TELEGRAMMEN. Afloop Verkoopingen, enz. Markt berichten. Adverientiën. 0; Mtti 11 Octokr ai Hel WOONHUIS en ERF Inlandsche Vaarskalvers, Maar 4 cent Marktprijzen van Tarwe en Meel, Vertrokken en aangekomen Schepen. Telegrafisch Weerbericht. "briefwisseling. met TUIM, Inmiddels nit de hand te koop* De partij telt thans 633,000 leden. De laudöagafgevaardigde Liebkneoht hield daarop een rederoering, waarin hij betoogde, dat het noodzakelijk is de agita tie onder de jeugd krachtiger aan te vatten. Vervolgens beraadslaagde het congres in de eerste plaats over de agitatie onder de arbeidersjeugd en nam daarna met algemeene stemmen het beslnit de arbei ders uit te noodigen het gebruik van sterkedrank te mijden. Verder besloot het congres, afgevaar digden te zenden naar het internationale socialistenoongres, dat in 1910 te Kopen hagen zal worden gehouden. Ten slotte heeft het congres aangeno men het voorstel om het internationale bureau te Brussel op te dragen het ledental der sooiaal-demooratisohe organisaties en het aantal der sooiaal-demooratisohe kie zers in alle beschaafde landen vast te stellen. Iets over onze katten. Onze huiskat stamt uit Egypte en nog vroeger daaraan voorafgaande uit Nubië. Want de Nubische of Libysche Izabelkat, felis manuculata, is reeds duizenden jaren véór Chr. in Aethiopië getemd en van daar uit later naar Egypte geïmporteerd gewor den. Tusschen de vyfde en vierde eeuw v.Chr. werd zij echter in Grieksch Beneden- Italië, Groot-Griekenland,als huisdier ingevoerd een reeks munten uit Tarente en Regium, Reggi di Calabria on een aantal vaas versie ringen uit Apulië en Campaniö leggen voor deze tijdperiode een onwederlegbaar getui genis er af, dat de kat als levend speelgoed toenmaals zeer in trek was. Wat de Romeinsche geschiedschrijvers betreft, zoo treit men eerst omtreeks ca Nero's tijd bij Seneca en Plinius een vermelding omtrent dit dier aan, waaruit men mag besluiten, dat het althans af en toe in een paleis of villa op dergelijke wijze ongeveer als apen of papegaaien gehouden is geworden- Voor het verdelgen van muizen bezigde men toen ter tijd nog algemeen den wezel, zeldzamer slagen. Eerst in den loop der vierde eeuw vinden wij van de kat als alge meen voorkomend huisdier bij gelegenheid door Palladius melding gemaak,wanneer er ter bescherming van de artisjok-aanplan tingen op de mol jacht gemaakt wordt. Ret zonnebad. De zon is de beste heelmeester voor lijders aan rheumaiisme, bleekzucht, bloed armoede, onbehaaglijkheid, hoofdpijn, al gemeene lichaamszwakte, gebrek aan eetlust en nog veel andere kwalen. Zijt gij stadsbewoner, ga dan in uw stadstuintjewoont gij op een bovenhuis, wandel dan naar een stadspark of koop een iadder om op uw dak te klimmen. Hebt ge kinderen, breng ze naar een openbare speelplaats (als die er ten minste is) of stuur ze de wei in. Woont ge buiten, dan kunt ge overal de geneeskrachtige bron vinden. Ziet de landelijke kinderen maar eens, waarvan ge niet begrijpt, hoe ze er zoo gezond uitzien. Zij hebben den Blag beet, weten, dat de zon heilzaam is. En de stadmensoh f Hij verduistert de kamers, met dubbelle gordijnen, heteene wat dikker en donkerder dan het andere. Hij zoekt steeds de schaduw en als die niet te vinden is, neemt hij parasal, pa raplu of en-tout-oas. Op die wijze kweekt hij met opoffering van heel wat geld bleeke melkgezichten en kasplantjeszoo ontstaan de alles «ijselijk* en «vreeselijk" en „afschuwelijk* vindende armbloedige en bloedarme zwakkelingen en zenuwlij denden, SNGroot is de invloed der zon op het mensohelijk organisme. De nog zwakke herstellende verlangt naar zonneschijn en voelt onder deu invloed daarvan, als hij er eenmaal is, zijn krachten toenemen. „Waar de zon niet komt, komt de dokter", zegt een spreekwoord en een oude uitspraak verklaart«Aan (den scha duwkant der straat houdt de lijkwagen driemaal zoo vaak siil als aan de zon zijde". Zaterdag is er vonnis gestreken over de mannen die den 22en Augustus zijn in gebroken in een goudsmidswinkel vanMap- pin en Webb in de City vanLonden, en den bewaker mishandelden en bonden, en ge pakt werden, toen zij met een buit ter waarde van een half millioen gulden zich uit de voeten wilden maken. De drie kerels die de eigenlijke inbraak pleegden, en een die buiten de wacht hield (de heer die kwansuis op straat in een krant stond te lezen, maar over de krart heen den winkel en de politieagenten in het oog hield) blee- ken recidfvisten te zijn. Zjj werden veroor deeld, de drie inbrekers, tot tien jaar tucht huisstraf en de schildwacht tot acht jaar.De vijfde beschuldigde door de politie ook voor een wacht gehouden (hij kwam op een fiets aangereden en deed, volgens haar, of er iets aan zijn wiel mankeerde maar begluurde ook den winkel) werd vrijgesproken. Zaterdag werd er van den Kleinen Scheidegg, in de Berner Alpen, geseind,dat een sneeuwstorm, die den vorigon dag en zelf in het hooge gebergte had gewoed, menschenlevens had gekost. Een Duitsch Btudent, zoon van den Marburgschen hoog leeraar Herrmrnn, en zijn gids zijn er dood gevonden. Volgens de gidsen hebben die twee vermoedelijk op den Walchergat,door den sneeuwstorm verrast, moeten kampee ren, en zijn zij van vermoeienis in slaap ge vallen. Men vond ze doodgevroren terug. Ben troep gidsen heeft verder bij een ne- derdaling van de Jungfrau twee toeristen gevonden, van wie er een al bavroren was en de ander, schoon nog levende, in beden- kelyken toestand verkeerde. Zaterdag zyn eenige Zuid Afrikaan- sche gedelegeerden uit Southampton naar de Kaap scheep gegaan, n.l. de heeren Fischer, Hertzog, Sauer en Greene. In Engeland is een rapport versche nen over loon en werktijd in het kleer makersvak. Gemiddeld verdienen daarin de vrouwen f 8,10 in de week, de mannen gemiddeld f 11,10 Welk verschilVan de vrouwen verdienen er 21 pet. geen f 6 in de week, als zij een vollen dag werken. Deze loonen gelden de mannen en vrouwen, die in fabrieken en werkplaatsen het bedrijf uitoefenen. Voor de mannen en vrouwen die thuis werken zijn de loonen aanzienlijk lager. Het in bezit nemen van de Pool in naam van de Amerikaansohe regeering zal ongetwijfeld wel geen aanleiding geven tot een officieels verklaring. Indien da Noord pool in volle zee ligt kan zjj door geen en kele natie werden ingelijfd. De toerist, die men aan een der hel lingen van de Jungfrau doodgevroren heeft gevonden, was een dr. Winkelman uit Zurich. Zijn reisgezel met name Guggen- bühl is bijgekomen en buiten gevaar. In de bergen van de Grande Char treuse bij Grenoble is in een ravijn het lijk gevonden ven prof. Deveau uit Caen. Hij was een paar dagen te voren opeen bergtocht uitgetrokken. Een rechter te Chelsea heeft beslist, dat iedere inwoner van het koninkrijk Hannover, geboren voor het jaar 1837, bevoogd is in Engeland het kiesrecht uit te oefenen, indien hij daartoe in Engeland komt. Dit vonnis kwam een zekeren Heineman, in Londen wonende, ten goede. Hij was onder de regeering vnn Willem IV in Hannover geboren en toen was Han nover Engelsoh bezit. De Eogelsohe kenin gen George III en George IV waren tevens koning van Hannover. Onder Willem IV ging, krachtens het Salisohe recht, de kroon van Hannover over op den hertog van Cumberland, diens broeder. Dat was in 1837. Er zijn nu in HanDOver nog een 20.000 burgers, die, overeenkomstig het Eogelsohe vonnis, in Engeland hun stem voor het Parlement zouden kunnen uit brengen, Afgekeurde kogelt. Zooals men weet, wordt er bij de fa bricage van stalen kogels voor rjj wielen, automobielen en andere doeleinden een zeer uitgebreide en nauwgezette oontrtle uitgeoefend op de zuiverheid der kogels van allerlei grootte, daar de geringste af wijking van den zuiver bolronden vorm der kogel voor het doel onbruikbaar maakt. Zoodoende worden dagelijks groote hoeveelheden kogels in de kogelfabrieken afgekeurd, hetzij omdat ze onvoldoende gehard zijn, omdat ze niet zuiver rond zijn, vlakke gedeelten hebhen, of niet de juiste maat houden. Een gedeelte van dit uitschot wordt nog gebruikt voor goed- koopere rijwielen, Amerikaansohe k'ïfrd- reinigers, wringmaokines en derg'ijk werk, doch die kogels welke te slecht xijn, om ook daarvoor te worden geb'uikt, vinden een geheel andere toepassing. Men gebruikt ze namelijk om te polijsten. ;D« te polijsten voorwerpen gaan in een trommel met een aantal van die gladde stalen kogeltjes onder toevoeging van een zeepoplossing, waaraan nog hel een en ander naar gelang van den aard van het te polijsten materiaal wordt toegevoegd. De trommel wordt dan rondgedraaid en door het voortdurend schuren der kogels tegen da voorwerpen worden deze glad gepolijst. De waarheid. De Transvaler geeft het volgende aardige, zij het voor de dagbladpers niet vleiend verhaaltje „Ean tijdgenoot zegt, dat het niet aan genaam is en ook niet betaamt om in de krant de naakte waarheid te zeggen, en dat mensohen die dit geprobeerd hebben, altijd ten onder zijn gegaan. „Een korte tijd geleden,werd een uitgever van een krant in XXX er moede van om als leugenaar uitgemaakt te worden, en maakte alom bekend, dat bij voortaan de waarheid zou vertellen. Eu hij begon dan ook den volgenden dag mot stukjes als het volgendeJohn Bocin, de luiste winkelier in de stad, deed gisteren een uitstapje naar Belleville. Johan Coyle, onze kruidenier, doet slechte zaken. Zijn winkel is vuil en stofierig, hoe kan hij ook bezig heid doen f Ds. Styt preekte verleden Zondag over „heide". De preek was zwanaachtig. Dove Sonkey stierf in zijn huis. De dokter zeide dat het verlamming van 't hart was whisky doodde hem. Gehuwd Mej. Sly van Rhodes en James Boslyn, Zaterdag 1.1. in de Baptisten pastorie. De bruid is een zeer ordinair stadsmeisje, die niet meer van koken verstaat dan een konijn. Zij is geen schoonheid, verre van daar, en heeft een manier van loopen gelijk een eend. De bruidegom is een eeiste klas nietsdoener. Hij is geen knip voor zijn neus waard. Het zal een hard leren wezen. «Zoodra de krant in de handen van het publiek kwam, werd er een comité naar den uitgever gezonden met een verzoek schrift, hem vragende om in de goede oude paden voort te gaan, geloovende, dat hy een waarheidslievend eerlijk man was. De volgende week begonnen dan ook weer de leugens Er is sprake van Zuid-Afrika «et 1 E-ige'acd door dradelooze telegrsfie te verbinden, hetzij door te Gibraltar groote vliegers hoog op te laten of daar een station ten koste van 50,000 pd.st. op te richten. Een rare Robert Blatohford, de bekende En- gelsobe revolutionaire socialist, schrijver van romans en hoofdredacteur van de ClarioD, is tegelijk een militairist. Hij heeft zeil in het Eogelsohe leger gediend en onlangs druk meegedaau om zijn landge- nooten te overtuigen, dat zij ziohduohtig tegen het Duitsehe gevaar moeten toerus ten. Nu is hij als oorrespondent vso de Daily Mail iu Wur en» berg om zij a in drukken weer te geven van de groote Duitsehe manoeuvres. In een nieuw vel gestoken. De Ameri- kaansche bladen maken melding van een intamresBante en zeer goed geslaagde be handeling van een misvormde in het Mas sachusetts Generaal Hospitaal te Boston. De patiënt, de 25 -jarige Stephen Ca'abro, was in 1905 by een ontploffing zoo deerlijk gebrand in het gelaat en op het hoofd, dat er letterlek geen plekje ongedeerde huid meer aan zijn hoofd te vinden was. Gezicht, nek, schedel ook de armen waren na de genezing der wonden afschuwelijk om aan te zien. De doktoren hebben nu van alle beleedigde plekken de nieuwgevormde huid verwijderd en er gezonde stukken huid voor in de plaats gebracht. De aanhechting is goed gelukt.Een en dertig maal is de pa tiënt onder narcose gebracht. Maar ten slotte heeft hij het hospitaal verlaten met een zeer bevredigend uiterlijk, bestaande o. a. uit een meaw voorhoofd, nieuwe oog leden, nieuwe wangen, een nieuwen neus, een nieuwen nek en een nieuwen krullebol. De voor de hechting noodige stokken le vende huid waren ten deele van Calabro zelf afkomstig, ten deele ook van leden van zijn familie De tijden veranderen Toen ËDgeland zioh opmaakte om de Boeren-republieken van haar zelfstandig heid te berooven, zwoer een Britsoh par lementslid, de Iersohe nationalist Arthur Lynch, trouw aan de Transvaalsohe grondwet en nam hij dienst in het Trans vaalsohe leger. Hij werd aan het hoofd gesteld van een lersehe brigade, die in Natal opereerde en streed tegen de En- gelsohen bij Elands-laagte. Zijn gedrag wekte groote verontwaardiging bij het Britsohe volk. In Engeland teruggekeerd, werd hij voor den rooster gedaagd en wegers hoogverraad in Januari 1903 ter dood veroordeeld. De koning wijzigde de uitspraak in een veroordeeling tot levens lange gevangenisstraf, en verleende den gestrafte in 1907 gratie. Thans is de heer Lynoh opnieuw gekozen tot lid van het Britsohe parlement in het Iersohe district Clare en werd hij bij enkele candidaat- stelling benoemd. Tegen zijn toelating zal wel geen bezwaar worden gemaakt -. ook O'Brien heeft in het Lagerhuis gezeten, nadat hij wegens hoogverraad veroordeeld was om te worden gehangen en gevie rendeeld*. Donderdag 16 September. Kortgene, by de Regt half 11 een vos merrie van de onderlinge veeverzeke- ringmaatschappy Noord-Beveland. Inschr- by Th. Wolse te Wissenkerke. Te zien by C. v. d. Weele Pz., Kolynsplaat. 's Gravenhage. Prinses Juliana heeft haar eerste tandje gekregen, zonder dat 't aan hare gezondheid eenigszins geschaad heeft. Amsterdam. De burgemeester heeft bekend gemaakt dat een geval van Aziati sche Cholera is geconstateerdde gebrui kelijke waarschuwingen aan de burgery zyn door hem gepubliceerd. Vlissingen De levering van kleeding- stukken ten behoeve van het personeel van den Provincialen Stoombootdienst op de JPes- t'r-Schelde is opgedragen aan de firma R, Andriessen, en die vas petten en matsen aan J. J. v d Bel, alhier. Uitslag openbare verkoop te Wlsse- kerke van Maandag 13 Sept., der vaste goederen aankomende de familie de Neve le. huis met erf en schuur, t tegewezen aan B. A. van de Vaa'e voor f 2005 en f 30 voor de te volgen goederen 2e. een pakhuis aan C. Geelhoed voor f 250; 3e. een hoveniering aan C. Sturm voor f 385 Onkosten 87, pCt. Al de koopers wonen te Wissekerke. Goes, I4 Sept. i909 Ruime aanvoer van farwe en haver. Andere artikelen weinig aangeboden. Oude Tarwe f af Nieuwe Tarwe f8.— a fil.50, Nieuwe Rogge f 5.25 a f6 Wintergerst f8.25 a f 8.75, Zomergerst f a f.Haver f5.50 a f7.25, Kookerwtenf 13. af.— Kroonerwten fn.a f 14.76Bruine- boonen f a f Maanzaad fa f. Mosterdzaad f a f Karwijzaad f 14,75 a f 15.40, Winter-Koolzaad f 8.a f 9.25 Chevallier-Gerst f af Wol, Schapen per3K.G. (steen) f af Ajuin f a f de 60 kilo. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. fi.22 a f 1,40, mlddenprljs fo.67. Aan part. fo,per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 4.A f 4.6o, mlddenprljs f 1.10, part f per 25 stuks. Aanvoer gering. Opgaaf van de Landbouwmaatschappi). Boter f I.22 A f 1,40 per K.G., rekenprijs 1 1,35 per K.G. Aan partf per K.G. Eieren f 4.a f 4.60 per 100 stuks. Rekenprijs f 4.40 per loo stuks. Aan part. f per 100 st. Eierenverkoop der Onderaf deeling Zuid-Bev. V. P. N. Aangevoerde eieren 6775 stuks. Prijs f 4.60 per 100 stuks. Vlissingen, 14 Sept. 1909. Boter per '/«kilo f 0.625 a f 0-55, Eieren per 100 stuks f 4.80 a f 4 60. Veilingsvereenlglng Zuid-Beveland. GOES, 14 Sept. 1909. Clapps favorite 8 a i£> ct., Beurré de Merode 6 a 12 ct., Beuné d'Amanlis 7 a 10 ct., Vijge- peer 6 a 8 ct., Rietpeer 4 a 8 ct., Afvalperen 2 a 3 ct., Afvalappels 2 a 26 ct., alles per K.G. Codlin Keswick fi.5o. Zoete Ribbeling ft a fl.50, Keizer Alexander f0.80 a fl.30, alles per kin. Lord Sheffield 8 a 12 ct. per K.G. Cox Pomona 3 a 5 ct., Komkommers I a 2 ct., Kropsla V, a 1 ct., alles per stuk. Augurken 25 ct per 100 stuks. Kippen f3.75 de zeven. Veilings vereenlglng Walcheren. MIDDELBURG, I3 Sept. 1909. Aardappelen bonte f 2.80, blauwe f 2.60, Uien f 2.60 a f 3, Blomzoet f 3, roode wijnappel f3.20 a f3.70, Hondsmuil f2,80, Duchesse d'Oldenburg f 6, Beurré de Merode f 4.2O a f 4.6o, Marsapijn f 2.60 a f 3, Scharlake f 2.70 a f 3.30, Karbonkel f 3.2O, Tarwappel f 4.40 a f 4.60, alles per H.L. Bergamotten f 1.36 a f 2.z0 per kin. Persikappel 80 a 85 ct., Claps favorite ïl.40, Codlin Keswick 9O ct., Kanneelpeer 80 ct., Beurré d'Amandlis f 1.80, Jutten f i.3o a f 2.30, Bon Chretien William f 1.20, alles per 7, kin. Persiken I a 2 ct. per stuk. Frambo zen li ct., Zilveruien 16 ct., beiden per kistje, blauwe Druiven 36 a 42 ct. per K G. Pruimen 40 a 2O0 ct., Augurken 25 a 35 ct., beiden per 100 stuks. Bloemkool 4 a 15 ct, roode kool 3® a 5 ct., savoye 2® a 5 ct., witte 3® a 4 ct, Komkommers a 3 ct., Sla l/2 a 1 ct, Andijvie '/z a I'/z ct, alles per stuk, Spinazie 23 a 28 ct., Zuring 3 a 7 ct., Postelein 17 a 27 ct, ailes per ben. Snijboon f o.5o a f 1.50, Suikerboon fo.40 a f 1.35, beiden per Griet Peen 2 a 4s ct, Karoten 2 a 3 ct., Rapen 25 a 35 ct., Prei 5 a 6 ct, Selderij 1 a 2t et, Pieterselie 1 ct., Rammenas 1 a 2e ct, Uien 2t a 3, ct., alles per bos. ROTTERDAM, 14 Sept. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd42 paarden, 1284 magere runderen, 598 vette run deren, 185 vette kalveren, 91 nuchtere kal veren, 600 graskalveren, 3 schapen, 5 varkens, 1I3 biggen, 4 bokken. Prijzenrunderen ie qual. 75 k c., 2e 70 3e 60; ossen ie qual. 7o a c., 2e 67 3e 57 stieren le qual. 60 a c., 2e 58 a c. 3e 54; kalveren ie qual. f 85 a f—2e 8* Je 70. Melkkoeien f i30 4 f25o. kalf koelen f150 4 f 300, stieren f 80 A f 275, pinken f 70 4 120 graskalveren f25 4 f40 vaarzen f90 4 f130 vette- f af biggen f 8,4f 14,Hitten, f40 4 fi80, Paarden f 60 4 f 2O0 slacht- f 30 a f I5O Nuchtere kalveren fok-f13 4 f 16; ld. slacht f 8 4 f 13. Biggen per week f af Handel traag. AMSTERDAM, 14 Sept. Aardappelen. De prijzen waren als volgt Andyker Blauwe f 1,30 a f 1,90. 11 Borger» f 0,a f 0, Bonte f 0,a f 0,—. 11 Muizen f 0,a f 0, 11 Kleine f 1af 1,20. Blanwpitten f 2,40 a f 2,60. Eigenheimers f 0,— a f 0, Friescha Borgera f 1,80 a f 2, Geeltjes f 0,a f 0,—. Blauwe f2,10 a f2,40. Bonte f 0,a f 0, Hamburgers f 0.a f 0, Muizen f 0,— a f 0, Graafjes f 0,a f 0, Geldersche Blauwe f 1,60 a f 1,70. Kralen f 0,a f 0, Eigenh. f 0,a f 0, Hillegommer Zand f 2,a f 2,50. Eigenh. f3,60 s f3,75. bonte f0,a f0, Katwyker Ronde f 0,a f 0,—. Kleine f 0,a f 0, Malta's f 0,a f 0,—per K.G. Noordwijker Ronde f 0,a f 0, Westlandsche Zand f 0,a f 0, Kleine f 0,af IJpolder muizen f0.— a f0. borgers f 1.40 a f 1.65. bonte f 2,50 a f 2,60. blauwe f 2,40 a f 2,60. Zeeuwsche Bonte f 2,50 a f 2,60. Blauwe f 2.40 a f 2,20. Eigenheimers f 1,80 a f 2, -. Pooters f 0,f 0,—. Maandag 13 September ANTWERPEN. Tarwe vast. PARUS. Tarwe kalm. Per Sept. 23.85 fr. betaald. BERLIJN. Granen. Doordien tengevolge van den veldarbeid het binnenlandsch aanbod klein blijft en er eenige, zij het ook geringe, vraag bestond voor uitvoer, was heden de markt voor tarwe, ondanks de flauwere tele grammen uit Amerika, vast. Op levering hiel den verkoopers zich teruggetrokken, zoodat de gedeeltelijk ook voor buiten), rekening Inko mende kooporders niet dan tot langzaam op- loopende prijzen uitvoerbaar waren. Rogge eveneens vast met meer kooplusthet aanbod van ladingen was ruim, overigens schaarsch. Haver eer flauw, met Iets ruimer aanbod. Op levering prijshoudend, de latere posities werden zelfs hooger betaald. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. Sept: 213.50 213212.50 Dec: 212. 2ii.— 211.25 NEW-YORK. De termijnmarkt van T a r w e opende prijshoudend 4 ct. lager, fluctueerde verder om dezelfde oorzaken als te Chicago en sloot vast. In loco onregelmatig. 13 Sept. II Sept. lö Sept.4 Sept. Vooijaars No. i Northern 109% io8®/4 109— 109% Roode Winter 1121121/» li2l/t tw'/i Sept. Dec. Mei Aug. 13 Sept. no'/s ,o6'/s '073/» 11 Ho '/4 io5 ®/t io7— 10 no1/, 105®/, 1O7 f/4 19 IC8'/4 I041/, I0674 CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend l/i ct. hooger op willige telegrammen en contramine-dekkingen, liep daarna terug wegens grootere aanvoeren eB opruimingen. Berichten omtrent regen en ongunstig oogstnieuws uit Argentinië veroor zaakten naderhand een prijsherstel, waartoe ook goede loco-vraag en aankoopen door haussiers medewerkten Sept. I3 Sept. 1037, 11 1O27, 10 9 I03% I017, 96'/, Het slot was vast Dec. Mei Juli ioi»/, 100 100 99% 987* 96'/, 07S/. Vertrokken: 11 Sept., van Napel» het bs. Prinzregent Luitpold van Rotter dam naar Oost-Az t12 Septvan Djeddah het ss. Celebes van Java naar Amsterdam van Lissabon de as. Frisia en Grotius van Buenos Ayres naar Amsterdam en van Java naar Amsterdamvan Santos het ss. Eemland van Amsterdam naar Buenos Ayresvan Sjanghai het 88. Prinz Eitel Fnedrich van Rotterdam naar Oost-Azië; 13 Sept., van Southampton het ss. Eind' jani van Ratterdam naar Java; van Marseille het ss. Ophir van Java naar R< tterdam. Aangekomen: 12 Sopt., te Liver pool het es. Sumatra van [Java naar Amsterdamte Antwerpen het ss. Ambon van Amsterdam naar Java; 14 Sept., te Batavia het ss. Gorontalo van Rotterdam. Gepasseerd; 11 Sopt., Kaap del Armi het ss. Wilis van Rotterdam naar JavaGibraltar het ss. Koning Willem II van Amsterdam naar Java; Kaap Tenez de ss. Donggala en Menggala van Rot terdam naar Java; 12 S;pt. Pantellarïa het ss. Billiton van Amsterdam naar Java Lizard het ss. Nieuw Amsterdam van Rotterdam naar New YorkMadeira het ss. Maasland van Buenos Ayres naar Am sterdam 13 Sept., Gibraltar het ss. Djocja van Rotterdam naar Java. naar waarnemingen in den morgen van 14 September medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774,0 te Aber deen, (in Schotland) laagste stand 755.9 Seydisfjord (op IJsland) Verwachting tot den avond van 15 Sept.: Zwakke tot matige Oostelyke tot Noor delijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Weinig verandering van temperatuur. A. M. te Souburg. Wat n vraagt, is alleen Zaterdags moge lijk, wanneer de drnkker zorgen kan dat de couranten te 5';j nor per spoor nit Goes vertrekken. Red. SST* Tot het plaatsen van Advertenties, siet afkomstig uit Zeeland, betreffende Handel en Nijverheid, is gerechtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandech Advertentiebureau D. IJ. ALTA, War- moesatraat 76—78, Amsterdam. Heden overleed na een langdurig lyden. onze gelief Ie moeder, behuwd- en grootmoeder, PIETERNELLA VERHAGE Wed. van P. Looisb, in den ouderdom van 74 jaar, 4 maanden en 13 dagen. Uit aller naam, JAKOBUS LOOISE Zoutelande, 13 September 1909. zal publiek worden verkocht: staande en liggende te Middelburg aan de Langevyle, wijk K no. 218. Gebruik 1 November a.s. Notaris HOSANG. Donderdag beste ook in ruil tegen Stierkalvers. WATTEL, Kerspel. Geen Humbug. Geen Cadeau. Geen 5 ct. voor 'n half pond Bleekpoeder, voor een half pond Bleekpoeder met 10 pCt. Bon die altyd geldig blijven en direct worden uitbetaald. Aanbevelend, W. HÜBREGTSE, drogist.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 3