet eens het vasteland van Neder land bereiken en daarvan ondervinden niet alleen Walcheren en Zuid-Be'eland, maar ook Bergen op Zoom en vele andere steden en dorpen van Noord-Beveland de nadeden. Het komt er niet op aan hoeveel brand stof ge op het vuur doet of boe goed Uw brandstof is, het vuur zal niet branden, indien de schoorsteeuen verstopt zijn. Het komt er niet op aan hoeveel voedsel gij eot en hoe goed het voedsel is, het kan U nimmer voedeo, nimmer nut voor U hebben, indien Uw darmen verstopt zijn. Want wanneer ze verstopt zijn, heelt de maag geen gelegenheid om den afval van het „voedsel te verwijderentengevolge hiervan is al haar werk tevergeefsohge bekomt indigestie, wordt mager en zwak door het gebrek aan voedsel, ge krijgt hoofdpijn, maagpijn, aanvallen van duize ligheid ge kunt nauwelijks ademhalen en gevoelt U zwaar uitgeput en ellendig. Foster's Maagpillen werken op den afval iu het lichaam, terwijl ze dezen zacht maken en geven sterk e aan de spieren der ingewanden, zoodat zij hun kracht t rugkrijgen om den vergiftigen atval af te voeren. Foster's Maagpillen zi n een zuiver plantaardig geneesmiddel, veilig en vertrouwbaar voor iedereen en voer alle soorten ingewands-, maag- en leverziek ten. Ze veroorzaken geen krampen, dooh werken zaobt eu aangenaam. Overtuigt U, dat U de eohte Foster's Maagpillen krijgt, voorzien van de hand- teekeniDg van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks.) Deze pillen zijn te Goes verkrijgbaar bij de Firma Nathan Emanuelen te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Vlssmarkt K 157. a f 0 65 voor één - of f 3 60 voor zes doozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnhem I. D. J. Idenburg te Amsterdam. Geref. Kerken. Zondagavond trad in de Oosterkerk der Geref. Gemeente van 's Gravenhage ds J. van der L'nden op met een preek over de tekstwoorden uit Jeremia; „Laat Jeruzalem in ulieder hart opkomen." Deze pieek hield varband met het vertrek van dsVan der Linden naar Palestina, dat op lieden be paald is. Na beëindiging van den dienst zong de gemeente staande haren leeraar toe Ps. 1214 een dergelijke zegenbede was hem ook in den morgendienst toegezongen. Ds v. d. Linden hoopt na 5 a 6 weken terug te keeren. (Ned.) Geref. Gemeenten. Door de classe Walcheren der geref. gem is na onderzoek toegelaten tot de bed. des W-ords en mitsdien in die gemeenten beroepbaar gesteld, de heer H. Kieviet, leerend ouderling te Aagtekerke. Geslaa d te Breda voor de vrije en orde- oefecingen de dames J. C M. C. W. H ff- mann te Vlissingen en M. J. H. Roldanus !e Middelburg. De beer J. de Smidt, onderwijzer eau de Chr. school te Neuzen, vroeger te Goes, is als zoodanig benoemd aan de school der Weezeninriohting te Neerbosoh. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft aan de districtsschoolopzieners medegedeeld, dat de door de besturen van Bijzondere Lagere Scholen in te dienen verzoekschriften om ontheffing betreffende bepalingen ter aanzien van de gemeenschap binnenshuis tusschen schoolgebouw en on derwijzerswoning, de inrichting der priva ten en de kleuring der wanden van het schoolvertrek, aan zegelrecht onderworpen zijn. Op ongezegelde verzoekschriften mag niet worden beschikt. De staking van het stoomtrawle/per soneel. Men meldt uit IJmuiden Dinsdag vergaderden de reeders ten kantore van de zeevieseberijmaatsohappij «Doggersback*. Er werd besloten de na volgende proclamatie tot de stakende vis- soherlieden te riobten Zeelieden ter trawlvissoherij 1 Wij ach ten het noodig, ernstig onder Uwe aan dacht te brenger, nu ge ongeneigd blijft aan het werk te gaan, dat wij reeds véór «enige daten besloten, na met acht uwer afgevaardigden te hebben vergaderd, op de volgende wijze aan bet grootste ge deelte Uwer wensehen tegemoet te komen. Ie. Des Zondags wordt niet meer ter visscherij uitgevaren. 2e. Wij verklaarden ons bereid en blij ven dit doen, in het vervolg het toezicht op Uwe voeding op on i te nemen. 3e. Tegen de geldelijke gevolgen van ongelukken, ontstaan in de uitoefening van uw bedrijf blijft ge. op de wijze zooals dit vroeger bij Uwe maatschappij gebruikelijk was, rerzekerd. 4e. De bemanningen der stoomtrawlers zullen in het vervolg, gedurende den win ter, bestaan uit schipper, stuurman, vier matrozen, le machinist, 2e machinist, ste ker en een bevaren kok van f 40 's maande. Gedurende den zomer uit dezelfde perso nen op één matroos na. Bij die reederijen, die zulks weusehen, zal als 4e man eeu lichtmatroos van voldoenden leeftijd en bekwaamheid kunnen worden aangenomen 5e. Het uitbetalen uwer gages zal in het v< rvolg geschieden door den schipper ten kantore van de betrokken reederijen, of in een daartoe nader aan te wijzen lokaal. 6e. Aan iederen schepeling, die zulks verlangt, zal wekelijks 10 gulden van zijn verdiende loon worden uitbetaald. 7. Behoudens in gevallen van reizen van vier dagen of minder, wordt na iedere reis minstens 24 uur vrijafgegeven. De gages en verdere belooningen of emolumenten blijven voor iedere reederij als tot dusverre gehandhaafd. Mannen Wij herhalen hiermede slechts, datgene wat door welwillende tussohen- komst van dr Creutzberg op den voor middag van Vrijdag 15 October j.l. aan Uwe aoht afgevaardigden werd medege deeld. Gij ziet, dat aan verscheidene Uwer wensehen reeds lang voordat deze betreu renswaardige beweging werd op touw gezet, was t gemoetgekomen. Gij ziet thans ook, dat "vvasr het om de inwilliging van billijke wensohi n gaat, ge op de volle medewerking van Uwe patroons kunt rekenen. Toon thans van Uwe zijde, dat ge dit naar waarde weet te schatten ga niet voort uzelf en de Uwen ongelukkig te maken, de welvaart van deze plaats te bedreigen. Ge kunt, met in deze houding te volharden, niets meer bereiken. Hervat het werk. De gezamenlijke reeders. In den namiddag van Dinsdag vertrok nog de stoomtrawler Otonio, die van Don derdag mot vol persoueel uitgezonderd een stoker had liggen wachten. Sommige reeders gaan nu voort uit willige zeelieden enkele trawlers te be mannen, opdat de visehaanvoer niet ge heel zal stilstaan. Een slimme Hollandtche meid. De oorrespondent uit Gennep vsd de Geld. schrijft Zij was en is steeds gebleven een best braaf meisje. Meer looa willende verdie nen, trok zij naar Duitsohland en ver huurde ziuh bij eene nette fatsoenljjke familie. Deze laatste, die meer dan eens door ontrouwe boden was beetgenomen, stelde het meisje volgenderwijze op de proefden tweeden morgen, dat zij uit haar slaapkamertje naar beneden ging, vond zij een vijfmarkstuk op de trap. Met 'n «zeker gisteren verloren mevrouw 1" gaf zij het geldstuk bij het ontbijtterug. Den volgenden morgen vond zij ODgeveer op dezelfde plaats een twintigmarkstuk. Je dienstmaagd rook lont. Zij spoedde zioh naar een in de buurt wonenden smid met verzoek een gat in het muntstuk te boren, tevens een spijker en hamir vra gende. Zij keert naar huis terug eu spij kert het goudstuk aan «en dei treden van de trap vast. Door het geluid opgeschrikt, komt mevrouw in négligé te voorbohijn en roept: „Maar Kaatje, wat meet dit helsoh lawaai «Ooh mevrouw", antwoordt de maagd kalm, gisteren vond ik eeu vijf, uu een twintigmarkstuk. Bevreesd, dat het in verkeerde banden oiooht kouien, heb ik bet maar vastgebamerd". Na dien tijd werd er geen geld ine» r op de trap gevonden. (Historisch.) Wat 'n zegen toch dat wij de Kinder wetten hebben. Men echr(jft aan \xoXFrietch Dagblad uit Sifêek Ze leefden samen by en z(jnaar we vernamen is 't een huishou ding van Jan Steen. Hjj had een vijftal kin aeren uit een eerste huwelijk, zij een 2-t*l spruiten buiten echt. Een moeder voor haar kroost en voor de kinderen,waarover z(j nu ook „moeder" was, is zij nooit geweest. 'iMinst waren de kinderen die haar 't naast stonden er niet aan toe, maar het andere vijftal leefde dageljjksch van de zorg van goedgeefsche buren, die de kleinen te eten gaven, want van hare moeder kregen ze meer soheldwoorden dan voedsel. Kwam er alzoo niet veel in, er kwam ook weinig om, en wat er om zat bleef er om:van verschoo- nen wist deze moeder niet. in dezen voor de kinderen hacheljjken toestand is giste ren een eind gekomen, doordat eenige hoe ren aan de hand der kinderwetten zich het lot der vijf kleinen aantrokken. We willen niet melden hoe vervuild het kleinste kindje er uitzag, 't Was in éen woord vreeselijk. Ook de andere kinderen moesten een rei- nigiogskuur ondergaan. Toen men het kleinste kind, nu drie jaar oud, na ver- frischt te hebben weer naar haar ouders wou zenden, begon het kindje te schreien. Het wilde niet weer naar huis toe. De kin deren zijn thans voorloopig in hot Stads armenhuis opgenomen. Hoe een koe een haas vangt. Te Texel heeft een koe een haas gevan gen. Toen de boer zyn vee ophaalde,trapte een koe een haas twee ponten stuk. Lampe viel nu gemakkelijk in handen van den boer. Over de verduisteringen aan de bank van ieening te Arnhem valt nog het vol gende mede te deelen De voorzitter had vernomee, dat er iets niet in orde zou zjjn. Een onderzoek deed de aandacht .vallen op tal van goudeu voor werpen, vooral kettingen, die beleend zou den zijn. Het bleken toen doublé voorwer pen te zjjn, die dojr den schatter zelf be leend waren en die hij als goud geschat bad. Voor ongeveer acht jaar was hij mat de fraude begonnen uit geldgebrek en djels om administratiekosten en rente te kunnen betalen, opdat de voorwerpen niet in openbaren verkoop kwamen, deels om opnieuw geld te krijgen, had h(j de fraude ten steeds grooter omvang doen nemen. De beleeabriefjes had hij alle in z(jn bezit. Zijn borgstelling bedroeg f 1000, maar dekt bij lange na niet de schade, aan de stad toegebracht. Tot nog toe is gebleken, dat voor meer dan f 8000 is verduisterd. Maandagmiddag was in den Haag- achen gemeenteraad aan de orde de arti- kelsgewijze behandeling van de inkomsten belasting, tot het invoeren waarvan in de vorige vergadering werd besloten. Aange nomen werden twee moties van mr. Van Raalte De raad wenscht een stelsel van progres sie in de verordening opgenomen te zien, waarb(i van de toenemingen op het laiief en voor die toenemingen stijgend precen- tage wordt bepaald. De raad wenscht een stelsel in de veror dening opgenomen te zien, waar Jij een verschil wordt gemaakt tusschen inkom sten uit vermogen en niet oit vermogen en noodigen B, en W. uit, het ontwerp in dien zin om te werken. Een schoon voorbeeld. In de Geref. Kerken van Den Haa, werd Zondag j.l. in openbaar gebed de*s Heeren zegen afgesmeekt over den Gou verneur Generaal Idenburg, die Woens dag zich op weg begeeft, om zyn gewich tige tas.k te aanvaarden. Deze voorbede werd op verzoek van den heer Idenburg zelf gedaan. (Ned.) Hoe een kleine handbeweging den dood vao een kind veroorzaken kan is Maandagavond te Amsterdam gebleken. Tweo auto's reden elkaar tegemoet over de tramrails. De chauffeurs hebben de ge woonte elkaar me j de hand te groeten hetgeen ook du gebeurde. Daardoor raakte een der chauffeurs het stuur kwijt zoodat de rijtuigen die in volle vaart wareu legen elkaar vlogen. Een der bestuurders die door den schok van den bok afsloeg had daardoor geen tijd om den handel over te halen, waardoor de auto voortholde en twee meisjes, een van elf en een van drie jaar overreed. Het oudBte meisje brak een arm en stierf na eenige uren aan de be komen inwendige kneuzingen. De auto liep op 't laatst tegen een huis aan en kwam zoo tot staan, na'uurlijk zwaar ge havend. De machinist van een uit Utrecht komende losse locomotief rap porteerde eergis.eroohtend aan het station Amersfoort bij Soesterberg op de spoorbaan een lijk te hebben gezien. De politie ging er heen en vond naast de lijn het zwaar verminkte lijk van een milioien van het 5e, geooortig uit Enschede. Er wordt ver-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 2